Zeeuwland trekt de buurten in fZC Stadhuismuseum onderzoekt imago Partijen in Goes moeten opnieuw overleggen Voortzetting coalitie ligt voor de hand na informatieronde Organisatie corporatie gaat op de schop fi£j Goese coalitie schrikt niet van uitslag enquête Politie zoekt getuigen mishandeling Cinecity breidt voorlopig niet uit Van der Zaag sluit discussieplein zeeuwse almanak Lofzang ^0113-315649 ...•jj.pzc.nl ^tiail redactie s* pzc.nl Stus 31.4460 AA Goes Hvsrtentie-exploitatie. f d en Midden-Zeeland: 0113-315520; Ss-Vlaanderen: 0114-372770; l* ia|:020-4562500. dinsdag 21 maart 2006 waarin opgenomen e Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 editie Schouwen-Duiveland irEsme Soesman ZIERIKZEE - Woningcorpora tie Zeeuwland trekt de buurten in. De woningcorporatie gaat fferken met zogenaamde kern teams, waarvan de medewer kers rechtstreeks contact met huurders onderhouden. Proble men en wensen kunnen zo vroeg tijdig worden gesignaleerd. Er komen drie kernteams, ver spreid over het eiland: Oost, flest (met de lijn Zierik- zee-Brouwershaven grofweg als scheiding) en Zierikzee. Binnen die verschillende gebieden krij tje (drie) teammedewerkers ook nog specifieke kernen dan- wel buurten toegewezen. Zij worden contactpersoon voor klanten in het heil toegewezen - of het nou om onder houdsklachten of inspecties pVoorheen waren al die Functies verdeeld over verschil lende medewerkers, die van hot her over heel Schou wen-Duiveland trokken. Met de nieuwe aanpak wil Zeeuwland 'midden in de samen leving' staan. „We willen net werken opbouwen in buurten. Met klanten, verenigingen en an dere organisaties, zodat we we ten wat er leeft", verklaart Zeeuwland-directeur A. de Ceuster. Door vroegtijdig pro blemen te signaleren, denkt de woningcorporatie onder meer een rol te kunnen spelen in de so ciale cohesie, veiligheid en schö-. ne straten in de diverse kernen. Daarnaast wil Zeeuwland na drukkelijk een bijdrage leveren aan het voorzieningenniveau in de regio. „We willen meer dan stenen stapelen. We willen bij dragen aan het wonen, werken en leven van mensen. Aan leef baarheid", aldus De Ceuster. Belangen Dat is een beetje de trend, erkent hij meteen. „Maar wij willen daar heel ver in gaan." Niet alleen in belang van de klant, maar ook in het belang van Zeeuwland .zelf. Gaat het niet goed met Schouwen-Dui veland, dan holt ook de vast- goedpoot van Zeeuwland achter uit, noemt De Ceuster één van de belangen. Zeeuwland is werk gever van bijna vijftig mensen en zet veel (onderhouds)klussen weg voor bedrijven in de eigen regio. Speelt nog mee dat in de toekomst concurrentie op de wo ninghuurmarkt niet is uitgeslo ten. Naar verwachting eind van dit jaar wordt de landelijke toe lating van kracht. Woningcorpo raties kunnen vanaf dat mo ment in eikaars 'territorium' aan de slag. En zoals De Ceuster zegt: „Ieder een kan bouwen en verhuren, dat is geen punt. Maar in onze betrokkenheid bij de samenle ving en bij de leefbaarheid zijn Bewoners van de Hertbekestraat in Bruinisse hebben samen de kleuren gekozen voor de buitenkant van hun woning. Woningcorporatie Zeeuwland gaat kernteams inzetten om problemen in buurten snel ler te signaleren. foto Marijke Folkertsma wij uniek op Schouwen-Duive land." De nieuwe werkwijze wordt ge leidelijk ingevoerd, met de op richting van de afdeling Klant en Kern. De medewerkers zul len later dit jaar, via het Zeeuw- landcafé, aan de huurders in de diverse kernen worden voorge steld. Dan zal er ook verder met huur ders over hun wensen worden gediscussieerd. Begin volgend jaar moet de omschakeling een feit zijn. [Advertentie.) WERKKLEDING www.werkkledingtotaal.nl GOES - Dat 53 procent van de ondervraagden in de PZC-en- (|uêtc vindt dat de collegevor- mingin Goes moet worden over gedaan na het omstreden bid dagakkoord waarbij de PvdA buitenspel werd gezet, verrast de coalitiepartners niet. Even min dat 48 procent het vertrou wen heeft verloren in de Goese politiek. Fractievoorzitter A. van der Heest van SGP/ChristenUnie: -Ik val er niet van achterover na alle commotie met een tumulteu- De bevolking van Schouwen-Duiveland mag