OURAN Vertraging inenten pluimvee lifiii A58 lang dicht na kantelen tankauto PZC NOG 1 DAG Huren ook na 2010 deels aan banden Remkes zet verhoging lonen politici door Zeeuwse dierenartsen hebben onvoldoende entstof en missen informatie Vlissingen krijgt vrouwencollege was wel dat er vq1_ Gandhi bestrooid 23 Illegale wapenhandel tiert welig Akkoord Borssele zou eenzijdig zijn Bodybuilder krijgt cup C van nepchirurg Baby in vijver blijkt vermoord Hill lllllll o,„wegend bewolkt, droog en van- middag ook wa' zon. Matige 1°* vrij llichlige [go-wind, maxima 5 graden 248e jaargang no. 64 donderdag 16 maart 2006 los nummer 1,25 OP DE MORnERE WOONBOULEVARD IN MIDDELBURG internet: www.pzc.nl frnrMartijnde Koning GOES - Zeeuwse dierenart sen kunnen pluimvee de ko mende dagen nog niet inen ten tegen het vogelgriepvi rus. Ze hebben de juiste in formatie en middelen niet voorhanden. Het ministerie van Landbouw kondigde eerder aan dat het vaccine ren van kippen, eenden, gan- „v.. en kalkoenen vandaag zou kunnen beginnen. Ji. Aerts van de dierenkliniek Aerts-Bosch in Hulst is niet te spreken over de mededeling van het ministerie dat vanaf van pluimvee ingeënt kan worden. „Dat is een beetje dom", aldus de dierenarts. „Wij zijn zelf nauwelijks op de hoog tegesteld. We hebben alleen ge hoord dat we de dieren in enke le weken tijd twee keer moeten vaccineren en ook nog eens bloed moeten aftappen. Meer niet." Volgens het ministerie van Land- is dat juist. Maar dat die- tsen zich eerst bij het mi nisterie moeten laten registre- voordat ze aan de slag mo- i, wist Aerts bijvoorbeeld nog met „Mensen met pluimvee ver wachten van ons dat we nu in ac tie komen. Maar we hebben nog ringen, geen papieren, geen vaccin, niks." Terwijl artsen die spullen hoog nodig hebben om aan de slag te kunnen. De ingeënte vogels moe ten ter herkenning een ring om door Wendy van den Hurk hun poot krijgen. Bovendien die nen alle handelingen op spe ciaal daarvoor bestemde for mulieren te worden ingevuld. W. Verboom, dierenarts in Ka- pelle, weet ook nog niet hoe de procedure in zijn werk gaat. „Ik moest bijna alles uit de krant ha len. Daarom ben ik er zelf maar achteraan gegaan. Tot mijn ver bazing bleek de entstof pas vol gende week leverbaar." H. Komijn van dierenartsenprak tijk Van Aardenne in Renesse maakt zich niet druk over het gebrek aan inlichtingen. Ro- mijn: „Er is binnenkort een in formatiebijeenkomst in Utrecht. Iemand van ons zal daarheen Die voorlichting is hard nodig, vindt Romijn. Want het inenten van vogels is geen alledaagse handeling. „Terwijl het natuur lijk wel secuur moet gebeuren. Bovendien is het veel werk. Het inenten, dat gaat nog wel. Maar alles eromheen, zoals bloed prik ken en de papieren in orde ma ken, daar hebben we straks on ze handen vol aan. "Intussen is de vogelgriep nu ook opgedoken in Denemarken en Zweden. In Azerbeidzjan heeft de ziekte een straathond geveld. Het dier over leed op 9 maart in de hoofdstad Bakoe, maakten de gezondheids autoriteiten in het Zuid-Kauka- sische land gisteren bekend. In Denemarken is het virus aange troffen in een dode buizerd, die het afgelopen weekeinde werd gevonden op een strand in het zuiden van Denemarken op ne gentig kilometer afstand van het Duitse' eiland Fehmarn. In Zweden is het virus geconsta teerd bij twee wilde eenden bij de zuidoostelijke plaats Oskars- hamn. VLISSINGEN - Het werd al ge fluisterd in de wandelgangen van het stadhuis: misschien krijgen we wel een vrouwencol lege in Vlissingen. En het is ge lukt. Want met burgemeester Anneke van Dok en de wethouders Ellie Walrave, Tineke Verhage, Con- ny Seijbel en Maaike Walraven is er geen man te bekennen in het stadsbestuur van Vlissingen. Toeval, verweert Ellie Walrave. Puur een constatering, zegt haar collega Tineke Verhage. Ze hadden er nog niet eens over nagedacht, zeggen de vrouwen. Terwijl het toch heel bijzonder is in Nederland. Op Texel na zit in elk college aan het vasteland wel ergens een man. Alleen Eersel, in Brabant, had de pri meur. Als echte vrouwenvechtster is Ellie Walrave er maar wat trots op dat de mogelijkheid van een vrouwencollege vanzelfspre kend is. „Eindelijk is het heel ge- Brandweerlieden houden de gekantelde tankwagen in