Ministerie wil uitleg van L'escaut PZC De Oude Stad is méér dan een gymclub VEILIGHEID Milieubarometer van goud voor Boogaard Klooster wordt vakantiepark Taxibedrijf moet 5850 betalen voor economische delicten AANPAK SOCIALE Bingo in Vlissingen Peutergym stopt na zestien jaar Prijsvraag naam fietsroutenetwerk Bouw skihal staat nog niet vast Boom voor ex-raadslid Van Oosten CDA zwijgt over naam kandidaat Woningcorporatie moet bouw dure koopwoningen verklaren WAANZINNIGE OPENINGSAANBIEDINGEN I agenda ,STREEKACTIVITEITEN MIDDELBURG - Midgard, 21.00 uur: Mstalnight; SEROOSKERKE - De Zandput, 19.30 uur: Toneelvereniging Serooskerke Speelt de komedie Een bimbam met veel rimram; VLISSIIMGEN - Coosje Buskenstraat/ Scheldeplein, 8.00-16.00 uur: Week markt; Open Hof, 9.00 uur: Hatha yoga en om 10.35 uur Power yoga; Oranjemolen, 13.00-16.00 uur: Openstel ling gerestaureerde bunker;. Oe Paraplu, 19.30-22.30 uur: Tienerdis- VLISSINGEN - De stichting Ma joraat in Vlissingen aan de Van Hogendorpweg houdt zondag een bingo. De bingo begint om half twee. De entree is gratis. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur redactie WALCHEREN Buitenruststraat 18 Postbus 8070 4330 EB MIDDELBURG Tel: 0118-493000 Fax: 0118-493009 E-mail; redwaleh@pzc.nl Maurits Sep (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Selma Osman Wendy van den Hurk Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Addie Weijermans (links) helpt een meisje over een bank te springen. Ook de moeders steken een handje toe. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Na zestien jaar komt ër een einde aan de peutergym bij speel tuinvereniging De Oude Stad in Vlissin gen. De twee gym jufs willen met het oog op hun leeftijd, het stokje overdra gen aan anderen. Tot grote spijt van de kinderen, de ouders en het consultatie bureau zijn er geen opvolgers te vinden. „We zijn al twee jaar op zoek naar men sen die het van ons willen overnemen", zeggen Addie Weijermans (61) en Toos Stroo (50). „Maar het is vrijwilligers werk. Het valt niet mee om mensen te vinden die dit elke week willen doen. Het is iets wat je vanuit je hart moet doen. Ook moet je kinderen leuk vinden en geduld hebben." Zestien jaar geleden vroeg het consulta tiebureau aan gymlerares Weijermans of ze peutergym wilde geven. „In die tijd werd duidelijk dat kinderen steeds minder gingen bewegen." De peuter gym moest daar tegenwicht aan geven. „Toch wordt het alleen maar meer" zegt Weijermans. „Kinderen worden steeds langer vervoerd in buggy's en au to's. Ouders hebben weinig tijd en als ze bijvoorbeeld boodschappen doen is het makkelijk dat het kind in een buggy zit. De kleine kan dan nergens aanko men en de ouders kunnen meteen weer weg. En dan hebben we het nog niet eens over de televisie gehad." Weijermans kan dikwijls kinderen die te weinig beweging hebben gehad, aan wijzen. „Kijk maar eens in de Wal- straat, hoe ze over stoepjes lopen. Zo voorzichtig of wiebelig. Ze missen erva ring. En zo meteen, als de speeltuin weer open gaat, zie je dat ook bij het klimrek. De kinderen kunnen niet goed inschatten hoe ze het beste kunnen klim men, met alle gevolgen van dien. We zien hier bij de peutergym kinderen met hoogtevrees. Dan staan ze helemaal ver krampt op een bankje. Dat soort ang sten kunnen overwonnen worden door kinderen op jonge leeftijd deze dingen te laten doen." Vanaf het seizoen 1989/1990 wordt elke donderdagochtend van half tien tot half elf gegymd in het zaaltje bij de speel tuin in de Paardenstraat. Zodra kinde ren kunnen lopen, zijn ze er welkom om over bankjes en richeltjes te lopen, te springen op een trampoline, met ballen te gooien en liedjes te zingen. Maar de peutergym in De Oude Stad is nog veel meer dan dat. vrijdag 24 maart 2006 door Edith Ramakers ZOUTELANDE - Een bronzen en een zilveren milieubarometer had A. Boogaard van minicam- ping Boogaard in Zoutelande al. Dit seizoen is daar het gouden certificaat aan toegevoegd. Boogaards