Van Geyte komt, ziet en overwint Taekwondoka's tellen nu al weer af De Schelde blijft beste Zeeuwse ploeg Acrogymnasten in de prijzen in Landgraaf Belg snelste in Zwinstedenloop Jansen drie keer op podium De Wael troeft medevluchters af Witsiers wint Head of the River Brons turnster Van de Ven Rapide verrast medekoploper Shot met 1-0 Achtste plaats Roggeband op WK masters Krotwaar kiest voor Boston Kesselaar tweede in Valkens waard Toernooiwinst Simone de Klerk ,^rPptfirvan Kouteren SLUIS-De Belgische marathon- «tialist Gino van Geyte werd lorjge week 39 jaar en schonk adizelf in Sluis een verlaat «rjaardagscadeau. De atleet jlZwijnaarde behoort in eigen ^n(| tot de absolute top en ifldde zich gisteren onver- nchtaan het vertrek van de Ra bobank Zwinstedenloop. De Belg deed wat hij aan zijn stand rplicht was. Hij kwam, zag en orenvon. i fin Geyte liep in de grensover- j thnjdende halve marathon zijn l Jaste wedstrijd sinds oktober 5 tong jaar, toen hij in een tijdsbe- 3 pek van een maand drie mara Ihons volbracht. De Belg was H nel een. vijfde plaats in een a tjerk deelnemersveld één van de naakmakers van de marathon «i hi Brussel, eindigde in Venetië w 3 goed internationaal veld voor- Si an en sloot de Belgische editie ds (an de Kustmarathon winnend af, In die wedstrijd liet hij vier Ejf Kenyanen achter zich. „Maar als je dat een hele winter blijft J voortdoen, dan kom je jezelf te- jen", vertelde de winnaar van w ^dertiende editie van de Zwin- itedenloop. b l'trecht fe maanden rust hadden Van Geyte geen windeieren gelegd, be specialist op de lange af stand heeft de training nog naar pas hei-vat en wil op 17 april in de marathon van Utrecht pieken. „Ik ga er naar- l 'toe om te winnen, maar hoop tok op een deftige tijd. Nee, een verbetering van mijn persoon- j lijk record (2.13.24) zal daar hoogstwaarschijnlijk niet moge lijk zijn. Daar moet het par koers goed voor zijn." De winnaar van de dertiende Zwinstedenloop liep de afgelo pen maand 180 trainingskilom- 3 eters per week. „Ik had vandaag feitelijk rust moeten nemen, om dat ik nogal een zware week heb gehad", zei hij in Sluis na af loop bijna verontschuldigend. „Maar ik wilde mezelf eens tes ten." Van Geyte zette zich van meet af aan op kop en maakte van de halve marathon een harde wed strijd. De Belg, die in 2002 zes tiende werd op het EK, kwam na tien kilometer door in 30.27. Hij liep toen al kilometers lang alleen voorop en besloot met de wind pal in het gezicht vooral tactisch te lopen. Handrem Van Geyte maakte zijn favorie- tenrol meer dan waar en erken de in de tweede helft van de ra ce met de handrem erop te heb ben gelopen. „Met zó'n tegen wind mag je niet forceren. Na tien kilometer zat ik zeker op het schema van het parkoersre cord (1.04.31, in 1998 door John Vermeule gevestigd), maar met zoveel wind tegen kun je niet 3.10 per kilometer blijven lopen. Dan kom je jezelf tegen", wist hij. „Na vijftien kilometer wist ik wel dat de winst binnen was." Van Geyte liep toen al ruim twintig seconden voor op zijn achtervolgers, van wie Christop Clyncke nog van de vijfde naai de tweede plaats oprukte. In dé slotfase bouwde Van Geyte zijn voorsprong over een fraai par koers achter de wallen van Sluis verder uit. „Maar op dat grind ging het niet echt snel meer", be kende de winnaar. Tussentijden van 3.20 per kilometer waren echter ruim voldoende om onbe dreigd als eerste over de streep te komen. Achter hem werd het klasse ment in de laatste kilometers nog aardig op zijn kop gezet. De jonge Kristof Mouton uit Malde- gem liep lang op de tweede plaats, maar betaalde tol voor zijn geleverde inspanningen en viel terug naar de vierde stek. Sepp Vermeulen, die sterk be gon en in de eerste kilometers in het spoor van de snelste mannen liep, eindigde op een totaal van meer dan vijfhonderd atleten op de 33e plaats als beste Zeeuw. „Na negen