PZC Coalitie Reimerswaal gaat door Biddagakkoord: wie spreekt de waarheid? Fietsoefening voorkomt ongelukken Vrachtwagen brandt volledig uit in Vlissingen-Oost 2nd Influenz stelt regels om het vooral leuk te houden hrandcQ/fé itefano s Maand menu 23,50 leefbaar Reimerswaal zegt keiharde oppositie te gaan voeren Radarcontrole m 1 Fietsster aangereden op rotonde Winkeldief (75) steelt rookwaar Inbreker voor de politierechter Hennepkwekerijen ontmanteld zeeuwse almanak Kaarslicht Redactie: 0113-31 £5649 Shredaetie pzc.nl Sus 314460 AA Goes Ï^WddM-aliand: 0113-315520: Baanderen: 0114-372770: Nationaal: 020-4562500. ionderdag 16 maart 2006 editie Bevelanden-Tholen KRUININGEN - Het ziet ernaar dat de huidige Reimerswaal- se coalitie, van SGP, CDA en PvdA wordt voortgezet. De drie partijen begonnen gisteren aan een tweede gespreksronde. Leef baar Reimerswaal is teleur gesteld en stelt vier jaar kei harde oppositie in het vooruit zicht. nieuws komt niet als een mie verrassing. SGP, CDA en PvdA hebben de afgelopen jaren „aar redelijke tevredenheid samengewerkt en de verkiezings uitslag gaf ook al geen reden om grote veranderingen te verwach ten. SGP en CDA bleven gelijk, terwijl de PvdA haar zetel aantal zag verdubbelen naar Ivier. De coalitie heeft straks een ^geruststellende meerderheid van veertien van de negentien zetels. (Advertentie) <®RVKKERY Boekenweek Schrijvers en muziek gratis bij aankoop van tenminste €11,50 aan boeken Arthur Japin De grote wereld Boekenweekessay Paul Witteman Erfstukken €2,50 vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu met venkelsoep, zalmmoot of gevulde courgette en honing- banaan €12,50 of ïo.o 0 (vegetarisch) reserveren: 0118 - 886 866 0.18-312.00 uur lezing door Pieter Steinz Elk boek wil muziek zijn '5 00-16,30 uur Gilbert Isbin en Sandro Di Stefano giraarimprpvisaties Aaike Jordans, gedichten ^21-3 20.00 uur Zeeuwse Bibliotheek Janneke van der Leest over Vestdijk en Mahler to'23-316.00-17.00 uur Arthur Japin Markt 511 Middelburg T°H8 886 886 buiten het college gehouden. PvdA-lijsttrekker D. Louwrink zegt niet echt bang te zijn geweest dat in Reimerswaal hetzelfde zou gebeuren. „Dat zou heel vreemd zijn geweest, omdat we goed hebben samenge werkt en de PvdA bovendien twee zetels heeft gewonnen. Maar goed, in de politiek weet je het nooit." Louwrink ziet geen grote obstakels meer en denkt dat de drie partijen er ook op de details wel uit zullen ko men. Het beeld dat in Reimerswaal bestaat, is dat SGP en CDA voor altijd samen in het college zullen zitten en samen steeds bepalen welke derde partij mag aanschuiven. Leefbaar Reimerswaal had dit maal graag die derde partij wil len zijn. Ze groeide van twee naar drie zetels, maar ziet deel name aan het college nu zo goed als zeker aan haar neus voorbij gaan. Partijleider Weststrate zegt een nare smaak te hebben overgehouden aan het gesprek dat hij dinsdagavond met de SGP had. „Onze programma's liggen dicht bij elkaar, maar ze willen gewoon niet met ons in zee gaan om mijn persoon", stelt hij. Sinke (SGP) bevestigt dat. „Het is niet zo dat Weststrate voor ons hoe dan ook onaanvaard baar is, maar zijn manier van po litiek bedrijven heeft wel een be langrijke rol gespeeld in onze keuze om eerst naar andere par tijen te kijken." Weststrate, die zelden een blad voor de mond neemt en onlangs nog citeerde uit