Jeffrey Wammes weekt enkels Chad Hedrick blundert vaker bij wissels PZC PSV wil Hiddink niet in dubbelrol Perez laat tegen PSV tanden zien Huijbergen krijgt EK veldrijden Kalou kan WK met Oranje vergeten Belgische makelaar geeft zichzelf aan 17 Dak van Wembley zakt in Schoolslagrecord voor Jones Ex-atletiekcoach veroordeeld Asafa Powell beste op sprint Angel Edo wint rit in Spanje Schweinsteiger eist eerherstel urner maandenlang uitgeschakeld Mauresmo voert de ranglijst aan Bv dinsdag 21 maart 2006 LONDEN - De nieuwbouw van het roemruchte Wem- bley-stadion in Londen is onmiddellijk stilgelegd. Na een luide knal zakte een gedeelte van het dak gisteren een me ter naar beneden. Alle bouwvakkers moesten meteen het terrein verlaten. Niemand raakte gewond. De nieuwbouw van Wembley verloopt stroef. De Engelse voetbalfedera tie heeft de finale om de FA Cup in mei moeten verplaat sen naar het Millennium-stadion in Cardiff, omdat de nieuwe arena niet op-tijd klaar is. RTR/ANP MELBOURNE - Zwemster Leisel Jones heeft in Melbour ne haar eigen wereldrecord op de 100 meter schoolslag verbeterd. De 20-jarige Australische tikte tijdens dé Ge menebest Spelen aan in een tijd van 1.05,09. Daarmee was ze 0,62 seconde sneller dan haar oude topprestatie van vorige maand in hetzelfde zwembad. ANP/RTR MAGDEBURG - De voormalige atletiekcoach Thomas Springstein is tot een voorwaardelijke celstraf van zes tien maanden veroordeeld wegens dopingdistributie aan minderjarigen. Een rechtbank in Magdeburg legde de 47-jarige Duitser ook een werkstraf van 150 urn- op. De politie deed in september vorig jaar een inval in de wo ning van Springstein. Daarbij werden verboden middelen gevonden. Springstein was een prominente coach in de Duitse atletiekwereld. Hij had onder anderen olympisch kampioen Nils Schumann, tweevoudig wereldkampioene Katrin Krabbe en Europees kampioene Grit Breuer onder zijn hoede. Met Breuer heeft Springstein een relatie. ANP MELBOURNE - De Jamaicaanse atleet Asafa Powell heeft zijn eerste aansprekende zege van dit jaar behaald. De wereldrecordhouder op de 100 meter won op de Geme nebest Spelen in Melbourne de titel op zijn favoriete af stand. Powell zegevierde in 10,03 seconden. Zijn landge note Sheri-Ann Brooks zorgde voor goud op de 100 meter bij de vrouwen (11,19). ANP VALLADOLID - De Spaanse wegrenner Angel Edo heeft de eerste etappe van de Spaanse rittenkoers Castilla Y Leon gewonnen. Hij was de beste sprinter van een groep van een kleine dertig coureurs. Edo, die ook de leiderstrui kreeg, versloeg in Valladolid na 155 kilometer zijn landge noten Luis Leon Sanchez en Egoi Martinez. De Kazach Aleksandr Vinokoerov eindigde als vijfde. ANP MUNCHEN - Bastian Schweinsteiger stapt naar de rech ter. De middenvelder van Bayern München en de Duitse nationale ploeg start een juridische procedure tegen de Duitse krant Münich TZ/die vorige week beweerde dat de speler betrokken was bij een omkoopschandaal. De krant trok de beschuldigingen in, maar Schweinsteiger wil meer genoegdoening. ANP door Frans van den Nieuwenhof den". Hij erkent dat PSV een lijstje van mogelijke vervangers EINDHOVEN - PSV wil niet klaar heeft liggen. „Als Hiddink dat Guus Hiddink in de toe- daadwerkelijk weggaat, zijn er komst een baan als bondscoach kandidaten en willen we voor in het buitenland combineert eind april zijn opvolger bekend- met een adviserende rol op tech- maken. nisch gebied bij de Eindhovense Het bestaan van zo'n lijst met club. Als Hiddink technisch di- kandidaten