PZC Wonen in het groen bij Der Boede Newroz piroz be! 25% I Korting Keten van nieuwe natuurgebiedjes Oude Veerseweg Lintje voor vrijwilligerswerk 116 appartementen op terrein van de monumentale buitenplaats ve"te Geen boete voor vervoer ran oud ijzer Botsing door voorrangsfout Multraship bergt motorjacht Actie tegen illegale bewoners Doel Computerapparatuur gestolen Vlissingen stapt af van projectwethouders Borstkankervereniging houdt speciale modeshow Opa SuS", 4460 AA Goes .^ertentle-explonat's; E.en Midden-Zeeland: 0113-315520: "«-Vlaanderen: 0114-372770: finaal: 020-4562500: Iiijdag 24 maart 2006 editie Walcheren 'nnrFriith Ramakers KOUDEKERKE - Het begin «11 de bouw van 116 apparte menten op het terrein van Der goede in Koudekerke en de her- mlwikkeling van het gebied ,an circa 20 hectare groot is een slap dichterbij gekomen. Het (allege van B en W van de ge- aeente Veere schaart zich ach- Itr liet jongste masterplan, dat et is door landschapsar- (hilcctenbureau Bosch en Slab- fcers. (Advertentie) zomercollectie i babykleding vrijdag t/m vrijdag 2008 alle cliënten van Der Boe- de een ander onderkomen - mid den in de samenleving - hebben gekregen. Onderdeel van het Masterplan is dat er één woning wordt ge realiseerd in het net gerestau reerde hoofdgebouw van Der Boede. In een parkachtige omge ving komen 31 villa's, 10 luxe appartementencomplexen met elk vier appartementen en 44 zorgappartementen. In totaal worden er 116 woningen ge bouwd. In de jaren dat Der Boe de zorgcomplex was, zijn er en kele gebouwtjes op het terrein gebouwd en zat er een zijaan- bouw vast aan de monumentale buitenplaats. Die worden afge broken. De gemeente meldt dat er zich voor het hoofdgebouw een ko per heeft gemeld, die zich kan vinden in het masterplan. Er komt een privétuin, maar ook wordt een gedeelte openbaar ge bied. De omgeving van Der Boede wordt groener en waterrijker. De gemeente stelde als voor waarde bij de herontwikkeling en inrichting van het terrein dat 'er een vergroening zou moeten plaatsvinden'. zal waar- Pijnlijk volgende maand een ■(duit nemen, nadat er al zo'n over een nieuwe invul ling'van het terrein wordt ge sproken. Het plan wordt volgen- je week onder andere toegelicht ioor M. Drost van de Stichting Regionale Zorgverlening aan de «aneenteraad van Veere. Boede is momenteel'van de IZ. De SVRZ wil Der Boede verkopen, omdat ze vindt dat royale zorgcomplex niet «'geschikt is voor de huidige van zorgverlening. De Éhting wil een overstap ma li naar kleinschalige 'zorgver- g. Daarvoor opent ze klei- zorgwoningen in de ver- pillende wijken en dorpen. De 'iengst van de verkoop van Boede wordt" gebruikt om jezorgwoningen te bekostigen. Steeds leger Inde glorietijd van het zorgcom plex Der Boede verbleven er on geveer 380 cliënten.,Op dit mo ment wonen er nog 180 mensen. Tdkens als de SVRZ een huis in een dorp of wijk kan openen, wordt Der Boede leger. M. Drost van de SVRZ hoopt dat in door Aector Dooms MIDDELBURG - Een 54-jarige inwoner van Aardenburg vervoe- dc al 35 jaar oud ijzer zonder problemen. De Aardenburger was dan ook helemaal niet be kend met de regelgeving dat er voorliet afvaltransport naar Bel gië vervoersdocumenten nodig rijn. Tot zijn stomme verbazing werd hj op 7 september vorig jaar bij de grens in Sint Anna ter Mui den aangehouden, op weg naar Oostende. Hij maakte meteen rechtsom keert en ging naar huis. Volgens de officier van justitie had de man geluk dat hij niet eerder was betrapt. De verdachte shrok gisteren in Middelburg van de eis: 450 euro boete. De Aardenburger werd gered doorzijn raadsman W. Suijker- buijk, die meende dat er geen sprake was van een voltooid de lict. „Mijn cliënt wordt verwe ien het oud ijzer de grens over tehebben gebracht, maar het af val is nooit in Oostende aangeko men. Hij reed nog in Nederland rand en is dus niet in België ge weest." Hij pleitte voor vrij maak. Economisch politierech ter R.Reinarz was het helemaal eens met de strafpleiter. „Er is geen strafbaar feit gepleegd, want u bent na de waarschu wing naar huis gereden. U be vond zich nog op Nederlands grondgebied. Dus moet u wor den vrijgesproken." MIDDELBURG - Newroz piroz be! Gelukkig nieuwjaar. Voor Nederlanders is 2006 alweer drie maanden oud, voor de Koerden begon het gisteren. En dus wensten zij el kaar newroz piroz be! Op de Middelburgse Markt ontstaken zij een vuur. Waarom heen werd gedanst. Waaroverheen werd gesprongen - de sprong van oud naar nieuw. door Maurits Sep