m Êeelandhallen wachten op Gévier tointratuin Waterschap ontvangt meer geld door waardestijging woningen Terrazzo is de trend! Verkaste Amsterdammer wil geen koeien naast terras ihouder doet poging om beroep bij Raad van State te voorkomen an veroordeeld tor bedreiging Magic ice Madurodam Reizen i Daar moetje naar toe. Het Gors sloopt twee panden in Goes Hotelgast slaat ruitjes in Scholieren onderhouden tuintjes Jongeren tuk op starterswoningen Politie vindt xtc-pillen in auto zeeuwse almanak Koud i Palladio |sclie:0113-315649 Kpzc.nl IKS31,4460 AA Goes sftentie-exploitatie: en Midden-Zeeland: 0113-315520; s-Vlaanderen: 0114-372770; Jj|: 020-4562500. erdag 25 maart 2006 ,Arlri Klinkenberg editie Bevelanden-Tholen U HAAG- „Ik vind alles [maar je moet mij geen over- bezorgen", zei de naar jstdijk verkaste voormalige iJerdamse kroegbaas Haas gisteren na een rechts- jjg bij de Raad van State in !S,die in 2002 aan de Platte en Hengstdijk kwam wo- nen, heeft last van de honderd melkkoeien die op een paar me ter afstand van zijn terras in de wei staan. De koeien zijn van de Hengstdijkse veehouder li. van den Brand die zijn bedrijf heeft aan de Hengstdijkse Kerkstraat, op honderd meter van het huis van Maas. Het weiland grenst aan de tuin van Maas. Agrariër Van den Brand kreeg van de gemeente Hulst vorig jaar een milieuvergunning om het aantal melkkoeien uit te breiden tot ruim 300. Daar verzette Maas zich giste ren tegen bij de Raad van State. Hij stoort zich aan het geloei, maar bovenal heeft de inwoner van Hengstdijk last van vliegen op zijn terras. „Het ziet er nu al zwart van. Wat moet dat wor den als er straks 311 koeien op dat kleine stukje weiland lo pen". Maas heeft er ernstig bezwaar tegen dat Van den Brand zijn koeien op een klein stuk wei land laat lopen terwijl de vee houder een groot aantal hecta res grasland in bezit heeft. „Als ze vijftig meter van mijn tuin wegblijven is het probleem opge lost. Ze willen me daar weg heb ben, maar dat gaat ze niet luk ken", zei Maas. Van den Brand legde gisteren in Den Plaag uit dat het weiland van één hectare waar zijn die ren op lopen groot genoeg is. De Frank Balkenende De Goese wethouder ian 'l Westeinde (WD, econo- l)wil een uiterste poging on- memen om technische han- [mnderneming Gévier ervan ireerhouden de bouwvergun- ig voor de Zeelandhallen bij Raad van State aan te vech- ïier is dat wel van plan en Iran de bouw van een derde 'en, later, een vrijetijdseen- tm bij de Zeelandhallen ver gen, 'gemeente Goes wees eerder j,bezwaarschrift van Gévier mde verleende bouwvergun- :gaf. Gévier beroept zich op e afspraken met de gemeen- waarbij het vrije zicht op het érijfspand op de Poel II zou irandeerd. De uitbrei- ig van de Zeelandhallen zou zicht (deels) wegnemen. De ïielsonderneming, buurman de evenementenhallen, zit de gemeente aan de eer- gemaakte afspraken, soteur R. de Jager van jiiendeelt mee dat het bedrijf iplan is in beroep te gaan bij iiad van State. Of dan met- DDELBURG - De Middel- politierechter N. van veroordeelde giste- jarige man uit Hein- Mand' voor bedreiging van taxichauffeur tot dertig uur irkstraf. ine strafmaat nam de politie- Éer ook het beledigen van politieman op 3 juni mee. iverdachte had op 17 april vo daar stevig gedronken in een ié in 's-Gravenpolder. Hij be side daarom een taxi. Toen de in voorreed herkende hij de Éhauffeur als de man met ie hij eerder aanvaring had ge- ai. Dat leidde tot een ruzie ■arbij de taxichauffeur werd drèig'd. een wordt gevraagd de bouw te schorsen, wat de uitbreiding van de Zeelandhallen tijdelijk kan blokkeren, wil De Jager niet zeggen. Gévier heeft tot half april de tijd om zo'n ver zoek bij de Raad van State te de poneren. Voor wethouder Van 't Westeinde, van oorsprong ju riste, is het nog maar de vraag of de