Milosevic streed tot het einde Was Milosevic schuldig? PZC Serviërs reageren gemengd op dood van ex-president p/r Milosevic Politieke opportunist dacht echt Den Haag als vrij man te zullen verlaten 13 maart 1956 T\rws\ maandag 13 maart 2006 door Carel Goseling Onjuist vond hij het. Een vol strekt onjuist besluit. „Ik ga in beroep." Het is 24 februa ri. Slobodan Milosevic heeft zo juist van de rechters van het Joe- goslavië-Tribunaal te horen ge kregen dat hem geen medische behandeling in Moskou wordt toegestaan. De twee zinnen kenmerken Mi losevic: strijdbaar, onverzette lijk. Zo voerde hij ook zijn pro ces dat begin 2002 begon. Milosevic verwierf zich het recht zichzelf te verdedigen. Hij wees hulp en bijstand van advo caten, door hem zelf te benoe men of toegewezen vanuit het tribunaal, categorisch van de hand. Milosevic deed het alle maal zelf. En met verve. De rechters en aanklager Nice werden soms horendol van zijn ren voort, totdat begin jaren ne gentig eerst Slovenië, daarna Kroatië en Bosnië zichzelf onaf hankelijk verklaarden. Het uit eenvallen van Joegoslavië leid de, met uitzondering van Slove nië, tot een gewapende strijd. Gedurende zijn proces heeft Mi losevic steeds beweerd dat hij als leider van Servië trachtte het uiteenvallen van Joegoslavië te voorkomen. Tegelijkertijd moest hij de Servische minderhe den in Kroatië en Bosnië be schermen tegen de agressie van Kroaten en moslims. In de Servi sche provincie Kosovo moest Mi losevic het opnemen tegen Alba nese rebellen die probeerden het gebied te zuiveren van Serviërs, om het vervolgens met Albanië samen te voegen. Het Westen dacht daar anders over. De nationalist Milosevic werd ervan beticht te streven naar een Groot Servië, waarbij alle Serviërs in één staat zouden komen te wonen. Derhalve moes ten Kroaten en moslims verdre ven worden uit Servische woon gebieden in Kroatië en Bosnië. Die etnische zuivering werd van uit Belgrado gestuurd. Het vuile werk werd door legereenheden in Kroatisch-Servië en Bos- nisch-Servië uitgevoerd met hulp van paramilitaire groepe ringen en 'vrijwilligers'. Dat op portunist Milosevic een uitge kiend machtsspel speelde is wel duidelijk, In Kroatië verloor hij uiteindelijk de strijd, in Bosnië werd na de vrede van 1995 wel een aparte Servische republiek gevormd. Tussendoor wierp hij zich nog op als 'vredesduif van de Balkan', De genadeklap kwam echter pas in 1999. De vondst van een 35-tal lijken in Racak vormde voor het Westen het bewijs dat Serviërs probeerden de Albane se bevolking uit te moorden. Ra cak leidde tot bombardementen van Navo-eenheden op Servië en de komst van een internatio nale troepenmacht naar Kos ovo. De Servische provincie werd onder VN-bestuur ge plaatst. Eind 2000 kwam er een einde aan Milosevic' macht in Servië. Bij presidentsverkiezin gen leed hij een dramatische ne derlaag, die hij eerst niet wilde accepteren. Grootschalige de monstraties dwongen hem uit eindelijk op cle knieën. Milose vic trok zich met zijn vrouw Mir- jana, die hem altijd door dik en dun had gesteund, terug in zijn villa in Belgrado. Uitgeleverd In juni 2001 werd hij, na een be legering van twee dagen, gear resteerd en uitgeleverd aan het Joegoslavië- Tribunaal in Den Haag. Daar was hij aange klaagd wegens oorlogsmisdaden en misdaden tegen de menselij k- vele interrupties, op- en aanmer kingen of correcties van vertalin gen. Voortdurend moesten zij alert zijn op pogingen van de verdachte om door middel van leidende vragen getuigen hem welgevallige uitspraken te ont lokken. Milosevic wist precies wat hij deed. Geboren in Pozarevac, op 20 augustuis 1941, studeerde hij na zijn middelbare school rech ten. Zijn vader, die later net als zijn moeder zelfmoord pleegde, was theolog'ieleraar. In het Joegoslavië van Tito werk