vlissingen kan de titel vergeten To vaal ten onder tegen LSRG Vrouwen Vlissingen maken geen enkele kans tegen koploper EMM blaakt van het zelfvertrouwen Koplopers in vijfde klasse winnen allebei net dezelfde cijfers Winst en verlies voor driebanders Jaap de Jonge bijna zeker van zege Veel medailles Zeeuwse judoka's oormalige koploper verliest kansloos van Zeelandia Middelburg, 4-2 De Stormvogel buigt diep voor koploper Eerste winst van renner Tim Dees maandag 27 maart 2006 wb 21 RILLAND - De driebanders van Hoondert/de Waard heb ben dit weekeinde één keer gewonnen en één keer verlo ren. Thuis werd een gemakkelijke overwinning (6-2) ge boekt op Aartsbouw 3. Uit werd een gevoelige 8-0-neder- laag geleden tegen BS Security Systems. De laatstgenoem de ploeg verloor eerder zeer verrassend van Royal/De Pa rel uit Sas van Gent. Hoondert/de Waard klom na de zege op Aartsbouw naar de vijfde plaats. Hoewel ze later verlo ren, hielden ze die positie vast. Thuis haalden de Rillan- ders nog een teammoyenne van 0.583. In Zundert was daar geen sprake van. In BC Den Hoek moesten de biljar ters genoegen nemen met 0.500. Waarschijnlijk was ver moeidheid de belangrijkste oorzaak voor de ondermaats presterende Vic Herreweghe en Frans de Koek. Zij speel den niet alleen in de Nederlandse competitie, maar had den ook nog verplichtingen in België. Hoondert/de Waard Aartsbouw (i-2; Vic Herreweghe - A. v. Schijn- dël 35-29, 39; Sjaan van Kuyk - J. v. Loon 35-33, 50; Bram de Waard - W. Aarts 30-26, 60; Gerrit Blom - M. Willemse 22-30, 60: BS Security Systems - Hoondert/de Waard 8-0: B. Roovers - Vic Herreweghe 35-29, 42; AS. Roovers - Frans de Koek 35-32, 62; A. Kavelaars - Johan Visser 30-24, 63; M. Roovers - Bram deWaard 30-26, 55. 's-GRAVENPOLDER - Eén ronde voor het einde is Jaap de Jonge al bijna zeker van de eerste plaats in de promo tieklasse van het Zeeuws damkampioenschap. Zaterdag vergrootte de Middelburger de voorsprong op zijn bela gers tot twee punten. De Jonge won van Rob van Lien. Geen enkele concurrent slaagde er in tot winst te komen. Wim Koppejan bleef met moeite op de been tegen Rianka Rentmeester en het topduel- tussen Jaap Veerhoek en Ludwig Wilson eindigde ook in remise. In de slotronde, die zaterdag wordt gespeeld, heeft koploper De Jonge te gen Wilson aan een gelijkspel voldoende voor de titel. In de eerste klasse maakt Jan Flikweert de meeste kans op de titel. De dammer uit Zierikzee rekende af met Jou- ke van 't Padje en staat nu twee punten voor op het drie tal Ei'ic Boogert, Leonie de Graag en Jan van der Hart. Danny Wattel uit Oostkapelle versloeg zaterdag in de tweede klasse zijn medekoploper Paulan van Nes. De titel kan Wattel nu niet meer ontgaan. PRINSENBEEK - Op een judotoernooi in Prinsenbeek heb ben veel Zeeuwse judoka's het podium gehaald. Voor de se- mi-aspiranten (tot 15 jaar) was de wedstrijd een prima voor bereiding op de districtskampioenschappen over twee weken in Gilze. Amy Hoornick (Sportschool Geelhoed, tot 63 kilo),, uit Vlissingen en Jimmy Baumann (Capital Sports, tot 42 ki lo) uit Heinkenszand wonnen goud in deze categorie. Tessa van Meerkerk (Capital Sports, tot 57 kilo) uit Kloetinge en Ru ben Boutens (Judo Ryu van Schaik, tot 50 kilo) uit Middel burg verloren allebei de finale. Annelien Boutens won brons in de klasse tot 36 kilo. In de categorie tot 17 jaar was er één keer goud. Nikki Meel werd door een houdgreep kampioen in de klasse +66 kilo. Ba-; rend Schot (Sportschool Geelhoed) werd tweede in de klasse tot 73 kilo. In de categorie tot 12 jaar was er twee maal goud voor Geelhoed. Jur Bommeljé uit Domburg (tot 46 kilo) en Ra- nishanth Jeyasingam (tot 38 kilo) uit Vlissingen werden kam