Visser in voetsporen Van Moorsel PZC In 2010 maak ik een grotere kans Ockenburgh mist play-offs en ziet Koorevaar gaan <si® iN©G"ü@ngpn<g; Boeiend gevecht op de Amstel Samen op weg naar goud Wielrenners kleunen erin tijdens Ronde van Oud-Vossemeer 24! Goede start van Middelkamp in clubcompetitie Sta ik erop? RUGNUMMER Acties als reddingsboei voor WK-kaartjeshonger Vlagvertoon maandag 20 maart 2006 door Koen de Vries OUD-VOSSEMEER - Op de boerderij is het een bekend verschijnsel. Als het vee in het voorjaar voor het eerst naar buiten mag, is het niet te remmen. In het wielrennen werkt het net zo. In de Ronde van Oud-Vossemeer kleunden de deelnemers en deelneemsters er za terdag vanaf het begin zo hard in dat al in de eerste kilometers de beslissende ontsnappingen vielen. Ook toprenners blijken te luisteren naar de lokroep van de natuur. Bij de vrouwen demarreerden in de eerste ron de enkele favorieten, die zestig kilome ter verder om de eindzege sprintten. Het leverde een schitterend ereschavot op. Drie wereldtoppers op een rijtje. Adrie Visser werd geflankeerd door Sis sy van Alebeek en Mirjam Melchers. De koers van de mannen-amateurs werd gedomineerd door de 41-jarige Jo hn Leijs uit Standaardbuiten. Er was er maar één die hem kon volgen: de 18- jarige Marco Brus uit Schijndel, die zijn eerste criterium bij de senioren reed. In de eindsprint was Brus Leijs te snel af. De 22-jarige Adrie Visser profiteerde in het zonovergoten, maar door de har de wind kille Oud-Vossemeer van het net afgesloten baanseizoen. Veertien da gen geleden racete ze nog rond op de wielerbaan van Sydney, waar wedstrij den voor de wereldbeker werden gehou den. In Oud-Vossemeer peddelde de in woonster van Wieringerwerf daardoor makkelijk mee met de rensters die zich in een vroeg stadium aan de greep van het peloton ontworstelden. In de eindsprint achtte ze zich niet erg kans rijk. „Sissy van Alebeek en Mirjam Mel chers zijn oud-ploeggenoten. Ik weet dat ze sneller zijn dan ik. Zaterdag bleek dat echter niet het ge val. Met dank aan het baanseizoen. Ter wijl Van Alebeek en Melchers elkaar links van de weg het leven zuur maak ten, spurtte Visser aan de rechterkant lachend naar de zege. Zo langzamerhand dringt zich de verge lijking tussen Adrie Visser en Leontien van Moorsel op. Net als de wielerdiva is Visser van alle markten thuis. Op de baan kan ze zich op drie onderdelen (achtervolging, puntenkoers en scratch) meten met de wereldtop en ook op de weg is ze een kanjer. Van Moorsel, die woensdag 36 wordt, pakte op haar 21e al haar eerste wereldtitel. Dat is Visser niet gelukt. Wel wil ze zich net als Van Moorsel richten op ver schillende onderdelen. „Ik kan overal nog in groeien. Voor de spelen van 2008 maak ik geen keuze. Ik wil overal aan meedoen." Bij de mannen viel een droom in dui gen. John Leijs had gehoopt te winnen en de zege op te kunnen dragen aan ploeggenoot John Sulkers, die vorige maand aan een hartstilstand overleed. De 41-jarige pakjesbezorger zag al in de eerste ronde een groepje sterke ren ners wegrijden. Net op tijd sloot hij aan en met negen man denderde hij ver volgens steeds verder weg van de ach tervolgers. Halverwege moest het pelo ton al af sprinten omdat het ingelopen dreigde te worden. „Misschien ging het wel een beetje te goed", keek hij na de huldiging terug. Extra gas Leijs pakte tijdens de rit de ene premie na de andere en schreef ook het leiders- klassement op zijn naam. Misschien dat hij daardoor in de sprint tekort- kwam. Terwijl Brus in de laatste rechte lijn nog eens extra gas gaf, schoot bij Leijs de kramp in de benen. Het was een bijzondere sprint. De 41-ja- rige Leijs, met naar schatting 120 zeges bij de amateurs, tegen1 de 18-jarige Brus die de laatste drie jaar bij de jeugd 34 keer won en zijn eerste crite rium bij de amateurs reed. Marco van Haaften (24) uit Stavenisse was de enige Zeeuw die zich lang kon handhaven in de voorste gelederen. Driekwart wedstrijd reed hij met de lei ders mee, maar moest toen fors inleve ren. De Tholenaar werd