pzc Delta Sport wacht echte finale Rentree Smalheer eindigt in mineur Mevo'80 wint in slotseconden Van Buren berooft Eickenboom van de winst Zeeland Sport wint terrein op Rimboe Hockeyteams HSD met lege handen Zierikzeese handballers moeten zondag winnen van D'n Boemelaer s20 EMM kansloos bij Bergeijk Giovanni Burton pakt de zege in Westenschouwen Leider Lob verstevigt koppositie Pecos is maatje te groot voor jeugd Scaldina Weer zege Eddie Smit Trainersduo vrouwen EMM ermee stopt i uitslagen maandag 20 maart 2006 door Wim Kakebeeke VALKENSWAARD - Het komt allemaal op de laatste wedstrijd van het seizoen aan. Om het ve ge lijf te redden in de eerste klas se moeten de handballers van Delta Sport winnen van D'n Boemelaer. Dat was gisteren de conclusie voor de Zierikzeese ploeg na de 26-17-nederlaag bij koploper VHC. Toen de uitslag van concurrent D'n Boemelaer tegen White De mons 2 (20-26) allang bekend was, wisten ze bij' LifeDesign/Delta Sport nog van niks. En dat moest ook maar zo blijven, vond trainer Bert Nuijens. „Ik wil het niet weten. BERGEIJK - De handballers van EMM hadden niets te vertel len tegen kampioenskandidaat Bergeijk. De Middelburgers ver loren met 33-16. Nu de kaarten voor EMM zijn geschud, kan de club zich volle dig richten op het nieuwe sei zoen. Dat wil zeggen: een oefen- meester zoeken en zoveel moge lijk de jeugd bij de hoofdmacht betrekken. Met dat laatste werd tegen Bergeijk zaterdag al een begin gemaakt. Immers, maar liefst zes EMM-spelers waren er wegens schorsingen, blessures of werkverplichtingen tegen de kampioenskandidaat niet bij. Dat hebben de Middelburgers geweten ook. Vooral na de pau ze was het éénrichtingverkeer. „Voor de jonge jongens was het vandaag niettemin een goeie leerschool", vond trainer Eric Dingemanse. „Door wat slordig heidjes was de schade te beper ken geweest, maar de nederlaag was nooit een punt van discus sie. Bergeijk heerste vandaag op alle fronten." Scores EMM: Alexander Benoit en Eric Dingemanse 4, Harald van Zwieten en Thijs de Vos 3, Peter Schmelzer en Pepijn Marinissen 1 WESTENSCHOUWEN - De Zeeuwse jeugd bleef in eigen om geving aardig overeind bij de landelijke jeugdwedstrijd moun tainbike in de boswachterij van Westenschouwen. Van de zeven verschillende cate gorieën werden er drie gewon nen door een Zeeuwse vertegen woordiger. Giovanni Burton (ca tegorie 1), Niels van den Boom gaard (categorie 4) en Erwin de Visser (categorie 5) grepen de ze ge. Giovanni Burton uit Terneu- zen was in de jongste leeftijds groep een klasse apart. Niels van den Boomgaard en Erwin de Visser daarentegen hadden behoorlijk wat tegenstand te duchten, maar klopten in een spurt hun opponent. Na zater dag staat het zo goed als zeker vast dat deze landelijke jeugd wedstrijd een vervolg krijgt. Daarbij zal zeker niet aan de for mule worden gesleuteld en bij voorbeeld worden overgestapt naar landelijke jeugdtoer- nooien. KNWU-coördinator Jo hn Bronswijk: „Daardoor zou de belangstelling teruglopen." ZIERIKZEE - De volleyballers van vc Lob hebben hun leidende positie verstevigd in de recrea tieve competitie van Zierikzee. Het team won met 3-0 van Ravia/Tolhoek Schildersbedrij ven en hèeft een marge van vier punten op rivaal Big Boss. Nummer drie in de