belastingdienst verhuist nog niet Kintratuin ZONDAG GEOPEND Brugman Hengstdijkenaar baalt van overlast door melkkoeien Vakkanjers ontwerpen waterpomp Terrazzo is de trend! iiterne kantoorverhuizing geeft Terneuzen hoop op behoud voorziening Magic Ice Madurodam bin Palladio uit buitenmeubelen buitenverlichting Terneuzenaar komt met zijn auto op trailer terecht Jeugdige inbrekers aangehouden Clingenaar moet toch brommen Notoire drankrijder bestraft Bel goedkoper met ZeelandNet! zeeuwse almanak Koud 25 maart 2006 editie Zeeuws-Vlaanderen TERNEUZEN - Een 38-ja- rigeTerneuzenaar is gister middag in zijn woonplaats met zijn bedrijfsauto een autotrailer opgereden. man reed even voor één uur op de F.J. Haarman- weg, waar een autotrailer auto's stond te lossen. Toen even niet oplette, reed de Terneuzenaar de oprij- platen van de trailer op. hij wilde corrigeren raakte de bedrijfsauto van de trailer en belandde on dersteboven op het weg- idek. Daarbij werd de bedrijfs auto vernield. Boy Pronk (links) en Angelo Neijt demonstreren hun zelfgebouwde waterpomp, door Re.né Hoonhorst TERNEUZEN - Eenvoudig te maken en eenvoudig te bedie nen. Ook in een willekeurig Der de Wereldland zouden mensen makkelijk en goedkoop een pomp kunnen maken, die door twee Temeuzense vmbo-.scholie- ren is ontworpen. Dat oordeel van de jury leverde Boy Pronk en Angelo Neijt (bei den 15 jaar) de Techniekkanjer 2006 op. Een fietswiel, een pvc-buis en een aantal deksels en een paar aan elkaar gelaste pijpen die als aandrijfrad funge ren, waren het belangrijkste ma teriaal om een pomp te maken. Met de pomp moet snel water kunnen worden verplaatst, luid de de opdracht. In eerste instan tie werd veel water verspild, maar het verhogen van de zij wand rondom het schoepenrad bood soelaas. Met een pomp naar het voprbeeld van Angelo en Boy kunnen boeren in arme landen percelen land van water voorzien, stelden de juryleden. „Als de afstand wat groter is, moet natuurlijk wel aan het ver val worden,gedacht", weten de twee jonge installatietechniek Hulp De twee vmbo-leerlingen instal latietechniek van de Terneuzen- se scholengemeenschap De Rede hebben het waterrad zelf be- dacht en gemaakt. Maar, vertel len ze eerlijk, ze kregen hulp via suggesties en aanwijzingen van docent Robert Dekker en tech nisch onderwijsassistent Koos Witteman. Die mogen dan ook met hen mee naar de kartbaan in Breskens, want Boy en Ange lo wonnen vier kaarten voor een middagje racen. Vier medeleer lingen kunnen ook naar Race- land. Zij wormen - ook al met een pomp - de originaliteits- prijs. De jury was vooral onder (Advertentie) unieke Chinese ijsscuipturen t/m 7 mei www.madurodam.nl Elke week in de zaterdagkrant SNL0 - L Daar moet je naar toe. I (Advertentie) Genieten van het buitenleven U vindt ons aan de Schouwersweg 7 (ind. terr. Noordzak) "elnkenszand, Tel. 0113 215838. Openingstijden: maandag gesloten, dinsdag t/m vrijdag 9.30-17.30 uur, vrijdagavond is onze vaste koopavond tot 20.30 uur, zaterdag 9.30-16.30 uur. www.binnenuit.nl door Adri Klinkenberg DEN HAAG- „Ik vind alles best, maar je moet mij geen over last bezorgen", zei de naar Hengstdijk verkaste voormalige Amsterdamse kroegbaas M. Maas gisteren na een rechts zitting bij de Raad van State in Den Haag. Maas, die in 2002 aan de Platte- dijk 8 in Hengstdijk kwam wo nen, heeft last van de honderd melkkoeien die op een paar me ter afstand van zijn terras