)orp kan oppepper gebruiken Stankoverlast school Bruinisse is voorbij Verjongde dorpsraad Scharendijke Bouw skihal staat nog niet vast Boom voor ex-raadslid Van Oosten WAT WIL NEDERLAND WEL VAN EUROPA? zeeuwse almanak Kermis Renesse krijgt een (vrij)dagje extra ftredend dorpsraadvoorzitter Scharendijke pleit voor verlagen dijken GUESS v««te a°% Korting i Vort Belle Babyl Business Park botst niet met BedrijvenPark Creatief met nieuwe fietsbordjes SCHARENDIJKE - Het is de huidige dorpsraad van Scha rendijke gelukt om in korte tijd een geheel nieuwe en ver jongde dorpsraad bij elkaar te krijgen. De zeven nieuwe leden worden in de eerstvolgende openbare dorpsraadver gadering, rond 20 april, gepresenteerd. Dorpsraadvoorzitter J. Prins meende dat er een jongere dorpsraadbezetting nodig was dan de huidige vijftigplus sers die zitting hebben, om de discussie aan te gaan over de toekomst van Scharendijke. De dorpsraad besloot daarop collectief af te treden en op zoek te gaan naar nieu we, jonge leden. Er 'waren al snel voldoende aanmeldin gen om tot een nieuwe raad te komen. Een toekomstig lid. is 62 jaar, de andere zes zijn tussen de 25 en 40 jaar. De aftredende leden stellen zich de komende tijd beschik baar om de nieuwe leden in te werken, te ondersteunen om zo voor een vloeiende overdracht te zorgen. TERNEUZEN - De bouw van een vrijetijdscentrum in de Terneuzense Koegorspolder staat voor een aantal Zeeuws-Vlaamse tuincentra nog niet vast. De uitbaters van de tuincentra hebben niets tegen de komst van een skihal, maar verzetten zich tegen de komst van een nieuw verkooppunt van tuinbenodigdheden bij het centrum. Zo lang de exploitant van de skihal en de gemeente Terneu- zen vasthouden aan een koppeling van een tuincentrum aan het vrijetijdscentrum, ageren de Zeeuws-Vlaamse tuincentra tegen de bouwvergunning voor het 'leisurecen- ter'. Raadsman F. van der Woude van Projectplan Neder land in Kampen meldde gisteren dat hij binnen zes weken een bezwaarschrift indient tegen de door de gemeente af gegeven bouwvergunning. „We vechten de vergunning desnoods aan tot de hoogste gerechtelijke instanties. En we zullen in het gelijk worden gesteld, omdat onderzoek uitwijst dat er meer dan genoeg vierkante meters tuincen trum in de regio zijn." 's-HEER HENDRIKSKINDEREN - Voor de grap zei het Goese 'oud-raadslid A. van Oosten onlangs op zijn af scheidsbijeenkomst: „Ik wil geen lintje, zet maar ergens een boom weg, langs een fietspad of op een picknick plaats." Hij krijgt gehoor. Volgende week donderdag' wordt voor Van Oosten een kastanje geplant op een veldje aan de Frank van Borselenstraat in 's-Heer Hendrikskin deren, vlakbij zijn woning. Zijn naam komt er ook bij te staan. „Ik weet niet of ik dat wel wil", reageert Van Oos ten afhoudend. „Ik moet daar nog eens over nadenken." De boom wordt hem aangeboden door zijn partij Groen- Links. Van Oosten heeft vierentwintig jaar in de Goese ge meenteraad gezeten eerst namens de PPR, later namens GroenLinks. door Melita Lanting BRUINISSE - De stank in basis school Op Dreef in Bruinisse is nagenoeg helemaal weg. Alleen heel vaag is nog iets te merken van de rotte eierenlucht die maandag en woensdag in de school hing. De stank was toen zo erg dat de kinderen naar huis werden gestuurd. „Het was een hele vieze rotteeie- renlucht." De kinderen van de basisschool zijn het roerend met elkaar eens. Het was niet te har den op school. „Vooral bij de kleintjes was het erg", zegt een van de meiden van groep zeven. „We werden er misselijk van en hadden pijn aan de ogen." Donderdagmiddag is de situatie weer normaal. De kinderen spe len buiten op het schoolplein en daar is helemaal niets te ruiken van een vieze lucht. Binnen hangt nog heel vaag een onbe stemde geur. „Vanochtend rook je het nog wel wat", legt direc teur E. Hoogendijk uit. Een van de leerkrachten geeft aan dat het nog niet helemaal weg is, om dat ze weer wat last van de ogen had. De stank werd veroorzaakt