Er is toekomst voor mosselsector PZC Jagers vereniging Koewacht 25 jaar De kou in Nederland went nooit Van diefstal verdachte ex-werkneemster Dow voelt zich gedupeerd 14 Zeeuwse Milieufederatie: Werken in harmonie met natuur levert meer werk op Schap moet zich beter verkopen vindt dijkgraaf weekenddiensten agenda vrijdag 24 maart 2006 door Rinus Antonisse GOES - Ze zijn er niet verbaasd over. De natuurbescherming kan zich de commotie over het (voorlopige) importverbod van Ierse mossels voorstellen. Noch tans zijn ze blij met de uit spraak van de Raad van State, want vreemde mossels vormen nu eenmaal een bedreiging van de natuur in de Zeeuwse delta wateren, in het bijzonder de Oos- terschelde. Uitheemse dieren zijn vooral in de kustwateren een ernstige be-* dreiging voor de verscheiden heid aan inheemse soorten. De nadelige gevolgen voor onder meer het bodemleven door de komst van de Japanse oesters, tonen dit duidelijk aan, stellen Zeeuwse Milieufederatie (ZMF) en Vogelbescherming Neder land. Gijs van Zonneveld, hoofd groene ruimte van de ZMF, be seft dat er wel wat uit te leggen valt aan de 'doorsnee-Zeeuw', voor wie kweek, verwerking en handel in de schaal- en schelp dieren - met Yerseke als cen trum - er net zo vanzelfspre kend bijhoren als eb en vloed. Hij onderstreept dat de natuur bescherming gewoon haar werk doet. Kritiek moet bij het minis terie worden gedeponeerd. Is de natuurbeweging erop uit de Zeeuwse schaal- en schelp diersector (productie, verwer king, handel) om zeep te hel pen? Eerst de kokkels, nu de mossels. Van Zonneveld: „Absoluut niet. We willen zeker geen eind ma ken aan de mosselsector. Er is toekomst voor een sector die in harmonie met de natuur mossels kweekt en daarmee ook de werk gelegenheid veilig kan stellen. We hebben zowel de provincie, die nu aan de weg timmert met het Visserij Initiatief Zeeland, als de mosselsector aangeboden om te praten over de manier waarop de ook door de minister van LNV verlangde verduurza ming vorm gegeven kan worden. Onze stelling is daarbij dat een TERNEUZEN - Het Water schap Zeeuws-Vlaanderen boekt een overschot van zo'n 3,7 miljoen euro op de jaarrekening over 2005. Niet op basis van zui nigheid, maar door veel samen te werken en op de juiste mo menten goed te investeren, be toogde dijkgraaf W. de Graaf gisteren tijdens de algemene ver gadering van het schap. Het Waterschap Zeeuws-Vlaan deren levert goede prestaties, stelde De Graaf. Maar alleen in gewijden weten dat. Het zelf standig bestaansrecht van wa terschappen staat steeds op nieuw ter discussie, ook al de be stuursstructuur van het water schap door tegenstanders een 'schijndemocratie' wordt ge noemd. Om deze terugkerende discussie af te kappen en criti casters de mond te snoeren, moet Waterschap Zeeuws-Vlaanderen meer publi citeit geven aan de bereikte re sultaten en de geleverde presta ties. De Graaf: „We moeten actief naar buiten brengen wat we doen en wat we bereiken." De dijkgraaf wees op de verder gaande, kostenbesparende sa menwerking met de gemeenten, de aanschaf van zes noodpom- pen, de aanleg van het Braak mangemaal en de medewerking aan tal van gemeentelijke plan nen. De dijkgraaf preekte voor eigen parochie, want de algemene ver gadering is wel overtuigd van de zin van haar bestaan. Diver se hoofdingelanden lieten weten ingenomen te zijn met het herge bruik van huishoudelijk afval water. Evides Industriewater neemt dat water van het water schap af om het als industriewa ter te laten gebruiken door Dow Benelux. Afhankelijk van de kwaliteit van het water en de af te nemen hoeveelheid levert de verkoop van het gezuiverde af valwater het waterschap tussen de 75 mille en twee ton op, schat te gezworene