Kleine fracties willen meepraten THE LEGEND FOREVER! CA PZC Veere en Stolberg zien wel wat in zusterstadrelatie Droom van nagelstyliste Willeke komt uit Natuursteenbedrijf Ferket en De Maat B.V. Cran Combi Terneuzense partijen wensen toch stem te hebben in beleid college «12! Cinecity breidt voorlopig niet uit Familieberichten vervolg van pagina 10 Giro 999 :.<S GRAFMONUMENTEN MARMER GRANIET NATUURSTEEN CAPPENDIJK TOYOTA Cranberry vitamine C: voor gezonde blaas en niieren GRATIS! dinsdag 21 maart 2006 door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Ook de kleine fracties die in Terneuzen buiten de collegevorming zijn gevallen willen meepraten over het colle- gebeleid voor de komende vier jaar. GroenLinks, SGP, WD en ChristenUnie schrijven dat aan de voorzitter van de gemeente raad, burgemeester J. Lonink. „Wij wensen kennis te geven van het feit dat we als gekozen raadsleden volwaardig deel wen sen te nemen aan de opstelling en vaststelling van een zogehe ten raadsopdracht aan het nieuw gevormde college van B en W van de gemeente Terneu zen", betogen de fracties. In de raadsopdracht worden on derwerpen benoemd die in de •komende raadsperiode aan de orde moeten komen. „De raad legt op die manier de basis voor een lange termijn agenda en maakt een goede start met het bepalen van de eigen politieke agenda", schrijft Peter Clijsen (GL) namens de vier fracties. „Concreet wensen wij deel te hebben aan het bediscussiëren en vaststellen van een opdracht in hoofdlijnen aan het college waarin we als gemeenteraad, im mers het hoogste orgaan van on ze gemeente, aangeven op welke richting onze gemeente dient aan te koersen de komende raadsperiode." Uit deze opdracht moet het col lege dan volgens Clijsen een col legeprogramma distilleren met beleidsuitgangspunten en voor nemens van het nieuwe college voor de komende vier jaar. „Het collegeprogramma moet concre te doelen bevatten, om zo een de mocratische controle mogelijk te maken. We verwachten over dit alles onze standpunten te kunnen uiten, waarna we als ge meentebestuur goed gefundeerd met elkaar de komende vier jaar in het belang van onze medebur gers onze gemeente in alle open heid kunnen gaan besturen." In Terneuzen hebben de PvdA, CDA en TOP/Gemeentebelangen over eenstemming bereikt om samen een college te vormen. Forma teur Co van Schaik is enigszins verbaasd over de brief van de kleine fracties. „Bij de collegeon derhandelingen hebben alle par tijen hun inbreng gedaan, ook programmatisch", zegt Van Schaik. „De punten die naar vo.- ren zijn gebracht zijn meegeno men in de coalitiebesprekingen en er zijn heel wat van die pun ten overgenomen. Ook van de kleine partijen." op dit moment wordt er gewerkt aan het verder op papier zetten van het nieuwe coalitieprogram ma. Dat wordt dan vervolgens aan de gemeenteraad voorge legd. „En dan' kunnen de kleine partijen constateren dat een he leboel punten overgenomen zijn. Ze moeten natuurlijk wel beseffen dat politiek niet één pot nat is. Er zitten uiteraard verschillen tussen de partijen en die moeten toch ergens tot ui ting komen. Anders kun je net zo goed met één lijst meedoen aan de verkiezingen." door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - Geknokt heeft ze, Willeke Wijntje uit Heinkenszand, en dat begint vruchten af te werpen. De nagel styliste won zondag in Brussel het Bel gische Nail-Art Kampioenschap. De ver werkelijking van haar droom, een eigen nagelkunststudio, is een flinke stap dich terbij gekomen. Hoopt ze. 