Mooiste voetbal onbeloond in derby Feyenoord laat trainer in de steek De Backer versterkt Delta/Ockenburgh [DO Den Haag wint met 2-0 in Rotterdam fan minuut ot minuut Erwin Koeman tekent bij SSV'65 steeds dichter bij titel Valdano gewond bij helikoptercrash Franssens niet in Ocean Race Freire wint Brabantse Pijl Unieke kür Van Grunsven Wereldrecord op wereldrecord voor Klassen Meissner (16) pakt wereldtitel foto Willem Mieras Kloetinge-voetballer Niels Kole probeert een tackle te ontwijken van Hoek-middenvclder Pieter de Munnik. Kloetinge domineert de wedstrijd, Hoek sluipt met een punt weg (2-2) door Frits Bakker KLOETINGE - De klassieker in het Zeeuwse voetbal heeft de balans tussen de twee toonaangevende clubs niet ver stoord. Kloetinge en Hoek speelden za terdag in een kwalitatief weinig hoog staande wedstrijd voor de tweede keer dit jaar gelijk en net als in de eerste ont moeting werd het 2-2. Het verschil op de ranglijst blijft mini maal, maar Hoek (vijf punten achter, één wedstrijd minder) zal zich over de eindsprint van de competitie meer zor gen maken dan Kloetinge. Djamel Buyse, net ingevallen als pinchhitter, sleepte voor Hoek pas in de laatste minuten het niet meer verdiende gelijkspel uit de strijd. Daardoor kreeg het betere voetbal van Kloetinge te wei nig en werd Hoek te veel beloond voor een zielloze vertoning. De beladen derby heeft het contrast tus sen twee clubs met hun totaal verschil lende culturen weer genadeloos blootge legd. Diederik Hiensch ligt met een elf tal van jeugdige, onervaren spelers in voetballend opzicht en beleving een straatlengte voor op de concurrent uit Hoek, die met zijn dure selectie maar niet tot een aanvaardbaar niveau kan komen. Meer dan een uur lang was Kloe tinge zaterdag de bovenliggende partij met een aanvallende speelstijl en een tactisch overwicht op alle delen van het veld. De voorsprong na de rust (2-1 na een uur) was ruimschoots verdiend, maar werd weggegeven in de slotminuten, toen Hoek nog de kracht vond voor een wanhoopsoffensief. Diederik Hiensch zei: „Het opportunisme won het van de kwaliteit in de slotfase." Eddy Mest- dagh (Hoek): „We hebben maar één kwartier goed meegevoetbald en zijn er rijkelijk voor beloond." Het speelse Kloetinge had met zijn ge durfde en tactisch sterk ogende veldspel de derby moeten winnen van het angstige en met veel lange ballen spelende Hoek. De thuisclub excelleer de onder aanvoering van de inspireren de Niels Kole als een uitgebalanceerd elftal. De Hoekse tactiek had vooral een destructief karakter en moest het heb ben van een enkele bevlieging. Zoals die van Nyim Melki in de elfde minuut van de wedstrijd. De dribbelaar, spe lend op de positie van de geschorste Destorme, kapte een tegenstander uit en schoot met zijn zwakke rechter in de korte hoek (0-1). Het duurde meer dan een uur voordat Kloetinge de verhoudingen in het veld naar zijn kant kon laten doorbuigen. Niels Kole had de lat al eens geteisterd en via de rug van keeper Filip van der Vloet ook de paal, maar kreeg voor de gelijkmaker in de twintigste minuut een handje toegestoken van de doel man. De Kloetingse spelmaker en schut ter richtte een vrije trap hard van zeker twintig meter hard op goal, de Hoekse keeper blunderde opzichtig (1-1). Kort voor de rust, met drie, vier schoten op doel, was Kloetinge al eens dicht bij een voorsprong geweest. Corné Schilper- oort, met een machtig schot, zette de 2-1 in de 60e minuut wel op het score bord. En tot