T. Wemaer. Wemaer werd gisteren uitge zwaaid als waterschapsbestuur der. Ook zijn collega-gezwore nen J. Steijaert en E. Wijffels - met gelijkaardige tientallen ja ren lange bestuurscarrières - na men afscheid, evenals zes hoofd ingelanden. De nieuwe algeme ne vergadering wordt donder dag 13 april geïnstalleerd. Dan wordt ook een nieuw algemeen bestuur gekozen. sector die produceert met aan dacht voor de natuur, die ge bruik maakt van eigen ge kweekt mosselzaad en die nieu we technieken ontwikkelt, meer werkgelegenheid oplevert." Waarom wel tegen import van Ierse mosselen en niet tegen die uit andere landen, zoals Noorwe gen, Italië, Griekenland? „Er is een groot verschil tussen import en uitzaaien. De ZMF heeft geen mening over de im port van mossels. Als het loont om mossels uit Griekenland te halen, moet de sector dat vooral doen. Die import helpt de infra structuur van verwerkende be drijven van Yerseke draaiende te houden en dat is een goede zaak. De commotie ontstaat nu over het verzaaien van mossels uit gebieden met een andere na tuur dan de Oosterschelde. Zo'n activiteit kan onze eigen en hooggewaardeerde Oosterschel- denatuur gaan verdringen. Dat is in strijd met alle afspraken die onze bestuurders nationaal en internationaal gemaakt heb ben. De aandacht richt zich op Ierse mossels omdat daarvoor nu vergunningen zijn aange vraagd." Waarom geen bezwaar tegen het in containers met Oosterschelde- water (dat wordt teruggevoerd naar de zeearmverwateren van Ierse mossels? „Het proceswater wordt nu vaak in de Oosterschelde ge loosd en ik geloof niet dat alle vergunningen daarvoor op orde zijn. De vergunningen vermel den dat de schelpdiertarra af komstig moet zijn van het kwe ken en verwerken van schelpdie ren afkomstig uit de Nederland se kustwateren en estuaria. Er wordt dus eenvoudigweg voor bijgegaan aan de huidige om standigheden waarbij ook schelpdieren uit uitheemse wate ren worden verwerkt. Dit is dus vooral een zaak van handha ving. We hadden hier ook een punt van kunnen maken, maar hebben dat niet gedaan." Zijn de bezwaren niet te eenzij dig tegen de Zeeuwse mosselboe- ren gericht? En zijn ze wel te recht? In die zin, dat op het Duit se wad wel Iers mosselzaad mag worden gedeponeerd, dat vervol gens door mosselkwekers wordt opgevist en alsnog op de kweek- percelen in de Oosterschelde wordt uitgezet. „Wij richten ons op twee zaken. De zorg voor natuur en milieu een plaats geven bij andere par tijen. We gaan daarbij het ge sprek aan om te zien of we sa men tot initiatieven kunnen ko men die de kwaliteit van natuur en milieu vergroten. Die ge sprekken voeren we ook heel na drukkelijk met de mosselsector. Daarnaast richten wij ons op het beleid van de overheid. Die verleent voor allerlei activitei ten vergunningen. Deze vergun ningen houden wij tegen het licht om te zien of er voldoende rekening wordt gehouden met natuur en milieu. We richten ons daarbij zeker niet alleen op de mosselboeren." Nederland lijkt wel steeds het braafste jongetje van de klas. „Het is een groot probleem dat er binnen Europa wel gezamen lijke afspraken worden gemaakt over natuurbescherming, terwijl de lidstaten daar af en toe toch reen eigen invulling aan gegeven. Dit steekt ons en doet afbreuk aan de effectiviteit. Maar hier bij geldt wel: het feit dat Duits land in de sloot springt betekent niet dat wij dat ook moeten doen. Wij moeten ervoor zorgen dat Duitsland zijn natuur op de juiste manier beschermt. De na- Met jachthoorngetoeter van het le Zeeuwse Jachthoornkorps uit Tholen werd de feestelijke jaarvergadering van Wildbeheereenheid Koewacht, de moderne benaming van de jagersvereniging, in restaurant Onder de Linden geopend. foto Wim