in de wei staan. De koeien zijn van de Hengstdijkse veehouder H. van den Brand die zijn bedrijf heeft aan de Hengstdijkse Kerkstraat, op honderd meter van het huis van Maas. Het weiland grenst aan de tuin van Maas. Agrariër Van den Brand kreeg van de gemeente Hulst vorig jaar een milieuvergunning om het aantal melkkoeien uit te breiden tot ruim 300. Daar ver zette Maas zich gisteren tegen bij de Raad van State. Hij stoort zich aan het geloei, maar boven al heeft de inwoner van Hengst dijk last van vliegen op zijn ter ras. „Het ziet er nu al zwart van. Wat moet dat worden als er straks 311 koeien op dat kleine stukje weiland lopen". Maas heeft er ernstig bezwaar tegen dat Van den Brand zijn koeien op een klein stuk wei land laat lopen terwijl de vee houder een groot aantal hecta res grasland in bezit heeft. „Als ze -vijftig meter van mijn tuin wegblijven is het probleem opge lost. Ze willen me daar weg heb ben, maar dat gaat ze niet luk ken", zei Maas. Van den Brand legde gisteren in Den Haag uit dat het weiland van één hectare waar zijn die ren op lopen groot genoeg is. De koeien kunnen vrij de aangren zende stal inlopen waar ze voer en drinkwater kunnen vinden, 's Nachts staan de dieren op stal. Van den Brand zou zijn koeien meer ruimte kunnen geven maar doet dat niet om op zijn andere grasland geen opbreng'stverlies te lijden. „Als het een beetje ge regend heeft trappen de koeien alles kapot". Eerder De veehouder wees erop dat hij zich eerder in Hengstdijk heeft gevestigd dan Maas. Toen Maas in 2002 naar zijn nieuwe huis ging kijken stond het veebedrijf volgens Maas echter leeg. „Ik wist natuurlijk wel dat er koeien konden staan, maar niet met zoveel op zo'n klein stukje". Volgens de gemeente voldoet de bedrijfsuitbreiding aan de re gels. Aan het aantal koeien per hectare kan de gemeente niets doen. De beweerde vliegenover- last moet Van den Brand wel op lossen. Volgens zijn vergunning mag hij geen overlast veroorza ken, zei gemeentewoordevoer- der P. Rottier. De minister heeft onlangs zelf nog gezegd dat koeien weer meer naar buiten moeten, zei Rottier. Uitspraak van de Raad van State volgt. foto Peter Nicolai de indruk van de met eenvoudi ge materialen geconstrueerde zuiger, die het viertal maakte. De Techniekkanjerwedstrijd is opgezet door het ROC Wester- schelde, om vmbo-leerlingen en thousiast te maken voor het doorstuderen in technische rich tingen. Nu zijn er nogal eens vm- bo'ers die in een supermarkt gaan werken of op andere wijze voor een technisch vak verloren gaan. Mooi Dekker: „Die wedstrijd is be doeld' om leerlingen te enthou siasmeren. En als,je nou ziet dat 48 leerlingen uit de gemeenten Hulst en Terneuzen zeventien ontwerpen maakten, is dat toch een mooi resultaat. Hopelijk zijn de meesten van hen defini tief gewonnen voor een tech nisch beroep." Angelo, die voor zijn eindexamen staat, en Boy, die nog een jaartje op De Rede zit, hadden de aanmoediging niet nodig. Voor hen staat het al vast dat hun toekomst in de (in stallatietechniek ligt. (Advertentie) Terrazzo bloembak Exclusief primula's. 8el voor de dichtstbijzijnde Intratuin-vestiging: 0900-7707700 of kijk op www.intratuin.nl (jactie: 0113-315649 (W.pzcnl abus 314460 AA Goes ^entje-exploitatie: "fd-en Midden-Zeeland: 0113-315520; Ivs-Vlaanderen: 0114-372770; fpnl,l: 020-45 6 2 5 00. wWautBareman REUZEN - De Belasting- jjjiit in Terneuzen verhuist orlopig niet naar