geeft wel .aan dat recteur wil blijven van PSV mag Rutten geen kans maakt op de hij geen andere functie in het trainersbaan. Westerhof was buitenland bekleden. daar vaag over. „Of Rutten op ons lijstje voorkomt, weet ik Dat maakte voorzitter Rob Wes- niet op dit moment." Gisteren terhof gisteren duidelijk. „Als had Westerhof een afspraak met er een nieuwe trainer 'komt, de assistent, maar die werd ge- krijgt die alle vrijheid om de as- annuleerd. sistenten te nemen die hij wil. De voorzitter schaart zich ach- Dan kan Hiddink zich niet meer tep de kritiek die Jan Timmer op met het beleid bemoeien en is Hiddink uitte. De voorzitter van zijn rol uitgespeeld", zei Wester- de Raad van Commissarissen hof in het tv-programma Voet- stelde gisteren dat Hiddink het ballnsite. besluitvormingsproces over de Hiddink pleit ervoor om Fred toekomst vertraagt. „Over de in- Rutten door te schuiven als houd van zijn woorden zijn we hoofdtrainer. Zelf wil Hiddink het eens", zei Westerhof, die graag zijn kennis en netwerk in zegt Hiddink het liefst voor PSV dienst blijven stellen van PSV. te willen behouden. „Guus is De clubleiding sluit die optie uit één van 's werelds topcoaches. als de technisch directeur te- Wij hebben het uiterste gedaan vens ergens bondscoach wil wor- om in continuïteit met hem door den. te gaan als technisch directeur. Westerhof: „Het kan niet zo zijn Guus wil echter andere moge dat Hiddink naast PSV een func- lijkheden bestuderen. Het is aan tie bij een zware voetbalbond be- hem de afweging te maken, kleedt." Westerhof noemde het Voor het eind van de maand wil- „moeilijk om Hiddink te behou- len we uitsluitsel." GPD door Ruud Ramler ALKMAAR - Kenneth Perez gaat ervan uit dat hij morgen kan spelen in de bekerwed strijd tegen PSV. De Deense international van AZ brak zondag tegen Feye- noord de wortel van één van zijn voortanden. Uit voorzorg gebruikt hij in de halve finale wel een zogenaamd hock- ey-bitje dat gistermorgen is aangemeten. Vandaag traint de aanvaller, die na dit seizoen naar Ajax vertrekt, met de tandbescher- mer om er vast aan te wen nen. „Maar spelen tegen PSV zal geen problemen geven. Want het wordt tijd dat ik mijn tanden weer eens laat zien!" Direct na de met 1-0 gewon nen wedstrijd bezocht Perez de dokter. „Mijn tand hing op mijn onderlip, ik leek wel een konijn. De tandarts heeft de boel zo goed en kwaad als mo gelijk hersteld. We kijken het even aan, maar omdat de wor tel gebroken is zal de tand waarschijnlijk niet te redden zijn en moet ik rekening hou den met een implantaat." Van de botsing met een tegen stander herinnert de Deen zich weinig meer. „Ik .ben niet van de wereld, geweest, maar wat er precies is ge beurd weet ik niet." GPD «iWiijn onmogelijk voldaan «I jjn worden", stelt mr. Jelle de advocaat van Kalou. (OTTERDAM - De Feyenoor- |trSalomon Kalou kan een op- [radcn met het Nederlands elf- ui 0p het wereldkampioen- schap voetbal in Duitsland ver- j gelen. Minister Verdonk stelt hem ei- - binnen zo'n korte Kroes reageert daarmee op het besluit van de minister van Vreemdelingenzaken om het be zwaarschrift van de Feyenoor- der tegen een eerdere afwijzing van een versnelde naturalisatie ongegrond te verklaren. Op de website van Feyenoord geeft Kroes wel aan dat de defi nitieve strijd om het Nederlan derschap voor de Ivoriaan nog niet is afgerond. „Wij verwach ten zonder meer dat Salomon alsnog Nederlander kan wor den. Minister Verdonk heeft zelf ook al eens aangegeven dat Kalou uiteindelijk in