zich in een enquête uitspreken over het imago van het Stadhuismuseum. ze raadsvergadering en alle tele visiebeelden daarvan. De uit slag van de enquête geeft aan hoe makkelijk de publieke opi nie is te beïnvloeden." Ook WD-lijsttrekker S. van 't Westeinde (VVD), die terug keert als wethouder in het nieu we college, hecht niet veel waai de aan de cijfers. „Als iemand roept dat de politiek vuil en vun zig is, dan nemen mensen dat nogal gemakkelijk over. Er is veel media-aandacht geweest, dat speelt zeker een rol bij het resultaat van deze peiling." Fen ander geluid bij de linkse oppositie. PvdA-lijsttrekker M. Hart: „Het is onrustbarend flat bijna de helft van de Goese burgers geen vertrouwen meer heeft in de politiek. Het beves- tigt dat niet alleen PvdA, Groen links en D66 boos, maar ook hijna de helft van de Goese ge meenschap. Wat je nu krijgt, is oen college zonder volk. Het draagvlak is smal." GroenLinks-fractievoorzitter C. Bruring leest in de uitslag dat dehelft van de burgers het 'ook onfatsoenlijk vindt als drie par tijen zonder enig gesprek aan de sant worden gezet'. „We hebben her jaar in een college met CDA WD gezeten en zonder toe- tichting zijn we terzijde gescho ven. Ik noem dat onfatsoenlijk." foto Marijke Folkertsma door Marcel Modde ZIERIKZEE - Inwoners van Schou wen-Duiveland mogen meepraten over de (her)inrichting van het Stadhuismu seum in Zierikzee. Eilandbreed wordt een enquête uitgezet, waaruit duidelijk moet worden wat de bevolking van het museum vindt en hoe ze het zelf zouden doen, legt initiatiefneemster P. Stoel uit. Volgende week worden zeventienhon derd vragenformulieren verspreid over de kernen. Wanneer minimaal een kwart ingevuld terugkomt, is de enquête repre sentatief, vertelt Stoel. Ze doet het ima go-onderzoek als afstudeerscriptie van haar studie communicatie aan de Hoge school Zeeland. De 22-jarige studente uit Burgh-Haamstede werkt al twee dagen in de week als communicatiemedewerk ster bij de gemeente Schouwen-Duive land. De rest van de week loopt ze stage bij de gemeentelijke musea. In2009 moeten de collecties van het Stad huismuseum en het Maritiem Museum (Gravensteen) zijn samengevoegd in het voormalige stadhuiscomplex aan de Meelstraat. Om die nieuwe opzet ook aan trekkelijk te maken voor bezoekers, is in zicht nodig in de verwachtingen en wen sen van die doelgroep. Dat daarbij in eer ste instantie naar de inwoners van Schou wen-Duiveland en niet naai- de toeristen wordt gekeken, is volgens Stoel een be wuste keuze. „De collectie laat hoofdzakelijk de ge schiedenis van Zierikzee en omstreken zien. Dan moet je de mensen die er het dichtst bij zijn betrokken ook de kans ge ven te zeggen hoe dat aanbod het beste kan worden gepresenteerd." Stoel vindt echter ook de inbreng van de toerist van wezenlijk belang en komt nog met de aanbeveling in het vakantiesei zoen een vergelijkbaar onderzoek te doen. „Dan kun je beide resultaten naast elkaar leggen en weet je precies hoe de twee belangrijkste doelgroepen over het museum denken." De twintig (gesloten) vragen die Stoel heeft opgesteld, gaan onder meer over de naamsbekendheid, bereikbaarheid, col lectie en dienstverlening van het mu seum. Volgens Stoel maken de gemeente lijke musea nu te weinig reclame voor zichzelf, 'maar daar moet dan ook wel geld voor zijn', voegt ze er direct aan toe. Zelf had ze de musea ook nog nooit van binnen gezien. „Net als de meeste men sen, denk ik, bezoek ik voox-al musea als ik ergens op vakantie ben. Dat moet hier dus veranderen, oftewel we moeten er voor zorgen dat de presentatie meer aan spreekt." Ondanks de renovatiewerkzaamheden in het stadhuiscomplex en het schoonma ken van de stukken uit het depot, gaat het museum vanaf 1 mei gewoon open voor publiek. Het Gravensteen is na 1 april al te bezoeken. Volgens gemeente lijk projectleider R. van der Weijde is het de bedoeling de samenvoeging van de twee musea geleidelijk aan uit te voeren. De musea hoeven daarvoor niet dicht. De werkzaamheden vinden plaats in een afgesloten deel van het stadhuis. Het overbrengen van de collectie uit het Gra vensteen gebeurt buiten de seizoensope