ook nog achter haald door de elf achtervolgers en moest zich verzoenen met de twintigste plaats. Mare Blok uit Heinkenszand werd 21e. De plaatselijke favoriet Piet Faase werd 27e. Ook voor Van Haaften stond de koers in het teken van Sulkers. Hij was zijn trainingsmaatje, hij was erbij toen hij een hartstilstand kreeg en hij ving Sul kers' ouders op de geboortedag van hun enige kind op, kort na zijn dood. „Marco heeft veertien dagen niet kun nen fietsen", vertelde zijn geroerde va der tijdens de koers. „Dat hij niet meer kon volgen, verbaast me daarom niets." Bij de A-amateurs was Ronald Roos uit Hoogstraten een klasse apart. Hij dubbelde het complete peloton. Josephine Groenveld, Sissy van Alebeek, Adrie Visser, Monique Rotmensen en Mirjam Melchers (van rechts naar links) kwamen al vroeg aan de leiding in de Ronde van Oud-Vossemeer. foto Willem Mieras door Joop van den Oudenhoven GOES - Na de 4-4-remise van zaterdag tegen Europa Biljarts/ 't Pleintje en daarmee de ver speelde laatste kans op de play-offs, hoorde Ad Koorvaar van teamleider Raymond Nico- dem dat hij volgend seizoen bij de driebanders van Delta/ Ockenburgh alleen op de reser vebank mag rekenen. Daarop kondigde hij zijn vertrek aan. Nicodem: „De teleurstellende prestaties van Ad zijn aanlei ding hem alleen nog als vaste re serve in te zetten. Een optie is nog dat hij kopman is in een te vormen tweede team, maar dat is nog prematuur.. Maar in het eerste team is voor hem geen plaats als basisspeler." Voor Koorevaar is het voorstel geen optie: „Ik vind het wel net jes dat het nu al is gezegd. Pleb ik genoeg tijd om een andere ploeg te vinden. Ik wil eredivi sie spelen. Ik ben een 1.300-spe- ler en hoor tot de top tien in Ne derland", zegt Koorevaar. Zijn moyenne van 1.089 in Neder land en 1.126 in België én zijn 19e plek op de lijst van Neder landse spelers in de eredivisie geven een realistischer beeld. Zijn teamgenoten reageren ver schillend. Martin Spoormans en Henk Habraken: „Wij zijn niet gekend in zijn komst en nu niet in zijn vertrek." En Jean Paul de Bruijn. „Ad heeft de verwach tingen niet waar kunnen maken. De wetten in de sport zijn dan hard, maar rechtvaardig. Zon der hem (vorig jaar) waren we sterker dan nu met hem." De vraag is wie hem opvolgt. Ni codem: „Ik zeg alleen dat we ie mand hebben benaderd en op antwoord wachten. Er komt pas uitsluitsel als de overeenkomst met een nieuwe subsponsor is ge ratificeerd. Dat gebeurt binnen twee weken verwacht ik. De an dere spelers blijven allemaal." Ook De Bruijn, werkzaam bij de hoofdsponsor en verantwoorde lijk voor de komst van de nieu we sponsor, wil geen naam noe- men. „Als hij ja zegt, is hetvoot velen een verrassing. Ik «jj het gerucht ontzenuwen dat Dick Jaspers zou zijn. Maai wordt een basisspeler." De randverschijnselen duv het cruciale duel in Goes de achtergrond. Voor de p„ won De Bruijn van Francis ïj ton en Henk Habraken van Har- rie van de Ven. Na de thee ver dween het perspectief v00r Ockenburgh omdat Forthomme en Spoormans verloren van res- pectievelijk Gerwin Valentijn en Martin Horn. Daardoor was de 3-5-zege van gisteren teger Service Pack een formaliteit. Delta/Ockenburgh-Europa Bil jarts /'t Pleintje 4-4: Roland For thomme-Martin Hom 31-50 13 beurten); Jean Paul de Bruijn Francis Forton 50-46 (36); Marlir, Spoormans-Gerwin Valentijn 50-26 (21); Henk Habraken-Htmii van de Ven 50-33 (27) Service Pack/'l Tapperijke-Delta/ Ocken burgh 3-5: Eddy Leppens-Rokrti Forthomme 50-50 (34); Anno de Kleine-Jean Paul de Bruijn 42-56 (29); Jef Philipoom-Marlm Spoor mans 50-21 (20); Jack Wij- nen-Henk Habraken 46-50 (32). GOES - Wielerploeg Theo Mid delkamp is goed begonnen aan de clubcompetitie. De Zeeuwse ploeg eindigde in de Ronde Haarlemmerliede/Spaarnwoude met twee renners in de toptien. Dirk van Dam werd zaterdag op 'acht seconden van winnaar Mar cel Lamberts zevende, Wilco Jonker in dezelfde tijd achtste. Middelkamp staat daardoor vijf de in het klassement. Ook de Zeeuwse renners van PRC Delta uit Spijkenisse deden het goed. John