kilometer kreeg ik een tik", zei de atleet uit Koe wacht. „Ik liep in een groepje, maar we hebben in de eerste tien kilometer misschien net iets te hard gelopen. Ik miste de kracht om door te zetten, moest de groep verlaten en heb daarna helemaal in mijn eentje gelo pen." Eric Cappon (De Wielingen) fi nishte in iets minder dan twee minuten na Vermeulen als twee de Zeeuw. Een opvallende pres tatie leverde verder Fons War rens üit-Kloost'erzande, die in de categorie boven zestig jaar in 1.22.59 over de streep kwam. Net als bij de mannen was de De Belgen Aman Gemeda (737), Frederick Colpaert (751) en Gino Steemans (638) voeren kort na de start de troepen aan. Niet veel later zou Gino van Geyte dat in z'n eentje van hen over nemen. foto Wim Kooyman strijd bij de vrouwen een Bel gisch onderonsje. Hilde Vanhes- sche uit Gent legde in 1.21.07 be slag op de eerste plaats. Ze was daarmee ruim anderhalve mi nuut sneller dan Anne-Marie Danneels. Frederique Versluijs (De Wielingen) eindigde als bes te Zeeuwse in 1.25.57. door Janny Vermeule LANDGRAAF - Enkele Zeeuwse acrogymnasten zijn tijdens een plaat singswedstrijd voor de landelijke finale in de prijzen gevallen. Forza Gymnastica haalde een gouden, een zilveren en twee bronzen medail les, terwijl VTV Vlissin- gen een gouden en Thor Sas van Gent een bron zen medaille in de wacht sleepten. Het damestrio junior (Shirley Tilroe, Manon de Swart en Rebecca Vla ming) van Forza Gymnas tica scoorde uitstekend met 16.233 in het E-ni- veau, hetgeen goed was voor goud. De herenduo van VTV (Yannick Leys en Jesse Vermeulen) pak ten met 15.883 het goud bij de senioren in het D-niveau. Zilver was weggelegd bij de pupillen in het E-ni- veau voor het damestrio Moniek de Bruine, Eslie Baars en Rikki Swart van Forza Gymnastica met 12,567. Daisy van dei- Hooft, Sanne Smolenaers en Kendra Lippens van Thor haalden brons met 16,267 in het D-nvieau damestrio senior. Bij de junioren E niveau was de derde plaats voor Lotte Blom, Iris Jansen en Fleur van der Peijl van Forza Gymnastica met 15,300 als trio. Op het zelfde niveau bij de senio ren eisten Lianne van Duijn, Iris van de Velde en Jessica Baas met 16,433 het brons voor zich op. maandag 20 maart 2006 GOES - Atlete Marije Jansen heeft zaterdag tijdens de Ne derlandse studentenkampioenschappen (indoor) drie keer het podium gehaald. Met één gouden en twee zilveren me dailles keerden ze terug naar Goes. Jansen werd in Gent tweede op de 60 meter horden en bij het verspringen. Op het loopnummer kwam ze tot een tijd van 9,13 seconden. Daarmee gaf de atlete van Rotterdam Atletiek maar 0,11 toe op winnares Laura Molenaar van AV Gouda. Bij het verspringen noteerde Jansen een per soonlijk record: 5 meter 70. Brenda Baar (GAC Hilver sum) landde 5 centimeter verder in de zandbak. Goud was er voor de Goese op het onderdeel 4x400 meter. Het team van Rotterdam Atletiek, waar Jansen deel van uit maakte, klokte 4.13,83, wat een nieuw Nederlands studen tenrecord is. De Terneuzense Jisca Docters, atlete van Atletiek Maas tricht, kwam in Gent tot een zevende plaats bij het ver springen (5 meter 30) en een zesde plek op de 60 meter horden (9,39). Op de 60 meter haalde de Zeeuws-Vlaamse de eindstrijd niet. KRUININGEN - Gerrie de Wael heeft zaterdagmiddag de tweede trainingsrit van de TMZ bij cle amateurs A ge wonnen. De coureur uit Nisse was de snelste in een kop groep van drie, waarin ook Jack van der Horst (Oost-Sou burg) en Tjitte van den Buys (Middelburg). Dennis Mesu was de snelste van het peloton. Bij de amateurs B versloeg Remi Potappel uit Sint-Maar tensdijk medevluchter Marcel Clement uit Goes in de spurt. Huib Slabbëkoorn uit Kapelle won evenals een week eerder bij de amateurs 40+ en Daaf van der Maas uit Geersdijk deed hetzelfde in de S/P-categorie. AMSTERDAM - Roeier Philippe Witsiers uit Middelburg heeft gisteren met de