rerneuzen waant zich nu al veilig Lionel Lord is klaar in Nederland PZC Futsallers Tence/Zaman spelen het slim De Frel grijpt brons bij Indoor Brabant fuk groeit voor Terneuzense BoysZaamslag ontloopt bij winst directe degradatie RBC licht °Ptie in contract Paap Zaamslag-keeper Corstanje zoekt ieuwe uitdaging Sranang verliest Zwemtoppers gaan toch naar NK Manyim aan de start in Rotterdam Chinezen heersen bij kunstrijden Dovy verdacht van doping uitslagen ygaaMBSSïi' vrijdag 24 maart 2006 z21 yFHriyvan der Hooft (ERNEUZEN - Met de beslis te fase van de voetbalcompe- lie in zicht, wordt de komende jjgen voor het eerst in weken p volledige speelronde afge likt. Op het programma staat |inegentiende speeldag, met on- j(i meer Terneuzen-RKDVC, (tneuzense Boys-Rillandia en IW-NSW. i-ewel Terneuzen vorige week let in actie kwam, is na de re- itaten van de recentste speel- j zeker dat de ploeg van tra'i- jr Ardian Lekaj exact zeven jjiiten nodig heeft om het eer- iiklasserschap veilig te stellen, iet dat de Zeeuws-Vlamingen te vrezen hadden, maar jeh: ongelegen kwam het punt- itrlies van de concurrentie zón- niet. Voor Tim Faassen nu ook wel vast dat Ter gen verzekerd is van lijfsbe- :ad. „Die zeven punten pak- EBwegegarandeerd", durft hij beweren. „We waren de laat banden goed op weg en er- jjatook een ploeg waarin ieder- «a bereid is om voor elkaar l»i'het vuur te gaan." 'ondag speelt Terneuzen op ei- ïnveld tegen RKDVC, dat vori- jeweek nog met 1-0 van Inter- en ten koste van de kcuws-Vlamingen de zevende laats opeiste. Uit won Terneu- 3 eerder dit seizoen met 1-3. lassen: „Ik herinner me dat we ten veel scherper waren dan iSDVC. Zij maakten geen al te jiatê indruk op me, maar dat «gt niet alles. Het blijft altijd isaai'lijk om op één wedstrijd in." Terneuzen, dat over sa complete selectie kan be- siiikken, hoopt door een zege ;.p RKDVC overigens ook nog a rol te kunnen spelen in de 'strijd om de derdeperiodetitel. Itrneuzense Boys lie strijd met NSW om het knpioenschap deed Temeuzen- Boys vorige week voortreffe- Se zaken in het uitduel met ÏÏC'68. Hoewel de ploeg uit Halsteren al anderhalf jaar niet stt op eigen veld verloor, KRNEUZEN - Bart Corstanje iïtlrekt aan het einde van dit sizoenbij Zaamslag. De 23-jari- ji doelman is na zeven seizoe- in het eerste elftal op zoek ween nieuwe uitdaging. Ij welke club hij volgend sei- Mn speelt, weet Corstanje nog it. De doelman traint sinds dit seizoen één keer per week &e met hoofdklasser Hoek, ar heeft van die club nog hoord. „Als er geen ande- club komt, wil ik er mis salen nog eens over nadenken abij Zaamslag te blijven", ver hit Corstanje. „Maar op dit mo st heb ik het wel een beetje leien, Ik wil wel eens ergens an tegaan voetballen." fetanje is niet de enige speler ie na dit seizoen niet meer be uklaar is voor de zaterdag- toedeklasser. Menno den Dek- maakte eerder al bekend ffii'RIA W. over te stappen en feco den Hamer heeft aangege- dat hij stopt. Hoessein Bou- t en Peter Oppenneer pan op zoek naar een nieuwe Ferdi Kabal blijft wel