Pink heeft commentaar op de celebrity cultuur Soldaat in Irak maakte rapmuziek M URKKER UORDEHI Rob Kamphues wordt eekhoorn in nieuwe Disney Radiohead komt naar HMH Ali B staat samen met rapper Akon op podium Hoempa, maar wel rock De jonkies helpen oudjes Nieuwe ouderwetse band Zweedse Kameleon-stem ppi! lias? Veertien jaar heeft Jovink the Voederbietels op lande lijke airplay moeten wachten. Eindelijk is het dan zover: de single Wanneer Geven Wij De Strijd Op?, nota bene één van de hardste nummers van het nieu we album Wakker Worden!, staat op de playlist van Radio 3FM. Terecht natuurlijk, want on danks hun hardnekkige hoem pa-imago zijn de Jovinks allang uitgegroeid tot een volwaardige, prima rock-'n-rollband. Een groep die bovendien - tussen flauwiteiten als Waorum Wil Ie dereen Met Mien Noar Bed? en Halleluja Tante Rikie door - best iets te melden heeft. En die wederom de voortreffelijke rock- producer Gordon Groothedde wist te strikken. Zelfs de arran- jovink the Voederbietets gementen worden steeds inven tiever. Zo komt deze keer zelfs een gospelkoor voorbij. Martin Groenewold Jovink The Voederbietels: Wakker Worden! - Tante Riky Records/MBN, 40.00 min. zaterdag 25 maart 2006 Wil I.Raffaela - Right Here Right Now I Andrea Bocelli Marco Borsato - Because We Believe (1) 3,Simon Webbe - No Worries (4) 4!Kane- Believe It (11) 5. Akon ft. Ali B Yes-r - Ghetto Re- mix (3) 6, Kus -Ik Heb Je Gewist (21) ISugababes - Red Dress (9) aBlof- Aanzoek Zonder Ringen (5) 9.Madonna - Sorry (2) to. Meek ft. Leo Sayer - Thunder In My Heart Again (10) It.The Opposites - Slaap (6) 12.Eros Ramazzotti Anastacia -1 Belong To You (7) |3.The Source Ft Candi Staton - You Got The Love (8) 14, The Pussycat Dolls Ft Will.ia.m - Beep (36) jB.Plnk - Stupid Girls (18) l6,l.o.s. - Uit De Schaduw (12) j? Beyonce ft. Slim Thug - Check On It (13) 18 The Black Eyed Peas - Pump It (20) |9. Live - The River (19) 20. Coldplay - Talk (16) 21. Juanes - La Camisa Negra (23) 22.Shapeshifters - Incredible (31) 23.KtTunstall - Suddenly I See (17) 24. Anouk - One Word (15) 25. Gabriel Rios - Broad Daylight (22) 26. Belle Perez - El Mundo Bailando (39) 27. Kelly Clarkson - Because Of You (14) 28.Bloodhound Gang - Uhn Tiss UhnTiss Uhn Tiss (25) 29. Freemasons ft. Amanda Wilson - Watchin' (30) 30. Gavin Degraw - Chariot (27) 31. Jan Smit - Hoe Kan Ik Van Je Dro- men (24) 32. Rihanna - If It's Lovin' That You Want (29) 33. Me Yo-So Sick (-) 34. Hi-tack - Say Say Say (waiting 4 U) (26) 35. Party's Cool - This 'n That (-) 36. Corinne Bailey Rae - Put Your Re cords On (-) 37. Bob Sinclar - Love Generation (37) 38. Jenn Cunetta - Come Rain Come Shine (-) 39. Jack Johnson - Upside Down (-) 40.D-ground - You Gotta Be (28) I.BIof - Umoja (1) I Andrea Bocelli - Amore (2) IDavid Gilmour - On An Island (3) (Kelly Clarkson - Breakaway (6) J.Lucie Silvas - Breathe In (4) 6 Katie Melua - Piece By Piece (5) 7,Racoon - Another Day (9) 8. James Blunt - Back To Bedlam (7) 9. De Dijk - Zullen We Dansen 1981-2006 (8) 10, Placebo - Meds (-) II. Blof - Het Eind Van Het Begin (beste Van) (17) 12 John Fogerty - The Long Road Home/ult. Coll. (-) 13. Jack Johnson And Friends - Singalongs/lullabies For Curious George (11) 14. The Pussycat Dolls - Pcd (16) 15. Carel Kraayenhof - Guardians Of The Clouds (12) 16. Jan Smit - Jansmit.com (19) 17. II Divo - Ancora (15) 1 18. Neil Diamond -12 Songs (10) 19. Gavin Degraw - Chariot (20) 20. Madonna - Confessions On A Dancefloor (14) 21-Johnny Cash - The Legend Of Jo hnny Cash (27) 22. Juanes - Mi Sangre (28) 23. Donald Fagen - Morph The Cat (-) 24. Guus Meeuwis - Wijzer (22) 25. Mary J. Blige - The Breakthrough (21) 26. Arctic Monkeys - Whatever Peop le Say I Am, That's What I'm Not (23) 27. Jannes - Als Het Zonnetje Schijnt (13) 28. Simon Webbe - Sanctuary (-) 