Kloetinge is vol vertrouwen Constancia ruziet met trainer Hoek Heerlijk avondje met Jelle Klaasen Scheidsrechters onderscheiden uitslagen Terneuzen-spits Rawidjan gaat naar Zaamslag De derby van de gemiste kansen De doelpuntrijkste derby ïoutepen zal nok meeleven met de derby Trainer Capelle Trainer Hiensch: mijn spelers hebben zin om Hoek te verslaan De kaartenrijkste derby De laatste derby zaterdag 25 maart 2006 door Frits Bakker en Barry van der Hooft HOEK - De rol van Jonathan Constancia als aanvaller van Hoek lijkt na dik drie maanden alweer uitgespeeld. Trainer Ed dy Mestdagh heeft de speler voor de keuze gesteld: meespe len met het tweede elftal of ver trekken. De Terneuzense voetballer, die tijdens zijn opleiding bij AA Gent als een groot talent werd gezien, heeft bij Hoek niet meer dan een paar invalbeurten gekre gen. Mestdagh verwees zijn jon ge speler vorige week voor de wedstrijd tegen Doto al naar de tribune. Donderdag vertelde hij Constancia na de training, dat hij ook geen beroep op hem zou doen voor de derby in Kloetin- ge. ,,Je moet zaterdag met het tweede elftal spelen", vertelde Mestdagh hem. „Sorry, maar dat doe ik niet", reageerde Con stancia. „We zullen zien of hij woord houdt, maar als hij niet komt op dagen bij het tweede, hoeft hij verder ook niet meer te komen", vindt Mestdagh. „Het is al een keer eerder gebeurd dat Jona than weigerde." Jeugdzonden De Belg vindt het risico te groot om tegen Kloetinge met Con stancia te spelen. „Hij heeft on miskenbaar talent, hij doet er al leen heel weinig mee. Zo langza merhand kunnen we het al geen jeugdzonden meer noemen. Wij zijn niet de eerste club waar het zo afloopt. Het gevaar, als ik met Jonathan speel, is dat ande re spelers dubbel zo hard moe ten werken. Want Jonathan lijdt nogal eens balverlies en kan ook niet omschakelen." Constancia zelf heeft een andere kijk op de zaken. „Op de trai ning doe ik mijn stinkende best. Toch moet ik met het tweede mee. Iemand als Dimitri Wel lens is drie weken geblesseerd geweest, heeft amper getraind, maar mag wél mee naar Kloetin ge. Nyim Melki had voor de wed strijd tegen Doto één keer ge traind, maar ik moest op de tri bune gaan zitten. Mestdagh werkt mij tegen en trekt zijn Bel gen gewoon, voor. Dat ik bij Heracles en AA Gent weg moest, was ook mijn eigen fout. Maar hier heb ik geen schuld aan." Constancia mocht eind januari al niet mee naar het uitduel met Ajax, nadat hij een aanvaring had gehad met assistent-trainer Paul Telussa. Gistermiddag twij felde hij nog over wel of niet meedoen met het tweede van Hoek. „Ik voel me daar niet te goed voor, laat dat duidelijk zijn. Het gaat me alleen om de manier- waarop. Dinsdag heb ik in Bre da nog een heerlijke wedstrijd met de Zeeuws-Vlaamse selectie gespeeld. De trainer van NAC stond te kijken, informeerde naar wie ik was, maar volgens Mestdagh ben ik niet goed genoeg voor het eerste van Hoek." VLISSINGEN - Zeven Zeeuwse scheidsrechters zijn door de voetbalbond onderscheiden met een gou den speld. De blijk van waardering werd tijdens de jaarverga dering van de COVS Wal cheren uitgereikt door Jaap Romers, voorzitter van de scheidsrechterscom- missie Zuid I van de KNVB. De zeven arbiters zijn allen meer dan dertig jaar actief in het