MIDDELBURG - Tussen de Oude Veerseweg en het Kanaal door Walcheren komt een nieuw natuurgebied van 65 hectare. Het bestaat uit vier kléinere deelgebiedjes die onderling niet allemaal op elkaar aansluiten. Voor het einde van het jaar moet het natuurgebied klaar zijn. De koeien van boeren uit de om geving kunnen er blijven gra zen. Het natuurgebied blijft be staan uit gras en weidegrond. Het gebied krijgt echter meer re liëf. Er worden overgangen van hoog naar laag gemaakt met maximaal een halve meter hoog teverschil. In de lage delen zal in de winter water staan. Dat verdampt in het -voorjaar. De waterpoelen trekken vogels aan. De runderen krijgen volgend jaar gezelschap van weidevogels als de tureluur, de veldleeuwe rik en de grutto. De Dienst Landelijk Gebied be gint na de zomer met de aanleg van het natuurgebied, zegt me dewerkster M. Aclriaensen. Het moet voor het einde van het jaar klaar zijn. 'Zij verwacht dat de Advertentie aannemer die het grondwerk doet, twee maanden nodig heeft om reliëf aan te brengen in het gebied. Daarna moeten de deel gebiedjes worden afgewerkt. Zij krijgen onder meer een afzet ting om de koeien binnen te hou den. De opdracht voor de aanleg van het natuurgebied Oude Veer seweg is verstrekt door de Land inrichtingscommissie Walche ren. Die laat nog drie natuurge bieden aanleggen op Walcheren, bij Westkapelle-Vroon, de Groe- neweg' bij Oostkapelle en bij de Veersedam. H,et lijkt misschien alsof luk raak her en der nieuwe natuur wordt aangelegd, maar er zit wel degelijk een plan achter, be nadrukt Adriaensen. Het gebied Oude Veerseweg gaat bijvoor beeld sterk lijken op het natuur gebied Sint Laurense Weihoek, dat vorig jaar is aangelegd. De ze twee gebieden maken, net als de andere drie die worden aan gelegd, deel uit van de ecologi sche hoofdstructuur. Dat is een netwerk van natuurgebieden die onderling op elkaar aanslui ten en zo een geheel vormen waardoor bijvoorbeeld dieren een groter leefgebied krijgen. Het natuurgebied Oude Veerse weg wordt, als het klaar is, be heerd door Het Zeeuws Land schap. in Vlissingen de regering wil uw mening weten. www.nederlandineuropa.nl IN EUROPA.WL MIDDELBURG - J. Kools-Dekker uit Middel burg heeft gisteren uit handen van burgemeester K. Schouwenaar een koninklijke onderscheiding ontvangen. Ze is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau voor haar werk als vrijwilligster en vice-voorzitster van de Middelburgse afdeling van de Stichting Unie van Vrijwilligers. „Me vrouw Kools heeft een bijzondere belangstelling voor de oudere mens. Ze heeft deze onderschei- In Maart April... veel acties en voordeel op alle merken! tetNeffs m Danièlsweg 2 4451 HP Heinkenszand Tel 0113-563085 WWW.Caravanlife.nl GRAAUW - In Graauw heeft zich gistermiddag rond kwart over zes een aanrijding voorgedaan tussen een per sonenauto en een tractor. De bestuurder van de personen auto, een achttienjarige inwoner van de gemeente Hulst, reed over de Oude Graauwsedijk. Op het kruispunt met de Schenkeldijk verleende hij geen voorrang aan een van rechtskomende tractor, bestuurd door een 42-jarige man uit dezelfde gemeente, waarna een aanrijding volgde. Er raakte niemand gewond. De personenauto had schade aan de voorzijde, de tractor had niets. BRESKENS - Het bergingsvaartuig Multraship Salvor van het sleep- en bergingsbedrijf Multraship in Terneu- zen heeft gistermiddag tegen zes uur het gezonken motor jacht-Saturnus III boven water getakeld en geborgen. Het jacht, dat lag afgemeerd aan een steiger in de jachthaven, maakte in de nacht van woensdag op donderdag door nog onbekende oorzaak water; het bleef grotendeels onder wa ter in de trossen hangen. In die penibele positie werd de Saturnus III gisterochtend vroeg door passanten aange troffen. Rijkswaterstaat bracht uit voorzorg direct een oliescherm aan om het motorjacht, dat naar schatting 1000 liter dieselolie aan boord had, aan. Voor zover be kend is er geen olie in het water terechtgekomen. DOEL - De politie van Beveren gaat voortaan hard optre den tegen illegale bewoners van huizen in het bedreigde polderdorp Doel. Er wordt geen enkele illegale activiteit meer getolereerd. In Doel hebben zich de afgelopen maan den ruim 250 krakers gevestigd. Aanvankelijk lieten de burgemeester en het schepencollege van Beveren dat oog luikend toe. Maar nu zich sinds kort steeds meer Roma-zi- geuners in het dorp vestigen, is de grens bereikt. Ze zor gen voor te veel overlast. De politie patrouilleert voor taan