ZEEUWSE COURAN SER wil vaste ontslagvergoeding Taïda mag in Sarajevo examen doen PZC Hulpdiensten oefenen in de Westerscheldetunnel Politie grijpt in bij rellen Parijs PZC Buren redden tweetal bij brand op Tholen ompromis in ruzie tussen bonden en werkgevers Verdachte van overval op Goese Bank snel gepakt 15% Zomerkorting! 21 Veel vliegmaatschappijen onveilig Mogelijk snel vertrek Gomes Misstanden op bajesboot Rotterdam m ii8e jaargang no. 69 oensdag 22 maart 2006 v,s nummer 1,25 j-or James McGonigal Maiirice Wilbrink PEN HAAG - Ontslag leidt lijd tot een vaste vergoe- jjng aan de werknemer die lijnbaan verliest. Dat is de ifni van een compromis nannee wordt geprobeerd te laten meewer- k. [(naan soepeler en eenvou- P> üger ontslagprocedures. normverg'oeding zou in de moeten komen van de 'iatonrechtersformule', die nu q mi wordt toegepast als ont- aèsvoor de rechter komt. Vol ei jms deze formule wordt door- gans een maand salaris per ge- serkt jaar uitbetaald, als de Rrkgever ontslag moet afko- ata. Sioonleden van de Sociaal Eco- amische Raad (SER) zoeken kortsachtig naar een recept kor een vereenvoudiging van ontslagrecht, dat zowel jakgevers als werknemers aan spreekt, Versoepeling van het ontslagrecht is het grootste strui kelblok voor het samenstellen van het middellange termijnad- lis. Dat is een SER-advies aan avolgend kabinet voor het te roeren sociaaleconomisch be nd. Bonden en werkgevers voeren al ft maandenlang een loopgravenge- vecht over een hervorming van net ontslagrecht. De werkgevers nj aren vooral een goedkopere pro- cedure met een gemaximeerde De bonden willen dat de recht matigheid van ontslag zoals nu altijd getoetst wordt door het CWI. Bovendien willen ze geen afstand doen van de kantonrech- tersformule. Vertegenwoordigers uit vak bondskringen zijn sceptisch over de kansen van het compro mis. 'Op zichzelf is het interes sant om een ontslag altijd met een vergoeding af te ronden. Maar als die afkoopsom te laag is, doen wij niet mee", zegt een van de onderhandelaars. Rechter De genormeerde ontslagvergoe ding zou bij wet bepaald moe ten worden, waarbij zowel de werkgever als de werknemer als nog naar de rechter kan stappen als hij het niet eens is met de hoogte van het geldbedrag. Werkgevers vrezen juist dat de normvergoeding straks veel te hoog uitvalt. „Wij zijn tegen een vaste vergoeding, als een onder nemer mensen moet ontslaan om bedrijfseconomische rede nen", zegt de onderhandelaar van MKB Nederland. Deze werk geversclub hecht ook aan het (gratis) oordeel van het CWI over de rechtmatigheid van ont slag. MKB wil bovendien een la gere ontslagvergoeding dan de kantonrechtersformule. Dat wil ook werkgeversvereniging VNO-NCW. Herman van der Meer, secreta ris van de Kring van Kanton rechters, kondigt desgevraagd aan dat de rechter 'in elk ont slagsysteem zijn eigen vrijheid zal willen behouden om te toet sen of een ontslagvergoeding bil lijk is'. De kring huldigt dit standpunt al sinds 2003. GPD GOES - Een 58-jarige man uit de gemeente Borsele is gisteren lort na het middaguur in de Goese binnenstad opgepakt na ten bankoverval op het ABN lAinio-filiaal aan de Singel- slraat in de stad. ,s De verdachte had een zogeheten m iveralkoffer bij zich, die bank hem hadden mee gegeven. Zo'n koffer ligt stan daard klaar bij veel banken. Of ffl hoeveel geld er in zat kon de politie gisteren niet melden. Bond half elf 's morgens eiste man onder bedreiging geld va twee medewerkers van de bak. De politie wilde gisteren zeggen met welk wapen de üa dreigde. Personeel gaf hem ieovervalkoffer mee. De politie meteen een uitgebreide tie. Dertig agenten wer den ingezet om de voortvluchti- goovervaller op te sporen. De politie