Noya schittert weer voor Veere Overleven in een voetbalcultuur PZC J Sloepoort Cup groeit in populariteit Zwemmers Honte en Zeelandia zijn veilig Flankspeler verhuist naar middenveld en scoort twee keer Excelsior is bijna zeker van de titel Reus is snelste in Normandië topscorer uitslagen dinsdag 21 maart 2006 door Euqène de Kok MIDDELBURG - Paul Noya, voetballer van Veere, was drie jaar geleden het plezier in zijn sport kwijt. Hij besloot ermee te stoppen, maar keerde na een ge sprek met de voorzitter na een jaar alweer terug bij de zater dag-derdeklasser. Die voorzit ter zal zaterdag tevreden heb ben toegekeken, toen Noya in de slotminuten twee goals maakte en zijn ploeg voorbij Dauwen- daele schoot. Paul Noya bracht Veere zater dag in de 86e minuut op gelijke hoogte en schoot zijn team een paar minuten later naar de winst, „Het was een goed ge voel", zegt de 25-jarige Middel burger op zijn werk bij Schelde- bouw in Middelburg. „Het liep zaterdag niet lekker, alles ging moeizaam. Ik stond rechtshalf en kreeg niet zoveel ballen. In de tweede helft haalde de trai ner de mid-mid Ronnie Louwer- se eruit. Toen schoof ik door naar die positie. Daar speel ik ook vaak en dat doe ik ook be ver. Voor de wedstrijd had ik nog een gesprek met Rinus Ze- gers. Hij vertelde me waarom hij mij op de flank had neerge zet en zei dat ik niet altijd even goed ben in de omschakeling. Op zich was ik het daarmee eens. Als iets niet goed gaat, kan ik nog wel eens balen. Het is al tijd maar een paar seconden, maar daardoor kan de tegenstan der net gevaarlijk worden. Mis schien heeft hij me wel op scherp willen zetten." Afstand Door de winst nam Veere verder afstand van Dauwendaele, dat tot zaterdag twee punten achter de zwart-witten stond. De Wal- chenaren staan nu vijfde in de derde klasse met tien punten achterstand op koploper Bruse Boys. „Het kampioenschap is niet meer aan de orde", zegt de middenvelder, die dit seizoen al zes keer heeft gescoord. „Vooraf wilden we wel voor de titel gaan, maar het is anders gelo pen. Nu doen we nog een beetje ROTTERDAM - Excelsior keert na een afwezigheid van drie jaar zo goed als zeker terug in de eredivisie. De Rotterdam mers versloegen gisteren Eind hoven met 1-0, terwijl VW-Ven- lo te sterk was voor FC Volen- dam: 3-2. Met nog drie speelronden te gaan is de voorsprong van Excel sior op VW zes punten. Vrij dag, in de uitwedstrijd tegen Stormvogels/Telstar, kan de ploeg van de naar NEC vertrek kende trainer Mario Been de ti tel al veilig stellen als de Venlo- naren tenminste punten laten liggen. VW-Venlo speelt dan te gen FC Den Bosch. Excelsior bleek dit seizoen de meest constante ploeg. Vooral de start van de competitie was sterk. Alleen de laatste weken liet de koploper de nodige ste ken vallen. AGOW - FC Den Bosch 3-0 (0-0). 53. Gonzalo 1-0, 84. Ter Heide 2-0 (strafschop), 90. Cathalina 3-0. Scheidsrechter: Steegstra. Rode kaart: 83. Rimkus (FC Den Bosch). Gele kaart: Carrilho, Ter Heide (AGOVV), Buikema, Rajcomar, Aborah (FC Den Bosch). Aantal toeschouwers: 2395. WV Venlo - FC Volendam 3-2 (1-1). 