te Milosevic zich via de gelede ren van de communistische par tij omhoog. In 1986 werd hij ge kozen tot secretaris-generaal van de communistische partij in Servië: de hoogste positie. De Fe derale Republiek Joegoslavië verkeerde al in een staat van ver val. Tito was in 1980 overleden. Het daarna opgezette collectie ve leiderschap, waarbij elke re publiek gedurende een half jaar het voortouw kreeg, werkte niet. Het proces sleepte zich ja De toenmalige Joegoslavische president Slobodan Milosevic tijdens een verkiezingscampagne in het oosten van Servië in september 2000. foto Petar Kujundzic/RTR heid, begaan in Kroatië, Bosnië en Kosovo. In het geval Bosnië kwam daar volkerenmoord (genocide) bij, gepleegd in Srebrenica in juli 1995. Het proces begon in fe bruari 2002, ook al erkende Mi losevic de rechtbank formeel niet. De aanklager rondde zijn zaak medio 2004 af. Na de zo mer kreeg Milosevic de kans zich te gaan verdedigen. In eer ste instantie wilde hij vijfdui zend getuigen laten opdraven. Dat aantal werd later drastisch teruggebracht. Milosevic richtte zich uitslui tend op de aanklacht-Kosovo, volgens kenners de zwakste van de drie. Komende maand had hij de eerste ronde van zijn ver dediging moeten afronden. On danks de lange duur van het pro ces behield Milosevic zijn gedre venheid om zijn onschuld aan te tonen. Dit ondanks zijn toene mende gezondheidsproblemen. Hij leed ook onder het feit dat zijn vrouw hem niet meer perio diek kon bezoeken. Mirjana woont met hun zoon Marko in Moskou. Beiden zijn Servië ont vlucht, nadat daar tegen hen een juridisch onderzoek werd ge start en een opsporingsbevel werd uitgevaardigd. In Scheveningen genoot Milose vic grote vrijheden. Naast zijn eigen cel bezat hij een 'werkka mer' inclusief telefoon- en inter netverbindingen. Hij luisterde naar muziek van Frank Sinatra en leerde zijn medegevangenen Engels. Milosevic deed de voor bereiding van alle verhoren met getuigen zelf. Net zoals hij zelf alle relevante stukken doornam. Weinig zorgen Over-zijn toekomst maakte hij zich weinig zorgen. Hij was er van overtuigd dat het recht zou zegevieren en dat hij uiteinde lijk als vrij man Den Haag zou verlaten. Toen de Kroatische president Mesic hem ooit waar schuwde dat hij door zijn eigen volk zou worden gelyncht zei Mi losevic droog: „We zullen wel zien wie er uiteindelijk opgehan gen wordt." De 'Hitler van de Balkan' is niet meer. GPD imp. Met de onafhankelijk tot stand gekoi vaststelling dat Slobodan Milosevic natuurlijke dood is gestorven, konden teravond laat de beschuldigingen uit oud-eommti. nistische hoek in Servië de kop in worden gedrukt De Socialistische Partij van Servië (SPS)wisb, terdag al met zekerheid te melden dat de oud-pre sident door het Joegoslavië-Tribunaal de doodii was gejaagd. Overigens was ook minister B Buitenlandse Zaken wat voorbarig toen hij terdagmiddag van een natuurlijke doodse sprak. Geen moord en geen zelfmoord, dus. Dat Milosevic met een zwakke gezondheid kar te, was ook bij het tribunaal bekend. Om begrijpt lijke redenen werd hem medisch onderzoek houden in Moskou, waar zijn vrouw en zoon aan vervolging in eigen land kunnen onttrek Maar het tribunaal zal alsnog moeten verantwoor- den hoe het mogelijk was dat Milosevic kennelij'; zonder voldoende medisch toezicht kon overlijdea Zeker omdat nog geen week geleden de voormalig Kroatisch-Servische president Milan Babic moord pleegde in zijn cel in de gevangenis Scheveningen, kon het tribunaal zich geen tw zeperd veroorloven. Daar dreigt het toch op uit te draaien, nu het tribunaal de grootste vis die liij ving, niet meer kan berechten. Milosevic stond eerste staatshoofd terecht voor een hof van de V enigde Naties. In naam van de gehele mensk werd hij berecht voor oorlogsmisdaden en daar mee steeg