PZC PvdA voelt zich weer gepasseerd Creatief met nieuwe fietsbordjes !^teae*« Licht van Strijenham aan Oosterschelde onder handen Musicalvereniging is op zoek naar talent NL Sociaaldemocraten blijven ook in Kapelle buiten college van B en W Automatenhal in Goes krijgt halfjaar respijt 25% i Korting [Von Belle Babyl Boom voor ex-raadslid Van Oosten CDA zwijgt over naam kandidaat Bouw skihal staat nog niet vast Grote projecten in Vlissingen niet bij één wethouder wmm WAT WIL NEDERLAND WEL VAN EUROPA? Opa factie: 0113-315649 ^pzc.nl gibus 314460 AA Goes SLtentie-exploitatie: Ld en Midden-Zeeland: 0113-315520; Ïws-Vlaanderen: 0114-372770; portaal: 020-4562500. 1 24 maart 2006 In Maart April... veel acties en voordeel op alle merken! aethlerfs föSè H éfp cEJKTj Daniclsweg 2-4451 HP Heinkenszand - Tel 0113-563085 WWW.Caravaillife.nl editie Bevelanden-Tholen yPELLE - De Partij van de Ar- itid in Kapelle voelt zich over- Jen door het voornemen van ld CDA om samen met VVD en SGP te komen tot de vorming ineen nieuw college van burge- stesteï en wethouders. jgens PvdA-fractievoorzitter ..Lambeck wees dinsdagavond •sfi alles in de richting van een .editie CDA-PvdA-SGP en fliristenUnie. Woensdagavond maakte CDA-onderhan- lelaarE. Damen via een persbe- neht bekend, dat er 'uiteinde- Ik (is) gekozen voor de combi- natie CDA-WD-SGP.' Moge- §t sluit de ChristenUnie (CU) rich nog bij die combinatie aan. Het betekent dat de PvdA ook elle met een aan zeker- hüd grenzende waarschijnlijk- ieid buiten het college van bur gmeester en wethouders blijft. Ihdanks haar verkiezingswinst saakt, de Partij van de Arbeid komende vier jaar in slechts van de vijf Bevelandse ge meenten deel uit van het dage lijks gemeentebestuur; alleen in Jeimerswaal mag de PvdA mee tel, is van de verkiezingsuit jagen leek in Kapelle de vor- van een college met PvdA, Men WD voor de hand te lig- De PvdA boekte winst en |ng van twee naar drie zetels, CDA en WD handhaafden hun antal zetels: respectievelijk vier en drie. IDeeerste gesprekken vonden in- derdaad tussen die drie partijen Is, Er ontstonden echter pro- len rond de portefeuillever- Jg (met name de portefeuille ruimtelijke ordening). Boven- loor Harmen van der Werf dien maakte de PvdA er geen ge heim van, dat zij de voorkeur gaf aan de SGP boven de WD; wethouder J. Herselman (op nieuw WD-kandidaat) heeft het in dè ogen van de PvdA de afgelopen periode niet geweldig gedaan. Daar komt nog bij dat de PvdA in de gemeenteraad goed met de SGP/CU overweg kon. Toen duidelijk werd dat een coa litie CDA-PvdA-WD niet haal baar was, werd een variant CDA-PvdA-SGP/CU onder zocht. Maar ook hier ontstonden problemen, eveneens over de portefeuilleverdeling. Deson danks meende Lambeck dat die problemen niet onoverkomelijk waren en hij verliet dinsdaga vond met een optimistisch ge voel de onderhandelingstafel, „Er waren geen inhoudelijke re denen om de gesprekken niet voort te zetten. Ik heb geen gro te obstakels gezien voor een goe de samenwerking", aldus Lam beck gisteren. CDA-onderhandelaar Damen heeft daar echter een heel ande re kijk op. Hij spreekt van 'moei zame onderhandelingen', 'geen open gesprekken' en 'gebrek aan chemie'. Advies Tijdens de collegebesprekingen speelde een (overigens geheel vrijblijvend) advies van de com missie die de geloofsbrieven van de raadsleden onderzocht een belangrijke rol. Die commissie vindt het ongewenst dat de CDA' er Burger met de porte feuille ruimtelijke ordening wordt belast om (de schijn van) belangenverstrengeling te voor komen; wethouder Burger heeft een projectontwikkelaar in de familie. Burger hecht zeer aan die portefeuille, Lambeck ook. Compromisvoorstellen brachten geen uitkomst. Indien CDA, WD, SGP (en eventueel CU) het eens worden, blijven de wethouders Hersel man en Burger op hun wethou- dersstoel zitten. De SGP 