de gaten. foto Kees Marijs door Cornelleke Blok HEINKENSZAND - Een Duitse tank auto is gisterochtend rond tien uur gekanteld bij de afrit van de A58 ter hoogte van Heinkenszand. De tankauto was geladen met hete chemische vloei stof. Door het ongeluk was de A58 tus sen Middelburg en Goes een groot deel van de dag in beide richtingen afgeslo ten. De bestuurder van de tankauto, die van uit Vlissingen-Oost kwam, reed waar schijnlijk te hard door de scherpe bocht van de afrit. Een passerende personen auto kon de schuivende tankauto ter nauwernood ontwijken, maar raakte wel beschadigd. Niemand raakte ge wond. De tankauto was geladen met ongeveer 25 ton dimethyltereftalaat. De stof wordt gebruikt voor het vervaardigen van polyester. De wagen had zojuist ge laden bij het bedrijf Invista Polyester BV in Vlissingen-Oost. „De vloeistof is vloeibaar als hij boven de 140 graden warm is. Als de stof afkoelt en in aanra king komt met zuurstof, dan stolt het", legde veiligheidsmanager M. van Alfen van Invista uit. Na het ongeluk lekte de vloeistof via de mangaten bovenop de tank naar buiten. Boot: „Dat gaat heel langzaam, omdat de stof gestold is." De brandweer dekte de gelekte vloei stof af met schuim, omdat de dampen er van brandbaar zijn. De boerderij, die naast de afrit ligt, werd uit voorzorg ontruimd. Het ver keer werd aanvankelijk tussen Hein kenszand en Goes via de N254 omge leid. Doordat die weg overbelast raak te, werd de A58 later vanaf Middelburg afgesloten. De politie adviseerde het verkeer vanuit Middelburg om via de Westerscheicletunnel door België of via Schouwen-Duiveland naar Bergen op Zoom te rijden. Vanuit de richting Ber gen op Zoom werd het verkeer via Goes en Noord-Beveland omgeleid. Ondanks die omleidingen was er gistermiddag veel sluipverkeer, dat vanuit de Wester- scheldetunnel via 's-Heerenhoek en Ove- zande naar Goes reed. Rond drie uur zetten twee telekranen, die aan weerszij den van de vangrail stonden de bescha digde tankauto weer op z'n wielen. Daarna werd de tankauto met een takel wagen naar Vlissingen-Oost gesleept. De A58 is tot kwart over vijf in beide richtingen afgesloten geweest. Toen ging de weg richting Vlissingen weer open. Om tien over zeven kon ook het verkeer richting Goes weer gebruik ma ken van de weg. De verkeerspolitie en Rijkswaterstaat namen in september extra verkeers maatregelen bij de afrit, omdat er vaak ongelukken gebeurden met vrachtwa gens. Sinds die tijd vonden geen onge lukken meer plaats bij de afrit. DEN HAAG - De huren worden ook na 2010 niet zomaar vrijge geven. Die toezegging heeft mi nister Dekker van Volkshuisves- ling gegeven aan de regerings partijen CDA en D66. Die par tijen dreigden anders tegen het nieuwe huurbeleid van de minis- tor te stemmen. Dekker moet net compromis morgen nog wel door de ministerraad krijgen. Dekker wil de huurmarkt libera liseren. Het belangrijkste onder deel is het vrijmaken van de hu ren voor 600.000 woningen, zo'n a procent van het totaal. Of de nuur wordt vrijgelaten hangt af ran de waarde van de woning, oor goedkope woningen blijft Jekker de jaarlijkse huurverho- ging bepalen. Voor duurdere wo ningen (afhankelijk van de regio een door de gemeente ge beerde waarde van 130.000 195.000 euro) bepaalt de ver- Ul'der de prijs bepalen. Die maatregel moet ingaan in 2010. doende nieuwe huurwoningen bijgebouwd worden, anders had den de zittende huurders geen keuze als ze met een forse huur- stijging geconfronteerd zouden worden. Dat plan is nu van ta fel. Zittende huurders in een duurdere woning zullen ook na 2010 huurbescherming genie ten. Pas als de huurder de wo ning verlaat, mag de huurprijs verhoogd worden. Daarmee komt Dekker tegemoet aan de kritiek van met name het CDA. Die partij, gesteund door de op positie, was bang dat grote groe pen huurders in 2010 met forse huursverhogingen zouden wor den geconfronteerd. De oppositiepartij PvdA is blij dat de gevreesde huurexplosie van de baan is. Maar ook de overblijvende plannen gaan de PvdA veel te ver. „De huren mo gen ook tot 2010 jaarlijks met drie tot vier procent meer stij gen dan de inflatie. Ik denk niet dat de lonen evenredig zullen stijgen, dus huurders gaan flink inleveren", aldus PvdA-Kamer- lid