Zaterdag 18 maart Open dag gezondheidszorg |H| Overleven op twee kopjes water per dag PZC Z o Cf Jij e <m Mcc/id doq/j voo/? zoV MraagI 0 COLLECTANTEN WEER VERLIEFD? BORGIA GO Instelling flO,\ Emm au s Coensdike Zieken Hu is ThuisZorg ZiekenHuis Doet mee op locatie Wat is er te zien BON Auto Mensen in Nood helpt nomaden in Kenia vrijdag 17 maart 2006 Op 18 maart doen Zeeuws-Vlaamse zorginstellingen mee aan de open dag. U bent van harte welkom om tussen 10.00 en 15.00 uur eens een kijkje te komen nemen. Gewoon, uit belangstelling, of als u op zoek bent naar een leuke baan of naar een mogelijke opleiding in de gezondheidszorg. Kom gerust eens langs. Voor informatie: telefoon 0115 688576 of mail naar voorlichting @zzv. nl Stichting Woonzorg West Zeeuws-Vlaandcrcn Ter Schorre Stichting Kasoka Woonzorgcentrum Woo nzorgcen trura Zeeuws -Vlaanderen Zeeuws-Vlaanderen Zeeuws-Vlaanderen Verpleeghuis De Stelle, Veerhoeklaan 7 in Oostburg Ter Schorre, Centrum voor Zorg en reactivering Bachlaan 90, Terneuzen en Locatie Churchilllaan 1200, Terneuzen Verpleegtehuis De Blaauwe Hoeve, Truffinoweg in Hulst Woonzorgcentrum De Blide, Alb. Thijmstraat 1 in Terneuzen en Woonzorgcentrum 't Verlaet, Bernardstraat 22 in Westdorpe Woonzorgcentrum Emmaus, Handboogstraat 6 in Ijzendijke Woonzorgcentrum Coensdike, Gaaiperswei 1 in Aardenburg. Ziekenhuis De Honte, Wielingenlaan 2 in Terneuzen Ziekenhuis Antonius, Pastoor van Genkstraat 6 in Oostburg Er zijn rondleidingen op verschillende afdelingen Medewerkers geven uitleg over wonen en werken in het verpleeghuis Radio Delta verzorgt óe muzikale ondersteuning in "De Babbelaar" Er zijn rondleidingen op de Bachlaan Informatie over de zorgverlening Informatie over opleidingsmogelijkheden Diverse verenigingen van het verenigingsleven van bewoners presentéren zich Natuurlijk is ons Grand Café geopend Op locatie Churchilllaan kunnen de kleinschalige woonvormen bekeken worden. Informatie over de nieuwbouw op het terrein van de Blaauwe Hoeve Maak kennis met de "open tafel" van Curamus. Voor een aantrekkelijke prijs kunt u deze dag in het restaurant aanschuiven voor een heerlijke maaltijd. Informatie over het wonen, welzijn en zorgaanbod van Curamus Informatiestand overwerk- en opleidingsmogelijkheden bij Curamus. Rondleidingen en uitleg over de voorzieningen. Informatie over alle verschillende diensten en de zorgverlening. De open dag in 't Verlaet is van 13.00-15.00 uur Rondleidingen waarbij informatie gegeven wordt over alle verschillende diensten en de zorgverlening in het woonzorgcentrum. De verschillende ruimtes zoals de activiteitenruimte en een bewonersappartement kunnen bekeken worden. Uitleg en informatie over de verschillende beroepen en over de verschillende opleidingen. Mogelijkheid tot deelname aan activiteiten. Informatiemarkt in het restaurant met stands van: Thuiszorg Zeeuws-Vlaanderen. Ziekenhuisafdelingen Opleidingsmogelijkheden Stichting Tragel Woonzorgcentrum De Redoute Verzorgingshuis Vremdieke Verzorgingshuis Bachtendieke ROC Hogeschool Zeeland Overige zorginstellihngen Minisymposia door artsen en medewerkers van ZorgSaam Zeéuws- Vlaanderen over de volgende onderwerpen: Overgewicht bij kinderen Ouderdom en gezondheid Gezond bewegen en leven Preventie en behandelmogelijkheden bij kanker Aanvangstijden van de symposia: 10.00 uur, 11.30 uur en 13.00 uur. Demonstraties en uitleg op de verschillende afdelingen: poli, verpleging, OK, röntgen, gipskamer, niersteenvergruizer etc. Informatiestand over verschillende opleidingsmogelijkheden. Informatiestand van Thuiszorg Zeeuws-Vlaanderen www.bontvoordieren.nl Vraag een gratis actiepakket aan tegen bont. Mail naar info@bontvoordieren.ni of bel (020) 676 66 00. Het Astma Fonds zoekt voor de nationale collecte in mei die in hun eigen buurt langs de deuren willen gaan. Het is een leuke manier om anderen te