Kooyman door Gino van den Broecke ZUIDDORPE - Jagersvereni ging Koewacht en Omstreken be staat dit jaar een kwart eeuw. Bij dit jubileum werd gister avond in Zuiddorpe feestelijk stilgestaan tijdens de jaarverga dering van de vereniging. Met jachthoorngetoeter van het le Zeeuwse Jachthoornkorps uit Tholen werd de feestelijke jaarvergadering van Wildbeheer eenheid Koewacht, de moderne benaming van de jagersvereni- ging, in restaurant Onder de Lin den geopend, Het bestuur van WBE Koe wacht, met daarin drie leden die er van het allereerste uur zitting in hebben, presenteerde cijfers en wetenswaardigheden over het jachtgebeuren van de jarige vereniging. Tijdens het officiële gedeelte werden enkele presen taties gehouden voor de leden over onder andere de afschotcij- fers in de afgelopen 25 jaar en ook de ledenontwikkeling pas seerde de revue. Mooi woord In 1981 werd de vereniging opge richt en traden 18 leden toe. Op dit moment kent de WBE Koe wacht 111 leden. Als jagers trokken we toentertijd samen op en verenigden we ons ook al om de wildpopulatie te beheren. Het mooie woord van wildbe heereenheid is pas later uitge vonden en op die manier maken we ons momenteel verdienste lijk ten aanzien van het wild bin nen ons eigen jachtgebied", zegt secretaris Paul Prince. Op de j aai-vergadering waren gisteren ook twee gastsprekers uitgenodigd. Zo vereerden zo wel de landelijk voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Ja gers Vereniging (KNJV) Chris Segeren als ook de gewestelijk voorzitter van de KNJV, André Faas de leden met een bezoek. Na de presentatie van de feiten en de cijfers werd er nog een feestelijk afsluitend gedeelte aan de avond vastgeplakt. Dat werd door het Jachthoornkorps muzikaal opgeluisterd en er was tijd voor een hapje en drankje. Zaterdag 1 april kunnen de le den van de WBE alweer voor twee activiteiten aan de bak. Zo is het landelijke Faunateldag en helpen de leden mee om diverse diersoorten in de natuur te tel len. Daarnaast is het de laatste avond van de gemeenschappelij ke duivenbejaging. ,,Dan heb ben we vijf zaterdagavonden achtereen alle bossen uit ons ge bied bezet om de vele duiven te bejagen. De boeren hebben daar van erg veel last en wij 'proberen door bejaging daarin hulp te bie den", aldus Prince. door Pascalle Cappetti TERNEUZEN - In de Zout- vliet in Terneuzen was gisteren opvallend vaak 'mes félicita- tions' in plaats van 'proficiat' te horen. Jean Henri Gieskes en Anna Gieskes-Pourbaix vierden gisteren in het grand café van de aanleunwoningen hun zestigjarig huwelijksfeest. Het echtpaar is begin jaren tachtig gevlucht uit Belgisch Congo en de familie spreekt voornamelijk Frans. Een aantal van de kinderen woont nog in België. Hoewel de heer Gieskes zijn draai in Terneuzen best gevon den heeft, verlangt hij nog al tijd terug naar het land dat hij in 1981 in puin moest achterla ten. Ook zijn vrouw kan maar niet wennen aan de Nederland se temperaturen. „Ze heeft het altijd koud", vertelt hij. „Als ik geld in de loterij zou win nen, zou ik meteen terug gaan."De heer Gieskes werd in 1922 geboren in Cabinda, nu een exclave van Angola, maar toen een Portugees staatje aan de westkust van Afrika. Zijn vader kwam uit Enschede en was voor de maatschappij Nieuw Afrikaans Aandeel Jean Henri Gieskes en Anna Gieskes-Pourbaix foto Wim Kooyman schap in Cabinda terecht geko men. Toen zijn vader, boekhou der van beroep, de maatschap pij verliet begon hij voor zich zelf in Kinshasa, Congo. Ook zoon Jean Henri kwam in het bedijf. Ze deden in rubber en exporteerden de grondstof voor autobanden naar Europa. Anna Pourbaix werkte bij het bedrijf. Volgens de heer Gies kes was het liefde op het eerste gezicht. „Oh