pzc Huizen Sluiskil in de verkoop PZC Het Hulster Vrouwengilde is niet truttig Plan nieuwe woonwijk Steen afgeketst VEILIGHEID Speeltuinwens kinderen Zuidzande wordt vervuld Infoavond nieuw fietspad Koewacht AANPAK SOCIALE Under vraag naar huurwoningen /Mernationaal Fotofestival in Knokke KVG houdt kledingbeurs 13 CDA zwijgt over naam kandidaat Prijs voor camping Zoutelande Matig jaar Zeeuwse vlinders Computerapparatuur gestolen WAANËNNIGE OPENINGSAANBIEDINGEN fenrPascalle Cappetti IERNEUZEN - Woonstichting Clavis draagt per 1 april aan slaande 29 woningen in de Ver- acrlstraat in Sluiskil over aan |fn nieuwe eigenaar. De corpo rate verkoopt de woningen aan Soos Vastgoedbeheer omdat de - naag naar huurwoningen in de pieente Terneuzen daalt. Voor ]e bewoners verandert er nage- toeg niets. De verkoop van de rij eengezins woningen is volgens directeur IJ, van Exter niet 'gisteren be- dacht en vandaag geëffec- lueerd'. De achtergrond van de itrkoop ligt in de toenemende - yraag' naar koopwoningen, ook I ia Sluiskil. Reden voor de ver loop nu, ligt in het feit dat er ach een koper aandiende, ver- 1 lelt Van Exter. Het is de bedoeling dat de wo- iiigen door de nieuwe eigenaar 'geleidelijk' worden verkocht, zodra zich een gelegenheid voor loet. Niemand wordt echter ge dwongen om zijn woning te ver- laten, verzekert Van Exter. Geld Hatuurlijk had Clavis de wonin gen ook zelf kunnen verkopen, I erkent hij. „Maar nu kunnen we let geld dat vrijvalt voor een groot deel direct in andere pro- - jecten in Sluiskil steken Hoeveel geld hiermee gemoeid is wil Van Exter niet kwijt, maar het gaat in elk geval om de aanschaf van het pand Van Min- nen. Dit pand, waarin een tweede- |ndswinkel was gevestigd, is dooi' Clavis verworven met het rog op de bouw van een brede school en een woonzorgcentrum inhet gebied tussen de Sint Eli- jfphlaan, de Nieuwe Kerk- straat en de Baljuwlaan. Ook tornt de winst uit de verkoop san de Vergaertstraat ten goede an de realisatie van de nieuwe I KNOKKE - In cultureel cen- Imra Scharpoord in Knok- ke-Heist wordt van 2 april tot en met 28 mei het Internatio- saai Fotofestival gehouden. Onder de titel Natuurlijk wordt vooral aandacht besteed aan na- tuurfotografie. Hoofdgastfoto- graaf is Yann Arthus Bertrand, die wereldberoemd werd met zijn luchtfoto's van de aarde. Vanaf 29 april is ook de tentoon stelling World Press Photo 2005 lezien in Knokke. Beroepsfotograaf Louis Drent jiit Cadzand heeft ook een plek je veroverd op het festival. Zijn foto Then there was light werd samen met 85 andere foto's gese lecteerd uit 3833 inzendingen. j Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge- durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur redactie f zeeuws-vlaanderen Willem Alexanderlaan 45 t Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN I Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 jj E-mail: redtem@pzc.nl René Hoonhorst (chef) WoutBareman Raymond de Frel René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114)372776 Pax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET Www.pzc.nl 'E-rnail: web@pzc.nl woonwijk aan de Veld- straat/Landstraat. De huidige bewoners van de woningen aan de Vergaertstraat zullen vrijwel niets merken van de overdracht. Van Exter: „Alleen het bankre keningnummer verandert." Clavis int voor Roos Vastgoedbe heer de huur, blijft aanspreek punt voor het onderhoud en ver rekent de huurtoeslag. De over dracht van de huizen per 1 april gebeurt met instemming van het door Harold de Puysseleijer MIDDELBURG - De bouw van een nieuwe woonwijk met 25 huizen aan de Brouwerijstraat in Sint-Jansteen is van de baan. Ook komt er op