Ajax heeft pap in de benen PZC Landstitel gloort dankzij topaankoop Feyenoord moet paar toppers halen „aar het doei terug PSV beleeft een zorgeloos avondje f Toekomst Medunjanin bij AZ onduidelijk FC Utrecht stijgt na zege naar vierde plek Van Nistelrooij valt in bij winnend United Makaay vindt de weg 16 Groot onderzoek naar omkoping in de Bundesliga AGOVV pakt de periodetitel Vermoeide Amsterdammers kunnen zelfs NAC niet kloppen (1-1 Reading naar de Premier League Scheidsrechters staken mogelijk Owen ondergaat weer operatie maandag 27 maart 2006 door Theo Brinkman WAALWIJK - Drie goals in vier duels. Haris Medunjanin, giste ren AZ's matchwinnaar bij RKC (0-1), heeft zijn kans gepakt. Maar zo simpel ligt het niet. Medunjanin (21) krijgt sinds en kele weken de kans zieh te be wijzen. AZ wil de middenvelder KEULEN - Het Openbaar Minis terie in Keulen is een onderzoek gestart naar mogelijke manipu latie van drie duels in de Bun desliga in 2002-2003. Officier van Justitie Günther Feld: „We hebben ongelooflijk bewijs en moeten dit onderzoeken." Als spil in de zaak wordt Reiner Calmund, ex-manager van Bayer Leverkusen, genoemd. De duels waar het om zou gaan,- zijn de thuiswedstrijden van de club tegen Arminia Bielefeld en 1860 München en het uitduel met FC Nürnberg. Bij de Duitse voetbalbond is niets over de be schuldigingen bekend. „We zul len het onderzoek afwachten", reageerde een woordvoerder van de DFB. Ook de advocaat van Calmund wijst de aantijgin gen van de hand. ANP /DPA APELDOORN - AGOW greep gisteren de zesde-periodetitel in de eerste divisie. De Apeldoor- ners versloegen in eigen stadion Go Ahead Eagles met 2-1. Gon- zalo Garcia-Garcia scoorde voor de thuisploeg in de eerste helft (2-0). Na rust benutte Tim Gilissen een strafschop. AGOW verzamelde zestien pun ten, een meer dan TOP Oss, dat al een periodetitel heeft. AG OW mag nu meedoen aan de- play-offs voor promotie naar de eredivisie. De aanstaande kam pioen Excelsior, FC Volendam, FC Zwolle, TOP Oss en Haarlem pakten de andere periodetitels. De plek van Excelsior komt. na de titel van de Rotterdammers, viij in de nacompetitie. ANP beoordelen over een lange perio de, met het oog op volgend sei zoen. Dan zijn Kenneth Perez (naar Ajax) en Barry van Galen (stopt) er niet meer. Medunjanin zou hun plek kunnen innemen, maar ook Adil Ramzi is nog van AZ. De Marokkaan speelt op huurbasis bij FC Utrecht.. Met hem praat AZ binnenkort. Met drie goals in vier duels doet Medunjanin hoe dan ook van zich spreken. Maar of het ge noeg is? Zijn contract is onlangs verlengd, maar het kan zijn dat hij wordt verhuurd. Zijn treffer leverde AZ gisteren de zege op omdat RKC de weinige kansen die het kreeg niet benutte. Zo raakte Anthony Lurling de lat en Ruud Berger mikte net over. Na de 0-1 na 35 minuten werd RKC amper nog gevaarlijk. Het duel bleef alleen spannend om dat AZ kort na rust verzuimde 0-2 te maken. RKC mocht zo doende hoop koesteren op een punt. Dat kreeg het niet, hoewel Lurling in blessuretijd nog bijna scoorde. Met de zege staat AZ nog stevi ger op de tweede plaats, Een goe de uitgangspositie voor de play offs is binnen handbereik. Of Medunjanin daarin ook speelt? „Dat denk ik niet", zei hij zelf. „Van Galen en Perez zijn verder dan ik. Maar het gaat stap voor stap beter. Ik kom eraan." GPD