minicamping is de eerste die een gouden milieuba rometer heeft ontvangen. „Boogaard heeft de ambitie om een bedrijf te runnen dat ge richt is op duurzaamheid en energiebesparing", zegt keur meester M. Ouwerkerk van de stichting milieu, veiligheid en kwaliteit. Een bronzen of zilve ren milieubarometer werd wel al eerder aan andere minicam- pings uitgereikt. Ook die certifi caten staan voor een milieube wuste bedrijfsvoering. In de praktijk betekent het dat de keurmerk-minicampings spaar zaam omgaan met gas, water en elektriciteit en dat de afvalpro- ductie wordt gescheiden. Om ho ger te komen, is meer nodig. Boogaard: „Zoals milieuvriende lijk schilderwerk of het verrich ten van bouwaanpassingen, waardoor er in de sanitaire voor ziening veel lichtinval is." Boog aard houdt daarnaast regelma tig cultuur- en milieuactivitei ten. Hij strooit bloemenzaad uit, geeft rondleidingen langs de bloembedden en vertelt onder andere over de ontstaansgeschie denis van de nabijgelegen Vlied berg bij Boudewijnskerke. Hij zegt dat de toeristen vaak meer willen weten over de bijzondere eultureel-historisehe elementen in de omgeving waar zij op va kantie zijn. (Advertentie) foto Ruben Oreel „Het sociale aspect is ook heel belang rijk", zeggen Weijermans en Stroo. „Na afloop drinken we met de kinderen en de ouders nog een beker sap öf een kop je koffie. Vaak komen dan kleine op voedkundige vragen aan bod. Moeders vragen elkaar hoe zij bepaalde dingen aanpakken en ondertussen spelen de kinderen met elkaar. Het is voor ouders ook zo'n moment in de week waarop ze ontspannen andere ouders kunnen ont moeten. Daarom houden we de bijdrage voor de peutergym bewust heel laag. Meedoen kost 25 cent per keer. Zo is het laagdrempelig en voor iedereen betaal baar." Begin juni stoppen de twee gymlerares- sen met de peutergym. „We merken dat het steeds zwaarder voor ons wordt. Vooral dat gesjouw met die matten wordt lastiger. We willen stoppen voor dat het ons echt gaat tegenstaan. Dus als er vrijwilligers zijn die het van ons willen overnemen, heel graag." MIDDELBURG - De provincie heeft een prijsvraag uitge schreven voor het nieuwe fietsroutenetwerk dat gedepu teerde A. Poppelaars deze week officieel in gebruik heeft genomen. De naam fietsknooppuntenstructuur Zeeland is de provincie te weinig inspirerend. Wie wil meedoen aan de prijsvraag voor een leukere naam, kan voor meer infor matie terecht op www.zeeland.nl/fietsprijsvraag en de winnaar kan een fiets in de wacht slepen. Bij de opening van het dan helemaal voltooide fietsroutenetwerk op 22 mei wordt de uitslag van de prijsvraag bekend gemaakt. TERNEUZEN - De bouw van een vrijetijdscentrum in de Terneuzense Koegorspolder staat voor een aantal Zeeuws-Vlaamse tuincentra nog niet vast. De uitbaters van de tuincentra hebben niets tegen de komst van een skihal, maar kanten zich tegen de komst van een nieuw verkooppunt van tuinbenodigdheden bij het centrum. Zo lang de exploitant van de skihal en de gemeente Terneu- zen vasthouden aan een koppeling van een tuincentrum aan het vrijetijdscentrum, ageren de Zeeuws-Vlaamse tuincentra tegen de bouwvergunning voor het 'leisurecen- ter'. Raadsman F. van der Woude van Projectplan Neder land in Kampen meldde gisteren dat hij binnen zes weken een bezwaarschrift indient tegen de door de gemeente af gegeven bouwvergunning. „We vechten de vergunning desnoods aan tot de hoogste gerechtelijke instanties. En we zullen in het gelijk worden gesteld, omdat onderzoek uitwijst dat er meer dan genoeg vierkante meters tuincen trum in de regio zijn." 