pioen. Joost van de Berg (Capital Sports) uit Goes werd twee de. Kenley Simons (Judo Ryu van Schaik, tot 34 kilo) uit Vlis singen werd derde. ^Jasper Harthoorn 1JSS1NGEN - Het is de voet- jHers van VC Vlissingen niet [akt om de negatieve spiraal ede laatste weken te doorbre- De ploeg van Ruud Pen- i verloor met 4-2 van Zee- ja Middelburg. De neder ig vvas te wijten aan persoon let fouten, maar ook aan Bou- r|(eita en Alberto Conde Mor gan de Middelburgse tegen- •iiler. De twee spitsen blon- Duit door snelheid te combi- Rnmet fysieke kracht. •I seizoen duurt lang voor de fingers. Na een flitsende jrt, waarin vol bravoure de jjleperiodetitel werd veiligge- sjd, zijn goede resultaten niet gr vanzelfsprekend. De pijn- se 4-2-nederlaag tegen buur- a Zeelandia Middelburg is ook niet zo verrassend als lijkt. Vooral omdat Zeelan- ii Middelburg op het moment ïd bezig is en nog kans maakt jde laatste periodetitel. sjonge ploeg van trainer Kees a de Sluis kwam al snel op eisprong door Bouba Keita. combinatie met Alberto ade Morgado werd afgevlagd de grensrechter, maai- de deidsrechter keurde het doel- 1. Vlissingen nam daar- ,het heft in handen, zonder gevaarlijk te worden. Toch ade 1-1 van Khaled Boufra- na een mooie steekpass van rome Riverola, niet on ver snel. ilierp •rust kwam Zeelandia Middel- ïg het scherpst uit de start- ckken. Victor Baars werd eis in de weg gelegd en hij ;jrde Keita op weg naar zijn i=ede treffer. De reactie van Vlissingers liet niet lang op wachten. Enkele minuten promoveerde Boufrahi een bal van Jason Blommaert een fabuleuze manier tot slpunt. Hij volleerde de bal :een erg moeilijke hoek knap 4s de verbouwereerde Milad pbian. ismgen speelde daarna voor de overwinning. Om door te kun nen drukken veranderde Ruud Pennings zijn systeem van 4-3-3 naar 3-4-3 om evenwicht te creë ren op het middenveld. Het le verde een handvol kansen op voor de thuisploeg, maar de Mid delburgers bleven ook gevaar lijk. Keita, Conde Morgado en invaller Mimo Fofana wisten de Vlissingse verdediging regelma tig de stuipen op het lijf te ja gen. Het was Conde Morgado die zijn tegenstander wegzette, de doelman stijlvol passeerde en simpel de 2-3 liet aantekenen. Hoewel Vlissingen op jacht ging naar de gelijkmaker, bleef Zee landia Middelburg in de slotfase vrij gemakkelijk overeind. Frank Leeman maakte aan alle onzekerheid een einde door vlak voor tijd een vrije trap binnen te schieten. Lullig „Alles ging mis. We hebben alle vier de goals gewoon weggege ven", stelde Mohamed Elbek- kaoui. De doorgaans zeer be trouwbare sluitpost van de Vlis singers ging zelf niet vrijuit. De laatste treffer viel vooral hem aan te rekenen. „Ik verwachtte een voorzet, maar hij schoot in eens op doel. Ik probeerde de bal nog te stoppen met mijn voet, maar hij stuiterde er lullig overheen." Van de Sluis had vooraf ver wacht dat er in Vlissingen iets te halen viel. „We zijn voor de drie punten gegaan. In principe hadden we niets te verliezen. En na een slechte eerste helft heb ben we goed de flanken benut. Tegen Vlissingen winnen geeft toch iets extra's." Zijn collega Ruud Pennings zag het niet al te somber in. „Onze eerste helft was veel te slap-en we hebben op een knullige ma nier kansen en goals weggege ven. Dat heeft niets met tactiek te maken." Nu het kampioen schap definitief uit zicht is, kan zijn ploeg zich gaan richten op de nacompetitie. „We hebben nog een vier wedstrijden te gaan om onze vorm weer te vinden en sterk te spelen in de nacompeti tie." Khaled Bo 1 Vlissingen (midden) wordt omringd door spelers van Zeelandia Middelburg. Vlissingen - Zeelandia Middelburg 2-4 (1-1). 