de voormalige ei gendommen van de familie Van den Branden aan de Brouwerij straat 64 geen woonzorgcom plex. In plaats daarvan adviseert Ste denbouwkundig adviesbureau RBOI de gemeente Hulst maxi maal drie vrijstaande bunga lows toe te staan op het perceel. Dat bleek gisteren uit de woor den vari wethouder B. Pauw els van de gemeente Hulst. Pauwels legde gisteren bij de rechtbank in Middelburg onder ede een ver klaring ai over de gang van za ken na de verkoop van de eigen dommen vorig jaar. De projectontwikkelaar die het terrein kocht, kreeg tot grote verbazing van de familie Van den Branden kort na de koop medewerking voor de ontwikke- ministerie van VROM, de ge meente Terneuzen en de Bewo nersraad. Afgesproken is dat de nieuwe ei genaar een gematigd huurbeleid voert, zodat de bewoners niet plotsklaps geconfronteerd wor den met scherpe huurverhogin gen. Den Exter benadrukt dat hij geen invloed heeft op die prijs en daar ook geen weet van heeft. „Dat weten bewoners van ons ook niet." ling van het gebied als woning bouwlocatie. De familie zelf, de makelaar die bemiddelde in de verkoop en een aantal andere geïnteresseerden hadden daar voor van ambtenareh steeds te horen gekregen, dat er niet op het weiland achter de woning mocht worden gebouwd. De fa milie laat nu door haar advo caat onderzoeken öf er' een kans is schadevergoeding te eisen van de gemeente, omdat de eigen dommen voor een aanzienlijk ho ger bedrag van de hand hadden kunnen gaan. Het getuigenverhoor is bedoeld om daar meer duidelijkheid in door Raymond de Frel ZUIDZANDE - Ja ja, dacht het jochie van de Europaschool in Zuidzande, het zal wel. „En als het nou eens mislukt?", riep hij dan ook door de gymzaal in mul tifunctioneel centrum De Zeven draaier. Voorzitter T. Geervliet van Stichting Wenswijk Zuid zande nam al zijn onzekerheid weg. „Het mislukt niet, we heb ben al het geld binnen. De speel tuin en het speelpark aan de Smidsweg komen er echt!" Wenswijk is een landelijk pro ject, dat is opgepakt door de ge meente Sluis en Natuur Zo (het voormalig steunpunt voor natuur- en milieueducatie). Doel van het project is om kinde- te krijgen. Behalve de wethou der legden ook beleidsambte naar Ruimtelijke Ordening F. Totté en makelaar J. Verstra- eten een verklaring af. Omdat deze drie verhoren het grootste gedeelte van de dag in beslag namen, werden de getui genverhoren van projectontwik kelaar N. Boussen en M. Schelf hout uit Kapellebrug opge schort tot later datum. Onder druk Pauwels schetste de rechter het beeld dat het college van burge meester en wethouders een jaar geleden door de dorpsraad in ren bij hun dorp of wijk te be trekken en hen de kans te geven met ideeën te komen. En dus de den de basisscholieren uit Zuid zande tal van suggesties, die werden samengevat in vier speerpunten: het opknappen van de Oostburgsestraat, een grondige aanpassing van het sportveld aan de Loodijk, een speelparkje op een braaklig gend terrein aan de Smidsweg en een vernieuwde speeltuin aan diezelfde weg. De eerste twee punten worden in een later stadium uitgewerkt, maar Geer vliet kon gistermiddag al wel de invulling van het speelpark en de speeltuin onthullen. Elementen als spannende heu vels, een picknicktafel en.stap- schijven moeten de speeltuin tot Sint-Jansteen en de gemeente raad onder druk was gezet om meer bouwmogelijkheden te bie den in het dorp. Om die reden ging de gemeente volgens Pauwels in op het ver zoek van projectontwikkelaar Boussen, die inmiddels eigenaar was van het terrein van de fami lie Van den Branden. Zijn bedoe ling was er woningen te bou wen, eventueel in combinatie met een woonzorgcomplex voor woningcorporatie