A-poüle, Zee- landia, verzuimde op gelijke hoogte met het niet spelende Big Boss te komen door een 2-1-zege op Profile Tyrecenter Rinus Roon. In poule B won Fixet Schuddebeurs met 3-0 van Sgravo-Dek verkeersoplei dingen. De achterstand van de nummer twee op leider De Brug 2 werd daardoor twee punten. De Brug 2 heeft echter een wed strijd minder gespeeld. De voor sprong van de lijstaanvoerder bij de vrouwen, DRV accoun tants /Wik 2, bleeg zeven pun ten. De koploper won zelf met 3-0 van Bolle Dier&Tuin/ Wik 1, terwijl achtervolger Juwelier Postma met dezelfde cijfers won van ClOOO/Cluzona. Het zou de boel alleen maar ver zieken." Ook als D'n Boemelaer dik heeft verloren? „Juist dan. Anders gaan de spelers allemaal lopen freewheelen. En dat kun nen we in deze fase niet gebrui ken." Na afloop van de eigen wed strijd en het bekend worden van het verlies van D'n Boemelaer viel er gisteren links en rechts voorzichtig een bescheiden lach je te bespeuren bij Delta Sport. Dat was een week geleden in ei gen huis wel even anders. Groe ne Ster 2 speelde de blauwhem- den bij tijd en wijle van de mat (15-19). Zover kwam het giste ren niet. De uitslag was fors, maar de verschillen binnen de lijnen waren klein. Dat was juist het medicijn dat de Zierik- zeeënaars nodig hadden met het oog op komende zondag. Zelfver trouwen tanken voor de kraker tegen medestaartploeg' D'n Boe melaer. „Plier kunnen we wel presteren", klonk het met enige trots uit de mond van trainer Bert Nuijens. „Dat het thuis in Onderdak niet lukt, heeft met zelfvertrouwen te maken." Eén van de steunpilaren was gis teren zonder meer Guido de Graaf. Tegen Groene Ster was hij nagenoeg onzichtbaar. In de Amundsenhal prikte het links handige kanon er echter zes ach ter de doelman van VHC. Via 2-3, 5-4 belandden beiden ploe gen op 8-8. Nuijens: „Vandaag stond er weer een ploeg binnen de lijnen. Inzet en concentratie heb ik gevraagd. Vanaf de eer ste seconde bij de les zijn. En dat waren ze." Alert Ook zonder de afwezige Jimmy Niemans en Joey Aertssen (werk verplichtingen) bleven de blauw- hemden VHC alert volgen. Ach terin draaide Delta Sport op de kwaliteiten van de nimmer mop perende Bob van Lint. De boom lange verdediger blokte menig schot in het hart van de defen sie. De wisselwerking met Ken neth Mellaart op de cirkel was prima. Het gevoel bij de gasten sloeg bij 13-13 zelfs over in opti misme. En daar was Nuijens vooraf pre cies zo bang voor. „In de rust heb ik er nog zó op gehamerd: 'bewaar die rust'. Zeker voorin. Bob van Lint (met bal) was gisteren een rots in de branding bij Del ta Sport. foto Marijke Folkertsma Hadden we die langer kunnen bewaren, dan hadden we veel langer bij VHC kunnen blijven." In een mum van tijd verspeelde Delta Sport echter de winstkan sen. Een paar keer dom balver lies, loopfouten en enkele tijd- straffen maakten van Delta Ab van Buren kwam in Burgh-Haamstede steeds beter in zijn spel. In de slotronde voorkwam hij zelfs dat streekgenoot Jan Eickenboom met de eindzege ging strijken. foto Marijke Folkertsma door Joop van den Oudenhoven BURGH HAAMSTEDE - Ma- rius van Nispen van BV Belle- vue is in Sportcentrum Wester - schouwen na een superspan- nend toernooi regionaal kam pioen libre hoofdklasse gewor den. Wim de Vos