>ZC Oamwand duurder dan begroot Ênintratuin jJm Huidige coalitiepartners op Schouwen gaan verder met onderhandelingen Terrazzo is de trend! Duivelandse delegatie bekijkt speeltuin Herstel ringwalburgh weer stapje dichterbij 'ooral gestegen staalprijzen jagen gemeente op kosten Strandjes Scharendijke opgeknapt Werkstraf voor hennepteler ilan gestraft oor bedreiging Magic Ice Madurodam Bel goedkoper met ZeelandNet! zeeuwse almanak Koud Financiële steun voor visvijver Palladio I rfjctie; 0113-315649 |pzc:n! itbus 31 r 4460 AA vrientie-exploitatie: wd-en Midden-Zeeland: 0113-315520; Ls-Vlaanderen: 0114-372770; lionaal: 020-4562500. jterdag 25 maart 2006 >irPiet Kleemans waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 editie Schouwen-Duiveland JGH - Het plan voor ge- «llelijke reconstructie van (Karolingische ringwalburgh h is weer een stapje Ihterbij gekomen. De staats- (iclai'is van Onderwijs, Cul- en Wetenschap is bereid aalsbosbeheer de benodigde ®nnentvergunning te verle- „Het gaat langzaam maar zeker de goede kant op", vat districts hoofd K. de Lange van Staats bosbeheer de stand van zaken met betrekking tot het recon structieplan samen. De Lange wil echter de huid niet verkopen voor de beer geschoten is. Tegen het voornemen van de staatsse cretaris kan bezwaar worden aangetekend. Omwonenden protesteerden eer der tegen het plan uit angst dat hun uitzicht bedorven zou wor den en bleken ook bang voor wa teroverlast. Staatsbosbeheer hoopt met aan passing Van het ontwerp aan die bezwaren tegemoet te zijn geko men. Verder loopt de voorberei ding volgens plan. De provincie Zeeland heeft subsidie toege zegd en ook de vooruitzichten met betrekking tot de aange vraagde Leader Il-subsidie zien er goed uit. De voor de recon structie benodigde grond, is in middels aangekocht. De recon structie van de naar schatting een millennium oude burgh, be doeld als verdediging tegen plunderende Noormannen, be helst de aanleg van een tweehon derd meter lange ronde wal ën houten palissades. Het karwei moet volgens De lERIKZEE - De aanleg van de imivand langs de Scheepstim- irdijk valt duurder uit. De igroting wordt met minimaal I.OOO euro overschreden. Dit drag kan nog verder oplopen oidat er inmiddels een scha- daira van een omwonende ilvan 13.000 euro en er is spra- ivanmeerwerk bij het bagge- ie groot het bedrag wordt wat gemeente meer kwijt is aan il werk, wil wethouder W. Ren in niet zeggen. „In dit soort Mie projecten volgen de ont- ikelingen elkaar snel op. Vol- nde. week praat het college arover en ik zal in de commis- Ruimtelijke Ordening (3 «il, red.) daarover nadere me- èiingen doen." ikse tegenvaller il wel vaststaat is dat de ge- pte een fikse tegenvaller tilt door de stijging van de Oprijzen. Met de aannemer de afspraak gemaakt om het aodigde staal te verrekenen te- -igeldende marktprijzen. Tij- es de werkzaamheden (die rlang hebben geduurd) zijn de staalprijzen op de wereld markt enorm gestegen met als gevolg dat de kosten voor het staal 40.000 euro hoger uitval len dan begroot. „Dat is gebrui kelijk met iets wat zo gevoelig ligt in de markt." Een andere forse kostenpost is de reparatie van de tuin van de gemeentelijke woning Noordha venpoort 2. Door het plaatsen van de.damwand is de glooiing in de tuin verdwenen. De tuin moet worden opgehoogd en de tuinafscheiding en tuinmuur moeten volgens de eisen van