PZC
maandag 13 maart 2006
2r
ii i 11111111 ii 11
Hoofdklasse A: Ajax-Doto 1-3, Quick
Boys-Capelle 1-1, Lisse-Kloetinge 1-0,
Ter Leede-ARC 2-2, Excelsior Maas
sluis-Katwijk 1-1, Hoek-Rijnsburgse
Boys 0-3, Scheveningen-Noordwijk afg.
Doto 18 12 2 4 38 38- 22
Rijnsburgse B. 20 11 5 4 38 36- 21
Lisse 19 11 4 4 37 41- 26
Quick Boys 19 8 5 6 29 32- 24
TerLeede 19 8 5 6 29 24- 23
Katwijk 19 7 6 6 27 36- 30
Noordwijk 17 6 8 3 26 28- 21
Capelle 18 7 5 6 26 23- 22
Excelsior M. 19 6 4 9 22 29- 37
Ajax 17 5 7 5 21 21 - 22
Kloetinge 19 5 4 10 19 21 - 36
Hoek 18 3 5 10 14 18- 32
ARC 18 2 7 9 13 25- 35
Scheveningen 18 2 5 11 11 16- 37
Ajax 1 punt in mindering
Eerste klasse: Roda Boys-Groote
Lindt 5-1, Oostkapelle-GJS 0-2. Overige
duels afgelast.
SSV'65 17 13 3 1 42 45- 16
WGZ 15 10 3 2 33 40- 20
Roda Boys 18 9 5 4 32 38- 24
LRC 17 9 4 4 31 36- 23
NieuwL'land 15 9 2 4 29 33- 18
Rijsoord 15 8 1 6 25 27- 20
Achilles Veen 16 5 6 5 21 30- 22
GJS 18 6 3 9 -21 32- 35
Oostkapelle 17 5 3 9 18 20- 30
Groote Lindt 18 4 2 12 14 20- 42
Arnemuiden 15 1 6 8 9 16- 30
Dinteloord 17 1 0 16 3 14- 71
Tweede klasse E: De Meeuwen-Har-
dinxveld 2-1, Rillandia-Tholense Boys
afg., Wieldrecht-Zaamslag 2-0, NSVV-
VVC'68 3-0, AZVV-Terneuzense Boys
1-1, Kapelle-GPC afg.
Tem. Boys 17 12 2 3 38 37- 13
NSW 17 11 2 4 35 39- 16
Wieldrecht 17 10 3 4 33 24- 13
AZVV 18 10 3 5 33 34- 20
Rillandia 17 8 5 4 29 24- 31
Zaamslag 18 6 4 8 22 20- 30
Meeuwen 18 6 2 10 20 24- 36
GPC 16 5 4 7 19 27- 29
WC'68 16 4 4 8 16 27- 41
Hardinxveld 17 4 3 10 15 23- 31
Tholense Boys 16 4 2 10 14 21- 30
Kapelle 17 3 4 10 13 26- 36
Derde klasse A: Serooskerke-Dauwen-
daele 0-2, Nieuwdorp-Bruse Boys 1-2,
WHS-ZSC 9-2. Overige duels afgelast.
BruseBoys 18 12 4 2 40 44 - 21
SKNWK 17 10 5 2 35 33- 19
Serooskerke 18 11 2 5 35 44- 14
Heinkenszand 17 8 7 2 31 30- 19
Veere 16 8 3 5 27 36- 27
Dauwendaele 17 7 4 6 25 35- 28
WHS 18 7 4 7 25 47 - 36
Nieuwdorp 18 5 6 7 21 22- 27
Duiveland 17 5 3 9 18 41- 49
Spui 17 5 2 10 17 27- 46
Arendskerke 17 4 1 .12 13 21- 52
ZSC 18 0 3 15 3 12- 54
ZSC degradeert
Derde klasse B: Gunners-Kogelvan-
gers 0-2, Seolto-Klundert 2-1, Noad'67-
TSC 2-0, Zwaluwe-Baronie 5-0, JPS-
DVO'60 7-0.
Zwaluwe 17 14 2 1 44 43- 11
Klundert 18 11' 1 6 34 34- 22
JPS 16 10 3 3 33 45- 19
Seolto 18 10 2 6 32 46- 35
Rust Roest 16 9 1 6 28 41- 31
Olympia'60 17 9 1 7 28 52- 33
Kogelvangers 17 8 2 7 26 34- 24
Gunners 18 6 1 11 19 27- 40
Noad'67 1 8 5 3 10 18 30 - 43
DVO'60 17 5 2 10 17 33- 46
Baronie 18 4 1 13 13 28- 76
TSG 18 3 1 14 10 23- 56
Vierde klasse A: SVD-Borssele 1-1,
Cadzand-Colijnsplaatse Boys 2-1. Overi
ge duels afgelast.
VCK 17-40 MZVC 17-25
Nieuwland 17-34 Apollo 17-21
Bevelanders 17-33 Cadzand 18-20
Wolfaartsdijk 16-32 Borssele 17-15
Col. Boys 18-30 Hoed'kerke 17- 7
DFS 17- 28 SVD 18- 7
Vierde klasse B: Wemeldinge-WIK
1-1, SPS-Vrederust 2-0, Kruiningen-
Krabbendijke 1-2, Stavenisse-Brouwers-
haven afg., ZPR-Mevo 0-3, Yerseke-
Smerdiek afg.
Krabbendïjke 18- 39 SPS 18-26
Yerseke 17-37 Kruiningen 18-24
Wemeldinge 18-35 Brouwersh. 17-19
Mevo 18 - 31 WIK 17-10
ZPR 18- 31 Stavenisse 16- 9
Smerdiek 17-28 Vrederust 16- 6
iii ii i ii11 üi111
Hoofdklasse: Wilhelmina 2-Sliedrecht
2 3-0, Niv Sparta 2-Rijsoord 2 1-4.
ASWH2 15- 35 WGZ 2 14-16
A'muiden2 14-28 Wilhelmina 2 16-16
Gr. Lindt 2 15-22 Kloetinge 2 16-15
Heerj'dam 2 15-22 Hoek 2 14-14
Sliedrecht2 15-22 NivSparta2 14-10
Rijsoord2 16-21
Eerste klasse: GPC 2-AZVV 2 2-0, Bru-
se Boys 2-Wieldrecht2 1-1, Zaamslag 2-
De Meeuwen 2 0-1.
Koz. Boys 2 16 - 42 Oranje Wit 2 16-20
Heerj'dam3 17-34 BruseBoys2 18-18
AZVV 2 18-33 Meeuwen 2 18-18
Wieldrecht 2 18-29 SSV'65 2 17 -17
GPC 2 17-25 Oostkapelle 2 16-15
ASWH3 14-21 Zaamslag 2 17-11
Tweede klasse A: Terneuzense Boys
2-Dauwendaele 2 2-0.