'Zomaar' had Willeke zich via het vak blad ProfNail ingeschreven voor de wed strijd in Brussel. „Het was maar een gok je. Ik had geen idee op welk niveau ik zat. Zou het niks worden, dan hadden ik en mijn vaste model, een ex-collega, in elk geval een leuk dagje gehad." De Heinkenszandse trad met zestien 'te genstandsters' in het strijdperk. „De con currentie is voelbaar. Op zo'n kampioen schap gaat het er écht om." De deelneem sters kregen allemaal anderhalf uur de tijd om hun creativiteit te tonen. Ander half uur om van tien nagels kleine kunst werken te maken. Willeke gaf haar visite kaartje af, nagelkunst met kleurrijke ver sieringen. „Dat is mijn specialiteit." Buitenkansje Ooit is het bij haar begonnen als een hob by. „Ik ben altijd al met nagels bezig ge weest. Ze wilde graag een opleiding 'na gelstyling' volgen, maar het geld ont brak. „Ik ben een alleenstaande moeder. Je hebt het dan niet breed." Een buitenkans je deed zich drie jaar geleden voor. Ze werkte indertijd nog bij Delta. Haar premiespaarloonregeling kwam vrij en die heeft ze gebruikt om in Dordrecht een cursus nailstyling te volgen van een halfjaar, één volle dag in de week. „Een zware theoretische opleiding was dat, met een heel goede leraar. 'Je hebt het in je vingers', zei hij." Haar leraar gaf ook een welgemeend ad vies: 'Begin niet direct een praktijk, maar bouw het langzaam op'. Willeke heeft dat ter harte genomen. „Die oplei- Willeke Wijntje in haar nagelstudio aan huis in Heinkenszand met rechts enkele van haar creaties. foto Ronald den Dekker ding was prima. Ik heb er veel geleerd, heel veel zelfs, maar je moet het ook kun nen waarmaken. Ik heb dit werk tot nu toe vooral bij mijn vriendinnen gedaan." Niet zónder succes. „Een vriendin vertel de me laatst dat bij de kassa in de winkel iedereen naar haar nagels keek. Zo mooi en opvallend waren die. Je doet er ie mand echt een plezier mee, merk ik. En het is heus niet zo dat nagelkunst slecht is voor je nagels. Integendeel. Als je vak kundig doet, is het zelfs goed voor je na gels." Nog een misverstand: dat met acryl be werkte nagels veel kwetsbaarder zijn dan gewone. „Acryl wordt heel snel hard. Vierentwintig uur na een behande ling kun je er alles mee doen. Neem mijn vriendin die mijn vaste model is. Zij is paardenliefhebster. Die maakt er ge woon de- paardenstallen mee schoon. Nooit problemen." 't Is wel vooral iets van vrouwen, alhoe wel: „Voor mannen die nagelbijten, is er ook een kleurloze acryl." Met het diploma van de opleiding in Dor drecht op zak én ervaring stond Willeke dan in Brussel, op het podium. Nummer drie passeerde, nummer twee ook. Wille ke was al bij wijze van spreken op weg naar de uitgang, want de eerste plaats, kom nou, dat zou te hoog gegrepen zijn. „Ik heb mijn eigen naam niet eens horen omroepen. En toen ik het door had, viel ik van verbazing bijna van het podium. Ik eerste?" Thuis in Heinkenszand zit Willeke nog na te genieten. Ze werkt niet meer bij Delta en heeft een werkloosheidsuitke ring. Dit is haar kans. De tijd is nu echt aangebroken om voor zichzelf te begin nen, een eigen studio op haar naam. „'Je bent in je slaap nóg bezig met nagel kunst', zei mijn leraar. Dat is zo. Ik wil gewoon nagels doen." door Edith Ramakers VROUWENPOLDER - Veere is de aangewezen gemeente om een relatie aan te gaan met het Duitse stadje Stolberg. Dat vindt J. Geldof uit Vrouwenpol der. In Stolberg werd vijfhon derd jaar geleden Juliana van Stolberg geboren, de