vertrouwelijke stukken, voelt zich belazerd en zegt dat Leefbaar Reimerswaal de komende vier jaar keihard op positie gaat voeren. „Dat wordt van dik hout zaagt men plan- SGP-onderhandelaar J. Sinke houdt nog wel een slag om de arm. 0p hoofdlijnen zijn de drie partijen het volgens hem eens, maar nu moeten de details nog worden ingevuld. „We hebben de intentie om er samen uit te feomen, maar de partijen moeten natuurlijk ook nog" naar hun ach terban", zegt hij. „Bij cle PvdA Ian die misschien nog moeilijk doen, maar dat is iets wat zij Met het waarschijnlijke aan blijven van de bestaande coali tie, is er eindelijk eens goed weuws voor de PvdA op de Beve- janden. In de gemeenten Goes, e en Noord-Bevelaiid jverdde partij, ondanks klinlcen- verkiezingso verwinningen !0ES - De politie heeft giste- en tussen zes uur 's ochtends en half vier 's middags radarcontro- es uitgevoerd. Op de Middel- in Goes, de Europa- weg-oost in Nieuwdorp en de loordhoekweg in 's-Heer Abts- kerke werd de snelheid geme ten. Van de 2200 gecontroleerde er 215 te hard. NIEUWDORP - Een buitenlandse vrachtwagencombinatie is gisterochtend in het haven- en industriegebied Vlissingen-Oost volledig uitgebrand. De brand is om kwart over acht ontstaan. De oorzaak is onbekend. Volgens de politie lijkt het erop dat de wagen spontaan in brand vloog. De Russische trekker met een Litouwse op legger stond aan de Finlandweg geparkeerd en was leeg. De 36-jarige Litouwse be stuurder was niet in de auto. De brandweer Nieuwdorp, de dagploeg van de brand weer Middelburg en een speciaal voor branden in de Westerscheldetunnel bestemd schuimblusvoertuig van de brandweer Borssele zijn ter plaatse geweest. Het vuur was snel geblust door een laag schuim over de brandende wagen te spuiten. De au to moet als verloren worden beschouwd. foto Rolf de Feijter door Harmen van der Werf GOES - De installatie van een nieuwe gemeenteraad in Goes zal niet eerder met zoveel ru moer omkleed zijn geweest als vanavond. Een demonstratie is aangekondigd tegen de vorming van een dagelijks bestuur van CDA, VVD en SGP/Christen- Unie, waardoor de PvdA als win naar van de verkiezingen buiten spel komt te staan. Een poging tot reconstructie. Verkiezingsavond vorige week dinsdag. De PvdA wint twee ze tels en komt op zeven zetels. Het CDA verliest er één en gaat naar zes. Ook D66 gaat achteruit, van twee zetels naar één. De an dere Goese partijen WD, SGP/ChristenUnie en Groen- Links blijven gelijk met respec tievelijk vier, vier en drie zetels. De CDA-fractie komt dezelfde avond onder leiding van lijst trekker M. Dieleman al bijeen en neemt volgens het nieuw ge kozen raadslid J. de Bat nog geen beslissing over met welke partijen het CDA in zee zal gaan. P vdA-lij sttrekker M. 't Hart belt woensdagmorgen met collega Dieleman om een af spraak te maken voor een ge sprek over de college-onderhan delingen. Dieleman belt die och tend met de lijsttrekkers van WD en SGP/ChristenUnie, S. van 't Westeinde en A. van der Reest, met het verzoek 's avonds te overleggen over sa menwerking. Zij stemmen daar mee in. 