lid Zaamslag, maar zal vanwe- P werkzaamheden voor Defen se amper nog beschikbaar zijn. fcelfde geldt voor Tommy Tis- ilnk, die in Wageningen gaat - De futsallers van FM g verloren met 8-3 van Jnummer laatst ZVB Tupama- ,ts' De Goese hoofdklasser ^akte tegen de Brabanders pen enkele kans. de basisspelers waren al len Gaffin de Meza, Michael %r en Ramon Dahoe aanwe- Keeper Antoine Bal viel al ffleluit. Onno van Loon van het j^eede team nam zijn plaats in. ^invaller kon weinig doen. Bij stond Sranang al achter Jj&t 4-1. Voor de Goese scoor de Meza, Linger en Dahoe. werd het 0-6. Van doorslagge vende betekenis was de ope ningsgoal die Terneuzense Boys al vroeg scoorde, meent aanval ler Tim Louwiesse. „Na de 0-1 deed WC er alles aan geen gele kaarten op te lopen. Kennelijk hechtten ze aan het duel met ons geen enkele betekenis en richtten ze zich meer op de ko mende wedstrijden." In elk geval kwam de titel dich terbij, zoals dat al weken het ge val is. „Nog vier wedstrijden winnen en we zijn er", weet Lou wiesse. ,,De druk steeds groter, maar dat geldt ook voor NSW. Zij weten dat ze helemaal geen misstap meer mogen maken." Morgen speelt Terneuzense Boys thuis tegen Rillandia, dat eerder dit seizoen met 0-3 werd verslagen. Al te zeer onder de in druk raakte Louwiesse toen niet van Rillandia. Anderzijds reali seert hij zich „dat ze al 29 pun ten hebben. Ze winnen uit van Zaamslag, en thuis van AZW. Dat zegt iets. Als het lang duurt voordat we scoren, kan het best nog wel eens moeilijk worden." Zaamslag Zaamslag speelt morgen op ei gen veld tegen Hardinxveld in de wetenschap dat het bij winst directe degradatie ontloopt. Veel meer heeft de ploeg niet om voor te spelen, omdat het na de 2-0-nederlaag' van twee weken terug tegen Wieldrecht in de der de periode geen rol van beteke nis meer kan spelen. Uit verloor Zaamslag met 4-0 van de num mer voorlaatst, maar waar de Zeeuws-Vlamingen zich nadien hogerop werkten, zakte Har dinxveld verder weg. AZW Voor AZW betekende het 1-1- gelijkspel van twee weken terug tegen Terneuzense Boys het ein de van de titelaspiraties. De ach terstand op de koploper is ne gen punten en met vier duels te gaan nog amper te overbruggen. „Wij richten ons op de nacompe- titie", zegt aanvaller Jacco Koekkoek. „Als we de derdepe riodetitel niet halen, willen we als vervangende periodekam pioen verder gaan." Het thuisduel van morgen met NSW is daarom niet alleen van belang voor de tegenstander. „Wij móeten winnen als we mee willen blijven doen." Eerder dit seizoen verraste AZW in Nu- mansdorp met een 0-3-zege. NS- W leidde destijds en verloor nog" niet een keer. „NSW was qua voetbal veel beter, maar wij speelden perfect op de counter. Achteraf gezien was een grotere zege zelfs mogelijk geweest." Op de geschorste Niels Gom- mers na heeft AZW morgen een complete selectie. Spui Spui begint morgen aan de laat ste fase van het seizoen in het be sef dat het steeds verder in de problemen is geraakt. Zag het er enkele weken terug nog naar uit dat lijfsbehoud een kwestie van