van de Vreede werd der tiende, Dennis Raadtgever veer tiende. Delta staat zesde in de tussenstand. Tholenaar Lauran de Winter, die uitkomt voor Wil- lebrord Wil Vooruit, werd elfde, door Roeland van Vliet Aan de Paralympische Winterspe len van Turijn kwam gisteren een eind. Op de laatste dag stond bij het alpineskiën nog het onderdeel slalom op het programma. „Nor maal gesproken mijn beste onder deel", weet de Vlissingse zitskiër Kees-Jan van der Klooster. Maar hij deed niet mee. Hij was volgens het NOCNSF niet goed genoeg voor deelname. Het verhaal is inmiddels redelijk be kend: Kees-Jan van der Klooster (28), die in 2001 bij het snowboar- den een dwarslaesie opliep, voldeed aan de kwalificatienormen van het IOC, maar niet aan die van de natio nale sportkoepel. En het NOCNSF heeft nu eenmaal het laatste woord. Het gevolg was dat geen enkele Ne derlander - ook anderen werden de dupe van het strenge beleid - naar Turijn mocht afreizen voor de Para lympics. De Vlissinger moest dus thuis blijven, maar trok er juist op uit. Hij zat de afgelopen twee weken in het Oostenrijkse Hochfügen, als be geleider bij een reis voor gevorderde zitskiërs. Vanuit zijn hotel meldde hij gisteren dat hij maar weinig van de Paralympics heeft meegekre gen. Hoeveel weetje nu eigenlijk van wat er in Turijn is gebeurd? „Eigenlijk niet zo veel. Ik ben af en toe telefonisch op de hoogte gehou den door wat vrienden die er bij wa ren. Daardoor weet ik wel de uitsla gen. En ik heb wat beelden gezien van de winnaars op de Oostenrijkse en Duitse televisie." Maar was het aan de andere kant ook niet plezierig om de hele tijd be zig te zijn? Zat je tenminste niet de hele tijd met je hoofd in Turijn. „Nou nee, zo werkt dat niet. Het is jammer dat ik me niet geplaatst heb voor de Paralympics. Dat was balen, maar de laatste tijd ben ik er niet meer zo mee bezig geweest. Het was misschien ook niet reëel om me bin nen twee jaar - zo kort ben ik eigen lijk pas bezig - te plaatsen. Over vier jaar maak ik een grotere kans." En nu zit het wintersportseizoen er op. „Ja. Maar waarschijnlijk ga ik, als ik terug ben uit Oostenrijk, nog wel een paar keer naar een indoorhal in Nederland. En in de zomer ga ik Bij de Brabantse zaterdagclub VVC'68 moest in het thuisduel tegen Terneuzense Boys de 44-jari ge verzorger Con van Kuyk noodge dwongen in het doel. De voormalige keeper van het eerste elftal verving de Poolse doelman Bartek Boucha- lek, die zich op de wedstrijddag ge blesseerd had afgemeld. Van Kuyk had geen schuld aan de zes treffers die hij moest incasseren, maar bleek nog erg gedreven. Zo liet hij scheidsrechter Van Dalen na het rustsignaal bij het verlaten van het veld ondubbelzinnig weten dat hij een buitenspelsignaal van zijn Brabantse assistent ten onrechte had genegeerd. Naarmate de score opliep, legde de invaller-doelman zich neer bij de suprematie van de Temeuzenaars en zocht hij erken ning bij persfotograaf Con Clas- quin, die zich naast het doel tegen de reclameborden had opgesteld. „Sta ik erop?", informeerde Van Kuyk bij de fotograaf, nadat hij een matige inzet vallend en klemvast had verwerkt. Die opmerking leidde tot hilariteit langs de kant. Nauwelijks dertig se conden later schoot Marco Faassen met een droge schuiver de 0-5 bin nen. „Die staat er ook op", reageer de een Brabantse aanhanger gevat. OUDERKERK AAN DE AMSTEL - De 74e editie van de Head of the River was gisteren voor roeiliefhebbers weer smullen geblazen. Boeiende gevechten op de Amstel, prachtige landschappen tussen Ouderkerk aan de Amstel en Amsterdam. AI leek het getuige deze foto lang niet alle aanwezigen mateloos te kunnen boeien. foto Robin Utrecht/ANP weer waterskiën. Dat is onder meer goed voor mijn balans. En dan be gint het in de winter weer van begin af aan. Met Europacups, Worldcups en het WK. Ik heb al gehoord dat ik dan kan meetrainen met Oostenrij kers. Daar word ik natuurlijk niet slechter van." Zit deelname aan dat WK erin? „Ik hoop het wel. Er zijn nog geen limieten vastgesteld, maar ik ver wacht