Optimisme over minicampings Meer zin dan zenuwen voor NK Vandalen houden verhuizing school tegen VEILIGHEID AANPAK SOCIALE Camping Zoutelande krijgt gouden milieubarometer hereniging van Kampeerboeren blijft inzetten op uitbreiding van aantal plaatsen agenda Modelspoor Snuffelmarkt bij ierenasiel Vleermuizen Jeugdig danskoppel traint hard CDA zwijgt over naam kandidaat Computerapparatuur gestolen Nieuwe natuur bij Middelburg Multraship bergt motorjacht Musicompany is op zoek naar musicaltalent mm WAANZINNIGE OPENINGSAANBIEDINGEN vrijdag 24 maart 2006 j^rFflith Ramakers ZOUTELANDE - Een bronzen en een zilveren milieubarome ter had A. Boogaard van mini- camping Boogaard in Zoutelan- de al. Maar sinds dit seizoen lian daar het gouden certificaat aan worden toegevoegd. Het be drijf is de eerste minicamping die een gouden milieubarome ter heeft ontvangen. „Boogaard heeft de ambitie om een bedrijf te runnen dat ge richt is op duurzaamheid en energiebesparing. Dat is prij zenswaardig", zegt keurmees ter M. Ouwerkerk van de stich ting milieu, veiligheid en kwali teit. Een bronzen of zilveren milieu barometer werd wel al eerder aan andere minicampings uitge reikt. Ook die certificaten staan voor een milieubewuste bedrijfsvoe ring. In de praktijk betekent het dat de keurmerk-minicam- pings spaarzaam omgaan met gas, water en elektriciteit en dat de afvalproductie wordt ge scheiden. Maar om een trede hoger te ko men, moeten er aanvullende duurzame maatregelen geno men worden, die ver kunnen strekken. Boogaard: „Zoals het uitvoeren van milieuvriendelijk schilder werk of het verrichten van bouwaanpassingen, waardoor er in de sanitaire voorziening veel lichtinval is." Activiteiten Boogaard houdt daarnaast re gelmatig cultuur- en milieuacti viteiten. Hij strooit bloemen- zaad uit en geeft rondleidingen langs de bloembedden. Iiij vertelt verder onder andere over de ontstaansgeschiedenis van de nabijgelegen Vliedberg bij B oudewij nskerke. Het is zijn ervaring dat de toeris ten vaak meer willen weten oyer de bijzondere cultu- reel-historisehe elementen in de omgeving waar ze op vakan tie zijn. JLLEMEET - De afdeling jrlioiiwen-Duiveland van de Vereniging van Kampeerboeren (VeKaBo) is optimistisch over je toekomst. Uitbreiding van njllien naar vijfentwintig plaatsen op minicampings is en lijft de inzet. De VeKaBo heeft roede hoop dat dat op Schouwen-Duiveland gaat luk- ivu.- de afschaffing van de let op de Openlucht Recreatie ÏÏREEKACTIVITEITEN i - Jacobuskerk, 19.30 uur: Mu- Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur redactie SCHOUWEIM-DUIVELAIMD Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB zierikzee Tel: 0111 -454647 Fax: 0111-454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) PietKleemans Ali Pankow j Esme Soesman Melita Lanting Rudy Boogert (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet Www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl (WOR) een feit is krijgen de mi nicampings meer lucht, maar dat gebeurt pas per 1 januari 2008. Voorlopig, weet voorzitter A. Smits van de eilandelijke Ve KaBo, moeten de kampeerboe ren op. het eiland het daarom nog met maximaal vijftien plaat sen doen. De gemeente Schouwen-Dui- veland waagt zich vooruitlo pend op de afschaffing van de WOR niet aan verruiming tot 25 plaatsen. Dat vraagt de VeKaBo ook bewust niet. „We moeten reëel blijven", aldus Smits. „De kans is te groot dat als de ge meente ons nu al meer ruimte zou geven, ze