van NGD werd tweede en Jan Eickenboom van Avontuur derde. Met dank aan de Schouwse bil jarters Jan Eickenboom en Ab van Buren van Windenburg greep Marius van Nispen de ove rigens verdiende titel. Van Nis pen bezweek op de slotdag aan de druk door zijn ongeslagen sta tus na vijf speelronden te ver kwanselen. Hoewel hij in de. zes de ronde nog over pech mocht klagen in zijn partij tegen Eickenboom, in de beslissende laatste ronde was dat zeker niet het geval. Eickenboom verraste de tot dan toe soevereine Van Nispen. Na dertien beurten stond de man uit Zierikzee' op een schamele 74 punten. Plotse ling kreeg hij de geest. Als in trance snelde hij naar de finish met een magistrale serie van 106. Van Nispen bleef als ver^ doofd staan op 174. Ab van Bu ren, die met de nasleep van de nodige lichamelijke problemen heeft te kampen en daardoor en moeizame start kende, kwam al lengs steeds beter in zijn ritme. Na een puntloze eerste dag stond hij geen partij meer af. Ook niet in de finale tegen streekgenoot Eickenboom. Van Nispen was op de andere tafel machteloos in zijn slotronde. Eickenboom had daardoor bij winst de titel voor het grijpen. In een matige partij ging de winst echter naar Van Buren die met een serie van 62 op en over zijn concurrent kwam. Het kost te Eickenboom niet alleen de ti tel, ook het zilver ging aan zijn neus voorbij. Vier spelers eindig den met tien punten. Van Nis pen redde het op moyenne, 15.01. De Vos kwam uit op 12.77 (goed voor promotie) en Eicken boom op 10.14. „De vermoeid heid na de monsterserie in de vo rige ronde sloeg toe"zei Eicken boom na afloop. „Ik was even he lemaal leeg en kon de accu niet tijdig meer opladen. Ik moest er nog een stuk of twintig toen Ab met zijn beste serie van het toer nooi kwam. Dat kan gebeuren. Hij deed niet meer dan zijn spor- - tieve plicht." van onze sportredactie ZIERIKZEE - De tafeltennis sers van Scaldina lijken verlo ren voor de tweede klasse. In het onderlinge treffen met mede degradatiekandidaat verloor het Zierikzeese trio met 6-4 en blijft daardoor laatste. Ook Kerkwerve heeft het moeilijk. In de derde klasse is de ploeg na het 8-2-verlies bij Arnemuiden 3 nog allerminst veilig. Markiezaat 3-Scaldina 1 6-4: Na een afwezigheid van enke le weken door een blessure kon Cor Smalheer eindelijk weer meespelen. Een onverdeeld succes werd het niet. Smal heer verloor twee wedstrijden en de derde partij werd niet meer gespeeld, omdat hij een nieuwe armblessure opliep. Sa men met Hans Volkeri won hij nog wel het dubbel. Volkeri won daarnaast tweemaal individu eel en ook Arjan Bom lukte het om een winstpartij te pakken. Arnemuiden 3-Kerkwerve 8-2: Kerkwerve heeft de punten hard nodig, maar een goed resul taat tegen de vrijwel zekere kampioen in de derde klasse A zat er niet in. Stoffel van der Wekken was verantwoordelijk voor de twee wedstrijdpunten. Hij klopte Heijboer in vijf ga mes (12-10, 11-13, 9-11,11-7 en 7-11) en bond ook Vleugel aan de zegekar (9-11, 4-11 en 9-11). Scaldina 2-Kerkwerve 2 9-1: Al leen Jaap Huigens was namens Kerkwerve succesvol tegen Pang Yuen. De invallers Jos Lin deman en Daan van de Hoek kwamen tekort tegen Hans Jon ker, Pang Yuen en Jan Kik. Scal dina 2 heeft nog een kleine kans op de bovenste twee plaatsen. Oudelande 