Titel Schouwse Boys zooder lol Paul de Smet is geen megamelker PZC Verlies voor beloften Schouwen-Duiveland D-pupillen maken onnodige kilometers voor bekerwedstrijd in Tweedeklasser wordt kampioen, maar haalde plezier uit bekertoernooi s20 Korfballer Van de Broeke gaat van Fortis naar Tjoba Geesink eist nog steeds genoegdoening van Blankert duiven Vrachtprijs duif zal omhoog gaan uitslagen agenda agenda donderdag 16 maart 2006 door Pieter van Klinken BURGH-HAAMSTEDE Schouwse Boys is gisteravond kampioen geworden in de tweede klasse. De futsallers vol deden daarmee aan de verwach ting die er voor het seizoen was. In sportcentrum Westenschou- wen in Burgh-Haamstede was Pubbles uit Goes de sigaar: 7-5. Er was geen ploeg in de tweede klasse die vooraf niet zei dat Schouwse Boys kampioen zou worden. Zij waren favoriet en niemand anders. Ook zelf had den de spelers hun lat hoog lig gen. Martij n van Grunsven stel de gisteren dat ze zichzelf zelfs ten doel hadden gesteld ongesla gen kampioen te worden. Tot nu toe ligt Schouwse Boys ook daar mee op schema. Maar is het leuk? Even de afgelopen competitie in vogelvlucht. Tot op de helft er van was het spannend. Schouw se Boys won alles. Uitslagen van 15 tot zelfs 20-0 waren eerder re gel dan uitzondering. De span ning bleef er doordat niet alleen Schouwse Boys alles won, maar ook het Middelburgse Dauwen- daele. Zelfs het reserve-elftal van FM Sranang bleef verras send lang volgen. Maar één voor één haakten die teams af in de strijd om de titel. Eerst Sranang en later begon ook Dauwendae- le te verliezen. Die ploeg werd zelfs ingehaald door Kloetinge, dat momenteel tweede staat. Maar nogmaals, is het leuk? Ro bin van Welt vond van niet-, „Op een gegeven moment gaat het te genstaan, vond ik het niet zo leuk meer." Ook doelman Lean- der Rouw vond het minder ge slaagd, hoewel hij nog wat lol uit zijn keeperswerk haalde. „Als keeper wil je er natuurlijk zo min mogelijk doorlaten. Ik heb niet zo heel veel te doen ge had door het goede verdedigen de werk. Maar toch krijg je ge noeg schoten tegen om je plezier eruit te halen." Uiterst secuur Het verdedigende werk. Rouw noemde precies de tweede kracht die Schouwse Boys ten toonspreidde dit seizoen. Aan vallend was er natuurlijk niets op het spel aan te merken. Maar waaraan sommige futsalteams zich wel schuldig maken, deed Schouwse Boys dat juist niet. Het kon een dozijn doelpunten voor staan, toch wilde de ploeg er elke wedstrijd vijftien maken door Pieter van Klinken VLISSINGEN - Jouri van de Broeke stapt met ingang van vol gend seizoen over van Fortis naar Tjoba. De korfballer is het niet eens met de visie van trai ner Leonard Debbaut van over- gangsklasser Fortis. „De andere spelers willen wel met hem verder, dus dan is het logisch dat ik wegga", zegt Van de Broeke. „Debbaut wil altijd een aanval lang opbouwen en "wachten op het juiste moment om te schieten. Ik wil snel aan vallen met veel druk op de korf." Bij eersteklasser Tjoba én het doel schoon houden. En waren die vijftien bereikt, dan probeerde de ploeg de twintig te halen. Ook zonder tegendoelpun ten. Verdedigend bleef het team uiterst secuur, wat niet bij veel futsalteams gebeurt bij uitsla gen in deze orde van grootte. Zo weinig lol Schouwse Boys haalde uit de