17. van Kouwen 1-0, 34. Tuyp 1-1, 63. Garcia 2-1, 89. Chaiat 2-2, 90. Kantelberg 3-2. Scheidsrechter: Saadouni (Bel), Gele kaart: Ammi (WV Venlo), Dissels (FC Volendam). Aantal toe schouwers: 4052. Excelsior - FC Eindhoven 1-0 (1-0). 42. Dijkhuizen 1-0. Scheids rechter: Wiedemeijer. Gele kaart: Stojanovic (FC Eindhoven). Aan tal toeschouwers: 2134. Go Ahead Eagles - BV Veendam 4-0 (1-0). 26. Loval 1-0, 50. Knij- nenburg 2-0, 71. Jongen 3-0, 84. Knijnenburg 4-0. Scheidsrechter: ter Brake. Aantal toeschouwers: 1000. COLOMBELLES - De jonge Ne derlandse wielrenner Kai Reus heeft de proloog gewonnen van de Ronde van Normandië. De renner uit het opleidings team van Rabobank legde de 5,8 kilometer lange rit tegen de klok in het Franse Colombelles af in 7 minuten en 16 seconden. Dat was een gemiddelde snel heid van 47,810 kilometer per uur. Reus, die de ronde vorig jaar won, was drie seconden rap per dan zijn land- en ploegge noot Rick Flens. De Fransman Emilien Berges werd derde op vijf seconden. ANP/AFP mee voor een periode. We moe ten er maar het beste van probe ren te maken." Hoewel de prestaties van Veere misschien iets tegenvallen, heeft Noya het goed naar zijn zin op het veld. „Ik sta lekker te voet ballen en heb er weer plezier in. Twee jaar geleden was dat niet meer zo. Toen ben ik er een jaar tje tussenuit gegaan. Het hoefde allemaal niet meer zo nodig. Ik had even geen zin in voetbal. Dat jaar heb ik ook helemaal niets gedaan. Op een gegeven moment belde mijn maatje Jason Blomm'aert (nu van Vlis- singen) of ik mee ging kijken naar Veere. René-Michel Gerrit sen (Veere) ging ook mee. Ik ken hen nog van de jeugd bij Middel burg. Toen ik daar was, kwam voorzitter Ben Huijbrecht gelijk naar me toe en vroeg of ik weer wilde beginnen." 1. Jari Vyane (HW'24) 18 doelpun ten, 2. Dennis de Nooijer (RCS), Arjen Oostdijk (Terneuzense Boys) en Dennie le Comte (Duiveland) allen 16, 5. Alex Meijer (Spui), Pa trick Vinke (Axel) en Bart Felius (Walcheren) allen 15, 8. Chritsiaan Boon (SSV'65), Veli Eryürük (AZVV), Gert-Jan Tierie (SKNWK), Erik de Rechter (Hoofd plaat) en Evert van de Berg (HW'24) allen 14, 13, Mathijs Ha- ge (Zierikzee), Frank Allaart (Serooskerke), Dennis Buijs (Steen), Jefle de Vreeze (Aarden burg) en Erik de Groene (Luc- tor'88) allen 13, 18. Arjan Koop- mans (SSV'65), Lars Steyn (Noad'67) en Mervin Niemantsver- driet (Vlissingen) allen 12, 21. Peter Drumont (Clinge) 11, 22. Noya hapte toe en keerde in de winterstop vorig jaar terug van zijn sabbatical. Hij maakte zijn rentree onder trainer Kees de Rooy, dezelfde oefenmeester als toen hij besloot te stoppen. Dit seizoen kwam Rinus Zegers aan het roer bij de derdeklasser. „Ik vind hem een goede trainer. Hij kan zijn emoties niet altijd goed verbergen, maar dat hoort bij het voetbal. Hij is er voor een groot deel verantwoordelijk voor dat het plezier bij mij weer terug is." Toch weet Noya niet zeker of hij volgend seizoen weer het shirt van Veere draagt. „Ik zou op zich wel graag op zondag willen gaan yoetballen, maar ben er nog niet uit. De zondag lijkt me wel lekker, omdat ik dan zater dag helemaal vrij ben. Ik heb net een huis gekocht met mijn vriendin en kan dan op