Nieuw centrum in Heinkenszand PZC Ik wil gewoon nagels doen Gemeente Sluis wil wandelaars lokken PZC Verhuizing Spar St.-Maartensdijk is nog niet rond bil Mozart niet tevreden over plek in nieuw centrum Yerseke Plan ontwikkeling winkels en appartementen op plaats oude supermarkt Paasmarkt Colijnsplaat Rommelmarkt in Kapelle Velgendief moet boeten Drankrijder voor de rechter Hennepkwekers komen goed weg Diefstallen agenda dinsdag 21 maart 2006 jnnr Rob Paardekam yERSEKE - Muziekvereniging Mozart is niet tevreden over de plek die ze krijgt toebedeeld in het nieuwe multifunctionele cen trum aan de westzijde van Yerse- ke. „Onze ruimte komt pal on der een aantal appartementen", zegt bestuurslid C. Dorleijn. Dat gaat problemen geven." Dorleijn stelt dat ze nogal ver- baasd was over de schetsen die ze onlangs kreeg te zien. „We hebben in een vroegtijdig sta dium aangegeven dat we niet bij de appartementen wilden zit ten. Ja. daar was iedereen het mee eens. Maar er is dus niets van terecht gekomen." Wethouder J. de Kunder vindt de opmerkingen van de muziek vereniging voorbarig, omdat het een voorlopige schets betreft. Er zijn volgens hem nog voldoende mogelijkheden om veranderin gen aan te brengen. „Kijk, als er ook maar een beetje kans is op overlast, moeten we het niet op deze manier doen", zegt hij. „Maar de architect heeft ons ver zekerd dat er tegenwoordig zo goed geïsoleerd wordt, dat het wel kan." Dorleijn heeft daar zo haar twij fels over. Zij denk dat er altijd wel enige vorm van overlast zal ontstaan als je een muziekvere niging pal onder appartementen laat repeteren. „We zullen dit niet zonder slag of stoot accepte ren", belooft ze. De Kunder: „Er is nog volop ruimte om over dit punt te praten." Het nieuwe ge bouw biedt straks ook plaats aan onder meer twee basisscho len, de kinderopvang, de peuter speelzaal en enkele kleedloka len voor de korfbalvereniging. Om plaats te maken voor het multifunctionele centrum wor den de huidige sportvelden ver plaatst naar de westzijde van de Hogeweg. De aanleg van de nieu we velden begint waarschijnlijk halverwege dit jaar. Het is de bedoeling dat ook de bouw van een nieuw clubge bouw en kleedaccommodatie voor de voetbalvereniging nog dit jaar begint. De bouw van. het nieuwe Vredelust, dat ook in Yerseke-West komt, begint waarschijnlijk pas in de loop van 2007. rioor Harmen van der Werf HEINKENSZAND - Voor het centrum van Heinkenszand is een plan in de maak voor win kels en appartementen op de plek van de oude EmTé-super- marktvestiging en nabijgelegen panden, waaronder de bakkerij van Jan Rijk. De parkeerproble- matiek in en om de Dorpsstraat wordt ook meegenomen in dit project. De EmTé in Heinkenszand ver huisde begin juni vorig jaar naar een nieuwe vestiging aan de Stenevate in Heinkenszand, naar het voormalige pand van interieurwinkel De Jonge Hoek Van Dijke. De oude supermarkt op de hoek Dorpsstraat-Eendvo gelstraat staat sindsdien leeg en activiteiten zijn er niet te be speuren. Achter de schermen is wel het een en ander gaande. De Sligro Groep, waaronder EmTé valt. is volop bezig met planont wikkeling. Lekker Bakkerij Jan Rijk is daar ook bij betrokken, omdat, vertelt Rijk, zijn bedrijf woningbouw op de vroegere EmTé-locatie in de weg kan staan. „Wij hebben bij onze winkel een bakkerij en pro ductieruimte. Voor nieuwbouw (Advertentie) Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstij- denjzaterdags tot 12.00 uur REDACTIE BEVELAIMDEIM/THOLEN Stationspark 28 Postbus31 4460 AA GOES Tel: 0113-315670 Fax:0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Frank Balkenende (chef) Cornelleke Blok Willem van Dam Mieke van der Jagt Rob Paardekam Koen de Vries (sport) Harmen van der Werf CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl geldt dan een dertigmeter-zone, omdat er ook 's nachts wordt ge werkt en een bakkerij geuren met zich meebrengt. De één vindt dat lekker, de ander niet. Maar het is in elk geval zo", zegt Rijk, „dat er weinig ruimte