competitie, zo veel plezier beleefde de ploeg aan het bekertoernooi. „Daarin heb ben we drie eersteklassers uitge schakeld", vertelde Van Welt. „Alleen jammer dat we van Mor- res verloren." ;,En dat was maar met 5-3", voegde aanvoerder Van Grunsven toe. „Daaraan zie je dat we het niveau in die klas se aankunnen." Perspectief In die eerste klasse, waarin het na een jaar afwezigheid volgend seizoen weer speelt, kan de ploeg laten zien waar het eigen lijk echt staat, stelde Van Gruns ven. Rouw ziet wel perspectief. „Als je ziet met wat een groot verschil we hier kampioen wor den en kijkt naar het bekertoer nooi, dan zie je dat we het aan kunnen." Bovendien hebben de Schouwse futsallers een gelukje. Door de herstructurering van de futsal- competities promoveren zeker vier ploegen naar de eerste klas se. Daardoor komt de ploeg in de eerste klasse zeker een aantal teams tegen waarvan het dit jaar al won. Schouwse Boys kende weinig moeilijkheden. Alleen gisteren wat meer. Pubbles nam brutaal krijgt Van de Broeke volgend jaar te maken met trainer Kees Broerse, die Ko Crucq opvolgt. „Ik heb twee maanden geleden al een gesprek met hem gehad - en in het tweede, dat hij nu traint, zie ik veel van mijn spel terug. Bovendien speelt mijn vriendin Kim Hollestelle daar in het eerste, dus is het leuk dat we daar dan samen gaan spelen." Van de Broeke was jarenlang een van de gezichten van de hoogst spelende ploeg van Zee land. Met hem in de gelederen bereikte Fortis twee jaar gele den de hoofdklasse op het veld, waaruit het een jaar later weer degradeerde. de voorsprong, waarna Thomas Vos de gelijkmaker maakte. Via Ingmar Quist kwam een voor sprong op het bord. Daarna nam Pubbles opnieuw een voor sprong en had Schouwse Boys het zichtbaar moeilijk. „Door de zenuwen", zei Rouw. Vos maak te voor rust nog gelijk. In de tweede helft kwam Schouwse Boys niet meer op achterstand. Het werd uiteindelijk 7-5. Scores Schouwse Boys: Thomas Vos 4, Ingmar Quist 2, Martijn van Grunsven. door Bas Abresch VEERE - De voetballers van Schouwen-Duiveland onder 23 jaar moesten gisteravond hun meerdere erkennen in hun Walcherse leeftijdgenoten. Op het veld van Veere werd het 2-1. Trainer Edwin Kriens van de beloften van Schouwen-Dui veland was desondanks tevre den. „We hebben naar onze mogelijk heden gevoetbald", vertelde hij na afloop. „Walcheren heeft een ploeg met meer kwaliteit en technische bagage. Zij kunnen gebruik maken van spelers uit de eerste en tweede klasse, ter wijl wij het moeten doen met derde-, vierde- en vijfdeklas- sers. Daarnaast waren we niet compleet. De uitslag is terecht, maar ik ben wel tevreden. Ik heb wel wat goede dingen ge zien." Dikke voldoende Met name het optreden van Freek Torensma stemde tot te vredenheid. De Zierikzee-verde- diger speelde tactisch sterk en schoof vaak op de goede momen ten in. „Freek stak er bovenuit. Hij verdient een dikke voldoen de", aldus Kriens, die de afwezi ge Rini Verwest als coach ver1 ving. Een ander lichtpunt» W1, de wijze waarop'het doelpunt tot stand kwam. Een mooie co» binatie door het Walcherse c® trum via Marco Ketting Frank Kristelijn werd doorfc ley Goud afgerond. De dit,, spits zorgde daarmee voor J, Schouwen-Duiveland was viij minuten daarvoor op een 2-0- achterstand gekomen. Erik de