Raad van State een even tueel schorsingsverzoek toe kent. De handelsonderneming vecht tevens de verleende milieuver gunning voor het evenementen complex aan. Op welke gronden wil De Jager evenmin kwijt. Overigens kan het bezwaar te gen deze vergunning de bouw niet vertragen. Hoogstens moet de gemeente de milieuvergun ning aanpassen. Gévier en de ge meente zaten al eerder rond de tafel om het geschil (financieel) op te lossen, maar beide par tijen konden elkaar niet vinden. Toch wil wethouder Van 't West einde een poging doen om langs minnelijke weg de kwestie op te lossen. Zichtlijn „Volgens ons komt namelijk de zichtlijn niet in het gedrang en bovendien kosten procedures bij de Raad van State beide par tijen geld. Gévierheeft de hand uitgestoken om nog eens te pra ten, wat ik positief vind. Dat ge sprek gaan we dus aan", zegt de wethouder. Wat boven de markt hangt, is de vraag of Gévier de Raad van State zal vragen de bouw op te schorten. Als daarin wordt bewilligd, kan eigenaar Libéma de Zeelandhallen niet uitbreiden. Libéma wil daar bin nenkort mee beginnen. Bouwma terialen zijn al besteld, laat pro jectmanager T. van der Steen weten. Ook Libéma heeft eerder gepro beerd zaken te doen met de buurman. De exploitant van de Zeelandhallen bood aan bouw materialen bij Gévier te bestel len, maar dan zou de handelson derneming moeten afzien van verdere procedures. „Daar kwam het op .neer. Helaas ging Gévier daar niet op in", zegt Van der Steen. De projectmanager hoopt dat Gévier zo snel mogelijk laat we ten of het bedrijf een schorsings verzoek zal indienen bij de Raad van State. „Wij staan op het punt van bouwen, waarbij we al achter lopen op schema. We gaan echter niet beginnen voordat we weten wat Gévier Advertentie unieke Chinese ijsSculpturen t/m 7 mei www.madurodam.nl Elke week in de zaterdagkrant Advertentie Terrazzo bloembak Exclusief primula's. 40 x 40 cm. Van 34,95 nü 19,95 30 x 30 cm. Van 19,95 nü Bel voor de dichtstbijzijnde Intratuin-vestigïng: 0900-7707700 of kijk op www.intratiiin.nl door Maurits Sep MIDDELBURG - Waterschap Zeeuwse Eilanden heeft vorig jaar flink geprofiteerd van de waardestijging van woningen en bedrijfspanden. Dat heeft het schap ruim 800.000 euro meer aan belastingen opgeleverd. In totaal heeft Zeeuwse Eilanden 2,8 miljoen euro overgehouden. Eigenaren van gebouwen moe ten belasting betalen aan het wa terschap. Bij het bepalen van de waarde van woningen en bedrij ven bleek vorig jaar dat die meer in waarde zijn gestegen dan was verwacht. Dat beteken de dus ook dat de bezitters meer belasting moesten betalen. Ook andere belastingopbrengsten vielen hoger uit. In totaal kwam 1,2 miljoen euro meer binnen. Zeeuwse Eilanden had dit voor jaar al zien aankomen. Daarom zijn de belastingtarieven voor 2006 niet verhoogd maar gelijk- gebleven. Er is ook geen correc tie toegepast voor de waardever mindering van de euro (inflatie). Andere grote voordelen heeft het .waterschap vorig jaar ge boekt met de verkoop van grond en gebouwen (704.000 euro) en een hogere winstuitkering van de aandelen in de Nederlandse Waterschapsbank (653.000 eu ro). Dit zijn echter eenmalige op brengsten. Een structureel voor deel is de bezuiniging van 353.000 euro op personeelskos ten door de voortgaande reorga nisatie bij het waterschap, die gepaard gaat met inkrimping van het aantal medewerkers. De parkeerterreinen van het wa terschap bleken vorig jaar even eens een goede bron van inkom sten. Ze leverden 116.000 euro meer op dan vooraf was ver wacht. Het is dus een goede zo mer geweest, concludeert J. Hoekman, dagelijks bestuurslid voor financiën. Hij wijst verder op de nieuwe vorm van sloot- en bermbeheer. Doordat minder hulp van buitenaf hoeft te wor den ingehuurd, scheelde dat 300.000 euro. Zeeuwse Eilanden geeft een