veld- en zaalvoetbal en fluiten nog regelmatig een partijtje. De gouden speld van de KNVB ging naar Jan van der Velde, Co Witte, Krijn Wielemaker, Rinus van de Ketterij, Piet Poortvliet (allen uit Vlissingen), Eddy Goormachtig (Nieuw- en Sint Joostland) en Maarten Bruijnes (Bruinisse). Middelburg. Wintertripletten com petitie: 1. M. Wilemse A. Kaijser P. Hollestelle B. Smolders 22+123, 2. N. Claessen M. Claassen H. Wijs. 19+113, 3. C. van Splunter/ L. Wouters /P. Bekekamp A. Wouters 18+109. Lucky Day. 2-5-7-10-23-26-29-31 -45-49-50-51 -52-53- 61-63-71-73-76-80 (onder voorbehoud) Miami. Masters-toernooï. Vrouwen, eerste ronde: Jie Zheng (Chn)-Leptsjenko (Oez) 7-5 6-3, Do- machowska (Pol)-Meng Yuan (Chn) 6-4 6-4. Tweede ronde: Shaughnessy (VSt)-Henin-Hardenne (Bel/3) 7-5 6-4, Koesnetsova (Rus/12)-Zvonareva (Rus) 6-2 6-2, Na Li (Chn)-Morigami (Jap) 6-1 6-2, Petrova (Rus/5)-Sanchez Lorenzo (Spa) 6-2 6-1, Arvidsson (Zwe)-Foretz (Fra) 6-4 7-5, Sugiyama (Jap)-Schruff (Dui) 6-1 6-1, Bartoli (Fra)-Jakimova (WRu) 6-1 6-2. Mannen, eerste ronde: Toersoenov (Rus)-Capdeville (Chl) 6-2 6-1, Bastl (Zwij-Bracciali (Ita) 6-7 (5) 6-1 6-4, Mon- tanes (Spa)-Koenitsin (Rus) 6-4 6-2. Tweede ronde: Ginepri (VSt)-Carlsen (Den) 6-2 7-6, Calleri (Arg)-Monfils (Fra) 7-5 6-4. Sint Maartensdijk. Open Lente-toer nooi. HE6: P. Walpot-C. Goedegebuu- re 5-7 6-2 7-5, R. Walpot-R. Schot 6-4 6-2. HE7: H. Koster-G. Fabri 6-1 1-6 7-6, G. Fabri-B. van der Male 6-2 6-4. HE8: S. AugustinusvC. Leijs 6-0 6-0. HD4: S. Wirht/M. Vermeulen-T. van Meél/J. van Meel 7-5 7-5. HD5: K. Lindhout/T. Bocxe-R. Schrauwen/M. vd Graaf 6-4 5-7 6-2. HD7: S. Bosman/S. de Groot-J. Meijer/B. vd Male 6-1 6-2, T. Altena/M. Inja-T. Bouman/J. in 't Veld 6-3 7-5. Betaald voetbal. Eredivisie. Vitesse-Sparta 3-1 (0-1). 34. Oost 0-1 (strafschop), 57. Janssen 1-1, 65. Jun ker 2-1, 67. De Mul 3-1. Scheidsrechter: Haverkort. Toeschouwers: 19.500. Gele kaart: Swerts, Blondelle (Vitesse), Kaita, Van Tornhout (Sparta). Vitesse: Wapenaar; Verhaegh, Swerts, Dingsdag en Blondelle (46. De Mul); Knopper, Van der Schaaf en Janssen; Hersi (89. Kaya), Junker (84. Rojer) en Frankel. Sparta: Ponk; De Fauw, Olfers, Schen kel en Gudelj; Obodai, Rose en Kaita (60. Michels); Bouaouzan, Van den Bergh (70. Van Tornhout) en Oost (70. Polak). Eerste divisie. FC Zwolle-Haarlem 1-0 (1-0). 36. Van der Wal 1-0. Scheidsrechter: Van Don gen. Toeschouwers: 2963. Gele kaart: Jochemsen (FC Zwolle), Verweij, Van Toor (Haarlem). VVV Venlo-FC Den Bosch 1-0 (O-O). 90. Derksen 1-0. Scheidsrechter: Lies veld. Toeschouwers: 5062. Gele kaart: Biyadat, Peters (FC Den Bosch). Helmond Sport-FC Volendam 4-2 (2-2). 3. Kwakman 0-1, 12. Braber 1-1, 24. Calab'ro 2-1 (strafschop), 26. Qua- sten 2-2, 51. Calabro 3-2, 62. Bridji 4-2. Scheidsrechter: Van Egmond. Toe schouwers; 3060. Gele kaart: Bridji (Hel mond Sport). Cambuur Leeuwarden-BV Veendam 4-1 (2-1). 23. Brack 1-0 (strafschop), 34. Van der Weij 2-0, 42. Hamming 2-1, 49. Brack 3-1 (strafschop), 77. Houwïng 4-1. Scheidsrechter: Kuipers. Toeschou wers: 7683. Rode kaart: 20. De Vriese, 51De Vries (BV Veendam/ 2x geel). Ge le kaart: Sahetapy, Schaken (BV Veen dam). Fortuna Sittard-FC Eindhoven 1-2 (0-2). 