ontmoeten. En met uw hulp kunnen wij meer doen voor mensen met astma en C0PD (chronische bronchitis en longemfyseem). Interesse? Bel: 0800-2345777 of meld u aan op www.collecte.astmafonds.nl Dank u wel! Gratis advertentie Lucht Voor Het Leven H -g e mmmnrsTE AUTOKRANT VAN NEDERLAND in siimenwerking me; AutoTrack.nl ELKE VRIJDAG IN UW KRANT De vader straalt van trots als hij ons zijn hutje inloodst, een hut gemaakt van tak ken, stukken plastic en hier en daar wat stukken van een oude broek. Daarbinnen zit zijn vrouw met in haar armen zijn zoon, hun vijfde kind. Een week geleden werd hij geboren, is het geen schitteren de jongen? En ja, het jongetje is mooi, zoals hij daar volmaakt tevreden in de armen van zijn moeder ligt. Maar de moe der die hem koestert oogt verzwakt, af en toe zakt ze weg. Ze geeft hem borstvoe ding, maar drinkt zelf maar een paar kop jes water per dag. Is dat voldoende om deze droogte te overleven? DE GEURVAN DE DOOD Kenia, duizenden kilometers ten noorden van de hoofdstad Nairobi, ligt het woestijn dorpje Torbi. Dorp is een groot woord voor een plek waar tien hutjes naast elkaar staan. Kinderen hangen luste loos tegen hun moeders aan. Eén moeder toont ons haar lege borsten, geen melk meer om haar tweeling te voeden. Een paar geiten en ezeltjes kijken ons suffig aan, hun botten duidelijk zichtbaar onder hun huid. Iets buiten het dorp liggen de kadavers van kamelen en koeien die de afgelopen maand massaal zijn doodge gaan. Er is geen water, al twee jaar heeft het niet geregend en hoewel de regen nu uit de lucht had moeten kletteren, blijft het ook deze maand angstvallig droog. Een ramp voor de bewoners van Torbi, want voor deze nomaden is vee de enige manier om de droogte te overleven. De dieren geven melk en dragen de jerrycans met water tijdens urenlange tochten door de woestijn van waterput naar dorp. De droogte in het noorden van Kenia is een steeds terugkerend gegeven. Ruim 2 miljoen nomaden wonen in een gebied dat ongeveer 12 keer zo groot is als Ne derland. Twee periodes per jaar regent het, twee keer is het droog. De nomaden kunnen goed leven met de droogte. Om te voorkomen dat mensen en dieren dood gaan van dorst en honger in de droge tijd, heeft Mensen in Nood met lokale hulporganisaties een speciaal pro gramma opgezet het zogenaamde Droogte Cyclus Programma. In de regentijd wordt het water opgevangen in speciaal gemaak te bassins en putten, zodat er voldoende water is tijdens de droge periode. Het vee wordt gezond gehouden met inen tingprogramma's. Vrouwen worden ge steund met het opzetten van kleine melk- fabriekjes of het maken en verkopen van sieraden. De meest kwetsbare groepen, zoals weduwen en ouderen worden geholpen met het opbouwen van hun veestapel. Het werk van Mensen in Nood zorgt ervoor dat 1,5 miljoen nomaden zelfstandig de droge periodes kunnen overleven. NOODHULP IS NODIG Maar het Droogte Cyclus Programma van Mensen in Nood is niet opgewassen tegen deze extreme droogte. Noodhulp is nu hard nodig. Mensen in Nood finan ciert daarom met steun van de Nationale Postcode Loterij extra brandstof voor de pompinstallaties die nu overuren draaien. Dit zijn de enige waterbronnen voor tien duizenden mensen, die soms op lopen afstand van de pompinstallaties wonen. Mobiele watertanks rijden naar de afgelegen dorpen, om de mensen van minimale hoeveelheden water te voor zien. Ze rijden ook naar Torbi. De trotse vader van het pasgeboren jongetje in de hut, krijgt elke twee dagen 20 liter water voor zijn gezin, het moet genoeg zijn om zijn vrouw en kinderen in leven te hou den tot de regentijd in april. We verlaten de hut in de hoop dat dan de regen weer valt. Meer informatie vindt u op www.menseninnood.nl. U kunt ons werk steunen via Giro 667, Den Haag. Helpt u mee? (01 Mensen in Nood Cordaid

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 42