's-HEER HENDRIKSKINDEREN - Voor de grap zei het Goese oud-raadslid A. van Oosten onlangs op zijn af scheidsbijeenkomst: „Ik wil geen lintje, zet maar ergens een boom weg, langs een fietspad of op een picknick plaats." Hij krijgt'gehoor. Volgende week donderdag wordt voor Van Oosten een kastanje geplant op een veldje aan de Frank van Borselenstraat in 's-Heer Plendrikskinderen, vlakbij zijn woning. Zijn naam komt er ook bij te staan. „Ik weet niet of ik dat wel wil", reageert Van Oosten af houdend. „Ik moet daar nog eens over nadenken." De boom wordt hem aangeboden door zijn partij Groen- Links. Van Oosten heeft vierentwintig jaar in de Goese ge meenteraad gezeten eerst namens de PPR, later namens GroenLinks. SINT-MAARTENSDIJK - Het CDA in de gemeente Tho- len heeft een nieuwe wethouderskandidaat gevonden, maar zegt op nadrukkelijk verzoek van deze persoon niet om wie het gaat. Als het CDA onverhoopt niet in het college komt, wil de bewuste man of vrouw niet dat iedereen weet dat hij of zij kandidaat was. CD A-wethouderskandidaat J. cle Jager trok zich vorige week terug, nadat de stichting Varkens Nee in een brief aan alle partijen roddels had verspreid over zijn verleden. Hij zou in de jaren negentig met voor kennis een vergunning voor een varkensstal hebben aan gevraagd. CDA-voorzitter D. Coppoolse gaat er nog altijd vanuit dat zijn partij in het nieuwe Thoolse college komt. Advertentie door Miriam van den Broek MIDDELBURG - Een 38-jarige eigenaar van een taxibedrijf uit Middelburg is veroordeeld tot een boete van 5850 euro omdat zijn administratie in september 2004 niet op orde was en hij zich niet had gehouden aan de milieueisen. Dat heeft de econo mische politierechter in Middel burg besloten. Uit onderzoeken van de Inspec tie Verkeer en Waterstaat bleek dat er verschillende keren gege vens ontbraken op de controle documenten. Een aantal keren was het kentekennummer van de auto niet ingevuld, was het begin of het einde van de dienst tijd van de chauffeur niet opge schreven of ontbrak de kilome terstand. Keuringsbewijs Ook kwamen de diensttijden van chauffeurs op de controledo cumenten niet altijd overeen met die op de weekstaten. Ver der kon een bestuurder van een bus tijdens een controle geen gel dig vergunningsbewijs van de vervoerder laten zien en werd er een paar kèer gereden met een bus waarvan het keuringsbewijs was verlopen. Voor deze overtre dingen moet de eigenaar 2350 euro betalen. Voor het niet scheiden van ge vaarlijke afvalstoffen, het slecht opslaan daarvan en het niet schoonmaken van de werk plaats waar met gevaarlijke stof fen wordt gewerkt, kreeg de ei genaar zeven boetes van 500 eu ro, waarvan 250 euro voorwaar delijk met een proeftijd van twee jaar. Geen geld Omdat de eigenaar twee weken geleden tijdens de zitting aan gaf nauwelijks nog geld te heb ben, eiste de officier van justitie een werkstraf van 355 uur. Toch liet advocaat J. Valkduuk met een doorschemeren dat een boe te toch beter zou zijn dan een werkstraf. De rechter is aan dat verzoek te gemoet gekomen. De officier van justitie verweet de onderne mer ook dat enkele chauffeurs zich niet hadden gehouden aan de verplichte rusttijden. Voor die punten heeft de rechter de Middelburger vrijgesproken. Symposium 10 mei 2006, 9.00 tot 17.00 uur m Maurits Sep VLISSINGEN - Woningcorpora- lie L'escaut moet dure koophui- ,f,i bouwen om geld te verdie- ncn voor de herstructurering van oude wijken. Dat verklaart volgens directeur J. van Beek huizen waarom in 2004 negen den huizen van meer dan 2(|(|,0ö0 euro zijn gebouwd. Het ministerie van Volkshuisves- ling, ruimtelijke ordening en mi- t|u. (Vrom) heeft bij L'escaut om opheldering gevraagd over de bouw van dure koopwonin gen. Een woningcorporatie heeft als taak huizen te bouwen voor mensen met een inkomen tot 33.000 euro per jaar, stelt Vrom. Het gaat vooral om huur huizen voor sociale huisvesting. Dure koophuizen van meer dan twee ton mogen alleen worden gebouwd als daar een goede re den voor is. L'escaut heeft tot 31 maart de tijd gekregen om met een goede verklaring voor het bouwbeleid te komen. Vólgens directeur Van Beekhui zen is die uitleg eenvoudig. „Wij hebben een afspraak met de ge meente Vlissingen over het her structureren van oude wijken. Dat kost veel geld. Daarom heb ben wij tegen .de gemeente ge zegd dat we dat