2-Kerkwerve 3 6-4: Jos Lindeman won van Jacobs in een wedstrijd over vijf games. Henk 't Hart versloeg in vier ga mes Van de Hoven. Daar bleef het echter bij. Plet best op dreef was Gerard Knol, die de helft van de productie voor zijn reke ning nam. Scaldina 3-Westerzicht 2 9-1: Jan Remmers, Mario van Pope- ring en Richard Smalheer won nen alledrie hun enkelspelen. Van Popering en Smalheer verlo ren wel de dubbel, maar het eindresultaat zorgt ervoor dat Scaldina 3 weer omhoog kan kij ken. Kapelle 4-Scaldina 4 6-4: Kees Deurloo won al zijn partijen voor Scaldina, Youri van Dijken won eenmaal en invaller Bert de Jong bleef droog staan. Arnemuiden 6-Kerkwerve 4 5-5: Daan van de Hoek was spek- koper door al zijn partijen te winnen. Wilbert Huigens zorgde voor de andere twee punten door Gideonse en De Rijke de punten afhandig te maken. Slechts één partij werd beslist in drie games. Kerkwerve 5-Big Smash 2 0-10: Johan Pannekoek, Robin Kool en Edwin van de Bok hadden geen schijn van kans tegen Cor Los, Friso Bijl en Joris Dekker. Wel was Robin Kool dicht bij de winst tegen Friso Bijl, maar de jonge Kool ging in de vijfde ga me toch met 11-13 ten onder. Scaldina 6-SVD 8-2: Het zesde team plaatste zich door deze ze ge voor de promotiepoule. Mar Holkers won al zijn partijen, Jan Remmers en Rita van de Zande verloren ieder een keer. Kapelle 8-Scaldina 8 8-2: Leon Boogaard won samen met Eve lien Kostense het dubbelspel en voegde daar een overwinning in een enkelspel aan toe. Dat wa ren de enige wapenfeiten van het achtste. ZIERIKZEE - De tafeltennissers van Pecos 1 waren zaterdag een maatje te groot voor het eerste jeugdteam van Scaldina. De jongelingen van Scaldina verloren met'9-1. Koen van Velt- hoven was de enige die een partij winnend afsloot. Niels van Velthoven en Dennis Smalheer deden hem dat niet na. Ook het tweede jeugdteam verloor, met 7-3 van Backhands 2. Jeffrey Bakvis won twee partijen. Rinus van de Wielen kwam één keer tot winst. Martijn van de Maas verloor al zijn partijen in vijf games. Sport een gewillige prooi: 19-14, Die tik kwamen de gas ten niet meer te boven. VHC bleef koel en zakelijk. De ploeg liet zien dat het niet voor niks leider van de eerste klasse is. „Jammer dat de we rust niet konden bewaren. Voor de pauze zat het goed in elkaar. Aan de andere kant, VHC staat daar niet voor niets. Cirkellopers, goeie keepers, sterke opbouwers en schotkracht. Er was moeilijk vat op te krijgen", meende Bert Nuijens. Tachtig procent Het vertrouwen bij Delta Sport voor komende zondag is na giste ren aanmerkelijk gestegen. „Ik schat de winstkansen op tachtig procent voor ons en twintig voor D'n Boemelaer. Delta Sport heeft naast het thuisvoor deel ook meer in huis. En we hebben nog een troef achter de hand. Wie, wat of hoe verklap ik niet..." Scores Delta Sport: Guido de Graaf 6, Guust Sluijs, Bob van Lint, Merijn de Vos en Peter Bos allen 2, Envin Bos, Kenneth Mel laart en Stefan de-Oude allen 1. door Bas Abresch BURGH-HAAMSTEDE - Hij scoorde slechts twee punten, maar die score was meteen de belangrijkste van de wedstrijd. Mevo'80-speler Henk van Donk zorgde er vijf seconden voor tijd met zijn enige treffer voor dat de Schouwse basketballers won nen van Marathon: 52-51. De bezoekers