de monumentencommissie opge bouwd worden. Kosten: 18.300 euro. Deze kosten zijn niet vooraf meegenomen in de begro ting. „Dat had misschien meege nomen moeten worden, maar dat is niet gebeurd." Een kleine verhoging is ontstaan door het aanleggen van tijdelijke verlich ting. De bewoners vonden de straat erg donker tijdens de werkzaamheden' en om ze tege moet te komen heeft de gemeen te gezorgd voor licht. De kosten hiervan zijn 1700 euro. Een onzekere factor bij de kos- tenoverschrijding is het bagger- werk. In een eerder stadium is uitgegaan van een kostenover- schrijding van 12.500. euro, maar of dit bedrag nog klopt wil wethouder Renden niet zeggen. „Daar doe ik geen verdere mede delingen over." Daarnaast is bij de gemeente een schadeclaim ingediend van 13.000 euro. Hier draait de ge meente zelf voor op, omdat het Lange in een week of zes te doen zijn. De uitvoeringen van openlucht spektakel De Bruiden van Burgh, gepland in de laatste week van juni en het eerste weekeinde van juli, hebben geen last van het reconstructieplan en hetzelfde geldt voor de folklo- ristische Burghse Dag. Pas na deze evenementen wordt begon- nen met de reconstructie. binnen het eigen risico van de verzekering valt. liet eigen risi co van de verzekering is 15.000 euro. De gemeenteraad zal' hoe dan ook goedkeuring moeten geven aan een extra krediet voor het project. De post onvoorzien be vat nog 28.000 euro en dat is niet toereikend om de meerkos ten te dekken. SCHARENDIJKE - De stranden langs het Grevelingen- meer worden in april opgeknapt. Dat heeft het Grevelin- genschap bekendgemaakt. Het gaat om de stranden bij Scharendijke, West Repard, de Bout Oost en de strandjes bij Den Osse en de jachthaven Brouwershaven. Op de stranden komt een schone laag zand van ongeveer twintig centimeter. Met de opknapbeurt hoopt het Grevelingenschap de oeverrecreatie weer aantrekkelijker te maken. De stran den worden nu als vies en onplezierig ervaren. MIDDELBURG - De politierechter heeft gisteren een 27-jarige inwoner van Ouwerkerk voor hennepteelt 180 uur werkstraf opgelegd. Voor het wegnemen van stroom buitenom de meter moet de man 3000 euro aan Delta beta len. De verdachte gaf toe een jaar lang in een schuurtje bij zijn woning wiet te hebben gekweekt. Dat leverde vol gens de man drie oogsten op. Bij een inval op 27 juni vo rig jaar trof de politie zijn ouders en zijn vriendin aan. Zij waren bezig met het knippen van de toppen van de plan ten. In totaal werden 133 hennepplanten aangetroffen. Officier van justitie H. Benaissa zag haar eis ingewilligd. Ze sprak over een professioneel ingerichte kwekerij. Vol gens de officier moet de man 23.530 euro ontnomen wor den. Raadsman J. Wilgers meende dat ook de kosten van de schuur, die speciaal voor de henhepkweek was ge bouwd, van de ontneming moest worden afgetrokken. In de plukzezaak doet de politierechter over twee weken uit spraak. dDDELBURG - De politierech- veroordeelde gisteren een ll jarige man uit Heinkenszand «or bedreiging van een taxi- Mfeur tot dertig uur werk- I In de strafmaat nam de po- ilierechter ook het beledigen meen politieman mee. Jverdachte had op 17 april vo- ig jaar stevig gedronken. Een «le reden om in een café in 's hvenpolder een taxi te bestel- mom veilig thuis te komen, loen de taxi kwam voorrijden, srkende hij echter de taxi- fauffeur als de man met wie ij eerder