Tern.Boys2 15-37 Kloetinge3 16-18
A'muiden3 16-33 Kapelle 2 14-13
Serooskerke 2 15-30 Duiveland 2 14-9
Dauwend. 2 14 - 23 Yerseke 2 15-8
H'zand 2 14- 23 Arendsk.2 13-6
Tweede klasse B: NEO'25 2-SSC55.2
1-5, WHS 2-Kapelle 3 3-2, Kloetinge 4-
SPS 2 1-1, Klundert 2-Seolto 2 1-1
Kapelle3 16 - 35 Zwaluwe2 16-23
WGZ 3 15- 34 Klundert 2 16-19
Kloetinge 4 17-33 SPS 2 17-17'
SSC'55 2 15-27 NEO'25 2 17 -14
Gunners 2- 15-25 Dinteloord 2 16-13
WHS 2 17- 24 Seolto 2 17-11
Derde klasse A: Zeelandia 6-VCK 2
5-1, GPC 3-Oostkapelle 3 1-4, Seroosker
ke 3-Bevelanders 2 1-2.
Zeelandia 6 16-36 Tern. Boys 3 14-17
Veere 2 16 - 35 Bevelanders 2 16 -17
Serooskerke3 16- 27 Meeuwen3 15-14
Oostkapelle 3 16-26 Mevo 2 16-10
GPC 3 17- 25 DFS 2 14- 6
VCK 2 16-22
Derde klasse B: Terneuzense Boys 4-
Krabbendijke 2 1-0, Apollo 2-Nieuw-
dorp 2 1-0, Zaamslag 3-Wemeldinge 2
1-4.
Hoek 3 17-45 Tem. Boys 4 18-22
Wemeld, 2 18-41 Wolf'dijk 2 15-21
SSV'65 3 15 - 32 Yerseke 3 17-16
Krabbend. 2 17-31 Nieuwdorp 2 17-15
Spui 2 16-25 Smerdiek 2 17-11
Apollo 2 18-25 Zaamslag 3 15- 1
Derde klasse C: DVO'60 2-Klundert 3
1-6, Rood Wit 7-Tholense Boys 2 1-5,
Good Luck 2-lnternos 15 1-4, DSE 2-
VVC'68 2 0-2.
Kogelv. 2 15-33 DVO'60 2 15 -19
Thol. Boys2 13-31 Good Luck 2 14-16
Klundert 3 15-29 Rood Wit 7 14-10
Internos 15 15 - 26 DSE 2 17 - 9
FSV 2 12 - 22 Gunners 3 14 - 5
WC'68 2 14 - 20
ZONDAGVOETBAL
Eerste klasse C: RKDVC-WSC afg.,
OSS'20-TEC 3-2, Rood Wit V-Internos
afg., DFC -Terneuzen afg., Desk-Unitas
1-2, Blauw Geel'38-OJC Rosmalen afg.
OSS'2Q 18 10
OJC Rosmalen 17
Desk 18
WSC 16
Blauw Geel'38 16
Rood Wit V 15
Oosterhout-Halsteren 1-0, Unitas'30-SC
'tZand 0-1.
16 10
17 10
RCS
Unitas'30
Oisterwijk
Madese Boys
SC 'tZand
Dongen
Oosterhout
Zierikzee
Vlijmense B.
Halsteren'
Dosko
Voab
3 33 40- 22
4 33 32- 24
4 27 27 - 23
5 25 25- 20
4 24 28- 22
7 24 23- 27
7 23 31- 29
7 22 26- 42
8 19 28- 38
9 17 23- 22
9 17 20- 28
10 15 27- 33
Derde klasse A: Patrijzen-SC Gastel
afg., Breskens-Vlissingen 0-1, Moerse
Boys-Domburg afg., HSC'28-Steen afg.,
BSC-MOC'17 7-2, Zeelandia Middel-
burg-Goes 6-0.
BSC
17
11
4
2
37
43- 15
Vlissingen
16
10
3
3
33
44- 16
Moerse Boys
16
10
3
3
33
36- 12
Goes
16
10
0
6
30
40- 30
SC Gastel
17
9
3
5
30
36- 29
Zeelandia M.
18
8
3
7
27
37- 25
MOC'17
16
6
3
7
21
38- 32
Steen
15
6
1
8
19
31- 34
HSC'28
15
5
2
.8
17
19- 27
Breskens
17:
3
2
12
11
18- 45
Patrijzen
16
3
Si
12
10
.11- 51
Domburg
15
2
3
10
9
6- 43
Vierde klasse A: Vogelwaarde-Koe
wacht 2-3, De Noormannen-Hulsterloo
afg., HVV'24-Aardenburg 2-1, Jong Am-
bon-Axel 0-1, Clinge-Hoofdplaat 4-1,
Ria W-Hontenisse 1-3.
HVV'24
Axel
Aardenburg
Clinge
Koewacht
Ria W
Noormannen
Hontenisse
Hoofdplaat
Hulsterloo
Jong Ambon
Vogelwaarde
1 42 55- 12
3 36 46- 23
3 32 34- 22
4 29 40- 27
6 28 29- 30
8 26 36- 34
7 21 25- 27
7 19- 19- 25
9 1.6 20 - 43
8 14 20-
16 3 4 9 13 18
31
Vierde klasse B: Steenbergen-Divo
2-0, FC Bergen-WVV'67 afg., Wernhout-
Odio 1-0, Grenswachters-Hansweertse
Boys afg., Walcheren-Val Aan 3-0, Me-
to-Luctor'88 4-0.
Meto 17 14
Steenbergen 17 13
15 10
Wernhout
Walcheren
Val Aan 17
Luctor'88 16
Divo 16
Odio 16
Grenswachters 16
WVV'67 16
FC Bergen 15
Hansw. Boys
2 43 56- 17
1 42 45- 14
4 31 27- 28
5 28 45- 27
7 24 24- 27
7 21 31- 27
8 18 19- 38
7 17 23- 26
6 16 23- 30
11 15 21- 42
9 10 24- 36
4 11 7 15- 41
Terneuzen
RKDVC
Internos
Unitas
DFC
TEC 16 3 2 11 11 22- 43
Tweede klasse E: Voab-Madese Boys
afg., Dosko-Dongen 1-0, Zierikzee-Vlij-
'°nse Boys afg., RCS-Oisterwijk 1-0,
I- 21
4 4 31 49- 13
6 4 30 33- 22
7 2 28 28- 14
5 4 26 27- 19
6 3 24 20- 14
5 7 20 23- 28
4 7 19 21 - 28
5 7 17 18- 25
5 9 14 25- 34
1 '11 13 24- 63
JUNIORENVOETBAL
Derde divisie D, A-junioren: Terneu-
zen-Halsteren 1-3, BSC-WSC 0-2, Baro-
nie-BW 1-4, Sarto-Geldrop 3-0, Nue-
nen-Haarsteeg 2-1.