een kwartier voor tijd, met veel dreiging in het Hoekse strafschop gebied, was die voorsprong ook meer dan gerechtvaardigd. „Toen Hoek tegen het einde opportunis tisch ging voetballen, zijn wij te ver te ruggezakt", verklaarde Hiensch latei- de gemiste kans op de volle winst. Kloe tinge bouwde een muur van verdedigers en riep het onheil over zichzelf af. Alles wat Hoek nog aan kracht en lengte had, werd in de slotminuten naar het front gestuurd. Djamel Buyse kopte nog in de reguliere speeltijd een vrije trap van Melki in (2-2). „We hebben het toch nog kunnen afdwingen, op een veld waarop goed voetbal onmogelijk was", vond Mestdagh. „Maar dat kon alleen omdat wij te weinig ervaring hebben", stelde Hiensch vast. „Dat is heel jammer, want we hadden ons vandaag uit de ge varenzone kunnen spelen." Nieuwe lichting Veel zorgen hoeft de gerespecteerde coach zich daar evenwel niet over te ma ken. Zijn elftal, met Giovanni en André Siereveld, Corné Schilperoort en Jof- frey Geldof als exponenten van een prachtige, nieuwe lichting, verdient het om hoofdklasser te blijven. Daar heeft Hiensch ongetwijfeld de hand in gehad. In bezieling, tactisch vernuft en team geest was Kloetinge zaterdag veel ver der dan de dwalende opponent uit Hoek. En ook aanvallend had de thuisclub veel meer potentie. Regilio Pinas (32 bal contacten, twintig keer goed) is een veel betere spits dan Niels Dominicus (22 keer aan de bal, zestien keer slecht). Ro nald Zuijdwegt en Daan Esser waren al tijd dreigend aan de buitenkanten en Ferry Alfons en Niels Kole vaak gevaar lijk vanuit de tweede lijn. Hoek stelde daar bitter weinig tegen over, met Niels Dominicus (in een uur tijd niet zo gevaarlijk als Djamel Buyse in twee minuten) en Wilco de Valk to taal ongevaarlijk en alleen Nyim Melki nog wel eens handig aan de bal. Daarom mag de conclusie van de derby zijn: wat Hoek dit jaar weer heeft uitge geven aan een dure selectie, wordt in Kloetinge gecompenseerd met een bui tengewoon slimme trainer, oog voor jong en gretig talent uit de regio en een gezonde vechtlust. Diederik Hiensch gaat met zijn elftal een mooie toekomst tegemoet. En Cees Houtepen weet nu al dat er in Hoek nog veel werk is: de opbouw van een heel nieuw elftal. Kloetinge-Hoek 2-2 (1-1). 11. Nyim Melki 0-1, 20. Niels Kole 1-1, 60. Corné Schilper oort 2-1, 88. Djamel Buyse 2-2. Scheids rechter: C. van Duijn (Katwijk). Gele kaart: Daan Esser, Corné Schilperoort (bei de Kloetinge), Thomas Ragut (Hoek). Aan tal toeschouwers: 2000. Kloetinge: Jaco van der Schee; André Sie reveld, Erwin van der Woerdl, Giovanni Siereveld. Joffrey Geldof; Corné Schilper oort, Niels Kole (79. Jeffrey Frijters), Ferry Alfons; Ronald Zuijdwegt, Regilio Pinas, Daan Esser (70. Ronald Zwager Hoek: Filip van der Vloet; Charly Okone- do, Thijs Binnerts (85. Djamel Buyse), Stijn Porteman, Wesley de Smet; Thomas Ragut, Jeroen van de Broeke, Pieter de Munnik, Nyini Melki; Wilco de Valk, Niels Dominicus (73. Edip Yamaris). pagina 19 Destorme vertrekt bij Hoek Kole snoert plaaggeesten de mond Lactie: 0113-315640 Lv.pzc.nl aihredacti e@pzc.nl bus 31,4460 AA Goes ertentie-exploitatie: j.en Midden-Zeeland: 0113-315520; j-Vlaanderen: 0114-372770; fonaal: 020-4562500. 