aanmer king zal komen voor een Neder lands paspoort. Ze heeft laten weten dat ze Salomon wel ver sneld Nederlander wil maken, maar pas na het WK. Volgens Verdonk heeft Kalou niet aan alle eisen voldaan. Zo moet hij nog slagen voor een na- turalisatietoets. Dat lukte hem niet in november vorig jaar. Over een nieuwe toets na 9 mei heeft Kalou al aangegeven daar geen trek in te hebben. Hij stuurde nog wel een per soonlijke brief naar Verdonk. Daarin stelde hij ongelukkig te zijn met de manier waarop zijn verzoek tot dan was behandeld. Verdonk zag haar afwijzing van het verzoek tot een versnel de naturalisatie al twee keer ontkracht, door de rechtbank in Rotterdam en door de Raad van State. Beide beschouwden de motivering van de minister te weinig onderbouwd. Bondscoach Marco van Basten is ook teleurgesteld in het be sluit van de minister. „In de eer ste plaats is het natuurlijk jam mer voor Salomon zelf. Ik weet hoe graag hij komende zomer voor Nederland had willen spe len tijdens het WK. Zelf had ik heel graag met hem willen wer ken. Nu zullen we langer ge duld moeten hebben." ANP )ruj gnrnize sportredactie - Turner Jeffrey j lammes blijkt zaterdag bij de enio- iredstrijden voor de wereldbe- [dn Lyon beide enkels te heb- N Ju gebroken. Dat wees een on- joékin een ziekenhuis in Am- am gisteren uit. ld 19-jarige toptalent kan yardoor de rest van dit seizoen ten. Wammes heeft vol- bondsarts Liesbeth Lim iade turnbond beide onderste '|j| ekelgewnchten gebroken. Vol- "Küsaide week ondergaat hij een jij operatie om de stand van de ge wrichten zo optimaal mogelijk ïj [krijgen." is moeilijk te zeggen wat op lange termijn u IK »Het ïzena g£ zijn", aldus de arts. „Over een half jaar moeten we bekijken wat de 'restschade' is. De enkels kunnen stijf blijven, maar of dat bij Jeffrey ook gebeurt, moeten we afwachten." Wammes: „Mijn twee voeten zit ten nu in het gips. Het wordt mi nimaal twee maanden thuis zit ten. Daarna kan ik misschien voorzichtig weer wat opbou wen. Het wordt belangrijk om in de tussentijd op gewicht te blijven en om wel wat aan krach training voor het bovenlichaam te blijven doen. Maar laat ik eerst maar eens zorgen dat ik weer gewoon kan lopen." In Frankrijk werden in het weekeinde al foto's gemaakt. Daarop was niet echt een breuk te zien. „Ik mocht ze niet met de LONDEN - Tennisster Amélie Mauresmo is zonder een bal te slaan weer de nummer één van de wereldranglijst geworden. De Francaise loste de Belgische Kim Clijsters af. Beide speel sters kwamen vorige week niet in actie tijdens het toernooi van Indian Wells. Clijsters verloor veel punten omdat ze In dian Wells vorig jaar op haar naam schreef. Na Mauresmo (3511 punten) en Clijsters (3290) volgt de Belgische Justine tlenin-lardenne. De vierde plaats is in bezit van Maria Sjara- pova, die Indian Wells won en een plaatsje steeg. ANP artsen bespreken", zei Lim, „maar in het hotel heb ik ze wel kunnen bekijken. He vertrouwde het niet en heb Jef doorverwe zen voor een paar goede scans. Een CT-scan heeft nu dit resul taat uitgewezen." Mondiaal niveau Wammes heeft samen met boeg beeld Yuri van Gelder het Ne derlandse mannenturnen de laatste jaren in hoog tempo op gestuwd naar mondiaal niveau. Wammes veroverde vorig jaar bij de EK brons op sprong en haalde in november bij de we reldtitelstrijd in Melbourne drie individuele finales. Dit jaar was voor Wammes een voorname rol weggelegd-bij het komende EK (Volos) en WK (Aarhus), waar Nederland met de landenploeg moet beginnen aan de