17 1 2 14 5 20- 56
TURIJN - De ijshockeyer Jörg Wedde heeft gisteren met de Duitse ploeg een 4-0-overwinning geboekt op Zweden tijdens de Paralympics
in Turijn. Wedde was zelf verantwoordelijk voor de derde treffer van Duitsland tegen Zweden. Zaterdag won Duitsland ook al met 2-1
van de Verenigde Staten. Morgen staat voor Duitsland nog de wedstrijd tegen Japan op het programma. De Duitse ploeg gaat, na twee van
de drie duels in de voorronde, aan de leiding in groep B. Canada bezit de koppositie in groep A, waarin ook Noorwegen, Groot-Brittanië
en Italië zijn vertegenwoordigd. _^j|-
Vijfde klasse A: Groede-Graauw 3-3,
Biervliet-SDO'63 5-2, Sluiskil-Corn Boys
1-2, Schoondijke-IJzendijke 1-5, Sluis-
Oostburg 1-0.
Biervliet 14-36 Graauw 16-17
IJzendijke 15-36 Groede- 15-16
Sluiskil 16-28 Sluis 15-14
Com Boys 14- 25 SDO'63 15- 8
Philippine 13 - 20 Oostburg 13 - 4
Schoondijke 16-20
Vijfde klasse B: Robur-Vpsmeer 2-0,
Dreischor-Ouwerkerk 3-1, Kwadendam-
me-Renesse 1-1, Zeeland Sport-Rimboe
1-2, Lewedorpse Boys-Nieuw Borgvliet
3-5, Volharding-Kaaise Boys 0-5.
Zeeland Sport 18 - 43 Lewed. Boys 17-25
Rimboe 17-40 KaaiseBoys 17-22
Dreischor 18-35 Vosmeer 18-21
Kwadend. 17-31 Renesse 18-19
Nw. Borgvliet 18-30 Ouwerkerk 18- 7
Robur 18 - 28 Volharding 18 - 4
RESERVES ZONDAG
Hoofdklasse: Dongen 2-Zierikzee 2
2-1, Reusel Sport 2-Nuenen 2, BVV/Ca-
terpillar2-Desk2 3-1.
UNA2 17-45 WSC2 17-20
OJCRosm.2 17-37 Zierikzee2 18-20
Dongen2 18-26 BestVooruit2 16-19
Baronie 2 16-24 BVV/Caterp.2 18-17
Nuenen 2 15-21 EBOH2 15-16
Desk 2 17- 20 Reusel Sp. 2 16-9
Eerste klasse: Unitas'30 2-Madese
Boys 2 2-3, SC Gastel 2-Halsteren 3 (ge
staakt in 40e minuut bij 0-0-stand), Dos
ko 2-Papendrecht2 1-2.
Madese B. 2 ,17-35 RCD2 16-21
Halsteren 3 17-34 Moerse B. 2 15-20
Sarto2 16-32 Unitas'302 17-20
HVV'24 2 14- 28 Dosko 2 16-11
Internos 2 16-27 SC Gastel 2 16-8
Papendr. 2 18-24 Dubbeldam 2 14- 5
Tweede klasse: BSC 2-Goes 2 4-1,
Breskens 2-Jeka 2 1-7, Steen 2-Vlissin-
gen 2 1-3, RCS 2-HVV24 3 (gestaakt in
80e minuut bij 3-0-stand), Terneuzen 2-
Alliance 2 5-1.
BSC2 16-38 Alliance2 15-21
Jeka 2 16-35 Goes 2 14-19
Vlissingen2 15-32 Steen 2 18-16
RCS 2 15- 30 HW'243 16- 8
Terneuzen 2 17-24 Breskens 2 16-7
Zeelandia M 2 16 - 22
Derde klasse 301: Steen 3-Walcheren
2 0-2, Zeelandia Middelburg 3-Vogel-
waarde 2 8-0, RCS 3-Hontenisse 2 1-1.
Zeelandia M 3 18 - 52 RCS 3 17-23
Clinge2 17-36 Noorman.2 17-18
Domburg 2 16-29 Steen 3 17-13
Walcheren 2 17-28 Vogelw. 2 17-13
HVV'24 4 17 - 27 Breskens 3 15-10
Hontenisse 2 18-26 IJzendijke 2 14- 9
Derde klasse 302: Alliance 3-SC Gas
tel 3 5-3, Advendo 2-VVR 2 1-6, Meto 2-
MOC'17 2 0-2.
MOC'17 2 18- 52 Meto 2 16-22
Rood Wit 3 16-40 Advendo2 18-21
Moerse B. 3 17-27 Baronie 3 16-17
VVR 2 15-26 Luctor'88 2 16-13
Alliance 3 17-26 Dosko 3 15-11
Roosendaal 3 16-22 SC Gastel 3 18- 5
in i'i ii 11 mi
Eerste klasse: Ter Leede 2-Rijsoord
3-1, CSW-Reiger Boys afg., Oostkapel-
le-Muiden afg., Pancratius-Wartburgia
afg., Rijnvogels-Smerdiek 1-0.
RCL 14- 36 Oostkapelle 15-15
Reiger Boys 15-30 Rijsoord 13-14
Ter Leede 2 15-30 CSW 14-14
Rijnvogels 15-23 Wartburgia2 15-14
Muiden 14-18 Pancratïus 15- 7
Smerdiek 15-16
Derde klasse: Rijsoord 2-Tricht 1-3,
GJS-Oostkapelle 2 2-2, Sleeuwijk-
GVV'63 1-0, Kerkwijk-Wieldrecht 0-1,
Everstein-Papendreeht 0-0, WIK-De
Meeuwen 3-0,
Sleeuwijk 17-44 Oostkapelle 2 17-24
GJS 17- 31 Papendrecht 16-22
Kerkwijk 17-27 Meeuwen 16-16
Everstein 14-26 GVV'63 16-16
Tricht 16-26 Wieldrecht 18-15
WIK 17 - 25 Rijsoord 2 17- 3
Vierde klasse: Wemeldinge-Patrijzen
3-1, GPC-Dauwendaele 1-0, Nieuwland-
Gastel 3-3, Zeeland Sport-Noormannen
1-3.
Zierikzee 15-32 Aardenburg 15-22
GPC" 16-26 Wemeldinge 16-22
Noormannen 15-25 Dauwendaele 16-21
Nieuwdorp 15-25 Patrijzen 17-15
Gastel 15 - 24 Nieuwland 16-7
Zeel. Sport 16-24
Vijfde klasse: Zeelandia-Wolfaartsdijk
0-3, Walcheren-ZSC 1-1, Smerdiek 2-
Tholense Boys 4-0.
Smerdiek2 16-39 Zaamslag 11-12
Kruiningen 13-37 Walcheren 15-10
Wolf'dijk 16-35 Nieuwdorp 2 16-10
Veere 14 - 31 SVD 13 - 7
Thol. Boys 12 - 19 Zeelandia 12 - 4
ZSC 14 - 17
Moskou (Rus). WK indoor, finales.