27 maart 2006 IOTTERDAM - Liefde is een aar woord in het profvoetbal, naar Feyenoord en trainer Er- rin Koeman zijn op zijn minst »kop elkaar. Groninger tekende zaterdag nverlengd contract, tot 2009, kreeg daarbij maar één op tocht: kampioen worden in |08 als Feyenoord 100 jaar be- !s2t. Ie willen onszelf het mooiste sdeau geven dat er is. Erwin in het maximale uit spelers en ai spelersgroep halen", zei ivenoord-voorzitter Jorien inden Herik. GPD iwAntal Crielaard OTTERDAM - Het vormver- ivan Feyenoord lijkt de laat je weken bijna onstuitbaar. De jitterdamse ploeg won in de etste vijf wedstrijden slechts jn keer en verloor gisteren tosloos met 2-0 van degradatie- ^didaat ADO Den Haag. In t oude competitieopzet had - n slechte serie desastreuze ge- ilgen gehad. Maar door de imst van de play-offs is er mor Feyenoord nog niets verlo- in. v Rotterdammers hebben on- aks de tegenvallende resulta- s nog een helder uitzicht op ivoorronde van de Champions cigue. Feyenoord staat op de tode plaats en speelt dus in de lay-offs om een ticket voor de sorronde van het lucratieve oernooi. Het kampioenschap is weliswaar uit zicht, maar ver der dan plaats drie lijkt de ploeg niet te kunnen zakken. Het gat naar nummer vier Ajax is nog groot. Trainer Erwin Koeman vindt de play-offs desondanks een ge drocht. „Ook in deze situatie stel ik mijn mening niet bij", zei hij na de kansloze verlies tegen ADO Den Haag. Koeman vond zijn ploeg 'loom' spelen en een ongeïnspireerde indruk maken. „Ik hoop dat het een incident is en dat we volgende week tegen FC Twente kunnen aantonen dat de bereidwilligheid er wel is. Want het was nu wel heel ma- tig." De coach wil vandaag een ge sprek met zijn spelersgroep in de hoop een oorzaak te kunnen vinden voor het falen van giste ren. Hij sluit niet uit dat de plaats op de ranglijst en de on mogelijkheid om nog te kunnen stijgen of zakken een rol speelt. „Dat zou kunnen ja. Er zal onge twijfeld een aantal jongens zijn dat zo denkt. Maar dat hoort niet zo. Dat is niet 'des top- sports'. Er zitten wel 35.000 mensen te kijken." Volgens Koeman speelde ook het duel tegen AZ van een week eerder een rol. Feyenoord speel de een goede wedstrijd maar ver loor met 1-0 en raakte in die wedstrijd de tweede plaats kwijt. Bovendien spelen er in de selec tie ook enkele vervelende per soonlijke zaken. Alfred Schreu- der verloor zijn zieke dochtertje en de vader van Dirk Kuijt is ernstig ziek. „Dat heeft onge twijfeld meegespeeld in de kop pen," aldus Koeman. Bonuspunten De off-day van Feyenoord - zo omschreef Koeman de prestatie van zijn team - betekende we derom een goede stap voor oppo nent ADO Den Haag. De ploeg van Frans Adelaar speelt de laat ste weken steeds beter en lijkt zich langzaam maar zeker te ont worstelen aan de plaatsen die nacompetitie tot gevolg hebben. De ploeg haalde uit de laatste zes wedstrijden dertien punten. De overwinning op Feyenoord noemde Adelaar „dik- en dikver diend. Dit zijn bonuspunten voor ons." In De Kuip was ADO negentig minuten lang de beste ploeg. De Hagenaars speelden verdedi gend en maakten prima gebruik van het vele balverlies dat de thuisploeg leed. De Finse links buiten Kolkka was veel te sterk voor zijn directe tegenstander Pieter Collen en maakte beide goals. Bovendien debuteerde centraal achterin de van een ern stige blessure genezen Ameri kaan Cory Gibbs - afgedankt door Feyenoord, maar gisteren uiterst gedreven om te laten zien dat nog steeds goed kan voetballen. Collectief Zelfs toen Koeman na rust Van Hooij donk en Kalou - bewust op de bank gehouden - in bracht, werd het aanvalsspel van Feyenoord niet beter. De Rotterdammers liepen zich stuk op het hechte collectief van ADO. „Ik heb al een aantal we ken