'Klanten Van der Hoop eisen al hun geld terug Ontslag wegens verzet tegen 'geintjes' PZCs m Staatssecretaris vindt kredietbanken te duur Trainen voor patrouillelopen in Uruzgan Arubaanse politie zoekt weer naar Amerikaanse j spaarzegel j de DVD-spaarweken van ij "J J de PZC. Iedere dag ver- 0 schijnt er een van de drie PZC diamantroof vrij Reacties wangedrag marine VOLVO OCCASION DAG EN CAR VILLAGE VOLVO Huisdierenforum pleit voor chip in alle honden The Cats koninklijk onderscheiden Sportvissers vrezen regelbrij Taxi sleurt jongetje mee Man koopt meer bij mooie vrouw Buggy's in deel Apenheul geweerd leninghouders van failliete bank zijn strijdbaar Binnensteden weren trucks Alle verdachten door Floor Liqtvoet DEN HAAG - Meerdere nieuwe getuigen hebben verklaringen afgelegd over de mogelijke vind plaats van het lichaam van de vermiste Amerikaanse Natalee Holloway. Deze nieuwe informatie is voor de Arubaanse politie reden om het strand bij het Marriott Ho tel, de Fisherman's Hut en de duinen aan de noordwestkust van Aruba opnieuw grondig te doorzoeken. Dat zegt Gerold Dompig, het plaatsvervangend hoofd van de Arubaanse politie en leider van hêt onderzoek naar de verdwenen Natalee. De Nederlandse politie gaat de Aru baanse assisteren bij de nieuwe zoektocht naar het lichaam van de tiener die tijdens een vakan tie op Aruba verdween. Afgelo pen zomer werden in de zoek tocht naar Natalee Holloway al delen van Aruba afgegraven en het meertje bij de Aruba Rac quet club drooggelegd. Ook speurden drie Nederlandse F-16's met infraroodstraling da genlang het eiland af. Zo kan on der meer recent omgewoelde aar de worden opgespoord. Deze ac ties leverden niets op. De kans dat Natalee ruim een jaar na haar vermissing nog in leven is, is vrij gering. Dompig noemt het 'hoogstvermoedelijk' dat de achttienjarige Amerikaanse bij een misdrijf om het leven is ge komen. De Nederlander Joran van der Sloot, die inmiddels in Nederland verblijft, is nog altijd één van de belangrijkste ver dachten. Hij zei gisteren dat hij over de informatie die de politie door de nieuwe getuigenverkla ringen heeft verkregen, niet is gehoord. GPD Advertentie DVD-Spaarweken >- Dit is een spaarzegel voor verschillende zegels in de krant. Met drie verschillende zegels heeft u een volle spaarkaart en kunt u een DVD bestellen. Spaarkaarten staan op woens dag en zaterdag in de krant t/m 8 april. het alfabet van Zeeland Advertentie (Advertentie) Belangrijke mededeling over de TASSA en SNIGLAR kinderbedden. Pr!- i i Door een productiefout zijn sommige bedbodems niet correct verlijmd, waar door zij mogelijk niet voldoen aan de eisen voor stootvastheid van de Europese veiligheidsnorm voor kinderbedden, EN 7ló. Er zijn voor zover bekend geen ongelukken gebeurd. Voor IKEA heeft de veiligheid van kinderen de allerhoogste prioriteit; al onze producten moeten minimaal voldoen aan de geldende veiligheidsnormen. IKEA vraagt alle klanten die vanaf augustus 2005 een TASSA of SNIGLAR kinderbed met een bodem van 55 bij 112 cm hebben gekocht, deze bed- bodem terug te brengen naar de klantenservice. Je krijgt dan een nieuwe. De oproep geldt alleen Voor bedbodems van 55 bij 112 cm, voorzien van de opdrukken 'ID NO 15333' en 'Made in Poland', Deze bedbodems zijn niet in andere kinderbedden gebruikt. 2 Voor meer informatie kan |e contact opnemen via het gratis telefoonnummer 0800-453 26 49. Onze excuses voor eventuele ongemakken. 