PZC Vrees voor overlast bij bouw bios Nieuw centrum in Heinkenszand PZC Mp3-speler leert kuieraars streek kennen Informatieavond over bom Breskens ■n Open dag bij hulpdiensten Kloosterzande Inwoners centrum Terneuzen voorzien problemen door bouwverkeer Vastenactie voor project in India Drietal mishandelt man Velgendief moet boeten Drankrijder voor de rechter Hennepkwekers komen goed weg Korpsen van brandweer strijden om titel agenda dinsdag 21 maart 2006 Mjhpila van Doorsselaer «OOSTERZANDE - Dc vrij- j||ije brandweer in Klooster tje houdt samen met de poli- j,tn de ambulancedienst zater- tórniddag een open dag. Be- Mstellenden krijgen die mid- Jj/diverse demonstralies van (('hulpdiensten te zien op het Hof te Zattdeplein in Klooster- rande. Van 13 tot 17 uur kunnen de be zoekers actief kennismaken met alle hulpdiensten. Zo wordt een demonstratie gegeven van een kantelwagen. Per keer kunnen twee personen plaatsnemen in de auto en moeten ze, nadat de auto ondersteboven is gedraaid, uit de autogordels zien te ko men. Ook tonen twee brandweer mannen de werking van hun gas- pakken tegen gevaarlijke stof fen door een fictief lek in een chemische opslagtank te dich ten. De hoogwerker van de brandweer, die normaal gespro ken gebruikt wordt om slachtof fers vanaf een verdieping of ge bouw te redden, wordt nu inge zet om bezoekers van de open dag van het uitzicht te laten ge nieten. Daarnaast wordt de zogenaam de explosiekooi in stelling ge bracht. In deze gesloten ijzeren kooi wordt een vuur gestookt en worden spuitbussen gelegd. Die zullen door de warmte explode ren met een grote knal als ge- volg. De politie is aanwezig met de be ruchte flitsauto en de ambulan cedienst heeft een ziekenwagen paraat. Belangstellenden kun nen beide wagens uitgebreid van binnen bekijken. De leerlin gen van de basisscholen in Kloosterzande kunnen meedoen aan een kleurwedstrijd. Op de scholen zijn onlangs kleurpla ten uitgedeeld. Tijdens de open dag kunnen de leerlingen deze inleveren en krijgen zij als ca deautje allemaal een brandweer ballon. De winnaars van de kleurwedstrijd worden later uit genodigd in de brandweerkazer ne van Kloosterzande. frnrRené van Stee IERNEUZEN - De bouw van df bioscoop in de binnenstad ,an Terneuzen levert ongetwij feld overlast op voor omwonen den cn winkels. Dat bleek gister avond tijdens een voorlichtings bijeenkomst in de raadzaal van bet stadhuis. Aannemer Van der Poel en de ge meente Terneuzen verwachten dat diverse voorzorgsmaatrege len de overlast zo veel mogelijk ken. Een aantal omwonen den vreest de aan- en afvoer van bouwmateriaal. Het bouwver- ieer wordt verplicht om heen en terug via de burgemeester Geill- siraat te rijden. Het bouwrijp maken van het ter reinachter het ABC-complex en op de Veemarkt begint morgen. De burgemeester Geillstraat is vanaf die datum geen doorgaan de weg meer. Omleidingsborden en bewegwijzering bij de invals- i moeten er voor zorgen dat het verkeer de juiste ri ch- iing neemt en er ook geen sluiproute via de Scheldekade at. Voetgangers kunnen via een looproute langs Arse naalgebouw de winkels van het ABC-complex bereiken. Sommige aanwezigen vroegen ach of zware vrachtwagens schade veroorzaken aan woningen. Ook betwijfelden zij of de bestuurders zich aan de toegestane snelheid zullen hou den. C. de Regt van Van der Poel antwoordde hierop dat dit verkeer niet anders is dan de vrachtwagens die nu de winkels van het ABC-complex bevoorra- Deaan- en afvoer van mate- TERNEUZEN - Onder: het mot to'Breng Gerrit dichterbij' za melt de Elizabethpairochie De Zeeuws-Vlaamse Kanaalzone meteen vastenactie geld in voor Gerrit Impens, oud-inwoners van Sas van Gent, die zich in In dia bezighoudt met ontwikke lingswerk. De bijdragen worden gebruikt voor de aankoop van landbouw grond en de bouw en inrichting vaneen opleidingscentrum. Op woensdag 