Mannen, 400m: 1. Francique (Gre)
45,54. 800m: 1. Bungei (Ken) 1.47,15;
9. Okken 1.47,68. 1500m: 1. Hesjko
(Oek) 3.42,08. 3000m: 1. Kenenisa Be-
kele (Eth) 7.39,32. 60m horden: 1.
Trammell (VSt) 7,43; 12. Sedoc7,73, 17.
Van der Westen 7,80. Hoog: 1. Ribakov
(Rus) 2,37 m. Ver: 1. Gaisah (Gha) 8,30
m. Hinkstap: 1. Davis (VSt) 17,73. Pols-
hoog: 1. Walker (VSt) 5,80 m. Zeven
kamp: 1. Niklaus (Dui) 6192 punten.
4x400m: 1. Verenigde Staten 3.03,24.
Vrouwen, 400m: 1. Krasnomovets
(Rus) 50,04. 800m: 1. Mutola (Moz)
1.58,90. 1500m: 1. Tsjizjenko (Rus)
4.04,70. 30Q0m: 1, Defar (Eth) 8.38,80.
60m horden: 1. O'Rourke (Ier) 7,84.
Hinkstapsprong: 1. Lebedeva (Rus)
14,95 m. Polshoog: 1. Isinbajeva (Rus)
4,80 m. Hoog: 1. Slesarenko (Rus) 2,02.
Ver: 1. Kotova (Rus) 7,00 m. Kogel: 1.
Choroneko (WRu) 19,84 m. 4x400m: 1.
Rusland 3.24,91.
Westenschouwen. 34e Pannekoek-
loop, 15 km. Mannen H20: 1. Jawad
Bouazzoui (Rotterdam Atletiek) 54.11, 2.
Hans van Beek (Rotterdam Atletiek)
54.23, 3. Peter Jongsma (Spirit) 55.44,
4. Arjan Beije (Delta Sport) 55.54, 5.
Woue.t Hamelinck (Destelbergen) 56.35.
Masters H40: 1. Erik Cappon (Wieln-
gen) 58.01, 2. Franky Beljaars (Dynami
ca) 58.15, 3. Rob van Zanten (Fortuna)
59.26. H50: 1. Wim Besuyen (Dynami
ca) 1.01.07, 2. Piet Wuijster (Avantri)
1.05,06, 3. Kees van den Pol (AV'56)
1.06.54, H60: 1. Joop Lasseur (Delta
Sport) 1.07,36, 2. Han van Bueren (Scor
pio) 1.08.34, 3. Karei van de Gruiter (Dy-
namicaO 1.11.33. Trimmers: 1. Adriaan
Janisse (Westkapelle) 58.35, 2. Robin
Hofland (Vlissingen) 1.02.57, 3.. Lourens
Jan Hengst (Aagtekerke) 1.03.22. Vrou
wen D20: 1. Marleen van der Graaf
(Typhoon) 1.06.36, 2. Nicole Constand-
se (Dynamica) 1.17.41, 3. Nancy Koch
(Diomedon) 1,26,31. Masters D35:
1. An net van der Linden AV'56)
1.11.29, 2. Janneke van der Linde (Delta
Sport) 1.17.56, 3. Susanne Geschiere
(Dynamica) 1.19.51. D45: 1. Ellie Wes-
terweele (Dynamica) 1.16.26, 2. Lenie
van Kleven (Veteranen Nederland)'
1.23.10, 3. Hehny de Jonge (Delta
Sport) 1.30.05. Trimmers: 1. Astrid Ste-
ijaert (Oostburg) 1.20.04, 2. Ria Tram
per 1.23.50. 7,5 km, mannen: 1. Dan
ny int 't Veen Heinenoord) 26.48, 2. Ri
chard Reijnhout (AV'56) 30.04, 3. Wilko
de Vos (AV'56) 31.09, 4. Tommy Staal
(Delta Sport) 31.22, 5. Robin de Vos
(AV'56) 31.48. Vrouwen: 1. Laurey Hey
(Flakkee) 36.21, 2. Nadine de Wilde
(AV'56) 39.44, 3. Jeanette de Wilde
(Oosterhout) 40.40.
Oostvoorne. Halve marathon, 21,1
km. Mannen: 1. Bert Flier (Baren-
drecht) 1.10.15, 2, Ralf Preibisch (Helle-
voetsluis) 1,10,40, 3. Foud Fertoute
(Oud Beijerland) 1.11.29, 4, Niels Koole
(Zoutelande) 1.13.27, 13. Lous Wonder-
gem (Middelburg) 1.18.43. Vrouwen:
1. Carola Schot (Heerjansdam) 1.24.40,
2. Martine Lust (Hellevoetsluis) 1.24.46,
3. Chantal Koole (Zoutelande) 1.32.46.
Alphen aan den Rijn. 20 van Alp
hen. Mannen, 25 km: 1. Gebrselassie
(Eth) 1.11.37 (WR), 2. Riyadh (Bah)
1.18.31, 3. Driss (Mar) 1.19.21. 20 km:
1. Kipsang (Ken) 58.17, 2. Maase (Ned)
59.12, 3. Sawe (Ken) 59.37. Vrouwen,
20 km: 1. Botezan (Roe) 1.08.02, 2. Stai-
cu (Hon) 1.08.56, 3. Aboulahcen (Bel)
I.09.41, 4. Loonen (Ned) 1.12.03, 6. Pan-
huysen (Ned) 1.14.07. Prestaties
Zeeuwse deelnemers, mannen H20:
II. Leonard van Putten (Delta Sport)
1.08.13. H35: 2. Wim van Sparrentak
(Dynamica) 1.11.18. H45: 21, Hams Cor-
bijn (Dynamica) 1.26.26. H50: 7. John
Guequierre (Dynamica) 1.23.56, 12.
Jack van Aspert (Dynamica) 1.28.31. Re
creanten: 438. Erich Helmich (Middel
burg) 1.47.56.
35SÏ
Nuenen
BW
WSC
Jeka
Sarto
UNA
8 - 37 Geldrop
17-31 Halsteren
,18-31 Haarsteeg
17 - 29 Baronie
17 - 28 BSC
16-23 Terneuzen
16-23
16-20
18-18
16-14
16-13
15-12
Sakhir. Formule 1, Grote Prijs van
Bahrein. 1. Alonso (Spa) Renault 308,2
km in 1.29.46,205 (206,018 km/u), 2. Mi
chael Schumacher (Dui) Ferrari 1,250, 3.
Raikkönen (Fin) McLaren-Mercedes
19,330; uitgevallen; o.a. Albers (Ned)
Midland.
Chengdu (Chn). China Masters.