Woongoed, die in Sint-Jansteén een locatie voor de bouw van zo'n voorzie ning zoekt. „Om de politieke druk wat van de ketel te halen, heb ik toen in een commissievergadering ge zegd, dat het misschien wel mo gelijk is daar een klein woon- wijkje te realiseren", aldus Pauwels. De gemeenteraad nam eind september vorig jaar een voorbereidingsbesluit om de bouw van huizen op het perceel mogelijk te maken. „Maar er ligt inmiddels dus een negatief advies van de stedenbouwkundi- een ware attractie maken. Met het project, inclusief de ontwik keling van het sportveld en de Oostburgsestraat, is 75.000 euro gemoeid. Dat bedrag wordt op gehoest door de gemeente Sluis, dorpsraad en tal van bedrijven en instanties. Gistermiddag vul de Dow Benelux met een cheque van 18.500 euro het benodigde restbedrag op. Architect De speeltuin en het speelpark moeten nog voor de zomervakan tie klaar zijn. Een architect komt volgende week naar Zuid zande om samen met leerlingen van het Zwin College en de Eu ropaschool te kijken naar de in vulling van het sportpark en de Oostburgsestraat. gen. En ook Woongoed is afge haald; omdat ze vinden dat de lo catie te ver van het centrum af ligt voor een woonzorgcen trum." Inmiddels zijn door de gemeen te stappen gezet voor de ontwik keling van een nieuwbouwloca- tie op het terrein van garage Van Putten en loonbedrijf Ing- hels tussen de Hemelstraat en de Aïda in het dorp. Daar is ruimte voor zo'n 120 woningen, waarmee voor de komende ja ren ruimschoots wordt voorzien in nieuwbouwmogelijkheden. De hamvraag blijft, of de fami lie Van den Branden nu wel of geen reële prijs heeft gekregen bij de verkoop van Brouwerij straat 64. Antwoord daarop is volgens ma kelaar Verstraeten pas 'achteraf te geven. „Want als dan blijkt dat het allemaal erg lang gaat duren voordat er op gebouwd kan worden en als er minder op gebouwd mag worden, is het misschien wel een goede prijs geweest." door René van Stee KOEWACHT - De provincie pre senteert dinsdagavond 4 april de verbeterde versie van het nieuwe fietspad tussen Koe wacht en de buurtschap Bonte koe. In het nieuwe schetsplan zijn de opmerkingen verwerkt van de mensen die aanwezig waren bij een eerdere informatiebijeen komst op 4 juli vorig jaar. Het ontwerp gaat uit van vrijlig- gend fietspad dat in twee rich tingen is te berijden. Vanuit Koewacht tot aan de aan sluiting met de Zandstraat ligt het pad in de oostelijke berm van de weg. Vanaf de Zandstraat tot de be bouwde kom van Nieuwe Molen volgt het fietspad enkele reeds aanwezige parallelwegen. De verbindingen hiertussen wor den ingericht als fietspad. De bestaande parallelwegen krijgen een inrichting die is be doeld voor fietsers en gemotori seerd bestemmingsverkeer. In de bebouwde kom van Nieu we Molen volgt het fietspad gro tendeels de Benedenstraat. Vanaf de aansluiting met de Veerstraat ligt het pad aan de noordkant van de hoofrijbaan van de Hazelarenstraat. De informatiebijeenkomst in ge meenschapscentrum De Vla schaard in Koewacht begint om 19.00 uur. HULST - Het Katholiek VrouwenGilde (KVG) Hulst houdt zater dag 1 april van 10.00 tot 12.00 uur een tweedehandse kinderkle ding- en speelgoedbeurs. De beurs vindt plaats in het Rode Kruisgebouw 't Kruispunt, Tabak straat 26 in Hulst. Belangstellenden die spulletjes kwijt willen kun nen contact opnemen via 0114-316627, 319703 of 320409. De spul len moeten 31 maart tussen 14.00 en 16.00 uur of tussen 19.00 en 21.00 uur in 't Kruispunt worden ingeleverd. vrijdag 24 maart 2006 Het Hulster Katholieke VrouwenGilde, op jubileümtournee door de gemeente Hulst, maakt een tussenstop in Kloosterzande. door Sheila van Doorsselaer HULST - Het Katholieke