zaterdag tenminste wat dingengaan doen." Het Zeeuws topscorersklassement ziet er als volgt uit: door Frits Bakker HEINKENSZAND - Het prestigieuze zo- mertoernooi om de Borsele Sloepoort Cup groeit nog elk jaar in populariteit. De organisatoren van het voetbalevene ment, dat van maandag 7 tot en met zater dag 12 augustus wordt gehouden, zijn ver guld met de komst van alle Zeeuwse top clubs uit het amateurvoetbal. Het regende dit jaar zo veel aanmeldingen, dat twee clubs zelfs moesten worden teleur gesteld. Hoek, Kloetinge, Terneuzen en SSV'65 mogen tot de kanshebbers worden gerekend. Die vier clubs fungeerden als reekshoofd bij de loting, die gisteravond werd verricht in de raadzaal van het ge meentehuis in Heinkenszand. De loting met de zestien deelnemende ploe gen werd opgevrolijkt met een forum, waar in de Brabantse scheidsrechters Jef van Vliet en Jack van Huiten, de Zeeuwse, ex-ar biter Rien van Haaften en PZC-chef sport Jan Dagevos zitting hadden. Tijdens de discussies ging het met name over de electronische hulpmiddelen bi] wed strijden, het respect voor de scheidsrechter en het tekort aan fluitisten in het amateur voetbal. De loting van het toernooi had het volgende resultaat: Poule A (op maandag 7 augustus): Hoek, Zie rikzee, Kapelle en Patrijzen. Poule B (dinsdag 8 augustus): Oostkapelle, Terneuzen, Zeelandia Middelburg en Hein kenszand. Poule C (woensdag 9 augustus): SSV'65, Vlissingen, Goes en Nieuwdorp. Poule C (donderdag 10 augustus): Kloetin ge, RCS, GPC Vlissingen en Veere. De finaledag is op zaterdag 12 augustus. Döne Eryürük is gewend aan de dagelijkse discussies met haar vier broers Voetbal is bijna een religie in huize Eryürük, met vier zoons en één... niet-sportende dochter. Het zijn Veli, Mevlud, AU en Ibrahim die meestal de aan dacht opeisen. Nu even niet. Een gesprek met haar, zij die de 'tirannie' van het voetbal dage lijks ondergaat. Zeis 26 jaar en de oudste van de Eryüriik-kinde- ren. En daarom is het 'Zus Döne'. Dat schrijft de cultuur door Karei Pleunis TERNEUZEN - Het is aan de ta fel, ruim bemeten en met zeven stoelen dik bezet, waar in huize Eryürük het leven zich veelal af speelt. De discussies, de tacti sche bespiegelingen, de kaarten, leedvermaak, de kwinkslagen. Het is ook aan die tafel waar drie mannen en een kind moe ten luisteren naar het verhaal van een ontwikkelde zus. Dat valt niet mee. De eerste interven tie laat dan ook niet al te lang op zich wachten. Wanneer Döne Eryürük vertelt dat ze geen ver kering heeft, wordt daar direct en fijntjes aan toegevoegd dat een liefde, indien ze die mee naar huis wil brengen, verstand moet hebben van voetbal. An ders wacht hem waarschijnlijk een tamelijk kort verblijf en zal de ongelukkige jongeman, via voor- of achterdeur, buiten wor den gewerkt. Een lach op vier, in Nederland geboren, gezichten. Het is maar dat ze het weet. Aan de 'stamtafel' vertelt Döne, een volledig geëmancipeerde Turkse vrouw dus, haar verhaal. Van gewenning, van zich neer moeten leggen bij de meerder heid, van werken op zaterdag naar voetbal kijken op zaterdag. Verplicht voetbal kijken. Neder landse en Turkse wedstrijden. En