Vrouwen, halve finales: Xingfang
Xie (Chn) - Audina (Ned) 21-15 12,-21
21-11. Finale: Wang Lin (Chn) - Xing
fang Xie 15-21 21-13 21-15.
Vrouwen, hoofdklasse: Virtus - Yel
low Sox 48-47, Almonte - Black Eagles
93-51, Waldric - Quo Vadis 56-49. Over
gangsklasse: Tantalus - Vossenberg
43-63, ABC - Springfield 66-68. Man
nen, hoofdklasse: Springfield - Ba
rons 57-60, Den Dungk - BC Vlissingen
91-97, Overgangsklasse: Springfield 2
- Jumping Crabs 73-86, EBBC 3 - High Fi
ve 2 58-49, Fast 4ward - Black Eagles 2
60-62, Migliore - Vlijmscherp 65-59,
Scheldesport - Octopus 78-65. Eerste
klasse: High Five 3 - Volharding 47-58,
Waldric - Barons 2 73-72, ABC - Smok-
kelhoek 60-54, SVH 2 - Agathos 2
141-58, Jongensjunioren: Almonte -
Attacus 70-64, BC Vlissingen - Barons
85-68, Black Eagles 2 - Black Eagles
76-93,. High Five 2 - BS Weert 44-91.
Jongenskadetten: EBBC - High Five
90-67, Almonte - Attacus 89-42, Black
Eagles 2 - Blauw Wit 53-74, Black Eag
les - Tracks 91-77.
Driebanden, eredivisie: Cr. Kelly -
Aartsbouw 8-0, Van Donge - Ruttchen
0-8, Tappenrijk - Hengelo 2-6, Eur. Bilj. -
Den Hoek 6-2, Dekker K. - Delta/Ocken-
burgh 8-0, Kaleidosco - Heeswijk 2-6.
Vlissingen. Valkenissetoernooi.
Eindstand: 1. Van Seters/Van Seters
(62,88), 2. Pieters/Schijve (61,80), 3.
Cacace/Maat (60,69), 4. Groosman/
Monbaliu (60,45), 5. Binnendijk/De Kam
(60,12), 6. Kramer/Kramer (59,79), 7.
Monbaliu/Schijve (59,75), 8. Van Oost/
Ten Hengel (59,43), 9. Hanse/Verstoep
(59,15), 10. Lansdorp/Lansdorp (59,07).
Nederlands kampioenschap, halve
finale. Groep 1: B. Koullen-F. Ivens
2-0; P. Hoogteijling-M. Barkel 0-2; M.
Bremer-G, Heerema 2-0; F. de Ko-
ning-A. Scholma 1-1; E. van de Weerd-
hof-L. Sekongo 0-2. Eindstand: 1
Scholma 14; 2. Sekongo 11; 3. De Ko
ning 11; 4. Barkel, Heerema en Van de
Weerdhof 9; 7. Hoogteijling 8; 8. Bre
mer 7; 9. Ivens en Koullen 6. Groep 3:
J. van den Akker-E. van Hierden 1-1; J.
Sterrenburg-B. Neven 2-0; B. Pro-
voost-J. Stokkel 1-1; W. Kalis-P. van der
Stap 1-1; W. van der Kooij-H. Kleinren-
sink 1-1. Eindstand: 1. Sterrenburg 14;
2. Provoost 12; 3. Van den Akker 11; 4.
Van Hierden en Stokkel 9; 6. Ka(is en
Van der Stap 8; 8. Van der Kooij en Ne
ven 7; 10. Kleinrensink 5. Groep 4: S.
Winkel-T. Hage 0-2; H. van Westerloo-P.
Schuïtema 1-1; A. Schotanus-M. Kloos
terziel 1-1; D. de Voogd- R. Heusdens
0-2; H. Meijer-J. Kos 1-1. Eindstand: 1.
Hage 12; 2. Heusdens 11; 3. Kloosterziel
114. Winkel 10; 5. Meijer en Schuitema
9; 7. De Voogd 8; 8. Kos en Schotanus
7; 10. Van Westerloo 6, Vrouwen,
groep 1: M. Kromhout-R. Bouman 2-0;
L. de Graag-A. Betting 0-2; A. van der
Stelt-B. Graas 0-2. Eindstand: 1. Graas
8; 2. Van der Stelt 7; 3. Betting 6; 4. De
Graag 5; 5. Kromhout 4; 6. Bouman 0.
Heinkenszand. Wedstrijd Zeeuwse
menvereniging. Dressuur, enkels-
pan paard: 1. Perry Boogaard 166 pun
ten. 2e proef: 1. Perry Boogaard 167.
Dubbelspan paard: 1. Piet Geertse
156. 2e proef: 1. Piet Geertse 155. En-
kelspan pony: 1. Remco Hoondert
156. 2e proef: 1. Linda Jansen 159.
Dubbelspan pony: 1. Andre Vink 158.
2e proef: 1. Andre Vink 163. Vaardig
heid, enkelspan paard: 1. Leo Paau-
we. Uniek. Dubbelspan paard: 1. Piet
Geertse, Annechien/Saskia. Enkelspan
pony: 1. Mitchel Ardon, Ogita. Dub
belspan pony: 1. Co Folmer, Noortje/
Maloe.
Goes. Ganze regatta, Zeeuws kam
pioenschap. Eerste plaatsen, vrou
wen gladde 4: W. de Pundert, H„ Wabe-
ke, H, Leenheer, J. Hill en E. Wonder-
gem (Scaldis). Beginnende 4: I. Nieu-
wenhuijze, J. Verhaage, S. Visser, R.
Koopman en H. Leenheer (Scaldis).
Mannen, gladde 4: D.J. Mackelen-
burgh, H. Aarnoutse, S. Maljaars, M. v.
Dijken R. Dijkstra (Honte). Beginnende
4: R. Runsink, H. Peetoom, P. v. Tilburg,
J. Louwerse en M. Moolenaar (Honte).
Mix4: Scaldis. Vrouwen dubbel 2:
Sealdïs/Hemus. Skiffeurs: D.J. Macke-
lenburgh (Honte). Achten: Honte.
Tweede klasse zuid: Oemoemenoe -
Ducks 64-8, Tilburg - Tovaal 30-11.
Stand: LSRG 17-74 (548-134), Tilburg
15-52 (412-218), RCE/PSV 15-44
(407-209), Haaglanden 14-40 (296-256),
Tovaal 14-39 (261-206), Oemoemenoe
16-35 (328-278), Maastricht 15-30 (233-
236). Delft 16-28 (256-294), Ducks 14-2
(83 519), Oldfants 14-0(121-541).
Jekaterinburg (Rus). WK vrouwen.