dagelijks in het dorp, dat volgens de Vlaamse rege ring binnen enkele jaren moet wijken voor de nieuwe con tainerhaven Het Deurganckdok. Begin deze week sloot de politie een café dat zonder vergunning werd geëxploi teerd. De gemeente overweegt binnenkort een groot aan tal gekraakte huizen te slopen. GOES - Uit een woning in de Jan van Greshofflaan in Kloetinge is in de nacht van woensdag op donderdag een 'laptop ter waarde van 1200 euro gestolen. In diezelfde nacht is ook geprobeerd in te breken in een woning aan de Koningin Wilhelminastraat, eveneens in Kloetinge. Die poging slaagde niet. Naar 2006. De viering van nieuwjaar begon met een wandeltocht van het station naar het stadhuis. De Koerden gebruikten de viering tevens om aandacht te vragen voor hun strijd voor een vrij Koerdistan. Ze droegen een spandoek mee van de Koerdische leider Öcalan en deelden pamfletten uit aan omstanders. foto Lex de Meester door Miriam van den Broek VLISSINGEN - De wethouders van Vlissingen hebben geen gro te projecten meer in hun pakket ten. Dat blijkt uit de nieuwe por tefeuilleverdeling die gisteren bekend is gemaakt. De afgelopen periode waren be langrijke kwesties zoals het Scheldekwartier, de Kenniswerf en het Middengebied in zijn ge heel ondergebracht bij één ver antwoordelijke wethouder. Die hield zich dan niet alleen bezig met de financiële kant, maar ook met de ruimtelijke ordening en andere aspecten die er bij kwamen kijken. „We hebben be sloten die werkwijze los te la ten", zegt wethouder E. Walra- ve-Troost. „Het is ontzettend leuk om alle beleidsterreinen van een plan onder je te hebben, maar de vraag is of dat efficiënt werkt. De tijd moet het leren. Maar vooralsnog hebben we be sloten om alles via de verant woordelijke vakwethouder te la ten lopen. Het wordt op die ma nier absoluut noodzakelijk om samen te werken en dat is ook precies waar we naar toe willen: collegiaal bestuur." Walrave-Troost (PvdA) wordt, net als afgelopen jaren, verant woordelijk voor sociale zaken en zorg en welzijn. Ook wordt ze loco-burgemeester. T. Verha- ge-van der Ent (PvdA) krijgt personeel, organisatie en be drijfsvoering in haar portefeuil le evenals havens, volkshuisves ting en stadsvernieuwing. C. Seijbel (CDA), die voor het eerst wethouder wordt, krijgt fi nanciën, economische zaken en cultuur onder haar beheer. De andere nieuwkomer in het colle ge, M. Walraven-van der Sloot (Partij Souburg Ritthem), wordt verantwoordelijk voor ruimtelij ke ordening, openbare werken en verkeer en onderwijs. Ook wordt ze wijkwethouder voor Oost-Souburg en Ritthem. Burgemeester A. van Dok-van Weele heeft naast haar wettelij ke portefeuilles zoals algemeen bestuurlijke zaken, veiligheid en handhaving, nu ook interna tionale samenwerking gekregen. „We denken dat we hiermee een evenwichtige verdeling heb ben", zegt Walrave-Troost. SAS VAN GENT - De Zeeuws-Vlaamse afdeling van de Borstkanker Vereniging Ne derland houdt woensdag 5 april een modeshow in de foyer van cultureel centrum De Speye in Sas van Gent. De mannequins, (ex-)borstkan- kerpatiënten, showen nacht-, ochtend-, bad- en strandmode en lingerie. Ook worden verschillende borst- protheses aan het publiek ge toond. De aanwezigen krijgen verder informatie over. de aller nieuwste prothese, de Climate Controle'. Bezoekers krijgen voor aanvang van de modeshow een uiteenzet ting over Mutssja's. Dit is een combinatie van een muts en een sjaaltje, als alternatief voor een pruik. Lotgenote Annemie Engels uit IJzendijke leest voor uit haar ge dichtenbundel. De entree is gra tis. Belangstellenden wordt ge vraagd te reserveren bij Monika Crosiers-Maes (0115- 451981). zeeuwse almanak ding dik verdiend en het staat haar goed", zei Schouwenaar. Kools-Dekker bezorgt maaltijden, is actief bij het Gasthuis, vrijwilligster bij de Rij dende winkel van het Ziekenhuis Walcheren en bij Lief en Leed. Daarnaast zet zij zich in voor de Hartstichting. „Ik ben heel verbaasd dat dit mij overkomt, maar ik vind het echt ontzettend leuk", zei Kools-Dekker nadat ze het lintje en de oorkon de in ontvangst had genomen, foto Lex de Meester Dé dochter van de buren was maar af en toe op bezoek. Van daar dat ze elkaar niet zo goed kenden. Maar vriende lijk was ze wel. Zo vond ze hem een vrolijke en opgewek te opa. Vriendelijk van haar. Hij knapte er van op; zo'n compliment krijg je niet elke dag. Alleen één ding: hij had hele maal geen kleinkinderen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 11