klein deel van de 2,8 miljoen eu ro die van' 2005 is overgehou den, uit aan nieuwe investerin gen. De rest, 2,5 miljoen euro, gaat in de algemene reserves. In deze spaarpot zit nu 9,9 miljoen euro. Dat is twee keer zo veel als het bestuur van het water schap noodzakelijk vindt. „De afspraak is dat we een mini mum aanhouden van vijf mil joen euro", zegt Hoekman. Het nieuwe bestuur dat bij de verkie zingen in maart is gekozen en op 12 april wordt geïnstalleerd, moet maar beslissen wat er met die andere vijf miljoen moet ge beuren, vindt hij. Hoekman kan daarover straks meepraten; hij is opnieuw gekozen. Grote reserves zijn wel van be lang om mogelijke tegenvallers te kunnen betalen. Uit de jaarre kening 2005 blijkt bijvoorbeeld dat het geschil met de bouwer van het kantoor in Middelburg door Rob Paardekam GOES - De twee dagcentra van stichting Het Gors aan de Goese Beukenstraat hebben hun lang ste tijd gehad en zullen worden gesloopt. Het Gors biedt op ruim tachtig locaties in Zeeland ondersteu ning aan mensen met een licha melijk of verstandelijke handi cap. In de gebouwen aan de Beu kenstraat 58 en 60 in Goes, wordt dagopvang geboden aan respectievelijk volwassenen en kinderen. De panden dateren uit 1970 en zijn toe aan vervanging. Num mer 58 gaat als eerste tegen de vlakte. De cliënten die nu nog in dat gebouw hun dagopvang krij gen, verhuizen voor een tijdje naar nummer 60. Daar wordt het dus een stukje drukker, al verhuist een deel van de kinde koeien kunnen vrij de aangren zende stal inlopen waar ze voer en drinkwater kunnen vinden, 's Nachts staan de dieren op. stal. Van den Brand zou zijn koeien meer ruimte kunnen geven maar doet dat niet om. op zijn andere grasland geen opbrengstverlies te lijden. „Als het een beetje ge regend heeft trappen de koeien alles kapot". Uitspraak van de Raad van Sta te volgt. precies gaat doen." De uitbrei ding van het beurs- en evene mentencomplex kost twaalf mil joen euro en behelst de bouw van een derde hal, een nieuwe entree en aansluitend een vrije tijdscentrum met een bioscoop, wokrestaurant, bowling- en snookercentrum en een fit nesscentrum. Wethouder Van 't Westeinde zou het betreuren als 'een. voor Goes zo belangrijke ontwikkeling' langdurig wordt opgehouden door een bezwaar procedure, pagina 18 meer variatie Zeelandhallen GOES - Een dertigjarige hotelgast uit Zuid-Afrika is in de nacht van donderdag op vrijdag in Goes aangehouden nadat hij in een hotel-restaurant aan de Grote Markt twee ruitjes had ingeslagen. De man wilde om vijf uur 's nachts naar zijn hotelkamer gaan, maar kon de sleutel van de voordeur niet vinden. Toen hij op de voordeur klopte en er geen reactie kwam, klom hij via het dak naar de binnenplaats en sloeg daar twee ruitjes in. GOES - Het Steunpunt Zorg Vrijwilligers begint binnen kort samen met het Groen College in Goes weer met het tuintjesproject op de Bevelanden.Iedereen die door ziek te, een handicap of hoge ouderdom niet meer voor zijn tuintje kan zorgen, kan tegen een geringe vergoeding hulp krijgen van leerlingen van het Groen College. Die doen er ervaring mee op. Wie zich wil aanmelden voor het project kan dat elke werkdag tussen 9.30 en 12.30 uur doen via telefoonnummer 0113-221576. Na de aanmel ding komen leerlingen met een leraar langs om te bespre ken wat er moet gebeuren. Een week later wordt het werk doorgaans uitgevoerd. Het project draait niet alleen in het voorjaar, maar ook in het najaar. 