17. Janssen 0-1, 31. Noyen 0-2, 56. Lord 1-2. Scheidsrechter: Diks. Toe schouwers: 1877. Gele kaart: Van Driel (Fortuna Sittard), Noyen, Tahapary (FC Eindhoven). TOP Oss-MVV 3-1 (3-0). 3. Farïa 1-0, 23. Zafarin 2-0, 29. Schoofs 3-0,82. Kien- le 3-1. Scheidsrechter: Steegstra. Toe schouwers: 1575. Gele kaart: Winkens, Miceli (MVV). Emmen-FC Dordrecht 2-5 (1-2). 11. Mghizrat 1-0, 17. Kalisse 1-1, 27, Lopes 1-2 (strafschop), 54. Valeev 2-2, 67, Van der Velden 2-3 (strafschop), 69. Lopes 2-4, 72. Kalisse 2-5. Scheidsrechter: Win ter. Toeschouwers: 3227. Gele kaart: Schimmelpenning, Valeev, Karreman (Emmen), Monteiro (FC Dordrecht). StormvogelsTTelstar-Excelsior 0-1 (0-1). 6. Van Dieren 0-1. Scheidsrech ter: Van Boekei. Toeschouwers: 1756. Gele kaart: Jansen (Stormvogels/ Tel star), Slory (Excelsior). FC Omniworld^De Graafschap 3-3 (1-1). 34. Van den Ouweland 0-1, 44. Ouichou 1-1 (strafschop), 52. Robbe- mond 1-2, 59. Ars 2-2, 64. Robbemond 2-3, 77. Hessing 3-3. Scheidsrechter: Van der Roest. Toeschouwers: 2257. Ge le kaart: Van Beukering, Van Fessem (De Graafschap). Stand. Excelsior VVV Helmond Sp Volendam Emmen Graafschap Den Bosch Haarlem TOP FC Zwolle AGOVV Dordrecht MVV Veendam Cambuur L. Eindhoven Stormv. GA Eagles Omniworld Fortuna S. TERNEUZEN - Zaamslag heefl de eerste nieuwe aanwinst voer volgend seizoen binnen. Bi Rawidjan komt over van zon dag-eersteklasser Terneuzen. De snelle spits overwoog ook een terugkeer naar zijn oude club RIA W. „Maar ik heb voor Zaamslag gekozen, omdat die club een niveau hoger speelt", zegt Rawidjan. „In de tweede klasse wil ik me weer in de pic ture spelen." De aanvaller is de eerste speler die zijn vertrek bij Terneuzen heeft aangekondigd. Jan Bos man vertrekt wellicht ook bij de eersteklasser. De verdediger overweegt bij zijn vriendin in Frankrijk te gaan wonen. RIA W. kreeg afgelopen week de toezegging van drie nieuwe spe lers. Spits en topscorer Stefan Burbach komt over van Com Boys, middenvelder Kim. van Bremen Axel verruilt voor de ambitieuze zondag-vierde klasser en ook Menno den Dek ker (Zaamslag) heeft zijn ja woord gegeven. wvRudv Boogert (iOES - Hoek en Kloetinge tref- jnelkaar vandaag voor de acht ende keer op het hoogste ni- lfau van het Nederlandse ama- unrvoetbal. Opvallende cijfers naliet en uit het verleden: Johan de Goederen en Ronald ftiijdwegt zijn de enige spelers j\ de huidige selecties van bei- 1 dubs die de eerste derby (4 ■ovember 1995) meemaakten. nooit eindigde de derby felpuntloos. Hoek bleef de eerste zes der ft ongeslagen, verloor de ze sde en de achtste, maar bleef jie volgende derby's (negen fluks) ongeslagen. |De snelste goal in de voor taande derby's is gemaakt door iijnald Zuij'dwegt. Hij scoorde Éde zesde derby (10 april 1999) dna vijf minuten voor Kloetin- Oud-Kloetinge-speler Wilco «Valk (nu Hoek) kan vandaag «derde speler worden die in voor beide clubs heeft ge- soord. John Bentschap Knook aiRemco van Keeken deden dat 3het verleden al. Pieter van der Neut, nu speler pnhet Zierikzeese Mevo, heeft eigen doelpunt in de zijn naam staan. In de derby (19 april 1997) ijoordè hij ais Kloetinge-speler [eigen doel. In de laatste zeven derby's hvam het slechts één keer voor, ht de ploeg die als eerste scoor- ie uiteindelijk het duel won. de Smet speelt van- aag zijn honderdste