ningen om. door Rinus Antonisse GOES - Volwassen reageren! Die wens uiten veel deelnemers aan de PZC-enquête over de po litieke crisis in Goes. Alle lijst trekkers moeten om de tafel gaan zitten en de gerezen proble men uitpraten, aldus de onder vraagden die het biddagak koord afwijzen. Alles moet opengebroken en her- (Advertentie) zien worden, merken deelne mers op over het akkoord dat CDA, SGP/CU en WD sloten. Enkelen vinden zelfs nieuwe ver kiezingen zinvol. Maar de mees te ondervraagden komen kern achtig met de opmerking: op nieuw overleggen. In opdracht van de PZC onder vroeg bureau Bliek uit Eindho ven afgelopen weekeinde 310 Goesenaren van 18 jaar en ouder. Het gros, 76 procent, bracht 7 maart tijdens de raads verkiezingen een stem uit. Dat is meer dan het opkomstpercen tage van 57. Aan de ondervraagden die stem den is gevraagd waarop. Dat deed 19 procent op het CDA, 28 procent op de PvdA, 11 procent op de WD, 9 procent op de SGP/CU, 11 procent op Groen- Links, 5 procent op D66 en 16 procent gaf geen antwoord. Bij de verkiezingen stemde 54 pro cent op de drie rechtse partijen en 46 procent op links. De grootste partij moet altijd zit ting hebben in het college van burgemeester en wethouders: daar is 48 procent het mee eens en 41 procent mee oneens (10 procent heeft geen mening). Het is niet verrassend dat aanhangers van de linkse par tijen, 65 procent, vinden dat de grootste partij (de PvdA) in het dagelijks bestuur vertegenwoor digd dient te zijn. Bij de rechtse, beoogde collegepartijen is dat slechts 27 procent. De snelheid waarmee CDA, SGP/CU en WD al één dag na de verkiezin gen met een akkoord naar bui ten kwamen, roept vraagtekens op. Ook bij de ondervraagden. Ruimschoots de helft van de be volking, 55 procent, denkt dat het biddagakkoord in stilte vóór de verkiezingen is voorbereid. Bij de linkse stemmers is dat maar liefst 80 procent. Onder de kiezers op rechts is de verhou ding wel/niet voorbereid in ba lans: 36 procent. Slechts 18 pro- cent van de kiezers gelooft dat het akkoord niet is voorgekookt en ruim een kwart weet het niet. Is uw vertrouwen in de politiek door de gang van zaken ge schokt? Minder dan de helft, 43 procent, heeft nog wel fiducie in de politici. Echter bijna de helft geeft aan géén vertrouwen meer in de Goese politiek te hebben. Bij de linkse stemmers is dat met 67 procent hoger dan bij rechts (26 procent). mn 7k AiitoT^nm 3 ja a r gratis fonder h oud 3 jaar 'garantie 3 jaar finarfeièren t/m 31 maart a.s.! UV.'iW.llfi.fL.liiXïff VLISSINGEN - De politie is op zoek naar getuigen van een mishandeling van een 25-jarige Vlissinger. Hij werd zondagavond rond half twaalf op een parkeerterrein bij de Hoge Duinen aan de Zwanenweg in zijn woonplaats door twee personen zo toegetakeld dat hij met een ambu lance naar het ziekenhuis moest worden gebracht. De man had verwondingen aan hoofd en een gebroken pink. Getuigen kunnen zich melden op het politiebureau in Vlis- singen of bellen met 0900-8844. VLISSINGEN - De uitbreiding van Cinecity gaat niet door. Dat bevestigt A. Weststrate, directeur van de Vlis- singse bioscoop. „De kosten voor de verbouwing en nieuw bouw vallen te hoog uit. We zetten de plannen in de ijs kast", zegt hij. De wens was om aan de zijkant, op het plein, een stuk aan te bouwen. In dat nieuwe gedeelte zou plaats zijn voor drie a vier filmzalen. „We wilden meer ruimte hebben voor de betere film en om de films langer in Vlissingen te laten draaien. Maar het moet dan wel be taalbaar blijven." De ervaring heeft geleerd dat er in Vlis singen en omgeving voldoende belangstelling voor films is. „We kunnen de uitbreiding met 400 tot 500 stoelen goed aan. Daarvan ben ik overtuigd. Toen we jaren terug overgingen van Alhambra naar Cinecity dacht iedereen dat de stap van 500 riaar 1250 stoelen te groot zou zijn. Het tegendeel is bewezen." Cinecity is in korte tijd van 100.000 bezoekers jaarlijks gegroeid naar 400.000. Door het succes van Film by the Sea wordt de gang naar de bio scoop het hele jaar door vergemakkelijkt. GOES - De Goese burgemeester D. van der Zaag heeft gis termiddag het discussieplein op