Ruijter (GPC) schoot een vrije trap vanaf de rand van het straf, schopgebied achter DFS-doel- man Stefan Smalheer. Vlak voor rust had de Walcherse be- loftenselectie de leiding geno- men. Slordig uitverdedigen van Mar tijn Boot werd uiteindelijk met het hoofd afgestraft door RCS-aanvaller Dangelo Mar- tien. Walcheren onder 23-Schou- wen-Duiveland onder 23 2-1 (i-0) 43. Dangelo Martien 1-0, 77. de Ruijter 2-0, 82. Wesley Goad 2-1. Scheidsrechter: Jan de Bal (Krabbendijke). Schouwen-Duiveland onder 23: Stefan Smalheer; Frank Boert Freek Torensma, Martijn Boot, Frenk van Hengel (46. Gerard Ver hoek); Olaf Willemse (46. Frank Kristelijn), Thomas Groenewld, Mats Willemse, Marco Ketting, kyJanse (46. Erwin Fonteine), W?- sley Goud (Zierikzee). De futsallers van Schouwse Boys waren dit seizoen ongenaakbaar in de competitie. foto Dirk-Jan Gjeltema van onze sportredactie ROTTERDAM - Anton Geesink eist nog steeds genoegdoening van voormalig NOCNSF-voor- zitter Hans Blankert. Morgen staan beide partijen tegenover elkaar voor de rechtbank. Geesink, lid van het internatio naal olympisch comité IOC, eist van Blankert een symbolische schadevergoeding van 1 euro we gens het bij herhaling beledigen van hem in het openbaar. De af faire dateert al van november 2004, toen Geesink de zaak aan hangig maakte. Morgen pleiten de advocaten van beide par tijen. Blankert is al sinds okto ber-2 003 weg als voorzitter van de sportkoepel. Hij is opgevolgd door Erica Terpstra. Raadsman mr. G. J. Kemper, die Geesink bijstaat, zegt dat er in de afgelopen tijd enkele pogin gen zijn gedaan de twee tot el kaar te brengen. „Er zijn dipl matièke stappen ondernomen, zonder resultaat. Geesink t Blankert hebben .elkaar niet meer gesproken", zegt Kemper, die de rechtbank zelf verzocht een mondelinge toelichting te ge ven. Hij verwacht dat een uitspraak anderhalf tot twee maanden o| zich zal laten wachten. ANP GOES - De gestegen brandstof prijzen en de verhogingen van de bedragen voor de lossingsver gunningen voor trailers en boxen, hebben er voor gezorgd dat de vrachtprijs per duif in 2006 omhoog zal gaan. De prijs van dieselolie steeg in 2005 met ruim 14 procent, ter wijl ook het vervoer in zijn tota liteit is gestegen. Daarnaast wer den er in het seizoen 2005 onge veer 10.000 duiven minder aan geboden op de diverse concour sen. Voorts moeten er reserves wor den opgebouwd om in de nabije toekomst trailers en/of boxen te kunnen vervangen. Dat alles be tekent dat na vier jaar de vracht prijzen zullen worden aange past. Met name de opleervluch- ten kosten klauwen met geld. Het tekort in 2005 bedroeg zo'n 10.000 euro, wat een verlies per duif van veertien eurocent bete kende. Met dat bedrag is het vracht geld per duif (van 0,36 naar 0,50 euro) ook opgetrokken. Het be stuur van Afdeling Zeeland'9 6 komt dan ook met het voorstel om het aantal opleervluchten in aantal te verminderen. Overigens blijft de Afdeling Zee- land'96 financieel gezond, al waarschuwt penningmeester Theo Oudeman met de woorden: „Alertheid is geboden, zeker nu het seizoen wellicht weer later dan gepland zal beginnen. Zo ziet het er nu althans naar uit door de vogelgriep." Het aantal duivensportliefheb bers in de provincie Zeeland blijft dalen. Het liep in 2005 (van 1380 naar 1330) met vijftig