wel dat ik mag gaan. Ik heb met de topsportcoördinator van de Nederlandse Ski Vereniging een ge sprek gehad en die heeft laten door schemeren dat hij de limieten voor de Paralympics te streng vond. Die voor het WK zullen dus wel wat rui mer zijn. En ik denk dat ze over vier jaar, voor de Paralympics van Van couver, ook wel wat coulanter zullen zijn. Dan hebben ze toch naar ons ge luisterd." Dat is goed nieuws. Werk ze nog in Hochfügen. „Dank je. Maar het is niet alleen wer ken, hoor. Ik ben hier ook een beetje aan het scouten. Ik ben begeleider bij een reis voor gevorderde recrean ten, maar probeer ze ook enthou siast te maken voor de sport. In Ne derland zijn er maar een paar zit skiërs die het alpineskiën als top sport benaderen. Als die groep nou wat groter kan worden, kunnen we met Nederland misschien wat ver der komen." Met zijn derde plaats in de Grand Prix van Ma leisië finishte Formule 1-co- reur Jenson Button gisteren voor de twaalfde keer op rij in de punten. De serie van de Brit begon op 3 juli 2005 in de Grand Prix van Frankrijk. In die twaalf races eindigde Button overigens nooit in de toptwee; drie keer werd hij derde. Het record 'in de pun ten rijden' staat op naam van Michael Schumacherdie tus sen 2001 (Hongarije) en 2003 Maleisië24 races op rij in de punten finishte. SESTRIERE - Nicolas Berejny (rechts) moest gisteren op de slalom de gouden medaille delen. Was een andere skiër dan even snel als de Fransman? Nee, hij was de beste. Maar Berejny is blind en doet mee aan de Paralym pische Winterspelen in Italië. Dus skiet hij met een begeleider. En die kwam het goud bij de finish natuurlijk ook meer dan toe. foto Arcaini/EPA Op zoek naar kaartjes voor het WK-Voetbal in Duitsland? Ren naar de winkel en koop een product van een van de partners. Of neem een abonnement op een sportweek blad. Nederland wordt de komende weken overspoeld door wedstrijden waarbij WK-tickets te winnen zijn. Legaal of illegaal. Deze week stuurt de Supporters club Oranje een brief naar alle le- den'die kaartjes voor het WK voet bal in juni aanvroegen. Dan breekt de paniek los. Dan komen de leden erachter dat het overgrote deel van de 180.000 aanvragen niet is gehono reerd. Een kaartje kopen via de offi ciële Fifarorganen vergt ongeveer dezelfde dosis geluk als het winnen van de wereldtitel zelf. Maar er is hoop: er komt een wervel storm van allerhande acties. Daar bij zijn kaartjes te winnen. Super De Boer kondigt aan dat er twee kaartjes te winnen zijn via een voet balspel op de internetsite van Super kicks. Een abonnement op Sport week kan ook helpen. Branche-orga nisatie Bovag hield dit weekeinde de Caravan Occasion Dagen. Wie een tweedehands caravan, vouwwa gen of kampeerauto kocht, heeft De huldiging van kampioenen bij het Dutch Open Judo verliep gisteren zonder vlaggenceremonie. Officieel omdat er een mankement was aan het hijsmechanisme. Offi cieus had het ontbreken van de vlag gen een andere reden: er was geen Duitse vlag. Zaterdag was dat geen probleem, geen Duitser haalde het podium. Maar gisteren vielen twee Duitsers in de prijzen. Om niet voor schut te gaan, besloot de organisatie helemaal geen vlaggen te hijsen. kans op kaartjes voor Neder land-Ivoorkust. Maar Bovag is geen officiële partner van de KNVB. De instantie krijgt dus geen kaartjes via de voetbal bond. Volgens een woordvoerder is een en ander mogelijk omdat een 'wakkere collega' de kaartjes die 'niet zo idioot duur waren' via inter net op de kop tikte. Dat is eigenlijk verboden omdat Bovag geen offi ciële Fifa-partner is, net zomin als Super de Boer.Maar goed, ze zijn dus wel te winnen. En dan moeten de officiële partners nog komen. Zo pakken Philips en McDonalds groots uit. De fan die na talloze vruchteloze pogingen via de offi ciële weg alsnog wil voorkomen straks voor de tv te zitten in plaats van in het stadion, zal zich dus on gans moeten eten aan Big Macs oj een breedbeeld-tv aanschaffen. 01 toch maar die tweedehands caravan kopen?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 24