's-GRAVENPOLDER - De negen starterswoningen die in en bij een voormalig kleuterschooltje aan de Ambachts straat in 's-Gravenpolder worden gebouwd, zijn als war me broodjes over de toonbank gegaan. Vrijwel allemaal zijn ze toegewezen aan jongeren uit 's-Gravenpolder, twintigers. Zes van de negen zijn definitief verkocht en twee zijn in optie. Slechts voor één woning, de grootste en duurste, is nog geen gegadigde. De prijs van de huizen loopt uiteen van 130.000 tot 187.000 euro. De verwachting is dat de bouw na de zomervakantie kan beginnen en dat de woningen be gin 2007 kunnen worden opgeleverd. Niet alleen jongeren komen er overigens wonen, ook één inwoner van 's-Gra venpolder die in de zeventig is, heeft er belangstelling voor en heeft een optie lopen. GOES - De politie heeft in de nacht van donderdag op vrijdag in Goes een 25-jarige Kapellenaar aangehouden die een niet nader bekendgemaakte hoeveelheid xtc-pil len in zijn auto had. De pillen zijn in beslag genomen. Bezoekers van de stoffenbeurs in de Zeelandhallen keren bezakt naar huis terug. Eigenaar Libéma wil binnenkort beginnen met de bouw van een derde hal en renovatie van de bestaande hallen. Buurman Gévier gaat echter in beroep tegen de bouwvergunning, wat de uitbreidingsplannen kan vertragen. foto Willem Mieras Advertentie nog steeds niet is opgelost. De aannemer heeft nog 654.000 eu ro tegoed en claimt daarboven op 700.000 euro voor extra ge maakte kosten. Op zijn beurt claimt het waterschap 1,7 mil joen euro van de aannemer om dat die te laat klaar was. Delta Een ander risico lijkt inmiddels wel afgewend. Energiebedrijf Delta moet Zeeuwse Eilanden belasting betalen voor het onder houd aan bermen waarin Delta kabels en leidingen wil leggen. Delta wilde dat niet, maar de rechter heeft deze week bepaald dat dat toch moet. Delta kan nog wel in cassatie bij de Hoge Raad. Volgens Hoekman gaat het om een bedrag van in totaal zeven miljoen euro. Met ZeelandNet belt u een stuk goedkoper. U heeft namelijk geen abonnement' bi) KPN meer nodig én belt tegen voordelige tarieven. Met andere abonnees van ZeelandNet Digitale Telefonie belt u zelfs gratisI Daarnaast krijgt u gratis voicemail, wisselgesprek, nummerherkenning en vanaf het Breedband Midi abonnement ook nog extra internetvoordeel. Internet u nog niet via de kabel? Tot 1 april biedt ZeelandNet u een aantrekkelijke korting op de aansluitkosten (tot zelfs een gratis aansluiting)! Bovendien maakt u kans op een 3-daags VIP-arrangement naar het WK-voetbal en woont u de wedstrijd Nederland-Argentinië op 21 juni 2006 bij www.zeelandnet.nl ^IZèelandNet ren ook naar de locatie aan de Montgommerystraat. Op de plaats van het gesloopte gebouw, wordt een ruim nieuw onderkomen opgetrokken. Pas daarna, over twee jaar, gaat ook nummer 60 tegen de vlakte. Het is de vraag of daar dan ook nieuwbouw komt. „We zien te gen die tijd wel of dat nodig is", zegt P. van den Berge van Plet Gors. „In de zorg kan in twee jaar tijd heel veel veranderen." De gewaardeerde medewerk ster van deze krant volgde het nieuws op de voet. Dus stond ze anderhalf uur op de kade van de jachthaven in Breskens om te zien hoe ber gers een gezonken motorjacht boven water takelden. Ander half uur in de snijdende oos tenwind, het viel haar niet mee. Toen de klus geklaard was, keerde ze rap huis waarts, schonk zich een ver warmende borrel in en greep de telefoon teneinde de ver gaarde informatie door te bel len. Aan de andere kant van de lijn trof ze een wat brom merige redacteur. „Ik ben nog helemaal verkleumd; ik kon m'n pen nauwelijks vasthou den", riep ze klagelijk. En voegde eraan toe: „Ik heb daar anderhalf uur staan kleukoumen." Ze aarzelde. „Dat is toch goed Nederlands hè?" Het antwoord was kort: Neem er nog één!" Genieten van het buitenleven buitenmeubelen buitenverlichting U vindt ons aan de Schouwersweg 7 (ind. terr. Noordzak) Heinkenszand, Tel. 0113 215838. Openingstijden: maandag gesloten, dinsdag t/m vrijdag 9.30-17.30 uur, vrijdagavond is onze vaste koopavond tot 20.30 uur, zaterdag 9.30-16.30 uur. www.binnenuit.nl (Advertentie)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 53