terug. Met name veel jeugdle den, zeventig in getal, haakten af. Dit ondanks het feit dat de jeugdcommissie van de Afdeling Zeeland'96 uitstekend werk ver richt. Zeeland'96 telt op dit moment nog 49 verenigingen. Die worden morgenavond (17 maart) om 19.15 uur in gemeen schapshuis de Vroone in Kapel- Ie verwacht om de voorjaarsver gadering van hun bond bij te wo nen. Zwart duivinnetje bezorgt IJzendijkenaar ZNB-winst op Chateauroux t Vrijdag Voorjaarsvergadering Afdeling Zee land '96. Locatie: Gemeenschapscen trum de Vroone, Kapelle. Aanv: 19.15. door Fred Rabout IJZENDIJKE - Er is in huis een speciale plek voor de foto van het zwarte duivinnetje, dat Paul de Smet in 1992 de winst op het ZNB (Zuid Nederlandse Bond) concours van Chateauroux be zorgde. Provinciaal was het slechts de derde, maar omdat de eerste twee Zeeuwse duiven niet waren ingekorfd met het ZNB- label, ging de eerste prijs naar de duivenmelker uit IJzendijke. Nu, na bijna veertien jaar, ziet hij !het zwartje' komen alsof het gisteren was. Recht uit het gat, zoals het in duivenmelkerstaai heet als de duif uit de richting van de lossingsplaats komt. Voor De Smet moeten ze dan over het pompstation van Aers komen. Dan zijn het vrijwel al tijd vroege. De zege op Chateau roux was naast de provinciale winst op Etampes (oude duiven met een prachtige geschelpte Baecke doffer) in 1986 het hoog tepunt uit de carrière van De Smet (65). De loopbaan begon 34 jaar terug, De Smet zat eerst in de kanaries. „Mijn oudere broer Johan was de duivenman bij ons thuis. Hij is vijf jaar ouder dan ik en zat al vroeg in de duiven. Meer dan zijn hulpje was ik niet. Een keer de hokken schoonmaken, ze een keer een eindje wegbrengen om ze op te leren, je kent dat wel. Toen ik het ouderlijk huis hier in IJzendijke verliet, kwam ik in Sluiskil terecht. De kanaries kwamen in mijn leven, tot ik weer terug kwam op de stek waar ik opgroeide, hier aan de Oranjestraat in IJzendijke." „Het werk op de boerderij bleek niet samen te gaan met de kana ries, dus stapte ik over op de dui ven. Ik had van broer Johan aar dig wat opgestoken. Ik begon met tien koppeltjes. Gekregen van Piet Baecke uit Westdorpe en van Johan, die in Oostburg woonde. Nog steeds zitten beide bloedlijnen op mijn hokken. In middels is daar wel wat bij geko men', onder meer voor de grote fond het soort van Piet Dinge- manse uit Biervliet. En bij de ze ven kweekkoppels zit een dui vinnetje van Hans van der Veeke uit Westdorpe, die erg goed voor nageslacht zorgt. Met name voor de mid- en dagfond komt daar goed spul uit." „We hebben dat duivinnetje op Bij Paul de Smet uit IJzendijke krijgen alle duiven de nodige aandacht, niet alleen de winnaars. een doffer van de gebroeders Sanders uit Millingen aan den Rijn gezet en het pakt nog een keer ook. Niet alles wat ze voort brengen, is goed, maar toch wel zeventig procent. In de dui vensport een leuk percentage." Regelmaat De Smet werkt al jaren het volle dige programma af, en met na me op de grote fond deed hij het in 2005 in het rayon 1 niet slecht. Regelmaat was afgelo pen seizoen zijn sterke punt. Geen echte topprestaties, maar er steeds bij zijn, leverde punten op. Mede daardoor stond hij be gin februari bij de prijsuitrei king van rayon 1 in De Moane- blusser in