ja!straalt hij. Samen begonnen ze een oliebe- drijf en koffieplantage van hon derd hectare. En dat liep heel goed.. Totdat het zelfbenoemde staatshoofd Mobutu met grof geweld een einde maakte aan het idyllische plaatje, De plan tage en de fabriek werden bru taal ingepikt. De heer Gieskes vertelt het in een paar woor den. Dat soldaten met geweren de woning binnendrongen en de bewoners (Europeanen, want Gieskes had steeds een Nederlands paspoort) verjoe gen. Dat alles kort en klein werd geslagen. En dat zijn vrouw door alle stress een be roerte kreeg. Het verhaal is kort, maar zijn woorden blijven lang hangen. Op het moment van de inval waren de zes' kinderen van het echtpaar 'gelukkig' in België, Frankrijk en Guadeloupe. Het echtpaar, Gieskes' moeder en broers vluchtten naar Ne derland. De heer en mevrouw Gieskes kwamen in Terneuzen in het Wilgenplantsoen te wo nen, maar vanwege de ziekte van zijn vrouw ging dat niet zo goed. Nu woont zij in De Blide en hij in een aanleunwoning. Zijn grote passie is 'leren', hij doet niets liever dan dat. „Ik wil alijd leren. Piano, gitaar, Nederlands, Engels." Op het ROC kreeg hij na verloop van tijd te horen dat hij te oud werd en plaats moest maken voor de jongere generatie, ver telt hij. Verlangen naar vroe ger doet hij nog steeds: „Zo'n mooi, rijk land. En nu is alles kapot." tuurbescherming zet zich daar ook voorin." Is het geen achterhoedegevecht, aangezien er via allerlei andere kanalen, zoals ballastwater of klimaatsverandering ook exoten worden binnengevoerd? „De aanpak van ballastwater is een probleem. Dat wordt door de betrokken partijen erkend. Er is daarom een beleidslijn op gesteld. Volgens dat beleid moet het water worden ingenomen midden op zee. Daarmee wordt de kans op het opzuigen van exo ten die elders tot problemen kunnen leiden, erg gereduceerd. Dat neemt niet weg dat ook hier voldoende aandacht voor moet blijven. Je moet je realiseren dat er een groot verschil is tussen ballastwater en het zoveel moge lijk levend overbrengen van ton nen kweekmateriaal. De kans dat daarbij uitheemse soorten worden meegevoerd is veel en veel groter." door Aector Dooms MIDDELBURG - Een 51-jarige vrouw uit Vogelwaarde hield gis teren bij de rechtbank in Middel burg bij hoog en laag vol on schuldig te zijn aan de verduiste ring van 45.000 euro bij haar (ex-) werkgever Dow Benelux. Dat ging tijdens de ondervra ging van de rechters met de nodi ge emoties gepaard. „Het is één grote leugen. Er heerst een graai cultuur bij Dow. Ik was het zacht gekookte ei van de afde ling. Ik ben mijn baan en mijn ei genwaarde kwijt", reageerde ze geëmotioneerd op de beschuldi ging- De verdachte beschikte over een creditcard van Dow, die hoofd zakelijk gebruikt werd voor za ken als feestjes, recepties en eve nementen. Met de creditcard werd geld opgenomen om de le veranciers en vaste klanten te betalen. Volgens officier van jus titie L. Boogert heeft de vrouw tussen medio 1998 en 18 juni 2003 zodoende kans gezien om regelmatig bedragen achterover te drukken. „Het is wellicht meer dan 45.000 euro geweest. Er is via pintransacties veel geld weg, waarvoor geen verant woording is afgelegd." Hij eiste 240 uur werkstraf. De officier vond wel dat de Ter- neuzense chemiegigant het niet zo ver had moeten laten komen. „De controle van de financiële administratie had beter gekund. Je zou ook kunnen zeggen: de ge legenheid maakt de dief." De of ficier verwees voor het bewijs ook naar een uitspraak van de kantonrechter, die oordeelde dat de vrouw terecht was ontsla gen. Feestjes De verdachte meende het slacht offer van haar superieuren te zijn. Zo was er volgens haar van uit Amerika, waar de kern van het bedrijf zetelt, geen