'levert' L. Kosten. Onderhandelaar Da men rekent er op, dat de samen stelling van het nieuwe college eind volgende week rond is. Vier jaar geleden begon Kapelle ook met een college van CDA, WD en SGP. SGP-wethouder Niewenhuijse moest tussentijds (eind 2003) aftreden na een kos- tenover schrijding bij de verbou wing van het gemeentehuis. Nie wenhuijse werd opgevolgd door P. Ganseman van Gemeentebe lang. Ganseman ruimde dit jaar het veld, nadat hij in opspraak was geraakt. GOES - Automatenhal Merkur Casino (voorheen Las Vegas) aan de Kreukelmarkt in Goes boet dicht, maar niet direct. Het bedrijf krijgt een halfjaar respijt tot 1 september dit jaar. De Goese burgemeester D. van Ier Zaag heeft dit besluit geno men na overleg met de eigenaar van Merkur Casino. .„Gaat de hak niet op tijd dicht, dan moet dwangsom worden betaald die al snel kan oplopen tot dOO.OOO euro." Tot de latere slui tingvan Merkur Casino is beslo ten met het oog op de twaalf werknemers van het bedrijf in „Zij krijgen zo meer kans elders werk te vinden", aldus Van der Zaag, „al dan niet bin nen andere vestigingen van Mer- kur Casino." Schipper, bedrijfsleider van Ie Goese automatenhal, laat in een reactie weten dat hij blij is lat Merkur Casino aan de Kreu- Mmarkt niet a la minute dicht moet. Hij blijft het desalniette- zuur vinden dat de Goese ging moet verdwijnen. Dat heeft te maken met het be- 'eid van de gemeente Goes voor automatenhallen. Goes wil het aantal beperken tot één vanwe ge het risico van gokverslaving. Bij verkoop van één van de twee "allen zou de vergunning verval len. Merkur Casino nam in 2004 'egas over, waarop de ge meente de vergunning introk. De automatenhal bleef open en Merkur Casino begon een proce- Iir'e bij het College van Beroep ™or het Bedrijfsleven (CBB), maar verloor. Foutje Sluiting dreigde per 1 maart. Dat is dus uitgesteld tot 1 sep tember, Merkur Casino heeft n°g vestigingen in Rotterdam, Amsterdam en Hoofddorp. Be drijfsleider Schipper acht de tans niet groot dat Goese mede- ü's daarheen willen dan *el dat er genoeg vacatures m"i' »We hebben een foutje ge- akt", erkent hij, „maar de ge meente had er toch ook voor en kiezen ons een laatste waarschuwing te geven." Loon- tjens Middelburg, vergunning houder van straks de enige auto matenhal in Goes, is momenteel met de verbouwing van groot pand op de hoek Zus- ai'straat-Wijngaardstraat tot Een restaurateur is bezig de voegen van de schoorsteen van het oude stoomgemaal bij Poortvliet opnieuw te vullen. foto Willem Mieras door Harmen van der Werf POORTVLIET - Als nieuw moet hij er over twee weken weer bij staan, de schoorsteen van het oude stoomgemaal Oosterschel de aan de dijk bij Poortvliet. Ei genaar Kees Slager laat het vijf entwintig meter lange gevaarte restaureren. Slager kocht drie jaar geleden het oude gemaal met de machi nistenwoning en de schoorsteen. Hij spaart kosten noch moeite Advertentie om de boel op te kalefateren. Zo heeft hij voor de restauratie van de schoorsteen specialist Harm Meijer uit Ten Boer in het noor den van Groningen in de arm ge nomen. „Meijer heeft het enige bedrijf in Nederland dat dit werk kan", aldus Slager, oud journalist en schrijver van on der meer Landarbeiders en De Ramp (1953). Alle voegen zijn uit de stenen in de schoorsteen verwijderd en worden opnieuw aangebracht. De pijp is schoongespoten. Bo venop de schoorsteen zat een verroeste ijzeren rand. Die wordt vervangen; zo ook de sta len klimijzers. Slager laat boven in de pijp voor zijn eigen plezier ook nog een zitje maken. „Je hebt anders toch niks aan zo'n schoorsteen." Feestje Het werk aan het hele 'gedoetje' aan de rand van de Oosterschel de gaat zo snel dat Slager eind dit jaar verwacht klaar te zijn. Hij had erop gerekend pas in 2010 de vlag in top te kunnen hijsen en wilde dan een feestelij ke heropening houden, want