begonnen sterk in sportcentrum Westerschouwen en namen in het eerste kwart af stand van de thuisploeg. Het ver schil bij rust was tien punten, maar dat hadden er ook dertien kunnen zijn. Een wanhoopspo ging vanaf eigen helft van Gust avo Pereira in de laatste secon de voor de pauze plofte precies in het netje. In het derde kwart, nu,llu niet de sterkste periode van'E vo'80, kwam de ploeg sterkte- rug. De inhaalspurt werd uitein delijk beloond met het winnen' de punt van Henk van Donk „Het had ook andersom kunnen' zijn", stelde Mevo'80-speler Jan-Kees Jongejan. „We waren aan elkaar gewaagd en hebben er een leuke wedstrijd van ge- maakt. We lopen weer wat pun: ten in op nummer drie Mara thon, maar ik heb geen illusies dat we nog kampioen worden," Scores Mevo'80: Gustavo Pereira" 17, John Heillcer 14, Michel Pikari 9, Martin Pikard 8, Henk Donk 2, Jan-Kees Jongejan 2, door Jos van Belzen VLISSINGEN - In de vijfde klasse B won Kwadendamme verrassend én overtuigend met 6-1 bij Rimboe. Vorige week had de ploeg uit Wouwse Planta ge zich door een zege bij Zee land Sport nog nadrukkelijk als titelkandidaat aangemeld. Door deze nederlaag van Rimboe zijn de Vlissingers, die zelf niet in ac tie kwamen, de grote winnaar van dit weekeinde. Rimboe-Kwadendamme 1-6: Een door blessures en schorsin gen gehandicapt Rimboe was halverwege eigenlijk al versla gen. Op dat moment leidden de bezoekers al gerieflijk met 0-3 door treffers van Martin Smaar- dijk, Roald Raas en Leon Bek. Pas na de treffer van Marco Re- mijn waarmee Kwadendamme verder uitliep tot 0-4, scoorde Sophek Sophal tegen: 1-4. Op nieuw Martin Smaardijk en Leon Bek zorgden voor de afge tekende 1-6-eindstand. Kaaise Boys-Lewedorpse Boys 1-0 (eerder bij 1-0 gestaakt): De resterende drie kwartier van dit duel speelden zich bijna uitslui tend af op de helft van de Bra banders. Echt gevaarlijk het doel wist Lebo echter niet ie worden, zodat de beste kans' zelfs voor de thuisploeg was een uitval. REEUWIJK - Eddie Smit uil Kerkwerve deed in Reeuwijk goede zaken voor het Topreis- runningcircuit door de 54e Plas- senloop bij de masters H55 op zijn naam te schrijven. In de snijdende kou liet Smit een tijd noteren van 58 minuien en 25 seconden. Met deze over winning verstevigde Smit zijn leidende positie in het t klassement met 739.5 punten. Greetje Smit (Delta Sport) nishte op de tweede plaats bij de masters D50 in 1.13,25. Wim Besuyen werd derde bij de raas-, ters H50. Zijn broer Marius werd 11e bij de masters H40. door Peter Snelders ZIERIKZEE - Het mannenteam van hockeyvereniging HSD heeft met 5-3 verloren van Bre da 10. Ook de vrouwen uit Zie rikzee keerden met lege handen huiswaarts. Zij verloren met 4-1 van Zevenbergen 2. Breda 10-HSD 5-3: Hoewel HSD al om kwart voor acht za terdagochtend moest vertrek ken, kwamen er voldoende spe lers opdagen. De 'eerste helft ging gelijk op. Breda, de num mer twee in de reserve derde klasse, was iets gevaarlijker. Na een kwartier kwam de thuis ploeg uit een strafcomer op 1-0. Vijf minuten later werd het. 2-0. Mark van Doorne maakte voor rust de aanslui tingstreffer. HSD kwam in de GOES - De Middelburgse hand balvereniging EMM moet op zoek naar een nieuwe coach. Bij de vrouwen stopt het duo Diana