wedstrijd ïüorHoek. beide ploegen loopt geen stele speler rond die dit sei- wen nog geen minuut heeft ge- ESt. scoort dit seizoen ajn meeste doelpunten in de seede helft (16 van de 24); Koek in de eerste helft (12 van öe21). iKloetinge krijgt dit seizoen de geste doelpunten tegen in de tele helft (24 van de 37); de igentreffers bij Hoek zijn vrij eerlijk over beide helften ver teld (16 in de eerste helft, 17 in tóveede), GOES - Cees Houtepen speelt net zijn club SSV'65 vandaag Ie uitwedstrijd tegen Groote [lindt. Voor de koploper in de eerste ilasse moet dat normaal gespro ten winst opleveren. Groote Lindt is de nummer tien. Vanzelfsprekend zal Houtepen, folgend seizoen trainer van Hoek, vanmiddag op afstand ook meeleven met de Zeeuwse derby op het hoogste niveau. SSV'65 moet het in Zwijndrecht dóen zonder Jan Willem van Dijk (geblesseerd) en Stefan Paardekooper (geschorst) Arnemuiden Tegenstander: GJS (uit) Mwezig: Marvin Meerman (ge schorst), Jacky de Smidt (vakan- lie). Oostkapelle Tegenstander: Dinteloord (uit) Afwezig: Davy van Geersdaele longontsteking), Jaap Esser (ge schorst). Bijzonderheden: Oostkapelle tót de laatste zes onderlinge ontmoetingen met Dinteloord gewonnen. Vandaag verliezen de hekkensluiter zou vol- Jffls trainer Karl Vergouwen een aanfluiting zijn. Terneuzen Sgtnstander: RKDVC (thuis) Afwezig: Erik-Jan Naudts kaakontsteking). Bijzonderheden: Terneuzen wil ag een rol spelen in de race de derde-periodetitel. De --g zal dan op eigen veld BKDVC moeten verslaan. „Het «en vtlj agressieve ploeg, die fruit wil voetballen", weet hamer Ardian Lekaj. Roel Al- tóiis terug van een schorsing. Welle aan den ijssel - tapelle, tegenstander van Kloe- jjoge en Hoek in de hoofdklasse, Beeft per direct afscheid geno- Neiivan zijn trainer. ^ie van der Zouwen werd de ®acht aangezegd in de week na- zijn ploeg met 2-1 van degra datiekandidaat ARC had verlo- j^Van der Zouwen zou aan [•deinde van het seizoen al ver in naar WGZ. door Frits Bakker en Barry van der Hooft KLOETINGE - De voetbalder by tussen Kloetinge en Hoek zal vandaag weer bol staan van de spanning. De belangen zijn groot, want de twee Zeeuwse vertegenwoordigers in de hoofd klasse hebben de punten hard nodig. En de ploeg die wint, maakt het karwei weer een heel stuk lastiger voor zijn rivaal. De posities op de ranglijst geven het duel vooraf wat extra waar de, weet ook Kloetinge-trainer Diederik Hiensch. „Ik kan me niet herinneren dat we bij eerde re derby's allebei in de gevaren zone stonden.,, De trainer is sinds de winter stop met Kloetinge aan een ster ke reeks bezig. In de zeven wed strijden die zijn ploeg vanaf eind januari speelde, werden elf punten vergaard. „En dat had den er eigenlijk nog twee meer moeten zijn", bekent Hiensch. „We spelen een stuk stabieler, verdedigend staat het goed en we geven veel minder kansen weg. Het voetbal is daardoor èen stuk beter geworden en ie dereen is vol vertrouwen. Dat bleek donderdag ook tijdens de bespreking, want mijn spelers hebben heel veel zin om Hoek te verslaan." Met die drie punten zou Kloetin ge weer een stap dichter bij handhaving komen. „Hoeveel punten we daarvoor nog nodig hebben is nu een beetje moeilijk in te schatten, omdat Ajax bij voorbeeld twee wedstrijden min