Zin PZC Speciaal voor de lezers van deze krant j3-slechts 495,- slechts ï-zM/iÊsiBm m ReisJBoeken Logis de France Capitool compact ids Nederland zaterdag 25 maart 2006 Wij Al weer enige, tijd brengt Capitool handzame gidsjes op de markt in de Compact-reeks: in een notendop laten zien wat er voor een paai dagen te beleven is. Lekker in de hand liggend, makkelijk weg te stoppen in hand tas of binnenzak en niet duur! Zeer recent zagen 'New York' en 'Nor- mandië' het levens licht. Prima gidsjes waar het belang rijkste in staat. De boekjes, inclusief plattegronden, ge ven niet alleen een opsomming van de meest belangrij ke bezienswaardig heden en hoogte punten, per wijk dan wel regio krijt- BRI^a^<caaBWtaga>MaiBgW gen we meer dan - voldoende 'infor matie voor een eerste kennismaking. Met vol op praktische info en adressen van hotels, res taurants, musea e.d. Overzichtelijk opge maakt bovendien. 8 DAGEN NORMANDIE 5 DAGEN ZWARTE WOUD BIJ DE PRIJS INBEGREPEN 4 overnachtingen in Homberg in het hotel Adler in een comfor tabele kamer Dagelijks goed verzórgd ontbijt en een 3-gangen diner Alle omschreven-excursies met de touringcar (excl.entreegelden) Luxe touringcar chauffeur/reisleider Goed verzorgd afscheidsbuffet Toeristenbelasting -zzjEMsmmm BIJ DE PRIJS INBEGREPEN •4 overnachtingen in de omgeving Tours, in een comfortabele kamer met bad/douche en toilet. Dagelijks een goed verzorgd Ontbijt en 3-gangen diner Excursies met de bus fexcl, entreegelden) Luxe touringcar mét chauffeur/reisleider Goed verzorgd afscheidsbuffet Toeristenbelasting 8 mei 5 juni 3 juli 31 juli 28 augustus 25 september 8 mei 5 juni 3 juli 31 juli 28 Augustus 25 September BIJ DE PRIJS INBEGREPEN 4 overnachtingen in hotel Anker in Brodenbach Goed verzorgd ontbijtbuffet en 3-gangen diner Dansavond Excursies zoals omschreven Luxe touringcar met chauffeur/reisleider Goed verzorgd afscheidsbuffet Toeristenbelasting Voor brochure en boekingen (0318) 58 09 58 - www.bolderman.nl Industrielaan 8 - 3903 AB VEENENDAAL Logis de France heeft z'n bekende groene ho- telgids zowel van binnen als van buiten her zien. Inhoudelijk hanteren de samenstellers een nieuwe kwaliteitsnorm wat ertoe heeft ge- leid dat liefst 323 hotels werden geschrapt Daartegenover staat dat 281 nieuwe onderko mens werden verwelkomd. Precies .3133 hotel/restaurants staan nu in de gids, goed voor 60.000 kamers (18% van het to taal), hetgeen Lo gis de France tot de grootste onaf hankelijke hotel keten van Frank rijk maakt. Bin nen een straal van gemiddeld zo'n 30 km vind je altijd een Logis de France, zo wordt beweerd. Logis de Frande onderscheidt zich van bijvoor beeld B&B's of Chambres d'Hötes door de omvang (gemid deld 19 kamers) en de gastronomie. Eigenaren zijn altijd ook de chef-lcok en het kwaliteits keurmerk is persoonsgebonden. Gaat een 'lo gis' over in andere handen, dan vervalt het keurmerk totdat de nieuwe eigenaar zich heeft bewezen. De prijzen liggen tussen de 51 en 71 euro per kamer, voor een menu moet tussen de 17 en 36 euro betaald worden. Bij de gids - met een Nederlandstalige ge bruiksaanwijzing en legenda - zit een wegen kaart aan de hand waarvan je in de index snel de gewenste accommodatie kunt vinden. Sym bolen vertellen je vervolgens meer. Omdat het allemaal zeer compact is opgeschreven, moet je wel even de tijd nemen deze hink-stap-sprong informatie tot je te nemen. Schoorsteentjes geven het niveau aan: van een voudig (1) tot zeer comfortabel (3). Wie het