nu het WK zich aandient, draagt ook Europsort weer een steentje bij aan het oprakelen van de geschiedschrijving. „Da's vooral goed voor Veli", zegt ze. „Hij weet zelfs veel van wedstrijden die gespeeld wer den voordat hij geboren werd." Veel voetbal, maar toch... „Er zijn wat programma's die ik wil zien. Die zie ik dan ook. Kunnen ze op hun kop gaan staan, maakt me niets uit. De meerder heid? Jammer dan. Even geen de mocratie." Maar ze zegt dat ze zich gemak- Döne Eryürük (tweede van links) met haar vier voetballende broers Veli, Mevlud, Ali en Ibrahim. kelijk kan schikken in een we reld die naast werken op de afde ling inkoop van DOW, voor heel veel uit voetbal bestaat. „Ik denk dat ik nu best wel wat be grijp van het spelletje. Daarom vind ik het ook niet zo erg dat ze hier uren over hetzelfde kunnen praten en soms ook zeuren als ze het niet met elkaar eens zijn. Maar ik ben best trots op mijn broers. Ik ben ook niet voor de één of voor de ander. Ik ben een beetje als m'n moeder. Wie er ook speelt, ze is altijd voor de verliezende partij. Trouwens, mijn moeder is bloedfanatiek. Soms kijken we naar een wed strijd op televisie, begint ze plots te roepen. Dan weet ik echt niet wat ze bedoelt. Maar toen het bij AZW-Terneuzense Boys 1-0 stond, was ze voor de Boys en dus ook voor Ali. Da's dan wel weer heel duidelijk." Vier Drie broertjes zijn inmiddels ba sisspelers in een eerste elftal. Het zou zomaar kunnen dat, het er over enkele jaren vier wor den. Want na Veli en Mevlüd (AZW) en Ali (Terneuzense Boys) dient zich nu ook Ibrahim (Terneuzense Boys) aan. De vol gende Eryürük-tëlg is pas twaalf jaar, maar door kenners wordt hij bestempeld als de bes te van de vier. Maar dat werd Ali destijds ook. Ibrahim speelt in het Zeeuws elftal onder 13 jaar en wil zich binnenkort op laten merken bij de jeud van een betaalde club. Op zo'n avond, wanneer de aan dacht even niet bij het spelletje maar meer bij de persoon ligt, blijkt er trouwens nog veel meer anders. „Mijn broers zijn in wer kelijkheid de tegenpool van wie ze op het veld zijn", zegt Döne. „Ik herken ze dan soms niet eens. Zijn ze dat nou echt? Ja, natuurlijk zijn ze dat." „Mevlud wordt, vind ik, een lie ve jongen als hij zijn voetbal schoenen aantrekt. Helemaal niet zo agressief. Soms vraag ik me of het Mevlud wel is. Hij rea geert niet eens wanneer hij een schop krijgt. Dat is in het dage lijks leven wel anders. Hij laat niet over zich heen lopen." „En Veli. Thuis, op het werk, be heerst, spraakzaam, mooi pak, verzorgd. En op het veld, daar kan-ie me toch een partij kanke ren en vervelend zijn." „Ali herken ik van allemaal nog het meest. Soms onverschillig, maar hij heeft altijd een me ning. En als hij vindt dat hem onrecht wordt aangedaan, dan wijkt-ie daar ook niet van af. Rechtlijning, hij blijft door gaan. Tja, dan pakt-ie natuur lijk weer een kaart voor pra ten." Drie van de vier heren willen het, nadat ze ook even duidelijk hebben gemaakt dat er op het veld geen broederliefde bestaat, dan meteen maar even hebben over de kwaliteit van de scheids rechters in 2E. Hoe het komt dat ze soms te weinig of juist te veel