teruggefloten zou worden. Maar voor zover ik het nu kan inschatten staat de ge meente redelijk positief tegen over uitbreiding naar 25 plaat sen." Wens De Schouwen-Duivelandse Ve KaBo bracht de lang gekoester de wens voor uitbreiding eerder in een reactie op het bestem mingsplan buitengebied nog eens extra onder de aandacht van het gemeentebestuur. En dat zal men, schetst Smit de Ve KaBo-strategie, tot 1 januari ook blijven doen. „We willen on ze tijd nuttig besteden en zor gen dat we als kampeerboeren zo snel mogelijk na 1 januari 2008 aan de slag kunnen. We moeten de tijd gebruiken om ab solute duidelijkheid te krijgen over wat onze mogelijkheden worden en welke verplichtingen daar tegenover staan." Tegenover de mogelijkheid tot uitbreiding van het aantal stand plaatsen staat hoogstwaarschijn lijk het principe van verevening. Een kampeerboer met ambitie om groter te groeien dient voor extra natuur te zorgen. Bijvoor beeld in de vorm van een kikker poel of iets dergelijks. „Je moet behoorlijk investeren. Maar de kampeerboeren die willen uit breiden hebben dat er ook wel voor over." Angst De angst van belangenbeharti ger van recreatiebedrijven Re- cron dat minicampings uit gaan groeien tot maxi-campings is volgens Smits ongegrond. „Het is juist de kleinschaligheid die minicampings onderscheidt van de rest. Dat' moeten we vooral zo houden." Eenderde Smits verwacht dat als de mini campings op Schouwen-Duive- land meer lucht krijgen, onge veer eenderde van de kampeer boeren gebruik zal maken van die mogelijkheid. „Dus feitelijk praat je ook maar over een heel beperkte uitbreiding van het aantal plaatsen." ZIERIKZEE - De werkgroep Dierenasiel Schouwen-Duive- Jind houdt morgen een snuffel- aarkt. Op de markt is van alles te joop, onder meer huishoudelij ke artikelen, lp's, kinderspeel- •d en boeken. De opbrengst is ir de nog te bouwen quaran- ine- en ziekenafdeling van het ïerènasiel. Be snuffelmarkt is van 9.00 tot p uur op het terrein van het [dierenasiel in Zierikzee. HlSSINGEN - De Modelspoor - weniging Zeeland presenteert ótli zaterdag en zondag in het nieuwe atrium in zorgcentrum ferReede in Vlissingen. I zullen verschillende mo delspoorbanen te zien zijn en lo- romotieven. Een 'treinendokter' coudt spreekuur om reparaties it te voeren. Openingstijden op «de dagen zijn van 10.00 tot 17.00 uur. BURGH-HAAMSTEDE - De Jeugd Natuur en Vogelwacht gaat zaterdag op zoek naar vleermuizen en stinzenplanten. Dezoektocht is in het Slotbos in Haamstede. Deelnemers kunnen zich verzamelen om 10.00 uur Bij hét hek van het slotbos. De tocht voor de jeugd duurt tot 12.00 uur. Kevin van 't Veer en Aniek Quist doen mee aan het Nederlands Kampioenschap latin- en ballroomdansen. door Esme Soesman ZIERIKZEE - Zo tenger als ze in stil stand op de dansvloer ogen, zo ruimte- vullend zijn Kevin van 't Veer en Aniek Quist als ze aan het eha-cha-eha-en slaan. Aangespoord door dansleraar On- no Kramer bereidt het Zierikzeese dans paar zich voor op deelname aan de Ne derlandse Kampioenschappen. De vijf tienjarige scholieren doen zowel aan het kampioenschap latin- (9 april) als aan het kariipioenschap ballroomdan sen (23 april) mee. „Doe maar de hockeystick. Je hoofd legt het accent. Maak je groot. Heupen dansen altijd diagonaal achteruit." Voor een leek is geen touw aan de aan wijzingen van Kramer vast te knopen. Maar Kevin en Aniek verblikken of ver blozen niet. Ze beginnen simpelweg op nieuw, soepeitjes de instructies