au thentieke binnenland van Frankrijk wil ont dekken, kan eigenlijk niet buiten deze gids. f2j 3000 hotels-restaurants Guide des Logis, uitgave van Logis de France, 512 biz. Gratis (dwz de verzendkosten bedragen 6 euro) verkrijgbaar bij Maison de la France, tel. 0900-1122332 (éü,50 p/m), www.logis-de-france.fr BIJ DE PRIJS INBEGREPEN W- 2 overnachtingen in de omgeving van Rouen 4 overnachtingen In de omgeving van St. Malo 1 overnachting in de omgeving van Parijs Dagelijks goed verzorgd ontbijt en 3-gangendiner j Excursies (excl. entree en optionele excursies) J - Luxe comfort-class touringcar met chauffeur/reisleider Goed verzorgd afscheidsbuffet in Nederland 'Toeristenbelasting April nadert, traditioneel de opening van het attractieparkenseizoen. Met dit jaar enkele nieuwe spectaculaire attracties in onder meer Efteling en Phantasialand, al laten die nog even op zich wachten. Walibi richt zich met de nieuwe mascotte vooral op de kleintjes. Foto Walibi World Unieboek verschenen 'New York', 192 ISBN 90-410-2464-6 en 'Normandië', ISBN 90-410-2465-4. www.capitool- Kids Gids Nederland, uitgeverij Kidsgids, 285 blz-, 12,95 euro, ISBN 90-76691-00-2, www kidsgids.nl GERARD CHEL derde keer alweer verscheen onlangs Gids Nederland. Een lijvige gids, boor- ideeën voor uitstapjes voor kinderen tot 12 jaar - en natuurlijk hun ouders en opa's en oma's. Vanaf het begin een leuk en geslaagd initiatief. Veel tips krijgt de redactie van loka le 'ambassadeurs'. Aan de hand van tien themahoofd stukken - zoals tochten, bij de die ren, eten slapen en terug in de tijd - krijgen we per pro vincie een alleraar digst beeld wat er zoals in ons land te doen is. Soms voor de hand liggende en bekende attrac ties maar even zo vaak bijzondere, af wijkende of onbekende. Wat te denken bij voorbeeld van het Spijkerdorp in Drachten, Kids City in Borne, Monkey Town in Amers foort en Bussum of Explorion in Heerlen. Kort om, met deze gids hoeft geen kind zich te ver velen. Handig is ook dat er een lijst in staat wat er dit jaar voor (ldnder)evenementen zijn, waardoor je bij voorbeeld nu al weet dat op 10 en 11 juni het nationaal lcinderboerderijeri- weelcend is georganiseerd. In de gids zit voor 60 euro aan kortingsbonnen. Heb je geen haast met de aanschaf, wacht dan tot eind april want dan krijg je er de'Kids Gids Vakan tie gratis bij. door ALICE PLEKKENPOL I Een nieuwe lente, een nieuwe attractie. Me nig pretpark heeft zich zo het begin van 2006 voorgesteld. Helaas lukt het lang niet altijd om bij de opening van het at tractieparkenseizoen ook de nieuwe publiekstrek kers al te laten rondrazen. De bezoekers hebben twee opties: nog een keer later in de zomer terug komen, of even wachten. Dat geldt in elk geval voor de Efteling, Phantasia land en Walibi België. Alleen Disneyland Parijs weet zeker dat Buzz Lightyear op de geplande da tum tot leven komt. De pretparken openen dit jaar op verschillende data, mogelijk vanwege de late Pa sen. En wat betreft de entreeprijzen: de meeste zijn een beetje verhoogd of gelijk gebleven aan het vorige seizoen, met uitzondering van Duinrell en Archeon die een euro minder rekenen. Jarenlang heeft de Efteling aan de nieuwe attractie Vliegen de Hollander gewerkt, en dan is hij nog niet op tijd klaar. Het kan verkeren. Toen al snel duidelijk werd dat 1 april 2006 niet haalbaar bleek, noteerde het park in Kaatsheuvel 16 april op de kalender. Mogelijk wordt ook die datum net niet gehaald. Eerste paasdag is