Eerste ronde: Peng (Ned) Pahtz (Dui)
1-1, Stefanova (Bul) - Mezioud (Alg)
1,5-0,5, Koneru (Ina) - Sabure (Bot) 2-0,
Cramling (Zwe) - Sohair (Egy) 2-0, Kos-
tenjoek (Rus) - Khoudgarian (Can) 2-0,
Tsjiboerdanidze (Geo) - Rivera (Col)
1,5-0,5, Peng speelt vandaag tiebreak.
i 11H IliiillllllH'IIMIIIIIIII
Mannen, tweede divisie: Stiphout-
Avanti 8-2, Alkmaar'71-llac 5-5, TTC
Middelburg-De Treffers 8-2. Derde divi
sie: 21Up-SAR/Rabobank 3-7, De
Sprint-Pecos 3"3-7, Belcrum-Rijnsoever
5-5. Vrouwen, tweede divisie: Scylla-
Docos 2 3-7, Dordrecht-JCV 2-8,
SKF-SAR/Rabobank 6-4. Derde divisie:
SAR 2-FvT 2 1-9, Dordrecht 2-Shot'65
2-8, VTV-TOGB 0-10. Jongens, A-klas
se: HBC 2-Steeds Hoger/TSB 5-5, Veld-
hoven-TTC Middelburg 1-9, Treffers-Ta-
verzo 5-5. B-klasse: Arnemuiden-
Shot'65 5-5, Reynaert-Treffers 2 6-4,
Leogang-Steeds Hoger/TSB 2 9-1.
C-klasse: Vice Versa-Scaldina 4-6, Rapi-
dity-Pecos 3-7, Vitac-HBC 4 3-7, NTTC-
Backhands 9-1, Alexandria'66-TTCM 2
5-5, Doko-Amsterdam'78 3-7. Afdeling
Zuidwest, HA: Smash'76-Red Star'58
2 8-2, ODT-Hotak'68 2 0-10, Middelburg
2-Wanzl/Belcrum 3 10-0. HB: Wanzl/Bel-
crum 4-Red Star'58 3-7, TIOS'51-Mid-
delburg 3 8-2, The Back Hands:SAR'72
2 6-4. 1A: Breda-Wanzl/Belcrum 5 7-3,
The Back Hands 2-Smash'70 5-5,
Arnemuiden-Middelburg 4 9-11B: Hot-
ak'68 3-TIOS'51 2 6-4, 2A: Effect'71 2-'t
Batje 1 6-4, TCO'78-ODT 2 0-10, Tanaka
3-Vice Versa'51 2 3-7. 2B: Het Markie-
zaat 2-Kapelle 4-6, Yerseke-The Back
Hands 4 0-10, Wanzl/Belcrum 6-Tanaka
2 5-5. 2C: Effect'71-Het Markiezaat 3
7-3, ODT 3-Smash'70 2 5-5, Scaldi-
na-The Back Hands 3 3-7. 3A: Big
Smash-Vice Versa'51 3 7-3, Arnemui
den 3-Hotak'68 5 6-4, Het Markiezaat
5-Kerkwerve 5-5. 3B: Oudelande-Ef-
fect'71 3 8-2, Middelburg 5-Westerzicht
8-2, SAR'72 3-Reynaert 6-4. 3C: 't Batje
2-Smash'76 2 8-2, Arnemuiden 5-Mid-
delburg 6 8-2, Vice Versa'51 4-Het Mar
kiezaat 4 7-3. 3D: Kapelle 2-ODT 4 3-7,
Middelburg 8- Smash'70 3 7-3, Vice Ver
sa'51 5-Hotak'68 4 5-5. 3E: Wi-
tac'89-Middelburg 7 4-6, Tanaka 4-Arne-
rrmiden 4 6-4, TCS 2-The Back Hands 6
Rotterdam. Nationale jeugdkam
pioenschappen indoor. Meisjesen
kelspel, t/m 18 jaar. Eerste ronde:
Lesley Kerkhove-M. Beumer 6-1 6-1,
Mirte de Bakker-M. Vermeulen 0-6 6-2
6-3. Tweede ronde: Lesley Kerkho-
ve-E. Strijker 6-3 7-6, Mirte de Bakker-J.
Pontjodikromo 4-6 4-6.
Kwartfinales: Lesley Kerkhove-J. Pon
tjodikromo 6-3 6-4. Halve finales: Le
sley Kerkhove-S. Weterings 4-'6 3-6.
Troostfinale: Lesley Kerkhove-A. Rus
6-4 0-61-6.
Axel. Plaatsingswedstrijd. Catego
rie instap NTS 13: 1. Sophie Roland
(V.T.V.) 34.400, 2. Felicia Vervaet (Voor
waarts) 32.950. Instap NTS 12:1. Jami-
la Miera (Voorwaarts) 33.700, 2. Ellis
van Son (Turnlust) 33.650. Pupil 1 NTS
12: 1. Gaëlle Vije (Samensprong)
32.75Q, 2. Richeline Storm (Thor)
32.200. Pupil 1 NTS 11:1. Evelien Rui
ter (EMM) 33.650, 2. Marieke Luijten
(Olympia Wernhout) 33,550, Pupil 2
NTS 11: 1. Melissa Boerma (V.T.V.)
34.450, 2. Alyssa Piscador (Thor)
33.900. Jeugd NTS 11:1. Lisa Krabben-
borg (EMM) 32.750, 2. Lisa Vlassenrood
(Voorwaarts) 32.150. Pupil 2 NTS 10:
1. Clair van de Starre (Turnlust) 33.800,
2. Annabel Kuipers (V.T.V.) 33.050.
Jeugd NTS 10: 1. Julissa Stofferis
(Thor) 33.850. Junior NTS 10: 1Anne-
loes Marijnissen (Olympia Wernhout)
33.650, 2. Nathalie Kik (EMM) 33.600)
en Stéphanie Ambrosini (Voorwaarts)
33.600. Jeugd NTS 9: 1. Monique van
Belzen (V.T.V.) 34.150, 2. Wendy van
Gils (Turnlust) 33.950. Junior NTS 9:
1. Maartje Damen (Terheijden) 33.150,
2. Rosalie de Graaf (MTV) 32.800. Se
nior NTS 9: 1. Lieke de Bruijn (Animo
Roosendaal) 36.050, 2. Chantal Rijkers
(Animo Roosendaal) 36.000.
Vrouwen, regiodivisie: Kwiek-Savok
3-1, Fusion-VOY 3-2, Sarto 2-Benevia
3-1, Triade/VCT-Voko/Finenzo 3-1Rijn
mond 2-Morres/Hulst 1-3, De Burgst-
SSS 3-1. Stand: Fusion 18-69, Voko/Fi-
nenzo 18-59, Rijnmond 2 18-51, VOY
18-46, Sarto 2 18-46, Benevia 18-45,
Morres/Hulst 18-44, Traide/VCT 18-43,
Savok 18-39, De Burgst 18-39, Kwiek
18-36, SSS 18-23. Promotieklasse B:
Udenhout-DVO 1-3, Sliedrecht Sport
2-Sic Pugno 4-0, Sarto 3-Zuvo 4-0,
Triade/VCT 2-Atak'55 3-1, Dunamis-
Morres/Hulst 2 4-0. Stand: Sliedrecht
Sport 2 18-85, DVO 18-60, Foranto
17-58, Sic Pugno 18-55, Atak'55 18-53,
Zuvo 18-43, TriadeA/CT 2 18-40, Sarto 3
18-36, Dunamis 18-30, Udenhout 18-28,
Smash'75 17-27, Morres/Hulst 2 18-15.