5 april is er in de Emmaüskerk aan de Alberdink Thijmstraat in Terneuzen van 14,00 tot 16.00 uur een rommel markt voor de jeugd. Op zater dag 8 april is er van 10.00 tot 16.00 uur in dezelfde kerk voor de tweede keer een boekenbeurs ten bate van de actie voor lm- Bezorgklachten: 0800-0231 231 op maandag t/iii vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur redactie zeeuws-vlaaim deren Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 ac terneuzen Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) Wout Bareman Raymond de Fret René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 &60 ab hulst Tel: (0114)372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 A A goes Tel: (OM 13)315500 Fax: (0-113)315669 E-mailredaetie@pzc.nl 'nteiflnet www.pzc.nl E-rrjahl: web@pzc.nl rialen via de toegangsweg langs de parkeergarage aan de Oost- kolk was volgens hem ook niet logischer. „Want aan die kant wordt alles al snel volge bouwd", aldus De Regt. Het bouwterrein wordt afgeslo ten met hekken. Ook komt er tij delijke verlichting, omdat de openbare verlichting wordt ge demonteerd. Bewaking van het bouwterrein acht De Regt niet nodig. Ook verwacht hij geen proble men met het heien, omdat dit trillingsvrij wordt uitgevoerd. Verder is het de bedoeling dat het personeel van de bouw plaats gaat parkeren op een apart terreintje dat direct tegen het Arsenaalgebouw ligt. Door komst van de bioscoop ver dwijnen de parkeerplaatsen ach ter het ABC-complex en op de Veemarkt. Op termijn komen hiervoor parkeerplaatsen in het nieuwe gedeelte van de parkeer garage aan het Theaterplein te rug. Opvallend genoeg voorzag alleen de eigenaar van Bakker Bart parkeerproblemen tijdens de bouw. Volgens De Regt kan in die periode worden volstaan met de reeds bestaande parkeer gelegenheid in de parkeergara ge aan de Oostkolk en langs de Scheldedijk tegenover het Schel- detheater. Iemand anders voor zag vooral parkeerproblemen op langere termijn. „Want als het theater en de bioscoop volzit- ten en het druk is bij de koffie shops, zou ik echt niet weten waar al die auto's straks moeten staan." Het bord met het kustpad aan de Damse Vaart. door Frank van Cooten OOSTBURG - Toeristen wandelen graag. West-Zeeuws-Vlaanderen speelt echter onvoldoende in op deze trend. Fietspaden genoeg, maar goede, op el kaar afgestemde wandelpaden zijn er nauwelijks. „Het wandelen is onderbe licht gebleven in onze gemeente", zegt Tiny Maenhout, manager toerisme van de gemeente Sluis. West-Zeeuws-Vlaanderen heeft uiter aard wandelroutes zoals dorpswandelin gen en de kustroute vanaf Sluis langs de Noordzee, maar samenhang ont breekt. Maenhout wijst op recent onder zoek van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). „Uit dit onderzoek blijkt dat 63 procent van de vakantiegangers graag wandelt. Daar moeten we meer rekening mee houden. „Er zijn wel korte bewegwijzer- de wandelroutes van vier tot zeven kilo meter in en rond dorpen zoals het Mau- ritspad in IJzendijke, het Kikkerpad in Aardenburg en het Eenhoornpad in Oostburg, maar er is geen sprake van een samenhangend geheel. Gezien het grote aantal wandelliefhebbers moeten we daar verbetering in brengen." De gemeente Sluis en de provincie West-Vlaanderen hebben daarom het initiatief genomen voor een grensover schrijdend herkenbaar wandelnetwerk in het land van Uilenspiegel, het gebied rondom Brugge, Darame en een groot deel van West-Zeeuws-Vlaanderen. Het netwerk bestaat uit een samenhangend stelsel van paden, wegen, dijken en steegjes en haakt aan bij bestaande dorpswandelingen en lange afstandsrou tes. Het wandelnetwerk strekt zich uit over de Brugse Ommelanden, het Meetjes land en West-Zeeuws-Vlaanderen. Wan delaars kunnen zelf hun route uitstippe len en de lengte van de tocht bepalen. Onderweg is het mogelijk de route in te korten door een stukje