trouwens geen toevalstreffer, want tijdens Pasen 1678 lcoos het verdoemde schip de Vliegende Hollander tegen alle regels in het rui me sop, om nooit meer naar huis terug te lceren. De Vliegende Hollander is de grootste en met ruim negentien miljoen euro tevens duurste attractie die de Efteling ooit heeft gebouwd. Het park is er trots op dat het grootste deel van deze attractie door de Efteling zelf is bedacht. De attractie kent verschillende elementen, zoals die van darkride en achtbaan. Er zijn elf sloepen voor elk maximaal veertien personen. De deelnemers bezoekers eerst het huis van VOC-kapitein Willem Vanderdeacken, daarna gaan ze via een smolckelgang naar de haven voor een pittige boottocht die letterlijk spetterend ein digt. Bezoekers van het havenstadje of horecagele genheid De Kombuys zijn toeschouwers van het laatste deel van de vaartocht. Open 1 april t/m 29 oktober 10.00-18.00 uur, entree 26 euro, tel. 0900-0161www.eftelinq.nl Vikingen en Romeinen Archeon in Alphen aan den Rijn gaat voort op de in geslagen weg, zoals de vorig jaar geïntroduceerde spijspotten en vele weelcendevenementen. Het eer ste-themaspektakel is op 16 en 17 april, als Vikin gen en Romeinen naar het park komen. Open 1 april t/m 29 oktober 10.00-17.00 uur, entree 13,90 euro, tel. 0172-44 77 44, www.archeon.nl Zomertheater Duinrell in Wassenaar knapt het parlc verder op, met name de openbare voorzieningen zoals paden en toiletten. Dat is eerlijk gezegd ook geen overbo dige luxe. In de zomermaanden treedt illusionist Christian Faria op in het zomertheater. Duinrell ad verteert met 'het langste dagje uit van Nederland'; omdat na sluiting van het parlc bezoekers nog tot 22.00 uur terecht kunnen in het Tilcibad. Open 8 april t/m 29 oktober 10.00-17.00 uur, entree River Quest is de natste attractie in Phantasialand. Foto Phantasialand jaar toveren de heksen het park weer om in Helc- sendoom. Open 14 april t/m 29 oktober, in april alleen in de week einden, 10.00-17.00/18.00 uurentree 16,95 euro, tel. 0548-65 55 55, www.avonturenpark.nl Vrije va8 In Attractiepark Slagharen zijn veel overdekte shows, uiteraard zoveel mogelijk aangepast aan het thema wilde westen. De attractie Free' Fall, waarin je een veertig meter vrije val maakt, blijft een van de toppers. Open 31 maart t/m 29 oktober 10.00-17.30/18.00 uur, entree 18 euro, tel. 0523-68 3.0 00. www.slaqha- ren.com Cape Holland Het jonge maritieme parlc Cape Holland maakt moeilijke tijden door, de bezoekersaantallen blij ven achter bij de verwachtingen. Dat heeft niet al leen te maken met de ligging in Den Helder, maar oolc met de weinig spannende attracties die vooral op erg jonge kinderen gericht lijken. Open 15 april t/m 29 oktober 10.00-17.00 uur, entree 12,25 euro, tel. 0900-123 11 23, www.capeholland.nl Land van Ooit Land van Ooit in Drunen is doorgaans het laatste parlc dat haar poorten opent. Er zijn al enkele ja ren grootse plannen voor de bouw van een ruim theater, maar een nieuwe attractie in het parlc zelf hebben we er al enige tijd niet meer gezien. Open vanaf 29 april 10.00-17,00 uur, entree 17 euro, tel. 0416-37 77 73, www.ooit.nl De Vliegende Hollander vaart met een beetje geluk eerste paasdag uit. Sparticket Deep in Africa is het grote parkgedeelte waaraan al enkele jaren in Phantasialand, in Brühl bij Keulen, wordt gewerkt. Topper in deze Afrikaanse jungle is Black Mamba, een achtbaan vol loopings en schroeven, waarin de gasten 'hangen'. Blaclc Mam- ba voert door éen ldoof, langs een waterval en af grond. Het nieuwe parkgedeelte gaat pas in de loop van het seizoen open. Bezoekers die online een zogeheten Sparticket kopen voor de maand april, mogen later deze zomer nog een keer gratis Foto Efteling naar binnen. 