moeder van prins Willem van Oranje, va der des vaderlands. „Veere is door zijn oranjegezindheid en het markizaat van het stadje Veere een geschikte partner van Stolberg." Geldof ziet allerlei voordelen in een zusterstad-relatie. „Dit jaar zijn er veel festiviteiten rond de viering van Juliana van Stol- bergs vijfhonderdste geboorte dag. We zouden Veere in Duits land als aantrekkelijke, toeris tische gemeente onder de aan dacht kunnen brengen." Geldof heeft contacten opge bouwd in Stolberg, een plaats in voormalig Oost-Duitsland, waarnaar hij al enige tijd busrei zen voor 55-plussers organi seert. „Ik ben gecharmeerd van het stadje.De cultuur en ge schiedenis is voelbaar in die plaats. Ik ben daar al drie jaar lid van een geschiedenisvereni ging", zegt hij. Subsidie Hij was in februari te gast in Stolberg voor de openingsfestivi teiten van het jubileumjaar van Juliana van Stolberg. Geldof hoorde bij die gelegenheid dat Stolberg 'Europastad' is. „Aan die uitverkiezing is Europese subsidie verbonden. En toen ik over de Nederlandse inbreng be gon, bleek dat er weinig gere geld was, maar dat er wel geld voor beschikbaar was." Het Europastadféest in Stolberg wordt 9 en 10 september gehou den. Er wordt een historische oranjeroute ontwikkeld. Geldof zegt dat de burgemeester van Stolberg achter zijn initiatief staat en de activiteiten toe juicht. „De dans- en folklo- regroep Walacra heeft al toege zegd mee te zullen werken, ft wil allerlei Zeeuwse onder de aandacht brengen als boterbabbelaars. Ook vis- kwekerij Neeltje Jans zal een mosselmaaltijd verzorgen, ft zoek eigenlijk alleen nog een', bakker die daar Zeeuwse bolus-! sen wil bakken." Hij heeft 'op persoonlijke titel' vijf personen uit Stolberg uitgenodigd om dit jaar koninginnedag in Vrouwen- polder mee te maken. „Ook de burgemeester van Stolberg en een afvaardiging van de VVV ko men dan naar Zeeland. Ze kun nen dan ervaren hoe Nederland het oranjefeest viert." VLISSINGEN - De uitbreiding van Cinecity gaat niet door. Dat bevestigt A. Weststrate, direc teur van de Vlissingse bioscoop, ,.,De kosten voor de verbouwing en nieuwbouw vallen te hoog uit. We zetten de plannen in de ijskast", zegt hij. De wens was om aan op het plein, een stuk aan té bou wen. Daarin zou plaats zijn voor drie a vier filmzalen. „We wilden meer ruimte voor de betere film en om de films langer in Vlissingen te la ten draaien. Maar het moet dan wel betaalbaar blijven." De er varing heeft geleerd dat er in Vlissingen en omgeving voldoen de belangstelling voor films is, „We kunnen de uitbreiding met 400 tot 500 stoelen goed aan. Daarvan ben ik overtuigd. Toen we jaren terug overgingen van Alhambra naar Cinecity dacht iedereen dat de stap van 500 naar 1250 stoelen te groot zou zijn. Het tegendeel is bewezen Cinecity is in korte tijd van 100.000 bezoekers jaarlijks ge groeid naar 400.000. Door het succes van het filmfestival, Film by the Sea, wordt de gang de bioscoop het hele jaar vergemakkelijkt. Dankbetuiging De hartelijke wijze van medeleven en de grote belangstel ling' die wij van u mochten ontvangen na het overlijden van mijn lieve man en onze vader Hendrikus Gerardus van Dam Henk heeft ons heel erg gesteund. Hiervoor zeggen wij u hartelijk dank. Sjoukjevan Dam-Dijkstra IJsbrand en Bianca Meindert Vlissingen, maart 2006 In Memoriam 21 maart .2005 21 maart 2006 Een herinnering in liefde is een herinnering voor altijd. Cornelia Johanna Moll-Luyk Piet, kinderen, klein- en achterkleinkinderen