af te snijden of juist te verlengen door er een extra om metje aan vast te plakken. Kenners De gemeente Sluis zoekt 'wandelken ners' uit de regio die hen wijzen op de mooiste wandelingen en interessante plekjes in de streek. „We hopen op twee tot drie wandelliefhebbers uit ieder dorp", zegt Tiny Maenhout. „Om de wandelroutes aantrekkelijker te ma ken, moeten ze vooral ook knelpunten foto Wim Kooyman aandragen, zodat we die kunnen vermij den of zoveel mogelijk ontwijken." De wandelkenners kunnen zich tot en met 29 maart aanmelden bij Tiny Maen hout of Manon Klein Hesseling van de Sluise projectorganisatie. De uit te zet ten routes krijgen uniforme bewegwijze ring en informatiepanelen om de samen hang tussen streekpaden en wandelrou tes te verstevigen. Ze sluiten onder meer aan op agrarische bedrijven, eetge- legenheden en logiesaccommodaties, in het bijzonder direct aan de kust. De wandelaars kunnen op pad gaan met een mp3-speler. Door naar streek verhalen en anekdotes te luisteren, ho ren ze tijden het kuieren veel wetens waardigs over de regio. Ze doen ook kennis op door middel van thematische borden met informatie over de historie en de aard van het landschap. De ver wachting is dat de eerste wandelaars binnen anderhalf jaar op pad kunnen worden gestuurd. Plan voor ontwikkeling winkels en appartementen door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - Voor het centrum van Heinkenszand is een plan in de maak voor win kels en appartementen op de plek van de oude EinTé-super- marktvestiging en nabijgelegen panden, waaronder de bakkerij van Jan Rijk. De parkeerproble- matiek in en om de Dorpsstraat wordt ook meegenomen in dit project. De EmTé in Heinkenszand ver huisde begin juni vorig jaar naar een nieuwe vestiging aan de Stenevate in Heinkenszand, naar het voormalige pand van interieurwinkel De Jonge Hoek Van Dijke. De oude supermarkt op de hoek van de Dorpsstraat en de Eend vogelstraat staat sindsdien leeg en activiteiten zijn er niet te be speuren. Achter de schermen is wel het een en ander gaande. De Sligro Groep, waaronder EmTé valt, is volop bezig met planont wikkeling. Bakkerij Jan Rijk is daar ook bij betrokken, omdat, vertelt Rijk, zijn bedrijf woningbouw op de vroegere EmTé-locatie in de weg kan staan. „Wij hebben bij onze winkel een bakkerij en pro ductieruimte. Voor nieuwbouw geldt dan een dertigmeter-zone, omdat er ook 's nachts wordt ge werkt en een bakkerij geuren met zich meebrengt. De één vindt dat lekker, de ander niet. Maar het is in elk geval zo", zegt Rijk, „dat er weinig ruimte overblijft om iets te doen op de plaats van de oude EmTé als we niet mee willen werken." Rijk is bereid aan te haken. Hij heeft ook nog onroerend goed in de directe omgeving dat in het plan kan worden 'verwerkt'. Hij vindt dat een goed idee. „Straks staan er nieuwe in plaats van oude winkels." Parkeren Op welke termijn het project tot ontwikkeling wordt gebracht, is nog niet duidelijk. De gemeente Borsele wil er in elk geval voor waken dat er voldoende parkeer gelegenheid blijft in en om de winkelstraat van Heinkenszand, de Dorpsstraat. Onlangs is daar over nog overleg gevoerd met de dorpsraad en winkeliersvereni ging Winbela. Het parkeren op het Van der Biltplein - het plein met de Rabobank vlakbij de Dorpsstraat - stond daarin cen traal. De gemeente Borsele wilde op het plein parkeervakken maken, waardoor er negen of veertien van de huidige twintig parkeer plaatsen over zouden blijven. In middels heeft het college van B en W besloten 'voorlopig' geen parkeervakken te maken op het Van der Biltplein. G. Jacobusse, lid van de verkeerscommissie van Winbela, vindt dat een mooi begin. Hij had ook de wens op een groenstrook tussen het plein en activiteitencentrum De Stenge parkeerruimte te maken, maar dat wil de gemeente 'voorals nog' niet. Afwachten „We maken