6. Bouba Keita 0-1, 33. Khaled Boufrahi 1-1, 48. Bouba Keita 1-2 53. Khaled Boufrahi 2-2, 80. Alberto Conde Morgado 2-3, 89. Frank Leeman 2-4. Scheidsrech ter: C.W. Bos (Eindhoven). Gele kaart: Danny ter Steege, Peter de Jong (Vlissingen) Joy van der Mei en Bouba Keita (Zeelandia Middelburg). Aantal toeschouwers 300. Vlissingen: Mohamed Elbekkaoui; Daniël Pattinama, Peter de Jong, Jacques Blijlevens (46. Youssef Ahrouch), Gilbert Engeldal; Danny ter Steege, 'Tim van de Vlies, Jordy Bakker (46. Mohammed Benkaddour); Jéröme Riverola (52. Roepesh Bhagola), Jason Bommaert en Khaled Bou frahi. foto Lex de Meester Zeelandia Middelburg: Milad Og- habian; Freek Koelma, Joy van der Mei (60. Mare Alfons), Jaco Moens, Paul Constandse; Victor Baars, Geert Bosschaart, Frank Leeman; Alberto Conde Morgado, Gazu Am- biti (60. Mimo Fofana), Bouba Keita. door Jeremy Deug VLSSINGEN - De vrouwen van Basketball Combinatie Vlissin gen maakten geen enkele kans tegen koploper Almonte. De nummer twee verloor met 93-39 van de koploper. BC Vlissingen - BC Eindhoven 84-58. Vlissingen begon erg sterk, nam een voorsprong, maar zakte daarna, net zoals vo rige week, terug. Het tempo ging omlaag en de scherpte in de afwerking verdween. Het tweede kwart was bijna een ko pie van het eerste. Vlissingen leek steeds uit te lopen, maar verzwakte ook telkens weer. Bij de pauze was het gat met de Eidnhovenaren slechts drie pun ten. In het derde kwart nam Vlis singen wel verder afstand en kwam 50-39 voor. De Braban ders kwamen nog één keer te rug. In het laatste kwart schakel den de Vlissingers een versnel ling hoger en was het verzet van Eidnhoven gebroken. Scores BC Vlissingen: Michel Bosters 24 punten, Erwin Hilbert 15, Jeffrey van Driel 13, Sjors van' der Poel 11, Tommy Radkiewicz 10 Stefan Schrier en Niels Wisse beiden 4 en Wytse de Jong 3 Almonte - BC Vlissingen 93-49. De vrouwen van BC Vlissingen moesten tegen de ongeslagen koploper aantreden zonder de geblesseerde speelsters Immie Pattikawa, Astrid Franke en Yo- landa Joosse. Beide teams gin gen in een erg hoog tempo van start, maar daarna kon BC Vlis singen het tempo niet meer vol gen. BC Vlissingen stond bij rust met 45-31 achter. Na de pauze had Vlissingen geen antwoord meer op het hoge tempo van Almonte. Scores BC Vlissingen: Romana de Ridder 18 punten, Nanon Doeland 11, Marjolijn van den Bosse en Jes sica Verhage beiden 5, Quintana Pattinama 4, Marjolein de Dreu 3 en Elisa Kuipers beiden 3. BC Vlissingen 2 - Springfield 53-54. BC Vlissingen 2 had een prima eerste kwart, maar het team uit Berlicum herstelde zich in de tweede' periode. Bij rust stond het 26-23. Na de pau ze namen de teams om beurten een kleine voorsprong. In de laatste minuut was Springfield de gelukkigste ploeg en ging er met de 53-54 zege vandoor. Scores BC Vlissingen: Dorien de Witte 17 pzmten, Ghyl'ene Niyon- kuru 11, Lizelte Heijnsdijk 10, Lin da de Paauxo 9, Linda Visser 4 en Annelies Meijers 2. Almonte - BC Vlissingen 56-67. Vlissingen begon sterk in Eind hoven ben leidde bij rust met 49-36. Na de pauze werd het spel rom meliger en Almonte maakte daar dankbaar gebruik van. In het laatste kwart herstelde de ploeg van coach Rakhis Angnoe zich en rekende ze definitief af met de Brabanders. Vlissingen. zette door de zege een belangrij ke stap richting hetkampioens- schap. Scores BC Vlissingen: Michel Bosters 22 punten, Benjamin Steenbeek 16, Dennis de Paauw 12, Sjoerd van Pelt 7, Wytse de Jong 6 en Ali Achmadi 4. GOES - De waterpoloërs van De Stormvogel konden bij koplo per SBC2000 geen vuist maken: 12-1. De Stormvogel 2 deed het beter door met 5-7 te winnen bij De Krabben. SBC2000-De Stormvogel 12-1: De Stormvogel kon in de eerste periode nog aardig meeko men,maar moest daarna diep buigen voor de