achtmansboot van de Amsterdamse roeivereniging Nereus de Head of the River gewonnen. Op de Amstel bleef het team van de 26-jarige Witsiers Skadi (Rotterdam) en Proteus (Delft) voor. Nereus deed over de acht kilometer tussen Ouderkerk aan de Amstel en Amsterdam 25 minuten en 13 seconden. De boot van Proteus, waarin de 22-jarige Roeland Lievens uit IJzendijke een plaats had, passeerde de finishlijn elf seconden later. ENSCHEDE - De turnsters van de Turnschool Zeeland die in de talentendivisie uitkomen, hebben een goede pres tatie geleverd tijdens de eerste plaatsingswedstrijd. San dra van de Ven haalde in Enschede het brons, Rebecca Yuen werd vierde. Op het eerste toestel (vloer) begon Van de Ven iets te ge haast, waardoor ze viel tijdens de serie. Zij scoorde op dit onderdeel slechts 5.45 punten. Op sprong maakte ze cle slechte start ruimschoots goed met een score van 8.40. Ook op brug haalde ze een respectabele score van 7.10, terwijl ze dankzij een goede balkoefening, waar ze 7.35 punten voor haalde, een totaalscore haalde die goed was voor de derde plaats. Yuen kwam na haar optredens op vloer (6.35), sprong (8.70), bi*ug (6.95) en balk (6.40) uit op plek vier. door Peter Snelders TERNEUZEN - Het mannen- team van Rapide zorgde giste ren voor een daverende veras- ring in de vierde klasse van de hockeycompetitie. Het Hulster 39 team versloeg medekoploper Shot in eigen huis met 1-0. u( Olympia verloor in een gelijkop- e gaande wedstrijd met 2-3 van Evergreen. Shot-Rapide 0-1: Qua veldver- houding en doelkansen was het niet terecht dat Rapide won. Op basis van inzet en vooral door een wereldpartij van doelman Koen Schouten werd deze winst afgedwongen. Twee minuten voor de pauze maakte Joost de Jongde enige treffer. Olympia-Evergreen 2-3: Een aantrekkelijke en sportieve wed strijd met geen krachtsverschil. Beide teams kregen kansen. Boor een organisatiefout in de verdediging van Olympia na tten de bezoekers na een kwar tier de leiding. Zes minuten la ter werd een vrije slag van Gijs Schueler door Pieter Nijsten in Iet doel getikt: 1-1. Na ruim twintig minuten in de tweede telft nam Evergreen opnieuw tie leiding. Vlak daarna liet Gijs Sehueler uit een strafcorner 2-2 toteren. Het zat Olympia vervol gens niet mee: veel strafcorners =tngen net naast. Net toen ieder een zich met een gelijkspel ver zoend had, maakte Evergreen v-a een uitval de 2-3. Vrouwen Berliciim-Vlissingen 4-3: Derde- lasser Vlissingen speelde zowel jn verdedigend als aanvallend opzicht een sterke eerste helft. Beploeg stoncl wel onder druk, "taan was slagvaardig in de punter. Merel de Kam opende score na een solo, Barbara Kouwijzer liet na een combina- J'o met Eileen Deijnen 0-2 no- 'Oren en laatstgenoemde nam de voor haar rekening. Na rust maakte de thuisploeg die ach terstand echter toch nog onge daan. Bilze-Rijen-Rapide 0-7: Het.eer- doelpunt voor de Hulster vierdeklasser viel in de achtien- °e minuut, Karlien Boussen mm die voor 'haar rekening. Zij ook na rust nog een keer het tol. Use Franckaert, Leonie de mijne, allebei eveneens goed voor twee treffers en Karin Mar- e°s deelden eveneens in de sco re. door Jeroen Dellebeke BREDA - De Schelde blijft de beste Zeeuwse zwemploeg. Met nog vier scores die ingevuld moe ten worden op het telformulier van de zwembond staat de Ter neuzense ploeg als veertiende ge klasseerd in de op één na hoog ste afdeling van het Nederland se competitiezwemmen. De Stormvogel eindigt voorlopig als zestiende. Toch waren de Vlissingers tij dens de laatste wedstrijd in Bre da wel sneller dan de Zeeuws-Vlamingen. De mannen van de Stormvogel begonnen de wedstrijd erg goed, door op de 4x50 meter vrije slag 1.43,54 te klokken. Daarmee bleven ze slechts één seconde verwijderd van het Zeeuws record. Ook Ju dith Stap was uitstekend op dreef op de 100 meter vrije slag, waar zij haar toptijd aanscherp te