even pas op de plaats", laat wethouder M. Ver- mue-Vermue (CDA, verkeer) we ten, „omdat we willen afwach ten hoe het verder gaat met de vroegere locatie EmTé en ande re ontwikkelingen." Zij doelt op het plan van woningcorporatie R B Wonen om aan de Dorps straat (tegenover het Van der Biltplein) appartementen voor jongeren te maken die ook au to's meenemen. En er wordt ge keken of er iets aan parkeren kan worden gedaan bij een nieu we invulling van de locatie oude brandweerkazerne aan de Kerk- laan, direct achter de Dorps straat. (Advertentie) OOSTBURG - Drie Belgen in de leeftijd van zeventien tot twintig jaar zijn in de nacht van zondag op maandag oeven na half één op de Trageldam in Oostburg aangehou den op verdenking van mishandeling. De drie kwamen een 46-jarige man uit Duitsland rond kwart voor negen te gen op de Zeeweg in Nieuwvliet, waar hij met zijn echtge note liep. De zaklamp die hij in zijn hand had, raakte de auto van de drie Belgen waarop de drie mannen stopten, uitstapten en de 46-jarige begonnen te schoppen. De Duitser liep hierbij een gebroken rib op en is zijn bril kwijtgeraakt. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter had gis teren een oude bekende tegenover zich. De dertigjarige verdachte uit Vlissingen vertelde dat hij uit geldgebrek opnieuw in de fout was gegaan. Op 9 augustus vorig jaar stal de man vier autobanden met velgen bij een garage in Wolphaartsdijk. Daarmee hoopte hij zijn eigen auto beter te kunnen verkopen. De officier van justitie eiste 140 uur werkstraf en 750 euro schadevergoeding. De verdediging voerde aan dat de verdachte inmiddels op eigen initiatief hulp had gezocht voor zijn pi-oblemen. De rechter beloon de dat met 140 uur werkstraf waarvan de helft voorwaar delijk. De schadevergoeding stelde hij vast op 575 euro. ,,U hebt een groot deel van uw leven in de gevangenis ge zeten, maar nu lijkt u behoorlijk gemotiveerd", aldus de rechter. „Anders raak ik mijn vrouw en kinderen kwijt en dat vind ik erger dan welke straf dan ook", antwoordde de man. Met de voorwaardelijke straf van zeventig uur is de verdachte nog eens extra op scherp gezet. MIDDELBURG - Het was misschien maar een kleine overschrijding van de norm, maar voor een 37-jarige man uit Ossendrecht heeft het alcoholgehalte van 240 micro gram dat bij hem werd gemeten, grote gevolgen. Gisteren zat hij als verdachte tegenover de Middelburgse politie rechter om zich te verantwoorden. Toen hij vorig jaar april met een slok te veel achter het stuur stapte, verkeer de de man namelijk nog in de proeftijd van een eerdere veroordeling. De man gedroeg zich niet bepaald voorbeel dig tijdens de zitting, toch was de rechter mild in zijn be slissing. Voor het oude feit gaf hij de man alsnog een taak straf van 28 uur en een rijontzegging van drie maanden. Het nieuwe feit kost de man een boete van 540 euro. Daar naast heeft hij opnieuw een voorwaardelijke rijontzeg ging gekregen van acht maanden. De man kreeg de op dracht mee om zich te houden aan de voorwaarden van de reclassering. Dat deed de rechter niet voor niets. De ver oordeelde kampt al jaren met een drugsverslaving. MIDDELBURG - Twee mannen uit Goes (24 en 31 jaar) zijn gisteren door de Middelburgse politierechter veroor deeld voor het kweken van hennep. De kwekerij was het eigendom van de oudste verdachte. Volgens berekeningen van de politie had de man zo'n negen keer geoogst in de periode van augustus 2003 tot augustus 2005. De mannen hoeven niets terug te betalen, wegens gebrek aan bewijs. De jongste verdachte kreeg een taakstraf van 45 uur. De oudste verdachte werd veroordeeld tot 150 uur werkstraf. Den Dekker Muziek KAPELLE 0113-330330 www.dendekkermuziek.com door Raymond de Frel BRESKENS - In dc protestant se kerk aan de Dorpsstraat in Breskens wordt donderdag 30 maart een informatieavond ge houden over de