5 Ma t/m vr 10-21 uur. Za 9-20 uur. 0900-235 45 32 (0.10/min.). www.IKEA.nl HAARLEM - De raadkamer van Bi rechtbank in Haarlem heeft gisteren wederom twee verdach te) van de diamantroof op Schiphol vrijgelaten. Dat liet een woordvoerder van Het OM in Haarlem weten. De twee zaten vast op verdenking «heling en witwassen. lee zijn de laatste van de in totaal zeven aangehouden ver dachten weer op vrije voeten. Een woordvoerster van de recht bank kon niets zeggen over de grond waarop de verdachten ajn vrijgekomen. De diamant- loof had plaats op 25 februari De daders maakten voor 15miljoen euro buit. ANP (Advertentie) DOKKUM - Het 17e infanteriebataljon dat eind dit jaar naar de Afghaanse regio Uruzgan vertrekt, oefent in Dokkum het lopen van patrouilles. Van de zeshonderd bataljonleden uit Oirschot bezochten gisteren 120 militairen het Friese stadje. De patrouilles worden te voet uitgevoerd. foto Niels Westra/GPD door Floor Liqtvoet DEN HAAG - Vijftien mannen komen de slaapzaal van de vrou welijke mariniers op het fregat Hr. Ms. Tjerk Hïddes binnenlo pen. Snel trekt één van de vrou wen haar dekbed stevig over zich heen. Ze weet immers hoe laat het is en doet een verwoede poging niet op te vallen. De matroos doet haar verhaal over seksueel wangedrag bij de marine aan het AFMP-vak- bondsblad OpUnie. Ze vertelt dat de mannen met enige regel maat ongevraagd bij de. vrou wen in bed kruipen om zich ver volgens op te dringen. Seksueel getinte opmerkingen, aanranding en zelfs verkrach ting: uit het relaas blijkt het da gelijkse praktijk aan boord van het schip dat is ingezet bij de jacht op terroristen, de operatie Enduring Freedom. Maar op het fregat zelf houdt iedereen zijn mond. De vrouwelijke mariniers durven geen aangifte te doen uit angst dat dan hun takenboek niet wordt afgetekend en dit hun carrière zal belemmeren. De 20-jarige vrouw die voortdu- DEN HAAG - De Tweede Kamer is geschokt over de gisteren naar buiten gekomen verhalen over wangedrag op jiet marinefregat Tjerk Hiddes. Het zou gaan om aanranding van vrouwen, verkrachting, drugge bruik, drankmisbruik en machtsmisbruik. Volgens de PvdA vormen de verhalen over de Tjerk Hiddes nog maar het topje van de ijsberg. Kamerlid Eijsink zei al langer op de hoogte te zijn van gevallen van seksuele intimidatie. Defensie spreekt zelf over enige tientallen ge vallen per jaar. Eijsink is boos over de manier waarop staatssecreta ris Van der Knaap en minister Kamp van Defensie met de zaken om gaan. Het onderzoek dat Defensie dinsdag aankondigde, komt vol gens haar te laat. Van der Knaap zei gisteravond dat als uit het onderzoek blijkt dat op het fregat seksuele intimidatie heeft plaatsgevonden alle betrok kenen worden ontslagen. „Een leidinggevende die misbruik maakt van zijn positie, daar is maar een antwoord op. Daar is het gat van de deur. Weg." ANP (Advertentie) 1 8 t/m 25 maart MORGEN DE LAATSTE DAG! keus uit 70 Volvo Used Cars financiering direct te regelen: uitgestelde betaling of 0% renteactie rend wegduikt als de mannen binnenkomen, klapt uiteindelijk wel uit de school. Ze kaart de seksuele intimidatie aan bij een vertrouwenspersoon en doet na de missie op de Arabische zee aangifte van aanranding bij de marechaussee in Den Helder. Ook vertelt ze over drugsge bruik door de bemanning in de havens. Terug aan boord, blijkt de aan gifte te zijn uitgelekt. En de openhartigheid wordt door colle ga's op zijn zachtst gezegd niet op prijs gesteld. Treiterijen be ginnen. Als ze vervolgens haar leidinggevende hierop aan spreekt, reageert hij luchtig. De commandant weigert in te grijpen. Hij doet het af met 'het zijn geintjes van de jongens', zo verklaart de vrouw. Door de ver ziekte, sfeer valt haar werk in middels zo zwaar dat ze haar aangifte in een melding laat ver anderen. Maar het effect blijft uit. Als weer eens een collega haar meldt dat hij 'geil' is en ze daarom dreigt zijn opmerkingen te rapporteren, wordt haar ta kenboek niet afgetekend. Het in complete takenboek is uiteinde lijk de reden waarom ze door De fensie wordt ontslagen. Het ont slag heeft ze inmiddels aange vochten. Staatssecretaris Van der Knaap van Defensie heeft een commissie, onder leiding van Boele Staal, commissaris van de koningin in Utrecht, de ze week opdracht gegeven onder zoek te doen naar seksuele inti midatie bij Defensie. GPD door Sentina van der Meer DEN HAAG - Staatssecretaris Van Hoof van Sociale Zaken gaat de schuldhulpverlening on der de loep nemen. De rol van gemeentelijke kredietbanken en particuliere financiële instellin gen is volgens hem nu te ondui delijk. Hij zet vooral vraagte kens bij de gemeentelijke organi saties, die relatief duur zouden zijn. Tijdens een debat in de Tweede Kamer wees Van Hoof gisteren Advertentie op de Nederlandse Vereniging voor Volkskrediet, die eerder de ze maand waarschuwde dat door een verkeerde aanpak veel mensen buiten de boot vallen. De staatssecretaris wil binnen een paar maanden de markt van schuldhulpverlening beter in beeld hebben. Van Hoof wordt door zowel rege ringspartij CDA als de oppositie al geruime tijd onder druk gezet schulden te voorkomen en te be strijden, Vooral de oppositiepar tijen PvdA, GroenLinks en de SP vinden dat er te weinig ge beurt. Zij pleiten onder meer voor een verbod op agressieve en misleidende reclames op tele visie voor dure leningen. Volgens Van Hoof is dit jaar juist 'wetgeving ingevoerd om misleidende reclames voor con sumptief krediet aan te pakken. Coalitiegenoten CDA en WD willen de effecten hiervan eerst afwachten. ANP doorThea van Beek DEN HAAG - Alle honden moe ten verplicht worden geregis treerd en geïdentificeerd, via bij voorbeeld een chip of tatoeage. Dat is nodig om ziekten te be strijden die van dier op mens overslaan en om malafide han del tegen te gaan. Op termijn moet de verplichting ook voor katten gelden. Dat is een van de voorstellen van het Forum Welzijn Gezel schapsdieren. In het forum zit ten vertegenwoordigers van die- renbeschermingsoganisaties diergeneeskundigen, dierenhan del en het ministerie van Land bouw. Het ministerie is als eni ge tegen de verplichte identifica tie. Verplichte identificatie en regis tratie waren tot enkele jaren ge leden alleen verplicht voor hon den en katten die professioneel werden - gefokt en verhandeld, en voor asiels. Het ministerie schafte die maatregel tot woede van de Dierenbescherming in 2004 af. Met de registratie kan volgens een meerderheid van het forum het aantal agressieve honden af nemen. Ook zullen er minder zwerf- en asieldieren zijn omdat weggeraakte dieren sneller zijn op te sporen. De registratie heeft ook tot doel de handel en fokkerij te reguleren. Ruim de helft van de gezinnen in Nederland heeft een huisdier. Dat zijn 1,8 miljoen honden, 3,3 miljoen katten en 1 miljoen ko nijnen. Verder worden 0,8 mil joen knaagdieren gehouden, 19 miljoen vissen, 5 miljoen vogels en een kwart miljoen reptielen en amfibieën. GPD vrijdag 24 maart 2006 VOLENDAM - The Cats zijn benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. De bandleden Cees Veerman, Piet Veerman, Jaap Schil der en Arnold Mühren kregen de onderscheiding gister middag uit handen van de burgemeester van Volendam, W. van Beek. The Cats waren bijeen in een hotel in Volendam voor een eenmalige reünie en de presentatie van een nieuwe cd en dvd met daarop twee nieuwe nummers. ANP ROTTERDAM - De sportvissers in Nederland vrezen dat ze in 2007 te maken krijgen met veel nieuwe regeltjes. Dat zei Onno Terlouw van Sportvisserij Nederland giste ren bij de opening van de 38e Visma in Ahoy' Rotterdam. De Visma de belangrijkste hengelsportbeurs van Neder land, is gopend tot en met zondag. Het verdwijnen van de sportvisak^e per 1 januari 2007 is in de sportviswereld een belangrijk gespreksonderwerp. Dankzij dit staatsdocument kunnen sportvissers nu op veel stekjes terecht met één akte. De vissers vrezen dat allerlei overheden straks eigen be leid gaan voeren, boven op de al bestaande regels, die soms nog stammen uit de middeleeuwen. ANP BERGUM - Een achtjarige jongen uit het Friese Bergum is woensdag overleden, nadat hij door de taxi die hem net bij de Bergumse Noordersingel had afgezet, negen meter was meegesleept. Zijn jas was bij het uitstappen tussen de schuifdeur van de taxi Idem komen te