tot 1.01,94. Opvallend was ook dat Josje van Houwelingen zowel op de 100 meter rugslag als de dubbele afstand de snel ste was bij de senioren. Zij hield op de 200 meter Maartje van Keulen achter zich. Bas van Houwelingen was net als zijn zus twee maal goed voor goud, op de 100 meter school slag en 200 meter wisselslag. LINZ - Hermien Roggeband van Delta Sport is op het WK voor masters in het Oostenrijkse Linz achtste geworden in de fi nale van de 60 meter. In de serie liep Roggeband 8,35, waarmee ze zich rechtstreeks plaatste voor de halve finale. In haar halve finale finishte de atle te uit Dreischor op de vierde plaats, waarmeé ze de finale haalde. In de eindstrijd kon een uitge bluste Roggeband niet meer opti maal presteren. De regerend Ne derlands kampioene in de cate gorie D45 miste op enkele hon derdsten van een seconde de vierde plaats en zag zich als achtste eindigen met 8,39. Vorig weekend liep Roggeband in Gent nog een persoonlijk re cord van 8.26. De Bevelanders verrasten de ploegen van Scheldestroom en Koewacht door de eigen wed strijd in Kapelle te winnen. Met 5246 seconden waren zij ruim schoots sneller dan de ploeg uit Breskens, die voor de gehele wedstrijd 5283 seconden nodig had. Koewacht liet de teller na 28 onderdelen stil staan op 5394 seconden en zakt daardoor flink in de C-afdeling. Stephanie Rombout was in Ka pelle als vanouds weer goed voor goud met overwinningen op de 100 en 200 meter vrije slag en 200 meter rugslag bij de senioren en liet daarmee Ryan Verplanke en Marlinda Egger- mont haar hielen zien. Bij de mannen was het optreden van Toby Aarnoutse verassend goed. Met winst op de 200 rug, 200 wissel en 100 meter vrij zwom de zwemmer van de Bevelan ders zich goed in de kijker. EINDHOVEN - Luc Krotwaar heeft besloten op 17 april deel te nemen aan de marathon van Boston. De Ethiopiër Hailu Negussie probeert zijn zege van vorig jaar (2.11.45) te herhalen. Naast Ne gussie zijn ook de winnaars van 2003 en 2004 aanwezig, respec tievelijk de Kenianen Robert Kipkoech Cheruiyot en Timothy Cherigat. De keuze van Krotwaar houdt in dat hij op 9 april niet te be wonderen is in de marathon van Rotterdam, tevens het Neder lands kampioenschap. ANP VALKENSWAARD - Tijdens de eerste wedstrijd van de SOBW brommerraces in Valkenswaard waren er twee podiumplaatsen voor Zeeuwen. In de kickstart expiklasse werd Rene Kesselaar uit 's Gravenpol der tweede. Kees Ridderhof uit Kapelle legde beslag op de der de plaats in de supermotardklas- se. Dicht bij het podium kwam Ronald van Liere uit 's Graven polder, die in formuleklasse als vierde finishte. Open Zeeuws kampioenschap is voor Zeeuwse beoefenaars iets om naar uit te kijken door Sven Bakker MIDDELBURG - Het is elk jaar weer een evenement waar de Zeeuwse taekwondoka's naar uitkijken: het open Zeeuws kam pioenschap in Middelburg. En terecht, want zowel op organisa torisch als sportief gebied steekt alles prima in elkaar. Gisteren werd in sporthal De Kruitmolen de vijfde editie afgewerkt. Aan belangstelling voor het toer nooi geen gebrek. Liefst 270 tae kwondoka's schreven zich in voor de open Zeeuwse en zij na men talloze familieleden, kennis sen en vrienden mee naar Mid delburg, die interessante par tijen voorgeschoteld kregen. Zo waren in de middag op één tijd stip twee Nederlandse ex-we- reldkampioenen actief. „En daar komen veel vechters op af", legt organisator Nanne Boonstra. uit. „Het effect dat je sorteert door naar die toppers te kijken is veel groter dan tijdens trainingen." Het vijf jaar geleden geboren evenement is uitgegroeid tot een begrip, maar Boonstra is altijd bezig om te kijken waar verbete ring in zit. Stilstand is immers achteruitgang. „Je moet altijd kijken hoe je de kwaliteit van het toernooi kunt opschroeven. Mensen die komen kijken, wil len getrakteerd worden op kwa litatief goede en aantrekkelijke