overblijft om iets te doen op de plaats van de oude EmTé als we niet mee willen werken." Rijk is bereid aan te haken. Hij heeft ook nog onroerend goed in de directe omgeving dat in het plan kan worden 'verwerkt'. Hij vindt dat een goed idee. „Straks staan er nieuwe in plaats van oude winkels." Op welke termijn het project tot ontwikkeling wordt gebracht, is nog niet duidelijk. De gemeente Borsele wil er in elk geval voor waken dat er voldoende parkeer gelegenheid blijft in en om de winkelstraat van Heinkenszand, de Doxpsstraat. Onlangs is daar over nog overleg gevoerd met de dorpsraad en winkeliersvereni ging Winbela. Het parkeren op het Van der Biltplein - het plein met de Rabobank vlakbij de Dorpsstraat - stond daarin cen traal. De gemeente Borsele wilde op het plein parkeervakken maken, waardoor er negen of veertien van de huidige twintig parkeer plaatsen over zouden blijven. In middels heeft het college van B en W besloten 'voorlopig' geen parkeervakken te maken op het Van der Biltplein. G. Jacobusse, lid van de verkeerscommissie van Winbela, vindt dat een mooi begin. Hij had ook de wens op een groenstrook tussen het plein en activiteitencentrum De Sten- ge parkeerruimte te maken, maar dat wil de gemeente 'voor alsnog' niet. Afwachten „We maken even pas op de plaats", laat wethouder M. Ver- mue-Vermue (CDA, verkeer) we ten, „omdat we willen afwach ten hoe het verder gaat met de Den Dekker Muziek KAPELLE 0113-330330 vnvw.dendekkermuziek.com COLIJNSPLAAT - De protes tantse gemeente in Colijnsplaat .houdt zaterdag 8 april een paas markt. Dat gebeurt in en rond het zaaltje aan de Havelaar- straat, naast de protestantse kerk. De paasmarkt, waar bloem- stukjes, kaarten, boeken, platen en prullaria worden verkocht, duurt van 10.00 tot 17.00 uur KAPELLE - Het Zeeuws Man nenkoor houdt zaterdag 1 april een rommelmarkt in De Vroone in Kapelle. De rommelmarkt begint om half tien 's ochtends. Willeke Wijntje in haar nagelstudio aan huis in Heinkenszand met rechts enkele van haar creaties. door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - Geknokt heeft ze, Willeke Wijntje uit Heinkenszand, en dat begint vruchten af 'te werpen. De na gelstyliste won zondag in Brussel het Belgische Nail-Art Kampioenschap. De verwerkelijking van haar droom, een ei gen nagelkunst-studio, is een flinke stap dichterbij gekomen. Hoopt ze. 'Zomaar' had Willeke zich via het vak blad ProfNail ingeschreven voor de wedstrijd in Brussel. „Het was maar een gokje. Ik had geen idee op welk ni veau ik zat. Zou het niks worden, dan hadden ik en mijn vaste model, een ex-collega, in elk geval een leuk dagje gehad." De Heinkenszandse trad met zestien 'te genstandsters' in het strijdperk. „De concurrentie is voelbaar. Op zo'n kam pioenschap gaat het er écht om." De deelneemsters kregen allemaal ander half uur de tijd om hun creativiteit te tonen. Anderhalf uur om van tien na gels kleine kunstwerken te maken. Wil leke gaf haar visitekaartje af, nagel kunst met kleurrijke versieringen. „Dat is mijn specialiteit." Buitenkansje Ooit is hét bij haar begonnen als een hobby. „Ik ben altijd al met nagels be zig geweest." Ze wilde graag een oplei ding 'nagelstyling' volgen, maar het geld ontbrak. ^,Ik ben een alleenstaande moeder met een dochter. Je hebt het dan niet breed." Een buitenkansje deed zich drie jaar geleden voor. Ze werkte indertijd nog bij Delta. Haar premie- spaarloonregeling kwam vrij en die heeft ze gebruikt om in Dordrecht een cursus nailstyling te volgen van een halfjaar, één volle dag in de week. „Een zware theoretische opleiding was dat, met een heel goede leraar. 