aanvaringen had ge ïnd. Dat leidde tot een ruzie -e escaleerde in een scheldpar- I Volgens hem was hij op zijn |ir| door de taxichauffeur ardhandig aangepakt. (Advertentie) unieke Chinese ijssculpturen t/m 7 mei www.madurodam.nl Elke week in de zaterdagkrant .15 I Daar moetje naar toe. Terrazzo bloembak Exclusief primula's. 40 x 40 cm. Van 34,95 nü 19,95 30 x 30 cm. Van 19,95 nu Bel voor de dichtstbijzijnde Intratuin-vestiging: 0900-7707700 of kijk op www.intratuin.nl door Melita Lantinp ZIERIKZEE - De collegeonder handelingen op Schouwen-Dui veland gaan verder met CDA, SGP, WD en PvdA. Dat heeft formateur B. Troost gisteren be kendgemaakt. „Ik trek de con clusie dat de huidige coalitie kan rekenen op een breed draag vlak binnen de raad." Dit betekent nog niet dat de be oogd-collegepartijen er al uit zijn. Aanstaande maandag gaan ze verder praten en. Troost heeft gezegd dat ze er naar streeft om het nieuwe college te kunnen in stalleren in de gemeenteraads vergadering van 27 april. Deze vervolgonderhandelingen vin den op uitdrukkelijk verzoek van de partijen verder in beslo tenheid plaats. Tot nu toe zijn al le gesprekken over het nieuwe college openbaar geweest. De vier partijen gaan verder pra ten over het beleid en de porte feuilleverdeling. Voor dat zover is wil de PvdA echter duidelijk heid over de WD-wethouders- kandidaat. Kandidaat „Als het gaat over portefeuille verdeling' moeten we weten wie wethouderskandidaat is", zegt onderhandelaar W. Renden. De WD heeft - in tegenstelling- tot de andere fracties - nog geen keuze gemaakt wie wethouder kan worden. De partij heeft twee kandidaten: huidig wethou der A. Croné en raadslid A. Ver- seput en wil de keuze laten af hangen van de portefeuilleverde ling. CDA-onderhandelaar R. van der Wekken wil niet zo ver gaan als de PvdA. „Op zich is het voor het CDA geen pro bleem en het CDA wil zich daar niet zo mee bemoeien. Ik kan wel zeggen dat we in de afgelo pen twee jaar collegiaal hebben samengewerkt." Ook SGP-on- derhandelaar G. Houtekamer be nadrukt dat het een interne kwestie is van de WD. „Maar de samenwerking is in de afgelo pen periode heel goed geweest." Gerucht Onderhandelaar H. Coomans wil nog geen duidelijkheid ge ven en op de vraag of het ge rucht klopt dat er intern al een keuze is gemaakt reageert hij met de opmerking dat beide kan didaten vijftig procent kans heb ben. Hij verwacht dat de partij in de loop van de volgende week de keuze zal bepalen. Voor de PvdA is W. Renden kandi daat-wethouder, voor het CDA R. van der Wekken en voor de SGP G. Houtekamer. door Melita Lantinq OUWERKERK - „Het was heel indrukwekkend", zegt S. Hillebrand van de dorpsraad Ouwerkerk. Gisteren is hij sa men met vertegenwoordigers van Nieuwerkerk en de ge meente Schouwen-Duiveland naar Enschede geweest. Daar hebben ze gekeken naar de we deropbouw van de wijk Room beek. Deze wijk werd tijdens de vuurwerkramp wegge- De delegatie van Schou wen-Duiveland is specifiek gaan kijken naar het speeltuin- tje dat gefinancierd is met geld vanaf Schouwen-Duiveland. Ouwerkerk en Nieuwerkerk hebben een historische band met Enschede. In 1953 schoot deze stad beide dorpen te hulp na de Ramp. Toen Enschede ge troffen werd door de vuurwerk ramp hebben inwoners van bei de dorpen onmiddellijk een ac tie op touw gezet. „We voelden ons verbonden en hebben gecol lecteerd. We hebben dertigdui zend