't Hart heeft woensdagmiddag rond half vijf het gesprek met Dieleman. De PvdA'er doet het voorstel om samen als grootste partijen, PvdA en CDA, de colle ge-onderhandelingen te leiden, 't Hart ontmoet 's avonds rond negen uur ook nog WD-aan- voerster Van 't Westeinde, na dat de WD-fractie heeft verga derd. Hij deelt haar mee wat hij met Dieleman heeft besproken. door Maartje Huijben SINT-MAARTENSDIJK - Nog beter leren fietsen? Is dat nodig? Veel kinderen van ba sisschool Juliana van Stolberg in Sint- Maartensdijk vonden het gisteren toch wel nuttig, maar de cursus Trapvaardig is voor al ook veel leuker dan rekenen of taal. „Ja, ga maar", zegt meester Alexander Wier- inga. Keurig stapt Marcel van den Berge (11) op zijn fiets. Fietst een stukje recht vooruit en gaat dan in opperste concentra tie de acht in. Deze is uitgezet met gele en blauwe blokjes. Hij moet er precies tussenin fietsen en zorgen dat de blokjes niet omval len. Dat valt nog niet mee, maar hij brengt het er goed vanaf. Alle blokjes blijven staan. Hij fietst uit de acht richting de volgende oe fening. Daarvoor staat op het schoolplein een ketting tussen twee paaltjes gespannen. Aan de ene kant goed vastgemaakt aan de andere kant is de ketting eenvoudig los te maken, omdat deze op een magneet zit. Be hendig pakt Marcel de ketting en fietst keu rig met één hand een rondje. Het enige dat misgaat, is de ketting weer op de magneet leggen. De twee oefeningen zijn onderdeel van de cursus Trapvaardig van de ANWB. In totaal krijgen de kinderen van groep vijf tot en met acht, acht oefeningen. Het is voor het eerst dat de basisschool dit doet. „Ze heb ben al geoefend met recht fietsen en goed starten", meldt Wieringa. „Later deze week krijgen ze nog afstanden inschatten, van rijstrook wisselen en over een schuin weg dek rijden. Vrijdag moeten de kinderen een toets afleggen." Niet vaardig De cursus is ontwikkeld omdat veel kinde ren betrokken zijn bij ongevallen. Volgens de ANWB gaat het daarbij vaak om eenzijdi ge botsingen doordat de jeugd nog niet vaar dig genoeg is met de fiets. „Wij merken nu vooral dat de kinderen van groep acht rede lijk tot goed de oefeningen doorlopen", zegt de leraar van de basisschool. „De jongere groepen hebben er beduidend meer moeite mee. Daarom is het heel goed dat we dit doen." Volgens Martijn Brinkman (11) is cle acht de moeilijkste Oefening. „De andere gaan wel." Martijn vindt de cursus leuk en leerzaam. „Het is veiliger voor het verkeer. En het is leuker dan rekenen en taal." Verbaasd kijkt de lerares hem aan. „Maar dat is toch zo!besluit de jongen. In opperste concentratie fietsen de kinderen een acht op het schoolplein. Het valt niet mee, want alle blokjes moeten blijven staan. foto Con Clasquin 5#$?, pf J w 'i Vooraf tempura van scampi's op een bedje van saffraanrisotto vergezeld dooreen zachte kreeftensaus. Dan volgt een heerlijk pakketje gevuld met tilapiafïlét en Mediterraanse groenten. En als dessert een duo van chocolade: witte chocoladeparfaït en pure chocolade crème brulée. tel. (01 18) 41 8 OI9www.stefanos.nl ken", zegt hij. „En tegen men sen die denken dat dat de afgelo pen vier jaar al het geval was, zeg ik: vermenigvuldig het maar met tien." Als de huidige coalitie blijft be staan, behouden cle huidige wet houders C. Knuit (PvdA) en J. de Kunder (CDA) hun baan. J. Sinke wordt de opvolger van SGP-wethouder J. Bliek, die de Reimerswaalse politiek na 32 jaar vaarwel zegt. Volgens Dieleman en Van 't Westeinde stelt 't Hart die woensdag ook al voor een coali tie te vormen van PvdA, CDA en WD. 