Schoondijke op het podium. Een tree lager dan vas te klant Herman Calon uit Slijk- plaat, maar vóór veel gerenom meerde namen uit het Westen. Opvallend was dat hij in vereni gingsverband, het samenspel IJzendijke/Schoondijke, Schoon- dijkenaar Edy de Wever voor moest laten gaan. De Smet is geen megamelker. Hij begon het seizoen 2005 met slechts twintig vliegkoppeltjes. Dat aantal wacht ook nu weer op het seizoen. „Dat moet vol doende zijn. Voor de grote fond zet ik altijd maar een paar duif jes in. De verliezen bleven tot nu toe beperkt. Ik besef ook dat het wel eens mis kan gaan, want de grote fond kost meestal plui men. Ik beoefende altijd het we- duwschapspel met de doffers, komend seizoen ga ik het ook proberen op het nest met de dui- vinnen. Met name op de grote fond. Voor dat onderdeel heb ik enkele goede duiven. De 98, een laat jong uit 2003, is één van mijn favorieten. Die was in 2004 al asduif op de overnacht in het rayon en in 2005 tweede asduif. In twee jaar zat dat geschelpte doffertje maar één keer naast de prijzen. Heerlijke duiven, daar kun je op vertrouwen." Winterkweek Jaarlijks worden 35 jonge ge kweekt. Om voor contractverle ning in aanmerking te komen, moeten ze zich enkele keren goed laten zien. De Smet: „Aan mooie duiven heb je weinig, je moet vogels hebben die goed en snel de kortste weg naar huis vinden. Die jonge duiven komen uit de winterkweek, er wordt al kort na de jaarwisseling ge ringd. Dat betekent dat voor de belangrijke concoursen voor de jonge duiven, al het we- foto Camile Schelstraete duwschapspel gehanteerd kan worden. De favoriete speldisciplines voor De Smet zijn de dag- en overnachtfond. „Het wachten vind ik gewoon leuk. Ik zal ook altijd, indien mogelijk, op de laatste wachten. Ook die duif heeft een prestatie geleverd en heeft recht op verzorging als hij thuiskomt. Dat wordt weieens vergeten. De eersten krijgen alle aandacht, maar niet bij mij." Wat staat er nog op het verlang lijstje van Paul de Smet, die voor de eerste keer op het po dium stond toen het generale kampioenschap van rayon 1 werd gehuldigd. „Gewoon weer een seizoen zoals de laatste ja ren", zegt hij. „Als mijn vogels het net zo goed doen als in 2004 en 2005, is deze Paul de Smet een tevreden man." New York. NBA. Philadelphia 76-ers- Toronto Raptors 97-111, Miami Heat- Utah Jazz 121-83, Charlotte Bobcats- Washington Wizards 114-119, Memphis Grizzlies-Boston Celtic 93-76, Dallas Ma vericks-Cleveland Clippers 91-87, San Antonio Spurs-New Orleans Hornets 96-81, Chicago Bulls-Portland Trailbla- zers 95-66, Sacramento Kings-LA La kers 114-98, Seattle Supersonics-Phoe- nix Suns 120-129. Anaheim/San Juan. World Baseball Classic. Poule 1: Japan-Mexico 6-1. Stand: 1. Zuid-Korea 2-4, 2. Verenigde Staten 2-2, 3. Japan 2-2, 4. Mexico 2-0. Poule 2: Dominicaanse Republ'iek-Ve- nezuela 2-1. Stand: 1. Dominicaanse Republiek 3-4, 2. Cuba 2-2, 3. Puerto Ri co 2-2, 4. Venezuela 3-2. Vrouwen. Are (Zwe). WB afdaling. Vrouwen: 1. Parson (Zwe) 1.24,60, 2. Kildow (VSt) 1.24,90, 3. Görgl (Oos) 1.24,96,4. Hosp (Oos) 1.24,98, 5. Fanchi- ni (Ita) 1.25,13, 6. Aufdenblatten (Zwi) 1.25,24. Eindstand WB afdaling: 1. Dorfmeister (Oos) 498, 2. Kildow 410, 3. Götschl (Oos) 315. Stand WB alge meen: 1. Kostelic (Kro) 1720, 2. Parson 1566,3. Dorfmeister 1264. Mannen. Are (Zwe). WB afdaling. 