tijd was, na vier nederlagen op rij is de ploeg van trainer Hu- go Meeusen verworden tot een van de belangrijkste degradatie kandidaten. In de resterende duels zal het nog een hele toer worden om Arendskerke voor te blijven. Morgen krijgt Spui be zoek van middenmoter WHS, dat het eerder dit seizoen in Sint Anna-land met 2-3 verraste. Breskens Zondag-derdeklasser Breskens vreesde vorige week een terug val naar een degradatieplaats, maar bleef na de 1-1 tussen Pa trijzen en Domburg toch tiende. „Voor ons was dat een gunstige uitslag", zegt doelman Roy Sal- let. „Patrijzen staat in punten nu wel gelijk met ons, maar ons doelsaldo is nog altijd beter." Omdat de achterstand op Steen acht punten bedraagt, is Bres kens er veel aan gelegen de hui dige klassering te consolideren, om via de nacompetitie aan de gradatie te ontsnappen. Sallet: „Met Domburg-uit nog te gaan, hebben we alles nog in eigen hand. Maar de tiende plaats is echt het hoogst haalbare." De ploeg van trainer Marco Groeneveld wacht zondag de uit wedstrijd tegen MOC'17. Thuis won Breskens eerder dit seizoen met 3-2 en ook omdat MOC'17 na een voortvarend begin ver is teruggevallen, verwacht Sallet dat Breskens zondag „wel een kans maakt". De Zeeuws-Vla mingen zijn voor het duel met de huidige nummer zeven vrij wel compleet. De enige die zon dag ontbreekt is aanvaller El- mar Lauret. Steen Steen kan Breskens zondag een belangrijke dienst bewijzen door de thuiswedstrijd tegen Pa trijzen in winst om te zetten. Hoewel Steen geen beroep op een aantal basiskrachten kan doen, is de verwachting dat dat ook gebeurt. Uit was de ploeg van trainer Eric Brems Patrij zen immers al met 7-0 de baas. Aanvaller van Fortuna Sittard heeft al contacten met een buitenlandse club door Barry van der Hooft GOES/SITTARD - Dat hij het na één seizoen voor gezien zou houden bij For tuna Sittard, had Lionel Lord maanden geleden al besloten. De hekkensluiter van de Gouden Gids Divisie kwam ver volgens ook enkele afspraken niet na en dat heeft de keuze van de Vlissinger al leen maar vergemakkelijkt. „Ik ben klaar in Nederland", zegt Lord stellig. Hij doelt daarmee op het voetballen op het op één na hoogste profniveau. „Het is leuk om een paar jaar in de Gouden Gids Divisie te voetballen, maar voor mij hoeft het niet meer. Voor de financi ën hoef ik het niet te doen, dan kan ik nog beter in de hoofdklasse gaan voet ballen. Ik heb mijn zaakwaarnemer ook niet naar één club in de Gouden Gids Divisie laten bellen of hem mijn cv la ten opsturen. We zijn nu met een club buiten Nederland bezig en daar hoop ik half april meer duidelijkheid over te hebben." Omdat hij zijn eigen glazen niet in wil gooien, houdt Lionel Lord de naam van die club voor zich. Ze kunnen de aanval ler gratis op komen halen in Sittard, want zijn contract loopt af. En van de plannen van Fortuna voor volgend sei zoen hëeft hij nog niets gehoord. „Ze kunnen hier geen duidelijkheid ver schaffen, omdat er geen geld is. Dan is het stadion wel verkocht, dan weer niet. Net na de winterstop zei de