Cyberbunker blijft grijs gebied Q Stadhuismuseum onderzoekt imago Cran Combi Veere en Stolberg zien wel wat in zusterstad-relatie redt zich bartiméus Cranberry vitamine C: voor gezonde blaas en nieren Cinecity breidt voorlopig niet uit Gemeente wil bedrijfsactiviteiten in Kloetinge nog niet legaliseren vaak prima met Rijden op de racetandem met Koen van 22 die blind is. Goeie stuurmanskunst is een pré. Iets voor jou? Vlan mishandeld GRATIS! wwwsteunbartimeus.nl Uw voordeel 11,95 Goes: Drogisterij De Rode Pilaren, Lombardstraat 6 Kruin'mgen: Drogisterij de Esculaap, Hoofdstraat 69 Ze kennen elkaar door en door. Toch weten ze iets niet van elkaar. dinsdag 21 maart 2006 bl2 door Edith Ramakers VROUWENPOLDER - Veere is de aangewezen gemeente om een relatie aan te gaan met het Duitse stadje Stolberg. Dat vindt J. Geldof uit Vrouwenpol der. In Stolberg werd vijfhon derd jaar geleden Juliana van Stolberg geboren, de moeder van prins Willem van Oranje, va der des vaderlands. „Veere is door zijn oranjegezindheid en het markizaat van het stadje Veere een geschikte partner van Stolberg." Geldof ziet allerlei voordelen in een zusterstad-relatie. „Dit jaar zijn er veel festiviteiten rond de viering van Juliana van Stol- bergs vijfhonderdste geboorte dag. We zouden Veere in Duits land als aantrekkelijke, toeris tische gemeente onder de aan dacht kunnen brengen." Geldof heeft contacten opge bouwd in Stolberg, een plaats in voormalig Oost-Duitsland, waarnaar hij al enige tijd busrei zen voor 55-plussers organi seert. „Ik ben gecharmeerd van 'het stadje. De cultuur en ge schiedenis is voelbaar in die plaats. Ik ben daar al drie jaar lid van een geschiedenisvereni ging", zegt hij. Hij was in februari te gast in Stolberg voor de openingsfestivi teiten van het jubileumjaar van Juliana van Stolberg. Geldof hoorde bij die gelegenheid dat Stolberg 'Europastad' is. „Aan die uitverkiezing is Europese subsidie verbonden. En toen ik over de Nederlandse inbreng be gon, bleek dat er weinig gere geld was, maar dat er wel geld voor beschikbaar was." Het Europastadfeest in Stolberg wordt 9 en 10 september gehou den. Er wordt een historische oranjeroute ontwikkeld. Geldof zegt dat de burgemeester van Stolberg achter zijn initiatief staat en de activiteiten toe juicht. „De dans- en folklo- regroep Walacra heeft al toege zegd mee te zullen werken. Ik wil allerlei Zeeuwse produkten onder de aandacht brengen, zo als boterbabbelaars. Ook vis- kwekerij Neeltje Jans zal een mosselmaaltijd verzorgen. Ik zoek eigenlijk alleen nog een bakker die daar Zeeuwse bolus sen wil bakken." Hij heeft 'op persoonlijke titel' vijf personen uit Stolberg uitgenodigd om dit jaar koninginnedag in Vrouwen polder mee te maken. „Ook de burgemeester van Stolberg en een afvaardiging van de VVV ko men dan naar Zeeland. Ze kun nen dan ervaren hoe Nederland het oranjefeest viert." VLISSINGEN - Dc uitbreiding van Cinecity gaat niet door. Dat bevestigt A. Weststrate, direc teur van de Vlissingse bioscoop, „De kosten voor de verbouwing en nieuwbouw vallen te hoog uit. We zetten de plannen 111 de ijskast", zegt hij. De wens was om aan de zijkant, op het plein, een stuk aan te bou wen. In dat nieuwe gedeelte zou plaats zijn voor drie a vier film zalen. „We wilden meer ruimte hebben voor de betere film en om de films langer in Vlissingen te laten draaien. Maar het moet dan wel betaalbaar blijven." De ervaring heeft geleerd dat er in Vlissingen en omgeving voldoen de belangstelling voor films is. „We kunnen de uitbreiding met 400 tot 500 stoelen goed aan. Daarvan ben ik overtuigd. Toen we jaren terug