best willen doen, maar dat we dan ook de mogelijkheid moeten krijgen om geld te verdienen. Dat kan als we dure huizen mogen bouwen in het buitengebied." L'escaut heeft via die afspraak in 2004 negentien koopwonin gen gebouwd van meer dan 200.000 euro in de nieuwe wijk Lammerenburg. Dat doet de wo ningcorporatie overigens niet zelf, maar middels de projectont wikkelaar Marsaki, die aan L'es caut is verbonden. Van Beekhuizen kan niet zeggen voor welke herstructurerings projecten het geld van de nieuw bouw in Lammerenburg is ge tókt. „Daar zitten geen recht streekse lijnen tussen. Het geld wordt verdeeld over meerdere projecten." Hi) benadrukt wel dat het bou wen van dure koopwoningen voor de woningcorporatie van groot belang is. „Mogen we dat niet, dan moeten we een andere oplossing bedenken om het on rendabele deel van de herstruc tureringsopdracht te kunnen be talen. Dan moeten we dat uit ei gen zak betalen, of de gemeente moet die onrendabele top beta len. Als dat niet lukt, dan heeft dat gevolgen voor de stadsvernieu wing in die oude wijken, zegt Van Beekhuizen. „Dan kunnen we die opdracht nietof maar voor een deel uitvoeren. Of we moeten meer huurhuizen gaan verkopen om geld binnen te krij gen.". Doorstroming De bouw van dure koopwonin gen door L'escaut draagt ook bij aan de doorstroming op de wo ningmarkt. Mensen die zo'n huis kopen, laten een goedkope re koopwoning achter. Die wordt gekocht door mensen in een duur huurhuis, waardoor uiteindelijk ook de goedkope huurhuizen beschikbaar komen voor starters en mensen met he le lage inkomens. L'escaut gaat voorlopig door met de bouw van dure koopwoningen van meer dan twee ton, zegt Van Beekhui zen. Marsaki is één van de project ontwikkelaars clie in Sou burg-Noord gaat bouwen. door Wendy de Jong OOST-SOUBURG - De Souburgse toneel- en ca baretvereniging Stee houdt zaterdag 25 maart en zaterdag 1 april het blijspel Zusters in zaken van Ton Davids. Een klooster met vier nonnen en een pastor, dreigt failliet te gaan. De aartsbisschop is van plan om het klooster te verkopen als Guus Jonge- neel op het toneel verschijnt. Hij heeft grootse plannen met het klooster, die hij samen met zus ter Francisca verder uitwerkt. Het klooster wordt binnen korte tijd veranderd in een rendabel va kantiepark. Als de aartsbisschop wil langskomen, dreigen de zaken alsnog mis te gaan. Maar dan komt er hulp van Rianne die het klooster invlucht en hulp biedt. Uiteindelijk komt alles toch nog goed en het klooster wordt met inspanning van de zusters een groot succes. Beide voorstellingen vinden plaats in wijkcen trum De Zwaan aan de Kromwegesingel in Oost-Souburg. Op 1 april wordt na de voorstel ling een bal gehouden. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de zaal, maar ook in de voorverkoop bij Schinkel Assurantiën in de Kanaal straat en via M. Jacobse, telefoon: 0118 - 460889. foto Ruben Oreel Provincie Zeeland LOCATIE: ROOSEVELT ACADEMY, MIDDELBURG in de ochtend worden verschillende workshops jlfl georganiseerd waar zowel Zeeuwse als landelijke projecten worden gepresenteerd. 's Middags wordt door de Roosevelt Academy een aantal lezingen gegeven met tips vanuit de sociale wetenschappen. Heeft het symposium uw belangstelling gewekt? Kijk voor het programma en meer informatie op: www.middelburg.nl, www.temeuzen.nl en www.zeeland.nl/bsz onder Nieuws. Wanneer u graag een uitnodiging wilt ontvangen kunt u mailen naar bsz@zeeland.nl of bellen met 0118-63 14 74 Tuinmeubelen I Gevelbekleding teal/stapel- sloel Seattle van 169? teak'standen stoel Bali teak'standen- sloel Dublin van 169?- Super Set-AANBIEDING MStSltGctlfStilt ^399,- teak aeckcnair van JJö?- TEAK UITSCHUIFTAFEL 100 x 100/210 INCL. 6 VERST. STOELEN TEAKJJMK- opening zat. 25 maart aanbiedingen geldig t/m 22 april Official Dealer Alexander Rose Teak Garden Keralit Gevelbekleding |Middelburgsestraat 24 Koudekerke 0118-551444|

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 13