zien? En waarom arbiters toch altijd die autoritaire toon en dat dreigende taaltje aanslaan? Van matig tot zeer matig. Dat zijn de kwalificaties, een enkele uitzon dering daargelaten. Ook de grensrechters komen nog even voorbij. Van partijdig en onbe trouwbaar tot zeer partijdig en volstrekt onbetrouwbaar en on- foto Wim Kooyman geloofwaardig. Ali fluit weieens een wedstrijdje bij de jeugd. „Maar ik word later geen scheidsrechter. Je denkt toch niet dat ik me elke zaterdag stijf laat schelden." Döne: „Als ik ergens op een voet balveld kom, wordt me meestal gevraagd bij welke club ik speel. Want ze gaan ervan uit dat vier voetballende broers ook wel een voetballende zus heb ben. Nee dus. Al schaam ik me wel een beetje. Ik sport name lijk helemaal niet," Ze heeft, tot slot, nog wel één op merkelijk verhaal. Dat van Ibra him. „Zijn broers schreven hem in bij Terneuzense Boys. Toen hij dat hoorde, was het huilen en huilen. Voetbal was helemaal niets voor hem. Niet één keer is hij op het veld geweest in de pe riode dat hij lid was. Een jaar la ter kwam hij naar ons toe met het verhaal dat hij wilde gaan voetballen. Dat konden we abso luut niet plaatsen. Maar goed, hij is gegaan en ze zeggen nu dus allemaal dat het mogelijk de beste van de vier wordt. We wachten maar af." Marco Faassen (Terneuzense Boys), Peter Willemse en Gerard Vogel (beiden Bruse Boys), Tom Nieuwelink (Veere), Martin van Vooren (Aardenburg), Percey Ver linden (Axel) en Serge de Blaeij (Luctor'88) allen 10. door Jeroen Dellebeke VLISSINGEN - In de Zeeuwse zwembaden werden drie wed strijden voor de districtsclub- competitie gehouden. Luctor et Emergo streed tegen De Scho- tejil Middelharnis en De Geul Papendrecht. De Middelburgers werden na 26 onderdelen derde. Uitschieters waren de winst op de estafettes bij de vrouwen 4x100 meter wisselslag en bij de jongens 4x50 vrije slag. Verder zorgden Daphne Robijn, Marie ke Smeding, Ilse Snaayer, Cynthia Potin en Bob Dalmeijer voor gouden plakken. Indruk wekkend was de race op de 100 vlinder bij de mannen, waarbij Charles Potin in de buurt kwam van zijn beste tijden met 1.01,31 en waar clubgenoot Joeri van Wallenburg zijn persoonlijk re cord aanscherpte tot 1.04,20. Het tweede team van De Storm vogel stuntte in Goes met winst. Met een totaal van 3162 secon den hield dat team De Bruinvis- uit-Sas van Gent achter zich. Daardoor stijgen de Vlissingers flink op de ranglijst. Het resul taat werd vooral behaald door de brede jeugdselectie. Tegen de senioren van De Bruinvis was niet op te zwemmen. Carmen en Niek de Ridder, Roel Dellaert, Alex Eversdijk, Daphne Wisker- ke en Lieselotte de Koek domi neerden. Voor de Vlissingers wa ren Iris Dingemanse, Merel van der Ent, Jaimy Kort, Tom Pel, f Rowan Leijnse, Robin Raymond Tax succesvols!! Edenburg, Büly van der Ni Claudia Terpstra, Ki-ista V- en Erik Hoogendijk pakten» Onderdak de punten. De Gam 0 zag medailles voor LarissaJaf sen, Esther Poot, Bob Wabeki Tib or Jansen, Judith Zijleniai Jamie Rijk en Maik Steenbeek Ook in Terneuzen werd er har gezwommen. Het tweede tean van De Schelde kwam n hoogste afdeling tot een tola: van 