Depla. GPD DEN HAAG - Het standbeeld van Gandhi in Den Haag is met gekleurd poeder bestrooid tij dens de viering van het Holi-feest. Holi-Pha- gua, het Hindoestaanse overwinnings- en nieuwjaarsfeest, moet gezien worden als de ge bundelde viering van een aantal culturele hoog tijmomenten die meestal de overwinning van het goede op het kwade symboliseren. Tijdens het feest bestrooien mensen elkaar met ge kleurd poeder. foto Phil Nijhuis/GPD Vandaag bij de PZC: alles over de zomermode van 2006 Eneco maakt winstsprong ondanks klantverlies Wapenharfdelaren kunnen illegaal doen wat ze willen. De wapenembargo's die de voorbije jaren door de VN zijn op gelegd aan diverse landen worden systematisch geschon den. Amnesty International en andere organisa tie willen dat de Veiligheidsraad de embargo's aanscherpt. Juristen uitten gisteren tij dens een hoorzitting in de Tweede Kamer kritiek op het akkoord over de kern centrale Borssele. Dat zou te veel in het voordeel van de exploitan ten van de een- JK trale zijn. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5 Radio Televisie: 7; Zeeland: 11, 13, 15, 16 en 17; Sport: 19, 20 en 21; Economie: 23, 24, 25 en 27. door Erwin Buter DEN HAAG - Minister Remkes van Binnenlandse Zaken wil de voorgestelde loonsverhoging voor politieke ambtsdragers doorzetten. Regeringspartij CDA trok dinsdag haar handen af van een mogelijke loonsverho ging, maar de WD-minister hield gisteren voet bij stuk. Remkes baseert zijn plannen op adviezen van de commissie-Dijk stal uit 2004 en 2005 over de be loning van Kamerleden, burge meesters en commissarissen van de koningin. De commissie on der leiding van oud-WD-frac- tievoorzitter Hans Dijkstal vindt dat ministers er 30 pro cent op vooruit kunnen, Kamer leden krijgen 2 procent extra. Deze week weigerde het CDA plotseling nog langer over extra loon voor politici te praten, na dat PvdA-leider Wouter Bos openlijk kritiek had geuit op de voorgestelde loonsverhoging. De christendemocraten willen niet door de PvdA worden neer gezet als 'zakkenvullers'. Vol gens de PvdA kunnen ministers toe met 10 procent meer loon en hoeven wethouders, gedeputeer den en Kamerleden geen loons verhoging te vernachten. Een woordvoerder van Remkes wijst erop dat de oppositie niet ineens een loonsverhoging voor minis ters of Kamerleden kan afwij zen. „Dit voorstel raakt ook an deren in de semi-publieke sec tor. Want die salarissen worden afgeleid van dat van de minis ter-president." Rekenkamer Het WD-Kamerlid Pieter Hofs- tra vindt dat de Algemene Re kenkamer in de toekomst de hoogte van het salaris van Twee de-Kamerleden moet bepalen. Met dat voorstel wil hij de steeds terugkerende discussie over beloning van politici voor komen. Het CDA en de PvdA zien wel iets in het plan. GPD MIAMI - Een rechtbank in Miami heeft een Amerikaanse nepchirurg tot zeveneneenhalf jaar cel veroordeeld omdat hij een bodybuilder borsten met cupmaat C had gegeven. De bodybuilder had de nep-arts echter gevraagd om hem borst spierimplantaten te geven. De kwakzalver, Reinaldo Silves- tre, van Cubaanse afkomst, had meerdere personen misvormd in zijn illegale kliniek in de trendy wijk South Beach in Miami. ANP/AFP DOETINCHEM - De baby die in januaii in een vijver in Doetin- chem is gevonden door spelende kinderen is door een misdrijf om het leven gekomen, blijkt uit onderzoek. Het jongetje heeft na de geboorte nog enige tijd ge leefd. De recherche doet geen uitspraak over hoe de baby om het leven is gebracht. GPD (Advertentie) O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik geef daarbij éénmalig toestemming voor automatische incasso van dit bedrag van mijn rekeningnummer Ik heb de laatste res maanden geen proefabonnement gehad O Noteert u mij voor een vast abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: per maand met automatische incasso 20,55)*. UI pet kwartaal met automatische incasso 59,75)* O pet jaar met automatische incasso 229,201*. mei gratis PZC-paraplu het alfabet van Zeeland i ipost)bankrekeningnummer. i Kijk op www,prc.nl/abonneren, bel gratis 1 0800 023] 231 ol Stuur deze bon naar: j P2C afdeling lezersservice i Antwoordnummei 713, WO WB Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 1