SSY komt steeds dichter bij titel boeiende barrage PZC Honkbalbond op de olympische toer Wiskerke beste in Nonnekes strandt in zicht van finale Spagaatje Springruiters buiten de prijzen op NK Keizerlijk RUGNUMMER Zwaarbevochten zege bij Groote Lindt (3-4); concurrent WGZ verspeelt punten Mooi debuut van Evertse op Indoor Brabant Nico de Keijser, in kringen van Kloetinge befaamd als een mees terlijk voetbalanalist, heeft een klein zoon met een uitzonderlijk balgevoel. Dat liet het kleine ventje, kort voor de derby tussen Kloetinge en Hoek, zater dag ook op het veld zien. Met prachti ge bewegingen, de bal als een elastiek aan de voet. Nico keek er met een grootvaderlijke grijns naar. En reageerde geprikkeld, toen er een opmerking uit het pubhek werd gemaakt. „Het schijnt dat-ie al een voorcontract bij Hoek heeft gete kend", klonk het een tikje provoce rend. De reactie kwam pijlsnel. „Wat zegt u, naar Hoek...", brieste Nico. „Dat zal nooit gebeuren, zo lang als ik leef niet. Hij zit nu bij Wilco de Valk, de spits van Hoek, op school, maar ik haal hem persoonlijk van school als hij naar dat clubje gaat." Het was, zeiden ze bij Kloetinge, een keizerlijke reactie, zoals alleen Nico dat kan. Soldaten Duitsland heeft tijdens het WK voetbal dit jaar 7000 soldaten achter de hand om de politie te helpen. Er was aanvankelijk uitge gaan van de inzet van 2000 mili tairen, maar dat aantal is nu fors uitgebreid. „We hebben deze troepen paraat om de bevolking en onze gas ten tijdens het WK te beschermen", zegt Minister van Defensie Franz Jo sef Jung. In een vertrouwelijk studie van het ministerie staat dat er tijdens het WK rekening wordt gehouden met natuurrampen en ernstige onge lukken. v;, m II II PSV boekte zaterdagavond in •Tilburg tegen Willem II de duizendste overwinning in de ere divisie. De landskampioen zette met de 3-0-zege weer een stap in de richting van de derde landsti tel in vier jaar. De allereerste zege op het. hoog ste niveau boekte PSV ook tegen Willem II. De Eindhovense club won op 7 oktober 1956 met 3-1. PSV boekte de duizendste zege na 1680 wedstrijden. Alleen Ajax presteerde beter. De Amsterdam mers haalden tot nu toe 1109 overwinningen in de eredivisie. maandag 27 maart 2006 door Bauke Boersma ZWIJNDRECHT - De wonderen zijn de wereld nog niet uit, maar het moet gek gaan, wil SSV'65 geen kampioen worden. Zelf won de eersteklasser zaterdag met tien man bij Groote Lindt (3-4), terwijl de enig overgeble ven concurrent WGZ de achter stand op de Goesenaren zag op lopen tot vijf verliespunten door een 2-2-gelijkspel bij Rijsoord. Met nog vier wedstrijden op het programma, waarvan de eerste drie thuis, houdt dat in dat de ti tel al op 15 april in het thuis duel met Rijsoord een feit kan zijn. Wellicht zelfs een week eer der, ook op eigen veld tegen Nieuw- Lekkerland, als WGZ op 4 april het restant van het' eerder dit seizoen bij 0-0 ge staakte duel met Amemuiden niet in een overwinning kan om zetten. Dan bedraagt de kloof tussen de twee kemphanen im mers zeven of zelfs acht verlies punten. Uiteraard een fraai scenario voor SSV. Maar Björn Lange- veld wilde daarop zaterdag na de zege bij Groote Lindt nog geen voorschot nemen. „Nee, ik durf nog geen optie op de platte kar te nemen", zei de centrale middenvelder. „We spelen nog vier finales, leven van week tot week. Dat is op cüt moment de enige en beste benadering." Ook omdat het geen uitgemaak te zaak is dat SSV zelf geen pun ten meer morst. Daarvoor is het spel van de koploper de laatste weken simpelweg te mager. Te gen Groote Lindt, nummer tien op de ranglijst, was het niet an ders. Het klassenverschil tussen beide ploegen was negentig mi nuten lang duidelijk, maar de Goese lijven konden niet uitvoe ren wat de geest instrueerde. „Toch geloof ik niet dat we op onze laatste benen lopen", stel de Langeveld, die in de slotfase geel kreeg en daarom de derby van zaterdag tegen Oostkapelle mist. „Onze focus is elke week duidelijk: we geven alles om het kampioenschap te pakken." Maar, zo gaf de routinier toe, zo soepel als het spel van SSV voor de winterstop soms was, zo vloeiend zal het de komende