'Je hebt het in je vingers', zei hij." Haar leraar gaf ook een welgemeend ad vies: 'Begin niet direct een praktijk, maar bouw het langzaam op'. Willeke heeft dat ter harte genomen. „Die oplei ding was prima. Ik heb er veel geleerd, heel veel zelfs, maar je móet het ook kunnen waarmaken. Ik heb dit werk tot nu toe vooral bij mijn vriendinnen ge daan." Niet zonder succes. „Een vriendin ver telde me laatst dat bij de kassa in de winkel iedereen naar haar nagels keek. Zo mooi en opvallend waren die. Je doet er iemand echt een plezier mee, merk ik. En het is heus niet zo dat nagel kunst slecht is voor je nagels. Integen deel. Als je vakkundig doet, is het zelfs goed voor je nagels." Nog een misverstand: dat met acryl be werkte nagels veel kwetsbaarder zijn dan gewone. „Acryl wordt heel snel hard. Vierentwintig urn* na een behande ling kun je er alles mee doen. Neem foto Ronald den Dekker mijn vriendin die mijn vaste model is. Zij is paardenliefhebster. Die maakt er gewoon de paardenstallen mee schoon. Nooit problemen." 't Is wel vooral iets van vrouwen, alhoe wel: „Voor mannen die nagelbijten, is er ook een kleurloze acryl." Met het diploma van de opleiding in Dordrecht op zak én ervaring stond Wil leke dan in Brussel, op het podium. Nummer drie passeerde, nummer twee ook. Willeke was al bij wijze van spre ken op weg naar de uitgang, want de eerste plaats, kom nou, dat zou te hoog gegrepen zijn. „Ik heb mijn eigen naam niet eens horen omroepen. En toen ik het door had, viel ik van verbazing bijna van het podium: Ik eerste?" Thuis in Heinkenszand zit Willeke nog na te genieten. Ze werkt niet meer bij Delta en heeft een werkloosheidsuitke ring. Dit is haar kans. De tijd is nu echt aangebroken om voor zichzelf te begin nen, een eigen studio op haar naam. „'Je bent in je slaap nog bezig met nagel kunst', zei mijn leraar. Dat is zo. Ik wil gewoon nagels doen." door Frank van Cooten OOSTBURG - Toeristen wande len graag. West-Zeeuws-Vlaan- deren speelt echter onvoldoende in op deze trend. Fi etspaden ge noeg, maar goede, op elkaar af gestemde wandelpaden zijn er nauwelijks. „Het wandelen is on derbelicht gebleven in onze ge meente", zegt Tiny Maenhout, manager toerisme van de ge meente Sluis. West-Zeeuws-Vlaanderen heeft uiteraard wandelroutes zoals dorpswandelingen en de kust- ronte vanaf Sluis langs de Noordzee, maar samenhang ont breekt. Maenhout wijst op re cent onderzoek van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). „Uit dit onderzoek blijkt dat 63 procent van de vakantiegangers graag wandelt. Daar moeten we meer rekening mee houden. „Er zijn wel korte bewegwijzerde wandelroutes van vier tot zeven kilometer in en rond dorpen zo als het Mauritspad in IJzendij- ke, het Kikkerpad in Aarden burg en het Eenhoornpad in Oostburg, maar er is geen spra ke van een samenhangend ge heel. Gezien het grote aantal wandelliefhebbers moeten we daar verbetering in brengen." De gemeente Sluis en de provin cie West-Vlaanderen hebben daarom het initiatief genomen voor een grensoverschrijdend herkenbaar wandelnetwerk in het land van Uilenspiegel, het gebied rondom Brugge, Damme en een groot deel van West-Zeeuws-Vlaanderen. Het netwerk bestaat uit een samen hangend stelsel van paden, we gen, dijken en steegjes en haakt aan bij bestaande dorpswande lingen en lange afstandsroutes. Het wandelnetwerk strekt zich uit over de Brugse Ommelan den, het Meetjesland en West-Zeeuws-Vlaanderen. Wan delaars kunnen zelf hun route uitstippelen en de lengte van de tocht bepalen. Onderweg is het mogelijk de route in te korten door een stukje af te snijden of juist te verlengen door er een extra ommetje aan vast te plak ken. De gemeente Sluis zoekt 'wandelkenners' uit de regio die hen wijzen op de mooiste wande lingen en interessante plekjes in de streek. „We hopen op twee tot drie wandelliefhebbers uit ie der dorp", zegt Tiny Maenhout. „Om de wandelroutes aantrek kelijker te maken, moeten ze vooral ook knelpunten aandra gen, zodat we die kunnen vermij den of zoveel mogelijk ontwij ken." Aanmelden De wandelkenners kunnen zich tot en met 29 maart aanmelden bij Tiny Maenhout of Manon Klein Hesseling van de Sluise projectorganisatie. De uit te zet ten routes krijgen uniforme be- vroegere locatie EmTé en ande re ontwikkelingen." Zij doelt op het plan van woningcorporatie R B Wonen om aan de Dorps straat (tegenover het Van der Biltplein) appartementen voor jongeren te maken die ook au to's meenemen. En er wordt ge keken of er iets aan parkeren kan worden gedaan bij een nieu we invulling van de locatie oude brandweerkazerne aan de Kerk- laan, direct achter de Dorps straat. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter had gis teren een oude bekende tegenover zich. De dertigjarige verdachte uit Vlissingen vertelde dat hij uit geldgebrel opnieuw in de fout was gegaan. Op 9 augustus vorig jaax stal de man vier autobanden met velgen bij een garage ir Wolphaartsdiik. Daarmee hoopte hij zijn eigen auto betei te kunnen verkopen. De officier van justitie eiste 140 uin werkstraf en 750 euro schadevergoeding. De verdediging voerde aan dat de verdachte inmiddels op eigen initiatie: hulp had gezocht voor zijn problemen. De rechter beloon de dat met 140 uur werkstraf waarvan de helft voorwaar delijk. De schadevergoeding stelde hij vast op 575 euro „U hebt een groot deel van uw leven in de gevangenis ge zeten, maar nu lijkt u behoorlijk gemotiveerd", aldus d» rechter. „Anders raak ik mijn vrouw en kinderen kwijt ei dat vind ik erger dan welke straf dan ook", antwoordde de man. Met de voorwaardelijke straf van zeventig uur i: de verdachte nog eens extra op scherp gezet. MIDDELBURG - Het was misschien maar een klein» overschrijding van de norm, maar voor een 37-jarige mar uit Ossendrecht heeft het alcoholgehalte van 240 micro gram dat bij hem werd gemeten, grote gevolgen. Gisterer zat hij als verdachte tegenover de Middelburgse politie rechter om zich te verantwoorden. Toen hij vorig jaa: april met een slok teveel achter het stuur stapte, verkeer de de man namelijk nog in de proeftijd van een eerde# veroordeling. De man gedroeg zich niet bepaald voorbeel dig tijdens de zitting, toch was de rechter mild in zijn be slissing. Voor het oude feit gaf hij de man alsnog een taak straf van 28 uur en een rijontzegging van drie maanden Het nieuwe feit kost de man een boete van 540 euro. Daaf naast heeft hij opnieuw een voorwaardelijke rij ontzeg ging gekregen van acht maanden. De man kreeg de op dracht mee om zich te houden aan de voorwaarden van ai reclassering. Dat deed de rechter niet voor niets. De vei oordeelde kampt al jaren met een drugsverslaving. MIDDELBURG - Twee mannen uit Goes (24 en 31 jaar zijn gisteren door de Middelburgse politierechter veroor deeld voor het kweken van hennep. De kwekerij was he eigendom van de oudste verdachte. Volgens berekeningei van de politie had de man zo'n negen keer geoogst in d periode van augustus 2003 tot augustus 2005. De rechte betreurde het dat de man niet kwam opdagen om zijn ver haal te vertellen. De jongste verdachte was alleen bij d< laatste twee oogsten betrokken geweest. „Ik blow dage lijks en door zelf plantjes te telen dacht ik geld te bespa ren", vertelde de Goesenaar. De officier van justitie schat te het wederrechtelijk verkregen voordeel op zo'n 22.001 euro, maar ze gaf toe dat het bewijsmateriaal maar magè was. Ook konden vraagtekens worden gezet bij de hoe veelheid stroom die zou zijn afgetapt. Voor de verdedi ging waren er volop aangrijpingspunten. Kortom, het dossier gaf niet voldoende duidelijkheid ei daarom werd zowel een vordering van de Delta als de ont nemingsvordering van de staat door de rechter afgewe zen. De mannen hoeven niets terug te betalen. De jongst; verdachte kreeg een taakstraf van 45 uur. De oudste ver dachte werd bij verstek veroordeeld tot 150 uur werk sti'af, daarin werd ook verboden wapenbezit meegeno men. wegwijzering en informatiepane len om de samenhang tussen streekpaden en wandelroutes te verstevigen. Ze sluiten onder meer aan op agrarische bedrij ven, eetgelegenheden en logies- accommodaties, in het bijzon der direct aan de kust. De wandelaars kunnen op pad gaan met een mp3-speler. Door naar streekverhalen en anekdo tes te luisteren, horen ze tijden het kuieren veel wetenswaar digs over de regio. Ze doen ook kennis