lange weg naar olympische kwalificatie voor Peking 2008. Zonder Wam- mes lijkt dat een onmogelijke op gave. Met Epke Zonderland en ringen- specialist Yuri Van Gelder vormt de allrounder de kern van de ploeg. In Aarhus moet de mannenploeg in oktober bij de beste 24 lan den eindigen om bij de wereldti telstrijd in Stuttgart mee te mo gen doen om olympische kwalifi catie. ANP/GPD Jeffrey Wammes heeft tijdens wereldbekerwedstrijden in i lang uitgeschakeld. jyon beide enkels gebroken en is maanden foto Robin Utrecht/ANP hmrikaans gevecht om de wereldtitel eindigt in een anti-climax: Davis ziet concurrent falen doorDanny van den Broek CALGARY - Het WK allround tij de mannen zou een twee- slrijd worden tussen de Ameri- kanen Shani Davis en Chad Hed rick, Maar op de afsluitende ilien kilometer vergat Hedrick zondagnacht van baan te wisse- i. Hij corrigeerde zijn blunder laat en werd gediskwalifi ceerd, Het leverde Davis de titel op en Sven Kramer een onver wachte bronzen plak. Zijn coach, de Nederlander Bart Schouten, had dit seizoen de ijl onder het bord met de ronde- jden net weggehaald. „Dat was een hulpmiddel om hem bij fleste houden. Op de kruising kaaide ik het bord steeds om. Hu moet je naar binnen. Nu Kar buiten. Zo hield ik hem bij to les. Maar ik dacht dat het 'iet meer nodig was." Schouten probeerde het inci- 1-1 istig te analyseren, maar btussen kwam cle stoom uit zijn ®i- „Ik ben ontzettend boos, jiksnap het ook niet. Hij gooit ge- Won een kampioenschap weg. la ronde zes had Schouten het gebeuren. Hedrick moest de buitenbaan, maar jak- Ie maar rechtdoor. „Ik wees en begon te roepen. Maar ||vas al te-laat." drie slagen in de binnen licht, viel het kwartje bij de Amerikaan. Hedrick sprong over de blokjes, maar wist tege lijkertijd dat hij helemaal fout zat. „Haal me er maar uit, dacht ik onmiddellijk. Doe het nu en laat me niet nog twintig zinloze rondjes rijden." Het werden er nog zes, omdat Schouten hem maande door te rijden. Maar uit een ooghoek zag de coach hoe collega's van andere landen op het middenterrein verhaal gin gen halen bij de Nederlandse hoofdscheidsrechter Folkert Brouwer. „Ik hoopte even dat hij het niet gezien had. Maar toen iedereen ging reclameren ben ik ook maar naar hem toegegaan. 'Eer ste waarschuwing zeker', pro beerde ik nog. Maar Brouwer was onverbiddelijk. Natuurlijk 'had hij gelijk. Ik wist het ook wel, maar je moet toch wat." Nadat de duimen definitief om laag waren gegaan, schaatste Schouten naar het midden van de baan en zwaaide zijn pupil met twee armen naar de kant. Uit pure frustratie smeet Hed rick zijn bril kapot, maar trok la ter bij de kleedkamers het boete kleed aan. Boeten „Ik schaats pas drie jaar. Dat ge wissel blijft moeilijk voor mij. Dit is de derde keer dat ik me vergis. Het gebeurde me bij de Amerikaanse kampioenschap pen, tijdens de wereldbeker in Baselga op de 1500 meter en nu hier. Een kwestie van concentra tie. Vooral op de tien kilometer kost het me moeite om mijn kop erbij te houden. Het wordt zo saai, met 25 van die rondjes. Maar het blijft stom. Natuur lijk. Daar heb ik ook voor moe ten boeten." Sven Kramer toverde.een flau we glimlach rond de lippen toen. hij de verklaring van Hedrick hoorde. „Mij is het nog nooit overkomen", zei de jonge Fries. Bij de dopingcontrole had hij de misstap van de Amerikaan op te levisie gezien. „Ik dacht gelijk, als Ervik nou niet te hard gaat, word ik nog derde." Petje af Dat gebeurde, mede dankzij dat fantastische nieuwe wereldre cord (12.51,60) dat hij even eer der gereden had. Fabris schoof door naar de tweede plaats, het brons was voor Kramer. Die nam zijn petje nog even af voor Davis. „Zoals hij schaatst. Heel efficiënt, gekoppeld aan een goe de techniek. Shani is van een an der niveau. Maar ik ben nog jong. Ik probeer hem nog wel te pakken te krijgen." De regerende kampioen kreeg in Calgary zijn tweede titel dus min of meer in de schoot gewor pen, maar koesterde de prijs (en zijn wereldrecord punten) nog meer dan het olympische goud op de 1000 meter. „Dit betekent meer voor me. Vier afstanden rij den in twee dagen, daar gaat het schaatsen om", zei Davis, die de gang van zaken wel betreurde. „Zo'n blunder gun ik niemand, ook Chad niet." GPD door Ad Pertijs HUIJBERGEN - Het Europees kampioen schap veldrijden is voor dit jaar toegewezen aan Huijbergen. Op zaterdag 9 december strijden vrouwen, beloften (onder 23 jaar) en junioren op en rond de Nootjesberg om de blauwe kampioenstruien. Marianne Vos is de titelverdedigster bij de vrouwen. Aansluitend wordt een 'gewone' internationale elitecross gehouden. Voor or ganisator Peer Maas komt het EK zowel als een verrassing als een uitkomst. „De KN- WU heeft ons kandidaat gesteld en sneller dan gedacht krijgen we dit kampioenschap al toegewezen. Nu hebben we direct ook een goede datum en aansprekend evenement voor de komende winter." Huijbergen organiseerde vorig seizoen het NK, evenals in 2003. In de tussenliggende ja ren viel het niet mee om een goed plekje op de kalender te vinden voor het houden van een aansprekende internationale cross. Met 'name de Belgische toppers bleken moeilijk te verleiden om de crossen in eigen land in te ruilen voor een wedstrijd in. het grens- dorpje. Maas: „De enige echte oplossing is aansluiting vinden bij grote internationale competities zoals de Superprestige of de GvA-Trofee. De Superprestige mag echter niet uitbreiden en we komen daar alleen in beeld als een van de twee Nederlandse wed strijden (Gieten en Sint-Michielsgestel) be sluiten te stoppen." De elitewedstrijd op 9 december zit inge klemd tussen de wereldbekercross van Mil aan (vrijdag 8 december) en de SP-rit van Gavere (10 december). GPD nze sportredactie "HUSSEL - De omstreden en *tvluchtige Belgische voet- palmakelaar Pietro Allatta, die h genoemd als spilfiguur in het *oopschandaal rond de Chi- gokmaffia, heeft zich zelf gemeld bij de politie in Brussel. zijn advocaat Martins gemeld. Allatta is de hele dag on- ervraagd en blijft voorlopig De Italiaanse Allatta is volgens Justitie ussenpersoon tussen trai- en spelers enerzijds en de Chinese zakenman 7e anderszijds. Ye liet Justitie vanuit China se bedragen inzetten op relatief onbelangrijke wedstrij den, die werden vervalst. In ver band daarmee zijn al zes spelers en trainers die in het verleden bij hekkensluiter Lierse SK speelden, ontslagen. Justitie verrichte afgelopen week huiszoekingen bij Allatta en voorzitter Filippo Gaone van eerste klasseclub La Louvière. Die laatste wordt nu, officieel verdacht van transferfraude. Al latta vluchtte enkele weken gele den al naar Mauritius, waar hij ook een licentie als spelersmake laar heeft. Volgens zijn raadsman heeft hij zich zelf aangeboden bij de poli tie, omdat hij volledig onschul dig zou zijn en de verdenkingen van zich af wil schudden. ANP Chad Hedrick gaat na zijn misser op de tien kilometer in discussie met een official op de baan van Calgary. foto JP Moczulski/RTR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 17