VrouwenGil de (KVG) Hulst viert dit jaar zijn 55-ja- rig bestaan. Het Hulster gilde telt vier honderd leden en groeit nog steeds. Vol gens voorzitster Loekie Aarssen het be wijs dat een gilde, enkel voor vrouwen, nog steeds bestaansrecht heeft, ook al is de doelstelling door de jaren heen wel wat bijgesteld. Het KVG Hulst is opgericht in februari 1951 en had een duidelijk doel voor ogen. Aarssen: „Vrouwen die tot dan toe enkel het zogenaamde 'recht van het aanrecht' hadden de mogelijkheid bie den zich meer te ontwikkelen door mid del van allerhande cursussen en lezin gen. En dan wel op een ontspannen ma nier. Een goede mix van algemene ont wikkeling en sociale ontplooiing." De K in KVG speelde toen een voorna me rol, maar de rol van het geloof is door de jaren heen steeds meer afge zwakt. Aarssen: „Dat is de tol van de tijd. Tegenwoordig kunnen vrouwen van alle gezindten zich bij ons aanslui ten. Toch houden we ook vast aan onze bestaansgeschiedenis. Die K blijft dus gewoon in onze naam." Een lezing van de doorgaans zeer expliciete schrijfster Yvonne Kroonenberg, die ter ere van het gouden jubileum van het KVG een lezing gaf, zou enkele tientallen jaren geleden not done zijn. De doelstelling van het VrouwenGilde is wel al wat bijgesteld, zij het niet dra matisch veel. Nog steeds staat volgens Aarssen de ontwikkeling van vrouwen centraal, maar aangezien de meeste vrouwen tegenwoordig gestudeerd heb ben of werken, is het accent verlegd. Wat nooit is veranderd, is de sociale fac tor. Gezelligheid, daar gaat het om. Aarssen: „Vrouwen vinden het heerlijk met elkaar te kunnen praten over alles wat hen bezighoudt, zoals het werk of het gezin. Tijdens onze bijeenkomsten hebben ze daar ook alle gelegenheid toe. Maar dat wil niet zeggen dat het VrouwenGilde slechts een theekransje is, verre van!" Identificeren De leeftijd van de leden van het Hulster VrouwenGilde ligt tussen de 35 en 90 jaar. Er zijn zelis vrouwen die al sinds de oprichting lid zijn. De laatste jaren sluiten steeds meer jonge vrouwen zich aan bij het gilde en daar is Aarssen zeer tevreden over. „Er wordt door sommi gen nog altijd gedacht dat het KVG iets truttigs is, niet meer van deze tijd. Dat veel jonge vrouwen zich bij ons aanmel den, bewijst wel dat er van truttigheid geen sprake is. Niks is verplicht, als er een lezing wordt gehouden of een ande foto Wim Kooyman re bijeenkomst, en je hebt zin om te ko men kijken of luisteren, dan ben je van 1 harte welkom. Heb je geen tijd of geen zin dan is dat helemaal niet erg." De lezingen snijden moderne onderwer pen aan zoals de oefentherapie Mensen dieck en Chinese geneeskunde, maar ook andere onderwerpen waar vrouwen zich mee kunnen identificeren, zoals een lezing over het leven van de vrouw van de laatste Iraanse sjah. De uitstap jes gaan van het waterschapskantoor tot aan Pabo, de specialist in erotische artikelen. Om het 55-jarig jubileum te vieren, had het bestuur van het KVG Hulst gisteren een rondrit door de gemeente opgezet, .met 's avonds een diner. Precies 102 vrouwen stapten 's middags in twee bus sen aan het 's-Gravenhofplein in Hulst. De chauffeurs toerden door de dorpen en de polders en gidsen gaven onderweg uitleg. Halverwege de route werd ge stopt bij Hotel De Linde in Kloosterzan de voor koffie en een bolus. En ook bo lussen zijn niet truttig. Adviesbureau raadt bouw 25 huizen aan Brouwerijstraat af SINT-MAARTENSDIJK - Het CDA in de gemeente Tho- len heeft een nieuwe wethouderskandidaat gevonden, maar zegt op nadrukkelijk verzoek van deze persoon niet om wie het gaat. Als het CDA onverhoopt niet in het college komt, wil de bewuste man of vrouw niet dat iedereen