directeur te gen me dat we een week later eens moes ten praten over de toekomst. Ik raakte meteen daarna geblesseerd en heb niets meer gehoord. Het was niet de eerste keer dat ze hun afspraken niet nakwa men. Niet dat het me wat uitmaakt, want ik zou hier toch geen nieuw con tract willen." Beste seizoen Desondanks zit hij op het eerste oog niet in een makkelijke situatie. Want wie wil er nu een speler hebben van een club die troosteloos onderaan staat? „Ik weet dat het raar klinkt", antwoordt Lord, „maar dit is misschien wel het beste seizoen dat ik tot nu toe heb ge speeld. En ik denk dat ik niet overdrijf als ik zeg dat er nu twintig doelpunten achter mijn naam hadden moeten staan. Ik heb zeker 30 tot 35 hon derd-procentkansen gehad. Dat kan ik mezelf dus aanrekenen, ik had er veel meer uit moeten halen. De oorzaak ligt volgens de voormalig speler van onder meer SC Heerenveen, Cambuur Leeuwarden, FC Dordrecht en het Duitse Sportfreunde Siegen in het feit dat hij dit seizoen nooit hele maal fit is geworden. „Hoe dat komt, weet ik niet. Ik heb maar drie keer een hele wedstrijd ge speeld. Na zestig minuten was ik vaak al helemaal leeg. Daarom ben ik nu veel extra aan het trainen." Een liesblessure wierp hem meteen na de winterstop nog verder terug. „Ik heb het nog wel drie wedstrijden geprobeerd, maar het ging echt niet meer. Daardoor ben ik er vijf weken uitgeweest. De laatste twee wed strijden ben ik ingevallen en dat ging lekker. Nu voel ik me top." Probleem is echter dat de competitie voor Fortuna over drie wedstrijden al is afgelopen. Veel tijd om zich in de pictu re te spelen heeft hij dus niet meer. „De club waar ik contacten mee heb, wil graag nog eens komen kijken", weet Lord. „Als ik de laatste wedstrijden van dit seizoen goed speel, is dat misschien wel genoeg. Ik heb er in ieder geval goe de hoop op." Eén ding is wel al zeker: Fortuna Sit tard en Lionel Lord komen dit seizoen niet meer van de laatste plaats af. Toch maken ze zich daar bij de Limburgse club niet zo druk om. Lord: „Je merkt het aan de sfeer. Toen we met Cambuur op de tiende plaats stonden, vond iedereen in Leeuwarden dat dramatisch. Maar dat ze hier laatste staan, zijn ze al gewend. Dat merk je aan alles. En het financiële aspect is voor deze club ook veel belangrijker dan het sportieve." Lionel Lord, hier na een gemiste kans, hoopt binnenkort een nieuw contract bij een buitenlandse club te kunnen tekenen. foto Peter Schols Süonze sportredactie In de A-groep van de re- jioaale futsalcompetitie won 'ei'ce/Zaman verrassend met Jhan In Axtion. mow maakte geen fout tegen jjden Dwaes: 9-4. In de B-pou- j^peelde Kroes/Rubiotech ge- 1 (4-4) tegen Axa Boys en 'tzler/ Pauwels won met 2-0 finMax Korting. A-poule. In Axtion-Tence/ Za- man 5-9 (3-4): Tence/Zaman speelde het slim. De ploeg liet het initiatief aan de gasten, en was aanvallend dodelijk. De ze ge kwam tot stand door goals van Jari Vyane (4x), Angelo Ver- braeken (3x), Davy Kerstens en Norbert Baart. Voor de thuisclub schoten Barry van der Hooft (2x), Michel van Craenen- broek, Ryan de Regt en Mike van Rossem raak. Arrow-In den Dwaes 9-4 (6-0): Halverwege het duel was de strijd al beslist. Arrow had daar in een 6-0-voorsprong" opge bouwd en kon de tweede helft rustig uitspelen. Voor In den Dwaes schoten Patrick Freijzer (2x), William Freijzer en Jurgen Verbraeken raak. Voor Arrow deden Davy van Puyvelde, Peter Drumont (2x), Piet van Looy (2x) en Wouter de Neijs (4x) dat. B-poule. Kroes/Rubiotech-Axa Boys 4-4 (2-2): Pal voor het eind signaal schoot de thuisclub de gelijkmaker binnen. Duur pun tenverlies, maar gezien de veld- verhoudingen kon Axa wel le ven met het gelijkspel, Larry Vink (2x) en Edwin van Dorsse- laer (2x) tekenden voor de doel punten van de gastheren. Voor het team uit Assenede waren Bart van Beveren (3x) en Rody Reynebeau trefzeker. Wentzler/Pauwels-Max Korting 2-0 (2-0): Beide teams speelden voorzichtig en legden zich meer toe op het voorkomen van goals, dan het maken ervan. Art jan Lambert scoorde beide treffers. ROOSENDAAL - RBC Roosendaal heeft de optie in het contract van Frits Paap gelicht. Daardoor maakt de jonge middenvelder uit Serooskerke ook volgend seizoen deel uit van de Brabantse voetbalclub. Rob Meppelink, mana ger voetbalzaken bij RBC: „Frits is een jongen van de streek, daar neem je niet zo gauw afscheid van. Hij kan nog doorgroeien." De club verlengde gisteren het contract met verdediger Meivin Fleur met drie seizoenen. De 24-jarige linksback kwam in 2002 van Anderlecht naar RBC. In vier seizoe nen speelde Fleur 74 wedstrijden voor RBC. GPD EINDPIOVEN - Pieter van den Hoogenband en de andere zwemtoppers kunnen in juni toch meedoen aan de Neder landse kampioenschappen in Eindhoven. Het in die perio de geplande trainingskamp in Mallorca gaat niet door. Er zijn op het Spaanse eiland ,te weinig uren in het beoogde zwembad beschikbaar. De nationale selectie zal in die pe riode trainen in Eindhoven. Jacco Verhaeren, technisch directeur van de KNZB, had aanvankelijk in mei een trai ningskamp in het nieuwe Brabantse bad gepland. Voor de ze trainingsstage wordt nu een andere locatie gezocht. Voor de Europese titelstrijd eind juli in Boedapest is er ook een trainingskamp gepland in Cyprus. ANP ROTTERDAM - De Keniaanse hardloper Philip Manyim is toegevoegd aan het deelnemersveld van de marathon van Rotterdam op zondag 9 april. Manyim won in septem ber vorig jaar de marathon van Berlijn in 2.07.41. Daar mee is hij op papier dé op één na snelste die start op de Coolsingel. Landgenoot Sammy Korir heeft de beste tijd achter zijn naam. Hij liep drie jaar geleden in Berlijn 2.04.56, de op een na snelste tijd van de wereld. Rotterdam legde eerder de Kenianen Jackson Koech, Sa- lim Kipsang, Christopher Cheboiboch, Charles Kibiwott en Luke Kibet vast. Karniel Maase, Hugo van den Broek en Jeroen van Damme zijn de Nederlandse troeven. ANP CALGARY - Het Chinese koppel Pang Qing en Tong Jian heeft in Calgary bij het WK kunstrijden op de schaats goud veroverd bij het paarrijden. Pang en Jian kregen on danks een val