we ken zeker niet zijn. „Ook omdat de tegenstanders zich nu tegen ons ingraven", vulde assistent trainer Arthur van Huizen aan, die de honneurs waarnam van de wegens privéomstandighe- den afwezige Cees Houtepen. „Wat je ons wél kan verwijten, is dat 't tempo veel te laag ligt." Daarom kon SSV de extreme verdediging van Groote Lindt lange tijd niet slopen. De Goese naren namen wel het initiatief, maar werden met de minuut slordiger en nonchalanter. Met name achterin. Dat was koren op de molen van de enige twee spelers van Groote Lindt met een acceptabel niveau: Peter Boudewijn en Abdel Boussakou. moet te gaan. Handenbindertje Abdel Boussakou mikte na acht minuten spelen eerst nog op de paal, maar na een kwartier was het raak. De gewiekste aanval ler profiteerde van een kinderlij ke fout van Michel de Groote, dribbelde het strafschopgebied binnen, wachtte heel lang met schieten en sloeg genadeloos toe toen Van Campenhout eenmaal naar de grond ging: 3-2. Langeveld: „Toen dacht ik wel even: o nee hè, het zal toch niet gaan gebeuren. Maar we hebben ons voorbeeldig herpakt. We toonden veerkracht en hebben op karakter gewonnen." Ook het inbrengen van Marcel Kole, die 's nachts om drie uur na een busreis van achttien uur terugkeerde van wintersport en daarom op de bank begon, legde SSV geen windeieren. Er kwam meer lijn in het spel van het Goe se tiental, al had de gelijkmaker daar niet direct mee te maken. Dennis van der Welle nam in de 72e minuut een afgeslagen hoek schop ineens op de slof en zag het kiezelharde schot na 25 me ter het nylon raken: 3-3. Zeven minuten voor het oifi- ciële einde sleepte SSV de zege alsnog uit het vuur. Kole werd in het strafschopgebied ge vloerd door Érwin Bol en arbi ter Sardjoe was onverbiddelijk. Paul Bom bok. De aanvaller liet doelman Raymond Klootwijk vanaf de stip kansloos: 3-4. Enorm zuur „Het is natuurlijk nog steeds geen uitgemaakte zaak dat we kampioen worden", zei Van Huizen. „Maar wé zijn er nu toch wel heel erg dichtbij. Plet zou enorm zuur zijn als we er naast grijpen, terwijl we het he le seizoen bovenaan hebben ge staan. Dat houden Cees (Iiout- epen) en ik de ploeg ook steeds voor. Dat het nu niet meer mis mag gaan." Groote Lindt-SSV'65 3-4 (2-2). 17. Peter Boudewijn 1-0, 22. Björn Langeveld 1-1, 36- Christiaan Boon 1-2, 38. Peter Boudewijn 2-2 (strafschop), 60. Abdel Boussakou 3-2, 72. Dennis van der Welle 3-3, 83. Paul Bom 3-4 (strafschop). Scheidsrechter: A. Sardjoe. (Vlissin- gen). Rode kaart: 38. Arno Me laard (SSV'65). Gele kaart: Marcel Miog, Jesse de Klerk, Peter Boude wijn, Marcel Terreehorst, Abdel Boussakou (allen Groote Lindt), Björn Langeveld (SSV'65). Aantal toeschouwers: 100: SSV'65: Christol van Campen hout; Michel de Groote, Mama- douba Gueye, Arno Melaard, Ronnie Hillebrand; Dennis van der Welle, Arjan Koopmans (81. Jaimy van Bloppoel), Björn Lange veld, Richard Uitterhoeve (68. Mar cel Kole); Christiaan Boon, Paul Bom. Gangmaker Zo mikte aanvoerder Boudewijn de bal in de 17e minuut met een kopstoot achter de kansloze doelman Christol van Campen hout: 1-0. Onder impuls van Langeveld ging vervolgens het Goese tempo omhoog en de gangmaker zelf maakte er vijf minuten later al 1-1 van na een combinatie met Mamadouba Gueye. Toen Christiaan Boon ne gen minuten voor rust 1-2 aante kende (pass Paul Bom, doorkop pen Arjan Koopmans), leek het zoveelste klusje op weg naar de titel zo goed als geklaard. Tot Arno Melaard twee minuten later kon vertrekken. Boude wijn speelde de bal hoog rich ting het lege doel en de verdedi ger van SSV sloeg de bal vol gens de Vlissingse scheidsrech ter Sardjoe met de hand uit de bovenhoek. „Het was zeker geen hands", verdedigde Langeveld zijn ploeggenoot. „Maar daar kan je je dan wel heel erg druk over maken", voegde Van Hui zen toe, „een eenmaal gegeven kaart draait de scheidsrechter toch niet terug." Net zomin als de bijbehorende strafschop, die door Boudewijn koel werd benut (2-2). De tien van SSV lekenin de tweede helft vervolgens de tweede ne derlaag van het seizoen tege door Lucien Roelandt HEIKANT - Tijdens de afslui ting van het Zeeuwse indoorsei- zoen, in