Eerste klasse D: Ardito-YVC 3-1, De
Sterre-Sic Pugno 2 3-1, BOK-Zuvo 2 2-3,
Triade/VCT-VVS'92 1-3, Volley Zuid 2-
Groene Ster 3-1, De Burgst 2-Benevia 2
4-0. Tweede klasse F: Kwiek 2-YVC 3
4-0, Mytilus-YVC 2 4-0, WR-VVS'92 2
3-1, Mikro Electro/Roosendaal 5-
Morres/Hulst 3 2-2, Voorwaarts-Zuvo 3
0-4. Derde klasse A: Kwiek 3-Spirit 3
2-2, MVC 3-lbis 2 2-2, Vovero 2-Hollema-
re 1-3, Yum 2-Deux In 2 0-4, Benevia
4-Deux In 3 3-1. Derde klasse G:
AVC'87 2-Savok 3 4-0, Mytilus 2-Sic
Pugno 5 0-4, BOK 2-Scheldesport 2-2,
VVR 2-VVS'92 3 0-4, De Burgst 4-Ardito
2 0-4. Mannen, regiodivisie: Jola/
Olympus-Schovocomca 2-3, Mytilus-
VOY 3-2, Sarto-Zuvo 4-0, Coolflash/Eks-
palvo 2-Atak'55 3-1, Rijnmond 3-
Morres/Hulst 4-0 (Morres/Hulst degra
deert), Voko/Finenzo-Rijnmond 4 3-1.
Stand: Coolflash/Ekspalvo 2 18-69, My
tilus 18-57, Voko/Finenzo 18-54, Rijn
mond 3 18-52, Schovocomca 18-49, Sar
to 18-48, Jola/Olympus 18-46, Rijn
mond 4 18-44, Atak'55 18-41, Zuvo
18-38, VOY 18-26, Morres/Hulst 18-16.
Promotieklasse A: Kwiek-King/Capel-
le 3-1, RVC/Libanon'50-Vollido 3-1, Slie
drecht Sport 3-Rijnmond 5 3-1, Phoe-
nix-OKK'70 0-4, DVO-Spivo 3-1, Wik/
Univé-Fikszo/Krimpen 2 4-0. Stand:
WIK/Univé 17-64, OKK'70 18-64, RVC/Li-
banon 18-61, DVO 18-53, Spivo 18-49,
Vollido 16-45, Phoenix 18-44, Kwiek
18-35, Sliedrecht Sport 3 17-31, King Ca
pelle 2 18-31, Fikszo/Krimpen 2 18-30,
Rijnmond 5 18-23. Promotieklasse B:
De Zebra's-Sic Pugno 2-3 (De Zebra's
degradeert), Udenhout-Volley/Zuid 0-4,
Mikro Electro/Roosendaal 2-Benevia
0-4, Triade/VCT-VVS'92 4-0, Gepidae-Ro-
wi 1-3, Voko/Finenzo 2-Spivo 2 3-1.
Stand: Volley Zuid 18-69, Triade/VCT
18-63, Rowi 18-53, Spivo 2 18-53, Bene
via 18-46, Mikro Electro/Roosendaal 2
18-44, VVS'92 18-44, Voko/Finenzo 2
18-43, Gepidae 18-38, Sic Pugno 18-36,
Udenhout 18-35, De Zebra's 18-11. Eer
ste klasse D: Breda/Beach-Morres
foto Tony Gentile/RTR
Hulst 2 3-1, Sarto 3-De Zebra's 2 4-0,
Triade/VCT 3-SDC 3-1, De Burgst-Olym-
pus 4-0. Tweede klasse A: Move-Me-
vo'80 3-1, MVC 2-Fusion 3 1-3, Mo-
ve-Mevo'80 3-1, Bernisse-Holy 4-0,
Yum 2-Deux In 2-2, Benevia 4-Fikszo/
Krimpen 4 2-2. Tweede klasse G:
Kwiek 2-Ardito 3-1, AVC'87 2-Sic Pugno
3 3-1, Gavok 3-VVS'92 2 3-1, Voor
waarts-Zuvo 2 2-2, Gavok-Apollo'72
4-0, De Burgst 2-Olympus 2 0-4. Derde
klasse G: De Sterre-Savok 4-0, AVC'87
3-Voorwaarts 2 4-0, BOK-Zuvo 3 4-0,
VAT 2-AVC87 4 4-0, Ardito 2-De Kikkers
1-3.
Nice (Fra). Parijs-Nice, ProTour. 6e
etappe, Digne-les-Baïns - Cannes: 1.
Kasjetsjkin (Kaz) 179 km in 4.12.08, 2.
Chavanel (Fra) 1.06, 3. Casar (Fra) 1.11,
15. Erik Dekker 1.33, 24. Posthuma, 32.
Moerenhout, 82. Den Bakker 12.46, 86.
Boven, 99. Clement 17.24. Opgave: o.a.
Giling, Dekkers. 7e en laatste etappe,
Nice - Nice: 1. Markus Zberg (Zwi) 135
km in 3.29.38, 2. Petrov (Rus), 3. Conta-
dor (Spa), 28. Moerenhout, 88. Den Bak
ker 8.49. Opgave: o.a. Clement, Boven.
Servigliano (Ita). Tirreno-Adriatico,
ProTour. 4e etappe, Paglieta - Civi-
tanova Marche: 1. Hushovd (Noo) 219
km in 5.21.13, 2. Petacchi (Ita), 3. Freire
(Spa), 26. Tankink, 41. Schmitz, 47.
Kroon, 62. Thomas Dekker, 66. Boo-
gerd, 98. Knaven .1.59, 122. Veneberg
2.40, 140. De Jongh 6.13, 155. De Groot
7.30. Opgave: o.a. Van Bon. 5e etappe,
individuele tijdrit in Servigliano: 1,
Cancellara (Zwi) 20 km in 27.37, 2. Hos
te (Bel) 0.03, 3, Thomas Dekker (Ned)
0.18, 11. Boogerd 1.04, 16. Kroon 1.08,
18. Tankink 1.10, 82. De Groot 2.10, 98.
Knaven 2.21, 100, Veneberg 2.24, 153.
De Jongh 3.23,168. Schmitz 3.46.