en enkele foutjes in de vrije kür cle hoogste waardering van de jury. De favoriete Chinezen Zhang Dan en Zhang Hao, winnaar van olympisch zilver, moest ook nu genoegen nemen met zilver. Brons was er voor het Russische schaatsduo Maria Petrova en Aleksej Tichonov. De Russische olympische kampioenen Tatjana Totmjani- na en Maksim Mannin ontbraken in Calgary. ANP PERPIGNAN - De Franse atleet Luegy Dovy, in 2005 we reldkampioen op de 4x100 meter sprint, wordt verdacht van het bezit, het transport en gebruik van verboden pres- tatieverhogende middelen. Dovy, die zelf niet positief heeft getest, werd gisteren twee uur verhoord door een on derzoeksrechter. In januari werd in zijn omgeving een am pul met een hormonenmiddel gevonden. ANP/AFP New York. NBA. Philadelphia 76ers- Atlanta Hawks 115-106, Cleveland Cava liers-Charlotte Bobcats 120-118 (na ver lenging), Indiana Pacers-Chicago Bulls 95-85, Orlando Magic-New York Knicks 111-87, Boston Celtics-Toronto Raptors 110-96, Detroit-Miami Heat 82-73. Midden Zeeuws-Vlaanderen Twee de klasse: D-S Calypso-Chocolat. Mau- ritsz 10-8 (D-S Calypso kampioen), Cho colat. Mauritsz-Bakkerland terneuzen 1-1, Bakkerland Terneuzen-Atoom Boys/Kraaghof 6-5, HKC Driewe- gen-Sportcafé Axel 7-2, Marine Servi- ce-Dow 1 5-2, Reham Vastgoed-Smit Sportprijzen 5-7. Stand: 1. D-S Calypso 18-46; 2. Reham Vastgoed 19-29; 3. Cho colat. Mauritsz 19-28; 4. Marine Service 19-28; 5. Sportcafé Axel 18-27; 6. Dow 1 18-26; 7. Smit Sportprijzen 18-26; 8. Atoom Boys/Kraaghof 18-25; 9. Bakker land Terneuzen 19-25; 10. Cerestar 18-14; 11. HKC/Driewegen 18-14. Derde klasse: Café Driewegen-Café De Grie- tre 3-3, Flux Electro-Café Driewegen 2-5, Café De Mops-Deurwaarder M&T 5-0, FC llex-Amstelhoekje/Vdeco 5-5, Ca fé De Mops-Sportkantine 't Zwaantje 6-2, Sportkantine 't Zwaan- tje-Schipper/Adhanco 3-5, FC llex-Ben- ny Sport 3-11 (Benny Sport kampioen), Café De Mops-Sportkantine 't Zwaantje 6-2. Stand: 1. Benny Sport 21-56; 2 Ca fé Driewegen 22-53; 3. Sportkantine 't Zwaantje 22-41; 4. Amstelhoekje/VDeco 21-34; 5. FC Vatitec 21-31; 6. Unitron 20-27; 7. Café de Mops 18-25; 8. Café De Griete 21-25; 9. Schipper/Ad ha nco 20-21; 10. Flux Electro 21-20; 11. FC Ilex 20-18; 12. Deurwaarder M&T 21-11. (Ned). 6-4 6-3, Fish (VSt)-Hernych (Tsj) 6-3 6-3, Bogomolov jr. (VSt)-Querrey (VSt) 4-6 6-4 6-3, Kim (VSt)-Melzer (Oos) 3-6. 6-2 6-3, Serra (Fra)-Simon (Fra) 6-2 6-4, Malisse (Bel)-Lapentti (Ecu) 3-6 6-3 6-0, Acasuso (Arg)-Zib (Tsj) 5-7 6-1 6-1, Goldstein (VSt)-Gimel- stob (VSt) 3-6 7-6 (6) 1-1 opgave Gimel- stob, Vik (Tsj)-Bjorkman (Zwe) 6-4 6-4, Llodra (Fra)-Dlouhy (Tsj) 6-7 (4) 6-0 6-3, Carlsen (Den)-Saulnier (Fra) 3-6 6-3 6-0, Christophe Rochus (Bel)-Moodie (ZAf) 2-6 6-4 6-4, Santoro (Fra)-Karlovic (Kro) 6-3 7-6 (5), Wawrinka (Zwï)-Murray (GBr) 7-5 3-6 6-4, Calleri (Arg)-Monaco (Arg) 6-2 6-1, Moya (Spa)-Hanescu (Roe) 5-7 7-5 6-4. Rusedski (GBr)-Joezj- ni (Rus) 6-3 6-1, Vliegen (Bel)-Pashanski (SMo) 6-2 4-6 6-3, Horna (Per)-Mayer (Dui) 6-4 7-6 (5). Miami. Vrouwen. Eerste ronde: Sto- sur (Aus)-Schultz-McCarthy (Ned) 6-3 6-3, Jakimova (WRu)-Nakamura (Jap) 1-6 6-1 6-2, Bondarenko (Oek)-Pironko- va (Bul) 6-2 6-2, Benesova (tsj)-Ancic (Kro) 6-7 (2) 6-1 7-6 (2), Ondraskova (Tsj)-Vento-Kabchi (Ven) 3-6 6-3 7-5, Da- niilidou (Gri)-Perry (VSt) 6-3 7-5, Jackson (VSt)- Harkleroad (VSt) 7-5 6-7 (3) 7-5, Sanchez Lorenzo (Spa)-Vinci (Ita) 6-3 1-6 6-1, Shaughnessy (VSt)-San- tangelo (Ita) 2-6 7-5 6-4, Foretz (Fra)-Se- quera (Ven) 6-4 6-3, Schruff (Dui)-Serra Zanetti (Ita) 6-1 6-3, Peng (Chn)-Frazier (VSt) 6-4 6-2, Zvonareva (Rus)-Doesjevi- na (Rus) 6-4 6-2, Sun (Chn)-Haynes (VSt) 6-2 6-4, Washington (VSt)-Ray- mond (VSt) 6-1 6-4, Diaz Oliva (Arg)-Brandi (Pue) 6-4 6-0, Krajicek (Ned)-Zi Yan (Chn) 6-3 5-7 6-1, Razzano (Fra)-Kleibanova (Rus) 7-5 6-2, Asagoe (Jap)-Llagostera (Spa) 7-6 (2) 2-3 opga ve Llagostera. Santo da Serra. Madeira Open, Euro pese Tour. Stand na 1 e ronde: 1San- delin (Zwe) 66 slagen (-6), 2. Henge (Zwe), Lawrie (Sch), McGrane (Ier), Emerson (Eng), Houston (Wal) 66, 28. Derksen (Ned) 71 (-1). Lucky Day: 7-18-22-30-31-32-33-35-36- 38-43-44-53-60-63-67-71 -74-76-79 O n- dervoorbehoud Miami. Masters Series, mannen. Eerste ronde: Massu (Chl)-Sluiter Aix-en-Provence (Fra). Zeslanden- toernooi. Tweede wedstrijd: Neder^ land-Duitsland 7-8 (2-4 2-1 1-2 2-1). Doelpunten: Havenga (4), Van Eek, Van Jaarsveld, De Bruijn. Rome. Internationale wielerweek. Derde etappe, Scandiano-Fiorano Modenese: 1. Cunego (Ita) 165 km in 4.19.50 (38,239 km/u), 2. Mazzanti (Ita), 3. Giunti (Ita), 4. Ricco (Ita), 5. Bertolini (Ita), 6. Aerts (Bel). Klassement: 1Cun ego 12.05.09, 2. Nibali (Ita) 0.02,3. Aerts (Bel) 0.11, 4. Ghisalberti (Ita) 0.14, 5. Mazzanti 0.17, 6. Tonti (Ita) 0.33. door Lucien Roelandt 's-HERTOGENBOSCH - Step hanie de Frel reed zich gisteren tijdens de eerste dag van Indoor Brabant meteen in de kijker. De dressuuramazone uit Koewacht stuurde de ruin Berkenhorst Ar- trax in de klasse Z2 tijdens de kür op muziek van de finale van de Rabobank Future Cup naar het totaal van 70.21 procent. De zeventienjarige jeugdinterna- tional eindigde daarmee op de derde plaats. De Nederlandse A-international Diederik van Silfhout won met De Boer Rain- dancer, de kersverse Nederland se kampioen Z2, Robin Beekink, werd met Sultano tweede. Dankzij een prima prestatie in de voorselectie in Roosendaal had De Frel zich met Berken horst Artrax bij de beste Z2- combinaties van Nederland voor de finale weten te plaatsen. Ze was tevreden met de derde plaats. Maar ook in Den Bosch ontbrak het haar niet aan zelf kritiek. „Het is geen schande om achter Diederik te eindigen. Hij zit met twee paarden in het nationaal A-kader. En Robin was vorig weekeinde nog de bes te van Nederland in Z2. Dus ben ik wel tevreden. Artrax gaf mij een goed gevoel. Hij maakte ook geen fouten. Maar het kan altijd beter. Zo mochten de eenvoudi ge wissels en de overgangen best wel wat vloeiender." Tim Faassen hoopt met Terneuzen nog op het winnen van de derdeperiodetitel. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 49