de gemeentelijke internet pagina gesloten, omdat er allerlei 'vulgaire' opmerkingen op werden geplaatst. De burgemeester dreigde vrijdag het forum te sluiten als de scheldpartijen en bedenkelijke grappen naar aanleiding van de collegevorming in Goes zouden doorgaan. Maandag was de oogst zo bar en boos dat het plein werd afgekoppeld. „De bijdragen hadden niets meer te maken met de collegevorming. Veel uitlatin gen waren uitermate vulgair", aldus Van der Zaag, die ook persoonlijk werd aangevallen op het discussieplein. Bedenkelijke bijdragen schrappen, was voor hem geen op tie. „Ik hou niet van censuur, clan gooi ik het forum liever helemaal dicht." Wanneer het discussieplein weer open gaat, durft de burgemeester niet te voorspellen. Hij vindt dat de gemeente in elk geval moet kijken naar een andere opzet van het forum, waarbij iedereen die een bijdrage wil leveren, niet meer anoniem is. „Je kunt denken aan het inloggen met een e-mail-adres of het registreren van ip-nummers van computers." door Melita Lantinq ZIERIKZEE - Voortzetting van de huidige coalitie ligt het meest voor de hand. Dat bleek gisteravond tijdens de eerste (openbare) informatieronde. Huidige coalitiepartners CDA, WD en SGP gaven aan deze conclusie te trekken uit de ver kiezingsuitslag, daarin gesteund door Alert!. De PvdA, de vierde partij in de coalitie, hield het kruit nog droog door simpelweg geen keuze te maken. Het achterwege laten van een keuze betekent niet dat de PvdA tegen voortzetting van de huidi ge coalitie is. Lijsttrekker en huidig formateur B. Troost (Pv dA) heeft eerder aangegeven voortzetting een 'reële optie' te vinden. De PvdA-fractie maakt dus voorlopig nog geen keuze, maar koketteert wel een beetje met LSD. GroenLinks pleitte bij monde van T. de Gelder voor een links college van PvdA, GroenLinks, ChristenUnie SGP en LSD. Het kwam De Gelder prompt op de vraag te staan wat het linkse karakter van dit college is. LSD, SGP en CU profileren zich niet als ünkse partijen. J. van de Berge (CU): „Wij zijn niet links, wij zijn niet rechts, wij zijn christelijk." Mondragon Alle fracties konden gister avond hun zegje doen en wen sen op tafel leggen. Uit de ver schillende lijstjes blijkt dat de kwestie Mondragon de politieke agenda wel weer zal halen. Al dan niet op een andere locatie zal verder gewerkt moeten wor den aan een podiumvoorzie ning. Ook woningbouw staat hoog op de wensenlijst, vooral starterswoningen en huurwonin gen. De invoering van de Wet Maat schappelijke Ondersteuning (WMO) is voor verschillende fracties ook een punt wat alle aandacht vraagt, evenals voort zetting van de kerntakendiscus sie en in het verlengde daarvan een efficiënt werkende gemeen telijke organisatie. De wensen lijsten zijn langer en er staan ook zaken op als een eilandelij k zwembad, autoluw maken van de binnenstad van Zierikzee en geen tariefsverhoging gemeente lijke belastingen (WD en CDA). Raadskalender Als het gaat om de vraag of er de komende periode gewerkt moet worden met een raadpro- gramma of een collegeprogram ma zijn de meningen verdeeld. PvdA en WD kiezen voor een collegeprogramma, het CDA, Groenlinks, Alert! en LSD heb ben voorkeur voor een raadspro- gramma en SGP en CU kiezen voor een mengvorm: een raads kalender. Woensdag volgt de tweede informatieronde en deze is ook openbaar. Het is echter wel een ronde voor de échte lief hebber, want Troost zal de hele dag alle fracties afzonderlijk ontvangen. Of het proces daar na nog steeds openbaar is, moet nog blijken. Niet alle fracties staan te springen om te discus siëren met publiek en pers er bij. Bij de Vlissingse kinderop vang waar Yuri (3) zich graag vermaakt met allerlei vriend jes en vriendinnetjes, wordt onderling regelmatig de thuis situatie van iedereen doorge nomen. Je weet als peuter nu eenmaal graag met wie je speelt en hoe het er hij een an der aan toe kan gaan. Laatst kwamen de kwaliteiten van ie ders ouders ter sprake onder het spel. Yuri bleek heel tevreden. „Pa pa is groot, sterk, lief...", roemde hij zijn vader. „Maar één ding is papa niet... Mama!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 31