der heeft gespeeld", weet Hiensch. „Toch denk ik dat tus sen de 26 en 30 punten voldoen de moet zijn. Op dit moment gaan we ervan uit dat we nog twee keer moeten winnen." Desondanks probeert de trainer de druk bij zijn spelersgroep wat weg te nemen. „Want we mogen niet vergeten dat wij een heel jonge selectie hebben. Veel jongens, hebben nog nooit zo'n derby tegen Iioek gespeeld. Er gebeurt altijd heel veel omheen, er komt veel publiek en daar door komen er ook andere za ken bij kijken. Je merkt ook dat de mensen om ons heen wat ge spannener worden. Maar daar door zijn dit soort wedstrijden wél de mooiere duels in een sei zoen. Ook als trainer kan ik daar echt van genieten." Hiensch kan tegen Hoek niet be schikken over middenvelder Jo han de Goederen, die enkele we ken in het buitenland verblijft. Hoek Voor de derby tegen Kloetinge is Hoek-trainer Eddy Mestdagh deze week aardig bijgepraat door zijn spelers. De Belgische coach weet nu ook dat het niet zo maar om een wedstrijd in de hoofdklasse gaat. „De Zeeuwse hegemonie staat op het spel, dus is het nog belangrijker om te winnen dan anders", beseft de trainer die midden in het sei zoen naar Hoek kwam en de eer ste ontmoeting heeft gemist. Het is alleen nog een beetje gis sen wat voor tegenstander Kloe tinge is, want Mestdagh moet volledig afgaan op zijn scouts. „Ik, heb de ploeg zelf nooit zien spelen en ken ook geen spelers", beweert hij met een pokerface. „Wat ik wel heb gehoord is, dat ze heel goed zijn op mentaliteit en 'wilskracht. Daar moeten wij ons tegen wapenen." De aanpassing die de trainer vandaag in zijn elftal moet doen, heeft niets met Kloetinge te maken, maar alles met de ab sentie van David Destorme. De prijsschutter van vorige week (drie goals tegen Doto) is voor een wedstrijd geschorst en zal er derhalve in de derby niet bij zijn. „We hebben bij Doto met drie spitsen gespeeld en cen traal op het middenveld iets meer teruggetrokken dan an ders. Dat gaan we nu anders doen. Tegen Kloetinge spelen we met twee aanvallers en vier middenvelders. Het heeft geen zin een speler in dezelfde rol als Destorme te laten spelen, omdat we die simpelweg niet in de se lectie hebben." Pieter de Munnik verwacht een beladen, maar zeker geen mooie wedstrijd. „Het veld is slecht en zal door de regen ook nog wel drassig zijn. En bovendien zijn de belangen enorm. Voor ons wordt het heel belangrijk dat we de eerste goal maken. Dat is nog heel weinig gebeurd, dit jaar, maar als we eerst scoren, winnen we ook. Ik verwacht dat Kloetinge de wedstrijd op slot zal gooien als ze eerst scoren." Vermoedelijke opstellingen. Kloe tinge: Jaco van der Schee; André Siereveld, Erwin van der Woerdt, Giovanni Siereveld, Jojfrey Gel dof; Comé Schilperoort, Niels Ko- le, Ronald Zuijdwegt; Regilio Pi nas, Ferry Alfons en Daan Esser. Hoek: Filip van der Vloet; Charly Okonedo, Thijs Binnerts, Stijn Porteman, Wesley de Smet; Tho mas Ragut, Pieter de Munnik, Jeroen van de Broeke, Niym Mel ki; Wilco de Valk, Niels Domini- cus. Twaalf uitgespeelde kansen, slechts één doelpunt. Op 4 november 2000 blonken Kloetinge en Hoek uit in het missen van kansen. Alleen Hoeks publiekslieveling Dave Gijsel (foto) schoot in de roos. De Belg bekroonde een solo met een sublieme stiftbal