't Hart ontkent dat na drukkelijk. De inzet van de PvdA is volgens haar lijsttrek ker een brede coalitie zonder vooraf één partij uit te sluiten. Voor de vorm Dieleman en Van 't Westeinde houden de boot tegenover 't Hart af én melden hem niet dat zij al een afspraak hebben met onder anderen SGP/ Chris- tenUnie-lij sttrekker A. van der Reest. CDA, WD en SGP/ Chris tenUnie besluiten woensdaga vond laat gezamenlijk een nieuw college van B en W te vor men. Ze zullen dit donderdag morgen naar buiten brengen. Zij willen niet wachten tot de PvdA officieel de college-onder handelingen opent, want dat zou slechts voor de vorm zijn. CDA, WD en SGP/ Christen- Unie hebben immers samen een meerderheid van veertien op vijfentwintig zetels. Van alle kie zers stemde vorige week dins dag 54 procent op die partijen, 46 procent deed dat niet. CDA, WD en SGP/Christen- Unie konden elkaar de afgelo pen vier jaar al redelijk vinden, onder meer over de toekomst van het omstreden jongerencen trum Colours in de binnenstad ('sluiten', vonden zij) en de aan leg van een ontsluitingsweg voor dè nieuwbouwwijk Man nee. Direct betrokkenen van de drie partijen bezweren dat er vóór de verkiezingen geen af spraken zijn gemaakt om samen in Goes een dagelijks bestuur te vormen zonder PvdA, Groen- Links en D66. GOES - Een vijftienjarig meisje is gistermiddag rond kwart voor zes gewond geraakt toen zij op cle rotonde van het Admiraalsplein in Goes werd aangereden door een au to. De bestuurder van de wagen, een 63-jarige inwoonster vari de gemeente Borsele reed over cle rotonde in de rich ting van de M.A. de Ruyterlaan en verleende geen voor rang aan het meisje dat van rechts kwam. De fietsster brak bij de aanrijding haar pols. SINT ANNALAND - In een winkelpand in de Spuistraat in Sint Annaland werd gisterochtend een 75-jarige inwo ner van Bergen op Zoom betrapt op winkeldiefstal. De man had zes pakjes shag en twee pakjes sigaretten gesto len. Hij heeft de rookwaar teruggegeven en kreeg een boe te van 110 euro. MIDDELBURG - Een 32-jarige Terneuzenaar moest giste ren voor de politierechter verschijnen op verdenking van inbraak en diefstal. Op 6 december 2004 werd uit een be drijf aan de Haarmanweg in Terneuzen een laptop en geld gestolen. Op 1 februari stal hij een partij aanstekers uit een café aan de markt in Ter-neuzen. De verdachte be kende dè delicten. „Ik zat zonder inkomen", verklaarde hij. „Maar vlak daarna kwam er een meisje in mijn leven. Nu ken ik mijn verantwoordelijkheid." Politierechter G. van Unnik nam die woorden niet voor zoete koek aan. De verdachte stond te boek als een veelpleger. Dat de man in middels van die lijst verdwenen is, pleitte wel in zijn voor deel. Advocaat F. de Vleesschauwer zette in op een werk straf, maar voor officier van justitie M.Vermeer eiste ne gen maanden cel, waarvan drie maanden voorwaardelijk. De rechter vonniste een celstraf van zes maanden, waar van drie voorwaardelijk. „Ik zou nooit straffen uitdelen als ik alle verhalen over nieuwe vriendinnen en kinderen moest geloven, maar ik hoop oprecht dat dit voor u de laatste keer was", reageerde de rechter. VLISSINGEN - Bij een inval in een woning aan de Nieuwstraat in Vlissingen zijn gisterochtend rond half ne gen enkele hennepkwekerijen aangetroffen. In de woning werd een droogruimte gevonden met negen drooglades met hennepresten en kleine hoeveelheden gedroogde hen nep. Op de derde verdieping en