zitten. Dat maak te de politie gisteren bekend. Nadat de jongen was uitgestapt, reed de 23-jarige chauf feur weg. Direct hoorde hij Mappen tegen de zijkant van zijn bus. Toen de bestuurder in zijn spiegel keek, zag hij het slachtoffer gewond op de stoep liggen. Het jongetje overleed later in een Leeuwardens zieken huis. ANP AMSTERDAM - Mannen doen meer Medingaankopen als ze worden geholpen door een aantrekkelijke verkoopster. Dat concludeert onderzoeksbureau GfK, in opdracht van het modevakblad Textilia. GfK ondervroeg 2000 mannelijke consumenten naar hun gevoeligheid voor vrouwelijke charmes, als ze in een win kel zijn. Bijna een op de drie jonge mannen zei eerder be reid te zijn Meren te kopen, als ze sjans hebben met ver koopsters, of denken dat ze sjans hebben. ANP APELDOORN - Buggy's voor het vervoeren van kinderen zijn in een deel van de Apenheul niet meer welkom na de opening op 1 april. Vooral agressieve doodshoofdaapjes wisten de laatste ja ren kinderen eten afhandig te maken. Bezoekers Maagden dat buggy's door apen gesloopt wer den en dat ze bang werden van de dieren, aldus een woordvoerder. Het park stelt met nadruk dat het niet gaat om een 1-april-grap. ANP BEN BOSCH - Tien steden wor- I Onverboden gebied voor zwaar irvuilende vrachtauto's. Waag tekenen zij in Tilburg ia overeenkomst dat vanaf Ispril 2007 alleen nog wagens s!schone motoren winkels mo gen bevoorraden. Nijmegen, Delft, Haarlem, Rotterdam; Den Haag, Utrecht, Tilburg, Den Bosch, Eindhoven en Helmond tëtaen het convenant met het HRiiéustaatssecrétaris Van Geelis bij de ondertekening aan- raig. Me', het weren van vervuilend vrachtverkeer uit de eentra wil- lende steden de luchtkwaliteit verbeteren. GPD ^Mathiis Rotteveel jliSTERDAM - De gedupeerde leninghouders van de failliete finder Hoop bank nemen geen (joegen met de 70 procent die jigisteren door de curator toe- icgd kregen. Ze willen door- Dien totdat ze al hun spaarte- pdkrijgen uitgekeerd. [jjdens een bijeenkomst giste- 1 ,(n van de rechtbank in Amster- maakte curator Rutger fdiimmelpenninck bekend dat rekeninghouders eind april, Degin mei al 50 a 60 procent van ipii spaargelden tegemoet kun- gn zien en dat er daarna nog betalingen volgen. {Zeventig procent is goed moge lijk en wellicht meer", aldus de arator. Hij gaf aan eerst nog en- Éde geschillen met andere luldeisers van Van der Hoop dl te moeten vechten. Be rekeninghouders, waarvan W zich hebben aangesloten bij k Stichting Hoop-Verlies, zeg gen geen genoegen te nemen met een uitkering van 70 pro cent. Jeroen Verburg (51), die met zijn vriendin een vermogen van zo'n 300.000 euro op een spaarrekening bij Van der Hoop had staan, zegt door te vechten totdat hij zijn volledige kapitaal terug heeft. Hij windt zich op. over de in zijn ogen bescheiden toezeggingen van de curator. „Naast onze vorderingen is er nog een miljoenen vordering van een financieel dienstverlener uit .Rotterdam, NMT holding", zegt hij. „Maar de curator zegt die te rug te kunnen brengen tot enke le tonnen. Verder zijn er de aan deelhouders, maar die komen pas aan de beurt als de rekening houders hun geld hebben terug gekregen. Als de curator zegt dat er nog 134 miljoen euro in kas is en de rekeninghouders hebben ongeveer dat bedrag te goed, dan gaat onze vergoeding toch richting de honderd pro cent?" Tijdens de bijeenkomst kwam ook de rol van de De Ne- derlandsche Bank (DNB) aan de orde. DNB ligt onder vuur, om dat de toezichthouder lijdzaam zou hebben toegezien hoe de grootbanken nét voor het faillis sement hun leningen terughaal den en zo de particuliere reke ninghouders met de problemen opzadelden. DNB zegde eerder deze week wel toe de maximale garantie voor de gedupeerde spaarders te verdubbelen tot 40.000 euro per persoon. De kos ten van deze garantieregeling wil DNB echter weer verhalen op de failliete bank zelf. GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 3