van Kra mer opvolgend. Het duo heeft zich in rap tempo opge werkt tot de A-klasse. Niet gek voor jon ge gasten die nog maar vier (Aniek) en vijf (Kevin) jaar over de dansvloer zwie ren. „Dan spreek je op een gegeven mo ment misschien wel van talent", zegt Kramer voorzichtig. Hij prijst de twee vmbo-leerlingen, die wekelijks een keer of vier in zijn Zierikzeese dansschool zijn te vinden, zeker de hemel niet in. De basis is er, dat wel. De potentie om door te groeien ook. Maar er valt ook nog een hoop te leren. Zoals timing en het interpreteren van de verschillende dansen. Het is nu nog te veel één brij, ontleedt Kramer de op zich prachtige bewegingen die zijn leer lingen laten zien. „Staccato. Maak het scherp", wijst hij het in hun doorde weekse kloffie gestoken tweetal op een kenmerk van de cha-cha-cha en tango. Dat is overigens precies wat de jonge dansers aantrekt in de sport. „Als je er niks van kunt, is het niet leuk. Maar kom je verder dan wordt het steeds leuker. Dan leer je meer dansen kennen en steeds meer figuren. En na tuurlijk mensen", licht Kevin toe. Op prachtig glimmende dansschoenen zweeft hij met danspartner Aniek door het zaaltje. Ze delen niets met elkaar, behalve dan deze gezamenlijke hobby en - grappig genoeg - eenzelfde voorge schiedenis. Beiden zaten op streetdan- ce. Aniek had een broer die op stijldan sen zat, waardoor zij dacht: laat ik dat ook eens proberen. Kevin: „Bij mij is dat hetzelfde verhaal. Maar dan met een zus." Beide hebben ouders die ook dansen en vrienden waarmee ze op dans les zitten. Dat laatste is misschien nog wel de aan trekkelijkste kant van het dansen. Oké, je hebt ritmegevoel nodig en conditie. Je danst de sterren van de hemel en kunt je - naarmate je in hogere klassen danst - in steeds mooiere kleding hul len. „Maar het is vooral toch de gezellig heid onder elkaar", probeert Kevin zijn hobby uit te leggen. „Dansen geeft me foto Dirk-Jan Gjeltema wel een heel lekker gevoel" vult Aniek hem aan. Zij vindt onder de Latijns-Amerikaanse .dansen vooral de samba leuk. Hij noemt de Engelse wals als favoriet bij het ball roomdansen. Ruzie hebben ze nog nooit gehad. Kevin: „Maar we dansen ook nog maar twee jaar samen." Geen van beiden peinst er over nu te stoppen. En natuurlijk willen ze zich best richting hoofdklasse (dat is nog vier tussenklas- sen te gaan) dansen. Maar vooralsnog genieten de Zierikzeese dansers maar gewoon van het hier en nu. Zonder knoop in de maag voor de prestatie die ze in april tijdens de Nederlandse Kam pioenschappen in Veldhoven moeten gaan leveren. „Ik heb meer zin dan ze nuwen", geeft Aniek hun beider gevoel aan. Behalve Aniek en Kevin vaardigt Dans centrum Kramer in de jeugdklasse ook Jelle den Boer en Kimberley Lameijn en Joey Brand en Petra den Boer af. In de categorie middle age doen Cees en Irma den Boer aan de Nederlandse Kam pioenschappen mee. Allen in de stan daard (ballroom) categorie door Marcel Modde STELLENDAM - Vandalen in Stellendam frustreren de uitbre- ding van een basisschool in hun woonplaats. De school wil de leerlingen tijdelijk onderbren gen in de belendende oude ma vo, maar ziet zich gedwars boomd door aanhoudende ver nielingen aan het leegstaande ge bouw. De oude mavo staat al geruime tijd leeg, sinds het onderwijs in deze sector werd geconcen treerd in Middelharnis. Het pand heeft sinds de vorming van de protestantse kerk Neder land (PKN) dienst gedaan als tij delijk onderkpmen voor de afge scheiden