het stoomgemaal is in 2010 precies een eeuw oud. Een feestje komt er toch én Slager loopt met het plan rond een boek te schrijven over polderbemalirig op Tholen. De titel heeft hij al; Het verhaal van het gemaal. In het boek zal zeker het ver haal staan van de schoorsteen. Het gemaal was klaar voor ge bruik in 1910, maar de sehoor- steen nog niet, tot ergernis van het waterschap. Het lukte firma De Ridder uit Oegstgeest de pijp in een recordtijd van vier, vijf weken te bouwen. Slechts tot 1932 is er rook uit de schoorsteen gekomen. Een elek trisch gemaal verving het stoom gemaal, waarna de pijp nog ja ren en jaren is gebruikt als licht baken voor de scheepvaart op de Oosterschelde. Slager: „Als je oude vissers spreekt, hebben ze het nog al tijd over het licht van Strijen ham." Advertentie I zomercollectie babykleding i 1 vrijdag t/m vrijdag President Rooseveltlaan 772 in Vlissingen door Harmen van der Werf 's-GRAVENPOLDER - De nieu we fietsroutebordjes inet alleen nummers zijn te onduidelijk, zo moeten viltstifters in 's-Graven- polder hebben gedacht. Laten we de fietsers helpen, besloten ze, en ook nog wat plaatsnamen op de bordjes zetten. Zo gezegd, zo gedaan. Wie over de Langeweg in 's-Gravenpol- der naar het oosten rijdt, weet nu dat hij niet alleen naar fiets- knooppunt 79 rijdt, maar ook af koerst op Bergen op Zoom, Ant werpen, Liège en Aachen. Als extra service staat er een enkele kilometerafstand bij. Zoals ook een eindje verderop, op de hoek van de Langeweg en Populiere straat in 's-Gravenpolder, waar in hetzelfde nette handschrift al le plaatsnamen van kilometers- afstanden zijn voorzien. De nieuwe fietsbordjes met num mers die sinds kort overal in de provincie zijn weggezet, maken samen de fietsknooppunten- structuur Zeeland. Je kunt aan de hand van de nummers van knooppunt naar knooppunt fiet sen, kriskras door Zeeland. Om te weten waar je heengaat, moet je wel eerst een overzichtskaart Onbekenden hebben daar in 's-Gravenpolder dus iets op ge vonden. Er is toch ruimte zat op de bordjes. De provincie vindt de titel fiets- knooppuntenstructuur Zeeland niet 'top'. Er is een prijsvraag uitgeschreven om een betere naam te verzinnen met een fiets als beloning voor de winnaar. 's-HEER HENDRIKSKINDEREN - Voor de grap zei het Goese oud-raadslid A. van Oosten onlangs op zijn af scheidsbijeenkomst: „Ik wil geen lintje, zet maar ergens een boom weg, langs een fietspad of op een picknick- plaats." Hij krijgt gehoor. Volgende week donderdag wordt voor Van Oosten een kastanje geplant op een veldje aan de Frarik van Borselenstraat in 's-Heer Hendrikskin deren, vlakbij zijn woning. Zijn naam komt er ook bij te staan. „Ik weet niet of ik dat wel wil", reageert Van Oos ten afhoudend. „Ik moet daar nog eens over nadenken." De boom wordt hem aangeboden door zijn partij Groen- Links. Van Oosten heeft vierentwintig jaar in de Goese ge meenteraad gezeten, eerst namens de PPR, later namens GroenLinks. SINT-MAARTENSDIJK - Het CDA in de gemeente Tho len heeft een nieuwe wethouderskandidaat gevonden, maar zegt op nadrukkelijk verzoek van deze persoon niet om wie het gaat. Als het CDA onverhoopt niet in het colle ge komt, wil de bewuste man of vrouw niet dat iedereen weet dat hij of zij kandidaat was. CDA-wethouderskandi daat J. de Jager trok zich vorige week terug, nadat de stichting Varkens Nee in een brief aan alle partijen rod dels had verspreid over zijn verleden. Hij zou in de jaren negentig met voorkennis een vergunning voor een var kensstal hebben aangevraagd. CD A-voorzitter D. Cop- poolse gaat er nog altijd vanuit dat zijn partij in het nieu we Thoolse college komt. „Anders hadden de andere par tijen neem ik aan niet zo nadrukkelijk gevraagd of we een nieuwe kandidaat wilden zoeken." TERNEUZEN - De bouw van een vrijetijdscentrum in de Terneuzense Koegorspolder staat