toestem ming meer om (Dow-) feestjes te organiseren. „Iedereen moest be zuinigen, maar er werden wel feestjes met kaviaar en cham pagne geregeld." De contante be talingen werden op een aparte staat geboekt. Facturen met ho ge bedragen liepen via de boek houding. Zo was er door de ac countant 14.000 gulden aan een klant betaald, terwijl de ver dachte beweerde ook met deze klant contant te hebben afgere kend. Dezelfde situatie zou zich bij meer leveranciers hebben voorgedaan. Klanten verzeker den het geld 'slechts' één keer op hun bankrekening te hebben ontvangen. De vrouw, die als se cretaresse 29 jaar voor Dow heeft gewerkt, zei dat de factu ren niet altijd bij de boekhou ding terechtkwamen. Ze voelde zich in de steek gelaten door haar collega's, die niet wilden getuigen. Bang om zelf hun baan op het spel te zetten, meen de ze. De financiële gegevens werden maandelijks in een rap port vastgelegd. Daaruit had de scheefgroei moeten blijken. „Ik ben hier nimmer op aangespro ken", zei ze. Haar raadsman E. van Waes be weerde de bedrijfscultuur te kennen. „Ik heb zelf vijftien jaar bij Dow gewerkt. Het ver baast me niet dat er een groot hiaat in de boekhouding zit, Er is geen procedure. Rekeningen zijn gekoppeld aan de plantma nagers, maar dat wil niet zeggen dat het bedrag op die afdeling wordt afgeschreven. Tussen de afdelingen vinden ook verreke ningen plaats." Voor de straf pleiter stond het vast dat zijn cliënte het kind van de rekening is geworden. „Als het om zulke bedragen zou gaan dan vraag ik me af waarom het niet eerder is opgevallen." Van Waes pleitte voor vrijspraak. Zij cliënte, die inmiddels een andere baan heeft, ging eerder niet in op een schikkingsvoorstel van Dow. „Ik ben geen dief en ik wil ook niet voor dief worden uitge maakt." De vrouw is tegen de uitspraak van de kantonrechter in hoger beroep gegaan. Het Gerechtshof in Den Haag wacht eerst de uit spraak van de rechtbank af alvo rens een beslissing te nemen in de ontslagprocedure. De recht bank doet 5 april uitspraak. zaterdag 24 en zondag 25 maart 2006 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Midden- en Oost- Zeeuws Vlaande ren (Terneuzen, Hoek, Philippine, Sluis kil, Sas van Gent, Axel, Zaamslag, Kloosterzande, Hulst, Koewacht, St. Jan steen en Clinge), vr. 17.00-ma. 08.00 uur: Voordringende huisartsenzorg en huisbezoeken: Huisartsenpost De Hon- te, bezoekadres Vlietstraat 12, Terneu zen (aan ziekenhuis De Honte) tel. 0115-643000 (altijd eerst bellen). West Zeeuws-Vlaanderen (Oostburg, Aardenburg, Zuidzande, Biervliet, Hoofdplaat, IJzendijke, Breskens, Groe- de, Schoondijke, Sluis en Cadzand), vrij. 17.30-ma. 08.00 uur: Voor dringen de huisartsenzorg en huisbezoeken. Huisartsenpost Antoniusziekenhu is, Pastoor van Genklaan 6 te Oostburg, tel. 0115-643000 (altijd qerst bellen). Tandartsen Geheel Zeeuws-Vlaanderen: J. A. M. Nïjsten, Hond'iusstraat 2, Ter neuzen, tel. (0115) 613780. Spreekuur: za en zo 12.00-12.30 uur; Apotheken Gemeente Terneuzen: Dienstapotheek Terneuzen, Van Steen bergenlaan 27, Terneuzen, tel. 0115 626010. Voor spoedrecepten 24 uur be reikbaar. Hulst: Apotheek Reynaert, Steenstraat 7, tel. 0114-311156, zat. 10.00-17.00, zon. 13.00-17.00 uur. Voor spoedrecep ten 24 uur bereikbaar. Apotheek Hulst, Dubbele Poort 7, tel. 0114-314255, zat. 10.00-17,00, zon. 12.00-17.00 uur. Voor spoedrecepten 24 uur bereikbaar. Ook voor recepten van huisartsenpost Terneuzen/Hulst. Oostburg: Apotheek Oostburg, Burchstraat 16, tel. 0117-452170, zat. 10.00-12.30 en 13.00-16.30 uur, zon- en feestdagen dienst via deurtelefoon apotheek. Breskens: Apotheek Breskens, Spuiplein 13a, tel 0117-380222, zat. 8.30-12.30 en 13.00-17.00 uur. zon- en feestdagen ge