overgingen van Alhambra naar Cinecity dacht iedereen dat de stap van 500 naar 1250 stoelen te groot zou zijn. Het tegendeel is bewezen." Cinecity is in korte tijd van 100.000 bezoekers jaarlijks ge groeid naar 400.000. Door het succes van het filmfestival, Film by the Sea, wordt de gang naar de bioscoop het hele jaar door vergemakkelijkt. Bovendien blijkt uit de bezoekersaantallen dat er animo is voor de films dié normaliter in filmhuizen draai en. NIERSTICHTING www.crancombi.nl De kortingsbon kunt u inleveren bij: een steuntje in de rug Help mee via giro 400 40 40 (cBF* VERENIGING Kijk op www.handjehelpen.nl Joor Frank Balkenende iOES - De gemeente Goes is liet van plan om de bedrijfsma- ige internetactiviteiten in de -yberbunker in Kloetinge te le galiseren. Eigenaar Stichting Vasteland had volgens de ge- neen te om vrijstelling van het lestemmingsplan De Weitjes ge- 'raagd, maar volgens een juri- lisch adviseur van de stichting ^aat het om vrijstelling van de milieuvergunning. )p de vroegere commandobun- rer, die Defensie eind jaren ne gentig van de hand deed, rust ïog steeds een militaire bestem- ning. In de bunker huizen enke- e bedrijfjes, die zich bezighou- len met de opslag van data voor mdere bedrijven. )e bedrijfsactiviteiten zijn for- neel in strijd met het bestem- ningsplan. Er overnachten wel ens mensen (feitelijk illegaal) n er ontbreekt een milieuver- junning. )e gemeente Goes heeft de Cy- terbunker in Kloetinge tot nu oe steeds gedoogd. Ze wilde de umker in 2002 sluiten, nadat tij lens een brand een xtc-lab was .angetroffen. Overigens in een. uimte die was verhuurd aan lerden. 'ot sluiting kwam het niet. De jemeente heeft de internetbe- lijvigheid tot nu toe gedoogd, nede door de komst van een lieuwe eigenaar Stichting Was- eland. Daarvoor was dat de ïtichting Onderzoek Mens Mi- Leu. )emissionair wethouder M. 't )OSTBURG - Drie Belgen in de eeftijd van zeventien tot twin- ig jaar hebben in de nacht van ondag op maandag een man oishandeld. Een 46-jarige Duit- -er die in Nieuw vliet wandelde', ;wam met de zaklamp die hij in ijn hand had, tegen hun auto an. Daarop stopten ze, stapten it en schopten hem zodanig dat ij een rib brak en zijn bril wijtraakte. Hart zegt de bunker niet direct te willen sluiten. De boel plano logisch legaliseren, gaat hem echter te ver. „Dat heeft ener zijds te maken met het verleden en anderzijds ook met de gebrek kige controle op de activiteiten in de bunker. Het ding ligt ver scholen in het groen en je komt er niet zomaar binnen. We zul len eerst in kaart moeten bren gen wat er nu precies gebeurt en door wie." Ondanks het moeilijke contact, is het gemeenteambtenaren toch enkele malen gelukt de bunker te inspecteren. Er werden geen onoirbare praktijken aangetrof fen. Wel is de bunker nog steeds zwartgeblakerd door de brand uit 2002. Omdat er volgens 't Hart nogal wat asbest inzit, moet ook naar volksgezond heidsaspecten worden gekeken. Juridisch adviseur F. van de Loos van Stichting Wasteland zegt dat de gemeente Goes 'nu eens klare wijn moet schenken'. „Het gaat ons niet om het be stemmingsplan, in principe ge beurt er in de bunker niet veel anders dan in de tijd dat Defen sie eigenaar was, dus ook onder het huidige bestemmingsplan kan de stichting werken. Ons probleem is dat de gemeente ons milieuvergunningplichtig wil maken, terwijl dat voor het hui dige gebruik onnodig is. Daar om zullen we ook vrijstelling van de milieuvergunning aan vragen. We hebben er eerder al brieven over gestuurd, maar nooit antwoord gekregen." Volgens Van de Loos betekent de milieuvergunning 'onnodige beperkingen van