ruiming van een bom aan de Oüde Rijksweg. Bouwvakkers stuitten vorige maand tijdens werkzaamheden op een Engelse vijfhonderdpon der, die op drieënhalve meter diepte ligt. De verwachting was dat er op het voormalige bunker terrein nog meer explosieven zouden worden aangetroffen. Daarom werd de bom niet met een onschadelijk gemaakt, maar afgedekt met zand en een contai ner. Tot nu toe zijn er echter nog geen nieuwe explosieven ge vonden. Het onderzoek wordt eind deze week afgerond. De ruiming van de vijfhonderd ponder is gepland op maandag AARDENBURG - In Aarden burg worden zaterdag provincia- lebrandweerwedstrijden gehou den. In totaal doen er 22 korpsen mee, waaronder een groot aan tal vertegenwoordigers uit Zeeuws-Vlaanderen. De teams strijden tegen elkaar in twee verschillende klassen, TAS HD (hoge druk) en 112. De best presterende korpsen gaan naar de gewestelijke wedstrij den. Wie daar goed presteert mag meedoen aan de landelijke wedstrijden. Andere provinciale wedstrijden worden nog gehou den in Veere en Haamstede. De wedstrijdleiding heeft gepro beerd een zo realistisch mogelij ke wedstrijd te organiseren. De eerste brandweei'lieden moeten zaterdag al rond acht uur 's mor gens aan de bak. De korpsen moeten zich melden bij de brandweerkazerne aan de Noordstraat, waarna ze uitruk ken naar de plaats des onheils. Het einde van de wedstrijden is voorzien rónd 16.50 uur. 's Avonds is er voor de deelnemers een koffietafel in de gymzaal aan de St. Bavostraat. Daar reikt burgemeester J. Sala van Sluis ook de prijzen uit. 10 april. Zo'n zeventig bewo ners moeten dan hun woningen verlaten. Tijdens de informatieavond brengen burgemeester J. Sala van de gemeente Sluis en verte genwoordigers van de politie en Explosieven Opruimingsdienst de omwonenden op de hoogte van het verloop van de dag en de opvangmogelijkheden.In ver band met de verwachte toeloop worden er twee sessies gehou den. Om 19.00 uur krijgen de be woners van Boerenhol, de Nolle- tjesdijk, Oude Rijksweg, Dorps straat en Strandstraat en alle straten ten oosten van deze lijn inlichtingen. Van 20.45 tot 22.15 uur zijn alle bewoners van alle straten ten westen van de lijn Oude Rijks weg, Dorpsstraat en Strand straat welkom. STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.00 uur: Party dansen; 13.30 uur; Kaarten, biljar ten, jokeren; De Halte, 13.30 uur; Kaarten, biljarten, aerobics; 14.45 uur: Koersbal; Trefpunt, 13.00 uur; Kaarten, biljarten, sjoelen; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO volksdansen, zingen en biljarten; Café de Troubadour, 13.30 uur: Kaar ten; EEDE - Hof van Eede, 17.30 uur: De nacht van de geschiedenis; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.15 uur: KBO jokeren; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljar ten, gymnastiek; 13.30 uur: Kaarten bie den en jokeren; HULST - De Lieve, 9.00 uur: Vrij biljar ten, computeren; 10.30 uur: Volksdan sen; 13.00 uur: Biljarten, computeren; 13.30 uur: Kaarten; 19-30 uur: Stijldan sen; Blaauwe Hoeve, 14.30 uur: Bingo; KOEWACHT - De Vlaschaard. 13.00 uur; Biljarten; 13.45 uur: Gymnastiek; 15.00 uur: Senioren koor; Kerklaan 87,19.00 uur: Creatieve bijeen komst; NIEUW-NAMEN - Café Sint Cecilia, 20.00 uur: Kaarten; OSSENISSE - Hof ter Nesse, 19.30 uur: Aerobics; SAS VAN GENT - De Regenboog, 13.00 uur: Biljarten; SINT-JANSTEEN - De Warande, 9.30 uur: Bloemschikken; 13.00 uur: Biljar ten; 19.00 uur: FNV belastingservice; 19.30 uur: EHBO cursus; TERNEUZEN - De Veste, 10.30 uur: Gymnastiek; 13.30 uur; Handwerken, bil jarten; 19.30 uur: Dansen; Buurthuis de Hoeve, 9.30 uur; Yoga; 13.30 uur: Biljarten; VOGELWAARDE - 't Gelaag, 13.30 uur: Kaarten; WALSOORDEN - Café Rue du Nord, 13.30 uur: Schieting voor ouderen; WESTDORPE - Zaal Concordia,13.30 uur: KBO koersbal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 39