door Jop van Kempen AMSTERDAM - Ajax is moe. Te gen NAC begon de ploeg giste ren goed, maar na twintig minu ten daalde het niveau naar treu rige diepte: 1-1. FC Utrecht won wél en passeerde de Amsterdam mers op de ranglijst. Pledwiges Maduro is de verper soonlijking van het lichamelijke verval 'bij Ajax. Na één helft hield de 21-jarige international het voor gezien. Een virusinfec tie, een slopend seizoen én Leo nardo zorgden al na drie kwar tier voor pap in zijn benen. Niet alleen Maduro speelde krachte loos tegen NAC, de meerderheid bij Ajax leek de energie en de wilskracht te hebben verspeeld in de openingsminuten. Na de 1-0-voorsprong (Klaas-Jan Hun- telaar, tweede minuut) voetbal de Ajax bijna een half uur fris en geconcentreerd. Daarna was de tank leeg. „Door de vele bles sures moest ik vaak terugvallen op dezelfde spelers", zei trainer Danny Blind. „En woensdag moesten we 120 minuten beke ren tegen Roda. Te veel jongens zaten er doorheen. We verloren de slag op het middenveld." Ajax mocht van geluk spreken dat het 1-1 bleef. Waar NAC steeds gretiger werd, zakte Ajax weg. Invaller Emmanuel Boa- kye stak Ajax de reddende hand toe. Hij haalde een bal van de lijn. En doelman Maarten Steke lenburg redde uitstekend op een open kans van Julian Jenner. Inspanningsfysiologie De lichamelijke vermoeidheid heeft mede te maken met de ma nier waarop het seizoen is opge bouwd. Tegen de wetten van de inspanningsfysiologie in moest de ploeg van Blind al in augus tus topfit zijn voör de duels met Brondby IF in de voorronde van de Champions League. Volgens de theorieboeken onverstandig. Maar het móest. En daar plukt Ajax in de laatste fase van dit seizoen de zure vruchten van. Ook geestelijk is Ajax moe. An ders zijn de wisselvallige presta ties niet te verklaren. - Soms r speelt de ploeg goed, soms ver beneden de maat. Met vier duels te gaan, moet Ajax alle zeilen bijzetten voor kwalificatie voor de play-offs van de nummers twee tot en met vijf. Daarin staat deelname aan de voorron de van de Champions League op het spel. Als Ajax zich voor de play-offs kwalificeert, is het de vraag wat de ploeg van Blind daar te zoeken heeft. De num mer vijf van de eredivisie pres teert immers erg matig tegen ho ger geklasseerde ploegen. Ajax verloor al -van PSV, AZ, Feye- noord (twee keer) en FC Utrecht (twee keer). Er is weinig reden om aan te nemen dat Ajax zich naar het miljoenenbal speelt. Dankzij een finaleplaats in de beker is Ajax al wel. gekwalifi ceerd voor de Uefa Cup. Met het magere gelijkspel tegen NAC én het tegenvallende seizoen in het achterhoofd is dat misschien wel de 'prijs' die Danny Blind en zijn mannen verdienen. GPD door Frank van den Heuvel TILBURG - Hoe krijg je een te genstander mentaal op de knie ën? Door te scoren in de vijfde minuut, op slag van rust en 21 seconden na de hervatting. PSV deed het zaterdag tegen Willem H en had een zorgeloze avond. De openingstreffer van Ismail Aissati was van grote schoon heid en het hoogtepunt van een saaie avond. Maar onder het in- tïkkertje van Eric Addo lag een mooi verhaal verborgen. De Ghanees is bezig aan zijn acht ste contract jaar bij PSV en scoorde voor het eerst in een competitieduel. Addo prikte raak nadat Willem Il-doelman Tristan Peersman een schot van Timmy Simons niet onder con trole kreeg. De