sloten, dienst via deurtelefoon Apo theek Oostburg. Dierenartsen Terneuzen, Axel, Zaamslag, Hulst en Hengstdijk: Dierenkliniek J. Kop, Bastionstraat 3, Axel, tel. 0115-561488. Spreekuur, zat, 11.00-12.00 uur. IJzendijke: Dierenarts van de Vijver, tel. (0117) 301388 bgg. 0117-348424. Spreekuur zat. 13.00 en zon. 12.00 uur in de die renkliniek; Terneuzen: J. P. de Vos en A. Burm, dierenkliniek 'De Ottenhorst', Van Diemenstraat83, tel. 0115-619628. Spreekuur zat. van 12.30-14.00 uur. Kliniek voor gezelschapsdieren 'De Steenberghe', Van Steenbergenlaan7, Terneuzen. Dierenarts P. de Vos. Zat. en zon. uitsluitend behandeling van spoed- patiënten na telefonische afspraak, tel. 0115-696425. Breskens, Aardenburg, Oostburg en Sluis: Dierenartsencentrum West, G.A.M.de Bruijckere en E.G, van Bruinessen-Kap- senberg. Afspraken via telefoonnr. 0117-454484. Oostburg: J. P. J. v. d. Vijver, Sirius 1, Oostburg, tel. 0117-452103. Sas van Gent: E. O. M. David, Westdam 54, tel. 0115- 453800, spreeku u r zat. 11.00-12,00 uur. St. Jansteen e.o. A.E. de Bruyn, Brouwerijstraat 92, Ka- pellebrug, tel. 0114-312701. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Dierenambulance Zeeuws-Vlaanderen, alarmnummer 0115- 442161. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Zeeuws-Vlaan deren, voor spoedgevallen dag en nacht bereikbaar: West-Zeeuws-Vlaanderen: Telefoon nummer 0117-456500, Kanaalzone: Telefoonnummer 0115- 674500, Oost-Zeeuws-Vlaanderen: Telefoon nummer (0114) 383500. Stichting Provinciale Kraamzorg Zeeland, kraamcentrum Zeeuws-Vlaan deren, dag en nacht bereikbaar via tel. 0113-224022. Pastorale dienst Oost-Zeeuws-Vlaanderen: zon. 12 - ma. 24 uur. Bereikbaar via mobielnum mer 06 22398801 West-Zeeuws-Vlaanderen: 10.00-13.00 en 16.00-19.00 uur. Bereik baar via mobielnummer06 20403610- Midden-Zeeuws-Vlaanderen: Bereik baar via mobiel nummer 06 53997850. STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.15 uur; Kaarten, biljarten Kanaalzone); De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten, creatief; 16.00 uur: Zitgymnastiek; Trefpunt, 10.00 uur: Koersbal; 13.00 uur: Kaarten, biljarten; Café Teut, 19.00 uur: Culinaire toer; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO kaarten; 13.30 uur: KBO bingo; 19.00 uur: Jeugdsoos; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 14.00 uur; Spelmiddag; HEIKANT - 't Heike, 13.00 uur: biljar ten, pieren; Zaal Maton, 19.30 uur: The Free Coun try Dancers; Café Du Commerce, 20.00 uur: Kaarten; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljar ten; 13.30 uur: Volksdansen en solo dan sen; 19.30 uur; Gezelschapsdansen; HULST - De Lieve, 9.00 uur: Vrij biljar ten, fysio gym, Engels; 10.00 uur: Fysio gym;10.30 uur: Engels;13.00 uur: Biljar ten; 13.30 uur: Bridge, KBO; 14.00 uur: Internet café; De Blaauwe Hoeve, 14.00 uur: Bruin café; KOEWACHT - De Vlaschaard, 9.45 uur: Volksdansen; OOSTBURG - Hervormd kerkcentrum, 20.00 uur: 'Aanvaarden van overvloed SAS VAN GENT - St.Albert, 13.00 uur; Regionale biljartcompetitie; De Regenboog, 13.00 uur: ANBO biljar ten; SINT JANSTEEN - Café de Kroon, 14.00 uur: Kaarten; De Warande, 13.00 uur: Biljarten Kanaal zone; 15.30 uur: Kreatieve Vorming, 19.30 uur: Kaarten bieden en jokeren ten bate van pater Swinne; SPUI - De Drie Gehughten, 21.00 uur, Open huis; TERNEUZEN - De Veste, 13.30 uur: Soos voor mindervaliden Ons Verzetje, biljarten en klaverjassen; Sporthal De Vliegende Vaart, 9.00 uur. Bowls; 't Schelpenhoekje, 19.00 - 21.00 uur; Kin derdisco 8 tot en met 12 jaar; De Honte, 14.00 uur: Bijeenkomst lotge notencontact borstkankerpatiënten; VOGELWAARDE - 't Gelaag, W uur: Koersbal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 48