deze zaak ver uit boven die van het indi vidu Milosevic. De wereld gaf ermee aan dat ooi presidenten vervolgd kunnen worden voor mis den die namens volk en vaderland worden pleegd. Het Internationaal Strafhof had met c prestigezaak naam en faam kunnen verwerven, dat tegenstanders van dit instituut, zoals de Ameri kanen, het zwijgen kon worden opgelegd, naast is de duizenden slachtoffers die door toe doen van Milosevic zijn gevallen en hun den de kans op recht en genoegdoening ontnomen En tot slot biedt de dood van Milosevic een derma te onbevredigend eind dat de man in eigen postuum nog tot een martelaar kan uitgroeien. Hei tribunaal rest geen andere optie dan met volli vaart de andere hoofdrolspelers van het van de Balkan op te sporen en te vervolgen. Om te beginnen met de Bosnisch-Servische leider van Karadzic en diens legerleider Ratko Mladic, Alleen een veroordeling van deze oorlogsmisdadi gers kan de symbolische waarde van het ces-Milosevic nog tot zijn recht laten komen. door Marloes de Koning Toen zij zaterdag hoorde dat Slobodan Milosevic was overleden, was Xenia Milicevic 'even bang dat onze regering iets doms zou doen, zoals een pe riode van rouw afkondigen of hem een eervolle begraafplaats geven'. Een dag later staat Milicevic in de stromende regen op de plaats waar drie jaar eerder premier Zoran Djindjic werd doodge schoten. Djindjic was de opvol ger van Milosevic en de man die hem in 2001 uitleverde aan het Joegoslavië-Tribunaal in Den Haag. Een jaar na zijn liquidatie her dachten honderdduizend men sen Djindjic, nu bestaat de inge togen rouwstoet uit 'slechts' vijf honderd mensen. Na de uitlevering van Milosevic leefde het geloof in de politiek en de toekomst van het land vol gens Bozidar Cvetkovic even op, totdat Djindjic stierf. „Ik wil zo graag geloven dat hier meer dap pere en redelijke mensen leven, dan fascisten", zegt Milicevic voor ze verder loopt om een bloem te leggen. De gematigde, redelijke stem men, zijn moeilijk te horen sinds de dood van Slobodan Mi losevic, zaterdag in zijn cel in Scheveningen. De krantenkop pen schreeuwen 'Moord in Den Haag'. Grote fout De Servische Radicale partij (SRS), de grootste in het parle ment, eist een eervolle begrafe nis op de Allee van de Groten, vlak naast Zoran Djindjic. Zelfs de meest pro-Westerse Serviërs vinden de dood van Milosevic een grote fout, die het Joegosla vië-Tribunaal in Den Haag had kunnen voorkomen door beter voor hem te zorgen of hem beter in de gaten te houden. Op het kantoor van de Socialis tische Partij van Servië (SPS), de partij waarvan Milosevic tot zijn dood voorzitter was, verza melt zich zaterdagmiddag een deel van zijn achterban. Een jong gemeenteraadslid -hangt verslagen en met rode ogen in een stoel. Een vrouw aait hui lend over een enorme poster van Milosevic. De televisie staat hard en de telefoon rinkelt voortdurend. Boguljub Bjelica, president van het Nationaal Co mité voor de Bevrijding van Mi losevic, onderdeel van de partij, zit in een leunstoel naast het gro te bureau. „Moord. Zijn dood is lang voorbereid", zegt hij reso luut, terwijl hij overeind komt om een paar huilende vrouwen de hand te drukken. Geloof dat de waarheid rond de dood van zijn leider ooit boven water komt heeft hij niet. „Nederlandse fascisten hebben onze president gebroken", zegt een stevige vrouw in een groene jas, als ze merkt dat er een Ne derlandse journalist in de ka mer is. Ze heet ook Milosevic, maar zij is geen familie. Gematigd Buiten op straat zijn de reacties gematigd. Veel jongeren halen hun schouders op bij het nieuws. „Ik was een klein meis je toen hij president was", zegt Maja (19). Ze loopt met een vriendin door een park in het centrum van de hoofdstad. „Ik voel hier niets bij." Een man die met zijn vriendin over straat