vervanger van de geblesseerde André Ooijer weet zich door zijn huidige ba sisplaats in Eindhoven ook weer in beeld bij het Ghanese elftal, dat binnenkort begint aan de voorbereiding op het WK. „Na tuurlijk hoop ik op Duitsland. Een WK is leuk", zei de verdedi ger. „Ik weet dat de bondscoach me volgt, meer niet." Ook de treffer van Addo viel op een voor PSV heerlijk en voor Willem II desastreus moment, enkele seconden voor rust. Al in' de vijfde minuut kreeg Willem II de eerste klap in het gezicht De manier waarop Aissati scoor-, de, mocht er zijn. Via Jefferson' Farfan viel de bal voor de voe-' ten van het talent, die niet wei felde en de bal subliem over. Peersman lobde. Met de 0-3 van. Arouna Koné, 21 seconden na de pauze na een prima aanval via DaMarcus Beasley, freew heelde PSV naar het einde. Guus Hiddink kon geen beroep' doen op Jan Vennegoor of Hesse- link en Jason Culina, die beiden geveld zijn door griep. Beasley speelde als rechtsbuiten en. Koné als diepe spits. In een aan-: vallende rol op het middenveld kreeg Aissati een basisplaats.' Edwin Zoetebier verving de aan. zijn rug geblesseerde Gomes In: de tweede helft hoefde PSV niet: meer, en Willem II kon niet, De titel ligt voor het oprapen, Zondag kan het zover zijn, als. PSV zaterdag wint bij RBC en. AZ een dag later punten morst tegen NAC. Blijven beiden fout loos blijven, dan kan PSV op, 8. april thuis tegen FC Groningen uitgebreid feest vieren. GPD van onze sportredactie RIJSWIJK - Met vier duels te gaan, is FC Utrecht Ajax gepas seerd op de ranglijst. De ploeg van trainer Foeke Booy won van Heracles Almelo (1-0). Invaller Fortuné scoorde in de laatste mi nuut van de blessuretijd. FC Utrecht heeft nu 52 punten, Ajax 51. SC Heerenveen (49) en FC Groningen (48) volgen. De nummers vier en vijf strijden met AZ (nu 2e) en Feyenoord (3e) om een plek in de voorronde van de Champions League. Heerenveen won bij FC Twente (1-2) door treffers van de Zweed Nilsson. Groningen kwam in Nij megen niet verder dan 2-2 tegen. NEC. NEC en FC Twente (8e en 9e) zagen de druk voor de play-; offs opgevoerd door Vitesse en Roda JC. Ook RKC heeft nog enig uitzicht op de play-offs, In de onderste regionen wqs ADO Den Haag de grote win? naar. Dankzij de zege bij Feye noord stegen de Hagenaren naar de dertiende plaats. ADO heeft; één punt meer dan Heracles en, NAC, die zich net aan de goede- kant van de streep bevinden.; Sparta staat zestiende met twee/ punten achterstand op Heracles en NAC. Willem II kan de na-, competitie amper ontlopen. LONDEN - Reading speelt vol gend seizoen voor het eerst in het 135-jarig bestaan op het hoogste Engelse niveau. De club dankt het succes in belangrijke mate aan coach Steve Coppell. De promotie naar de Premier League werd zaterdag een feit door de 1-1 bij Leicester City. Met zes duels te gaan, kan Rea ding niet worden achterhaald door Watford. Die ploeg verloor van Millwall (0-2). Sheffield United is de belangrijkste gega digde voor plek twee en daar mee directe promotie. ANP MADRID - De Spaanse voetbal arbiters hebben gedreigd de competitie in de eerste en de tweede divisie plat te gooien. Ze gaan staken als niet snel ach terstallige premies worden uit betaald. De arbiters, die vóór het seizoen op dezelfde wijze sa larisverhoging afdwongen, heb ben samen 1,8 miljoen euro te