op door middel van the matische borden met informatie over de historie en de aard van het landschap. De verwachting is dat de eerste wandelaars bin nen anderhalf jaar op pad kun nen worden gestuurd. door Maartje Huijben SINT-MAARTENSDIJK - De nieuwe Spar-supermarkt aan de Markt in Sint-Maartensdijk is nog geen voldongen feit. Het col lege van burgemeester en wet houders verleent vooralsnog geen medewerking, omdat ze met de huidige plannen ernstige verkeersproblemen verwacht. Het plan om een Spar aan de Markt te vestigen is niet van vandaag of gistex'en. De levens middelenzaak wil zich al enkele jax-en vestigen in het pand van Steenis Auto's. De winkel zit nu op een ongunstige plek met wei nig parkeerruimte. De nieuwe zaak moet circa honderd vier kante meter groter worden dan de huidige, die vijfhonderd vier kante meter is. Dat de Spar op die plek gaat ko men, is volgens wethouder E. Goossen zeker. Het is alleen de vraag wanneer. „Momenteel zijn er nog veel knelpunten als het gaat om verkeer. Het is daar vrij smal. Zeker aan de achter kant, waar vrachtwagens in de toekomst regelmatig moeten la den en lossen." Om die problemen op te lossen, denkt de wethouder aan het in stellen van zogeheten venstertij den. Vrachtwagens mogen dan enkel op bepaalde tijden de su- peimarkt van nieuwe voorraad voorzien. Tevens verwacht het college ook problemen aan de voorkant. Ze ker als de Lidl in het pand van Van Houte komt. „We zullen VOGELWAARDE - In Vogel waarde is gistermiddag een 49-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats aange houden voor diefstal van medi sche apparatuur en een mobiele telefoon. De man bekende bij zijn aanhou ding medicijnen, een bloeddruk meter en spxxiten te hebben weg genomen uit het ziekenhuis in Tex'neuzen. Tevens bekende hij een mobieltje te hebben wegge nomen uit een zaaltje aan de Dijkstraat in Terneuzen. Hij is ingesloten. dat deel van de Markt dan op xxieuw moeten gaan inrichten e zo meer parkeexplaatsen creë ren. Wellicht is een blauwe zoxi een optie, maar dat is toekomst muziek." Ondanks deze knelpunten heel de wethouder geen problemé met de komst van de super naa de Markt. „Het is goed voor d leefbaarheid in het dorp. Da moet je keuzes maken. Het i schipperen met de ruimte, war het blijft een kex-n met klein» smalle straatjes." De Spar ze ondanks de px'oblemen de plan nen door. „We gaan nu same met de gemeente bekijken hó we het een en ander invulliii kunnen geven", meldt C. Mor rits, directeur van Spar Distiibt tiecentxum Zuid. „Wanneer w gaan verhuizen kan ik nog nif zeggen. Dat is afhankelijk va; de procedures." STREEKACTIVITEITEN GOES - Meubelhallen en kledingwink van het Leger des Heils, Leliestraat 2 9.00-13.00 uur: Rommelmarkt tbv mi ziek- en zangactiviteiten; Buurthuis de Pit, 13.00-14.30 uur: Inn. me van kleding en speelgoed voor c beurs; Snooker Centrum, 13.30-16.30 uur: B jart voor ouderen, buurtwerk Goese Pc der; Grote kerk, 13.30 uur; Carillonbespelir door Sjoerd Tamminga; Revalidatiecentrum De Lindenhc 16.45-17.45 uur: bewegen voor astm en CODP-patiënten; Bibliotheek, 19.30 uur: Kamermuzieke semble Padovana uit Lewedorp; 's-GRAVENPOLDER Populiere straat 3, Informatiebijeenkomst dot borstvoedingsorganisatie LLL; KAPELLE - De Vroone, 9.15 uur: Yog 13.00 uur: Soos, biljarten; 14.00 ul Welfarewerk; KRABBENDIJKE - OBS De Klimroo 10.00-12.00 uur: Open morgen; KRUININGEN - Zwembad Den Inkt 13.00-13.30 uur: Aquajoggin 13.30-14.00 uur: Aquarobics; SINT-ANNALAND - De Lagune, 19.: uur: Jaarvergadering speeltuinverer ging Vrij en Blij; School met de Bijbel, 20.00 uur: Infc matieavond; WEMELDINGE - De Wemel, 13.00 ui 13.00 uur: Soos; biljarten en kaarte 14.00 uur: Welfarewerk; Hotel Smits, 20.00 uur: Klaverjassen; YERSEKE - Het Trefpunt, 13.00-17.C uur: Biljarten; 14.00 uur: Bingo vo< 50-plussers; KC De Haven, 20.00 uur: Filmavor over de vogels in Curagao bij vogelver nigïng Inter Scaldis, ook voor niet-l den.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 29