leider. SBC2000 speelde een tactisch goede wed strijd liet De Stormvogel hele maal niet in het spel komen. Ger- co Koks redde de eer. De Krabben-De Stormvogel 2 5-7: Na een moeizaam begin, kwam De Stormvogel 2 in de tweede periode op stoom: 4-4. De wedstrijd werd hierna wat harder. De Vlissingers lieten zich echter niet van de wijs bren gen. Bij het ingaan van de laat ste periode was het 5-5. De oppo nent maakte hierna enkele slor dige foutjes, die goed door De Stormvogel werden afgestraft. Scores De Stormvogel: Pim Bek kers 4, Gep Navest 2 en Frank Le- ijnsel. ÜgLWim Kakebeeke JODELBURG-Zowel de man- lD a]s vrouwen van handbal- ■feniging EMM won dit week je van Desk. De vrouwen de- met 20-15. De mannen 'tokten een goal meer, maar er ook één meer tegen. Mi-Desk 20-15: De vrouwen EMM ontnamen Desk het beetje hoop de titel. De F^gvan het vertrekkende trai- ^duo Diana Niemantsver- r'en Vincent van der Meij- den straalde, net als de laatste weken, een flinke dosis zelfver trouwen uit. De gasten werden met 20-15 aan de kant gescho ven. Donderdag speelt EMM een inhaalwedstrijd tegen Swift. Zondag is de laatste wedstrijd van de competitie tegen Tremeg. Van der Meijden: „De kans dat we in het linkerrijtje eindigen, acht ik na vandaag vrij groot." Scores EMM: Angela van de Bergh en Danielle Carol beiden 4, Petula Brasser en Marieke Riemens bei den 3, Anouk Provoost en Ariska Tax beiden 2, Xaira Nijsen en Sas- kia van de Velde beiden 1 EMM 2-RHV 11-19: Voor de Middelburgse reserves staan er deze competitie geen belangen meer op het spel. De vrouwen- ploeg is veilig in de tweede klas se. EMM liet gisteren niet veel zien tegen het jeugdige RHV. „Door al het geschuif met men sen, zat er weinig verband in het spel. Aan de andere kant: de jeugd heeft lekker zijn gang kun nen gaan en in dat opzicht was het een nuttige wedstrijd", al dus coach Van Ouwerkerk. Olympus-Aristos 3 12-15: Sluit post Karin van der Lijke viel uit met een zweepslag en werd toe gevoegd aan de toch al uitpuilen de ziekenboeg. Trainer Hans Dierickx. „Mijn hele opbouwrij zat al op de tribune." Zaterdag staat de slotwedstrijd tegen Ar temis op het programma. Of de partij doorgaat, weet de Vlis singse oefenmeester niet. „Ik zie wel hoe het loopt deze week. Voorlopig heb ik nog maar zes speelsters." Mannen EMM-Desk 21-16: Degradatie kandidaat Desk haalde tegen de formatie uit Kaatsheuvel alles uit de kast, maai- een serieuze be dreiging voor de Middelburgers werd het nooit. De gasten raak ten twee mannen kwijt tijdens de wedstrijd. Eén kreeg een ro de kaart vanwege drie tijdstraf- fen. De andere speler werd ge diskwalificeerd voor het onder uit halen van de doorgebroken Bas Luesken. De Fransman Alexander Benoit leidde EMM naar de zege met acht treffers. Scores EMM: Alexander Benoit 8, Thijs de Vos 4, Edwin Davidse 3 Bas Luesken 2, Prosper Minnaert, Elian Minnaert, Wally Houtepen en Harald van Zwieten allen 1. cor Jos van Belzen liSSINGEN - Zowel Zeeland '»rt als Rimboe heeft gisteren wonnen. Daardoor blijft het annend in de vijfde klasse B iii.het zondagvoetbal. De Vlis- agers versloegen Lewedorpse lovs met 2-1 en Rimboe won Kt dezelfde cijfers van Robur. Nboe-Robur 2-1. Hoewel het sÜnisch betere Robur een over rent had, opende Sophek Sop- tl.de score voor de thuisploeg. :de tweede helft werd de druk to de bezoekers groter, maar Teen doelpunt van Jeroen van spen werd het 2-0. Vijf minu- ivoor tijd kreeg Robur via Da- SERSKAMP - Wielrenner Tim Dees heeft dit weekein de zijn eerste overwinning van het seizoen geboekt. Decs werd eerste in het Bel gische Serskamp. De wielrenner uit Tholen eindigde dit seizoen al va- op het podium, maar won nog geen enkele wed- fslrijd. Uit