Goes. Het be- ilingkantoor daar biedt te wei- rniimte voor de honderd amb- jaren uit Terneuzen en uitbrei- jjsplannen zijn - in het kader u bezuinigingen - vooruitge- Itven. Ügens het ministerie van Fi- iciën valt op dit moment met a mogelijkheid te zeggen op iike termijn de voorgenomen acentratie wordt doorge- ad. In januari 2004 verhuis- in dé tachtig belastingambte- iren van de vestiging Middel paap Goes. Het lag toen in bedoeling dat de honderd jbtenaren uit Terneuzen dat i orbeeld in een later stadium «den volgen. Maar het besluit grover werd vooruitgeseho- a,En nu, ruim twee jaar later, knoop nog altijd niet door- lakt. igens medewerkers van de gist in Terneuzen wordt de rhuizing zo goed als zeker op -lange baan geschoven. De ves- ang in Goes biedt simpelweg site weinig ruimte. Wel staat iienkort een interne verhui sd voor de deur. De vleugel a het Rijksgebouw aan de sdsestraat wordt eind juni ifuimd; de ambtenaren ver ben naar de kant van de Rose- ét. l; drie gemeenten in |ws-Vlaanderen hebben Met afgelopen jaar nadruk- iijk uitgesproken tegen een gelijk vertrek van de vesti- Terneuzen naar Goes. Dat iairde onder meer in een iodbrief aan minister Zalm van Financiën. Daarin werd on der meer gewezen op de specifie ke problemen, die zich in een grensregio kunnen voordoen op belastingtechnisch gebied. De ambtenaren in Terneuzen wa ren bij uitstek vertrouwd met die problematiek. Tegenwoor dig moeten mensen die in het buitenland wonen of werken overigens hun belastingzaken re gelen op het kantoor in Roosen daal, Breda of Heerlen, weet wethouder J. van Schaik. De wethouder kreeg een paar jaar terug bij smeekbedes aan de Belastingdienst om in Terneu zen te blijven nog gewoon te ho ren dat 'de norm nu eenmaal de norm is'. „Maar intussen zijn die normen weer bijgesteld. De afslankingsoperatie is - ook al door wat veranderingen in de Belastingwetgeving - niet zo ver doorgevoerd als werd ver wacht." Van Schaik denkt daar om dat de Terneuzen'se belastin gambtenaren het bij het rechte eind hebben als ze vermoeden nog wel een paar jaar op. hun plek te zitten. „De Belasting dienst heeft de gemeente niet in geseind, maar het zou onlogisch zijn om een interne verhuizing op touw te zetten als de dienst van plan is binnen afzienbare tijd haar biezen te pakken. Ter neuzen kan dus blij zijn dat de voorziening voorlopig binnen de gemeente blijft gevestigd." De Pagter Antiek Interieur JBI Een indrukwekkende collectie tijdloze trends Herenstraat 9 Kaai Segecrsstrnat 8 Vcci Middelburg ivw.anticklinndeldepagter.nl TERNEUZEN - In de Willem Andriessenlaan in Terneu zen werden deze week drie Terneuzenaren van 12, 13 en 14 jaar aangehouden op verdenking van diverse inbra ken. Bij de politie kwam de melding binnen dat zij in de omgeving van de Bachlaan bij verschillende woningen aanbelden en in. de brandgangen achterde woningen heen en weer liepen, waarna zij werden aangehouden. Door politie Zeeland werd de afgelopen dagen een onder zoek ingesteld en de jongens bekenden dat zij in de maan den februari en maart van dit jaar ingebroken hadden in woningen in onder meer de Mascagnistraat, de Willem Andriessenlaan, SchuberthofBeethovenbof én in de ber gingen van enkele flats in de Diepenbrockstraat. Ook wer den ruiten vernield en/of inbraakpogingen gedaan bij wo ningen in de Sweelinclchofde Akkerwindelaan en de Ros- sinistraat. De buit bestond uit camera's, dvd-spelérs, mo