slentert, haalt zijn schouders op. Om Milosevic geeft hij niet, maar zijn naam wil hij niet in de krant. „Dit is niet goed voor het tribunaal. Twee doden in een week, dat roept veel wagen op." Vorig weekend pleegde Milan Babic zelfmoord. Hij was een van de belangrijkste getuigen van het tribunaal. Luka Trat- nik, rode baseballpet en sport- jack, steekt twee middelvingers in de lucht. „Nu krijgen ze Rat ko Mladic helemaal nooit", zegt hij. Na Babic en Milosevic is het volgende dodelijke slachtoffer van het tribunaal Seselj, de lei der van de Servische radicale partij, die al drie jaar in voorar rest zit, vreest Tratnik. „Milosevic heeft mijn leven ver woest. Hij had dertig jaar cel moeten krijgen met water en brood", zegt Srdjan Nikolic, een dertiger. „Dit is niet goed voor het tribu naal, maar ook niet voor Servië. Zonder een oordeel van de rech ter kan iedereen over dit land en deze man zeggen wat ze willen." GPD door Frans van den Houdt Door de dood van Slobodan Milosevic blijft dé cruciale vraag onbeantwoord: was de oud-leider van Servië en Joego slavië schuldig? Aan misdaden tegen de menselijkheid, oorlogs misdaden, volkerenmoord (geno cide)? Milosevic' overlijden heeft een abrupt einde gemaakt aan het proces voor het Joegoslavië-Tri bunaal dat al vier jaar duurde, maar nog steeds niet was afge rond. Derhalve komt er nooit een officiële gerechtelijke uit spraak, die stelt dat door de hon derden getuigenissen en vele dui zenden documenten die de afge lopen jaren aan het tribunaal zijn gepresenteerd, onomstote lijk is komen vast te staan dat Milosevic schuldig was. 'Treurig' en 'niet eerlijk' jegens met name de honderdduizenden mensen op de Balkan die slacht offer zijn geworden van Milose vic' wandaden, luidden veel reacties de afgelopen dagen. Zelfs van hoofdaanklaagster Carla Del Ponte. De slachtoffers hadden er recht op dat Milose vic gestraft zou worden, onder streepte zij. Maar dat dit vier jaar na het begin van het Milose- vic-proces nog altijd niet is ge beurd, is voor een belangrijk deel aan haar te wijten. Internationale juristen hebben er keer op keer voor gepleit Mi losevic niet voor drie grote za ken - Bosnië, Kosovo, Kroatië - in, één proces aan te klagen, maar de tenlastelegging over drie processen te verdelen. Ook de rechters van het tribunaal wilden dat eerst een proces over Kosovo gevoerd zou worden, maar Del Ponte wist dat tegen te houden. Zij wilde per se één proces. Was Kosovo wel uit de 66 pun ten tellende aanklacht tegen Mi losevic gelicht, dan zou de oud-president allang veroor deeld zijn. Want volgens rechts geleerden zijn er 'ijzersterke' be wijzen op tafel gekomen van Mi losevic' directe zeggenschap over politici en strijdkrachten in de Servische provincie. Al in september 2002, ruim een half jaar na de aanvang van het pro ces, oordeelde de Nederlandse advocaat Michail Wladimiroff dat het gepresenteerde bewijs materiaal voldoende was om Mi losevic te veroordelen. Balans „Als zijn proces alleen over Kos ovo zou gaan en je nu de balans zou opmaken, dan zou Milosevic zeker veroordeeld worden. Er is duidelijk een link gelegd tussen leger en politie, de slachtpar tijen in Kosovo en Milosevic", zei Wladimiroff in september 2002. De advocaat trad op dat mo ment op als een van de drie 'vrienden van het hof'. Hij was het niet eens met andere deskun digen die betoogden dat het voor een veroordeling onont beerlijk was dat iemand uit Mi losevic' voormalige kliek zou ge tuigen dat hij daadwerkelijk op dracht gaf voor moorden. Of dat er schriftelijke bevelen van Mi losevic, als die er al ooit zijn ge weest, werden gepresenteerd. „Rechters moeten het causaal verband tussen Milosevic en de moorden aantonen. Laten zien dat hij zich bewust was van de moordpartijen, in de positie was om er