4476,11 seconden. DatM niet genoeg voor handhavinl De ploeg moet nog alles uit jl kast halen. Voor het team wares dooi Lieke Beezemer, Layla va Driel, Monica Vink, Bas va Broekhoven, Edwin de Jong g Tristan Loof goed voor goud. De tweedeklassers De Honte a Zeelandia handhaven zich inde ze klasse. Voor de ploeg ui Kloosterzande waren er zege voor Joline Verhallen, EmkeEi pelinck, Evi Erpelinck linck, Linda Vink en r__ linck. Met name Erpelinck unji neerde op de 100 vlinders!; (1.11) en 200 vrije slag (2.14), De eer van Zeelandia werd hes: ren van Margreta Jansen, Jon yi de Klerk, Christian van Bi mei, Rik de Klerk en SU Nieuwenhuize. De Otters Axel kon in de derde klassec tent-zijn met goud voor Micheftfc de Brouwer, Jill Verniimna Jos Schoonakker en Erwin Arjan van Boven. Teamcompetitie district Delta Zuid -West. Poulewinnaars: Driebanden B01-01: SBC 3. B1-02: Den Ouden Arend, B02-01: De Kastanje 2. B02-02: Avontuur 1. B02-03: HIO 2. B2-04: Schel- dezicht 2. Libre C1-01: DOS Nieuwer- kerk. C01-02: BW 1. C02-01: BV Kwa- dendamme 2. C02-02: Avontuur 3. C03-01TOG 1. C03-02: De VierLinden 2. C04-01: ALM 4.C04-02: De Vier Lin den 3. C04-03: BV Kwadendamme 5. C5 Onder de Toren 3 (kampioen). Poulewin naars spelen per klasse beslissingswed strijden voor kampioenschap district. Sas van Gent. Huisleague: The Kil- lers-Het Feestbeest 3-1, 't Stremïjn-De Watergeus 1-3. Stand: 1. Het Feest beest 56-40.152, 2. De Watergeus 52- 39.240, 3. 't Stremijn 44-39.327, 4. The Killers 32-37.610. Hoogste gamege- middelde. Mannen: Franz Roeb 171,94 pins. Vrouwen: Marion de Leux 167,45. Hoogste game. Mannen: Franklin Palm 243. Vrouwen: Marion de Leux 226. Teams: 't Stremijn 700. Hoogste serie. Mannen: Werner de Leux 601. Vrouwen: Marion de Leux 622. Teams: Het Feestbeest 1886 pins. slag est. senib 16,65. 100 vrijs Y. Cotré (STVI minioren 6:11' Oostburg. Orevo: De Oranje Duivels- De Eenhoorn 2-4, Expert Bakker /Diancy:Riemens 0-11, RVS/Engelaar- Polderman 0-5, Potterie Sluis-Drie Ko ningen 0-10, GAOS-Spitsbroek 4-6, Meeuwsen-Signtex/de Sutter 3-9, Avan- ce-Telepost 3-12, Security Nederland- Oud Sluis 1-2. Stand A-poule: 1. Signtex/de Sutter 16-31, 2. Oud Sluis 17-26, 3. Blauwe Tulp 17-24, 4. Polder man 17-16, 5. Meeuwsen 17-16, 6. De Eenhoorn 16-15, 7. Security Nederland 16-14, 8. la Porte d'Or 17-12, 9. De Oran je Duivels 16-10,10. RVS-Engelaar 16-9, 11.1'Equipe 17-9. Stand B-poule: 1. Te- lepost 14-26, 2. GAOS 16-22, 3, Rie- mens 15-20,4. Avance 16-17, 5, Drie Ko ningen 15-16, 6. Spitsbroek 16-16, 7. Marco Polo 15-13, 8. Olympiakos 15-13, 9. Potterie Sluis 15-5, 10. Expert Bakker/Diancy 15-4. Hulst. Rayoncompetitie. Klasse A: In den d'Waes 2-Cafe Popeye 3-3, Tence/Zaman Sport 2-ln den d'Waes 2 2-6, Cafe Sante-Den Dullaert 13-4, Morres/Controlec 2-'t Jagershuis 1-6. Stand: In den d'Waes 2 15-41, Garage Casteels 15-29, 't Jagershuis 17-29, De Smet 15-28, Cafe Popeye 17-26, OJB 14-21, Max Korting 15-16, Den Dullaert 17-15, Cafe Santé 16-13, Tence/ Zaman Sport 2 17-7. Klasse B: IZV/iBS-ADM/Lazarus 3-2, IZV/IBS-Zoutvatje 2-10, IZV/IBS 2-De Landbouw 2-6, Ivens Rij- school-Morres/Controlec 3 6-1. Stand: Ivens Rijschool 16-45, De Landbouw 15-39, Zoutvatje 16-34, Donckers 16-28. Axel. Open Lentetrofee De Woeste Kop. 1. Lieve van Kerkhove/Gerard Puylaert, Gent/Zuiddorpe, 2, Thierry Deschrijver/Peter van Wijck, Stekene /Terneuzen, 3. Jo de Schepper/Philip de Hainaut. Terneuzen/Heusden (B HH Nieuw- en Sint Joosland. Dressuur LR Walcheren. Paarden klasse Z2/Z1: 1. Thamar Zweistra, Hexagon's Sinderella (Oranjezon) en Thamar Zweistra, Hexagon's Update, 193; 3. Sandra van der Hoofd, Pretty Women (Sé-Ros) en Martijn Harinck, Just for Fun (Z-Bev.) 1188. Calgary. WK allround. Mannen, 10.000 meter: 1. Kramer (Ned) 12.51,60, 2. Grodum (Noo) 12.56,38, 3. Saetre (Noo) 12.56,85, 4. Ervik (Noo) 13.01,41, 5. Davis (VSt) 13.05,94, 6. Fa- bris (Ita) 13.10,60, 7. Sanfratello (Ita) 13.26,91, 8. Bokko (Noo) 13.29,42, 9. Janmaat (Ned) 13.29,55, 10. Morrison (Can) 13.45,14, 11. Niedzwiedzki (Pol) 13.51,95. Gediskwalificeerd: Hedrick (VSt). Eindstand mannen: 1. Davis 145,742 punten (WR), 2. Fabris 147,216, 3. Kra mer 148,107 (NR), 4. Ervik 148,552, 5. Morrison 150,163, 6. Bokko 150,369, 7. Sanfratello 150,677, 8. Niedzwiedzki 151,057, 9. Janmaat 151,258, 10. Grodum 151,708,11. Saetre 160,227. Gediskwalificeerd: Hedrick. ESSISSHHi Lucky Day 3963 van 20 maart. 1.4.14.16.17.25.27.29.30.42.44.45.53.55. 56.57.59.61.70.75 (onder voorbehoud) Colombelles. Ronde van Norman dië. Proloog in Colombelles: 1. Reus (Ned) 5,8 km in 7.16, 2. Flens (Ned) 0.03, 3. Berges (Fra) 0.05, 4. Terpstra (Ned), 5. Sjmidt (Rus) 0.07. Vlissingen. Districtscompetitie, 1e klasse deel 4. Winnende deelne mers Luctor et Emergo. Vrouwen. 4x100 wisselslag est.» nioren: 1. Luctor et Emergo 4.53, 100 wisselslag senioren 2:1 bijn 1.15,49. 100 vlinderslag seè ren: 1. M.. Smeding 1.12,93 2M -j, schoolslag senioren 2: 1. I, Snsóy- 3.03,20. 100 rugslag senioren: I Potin 1.13,58. Mannen. 4x50 vriji VC slag est. junioren: 1. Luctor et Em=-1; go 1.58,01100 vrije slag miniorenfi 1. B. Dalmeijer 1.09,10. Eindstand klasse: Luctor et Emergo 4357,63, Schelde 2 4476,11. Eindstand 2e kl» se: De Stormvogel 2 3162,29, De Bruin vis 3292,20, Zeelandia 3345, te 3363,21, Onderdak 3456,56. Eind stand 3e klasse: De Otters 1752,4. De Ganze 1809,35. Goes. Districtscompetitie klasse deel 4. Vrouwen. 4x100 wisselslag est.» nioren: 1. De Bruinvis 5.13,30 2. Stormvogel 5.15,38 3. Onden 5.24.47. 4x50 wisselslag ren: 1. De Ganze 2.46,"" slag minioren 6: 1. Y. 1.16,27. 50 vrije slag minioren' Jansen (Gan) 0.35,51. 50 rugslag ju nioren 2: 1. M. van der Ent (SU 0.35.63. 50 schoolslag jeugd: 1 I.Din gemanse (STV) 0.39,86, 100 wissd slag senioren 2: 1. C. de Ridder (Bn 1.14,51. 100 vlinderslag senioren:' C. de Ridder 1.11,17. 50 vlinderslag» nioren: 1. J. Zijleman (Gan) 035,01 100 schoolslag minioren 6:1. A. fr thi 1.31,59. 100 wisselslag juniors# 1. I. Dingemanse 1.20,16. 200 vrijt slag jeugd: 1. J. Kort 2,28,68. 10t vrije slag jeugd: 1. N. Kamps (Ga:1 1.15.48. 100 schoolslag senioren l 1. C. de Ridder 1.24,38. 50 rugslag ss nioren: 1. C. Terpstra 0.35,06. 4x51 wisselslag est. junioren: 1 DeStorr vogel 2.27,77 2. De Bruinvis 2.57,5S Mannen. 