door de bouwwerkzaamheden aan de overkant van de straat. Daar wordt een appartementencom plex gebouwd en de aannemer heeft bij vergissing weggepompt grondwater geloosd op de schoonwaterriolering. Het ge volg was een enorme stank in de school. „En daar kan je als school helemaal niets aan doen." Luchten hielp niet dus zat er voor het team niets an ders op dan de kinderen naar huis te sturen. „En dat is een heel georganiseer want je moet alle ouders bellen. Dan heb je ge luk dat je op een dorp als hier zit, want als de ouders er niet zijn. kunnen de kinderen vaak bij opa en oma terecht." Inmid dels zijn de problemen goed deels opgelost. Het opgepompte water wordt niet meer geloosd op de schoonwaterriolering en het riool is doorgespoeld. Omdat de stank ook voor licha melijke klachten zorgde (misse lijkheid, hoofdpijn en branderi ge ogen), wilde directeur Hoog endijk zekerheid hebben dat dit niet schadelijk zou zijn voor de gezondheid van de kinderen en het personeel. De gemeente wuif de eerder deze week de zorgen van Hoogendijk een beetje weg, maar hij het het er niet bij zit ten. „Ik heb daarom contact ge had met bureau Medische Mi lieukunde van de GGD West Brabant én Zeeland." De deskundigen van de GGD hebben Hoogendijk laten weten dat er - normaal gesproken - geen schadelijke effecten te ver wachten zijn van de geur. Daar voor zijn de concentraties veel te laag. Om alle ouders van de kinderen volledig te informeren heeft de school een brief naar al le ouders uit laten gaan. Daarin legt Hoogendijk de situatie uit en heeft hij een kopie afgedrukt van de brief die hij van de GGD heeft ontvangen. (Advertentie) de regering wil uw mening weten. www.nederlandineuropa.nl De dochter van de buren was maar af en toe op bezoek. Van daar dat ze elkaar niet zo goed kenden. Maar vriende lijk was ze wel. Zo vond ze hem een vrolijke en opgewek te opa. Vriendelijk van haar. Hij knapte er van op; zo'n compliment krijg je niet elke dag. Alleen één ding: hij had hele maal geen kleinkinderen. editie Schouwen-Duiveland j-, r 13-31 =849 j5actie@pzc.nl )i *«531,1460 AA Goes ..rtentie-exploitat'e: e„ Midden-Zeeland: 0113-315520; 1-Vlaanderen: 0114-372770; - Jat 020-4562500. ijdag 24 maart 2006 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 jwPiet Kleemans )SE - De kermis in Re- 5 mag een dagje eerder - op in plaats van zaterdag bonnen. Dat heeft Schou- nen-Duivelands dagelijks ge meentebestuur beslist. Open- ïlelling van de kermis op zon dag blijft in de badplaats ta lkie, Dat blijkt uit het in opdracht van de gemeente door Bureau Werk in Uitvoering uit Roosen daal opgestelde Kennisbeleids plan 2006-2008. De stap naar een dagje extra kermis in Re- nesse is volgens wethouder A. Croné ingegeven door prakti sche overwegingen. De kermisexploitanten komen doorgaans op woensdag aan. Een dag later wordt opge- bouwd. Hetgeen betekent dat de kermis al kant en klaar is op vrijdag, terwijl de-kassa pas op zaterdag mag gaan rinkelen. Een beetje vreemd, vindt het dagelijks gementebestuur en aangezien de meeste inwoners van Renesse geen moeite heb ben met een extra dagje kermis was het idee om de kermisat tracties een dag eerder open te stehen snel geboren. Openstel ling op zondag is niet aan de or de. De attracties van de Renesser kermis staan deels op grondge bied van de kerk opgesteld en de kerk heeft als voorwaarde voor het beschikbaar stellen van de grond gesteld dat de ker mis op zondag gesloten blijft. Net als elders op Schou wen-Duiveland. Alleen in Brouwershaven kan men op zondag terecht op de kermis. Het idee om een andere locatie voor de kermis te zoe ken, is voorlopig in de la ver dwenen. Wel wordt gezocht naar een alternatieve plek voor de salonwagens van de kermis ondernemers. Die 'kamperen' nu aan de Laone en daar is een aantal Renessenaars niet zo blij mee. In het Kennisbeleidsplan be looft de gemeente streng te zul len toezien op handhaving van de geluidsnormen. Vorig jaar lapte een aantal