hield controles op in- en tegen en zette een poosje ea trein stil. Om kwart over twaalf werd cle verdachte gesig naleerd in de Koningstraat, op nog geen kilometer afstand van bankgebouw. Hij verzette ,ach niet tegen zijn arrestatie. Enkele seconden voordat de overvaller de ABN Amro binnen- verliet een vrouw het De politie wil in contact bomen met deze vrouw. PARIJS - Een demonstrant, op de voet gevolgd door een fotograaf, gooit tijdens de demonstraties in Parijs een stuk hout naar de wachtende politiemachtDe Franse premier Dominique De Villepin staat onder een steeds grotere druk om de omstre den versoepeling van het ontslagrecht voor jongeren in te trekken of aan te passen. Behalve met aanhoudende protesten van onder anderen studenten en vakbonden, ziet de premier zich ook steeds meer geconfronteerd met druk vanuit zijn partij UMP om een compromis te sluiten. De oproerpolitie kwam gisteravond in actie bij de Sorbonne-universiteit. De ME zette traangas in tegen relschoppers die poogden zich toegang verschaffen tot afgezette gedeelten van de Sorbonne. De politie werd bekogeld met stenen en enkele brandende matrassen. foto Oliver Weiken/EPA van onze redactie binnenland WINTERSWIJK - Taïda Pasic mag haar schriftelijk eindexa men vwo doen onder toezicht van de Nederlandse ambassade in de Bosnische hoofdstad Sara jevo, de woonplaats van haar ouders. De minister van Onder wijs is daarmee akkoord. Dat heeft woordvoerster Cramer van de onderwijsinspectie giste ren bevestigd. Ook het ministerie van Buiten landse Zaken staat het examen in Sarajevo niet in de weg. „Wij hebben een faciliterende rol. Er moet een ruimte beschikbaar zijn en surveillance. Als verder aan alle voorwaarden wordt vol daan, zal dat geen probleem zijn", aldus woordvoerster Mar tens. De Informatie Beheer Groep zal zorgen dat de examen formulieren tijdig in Sarajevo zijn. De ouders van Taïda wo nen in de Bosnische hoofdstad. Taïda doet deze week op haar school De Driemark in Winters- (Advertentie) Boek voor 17 april een verblijf in Disneyland n Resort Paris bij aankomst tussen 20 april en 20 juli 2006! Oók te boeken bij Globe Reisburo www.disneytoppers.nl 0900-8482 (o,2o Pm) door Emile Calon ELLEWOUTSDIJK - Tal van Zeeuwse hulpverleners werden gisteravond geconfronteerd met een gecompliceerde rampenoefe ning in de Westerscheldetunnel. Volgens het scenario was er iets na elf uur een ongeval gebeurd tussen een autobus, een rolstoel- busje, een aantal personen auto's en een vrachtwagen in de westelijke tunnelbuis. In die bus zaten dertig mindervaliden en in het busje enkele passagiers die slecht ter been waren. De vrachtwagen, met een lading kunststofmaterialen, raakte door de aanrijding in brand, zo dat tal van slachtoffers ademha lingsproblemen kregen. En om het allemaal nog ingewikkelder te maken, zaten er ook nog twee onderhoudsmonteurs van de NV Westerscheldetunnel vast in de werkkelder onder de tunnel. Medewerkers van brandweer, politie, marechaussee, NV Wes terscheldetunnel, Regionale Am bulancevoorziening en meldka mer moesten dus flink aan de slag. De nadruk van de oefe ning, die tot na middernacht duurde, lag vooral op het samen werken. foto Dirk-Jan Gjeltema Jan Net zestig jaar op saxofoon MORGEN IN DE Een bijlage over schilderen, klussen, opknappen en schoonmaken Op de Europese zwarte lijst voor vliegmaatschappijen, die vandaag wordt gepresenteerd, staan negentig namen. Deze maatschappijen mogen niet landen op Eu ropese luchthavens of over Europees grondge bied vliegen. Doelman Gomes speelt vanavond voor de beker met PSV tegen AZ. Het zou wel eens één van zijn laatste wedstrij den voor de Eindhovense club kunnen zijn. De Braziliaan staat nadrukkelijk in de belangstelling van Corinthians, een topclub in zijn vaderland. Gomes heeft PSV verzocht medewerking te verlenen aan een *g transfer. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 7; Radio Televisie: 9; Zeeland: 11, 13, 15 en 17; Sport: 18 en 19; Kunst: 21, 22, 23 en 24: Uit: 25, 26 en 27 wijk de laatste schooltoetsen. Van minister Verdonk moet de scholiere op 28 maart ons land verlaten. Maar haar advocaat- vecht dat besluit nog aan. GPD DEN HAAG - Ruim 400 illegale vreemdelingen zitten onder slechte omstandigheden vast op de Rotterdamse bajesboot Bib- by Stockholm. Gedetineerden mishandelen el kaar op het detentieschip en ook vinden er verkrachtingen plaats. Met de (brand)veiligheid is veel mis en het personeel is slecht opgeleid en ongemoti veerd. Dat zegt Robert van der Griend van Vrij Nederland, die under cover als bewaker heeft gewerkt op de bajesboot. Naar eigen zeg gen mocht hij als uitzendkracht al na een weekje opleiding aan de slag, teirwijl hij zich hele maal niet in staat achtte dat werk uit te voeren. De coalitie- en oppositiepartijen in de Twee de Kamer eisten gisteren met een uitleg van de ministers Don- ner en Verdonk. „Dit soort feiten kan alleen in een apenland voorkomen. Ik krijg hiervan rillingen over mijn lijf" reageert WD-Tweede-Ka- merlid Weekers. „We hebben dus kennelijk niks geleerd van de Schipholbrand," aldus Vos (Groenlinks), die sluiting van de bajesboot eist. GPD door Harmen van der Werf SCHERPENISSE - Buren heb ben in de nacht van maandag op dinsdag twee bewoners ternau wernood uit liun brandende wo ning aan de Lentestraat in Scherpenisse gered. Voordat de brandweergroepen uit Sint-Maartensdijk en Stave- nisse bij de brand aankwamen, waren buurtbewoners al in actie gekomen. Ze hadden ladders ge plaatst tegen de gevel van de wo ning waarin de brand woedde. Matrassen waren op straat ge legd voor het geval de bewoners uit de slaapkamer moesten springen. De Thoolse brandweercomman dant J. de Feijter sprak gisteren vol lof over het snelle ingrijpen van omwonenden. „Zo snel als de buren kunnen wij natuurlijk nooit ter plekke zijn." De brand is vermoedelijk door kortsluiting ontstaan in de woonkamer. De rook kon zich snel naar cle bovenverdieping met de slaapvertrekken versprei den, doordat de trap daarheen in de woonkamer staat. Dé twee geredde bewoners hebben rook binnengekregen en zijn voor ver der onderzoek naar het zieken huis in Bergen op Zoom overge bracht. De brandweer had het vuur al snel onder controle, dat beperkt kon blijven tot de woonkamer. „De ramen zijn heel gebleven", aldus De Feijter, „waardoor er geen extra zuurstof bij kon ko men en het ook geen uitslaande brand is geworden." De schade is desondanks groot. De woonkamer is uitgebrand. In de hele woning is sprake van ernstige rook- en roetschade. De Feijter had het over een schade bedrag van vele tienduizenden euro's. De brand is tegen één uur 's nachts gemeld, om half drie zat het werk voor de brand weer erop. plaats: telefoon: (post)bankrekeningnummer O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik geef daarbij éénmalig toestemming voor automatische incasso van dit bedrag van mijn rekeningnummer Ik heb de laatste res maanden geen Droefabonnement gehad. U Noteert u mij voor een vast abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: per maand met automatische incasso 20.551". D per kwartaal met automatische incasso 59,751*. EI per jaar met automatische incasso (€229.20)'. mei gratis PZC-paraplu Kijk op wnw.psc.nl/abonneren, bel gratis 0800 0231231 of stuur deze bon naar l'ZC, sideling lezersseivice Antwoordnummer 713.44BO WO Goes 8"711688"555530' het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 1