voor een aantal Zeeuws-Vlaamse tuincentra nog niet vast. De uitbaters van de tuincentra hebben niets tegen de komst van een skihal, maar kanten zich tegen de komst van een nieuw verkooppunt van tuinbenodigdheden bij het centrum. Zo lang de exploitant van de skihal en de gemeente Terneu- zen vasthouden aan een koppeling van een tuincentrum aan het vrijetijdscentrum, ageren de Zeeuws-Vlaamse tuincentra tegen de bouwvergunning voor het 'leisurecen- ter'. Raadsman F. van der Woude van Projectplan Nederland in Kampen meldde gisteren dat hij binnen zes weken een bezwaarschrift indient tegen de door de gemeente afgege ven bouwvergunning. „We vechten de vergunning des noods aan tot de hoogste gerechtelijke instanties. En we zullen in het gelijk worden gesteld, omdat onderzoek uit wijst dat er meer dan genoeg vierkante meters tuincen trum in de regio zijn." door Mieke van der Jaqt BERGEN OP ZOOM - De Musi- calvereniging Thé Musicompa- ny is hard op zoek naar musical talent op Noord- en Zuid-Bève- land. Donderdagavond 6 april worden Zeeuwen van die eilan den uitgenodigd voor een open repetitie in de Raayberg in Ber gen op Zoom. The Musicompany werd in 2003 opgericht om meer te zijn dan al leen een koor. Behalve aan zang wordt er vanaf het begin aan- VLISSINGEN - De wethouders van Vlissingen hebben geen gro te projecten meer in hun pakket ten. Dat blijkt uit de nieuwe por tefeuilleverdeling die gisteren bekend is gemaakt. De afgelopen periode waren be langrijke, kwesties zoals het Scheldekwartier, de Kenniswerf en het Middengebied in hun ge heel ondergebracht bij één ver antwoordelijke wethouder. Die hield zich dan niet alleen bezig met de financiële kant, maar ook met de ruimtelijke ordening en andere aspecten die er bij kwamen kijken. „We hebben be sloten die werkwijze los te la ten", zegt wethouder E. Walra- ve-Troost. „Het is ontzettend leuk om alle beleidsterreinen van een plan onder je te hebben, maar de vraag is of dat efficiënt werkt. De tijd moet het leren. Maar vooralsnog hebben we be sloten om alles via de verant woordelijke vakwethouder te la ten lopen." dacht besteed aan theater en dans. Het talent kwam in het be gin vooral uit de regio Bergen op Zoom, maar Zeeuwen wisten de weg te vinden naar de eerste productie die in De Maagd in Bergen op Zoom werd uitge voerd. De optredens bleven niet be perkt tot de Bergse podia; ver schillende kleinere concerten oogstten succes in onder meer Sint-Maartensdijk. The Musi company werkte samen met het Bredase popkoor BSUR, met de harmonie Concordia en voor een workshop Stemvorming met het gezelschap Montezuma's Reven ge- Een complete musicalproductie heeft The Company nog niet ge daan, maar dat staat voor ko mend jaar op het programma. Het is voor de productie die in juni 2007 zal worden opgevoerd dat The Musicompany Zeeuws talent wil werven. Wie tussen zestien en veertig jaar is, be schikt over zangtalent, acteerta lent en gevoel voor ritme, kan te recht in de Raayberg vanaf 20.00 uur. Aanmelden is niet verplicht maar wel handig op 06- 18922127 of via themusicompany@hotmaü. com (Advertentie) de regering wil uw mening weten. www.nederlandineuropa.nl IN EUROPA.NL Nummers alleen op de nieuwe fietsroutebordjes is niet genoeg, hebben sommigen in 's-Gravenpolder kennelijk gedacht: ze hebben met vilstift plaatsnamen toegevoegd. foto Willem Mieras Wie meer wil weten over de wed strijd, wordt verwezen naar de website www.zeeland.nl/fiets- prijsvraag. zeeuwse almanak De dochter van de buren was maar af en toe op bezoek. Van daar dat ze elkaar niet zo goed kenden. Maar vriende lijk was ze wel. Zo vond ze hem een vrolijke en opgewek te opa. Vriendelijk van haar. Hij knapte er van op; zo'n compliment krijg je niet elke dag. Alleen één ding: hij had hele maal geen kleinkinderen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 31