Niemantsverdriet/Vincent van der Meij den aan het einde van dit seizoen. Beide trainers waren bezig aan hun eerste seizoen bij de Zeeuw se eersteklasser. Van der Meij- den gaf als eerste aan te willen stoppen met zijn activiteiten. „Het valt tegen", stelt de Mid delburger. „Er gaat veel meer tijd in zitten dan ik aanvanke lijk had gedacht. Daarnaast ben ik vader en heb een drukke baan. Ook sport ik zelf nog tweede helft langszij via Ike Jo- ziasse. Een scheidsrechterlijke dwaling bracht Breda opnieuw op voorsprong. HSD-doelman Arjan Meeles stopte een straf comer, maar deed dat volgens de leidsman niet correct. Op nieuw kreeg Breda 10 een corner en daaruit scoorde de thuisploeg 3-2. HSD nam na veel risico en werd daarvoor afgestraft door Breda dat uit liep naar 5-2. Door een t van Wouter Bakx werd het nog 5-3. Zevenbergen 2-HSD 4-1: De start van IiSD was hoopgevend. Al na tien minuten nam het dé leiding door Goswin van den As sem. In de eerste helft waren teams aan elkaar gewaa HSD had moeite met de eenzijdi ge leiding van de scheidsrech ters, die onder meer een dubieus doelpunt toekenden. De thuis ploeg boog nog voor rust de ach terstand om in een voors van 2-i. In de tweede helft was HSD dui delijk de mindere van Zevenber gen. Diana Niemantsverdriet kan de beslissing wel begrijpen, maar toen Van Der Meijden er mee naar buiten trad was het voor haar toch wel een mokerslag. „Niet alleen voor mezelf maar wat te denken van de groep?. We hebben de boel net lekker op de rit. Dat is wel af te leiden uit de prestaties van de laatste we ken. Voor mezelf zie'ik geen an dere optie er ook mee te stop pen. Ik heb geen ambitie meer om alleen door te gaan en ik zet alles er niet meer voor opzij. Trouwens, die klik met Vincent was uniek. Die zal ik niet meer zo snel vinden." Zierikzee. Recreatieve competitie. Poule A: Ravia/Tolhoek Schilder» - vc Lob 0-3, Profile Tyrecenter Rinus Roon - Zeelandia 1-2, Brogum - Me vo'80 0-3, Bijdevaate Hypotheken- con- nexxion 2-1. Stand: 1. vc Lob 18-49, Z Big Boss 18-45, 3. Zeelandia 18-44, Profile Tyrecenter Rinus Roon 18-43, Mevo'80 18-32, 6. Duivelend Vastgoed/Kwiek H3 16-29, Brog 16-14, 8. RaviaTolhoek Schilderbednji 16-10, 9. Bijdevaate Hypotheken 17- V 10. Marleco/C 1000/Cluzona 17-10, connexxion 18-6. Poule B: Sgravo-DEK verkeersopleiOin gen - Fixet Schuddebeurs 0-3, Zeeian dia 2 - Sgravo-de Verfbron 0-3, Schouw se Bouwmaterialen handel Mat» 1000/Cluzona 0-3, De Brug 1 HL" Kroon/Wiska 3-0, Stand: 1. De Brug 16-43, 2. FIXET Schuddebeurs 17-41,* HCR De Kroon/Wiska 17-36, 4._FW Tyrecenter Rinus Roon Mix 17-4 Sgravo-de Verfbron 19-31, 6. De Br 9 15-27, 7. Schilder de Oude/Kwiek H 18-27, 8. Marleco/C 1000/Cluzona IB-i'. 9. Sgravo-DEK verkeersopleidingen 17-16,10. Zeelandia 2 18-9, ll.Schouv se Bouwmaterialen handel 18-6. Poule DA: C 1000/Cluzona - Juweli Postma 0-3, Bolle Dier&Tuin/Wik-Dn accountants/Wik 2 0-3, KwieWSporthuis Zierikzee D1 - Airpack Mevo 80meis| 0-3, Mevo'80 Dames - Grand Late n der 3-0. Stand: 1. DRV accountant^ 2 17-47, 2. Juwelier Postma 1BirV Mevo'80 Dames 18-33, 4. Airpaiok vo'80 meisjes 17-31, o- Dier&Tuin/Wik 16-18, 6. C 10°°£f01 18-16, 7. Kwiek/Sporthuis Zierilaee 18-15, 8. Grand Café Helder 18-10.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 34