goed. Ze willen voor eind maart geld zien. ANP/SID LONDEN - Michael Owen moet weer een operatie aan zijn gebro ken voet ondergaan. De ingreep betekent dat hij niet voor eind april zijn rentree zal maken. Owen ging er aanvankelijk van uit begin volgende maand weer te kunnen voetballen. De komen de operatie is om het herstel van de voet te versnellen. ANP/RTR Argentijn Frutos leidt Anderlecht met twee doelpunten langs Club Brugge door Barry van der Hooft BRUGGE - Eigenlijk wilde An derlecht hem afgelopen zomer al naar België halen. Herman van Holsbeeck raakte bij een scoutingsreis door Zuid-Ameri- ka onder de indruk van Nicolas Frutos, maar de manager moest nog even geduld hebben. In ja nuari lukte het wel de Argentijn los te weken bij Independiente en gisteren verdiende Frutos in de topper tegen Club Brugge (2-0-zege) opnieuw een deel van zijn transfersom terug. Dankzij de zege vergrootte An derlecht het gat met de grote ri vaal tot zeven punten. Standard Luik staat nog tussen de twee clubs in, maar is de laatste we ken niet in vorm. Bovendien moet Standard het de komende cruciale weken doen zonder en kele steunpilaren. Costa en Ra- paic zijn geblesseerd, terwijl de Portugees Conceicao een lange schorsing tegemoet kan zien. Anderlecht kent die'problemen niet. De ploeg draait de laatste tijd steeds beter en dat kan niet los gezien worden van het inpas sen van Frutos. Sinds zijn komst speelde de boomlange Ar gentijn tien competitieduels. Met zijn twee treffers tegen Club Brugge bracht hij zijn to taal daarin op negen goals. De beleidsbepalers van Anderlecht verdienen daarom een compli ment. Een elftal dat kampioen van België kan worden, hadden ze in Brussel al. Alleen bleef' het scorend vermogen achter. Om de komst van Frutos mogelijk te maken werd de Serviër Jestro- vic naar Quatar getransfereerd. Uitstraling Over hem praat niemand meer, terwijl 'El Goleador' nu al de lie veling van het publiek is. Want Frutos scoort niet alleen, hij le vert ook de nodige arbeid voor zijn ploeg, is een sterk aanspeel punt en heeft Anderlecht aanval lend weer uitstraling gegeven. Bij rivaal Brugge ontbreekt het daaraan. Op papier heeft Jan Ceulemans de keus uit prima spitsen, maar in de praktijk krijgt de trainer het vertrouwen dat hij ze geeft amper terug. De Argentijn Nicolas Frutos is de publiekslieveling bij Anderlecht. foto Yves Boucau/EPA Meest schrijnende voorbeelden zijn Javier Portillo en Bosko Ba- 'laban. De jonge Spanjaard heeft zijn belofte nog niet in kunnen lossen. En Balaban is uit de gra tie geraakt bij Ceulemans. De egoïstische Kroaat mocht giste ren een kwartier voor tijd inval len, maar viel alleen op vanwe ge de getoonde desinteresse. In Brugge worden plannen ge maakt voor een nieuw stadion, terwijl de prioriteit bij een nieuw elftal zou moeten liggen. Het voetbal tegen Anderlecht was fantasieloos, het aantal kan sen schaars. Op het middenveld werd de ploeg overlopen. Tel daar de zwakke verdediging bij op en de nederlaag was logisch. Frutos troefde al na acht minu ten bewaker Clement af en was vijf minuten voor tijd attent na een schot van Wilhelmsson. Het leverde Anderlecht voor het eerst in vijf jaar een overwin ning in Brugge op. En de nieuwe smaakmaker Frutos werkte nog wat aan zijn sterke gemid.de.lde. van onze sportredactie MANCHESTER - Manchester United heeft de zegereeks in de Premier League voortgezet. Bir mingham City werd met 3-0 ver slagen door goals van Ryan Giggs (2x) en Wayne Rooney. Ruud van Nistelrooij begon weer op de bank. In de 73e mi nuut viel de Nederlandse spits in, ten koste van Louis Saha. De United-fans staan duidelijk achter de international, die een reserverol heeft. Toen Van Nis telrooij aan zijn warming-up be gon, werd hij luid toegezongen. Dat tafereel herhaalde zich toen de spits inviel. Even later zorg de Rooney voor de 3-0.Giggs had er 1-0 en 2-0 van gemaakt. Manchester staat tweede en heeft twee punten (66) meer en twee duels minder gespeeld dan Liverpool, dat met 3-1 van Ever- ton won. Steven Gerrard kreeg al na ruim een kwartier twee ge le kaarten in een minuut. In de slotfase werd het evenwicht her steld toen Andy van der Meyde rood kreeg. Koploper Chelsea won met 2-0 van Manchester Ci ty. Didier Drogba besliste het duel voor rust. Jerrel Hassel- baink scoorde twee keer voor Middlesbrough, dat met 4-3 won van Bolton Wanderers. Italië Juventus heeft normaal in de Se rie A geen moeite met winnen. Maar met tien man (Pavel Ned- ved kreeg vlak voor rust zijn tweede gele kaart) lukte dat niet m tegen AS Roma. De koploper.; leek aan een goal van Emerson' genoeg te hebben. Maar De Ma-, rokkaan Houssine Khar ja maak-., te nóg' gelijk: 1-1. AC Milan, staat na de 3-1-zege op Fiorenti-, na ae'ht punten achter Juve. Ka- ka en Gattuso beslisten het duel na de pauze. Luca Toni en. Sjevtsjenko (Milan) scoorden voor rust. Inter verslikte zich bij Parma, dat met 1-0 won door een goal van Fabio Simplicio.v Spanje Real Madrid profiteerde van de misstappen van de concurrentie en staat stevig tweede. De ploeg won met 4-0 van Deportivo la Coruna. Real verkleinde de ach terstand op Barcelona - dat met 0-0 gelijkspeelde tegen Malaga- tot elf punten. Bij rust was het; 2-0 door Héctor (eigen goal) en Ronaldo. Na de pauze scoorden-. Sergio Ramos en Baptista. Va lencia zag de achterstand op Barcelona groeien tot vijftien, punten door een 1-0-nederlaag bij Sevilla. Osasuna verloor met dezelfde cijfers bij Bilbao. Portugal Hugo Almeida behoedde FC Por to voor puntenverlies. De aan valler maakte twintig minuten voor tijd. de enige goal tegen; Academica Coimbra. Benfica won met 1-0 van Braga. Nimo- Gomes maakte de treffer al na twee minuten. Benfica heeft nog altijd zeven punten achterstand op koploper "Porto. ANP Nu Feyenoord erin is geslaagd om Erwin Koeman tot 2009 aan zich te binden, moet de volgende uitdaging zijn Dirk Kuijt nog minimaal één sei zoen voor de club te behouden. Ik neem aan dat Koeman daar afspraken over heeft gemaakt met Jorien van den Her ik. De voorzitter zal hem toezeggingen hebben gedaan, waardoor Feyenoord volgend seizoen écht een rol kan spelen in de strijd om het kampioenschap. Dat Koeman nog enkele jaren blijft, is een goede zaak voor Feyenoord, want hij is een prima trainer. Hij maakt al tijd een goede indruk, weet waar hij over praat en het is rustig rond de club. Koeman doet me in dat opzicht denken aan Van Marwijk. Nu draait het mis schien even niet en ze verloren gisteren thuis van ADO Den Haag, maar dat maakt niet uit. Feyenoord heeft zich er bij neergelegd dat PSV kampioen wordt en of ze nu tweede of derde wor den, is niet zo belangrijk. Als ze