1. Svindal (Noo) 1.42,40, 2. Miller (VSt) 1.42,60, 3. Fill (Ita) 1.42,70, 4. Strobl (Oos) 1.42,88, 5. Defago (Zwi) 1.43,05, 6. Aamordt (Noo) 1.43,06, 11. Walchho- fer (Oos). WB-eindstand afdaling: 1. Walchhofer 522, 2. Strobl 491, 3. Rahl- ves (VSt) 444. WB-stand algemeen: 1. Raich (Oos) 1310, 2. Lund 910, 3. Wal chhofer 855. Lucky Day: 2-3-8-9-14-17-27-28-34-42- 43-52-54-57-59-60-62-72-73-76 Onder voorbehoud Indian Wells. Mannen, derde ronde: Nadal (Spa/2)-Fish (VSt) 6-1 6-4, Gros- jean (Fra/20)-Malisse (Bel) 6-4 6-7 (101 6-2, Federer (Zwi/1 (-Olivier Rochus (Bel/30) 3-6 6-2 7-5, Ljubicic (Kro/6)-Mon- fils (Fra) 6-3 6-2, Gasquet (Fra/16)-Hrba ty (Slw/16) 6-3 6-2, Ancic (Kro/21)-Ms thieu (Fra) 7-6 (5) 6-3, Berdych (Tsj)-He- witt (Aus/9) 7-5 6-3, Baghdatis (Cyp/25)- Gaudio (Arg/7) 6-7 (5) 6-3 6-2. Vrou wen, vierde ronde: Hingis (Zwi/19)-Da- venport (VSt/2) 6-3 1-6 6-2, Henin-Hard- enne (Bel/1 )-Sugiyama (Jap/14) 6-2 6-1, Sjarapova (Rus/3)-Peer (lsr/21) 7-6 (21 6-1, Dementieva (Rus/4)-Na (Chn) 6-3 6-2, Ivanovic (SMo/8)-Tsjakvetadze (Rus/22) 6-3 6-3, Dulko (Arg/17)-Laine (Fin) 7-5 7-6 (3). Uefa Cup. Derde ronde, tweede wedstrijd. Hamburger SV (Dui) - Rapid Boeka rest (Roe) 3-1 (2-0). 24. Laulh 1-0,36 Barbarez 2-0, 51. Buga 2-1, 63. Van de Vaart 3-1. Scheidsrechter: Larsen (Oen) Gele kaart: Barbarez, Van der Vaart (Hamburger SV), Badoi, Perja, Burdu jan, R. Stancu, Coman (Rapid B rest). Aantal toeschouwers: 37.866 Eerste wedstrijd: 0-2, Rapid Boekarest geplaatst voor de kwartfinales. Nokere. Nokere Koerse. 1. R (Bel) 194 km in 4.32.00, 2. Weylandl (Bel) 0.27, 3. Hunt (GBr), 4. Eichler (Dui), 5. Mol (Ned), 6. Boucher (Fra), 88. John ny Hoogerland (Yerseke) 1.38. de begeleiding van Kloetinge speelde die gedachte juist niet, waardoor beide teams gister avond op eikaars complex stoi> den. Na ampel beraad besloten de Terneuzenaren terug naar hun eigen veld te rijden, waar de wedstrijd een uur later dan gepland alsnog kon beginnen. Veel hinder ondervonden de spe lers van Terneuzense Boys Dl niet van de onnodige reis. Ze wonnen met 2-0 en plaatsten zich daarmee voor de finale van het toernooi om de districtsbe ker. door Barry van der Hooft TERNEUZEN - De D-pupillen van Terneuzense Boys maakten gisteravond flink wat kilome ters voor hun bekerduel met Kloetinge Dl. De begeleiding van de ploeg ging ervan uit dat de halve finale in Kloetinge ge speeld zou worden, maar bij aan komst op het Wesselopark bleek dat de tegenstander naar Ter- neuzen was afgereisd. De oorzaak van het misverstand lag in twee eerdere afgelastin gen. Het duel stond in eerste in stantie op zaterdag 4 maart in Kloetinge gepland, maar vond destijds geen doorgang. De KNVB bepaalde vervolgens dat de wedstrijd drie dagen later, op woensdag 8 maart, in Terneu- zen moest worden gespeeld. Ook dat duel werd afgelast en op nieuw vastgesteld voor een week later. Bij Terneuzense Boys gingen ze er daarom vanuit dat het treffen opnieuw was omgedraaid. Bij donderdag Biljarten Gust Boonen Driebandentoern°°i Eerste ronde, (café Juliana, Colijns plaat). Aanvang: 19.00. Pool. Eer klasse regionaal. Scooby s D team-Pooltime Sharks. (Sc00^® café, Zevenbergen). Aanvang." 20.uu.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 42