het hippisch sportcen trum in Heikant, deed Chayen- ne Wiskerke wat van een rege rend kampioen mag worden ver wacht. Op het hoogste niveau, de klasse ZZ, reed de Kruiningse amazo ne haar viervoeter VDL Rocksi na naar een eclatante overwin ning, na een prachtig gevecht met de Belg Guy Beyers. Er werd op het scherp van de snede gereden in de Heikantse hal. Wiskerke bewees daarbij dat ze meer dan één troef in han den heeft waarmee ze een wed strijd kan beslissen. Met een foutloze bracht Beyers het spel op de wagen, maar ook Wisker ke reed met VDL Rocksina fout loos rond. Dennis Evertse voegde zich nog bij dat tweetal voor de barrage, toen hij met Redbull ook een blank strafblad kreeg. Cindy Perdaen slaagde daar niet in, omdat ze met Rachel in de hoogste versnelling wel de snelste tijd liet noteren, maar door een springfout een hoge klassering miste. Haast De verwachting was dat Chayen- ne Wiskerke, net als tijdens de Zeeuwse titelstrijd, in de barra ge met twee paarden de boven toon zou voeren, maar zo gemak- kelijk was het niet. Met haar kampioenspaard, de hengst VDL Lacochee, zette de zestien jarige amazone een snelle tijd neer. Maar in de haast trok ze twee palen naar de bodem. Met een springfout en een tijd van 32.28 mocht de Belg Guy slechts even de hoop op de over winning koesteren. Als tweede starter stuurde Wiskerke de wa- tervlugge merrie Rocksina in een tijd van 30.21 foutloos over het parkoers. Dennis Evertse deed nog een poging dat te ver beteren. De Zeeuwse Z-kam- pioen trok met de ruin Redbull alles uit de kast, maar kwam een fractie tekort voor de over winning. Annelore Willeboer ging m klasse Z verrassend met de zegê lopen. De Belg Robby van Hal ging met een springfout en een tijd van 62.18 rond, maai-het ve nijn zat in de staart. Willeboer met Noorderglas, reed een ze rit. Dennis Evertse was met Osesa' de sterkste in de klasse M. Cin dy Perdaen haalde met ook een paal naar t maar vormde met haai- bedreiging voor de ongenaakba' re Evertse DEN BOSCH - Dennis Evertse kan op een uitste kend debuut op Indoor Bra bant terugkijken. Het jeugdtalent uit Nieuw- en Sint Joosland werd in de nationale springwedstrijd klasse Z de merrie River- woods derde. De 'negentienjarige ruiter reed zich tijdens de selectie wedstrijden in Roosendaal bij de veertig beste Z-coni- binaties van Nederland, wat hem een startbewijs voor een van de grootste in- doorconcoursen van dè we reld opleverde. In de Brabanthallen eindig de Evertse in de plaatsings wedstrijd voor de finale alsat tweede. Op het loodzware parcours hield hij met de. achtjarige merrie in hetba- sisparcours voor de tweede keer de nul op de lei. De foutloze barragerit en de tijd van 41,58 was voorde Zeeuwse combinatie goed voor de derde stek. „Met het NK volgende' week voor de boeg, is dit' een fijne opsteker", zei Evertse. Jl doorSven Bakker GOES - Tennisser Alexander Nonnekes uit Goes heeft op een nationaal ranglij sttoernooi in Castricum met zijn partner Chantal Peperkamp de halve fi nale gehaald in het gemengddub- bel. Op de Passie Open, zoals het toérnooi heet, heeft Nonnekes al eerder hoge klasseringen ge haald. Dit keer verloor het twee tal, dat goed op elkaar is inge speeld, pas in de halve finale van Remco Pondman en Lisan- ne Balk. Het ranglij sttoernooi was sterk bezet. Nonnekes en Peperkamp overleefden niettemin de groeps- fase. In de poule streden zes kop pels, onder wie de favorieten Erik Koch en Renee Reinhard. Nonnekes en Peperkamp eindig den als tweede en verloren pas in de supertiebreak van Koch en Reinhard. In de hoofdfase van het toernooi versloegen Nonnekes en Peper kamp in de kwartfinales Pim Zijlstra en Thea de Weerd. Ook deze wedstrijd moest in een su pertiebreak worden beslist. Non nekes en Peperkamp hadden een sterk eindschot. Tegen Pond man en Balk moest het duo ech ter het onderspit delven. Dit voorjaar speelt Alexander Non- j nekes net als vorig jaar voor het team van Van Horne uit Weert, s dat in de hoof dklasse van de lan- delijke gemengde competitie uit- komt. Van den Akker volbrengt ijzige tocht door Alaska GOES - Wilco van den Akker heeft zijn tocht door Alaska