wedstrijden." Die wedstrijden krijg je door met name hoogaangeschreven vechters het tegen elkaar te la ten opnemen. De echte toppers NEDERWEERT - Tafeltennis- ter Simone de Klerk uit Kloos- terzande heeft gisteren het A-toernooi van Nederweert bij de meisjes junioren (15 tot 18 jaar) gewonnen. In de halve finale klopte de Zeeuws-Vlaamse haar teamge note van FVT, Monique Posthu- ma, met 11-6 11-5 11-9. In de fi nale zette ze Nicky Zetsen van het Limburgese Westa met 12-14 16-14 11-13 11-6 11-8 op zij. Aan een A-toemooi mogen al leen de sterkste twintig Neder landse junioren meedoen. In sporthal De Kruitmolen rusten taekwondoka's wat uit tussen hun wedstrijden door. van het taekwondo waren giste ren aanwezig, maar vochten slechts eenmaal tegen elkaar. Boonstra: „Ik zit eraan te den ken om ze twee keer tegen el kaar te laten vechten. Of bijvoor beeld een poulesysteem op te zet ten. We zitten elk jaar heel ruim in de planning, dus dat is het probleem niet." Eén van die Ne derlandse toppers is Zenna van der Mei. Zij was gisteren van zelfsprekend aaanwezig, voor de Middelburgse was het im mers een thuiswedstrijd. De ze ventienjarige taekwondoka be hoort in de juniorenklasse (tot en met zeventien jaar) tot de ab solute top van Nederland en moet volgend jaar overstappen naar de senioren. Gisteren deed ze mee in beide klasses. En met succes: twee overwinningen uit twee deelnames. Het open Zeeuws kampioen schap is voor Van der Mei voor al een voorbereidingstoernooi op wat komen gaat in mei: het EK in Roemenië. Met de over winning bij het Open Duitse van twee weken geleden wordt haar een kans toegedicht om hoog te eindigen. „Maar ik moest in Duitsland alleen tegen een Nederlandse vechten", rela tiveerde Van der Mei haar Duit se zege, „Ik vond het toch wel jammer dat ik niet tegen een bui tenlandse moest." Groot en zwaar En zo kon Van der Mei zich nog niet meten met de buitenlandse toppers. Daarom kan ze moei lijk een inschatting maken hoe hoog ze bij het EK kan eindigen. „Wat ik wel weet, is dat het on gelooflijk zwaar zal worden. Vooral die vechters uit het oost- blok zijn ontzettend groot en zwaar. Die trainen uren per dag. Dan heb ik nog mazzel dat ik vrij licht ben en mee kan doen in de klasse onder 60 kilo gram. Ach, ik ga gewoon naar Roemenië en kijk wel hoe het loopt. En hopen op een podium plek." Vanaf volgend jaar zal Van der Mei het in de seniorenklasse een stuk zwaarder hebben. Dus als er een kans zich voordoet om Eu- x-opees kampioen te worden, dan is het wel in mei. „Bij de senio ren wordt het de eerste jaren las tig om aan te haken, maar dat is ook weer een uitdaging. Van daag won ik mijn twee partijen bij de senioren, maar de tegen standers waren niet heel goed." Van der Mei zal in het vliegtuig naar Roemenië gezelschap krij gen van Mano Don, trainingsge- noot bij de Zeeuwse taekwondo- club. Don (14) eindigde in Mid delburg bij de jeugd als tweede en bij de junioren op de derde plaats. Tijdens het EK vecht hij in de juniorenklasse. En ook voor hem geldt: het open Zeeuws kampioenschap is een foto Ruben Oreel voorbereiding op het EK. „Hier waren heel wat Nederlandse top pers aanwezig. Dat is toch an ders dan gewoon een training. Je leert er veel meer van. Dat kan ik goed gebruiken met het oog op het EK." Geen teleurstelling Hoge verwachtingen heeft hij niet. „Ik ga er puur heen om er te kijken hoe hoog het niveau is. Ik heb al meerdere Nederlandse kampioenschappen gewonnen, dus kan het geen kwaad om eens internationale wedstrijden te vechten. Ik heb geen doelstel ling - daarmee kun je jezelf al leen maar teleurstellen." Voor Van der Mel en Don is het hoogtepunt van het. jaar ge pland in mei tijdens het EK. Voor de meeste andere Zeeuwse taekwondoka's begint vandaag het grote aftellen weer tot het open Zeeuws kampioenschap van volgend jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 23