op de zolder werden bij el kaar drie kwekerijen aangetroffen met in totaal 179 plan ten. De stroom voor de kwekerijen werd gedeeltelijk afge tapt. De planten en al het bijbehorende materiaal werden vernietigd. Er zijn geen aanhoudingen verricht. door Harmen van der Werf OVEZANDE - Het festival 2nd Influenz in jeugdsoos De Klomp in Ovezande trekt zoveel bezoe kers uit de wijde omtrek dat het aan zijn eigen succes ten onder dreigt te gaan. De organisatie heeft daarom de touwtjes aange trokken en in duidelijke regels vastgelegd wat wel en wat niet mag. Op 2nd Influenz treden begin nende bands en ook dansgroe pen op. Het is een soort talenten jacht. Om daar zoveel mogelijk jongeren naartoe te krijgen, rijden er gratis bussen onder meer vanuit-Goes. En dat werkt goed. Zo'n 250 jongeren komen er op af. Dat is veel voor Ovezan de, zeker als ze in groepjes door het clorp gaan struinen, onder meer naar de friettent. „Er is nog niet echt iets is gebeurd", zegt R. de Dreu clie met een bege leidingsgroep van de Borselse jongerenraad het festival organi seert, „en dat willen we zo hou den." Alcohol Vandaar dat er voor de laatste voorronde' van 2nd Influenz, morgenavond, regels op schrift zijn gesteld. Zoals: Er mogen geen alcoholische dranken worden meegenomen in de bus. Wie toch drank bij zich heeft, komt niet in de bus of moet het afstaan. „Na afloop krijgen ze het dan terug", aldus De Dreu. Een andere regel: „Alleen wie zestien jaar of ouder is, mag in de soos bier of iets anders alco holisch drinken. Wie zestien jaar of ouder is, krijgt ter her kenning een groen bandje. Wie geen bandje heeft en toch drinkt, is zijn drankje kwijt." En de laatste regel luidt: „Het evenement is op het terrein van De Klomp, het is de bedoeling dat we daar ook blijven en niet door Ovezande gaan rondlo pen."'' JP Blowen En dat terwijl veel bezoekers het juist leuk vinden naar de friettent aan de Hoofdstraat te te gaan of naar de speeltuin waar het - zoals De Dreu zegt - 'goed blowen schijnt te zijn'. „Maar ja", stelt De Dreu, „Ove zande is een klein dorp. Mensen zijn er niet zo gewend dat 's avonds jongeren op straat struinen. Je moet daar rekening mee houden. Voor je het weet, gebeurt iets wat vervelend kan zijn voor de toekomst van 2nd Influenz. Dat willen we voorko men met regels die eigenlijk al golden, maar nu op papier gezet zijn." De reacties op de website van de jongerenraad Borsele op de re gels zijn verschillend. 'Het wordt steeds meer een gevange nis daar', is een opmerking. Een ander meldt: 'Deze regels zijn kei terecht'. De Dreu: „We wil len het alleen maar leuk hou den." Op het festival spelen: Ocean's Edge, Fornax, DjaZaRhoo en Conspiracy. Twee hip hop-dans- groepen komen: Junior Dans Art en Female LieiousZ. Het be gint om 20.00 uur. Dat Nieuwland.se paar is in tussen gewend geraakt aan de grillige stroomleverantiès van Delta. In het PZEM-tijdperk was het niet nodig, maar te genwoordig liggen de kaarsen onder handbereik. Toen het ditisdagavond weer misging was het huis dan ook weldra sfeervol verlicht. Op de batterijradio meldde de omroeper van de VRT, waarover de ochtendkranten zouden berichten: Gazet van Antwerpen kopt met: Alleen staanden in de kou." Commentaar van de Nieuw- landers: „En wat dacht je van de gehuwden en ongehuwd sa menwonenden?'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 31