gulden opgehaald en dat is verdubbeld door de gemeen te." Dat geld is vijf jaar geleden symbolisch aangeboden aan het gemeentebestuur van En schede en gisteren kon het re sultaat van de investering beke ken worden. Het speel tuint je staat midden in de wijk, op een pleintje. „En daarbij staat een bordje dat het geschonken is door de ge meente Schouwen-Duive land", vertelt Hillebrand met enige trots. Hij vertelt dat hij het leuk vindt dat de gemeente Enschede er voor gekozen heeft een speeltuintje in te rich ten met het geld en dat het niet in de algemene pot is verdwe nen. (Advertentie) Met ZeelandNet belt u een stuk goedkoper. U heeft namelijk geen abonnement bij KPN meer nodig én belt tegen voordelige tarieven. Met andere abonnees van ZeelandNet Digitale Telefonie belt u zelfs gratis! Daarnaast krijgt u gratis voicemaii, wisselgesprek, nummerherkenning en vanaf het Breedband Midi abonnement ook nog extra internetvoordeel. Internet u nog niet via de kabel? Tot 1 april biedt ZeelandNet u een aantrekkelijke korting op de aansluitkosten (tot zelfs een gratis aansluiting) Bovendien maakt u kans op een 3-daags VIP-arrangement naar het WK-voetbal en woont u de wedstrijd Nederland-Argentinië op 21 juni 2006 bij! www.zeelandnet.nl ^ZeelandNet De gewaardeerde medewerk ster van deze krant volgde het nieuws op de voet. Dus stond ze anderhalf uur op de kade van de jachthaven in Breskens om te zien hoe ber gers een gezonken motorjacht boven water takelden. Ander half uur in de snijdende oos tenwind, het viel haar niet mee. Toen de klus geklaard was, keerde ze rap huis waarts, schonk zich een ver warmende borrel in en greep de telefoon teneinde de ver gaarde informatie door te bel len. Aan de andere kant van de lijn trof ze een wat brom merige redacteur. „Ik ben nog helemaal verkleumd; ik kon m'n pen nauwelijks vasthou den", riep ze klagelijk. En voegde eraan toe: „Ik heb daar anderhalf uur staan kleukoumen." Ze aarzelde. „Dat is toch goed Nederlands hè?" Het antwoord was kort: Neem er nog één!" foto Dirk-Jan Gjeltema De damwand langs de Scheepstimmerdijk in Zierikzee gaat meer kosten dan was begroot. Genieten van het buitenleven OOSTERLAND - Plet initiatief tot aanleg van een visvij ver aan de Hofweg in Oosterland kan rekenen op finan ciële steun van zowel de Stichting Renesse als van wo ningbouwvereniging Zeeuwland. De organisaties hebben besloten elk een bijdrage van zesduizend euro te verstrek ken voor-het realiseren van deze voorziening. „Een visvijver draagt bij aan de leefbaarheid van een kern en dat spreekt ons zeer aan. Bovendien kunnen de be woners van ons seniorenwooncomplex De Saele in de di recte omgeving daar straks heerlijk vissen", motiveert di recteur A. de Ceuster van Zeeuwland. De Stichting Renesse subsidieert normaliter vooral regio nale activiteiten. Woordvoerder ,D- Kooman van deze stichting verwacht dat de vijver wel hoofdzakelijk door de bewoners in Oosterland zal worden gebruikt, maar dat hengelaars van elders er toch niet geweerd zullen worden. (Advertentie) buitenmeubelen buitenverlichting U vindt ons aan de Schouwersweg 7 (ind. terr. Noordzak) Heinkenszand, Tel. 0113 215838. Openingstijden: maandag gesloten, dinsdag t/m vrijdag 9.30-17.30 uur, vrijdagavond is onze vaste koopavond tot 20.30 uur, zaterdag 9.30-16.30 uur. www.binnenuit.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 59