kermisexploi tanten de regels aan de laars. Die komen er niet meer in. [ilARENDIJKE - De Greve- gendijken omlaag en deels eggen, het dorp naar het wa- Irekken en recreatiewonin- ook een permanente woon- (slemining geven. Daarmee jidt Scharendijke volgens af- ndend dorpsraadvoorzitter Prins het bijzondere woon- fcip dat aantrekkelijk is voor higen mensen en de nieuwe in- tners die rust, ruimte en wa- Hzocken. borclgroep die, onder leiding van stedenbouwkundige Iiuub Droogh, gaat nadenken over speerpunten van de toekomstvi sie van Scharendijke." Want, zo stelt Prins teleurge steld vast, het is hem niet gelukt om politiek en bestuurlijk Schouwen-Duiveland warm te krijgen voor 'zijn' dorp. „Die af stand tussen het gemeentehuis en de dorpen lijkt onoverbrug baar. Met uitzondering van Leef baar Schouwen-Duiveland be staan de dorpsraden niet voor de politieke partijen. We zullen dus zelf met een visie moeten ko men; Innovation Island biedt Scharendijke die kans.". En kansen zijn er genoeg vol gens Prins. „Samen met Bruinis se heeft Scharendijke alle moge lijkheden voor mensen uit de randstad die rust en ruimte zoe ken, maar die blijven werken in de randstad. Maar er moet dan wel wat gebeuren. Er is geen ver binding met het water, de haven ligt afzijdig van het dorp. Via Rijkswaterstaat weet ik dat de Grevelingendijken sinds de af schaffing van de Deltawet, vo rig jaar september, niet meer als zeewerende dijken (6.50 meter boven NAP) geclassificeerd zijn maar als primaire, waterkerin gen waar een hoogte van 3.30 meter boven NAP bij hoort. Dat biedt mogelijkheden voor Inno vation Island om de haven bij het dorp te trekken." Prins zou op die koppeling wil len inzetten. Bij Scharendijke ligt het diepste water van het Grevelingenmeer dat heel helder is en het hele jaar duikers trekt. „Als we de dijken met drie meter verlagen, en de dijk bij de haven iets ver leggen waardoor er wat land wordt gewonnen, ontstaat er een heel ander Scharendijke. Ik hoop echt dat de burgers van Scharendijke met een bruikbaar plan komen waar de politiek het lef voor over heeft om 'ja' tegen te zeggen en dat wil facilite- ren." Vervolgens zou Prins de provin cie willen oproepen de ruim hon derd recreatiewoningen op het Zomerwoningenterrein ook de bestemming permanent wonen te geven. „Daarmee zou Scha rendijke een flinke oppepper krijgen want economisch stellen die paar weken dat de woningen bewoond zijn niet veel voor." Als dorpsraadvoorzitter zal Prins dit niet meemaken, maar hij zit in de klankbordgroep en is lid van de commissie die werkt aan de privatisering van de haven. „Ik ben nu eenmaal zeer betrokken bij dit dorp." «ar, zo benadrukt Prins met- ahet is niet aan hem om over loekomst van Scharendijke ieslissen. „Dat moeten de jon ge inwoners doen. Ik ben dan jiblij dat we binnenkort een tajongde nieuwe dorpsraad menpresenteren." Klankbordgroep ijiihet grote aantal belangstel den, zo'n 175 inwoners, dat der deze week op de informa- over Innovation Island ifaam, stemt hem tevreden, ii'nebben zich bijna 25 men- «aangemeld voor de klank- hjectwethouder ÜSINGEN - De wethouders kVlissingen hebben geen gro- fliojecten meer in hun pakket- liiDat blijkt uit de nieuwe por- fiiilleverdeling die gisteren fend is gemaakt. afgelopen periode waren be- igrijke kwesties zoals het leldekwartier, de Kenniswerf ahet Middengebied in zijn ge- l'öndergebracht bij één ver- itwoordelijke wethouder. Die eld zich dan niet alleen bezig p de financiële kant, maar I-met de ruimtelijke ordening landere aspecten die er bij pen kijken. „We hebben be llen die werkwijze los te la- zegt wethouder E. Walra- •oost. „Het is ontzettend om alle beleidsterreinen ®een plan onder je te hebben, aarde vraag is of dat efficiënt ïerkt, De tijd moet het leren, fa vooralsnog hebben we be lten om alles via de verant woordelijke vakwethouder te la 's lopen." (Advertentie) (Advertentie) zomercollectie babykleding I vrijdag t/m vrijdag 5 ^.bobyspedoolzook j