vol bracht. De Goesenaar legde de 1049 mijl (1800 kilometer) te voet af in 26 dagen 10 uur ent minuten. Hij was daarmee de zevende mens op aarde die deze tocht, ge naamd Iditarod, geheel op eigen kracht volbracht. Normaal ge sproken is het een traject voor de jaarlijkse sledehondenrace die immens populair is 10 Noord-Canada. Afgezien van een paar bevroren vingers kwam Van den Akker in goede gezondheid aan. Tijdens zijn tocht moest hij on der meer afrekenen met zware sneeuwstormen en temperatu ren tot 60 graden onder nul. door Lucien Roelandt ERMELO - Voor de Zeeuwse kampioenen in het springen wa ren op het NK voor paarden en pony's een paar aardige klasse ringen weggelegd. Het ereme taal bleek te hoog gegrepen. Bij de paarden was Michelle Evertse goed op dreef met een zesde plaats in de klasse L. In de ponyklasse kwam Jessy Kos ter met Noblesse-Power in de klasse L op een vijfde plaats uit. Foutloos blijven bleek op het na tionaal kampioenschap in Erme- lo niet voldoende om hoog te sco ren. Michelle Evertse uit Nieuw en Sint Joosland hield in beide basisparkoersen het strafblad op nul. In barrage realiseerde de twintigjarige amazone de derde tijd. Ze greep naast het brons, omdat haar paard een paal naar de bodem trok. ia Pech was er ook Nicky Everts?, in in de klasse M voor pony's gi'ote b; maat. Alabasca sprong in deba- a sisrit buitengewoon sterk. Dat schiep hog verwachtingen, maar iii het pakte anders uit. In de beslis- ijl sende ronde liet de schimmel, zijn berijdster in de steek, waar- ij door de jongste telg van defami- k lie Evertse genoegen moest ne- ijj men met de zevende plaats. In de klasse L reed Thiery Ver- munt uit Koewacht met Win- ie ning Star Virtuose een uitsteken- jjj de barrage. Zijn tijd van 44.26 s was goed voor de zesde plaats, l!i In de klasse L categorie Rmaak- j te Anoek Romijn met Max een it springfout. De combinatie bleef a steken op een twaalfde plaats. i s door Dimitri Walbeek De honk- en softbalbond zal ten tij de van de Olympische Spelen van 2012 in Londen twee grote toernooien organiseren. De bond bestaat dan honderd jaar en wil dat onder meer vieren met twee toptoernooien die kunnen wedijveren met de Spelen. Het eeuwfeest is niet de enige aanlei ding om de Olympische Spelen naar Nederland te halen. In Londen maken honk- en softbal in 2012 voor het eerst geen deel meer uit van het olympische programma. Het 'olympisch' toernooi in Nederland moet een internationaal protest worden van de honk- en soft- balwereld tegenover het IOC. KNBSB-voorzitter Jan Rijpstra over de protestspelen: „Het moet een alter natief voor de Olympische Spelen wor den. De precieze invulling moeten we nog nader bekijken, maar ik kan mel den dat de eerste contacten met de Ma jor League-organisatie daarover zeer bemoedigend waren." Major League is overigens ook aan het onderzoeken of er in Europa een door de Amerika nen opgezette prof competitie kan ko men. Rijpstra greep de jaarlijkse bondsraad zaterdag aan om andermaal zijn te leurstelling uit te spreken over kroon prins en IOC-lid Willem-AIexander, die het opnieuw stemmen over toela ting van honk- en softbal op de Spelen heeft gedwarsboomd. De voorzitter verwees daafbij ook naar een van zijn voorgangers, Theo Reitsma, die in een column in het Algemeen Dagblad de Nederlandse IOC-leden deze week onderuit haalde. Zij zouden niet snappen hoe groot honkbal in de we reld is, zoals de onlangs gehouden World Baseball Classic had aange toond. GPD NANJING - De 22-jarige Chinese Xiao Yang, die honderdvijftig kilogram king en Shanghai worden veel inwoners geteisterd door problemen met over- schoon aan de haak weegt bij een lengte van 1.55 meter, doet een poging tot gewicht. Xiao Yang maakt deel uit van een club in Nanjing die voor publiek een spagaat tijdens een gala voor zwaargewichten. In de Chinese steden Pe- demonstraties verzorgt. foto Stringer/RTR Terwijl Groote Lindt-doelman Raymond Klootwijk de teleurstelling verwerkt, is Paul Bom in extase nadat hij SSV'65 met een rake straf schop aan de overwinning heeft geholpen. foto Rob Kamminga

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 24