iets tegen te doen en ver volgens niks deed. In zeker de helft van de gevallen die in de aanklacht worden genoemd, is dat ook gelukt", aldus Wladimi roff drieënhalf jaar geleden. Ook andere juristen hebben de afgelopen jaren benadrukt dat betreffende Kosovo duidelijk is aangetoond dat de verdachte deel uitmaakte van een verenig de commandostructuur, op wiens gezag het leger in de pro vincie op zeer gewelddadige wij ze optrad tegen de eigen bevol king. Sommige strijdkrachten opereerden ook zelfstandig maar hadden, aldus de deskundi gen, nooit kunnen bestaan 'zon der financiële, militaire, perso nele en logistieke steun van Mi losevic' regering'. „Heel veel getuigenissen en do cumenten bevestigen dat Milose vic dé grote man was, zonder wiens medeweten er nauwelijks iets gebeurde in het voormalig Joegoslavië", aldus Avril McDo nald, van het Asser Instituut in Den Haag en gespecialiseerd in internationaal recht. Bosnië Tot zover de oorlogsmisdaden en misdaden tegen de menselijk heid. Of de aanklagers van het tribunaal er ooit in geslaagd zou den zijn aan te tonen dat Milose vic zich in Bosnië óók schuldig maakte aan genocide, betwijfe len veel juristen. „Je moet dan kunnen aantonen dat hij betrok ken was bij een vooropgezet plan om één bevolkingsgroep in zijn geheel of gedeeltelijk uit te roeien, en dat blijkt juridisch erg lastig", menen zij. De gepre senteerde bewijzen waren erg mager en rechtsgeleerden vroe gen zich af of Del Ponte er niet beter aan deed de genocide-aan klacht te schrappen. 'IJzeren Carla' zag dat echter als een zwaktebod en een morele over winning voor de aangeklaagde, en hield voet bij stuk. Hoewel ook zij moest beamen dat het erg lastig was het bewijs rond te krijgen. Srebrenica Uit de getuigenis van oud-Na- vo-generaal Wesley Clark bleek dat hij Milosevic had gewaar schuwd voor een grootschalige moord op moslimmannen in Sre brenica. Maar dat de aange klaagde betrokken was bij de or ganisatie en opdracht gaf voor de massaslachting, werd niet aangetoond. Wat volgens McDonald wel is bewezen, is dat er een plan be stond om een groot Servisch rijk te stichten, en om die reden hele bevolkingsgroepen (moslims en Kroaten) verdreven moesten worden. „Maar dat valt onder et nische zuivering. Plet betekent niet dat ze ook vermoord zou den worden." Del Ponte zei er op te vertrou wen dat uit andere processen alsnog zal blijken dat Milosevic verantwoordelijk was voor geno cide op de Balkan. En over het uitblijven van een veroordeling hoefde volgens haar niet te wor den getreurd, want het Milose- vic-proces was ook bedoeld 'om alle feiten over de Balkanoorlo gen op tafel te krijgen'. In het be lang van de slachtoffers. GPD DERBY - De provinciale voet balderby Middelburg-Goes is geëindigd in een 6-1 overwin ning voor de thuisclub. De eer ste wedstrijd na de lange win terstop (door het slechte weer) bood geen spektakel. Beide clubs speelden zeer matig. CYPRUS - Washington wil be middelen in het conflict op Cy prus. Het Witte Huis heeft de strijdende partijen opgeroepen het hoofddoel - het vormen van een Cypriotische regering - niet uit het oog te verliezen. Engeland wil pas weer verder onderhandelen als er nieuwe, gematigde leiders naar voren zijn gesehoven die de verban nen aartsbisschop Makanos vervangen. Bij schermutselin gen tussen politie en t vielen gisteravond weer 61 ge wonden. ZIEKENHUIS - Zierikzee hoopt dat de Zweedse k Gustaaf volgend voorjaar naar Zeeland afreist om persoonlijk het Rode Kruis Ziekenhuis Schouwen-Duiveland te ope nen. Gustaaf legde vorig jaar ook de eerste steen voor het bouwwerk, dat door zijn 1; geschonken is. Het ziekenhuis is sinds gisteren officieel ii handen van het eiland. Internet: www.pzc.nl Internetredactie: Postbus 31 4460 AA Goes E-mail: web@pzc.nl Hoofdredactie: A. L. Oosthoek Bezorgklachten: D. Bosscher (adjunct) 0800-0231231 A. L, Kroon (adjunct) op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstijden; Centrale redactie: zaterdags tot 12.00 uur Stationspark 28 Postbus 31 Abonnementen: 4460 AA Goes 0800-0231231 Tel: (0113)315500 autom. afschrijving acceptgiro Fax:(0113)315669 per maand: 20,55 n.v.t E-mail: redactie@pzc.nl per kwartaal: 59,75 62,00 per jaar: €229.20 233,30 Lezersredacteur: A. J. Snel Voor toezending'per post geldt een Stationspark 28 toeslag. Postbus 31 E-mail: lezersservice@pzc.nl 4460 AA Goes Beëindiging van abonnementen Tel: (0113)315660 uitsluitend schriftelijk, 1 maand voor lief Fax:(0113)315609 einde van de betaalperiode. E-mail: lezersredacteur@pzc.nl PZC, t.a.v. lezersservice, Postbus 314460 AA Goes Middelburg: Losse nummers per stuk: Buitenruststraat18 maandag t/m vrijdag: 1,25 Postbus 8070 zaterdag: 1,80 4330 EB Middelburg Alle bedragen zijn inclusief 6% BTW Tel: (0118)493000 Fax:(0118)493009 Bankrelaties: E-mail: redwalch@pzc.nl ABN AMRO 47.70.65.597 Postbank 35.93.00 Goes: Stationspark 28 Postbus 31 Advertenties: 4460 AA Goes Alle advertentie-orders worden uitgevoerd Tel. (0113)315670 overeenkomstig de Algemene Fax. (0113)315669 Voorwaarden van Wegener NV en volgens E-mail: redgoes@pzc.nl de Regelen voor het Advertentiewezen. Terneuzen: Overlijdensadvertenties: Willem Alexanderlaan 45 maandag t/m vrijdag: Postbus 145 tijdens kantooruren 4530 AC Terneuzen zondag: van 16.00 tot 18.00 uur Tel, (0115)645769 Tel. (076)5312550 Fax. (0115)645742 Fax. (076)5312340 E-mail: redtern@pzc.nl Personeelsadvertenties: Hulst: Baudeloo 16 Tel: (076)5312240 Postbus 62 Fax: (076)5312340 4560 AB Hulst Rubrieksadvertenties (kleintjes): Tel: (0114)372776 Fax:(0114)372771 Tel. (076)5312104 E-mail: redhulst@pzc.nl Fax. (076)5312340 Zierikzee: Grachtweg 23a Voor gewone advertenties: Postbus 80 Noord-en Midden-Zeeland 4300 AB Zierikzee Tel. (0113)315520 Tel: (0111)454651 Fax. (0113)315529 Fax: (0111)454657 Zeeuws-Vlaanderen E-mail: redzzee@pzc.nl Tel: (0114)372770 Opening kantoren Fax: (0114)372771 J Business to Business/Onroerend goen Goes, Zierikzee Tel: (076)5312277 en Hulst: Fax:(076)5312274 Maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 17.00 uur Internet: www.pzc.nl/adverteren Auteursrechten voorbehouden u Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV is een onderdeel van het Wegener-concern.De0 aan ons verstrekte gegevens hebben wij" opgenomen in een bestand dat wordt gebruikt voor (abonnementen)administratie en om u te (laten) informeren over voor u relevante diensten on P ducten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener of door ons zorgvuldig 9®®* de derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bljirc zersservice, Postbus 31<1460 AA Goes Behoort tot WG G G N e R Slobodan Milosevic (1941 -2006) Slovenië en Macedonië schelden zich af van Joegoslavië. Milosevic stuurt tanks naar Slovenië maar trekt deze onder druk van de EU weer terug. 1991-1992 In Kroatië steunt Milosevic Serviërs.in hun gevecht tegen de Kroaten. Er vallen ca.10.000 doden. Door tussenkomst VN- troepen wordt de oorlog beëindigd en wordt Kroatië zelfstandig. Bosnië wordt na een conflict tussen Serviërs, Kroaten en moslims zelfstandig. Milosevic steunt Bosnische Serviërs. Ca. 200.000 mensen komen om. Na NAVO-luchtaanvallen wordt de oorlog beëindigd. MMM\ i i iTTff i I U4il 1990 2000 )891997 2nnn -! som 2002 700 1997 1 2000 -1 2001 2002 2006 President Milosevic 28 juni Begin 11 maart: Milosevic Federatieve treedt af overdracht proces dood gevonden in Republiek na volks- Milosevic aan cel in Scheveningen Joegoslavië opstand Joegoslavië-Tribunaal Joegoslavië onder Slobodan Milosevic

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 4