uitvaartve rzorgm de Groot-de Kam informatiecentrum begrafenissen en crematies gratis informatiepakket tel. 0118 -612868 Veerseweg 36, 4332 BG Middelburg iVidegrootdckam.nl "ÊÈsmh Begrafenis- en Crematie verzorging OVERTOOM-GROEN Kantoor en rouwcentrum: Van Dishoeekstraat 620 4382 XW Vlissingen Telefoon: 0118-413417 SAMEN VOOR DARFUR Help de vluchtelingen van Soedan www.helpdarfur.nl Vergadering gemeenteraad 21 maart Op dinsdag 21 maart vergadert de gemeenteraad in het Stadskantoor, M.A. de Ruijterlaan 2. De vergadering begint om 19.30 uur en is open baar. Geïnteresseerden kunnen de agenda inzien bij de publieksbatie. Op de avond van de vergadering ligt de agenda op de publieke tribune. De agenda ziet er als volgt uit: Vaststelling agenda De raad stelt aan het begin van de vergadering de agenda vast. Vragenuur voor leden van de gemeenteraad Aan het begin van de vergadering is er een vragenuur voor gemeenteraadsleden. Spreekrecht burgers Na de opening van de vergadering kunnen aanwezige burgers gezamenlijk gedurende maximaal dertig minuten het woord voeren over onderwerpen die op de agenda staan. Als u van het spreekrecht gebruik wil maken, moet u dit voor aanvang van de vergadering melden aan de griffier, tel. 249710 onder opgave van naam, adres en het onderwerp waar over u het woord wil voeren. Elke spreker krijgt maximaal vijf minuten het woord. Onderwerpen Verkiezing wethouders Beëdiging wethouders Aanbieding collegeprogramma gemeente Goes Stadskantoor M.A. de Ruijterlaan 2 4461 GE Goes Postbus 2118 4460 MG Goes Tel.: (01.13) 24 96 00 Fax: (0113) 23 08 76 E-mail: stadskantoor@goes.nl Internet: www.goes.nl Een modern bedrijf, al meer dan 40 jaar gespecialiseerd in: Steensedijk 100 - 4561 GP HulstTel.: 0114-312906 Toyota Land Cruiser. Vamaf €48.990,-/€ 909,- p.mnd. Deze uiterst krachtige fourwheeldrive zet de norm op 4x4,gebied. Maar ook op het terrein van prestige en opperste luxe. TODAY TOMORROW TOYOTA DE TOYOTADEALER IN UW REGIO Mr. F.J. Haarman weg 58 TERNEUZEN 4538 AS Terneuzen Tel.: 0115-617751 Waarom Cran Combi? Voor een goede blaas- én nierfunctie Bevat een hoge dagdosering cranberry extract (1200 mg) Bevat vitamine C voor extra weerstand Extra toegevoegd: berendruifblad, propolis, mierikswortel, silicium en zink Vrouwen krijgen nogal eens te maken met een aantal vervelende bijverschijnselen van de blaas. De blaas is van slag of mist net dat beetje extra veirzorging. Cran Combi kan daarvoor uitkomst bieden, Cranberry's, ook wel veenbessen genoemd, bevatten een hoog gehalte citroenzuur en ondersteunen daarmee de natuurlijke zuurgraad van urine. Het helpt de blaas schoon en zuiveir te houden. Daarnaast ondersteunt het ook de nier functie;. Berendruifblad helpt het functioneren van blaas en nieren. Verder is eir vitamine C toegevoegd, wat ook een positieve invloed heeft op de zuurgraad van urine. AANBIEDING VAN DE WEEK Bij aankoop van 1 verpakking Cran Combi 60 tabl. 19,95) ontvangt u 1 verpakking van 30 tabl. www.crancombi.nl Uw voordeel 11,95 De kortingsbon kunt u inleveren bij: Hulst: Drogisterij Bleijenbergh, Overdamstraat 3 - 3 Oostburg: Innatura Gezondheidswinkels, Brouwerijstraat 11 Terneuzen: Innatura Gezondheidswinkels, Havenstraat 26 (Steenen Beer) Axel: DA Drogisterij Doolaege, Szydlowskiplein 12 Sluis: Drogisterij vd Linde, Grote Markt 8 Koewacht: Drogisterij Bleijenbergh, Nieuwstraat 55 Sas van Cent: Drogisterij de Kaai, Westkade 77-78

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 40