het gebruik'. „Daarnaast voelt de stichting er weinig voor om regelmatig ge meentelijke controleurs over de vloer te krijgen. Vorig jaar juli stonden er ineens achttien man politie voor de deur, die huiszoe king verrichtten. Dat gaat wel erg ver." Het kan nu twee kanten op: of de gemeente sluit de bunker of maakt afspraken met de eige naar, onder ineer over regelma tig toezicht. Uiteindelijk zal dan de bestemming een keer moeten worden gewijzigd. De bevolking van Schouwen-Duiveland mag zich in een enquête uitspreken over het imago van het Stadhuismuseum. foto Marijke Fo Ike its ma door Marcel Modde ZIERIKZEE - Inwoners van Schouwen-Duiveland mogen meepraten over de (herinrich ting van het Stadhuismuseum in Zierikzee. Eilandbreed wordt een enquête uitgezet, waaruit duidelijk moet worden wat de bevolking van het museum vindt en hoe ze het zelf zouden doen, legt initiatiefneemster P. Stoel uit. Volgende week worden zeven tienhonderd vragenformulieren verspreid over de kernen. Wan neer minimaal een kwart inge vuld terugkomt, is de enquête re presentatief, vertelt Stoel. Ze doet het imago-onderzoek als af studeerscriptie van haar studie communicatie aan de Hoge school Zeeland. In 2009 moeten de collecties van het Stadhuismuseum en het Ma ritiem Museum (Gravensteen) zijn samengevoegd in het voor malige stadhuiscomplex aan de Meelstraat. Om die nieuwe op zet ook aantrekkelijk te maken voor bezoekers, is inzicht nodig in de verwachtingen en wensen van die doelgroep. Dat daarbij in eerste instantie naar de inwo ners van Schouwen-Duiveland en niet naar de toeristen wordt gekeken, is volgens Stoel een be wuste keuze. Zierikzee „De collectie laat hoofdzakelijk de geschiedenis van Zierikzee en omstreken zien. Dan moet je de mensen die er het dichtst bij zijn betrokken ook de kans ge ven te zeggen hoe dat aanbod het beste kan worden gepresen teerd." Stoel vindt echter ook de in breng van de toerist van wezen lijk belang en komt nog met de aanbeveling in het vakantiesei zoen een vergelijkbaar onder zoek te doen. „Dan kun je beide resultaten naast elkaar leggen en weet je precies hoe de twee belangrijkste doelgroepen over het museum denken." De twintig (gesloten) vragen die Stoel heeft opgesteld, gaan on der meer over de naamsbekend heid, bereikbaarheid, collectie en dienstverlening van het mu seum. Ondanks de renovatiewerkzaam heden in het stadhuiscomplex en het schoonmaken van de stuk ken uit het depot, gaat het mu seum vanaf 1 mei gewoon open voor publiek. Het Gravensteen is na 1 april al te bezoeken. Meld uw klacht, liefst met foto, op www.fietsersbond.nl Waarom Voor een goede blaas- én nierfunctie Bevat een hoge dagdosering cranberry extract (1200 mg) Bevat vitamine C voor extra weerstand Extra toegevoegd: berendruifblad, propolis, mierikswortel, silicium en zink Vrouwen krijgen nogal eens te maken met een aantal vervelende bijverschijnselen van de blaas. De blaas is van slag of mist net dat beetje extra verzorging. Cran Combi kan daarvoor uitkomst bieden. Cranberry's, ook wel veenbessen genoemd, bevatten een hoog gehalte citroenzuur en ondersteunen daarmee de natuurlijke zuurgraad van urine. Het helpt de blaas schoon en zuiver te houden. Daarnaast ondersteunt het ook de nier functie. Berendruifblad helpt het functioneren van blaas en nieren. Verder is er vitamine C toegevoegd, wat ook een positieve invloed heeft op de zuurgraad van urine. AANBIEDING VAN DE WEEK Bij aankoop van 1 verpakking Cran Combi 60 tabl. 19,95) ontvangt u 1 verpakking van 30 tabl. NIERDONOR JA/NEE weetuhetalvanelkaar.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 30