weet dat hij of zij kandidaat was. CDA-wethouderskandidaat J. de Jager trok zich vorige week terug, nadat de stichting Varkens Nee in een brief aan alle partijen roddels had verspreid over zijn verleden. Hij zou in de jaren negentig met voorkennis een vergun ning voor een varkensstal hebben aangevraagd. CDA-voorzitter D. Coppoolse gaat er nog altijd vanuit dat zijn partij in het nieuwe Thoolse college komt. ZOUTELANDE - Een bronzen en een zilveren milieubaro meter had A. Boogaard van minicamping Boogaard In Zoutelande al. Maar sinds dit seizoen kan daar het gou den certificaat aan worden toegevoegd. Het bedrijf van Boogaard is de eerste minicamping die een gouden milieubarometer heeft ontvangen. „Boogaard heeft de ambitie om een bedrijf te runnen dat gericht is op duurzaamheid en energiebesparing. Dat is prijzens waardig", zegt keurmeester M. Ouwerkerk van de stich ting milieu, veiligheid en kwaliteit. Een bronzen of zilveren milieubarometer werd wel al eer der aan andere minicampings uitgereikt. Ook die certifi caten staan voor een milieubewuste bedrijfsvoering. In de praktijk betekent het dat de keurmerk-minicampings spaarzaam omgaan met gas, water en elektriciteit'en dat de afvalproductie wordt gescheiden. Maar om een trede hoger te komen, moeten er aanvullende duurzame maatre gelen genomen worden, die ver kunnen strekken. Boog aard: „Zoals het uitvoeren van milieuvriendelijk schilder werk of het verrichten van bouwaanpassingen, waardoor er in de sanitaire voorziening veel lichtinval is." OOST-SOUBURG - Voor de dagvlinders in Zeeland was 2005 een matig jaar. Ten opzichte van topjaar 2003 wer den ongeveer 30 procent minder vlinders waargenomen. A. Baaijens van de Vlinder- en Libellenwerkgroep Zee land leidt dit af uit de gegevens van het netwerk vlinder tuinen. Dat netwerk omvat circa vijftig waameempunten waar vrijwilligers bijhouden welke en hoeveel vlinders worden waargenomen. Als gewoonlijk zijn er enkele soor ten die het opmerkelijk goed doen, maar daar staan soor ten die het juist minder doen tegenover. „Dat is elk jaar wisselend en onvoorspelbaar", aldus Baaijens in De Zeeuwse Prikkebeen, het blad van de Vlinder- en Libel lenwerkgroep. In het algemeen was 2005 voor geen enkele vlindersoort een echt goed jaar, constateert Baaijens. Bruin blauwtje, kleine vuurvlinder en citroenvlinder la ten over de afgelopen jaren wel een gunstige lijn zien. De kleine parelmoervlinder (vooral op Schouwen) en oranjetipje deden het ook niet slecht. GOES - Uit een woning in de Jan van GreshoffLaan in Kloetinge is in de nacht van woensdag op donderdag een laptop ter waarde van 1200 euro gestolen. Advertentie Middelburgsestraat 24 Koudekerke 0118-551444 Official Dealer Alexander Rose Teak Garden Keralit Gevelbekleding (Advertentie) Symposium 10 mei 2006, 9.00 tot 17.00 uur LOCATIE: ROOSEVELT ACADEMY, MIDDELBURG ochtend wórden verschillende workshops georganiseerd waar zowel Zeeuwse als landelijke Provincie Zeeland projecten worden gepresenteerd. Z "s Middags wordt door de Roosevelt Academy een aantal lezingen gegeven met tips vanuit de sociale wetenschappen. Heeft het symposium uw belangstelling gewekt? Kijk voor het programma en meër informatie op: www.middelburg.nl, rne www.terneuzen.nl en www.zeeland.nl/bsz onder Nieuws. Wanneer u graag een uitnodiging wilt ontvangen kunt u mailen naar v/ bsz@zeeiand.nl of bellen met 0118-63 14 74 super set-aanbieding MaatGarant Tuinmeubelen I Gevelbekleding opening zat. 25 maart aanbiedingen geldig t/m 22 april teak deckchair leak standen lealcslapel- sloel Seattle vanish teak'standen- stoel Dublin van 168f-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 47