4x50 vrije slag est. juni» ren: 1De Stormvogel 2.09,94 2. S Bruinvis 2.10,58 3. Onderdak 2.22,S 100 vrije slag minioren 6: 1. R Ta (STV) 1.19,06. 50 vrije slag miniora 6: 1. B. Wabeke (Gan) 0.35,81.50 rug slag junioren 2:1. T. Pel (STV) 0.36,85 50 schoolslag junioren 4:1. A. Evers dijk (Bru) 0.33,11. 100 wisselslag jeugd 2: 1. N. de Ridder (Bru) 1.03,28 100 vlinderslag senioren: 1 R. Dell» rt.(BRU) 1.02,72. 50 vlinderslag senio ren: 1. M. Steenbeek (Gan) 0.34,8: 100 schoolslag minioren 6:1. D.di Meyer 1.41,48. 100 wisselslag juni» ren 2: 1. S. Edenburg 1.12,80.2M vrije slag junioren 4: 1. A Evers# 2.17,46. 100 vrije slag junioren 4:1 K. Timmer (Gan) 1.20,08. 100 schooi slag jeugd 2: 1. N. de Ridder 1.13,» 50 rugslag senioren: 1. R- Dellat' 0.29,98. Terneuzen. Districtscompetitie 1e, 2e en 3e klasse deel 4. Vrouwen. 4x100 wisselslag est.se nioren: 1 De Honte 4.59,04 2. Zeelanflu 5.31,65 3. De Schelde 5,50,59. 4x51 wisselslag est. senioren: 1De Honte 2.35,77 2. Zeelandia 2.35,903. DeHotó 3.01,29. 100 vrije slag minioren 6: i J. Verhallen (Hon) 1.21,30. 50 vrija slag minioren 6: 1. M. de Brouvvu (Ott) 0.37,77. 50 rugslag junioren: :l J. Vernimmen (Ott) 0.37,79. 1W schoolslag jeugd: 1 L. Beezentf (SCH) 1.32,19. 50 schoolslag jeugd: E. Erpelinck 90 (Hon) 0.37,03.100» selslag senioren 2: 1. E. Erpelinck 51 (HON) 1.12,15. 100 vlinderslag senio ren: 1. L. Vink (Hon) 1.15,88. 50 vlin derslag senioren: 1. M. Jansen 0.38.31. 100 schoolslag minioren6: 1. W. Verhelst 1.35,57 200wisseW junioren: 1. L. van Driel (Sch) 3.07,® 100 wisselslag junioren: 1.1. Erp* ck 93 1.21,32. 200 vrije slag jeugd: i E. Erpelinck 90 2.26,66. 100 vrije stag jeugd: 1. M. vd. Bulck 1.19,70. 2M schoolslag senioren 2: 1. L Beeze mer 3.24,80. 100 schoolslag senio ren 2: 1. E. Erpelinck 90 1.22,13.100 rugslag senioren: 1. M. Vink(1.2 50 rugslag senioren: 1. E. Erpelin 89 0.34,54. 4x50 wisselslag est.|un ren: 1. De Honte 2.44,32 2. De Schels 2.51,85 3. Zeelandia 2.58,54, Mannen. 4x50 vrije slag junioren^ De Schelde 1.56,62 2. De Otters 2 OW 3. Zeelandia 2.13,72.100 vrije s agm' nioren 6: 1. J. de Klerk (Zee) J* 50 vrije slag minioren 6:1-J scn™ akker (Ott) 0.42,11 50 rugs1^1""^ ren 2: 1. B. van Broekhoven I» 0.36.61. 100 schoolslag junioren 4: 1.E. de Jong (SCH) 1.23,26.50 sejü» slag junioren. 4: 1, T. Erpelinck I 0.39,10, 100 wisselslag jeugd z: i. van Bommel (Zee) 1.13,80. lOOvlinder- slag senioren: 1. T. Erpelinck 1.1 50 vlinderslag senioren: 1. E- va ven (Ott) 0.30,73.100 schoolslag min oren 6: 1. S. van de Paijl (Schl V»,» 200 wisselslag junioren 2: 1 l. (SCH) 2.43,92. 100 wisselslagi |um ren 2: 1R. de Klerk (Zee) 1-23'80o|? vrije slag junioren 4: 1. T. Erp 2.14,80. 100 vrije slag iun,0,reiV;,( A. van Boven 1.06,83. 200 scho jeugd: 1. E. de Jong 2.58,82. 10 schoolslag jeugd: 1 C. van B c 1.27,07. 100 rugslag senioren. Nieuwenhuize 1.12,29. 50 rugslag* nioren: 1. E. van Boven 0.31,6/- De Brabantse scheidsrechter Jack van Huiten, die als hoogtepunt in zijn carrière een wedstrijd van Chelsea leidde in de Europacup, sprak de aanwezigen toe bij de loting voor de Borsele Sloepoort Cup. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 44