29. James Blunt - Chasing Time - The Bedlam Sessions (25) 30. Coldplay - X&y (18) 31. Gabriel Rios - Ghostboy (-) 32. Enya- Amarantine (26) 33. Anouk - Hotel New York (24) 34. The Black Eyed Peas - Monkey Business (33) 35.Corinne Bailey Rae - Corinne Bai ley Rae (-) 36. Robbie Williams - Intensive Care (30) 37. Eros Ramazzotti - Calma Appa- rente (29) 38. Jack Johnson - In Between Dreams (37) 33. The Little Willies - The Little Wil lies (38) 40. Van Morrison - Pay The Devil (31 Presentator Rob Kamphues heeft zijn stem geleend aan (Ie eigenwijze eekhoorn Bennie n de nieuwe Disney-productie The Wild. Het is de eerste keer dat hij een stem heeft ingespro ken voor een animatiefilm. Naast Kamphues zijn ook de ac teurs Frans, van Deursen en Mmny Kraaijkamp jr. te horen jn The Wild. Van Deursen is Ma Nigel en Kraaijkamp jr. de slang Larry. Dit tweetal jprik al eerder stemmen in van oniraatiefiguren. De film gaat over een bont gezelschap dieren ineen New Yorkse dierentuin, dat op een gevaarlijke missie vertrekt om leeuwenwelp je %an te redden uit de wildernis. fhe Wild draait vanaf 26 april Li de bioscoop. ANP Een Amerikaanse soldaat heeft tijdens zijn dienst in- Irak rapmuziek gemaakt en ver spreid. Soldaat Neal Saunders uit Killeen, Texas, arriveerde in maart 2004 in Irak en liep al bij de eerste rit van Koeweit naar Bagdad in een hinderlaag van Iraakse rebellen. Hij was al vier jaar in het leger en had niet over een loopbaan in de muziek gedacht, maar de enorme spanningen in Bagdad brachten hem daar naar eigen zeggen toe. Saunders wilde via rapmuziek over zijn angsten vertellen. Hij slaagde erin een opnamestudio- tje te bouwen in het midden van de kamer van negen bij negen meter die hij met acht andere soldaten deelde. Hij bouwde er een speciaal als geluidsdicht bedoeld hokje van lakens en hout voor zijn experi menten en productie van raptek- sten. Alle apparatuur moest uit de VS worden gehaald. Ver scheidene militairen rond Saun ders werkten aan het album mee. Hinderlagen Volgens Saunders wilden veel collega's liever gebruikelijke rapteksten uitspreken dan een triest verhaal over hinderlagen, doodsangst en lijken. Maar Saunders hield voet bij stuk. Hij bedacht en produceerde een jammerklacht van soldaten Li ve From Iraq in Bagdad in de Iraakse hoofdstad. Zij n meerderen grepen niet in omdat Saunders rapte in zijn vrije tijd. Een van de officieren noemde hem schertsend Big Neal, Saunders maakte daar zijn artiestennaam van. De mees te van de 10.000 albums zijn voornamelijk in de VS verkocht. Saunders is inmiddels afge zwaaid en bouwt in zijn woon plaats in Texas aan een echte op namestudio. ANP D e Britse rockband Radio head geeft op dinsdag 9 en woensdag 10 mei een concert in de Heineken Music Hall in Am sterdam. Voor fans is het de eerste gele genheid om een aantal nieuwe nummers te horen die Radio head momenteel in de studio aan het opnemen is. Radiohead werd eind jaren tachtig in Ox ford opgericht en wordt alom be schouwd' als een van de belang rijkste Engelse bands van de laatste jaren. Het Engelse Q ma gazine riep OK Computer, het derde album van de band, uit tot beste album ooit. In 2000 bracht Radiohead het experi mentele Kid A uit, dat in de VS direct op de eerste plaats bin nenkwam. De voorverkoop start vandaag. GPD Pink heeft de afgelopen zes jaar al veel bij el kaar gezongen. Van haar drie voorgaande albums Can't Take Me Home, Miss- undaztood en Try This gin- gen twintig miljoen exem plaren wereldwijd over de toonbanken. Op haar nieuw ste cd I'm Not Dead, die 3 april verschijnt, opent ze de aanval op 'Hollywoodbim- bo's' als Paris Hilton en richt zich tot George W. Bush. „Ik zou niet één vraag voor hem hebben, maar een hele waslijst." De 26-jarige Pink - haar ech te naam is Alecia Moore - was deze week even in Amster dam