Nederlands hervormde kerk. Nadat de 'herstelde her vormden' in januari hun intrek namen in een voormalige super markt in Stellendam, verviel de mavo tot het doelwit van vanda len. Volgens burgemeester G. van de Velde-de Wilde is er in die korte tijd voor zeker achttienduizend euro schade aan het gebouw ver oorzaakt. „Elke week liggen de ramen er uit en binnen zijn com plete plafonds gesloopt. Kenne lijk bestaat het idee bij een groepje jongeren dat het het ge bouw er niet meer toe doet en zijn ze alvast begonnen met de afbraak. Maar de CNS Zomer land is daarvan nu de dupe." De basisschool wil uitbreiden en zoekt voor de leerlingen tij dens de verbouwing een alterna tief onderkomen. De oude mavo staat pal naast de school en ligt dus voor de hand. Door het van dalisme is de tijdelijke verhui zing echter onmogelijk, aldus Van de Velde. Schade Het college van burgemeester en wethouders heeft daarom beslo ten de schade te herstellen, de lo kalen op te knappen en aanslui tend alvast een deel van de basis school te verhuizen naar het pand. Daarmee hoopt het ge meentebestuur de vernielers SINT-MAARTENSDIJK - Plet CDA in de gemeente Tho- len heeft een nieuwe wethouderskandidaat gevonden, maar zegt op nadrukkelijk verzoek van deze persoon niet om wie het gaat. Als het CDA onverhoopt niet in het colle ge komt, wil de bewuste man of vrouw niet dat iedereen weet dat hij of zij kandidaat was. CDA-wethouderskandi- daat J. de Jager trok zich vorige week terug, nadat de stichting Varkens Nee in een brief aan alle partijen rod dels had verspreid over zijn verleden. Hij zou in de jaren negentig met voorkennis een vergunning voor een var kensstal hebben aangevraagd. CDA-voorzitter D. Cop- poolse gaat er nog altijd vanuit dat zijn partij in het nieu we Thoolse college komt. GOES - Uit een woning in de Jan van Greshofflaan in Kloetinge is in de nacht van woensdag op donderdag een laptop ter waarde van 1200 euro gestolen. In diezelfde nacht is ook geprobeerd in te breken in een woning aan de Koningin Wilhelminastraat, eveneens in Kloetinge. Die poging slaagde niet. Ook uit een bedrijfspand aan de Markt in Sint-Maartensdijk werd een computer (waarde: een paar honderd euro) ontvreemd. De daders kwamen binnen, nadat zij een raam hadden vernield. MIDDELBURG - Tussen de Oude Veerseweg en het Ka naal door Walcheren bij Middelburg komt een nieuw na tuurgebied van 65 hectare. Het bestaat uit vier kleinere deelgebiedjes die onderling niet allemaal op elkaar aan sluiten. Voor het einde van het jaar moet het natuurge bied klaar zijn. De koeien van boeren uit de omgeving kunnen er blijven grazen. Het natuurgebied blijft bestaan uit gras en weidegrond. Het gebied krijgt echter meer re liëf. Er worden overgangen van hoog naar laag gemaakt met maximaal een halve meter hoogteverschil. In de lage delen zal in de winter water staan. Dat verdampt in het voorjaar. De waterpoelen trekken vogels aan. De runde ren krijgen volgend jaar gezelschap van weidevogels als de tureluur, de veldleeuwerik en de grutto. De Dienst Lan delijk Gebied begint na de zomer met de aanleg van het natuurgebied, zegt medewerkster M. Adriaensen. Plet moet voor het einde van het jaar klaar zijn. Zij verwacht dat de aannemer die het grondwerk doet, twee maanden - nodig heeft om reliëf aan te brengen in het gebied. Daar na moeten de gebiedjes worden afgewerkt. Zij krijgen on der meer een afzetting om de koeien binnen te houden. BRESKENS - Het bergingsvaartuig