President Rooseveltlaan 772 i in Vlissingen Aftredend dorpsraadvoorzitter Jan Prins: „De afstand tussen het gemeentehuis en de dorpen lijkt onoverbrugbaar." foto Marijke Folkertsma door Esme Soesman ZIERIKZEE - De belangstelling voor het Business Park in Zierik- zee is op dit moment groot ge noeg om de eerste fase .van het nieuwe bedrijventerrein nage noeg te kunnen vullen. De snelle ontwikkeling van Bedrijven park OoslFlakkee bij Oude Ton- ge wordt daarbij niet als concur rerend gezien. Tot nu toe hebben zich een stuk of tien gegadigden („En dat zijn geen kleintjes"), plus nog een aantal serieuze aanvragers van informatiepakketten, voor het nieuw aan te leggen Zierikzeese bedrijventerrein gemeld. Daar mee is de eerste fase van het in drie fasen opgedeelde plan prak tisch vol, schetst wethouder A. Croné de stand van zaken. Het lijkt stil rond het nieuwe be drijventerrein, maar rdat is slechts aan de oppervlakte. Pro cedureel en inhoudelijk wordt achter de schermen aan de tot standkoming' van het park ge werkt. De bedoeling is begin 2007 te beginnen met het bouw rijp maken van de grond langs de Weg naar de Val. Tijdens de Woningexpo in Goes (7 tot en met 9 april) wordt het Business Park aan het publiek gepresen teerd. Wanneer de verkoop be gint, is nog niet duidelijk. Vierentwintig kilometer verder op worden ondertussen de con touren van BedrijvenPark Oost- Flakkee zichtbaar. Hoewel op korte afstand is van vrees voor concurrentie geen sprake, stel len hoofd economische stimule ring" J. Bruurs van de Kamer van Koophandel (KvK) en vice-voorzitter H. Boogert van de Ondernemerskring Schou wen-Duiveland (OSD) eens gezind. Goeree-Overflakkee zit vooral in de transportsector. In Zierik- zee wordt veel meer op zakelij ke dienstverlening en eventueel grootschalige detailhandel ge mikt. Daarbij wordt, geeft ook Croné aan, voor een deel ge dacht aan Schouwen-Duiveland- se ondernemers die elders uit hun jasje groeien of tegen de be perkingen van cle krappe binnen stad aanlopen. Positief Maar ook over de aantrekkings kracht van het Business Park voor ondernemers buiten het ei land is Croné positief. Je combi neert een (dankzij high techvoor- zieningen)maximale infrastruc tuur voor bedrijven met een 'ide ale' woonomgeving vol rust en ruimte, promoot hij de uitbrei ding. Zowel KvK als OSD omarmen de ontwikkeling van het Busi ness Park. Beide organisaties on derhouden contacten met de noorderburen, maar daarbij is vooral verbreding van de N59 tot' vierbaansweg onderwerp van gesprek, 's-GRAVENPOLDER - De nieuwe fietsroute bordjes met alleen nummers zijn te onduide lijk, zo moeten viltstifters in 's-Gravenpolder hebben gedacht. Laten we de fietsers helpen, besloten ze, en ook nog wat plaatsnamen op de bordjes zetten. Zo gezegd, zo gedaan. Wie over de Langeweg in 's-Gravenpolder naar het oosten rijdt, weet nu dat hij niet alleen naar fietsknooppunt 79 rijdt, maar ook afkoerst op Bergen op Zoom, Antwer pen, Liège en Aachen. Als extra service staat er een enkele kilometerafstand bij. De nieuwe fietsbordjes met nummers die sinds kort overal in de provincie zijn weggezet, maken samen de fietsknooppuntenstructuur Zeeland. Je kunt aan de hand van de nummers van knooppunt naar knooppunt fietsen, kriskras door Zeeland. Om te weten, waar je heengaat, moet je wel eerst een overzichtskaart raadplegen. Onbeken den hebben daar in 's-Gravenpolder dus iets op gevonden. Toch ruimte zat op de bordjes. De provincie vindt de titel fietsknooppuntenstruc tuur Zeeland niet 'top'. Er is een prijsvraag uit geschreven om een betere naam te verzinnen met een fiets als beloning voor de winnaar. Wie meer wil weten over de wedstrijd, wordt verwe zen naar de website www.zeeland.nl/fietsprijs- vraag. foto Willem Mieras Daniélsweg 2 4451 HP Heinkcnszand «Tel 0113-563085 WWW.Caravanlife.nl In Maart April... Veel acties en voordeel op alle merken! ZetMeffs tfzè H ftTp <3jSRT>

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 39