voor de promotie van haar nieuwe cd. Maandag gaf ze tij dens een besloten concert een voorproefje voor een select gezel schap met bekende Nederlan ders als Do en Jim. „Ik zal proberen mijn vorige op treden goed te maken", liet ze tijdens het mini-concert weten, „want de eerste keer dat ik in Amsterdam optrad, was ik niet helemaal mezelf." Een dag later verduidelijkt de zangeres: „Het was mijn eerste keer hier en wat doe je dan als Amerikaan? Dan ga je naar de Bulldog (een cof feeshop red.). Ik bleef daar tót ik al vijf minuten te laat was voor mijn optreden. Ik moest in een tv-show zingen in het voor programma van No Doubt. Maar ik kon maar net blijven staan. Er werd me na afloop zelfs gevraagd of ik het over wil de doen, want het was het meest afschuwelijke optreden dat ze ooit hadden gezien. Het was wel één van mijn meer interessante performances, haha." Nu vertelt de ster de drugs afge zworen te hebben. Ook het wil de partyleven heeft ze vaarwel gezegd. „Voor mij betekent wild zijn nu een jurk dragen en een rozentuin aanleggen", lacht ze. Afgelopen januari gaf Pink na een knipperlichtrelatie van vijf jaar het jawoord aan motorcros ser Carey Hart. Pink: „Al die tijd heb ik tegen hem gezegd 'vraag me alsjeblieft nooit, want ik geloof niet in het huwelijk. We kunnen toch ook samen le ven?'. Tot ik me op een dag be dacht en het toch wilde probe ren. En toen heb ik hém ten hu welijk gevraagd. Hij is zo fucking fantastisch. We hebben een liefhebbende en respectvol le relatie." Veel ziet ze haar echtgenoot niet. Gierend: „Dat is volgens mij de enige reden dat het Rapper Ali B staat vandaag op het podium van de Melk weg in Amsterdam met zijn van oorsprong Senegalese collega Akon. Ali B komt speciaal voor het gastoptreden naar TMF Smash, een nieuw eendaags festival van muziekzender TMF. Akon stond al op het programma van het evenement. De Nederlandse ar- werkt. Hij is op tournee en ik ook. We zien elkaar één keer per maand en iedere keer voelt het als een eerste ontmoeting." Ook nu moest Pink afscheid nemen van manlief, om te praten over haar album en over haar nieuw ste single Stupid Girls. Stupid Girls is een lied over de invloed die de celebritycultuur vol schaars geklede sterren met plas tisch verfraaide lichamen heeft op jonge meisjes.' „Het is een so ciaal commentaar op de hersen- loosheid en de consumptiemaat schappij", vindt de zangeres. „Mijn achtjarige petekind praat nu al over haar borstmaat, over het nieuwste merk dure schoe nen en ze vindt zichzelf te dik. Daar schrik ik enorm van." Hollywood In de videoclip bij de single steekt de zangeres, die zelf door haar immer wisselende haar kleur en getatoeëerde lichaam allerminst in het hokje 'stan- tiest is samen met neef en colle ga-rapper Yes-R', die ook op treedt tijdens TMF Smash, te ho ren in de remix van Akons laat ste hit Ghetto. Dit nummer, met een Nederlands couplet, stond afgelopen week op de derde plaats in de Top 40. Tijdens TMF Smash treden ook Christian Walz, Simon Webb, I.O.S. en Ninthe op. ANP daard-beauty' geplaatst kan worden, de draak met de huidi ge lichting Hollywoodsterretjes. Zo parodieert ze Jessica Simp sons oversekste videoclip These Boots Are Made For Walking'en persifleert ze de sextape van Pa ris Hilton. Bovendien bespot ze het shopgedrag van Mary Kate Olsen en rijgedrag van Lindsay Lohan - gekleed als Lindsay rijdt ze voetgangers aan terwijl ze onverstoorbaar met haar mo bieltje blijft bellen. Niet alleen oppervlakkig Hol lywood, ook George W. Bush krijgt er van langs op I'm Not Dead. Zo vraagt Pink, zelf de dochter van een Vietnamvete- raan, hem in het lied Dear Mr. President hoe hij 's nachts kan slapen, wetend dat de rest van Amerika huilt'. Bang voor nega tieve reacties van conservatief Amerika en een eventuele nega tieve invloed op haar carrière