over de vingertoppen van Kloetinge-doelman Mark Smeding. Het was de enige derby die door slechts één doelpunt beslist werd. De Bevelands - Zeeuws-Vlaamse krachtmeting eindigde nog nooit doelpuntloos. foto Willem Mieras Kloetinge-speler Emiel Dorst (rechts) was eind 2001 de eerste speler die de rode kaart kreeg in de derby op het hoogste niveau. De derby met de meeste kaarten is echter van recentere datum. De oogst op 27 september 2003 was twee rode kaarten en zeven gele kaarten. De zwaarste lasten droeg Kloetinge met onder meer rode kaarten voor Pieter de Graaff (2x geel) en Jean-Philip Becht (direct rood). Bij Hoek kreeg alleen Thomas Ragut een kaart, de gele. De laatste drie derby's op het Wes- selopark in Kloetinge leverden telkens minimaal één rode kaart op. foto Willem Mieras Kloetinge-speler Wilco de Valk maakte op 10 november 2001 in de doelpuntrijkste derby het achtste en laatste doelpunt van de middag. Het spektakelstuk in Kloetin ge eindigde in een 4-4-gelijkspel. Het was met ruim tweeduizend toeschouwers te vens de best bezochte derby ooit. Gemiddeld bezoeken meer mensen de derby in Kloetinge (1500) dan in Hoek (1200). De slechtst bezochte ontmoeting was de vier de derby op 19 april 1997, toen in Hoek 'slechts' 600 mensen de 3-1-zege van de thuisclub aanschouwden. foto Willem Mieras De laatste derby, op 29 oktober 2005, leidde het ontslag in van Hoek-trainer Eric Tetaert. Twee dagen na het 2-2-gelijkspel in Hoek nam de Belgische oefenmeester afscheid van de spelers, die hem door dik en dun leken te steunen (foto). Tetaert lag door een slechte competitiestart al weken onder vuur. De^2-2 tegen Kloetinge was slechts het derde punt in acht wedstrijden. Na 34 minuten leek de eerste sei zoenzege echter gestalte te krijgen dankzij David Destorme en Nyim Melki. Via Ferry Alfons en Daan Esser (in de 84e minuut) velde Kloetinge echter het vonnis over Tetaert. foto Peter Nico la i BRUINISSE - Jelle Klaasen is geen Andy Fordham. Behalve op li chamelijk gebied geldt dat ook op dartgebied. Bertin van der Laan ondervond dat gisteravond. De darter uit Oosterland flikte het vo rig jaar in Bruinisse om Andy Fordham een leg te ontfutselen, maar gisteravond lukte hem dat niet tegen de Nederlandse Lakeside-win- naar Jelle Klaasen. Klaasen bracht gisteravond zijn eerste bezoek aan Zeeland als winnaar van het officieuze wereldkampioenschap darts. Op uitnodiging van de Bruse dartclub De Vanger kwam hij een avondje het darten promoten en het publiek vermaken in het dorpshuis van Bruinisse. Het avondje had iets weg van een traditioneel sinterklaasfeest. Zo'n honderd dartliefhebbers zaten om acht uur klaar voor een avond- je-Klaasen, maar de nuchtere volksheld liet nog even op zich wach ten. De toeschouwers werden opgewarmd voor zijn komst met mu ziek en onderlinge wedstrijdjes. Maar om half tien kwam de surpri se van de avond: Jelle Klaasen. Hij speelde tegen acht uitgelote spe lers uit het publiek, onder wie Bertin van der Laan. De meeste te genstanders kregen honderd punten voorsprong, maar Klaasen den derde als in zijn Lakeside-vorm over zijn opponenten heen. Vervol gens nam hij ruim de tijd om iedereen van krabbels en kiekjes te voorzien. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 21