geleden gezegd dat wij niet zouden degraderen. En dat zeg ik nu opnieuw", aldus Adelaar. „We halen natuurlijk niet voor niets dertien punten uit zes wed strijden. Dat zegt veel over de kwaliteit in deze groep." ANP Ü0ETTNGE - Bij Kloetinge ivcrheerste zaterdag na afloop in het duel met Hoek het ge- wel dat de ploeg twee punten te seinig had overgehouden aan if derby. Gezien het aantal kan- fflwas dat gevoel prima te be grijpen. Wm> r*** j Ovtinij '(minuut: Regilio Pinas zet vanaf Siks voor, Ronald Zuijdwegt ichiet met links naast het doel van Hoek. He Fen-y Alfons kopt de bal uit laimje trap van Zuijdwegt in de baden van Hoek-doelman Filip ader Vloet. Hij trapt meteen uit sna het hoofd van Kloetinge-ver- Sliger Erwin van der Woerdt «nt Nyim Melki in balbezit. De invaller kapt de bal voor zijn «hter en schiet binnen: 0-1. Een schot van Zuijdwegt prdt van richting veranderd en lobbelt net naast het doel van hek. |c Niels-Kole laat een verwoes- ad schot los, dat via de onder in: van de lat, de rug van Van al Vloet en de paal in de handen Sn de doelman belandt. Jé: Kole zet zich achter een vrije IfP en ziet zijn schot via de grab- Hende handen van Van der Vloet irdelijn rollen: 1-1. André Siereveld neemt tot tekeer toe het doel van Hoek on- ffvuur, maar beide keren staat 6 verdediger in de weg. te Wilco de Valk komt alleen |or Jaco van der Schee, maar het Hertje van de Hoek-aanvaller is eenvoudige prooi voor de "per. dnworp voor Kloetinge. Zuijd- |t bedient de ingeschoven en gelaten Corné Schilperoort, die rechts uithaalt: 2-1. IjjeKole schiet van net buiten het r :hopgebied. Van der Vloei de bal los en heeft geluk dat Aspitsen van Kloetinge niet at- TOt zijn. F Kole kopt van dichtbij over '■een hoekschop. Vrije trap voor Hoek aan de ïerkant van het veld. Melki 't de bal voor, waar Djamel raak kopt: 2-2. MEXICO-STAD - Jorge Valdano is zaterdag in Mexico ge wondgeraakt doordat de helikopter waarin hij zat neer stortte. De voormalige Argentijnse voetbalvedette liep door de crash verscheidene botbreuken in de borstkas op. Een rib doorboorde bovendien zijn rechterlong. Valdano verkeert niet in levensgevaar. De piloot verloor de controle over het toestel net nadat hij was opgestegen bij een hotel in Mexico-Stad. Hij had ze ven man aan boord. Valdano was voor zaken in Mexico. Hij gaat komende zomer tijdens het WK in Duitsland com mentaar geven voor een plaatselijk televisiestation. GOES - Zeiler Roeland Franssens uit Breskens is niet uit gekozen om met het team van Brunei mee te doen aan de Volvo Ocean Race. De 35-jarige Zeeuws-Vlaming streed afgelopen weekeinde met vijf anderen op de Noordzee om één 'baan' als voordekker op de boot, maar eindigde als derde. BEERSEL - Oscar Freire heeft gisteren in Beersel de Bra bantse Pijl gewonnen. De Spaanse wielrenner van de Ra- bobankploeg zegevierde voor het tweede jaar op rij. Hij won de sprint van een kopgroep van vier renners. De Ne derlander Karsten Kroon werd tweede, voor de Belg Nick Nuyens. Freires land- en ploeggenoot Juan Antonio Fle- cha eindigde als vierde. De Spanjaard zag vorig seizoen na zijn zege in Beersel zijn wielerjaar mislukken. Een zitvlakblessure hield hem de rest van het jaar aan de kant. Dit seizoen lijkt de drie voudig wereldkampioen (30) fysiek beter in elkaar te ste ken. Het was de tweede overwinning in 2006. pagina 17 Kroon voelt zich sterk en vrij DEN BOSCH - Anky van Grunsven heeft zaterdag bij In- door Brabant de wereldbekerwedstrijd