is ze echter niet. „Mijn vader heeft me geleerd dat ik moet opko men voor waar ik in geloof." „Ik zou niet één vraag voor Bush hebben, maar een hele was lijst. Ik begrijp dat hij'niet per fect is en ik-benijd hem niet. Maar hoe rechtvaardig je dat je tegen abortus bent en tegelijker tijd voor de doodstraf?" Ook buiten het zingen om ver veelt Pink zich allerminst. Zo maakt ze zich sterk voor dieren rechtenorganisatie Peta en speel de ze in het verleden een paar kleine rolletjes in films als Char lie's Angels: Full throttle. Over het moederschap heeft de pasgetrouwde Pink al nage dacht. „Ik hoop dat ik ooit een kind mag bederven", zegt ze grijnzend. Thalia Brandt Voor wie de voorgaande zes platen van Drive-By Truckers miste, wordt het nu hoog tijd alsnog in te haken. Met A Blessing And A Curse le vért het vijftal uit het zuiden van de Verenigde Staten op nieuw een uitstékende cd af. Er is momenteel gewoon geen betere (eountry)rockband die zo wel de geest van Paul Wester- berg (Replacements) als die van Lynyrd Skynyrd met zoveel vuur levend houdt. Met drie ge passioneerde songschrijvers blijft het materiaal gevarieerd en in alles klinkt oprechte liefde voor de hardwerkende en gewo ne man door. Drive-By Truckers is veruit de leukste 'nieuwe' ouderwetse band. Vanaf 27 maart in het land voor vier op tredens op rij. Peter van der Heij de Drive-By Truckers: A Blessing And A Curse - New West/Sonic Rendezvous, 46:58 min. Ze schreven voor hun voor laatste album Deep Cuts het liedje Heartbeats waar hun landgenoot, singer-songwriter José Gonzales, een mompelende stuiterballenversie van maakte en mee doorbrak. Hoe anders klinkt de muziek van het publi citeitsschuwe Zweedse duo The Knife zelf, dat gevormd wordt door broer Olof Dreijer en zus Karin Dreijer Andersson. Vanuit hun basis in .Stockholm brengen ze sinds 1999 via hun eigen label stekelige, donkere, occulte, maar ook grappige elec- tropop op de markt. Na Deep Cuts uit 2003 is er nu Silent Shout, een bijzonder album rijk aan lagen en details. Luister naar het Massive Attack-ach- tige titelnummer, de song Never- land die je naar de goede dagen van The Human League doen te rugverlangen, laat je hypnotise ren door de rustgevende biepjes in From Of To On of schrik aan jagen door Forest Families. Het mooiste nummer is de tech no-wals Marble House waar cas tagnetten zijn ingepalmd dooi de synthesizer van Olof. De bij zondere stem van zus Karin komt in meerdere dimensies tot de luisteraars, waardoor ze op het ene moment als een angstige huisvrouw klinkt en het andere moment als een hermafrodiet. Of een eenzame zeeman, zo u wilt, Peter Kuijt The Knife: Silent Shout - Rabid Records), 48.42 min. De Amerikaanse zangeres Pink gaf maandagavond, ter gelegenheid van haar nieuwe cd, een geheim showcase optreden in de Amsterdam se Convention Factory. foto Mark Venema/GPD Wijsheid komt met de ja ren. Luister naar het late werk van Johnny Cash en de nieuwe albums van Neil Dia mond en Kris Kristofferson en je gelooft het meteen, Toch zijn het jongere producers die de he ren op het juiste pad brengen. Rick Rubin leidde Cash en Dia mond naar hun beste werk. Don Was (Bob Dylan, Rolling Sto nes) helpt Kristofferson met het prachtige This old road uit de vergetelheid. Kristoffersen schreef hits voor onder andere Johnny Cash, Al Green, Janis Joplin en is bekend als een mees terlijk schrijver van countrylied- jes. In.de kaalheid van This old road krijgt hij karakter - een doorgewinterde muzikant, vol leven, liefde en wijsheid. Dat zelfs ervaren mannen als Kris tofferson, Cash en Diamond hulp nodig hebben om het beste uit zichzelf te halen, maakt hun werk des te ontroerender. Maaike Borst Kris Kristofferson: This old road - New West/Sonic Rende zvous, 37.21 min.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 39