biele telefoons, sleutels, horloges, sieraden en een fiets. Het woninginbrakenteam politie Zeeuws-Vlaanderen is nog steeds bezig met deze zaak en er worden nog meer aanhoudingen verwacht. MIDDELBURG - Een 36-jarige inwoner van Clinge moet alsnog honderd dagen celstraf uitzitten. Dat besliste giste ren de Middelburgse politierechter N. van Spronssen. De man had bezwaar gemaakt tegen de omzetting van een werkstraf, waartoe hij eerder is veroordeeld, in een gevan genisstraf. Het motief van de Clingenaar was dat hij de taakstraf niet kon afmaken, omdat hij momenteel in Frankrijk voor invoer van wapens een gevangenisstraf, van vier jaar uitzit. Dat verweer ging volgens de politie rechter niet op. De Clingenaar liet zich gisteren vertegen woordigen door zijn raadsman A. Rijkse. De strafpleiter zag in dat hij niets kon betekenen voor zijn cliënt. Vol gens de politierechter had de man de (Franse) straf geheel aan zichzelf te wijten, waardoor hij dus niet in staat is om zijn werkstraf in Nederland te vervullen. Het verwerpen van het bezwaarschrift houdt in dat de Zeeuws-Vlaming na zijn vrijlating in Frankrijk aansluitend nog honderd dagen in Nederland moet zitten. MIDDELBURG - Een drankrijder uit Knokke (B) is giste ren in Middelburg veroordeeld tot vijftien maanden rij ontzegging en 1100 euro boete. De 28-jarige Belg reed 27 januari in Hulst dronken op zijn bromfiets, waarbij hij het verkeer in gevaar bracht. De man weigerde de blaas- test. Een week eerder was hij in Sint-Jansteen dronken in zijn auto aangehouden. De blaastest lukte toen wel. De 645 microgram was bijna drie keer zoveel als is toege staan. De verdachte heeft een strafblad met alcoholdelic ten. (Advertentie) van 1 2.00 tot 1 8.00 uur "uitsluitend keukenshowroom. Hulst", Absdaalseweg 19, Telefoon 0114-320080 ^0^ KEUKENS BADKAMERS Voor meer informatie bel gratis 0800-0234560 of kijk op www.brugman.nl (Advertentie) Met ZeelandNet belt U een stuk goedkoper. U heeft namelijk geen abonnement bij KPN meer nodig én belt tegen voordelige tarieven. Met andere abonnees van ZeelandNet Digitale Telefonie belt u zelfs gratis I Daarnaast krijgt u gratis voicemail, wisselgesprek, nummerherkenning en vanaf het Breedband Midi abonnement ook nog extra internetvoordeel, Internet u nog niet via de kabel? Tot 1 april biedt ZeelandNet u een aantrekkelijke korting op de aansluitkosten (tot zelfs een gratis aansluiting)! Bovendien maakt u kans op een 3-daags VIP-arrangement naar het WK-voetbal en woont u de wedstrijd Nederland-Argentinlë op 21 juni 2006 bij www.zeelandnet.nl lelandNet De gewaardeerde medewerk ster van deze krant volgde het nieuws op de voet. Dus stond ze anderhalf uur op de kade van de jachthaven in Breskens om te zien hoe ber gers een gezonken motorjacht boven water takelden. Ander half uur in de snijdende oos tenwind, het viel haar niet mee. Toen de klus geklaard was, keerde ze rap huis waarts, schonk zich een-ver warmende borrel in en greep de telefoon teneinde de ver gaarde informatie door te bel len. Aan de andere kant van de lijn trof ze een wat brom merige redacteur. „Ik ben nog helemaal verkleumd; ik kon m'n pen' nauwelijks vasthou- j den", riep ze klagelijk. En voegde eraan toe: „Ik heb daar anderhalf uur staan kleukoumen." Ze aarzelde, j „Dat is toch goed Nederlands j hè?" Het antivoord was. kort: „Neem er nog één!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 67