dressuur gewon nen. De amazone uit Erp deed dat met haar paard Keltec Salinero. Haar score in de kür was welhaast uniek te noe men, 87,925. Het was de vierde zege dit seizoen van de tweevoudig olympisch kampioene in de cyclus van de wereldbeker. Ze won alle wedstrijden waaraan ze deelnam. Eerder deed ze dat in Maastricht, Londen en Mechelen. Van Grunsven was al zeker van deelname aan de finale van de wereldbeker. Die vindt in april plaats in Amsterdam, pagina 17 Van Lieren focust zich op wereldtitel door Joop van den Oudenhoven GOES - De Belg Peter de Backer komt volgend seizoen het driebandenteam van Delta/ Ockenburgh versterken. De 39-jarige Belg werd vorig jaar op het WK in Lugo derde. Hij komt nu nog uit voor Den Hoek. De teamleiding van de Goese ploeg maakte gisteren verder be kend dat Frans Bevers Catering de nieuwe subsponsor is. De overeenkomst met De Backer en de nieuwe (substantiële) geld schieter geldt voor drie jaar. Het team gaat verder onder de naam Delta/Frans Bevers. „Het is voor mij een mooie voor uitgang", zegt De Backer, die al le spelsoorten goed beheerst. „Bij Den Hoek was het dit jaar vooral vechten tegen degrada tie. Ook financieel was het daar moeilijk. De sponsoring was al door een probleem. Ik heb er graag gespeeld, maar deze uitda ging kon ik niet laten liggen. Toen ik werd gevraagd, voelde ik mij vereerd. Ik kom bij een team met ambities." De Backer heeft in het team van Ockenburgh tal van vrienden. Zo is Roland Forthomme een bil jartmaatje van hem. Beiden spe len samen in Andernos in Frank rijk en Club Billar Caseta Nova in Spanje. Met Jean Paul de CALGARY - Schaatsster Cindy Klassen heeft zaterdag in Calga ry nogmaals een wereldrecord gereden. De wereldkampioene allround scherpte haar eigen re cord op de 1000 meter aan tot 1.13,11. Het was al het achtste wereldrecord voor de Canadese deze winter. Klassen schaatste een dag eer der tijdens de traditionale re cordwedstrijden op de Olympic Oval al een beste tijd ooit op de dubbele sprintafstand van 1.13,46. Toen verbeterde ze de tijd van de Amerikaanse Chris Witty uit 2001 (1.13,83). Klassen (26) evenaarde in Calgary ook het wereldrecord punten op de sprintvierkamp (2x500 /2xl000) van de Duitse Monique Gar- brecht: 149,305. ANP Bruijn was hij ooit actief in de topteamcompetitie. Ze speelden tien jaar samen, Frans de Bever was toen de geldschieter. Negen keer werd de landstitel vero verd. De Bruijn is blij met de komst van De Backer. „Hij is zonder meer een versterking voor de ploeg. Ook voor de onderlinge chemie is dit een positieve bij drage. Peter en ik kennen elkaar al tien jaar en zijn bevriend. Ook Roland Forthomme en De Backer zijn goede maatjes. Henk Habraken belde meteen om te zeggen dat hij blij was met de komst van Peter." Teamleider Raymond Nicodem: „We gaan met een sterk team het nieuwe seizoen in. In welke samenstelling er wordt ge speeld, bekijken we nog in de Stichting Driebanden Promo tie." Wel zal er door de drie Bel gen in het team gerouleerd moe ten worden. Er mogen steeds maar twee buitenlanders opge steld worden. Kimmie Meissner CALGARY - Kimmie Meissner is zaterdag in Calgary wereld kampioene kunstrijden gewor den. Tijdens de Spelen in Turijn was ze als zesde geëindigd. Dé zestienjarige Amerikaanse WK-debutante eindigde voor de Japanse Fumie Suguri (zilver) en de Amerikaanse Sasha Co- hen (brons). Olympisch kampioe ne Shizuka Arakawa deed niet mee. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 15