Multraship Salvor van het sleep- en bergingsbedrijf Multraship in Terneu- zen heeft gistermiddag tegen zes uur het gezonken motor jacht Saturnus III boven water getakeld en geborgen. Het jacht, dat lag afgemeerd aan een steiger in de jachthaven, maakte in de nacht van woensdag op donderdag door nog onbekende oorzaak water; het bleef grotendeels onder wa ter in de trossen hangen. In die penibele positie werd de Saturnus III gisterochtend vroeg door passanten aange troffen. Rijkswaterstaat bracht uit voorzorg direct een oliescherm aan om het motorjacht, dat naar schatting 1000 liter dieselolie aan boord had, aan. Voor zoyer be kend is er geen olie in het water terechtgekomen. door Mieke van der Jaqt BERGEN OP ZOOM - De Musi calvereniging The Musicompa ny is hard op zoek naar musical talent op Noord- en Zuid-Beve land. Donderdagavond 6 april worden Zeeuwen van die eilan den uitgenodigd voor een open repetitie in de Raayberg in Ber gen op Zoom. The Musicompany werd in 2003 opgericht om meer te zijn dan al leen een koor. Behalve aan zang wordt er vanaf het begin aan dacht besteed aan theater en dans. Het talent kwam in het be gin vooral uit de regio Bergen op Zoom. De optredens bleven niet be perkt tot de Bergse podia; ver schillende kleinere concerten oogstten succes in onder meer Sint Maartensdijk. The Musi company werkte samen met het Bredase popkoor BSUR, met de harmonie Concordia en voor een' workshop Stemvorming met het gezelschap Montezuma's Reven ge- Een complete musicalproductie heeft The Company nog niet ge daan, maar dat staat voor ko mend jaar op het programma. Het is voor de productie die in juni 2007 zal worden opgevoerd dat The Musicompany Zeeuws talent wil werven. Wie tussen zestien en veertig jaar is, be schikt over zangtalent, acteerta lent en gevoel heeft voor ritme, kan terecht in de Raayberg van af 20.00 uur. Aanmelden is niet verplicht maar wel handig op 06-18922127 of via themusicompany@hotmail.com ook duidelijk te maken dat het gebouw nog nodig is, zegt Van de Velde. „Anders moet de CNS worden ondergebracht in meer dere gebouwen en dat zou onder wijstechnisch niet handig zijn." De scholen staan in een woon wijk. Volgens de burgemeester is het desondanks lastig het ge bouw beter te beveiligen tegen vandalisme. De capaciteit van de politie op Goeree is daarvoor ontoereikend. Wel wordt er extra gesurveilleerd langs het complex. Advertentie Symposium 10 mei 2006, 9.00 tot 17.00 uur LOCATIE: ROOSEVELT ACADEMY, MIDDELBURG In de ochtend worden verschillende workshops georganiseerd waar zowel Zeeuwse als landelijke Provincie Zeeland projecten worden gepresenteerd. 's Middags wordt door de Roosevelt Academy een aantal lezingen gegeven met tips vanuit de sociale wetenschappen. Heeft het symposium uw belangstelling gewekt? Kijk voor het programma én meer informatie op: www.middelburg.nl, v rne www.terneuzen.nl en www.zeeland.nl/bsz onder Nieuws. Wanneer u graag een uitnodiging wilt ontvangen kunt u mailen naar W/ bsz@zeeland.nl of bellen met 0118-63 14 74 teak standen- stoel Bali van 2W- teak standen- stoel Dublin vanJSBr teak'stapel- stoel Seattle van IMr teak deckchair llS$159,-|r 199,- vanlTST- rmmcHiiimFEL mxwmi KL l VERST. ST0EIEII TEMIME- opening zat. 25 maart aanbiedingen geldig t/m 22 april Official Dealer Alexander Rose Teak Garden Keralit Gevelbekleding |Middelburgsestraat 24 Koudekerke 0118-551444] (Advertentie)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 41