15,00 euro, inclusief twee uurTikibad, tel. 070-515 52 58, www.duinrell.nl. Jan Jans en de Kinderen Na de grote metamorfose van vorig jaar richt Wali bi World in Biddinghuizen, voorheen Six Flags Hol land, zich meer op gezinnen met kleine kinderen. Naast de vertrouwde spectaculaire achtbanen als El Condor en Goliath nu dus ook een grote ballen bak, tuffende autootjes en de familie-attractie Splash Battle, een vaartocht door mistige tunnels en langs spuitende geisers waarbij toeschouwers langs de leant opvarenden kunnen natspuiten. Het park bouwt de speciale evenementen verder uit, deze zomer wordt liefst vijf lceer New Years Eve ge vierd, inclusisef oliebollen en vuurwerk. Van 14 april tot en met 5 juni is er een tentoonstelling over Jan, Jans en de Kinderen, op 25 mei is het parlc tot 23.00 uur open, op 4 juni is er een Opa- en Oma dag en tijdens het WK voetbal worden alle wedstrij den live op een groot scherm uitgezonden. Open 14 april t/m 29 oktober 10.00-17.00/18.00 uur, en tree 25 euro, tel. 0321-32 99 98, www.walibiworld.nl Dolfijnen Het Harderwijkse Dolfinarium kent elk jaar een an dere samenstelling van bewoners, afhankelijk van geboorte- en -iets triester- sterfgevallen. Zo werden dit najaar enkele dolfijnen geboren die de bezoe kers veel vertederende uitroepen ontlokken. Open 18 februari t/m 29 oktober 10,00-17.00 uur, en tree 23 euro, tel. 0341-467 467, www.dolfinarium.nl Oudere kinderen en volwassenen zijn dol op de acht banen van Walibi World, zoals El Condor. Foto Walibi World Piraat Enterhaak Nadat vorig jaar de familie-achtbaan De Donderste nen in gebruik werd genomen, is het dit seizoen de beurt aan twee kleinere nieuwe attracties in Avonturenpark Hellendoorn, dat precies zeventig jaar bestaat. Bedoeld voor jonge bezoekers is er al lereerst de zweefmolen Piraat Enterhaak. Halver wege het voorjaar opent dan het Ballonkanon, waarmee de kleintjes spetterende watergevechten kunnen houden. In de zomer beginnen voorts shows in het Gouden Theater Paleis, en in het na- Open 1 april t/m 31 oktober 9.00-18.00 uur, entree 28 euro, tel. 0049-223 23 66 00, www.phantasialand.de Moviepark Het tweede grote parlc over de Duitse grens is Movieparlc Bottrop, dat er prat op gaat dat er echte films en tv-programma's in haar studio's wor den opgenomen. Nederlanders die deelnemen aan de vrij lange excursie zien behalve modellen van de onder zeeër uit Das Boot weinig herkenbaars. Gelukkig zijn er nog genoeg achtbanen en andere attracties om de tijd aangenaam door te komen. Hoge gondel Walibi Belgium in Wavre lcomt in de loop zomer met een grote nieuwe attractie, Glider. Deze houdt het midden tussen een baan en een achtbaan. De gasten nemen een gondel met vier zitjes en leggen op 55 m te een parcours af door de lucht. Doordat de waarover de gondel glijdt bevestigd is aan een ka bel, maakt de gondel voortdurend een deinende be weging, zowel opwaarts als zijwaarts. De Moun tain Glider is geschikt voor gezinnen. Open 1 april t/m 31 oktober 10.00-18.00 uur, 30 euro, tel. 0032-10 42 15 00, www.walibi.be Open 8 april t/m 1 november 10.00-17.00/18.00 uur, 25,50 euro, tel. 0049-20 45 89 90, www.moviepark.de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 42