het veld van 166 tenners, met onder meer de Deense en Duitse selectie, ontstond een kopgroep van Twintig coureurs. De 17- iahge renner van ZRTC ■Theo Middelkamp won de eindsprint overtuigend. niël Schijf loon naar werken (2-1). De paal stond de gelijkma ker in de weg. Lewedorpse Boys-Zeeland Sport 1-2. Halverwege de eerste helft profiteerde David Schrier van een fout bij de Lebo-doel- man, die een hoge voorzet los liet. Friso Heijstek kopte na rust uit een hoekschop de 0-2 bin nen. De thuisploeg kwam in de slotfase terug tot 1-2, maar kon verder weinig gevaar stichten. Renesse-Vosmeer 2-0. De thuis ploeg was slordig in de afwer king. Voor rust benutte Vincent Goedegebuure één van de vele kansen (1-0) en na de pauze deed Frenk van Hengel hetzelf de. De lat voorkwam dat Renes- se verder uitliep. Ouwerkerk-Volharding 4-1. In de wedstrijd om de laatste plaats op de ranglijst leidde de thuisploeg halverwege met 2-0 via treffers van Sebastiaan de Vrieze en Stefan van der Maas. Na rust lieten beide ploegen veel kansen onbenut. Pas in de laatste tien minuten liep Ouwer kerk uit naar 4-0 via twee tref fers van Erwin van der Maas. Dennis Sommeijer bepaalde kort voor tijd de eindstand op 4-1. Kaaise Boys-Kwadendamme 3-0: De harde wind dwars over het veld maakte goed voetbal bijna onmogelijk. Na de vroege openingstreffer van Rob van Dam (1-0) vielen er nauwelijks nog kansen te noteren. Pas in de laatste tien minuten liep Kaaise Boys door doelpunten van Rob van Dam en Micha Hermans ver der uit naar 3-0. door Hans Markusse GOES - Rugbyclub Tovaal deelde gisteren in een groot gedeelte van de laatste thuis wedstrijd van het seizoen de lakens uit. Maar de Goesenaren verloren uiteindelijk toch van koploper LSRG. Scheidsrechter Adriaanse blies tien minuten voor tijd vroeg tijdig af. Het stond toen 13-12 voor de Leide- naren. Het kostte de thuisclub in de afscheidswed- strijd van Bert Bakker moeite om op gang te komen. In de eerste tien minuten had To vaal het moeilijk. Misschien had Tovaal ook beter Jan-Joost Wiebrens buiten de basisop stelling kunnen laten. Zijn verstandhouding met scheidsrechter Adriaanse was al niet erg goed en ook tegen de koploper ging het mis. Na tien minuten verdween Wiebrens al voor tien minuten met een gele kaart naar de kant. Met een man minder maakte To vaal toch de openingstreffer. Na druk van Matthijs van Roemburg scoorde Niels van Harn. LSRG kwam via een penalty-kick te rug tot 5-3. Na zijn terugkeer maakte Wie brens nog tien minuten van het duel mee. Daarna kon hij met een rode kaart gaan douchen. LSRG kwam direct daarna op een 10-5-voorsprong. De thuisclub kwam nog verder in de problemen toen ook Marijn Rie mens voor tien minuten naar de kant mocht. Tovaal leek reddeloos verloren, maar hield de Leidse studenten toch in bedwang. Na de terugkeer van Riemens nam Tovaal het ini tiatief. Na een sterke actie van Bart Spaas en Bert Bakker strandde een ruck op een me ter of 25 van de Leidse achterlijn. Via Alex Vlieland en Koen Spaas kwam de bal bij Pa trick de Ruiter. Hij scoorde tussen de palen: 10-10. Niels van Ham zette Tovaal met een conversion op 12-10. In de 54e minuut kwam LSRG vanuit een penalty-kick op een 13-12-voorsprong. Ongeveer een kwar tier later scheerde een penalty-kick van Niels van Harn rakelings langs de paal. Kort daarna beëindigde scheidrechter Adriaanse het duel. Haaglanden - Oemoemenoe 21-0. Oemoe- menoe was in Wateringen niet opgewassen tegen Haaglanden. In de eerste helft liep de thuisclub uit naar een 14-0-voorsprong. Na rust werd de eindstand bepaald op 21-0. foto Willem Mieras Tovaal verloor nipt van koploper LSRG uit Leiden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 21