er in de play-offs maar weer staan. Dan heb ben ze een grote kans op een plek in de voorronde van de Champions League. Zo'n nederlaag moet wel vreten aan Koeman, want hij is een winnaar. Toch wordt door zo'n duel als met ADO het verschil met PSV weer duidelijk. PSV verliest zulke wedstrijden juist niet, omdat ze in iedere linie voldoende kwa liteit hebben. Feyenoord heeft dat niet, alleen voorin lopen jongens die de top aankunnen. Maar je kunt niet elke week rekenen op Kuijt. Als hij een dan keer niet draait, kom je als team in de problemen. Zeker omdat Feyenoord vaak heel makkelijk goals weggeeft. Daarom snap ik ook niet dat ze een spe ler als Pieter Collen weer een nieuw contract hebben gegeven. Bij NAC vond ik het helemaal niks en nu nog steeds niet. Hij is niet het voorbeeld van een goede verdediger. Hetzelfde geldt aan de andere kant van het veld voor Pascal Bosschaart. Met zulke jon gens word je volgend seizoen weer geen kampioen. Daarom moet Feyenoord nu eindelijk eens twee of drie toppers ha len. En niet alleen jongens voor de breedte, want dat heeft ze de laatste ja ren opgebroken. Alleen dan kan de club meedoen om de titel, omdat de con currentie ook niet stilzit. Ajax deed met Perez en Stam al twee goede aankopen en er zal nog wel een aantal volgen. AZ heeft straks naast Pe rez ook Van Galen niet meer, maar blijft een goede ploeg houden. Ze heb ben veel talenten rondlopen, zoals Schaars en Molhoek. En dat snap ik dan nooit. Waarom haalt Feyenoord zulke jongens niet? Dat zijn nou juist jonge, goede spelers die nog veel beter kunnen worden. Bij PSV is het natuurlijk nog even de vraag wat voor ploeg er volgend jaar staat, nu Guus Hiddink weggaat. In Eindhoven zullen ze wel weer een goe de trainer vinden en dan doen ook zij gewoon weer mee om de titel. Feyenoord moet bijvoorbeeld proberen een speler als Jan Kromkamp te halen, die zit bij Liverpool te verpieteren op de bank. Met zulke jongens kunnen ze misschien weer eens kampioen worden. En als AZ, Ajax en PSV dan ook een goede ploeg hebben, wordt het volgend seizoen in ieder geval veel spannender in de strijd om het kampioenschap. Dennis de Nooijer van onze sportredactie DUISBURG - Roy Makaay heeft de weg naar het doel terug gevonden. De Nederlandse spits stond zaterdag in de basis bij Bayern München en beloonde het vertrouwen van coach Ma- gath met een goal en een assist. De koploper won mede daar door met 3-1 bij MSV Duisburg. Makaay stelde na rust eerst Sali- hamidzic met een prachtpass in staat voor 1-1 te zorgen, nadat de degradatiekandidaat vlak voor rust via een strafschop van Ahanfouf op voorsprong kwam. Vlak daarna maakte hij zelf 1-2. Pizarro had het laatste woord. Bayern liep drie punten uit op HSV, dat thuis met 2-4 van Bor- ussia Dortmund verloor, Het ver schil tussen de twee clubs isuu, negen punten, Rafael van dei'; Vaart maakte na een uur plaats- voor Ailton. De Braziliaan scoor de prompt (2-1) maar die voor-, sprong hield slechts zestig tellen stand. Rick Hoogendorp droeg een steentje bij aan het 2-2-ge- lijkspel van VfL Wolfsburg dij Schalke 04, De voormalig RKC- spits maakte de 1-1. ANP foto Marcel Antonisse/ANP Ajacied Nourdin Boukhari (rechts) vecht een duel uit met David Mendes da Silva, die NAC op 1-1 bracht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 16