Sint-Willebrord. 30e Dorpenomloop
Rucphen. Elite/beloften: 1. Peter
Woestenberg (Piels), 2. Sjoerd Botter
Van Hemert), 3. John den Engelsman
(Pedaalridders), 96. Pieter Israël (Wille-
brord WV), 98. Jacco Ringelberg (M'
kamp), 110. Wilco Jonker (M'kamp),
117. Mark Blok (Zuidwesthoek/Zws-VI),
123. Raoul Poortvliet (M'kamp), 125. Ed-
zard van Ewijk (M'kamp).
Kruiningen. 1e Trainingsrit TMZ.
Amateurs A: 1. Wilbert Kruijt (Kapel
le), 2, Rein-Jan Eleribaas (Goes), 3.
Dylan de Kok (Steenbergen), 4. Gerrie
de Wael (Nisse), 5. Frangois Franse
(Kwadendamme). Amateurs B: 1. Ro
bert Sonke (Middelburg), 2. Franklin
Klaasse (Heinkenszand), 3. Adri-Jo van
den Dries ('s-Heerenhoek). Amateurs
40+: 1. Huib Slabbekoorn (Kapelle), 2.
Wim Oosse (Middelburg), 3. Frangoïs
Raeymaekers (B). S/P-categorie: 1.
Daaf van der Maas (Geersdijk), 2. Jan-
Willem van der Hart (Nieuwdorp), 3.
Marlou Eckhardt (Kruiningen).
ÜUiiE
Vlissingen. Zeeuwse competitie.
Hoofdklasse, deel 5. Mannen, 100
school: 1. J. Pater (ZVS) 1,09,93, 2. C.
van Houwelingen (SCH) 1.12,84. 200
vrij: 1. K. Hondsmerk (SCH) 2.00,57, 2.
R. Dellaert (ZVS) 2.10,12. 50 rug: 1. K.
Scholt 0.30,30, 2. R. Visser (STV)
0.31,13. 1500 vrij: 1. N, Kampman
(SCH) 18.19,62, 2. R. van Doeselaar
(ZCK) 19.11,01, 200 wissel: 1. K.
Hondsmerk 2.14,32, 2. K. Scholt 2.24,79.
100 vlinder: 1. N. Tramper (BEV)
1.07,35, 2. R. Dellaert 1.07,48. 4x200
vrij est.: 1. De Schelde 8.45,66, 2. Schel-
destroom 9.19,48, 3. Koewacht
10.06,36. Vrouwen, 100 school: 1. R.
Verplanke (ZVS) 1.18,39, 2. J. Stap
(STV) 1.21,49. 200 vrij: 1. S. Rombout
(ZCK) 2.08,33, 2. C. de Ridder (BRU)
2.10,57. 50 rug: 1. S. Rombout 0.32,25,
2. J. Stap 0.33,80. 1500 vrij: 1. M. Bil
(STV) 17.53,52, 2. J. van Houwelingen
(SCH) 18.40,07. 200 wissel: 1. C. de
Ridder 2.27,33, 2. R. Verplanke 2.35,12.
100 vlinder: 1. S. Rombout 1.04,92, 2.
R. Verplanke 1.10,15. 5x50 vrij est.: 1.
Koewacht 2.31,67, 2. De Bevelanders
2.33,44, 3. De Stormvogel 2.35,04.
Amsterdam. Nationale Speedo
Club Meet. Prestaties Zeeuwse deel
nemers. Jongens, 3x25, 50, 75
school est. min6 en jonger: 14. De
Stormvogel (P. Mol, L. Breel, R. Tax)
2.24,39. 100 vrij min5: 10. Lennard
Breel (STV) 1.14,92, 30. Ozzie Hoogeste-
ger (STV) 1.28,40 3x25, 50, 75 rug
est. min6 en jonger: 16. De Stormvo
gel (L. Kort, S. Bekkers, R. Tax) 2.15,85.
100 wissel min5: 27. Sjakko Bekkers
(STV) 1.36,62, 34. Mees Leijnse (STV)
1.45,04. 3x25, 50, 75 vlinder est.
min6 en jonger: 11De Stormvogel (P.
Mol, L, Breel, R. Tax) 2.10,21. Meisjes,
3x25, 50, 75 school est. min6 en
jonger: 4. De Stormvogel (T. de Wilde,
L. van den Berg, P. Meerman) 2.10,66.
100 wissel min6: 14. Priscilla Meer
man (STV) 1.19,79, 22. Saskia de Haard
(STV) 1.22,70. 100 vrij min5: 18. Yoshi
Corré (STV) 1.17,61, 29. Lois van den
Berg (STV) 1,23,61. 3x25, 50, 75 rug
est. min6 en jonger: 8. De Stormvo
gel (T. de Wilde, Y. Corré, S. de Haard)
2.02,07. 100 wissel min5: 11. Bodine
Corré (STV) 1.26,43, 36. Corline Meul-
meester (STV) 1.37,47. 100 vrij min6:
13. Priscilla Meerman 1.10,03, 35. Ma-
rouscha Meerman (STV) 1,22,58. 3x25,
50, 75 vlinder est. min6 en jonger:
7, De Stormvogel (E. de Haard, B. Cor
ré, S. de Haard) 2.00,22. Mixed, 4x25
vrij est. min3 en 4: 2. De Stormvogel
(T. van Dort, P. Mol, T. de Wilde, L.
Kort) 1.04,87, 10. De Stormvogel (E. de
Haard, W. Stap, S. Leenheer, A. Breel)
1.11,73.
en Fledderus (71. Cornelisse)' V-»,
Laak (71. Buijs) en Nevlanri P
Ajax - PSV O-O. Scheidsrechter: Haver
kort. Toeschouwers: 50.000. Gele kaart:
Juanfran (Ajax), Alex, Koné (PSV).
Ajax: Stekelenburg; Trabelsi, Maduro,
Vermaelen en Juanfran; Pienaar (81.
Sarpong), Lindenbergh en Ema-
nuelson; Rosales, Huntelaar en Rosen
berg (75. Babel).
PSV: Gomes; Lamey, Alex, Addo en
Ball; Culina, Simons en Cocu; Farfan,
Vennegoor of Hesselink en Koné.
Feyenoord - RKC Waalwijk 1-1 (1-0).
34. Van Diemen 1-0 (eigen doelpunt),
86. Berger 1-1. Scheidsrechter: Tem
mink. Toeschouwers: 44.000. Gele
kaart: Vlaar (Feyenoord).
Feyenoord: Aerts; Collen, Vlaar, Bahia
en Bosschaart (87. Van Hooijdonk);
Hofs (71. Boussaboun), Greene en De
Guzman; Castelen, Kuijt en Kalou.
RKC Waalwijk: Rob van Dijk; Van Die-
men, Bakens, Keiler (85. Barto) en Fung
a Wing (24. Mulder); Zuiverloon, Fuchs
(58. Berger) en Mathijssen; Krohn-De-
hli, Lurling en Dominique van Dijk.
FC Utrecht - SC Heerenveen 2-0
(O-O). 68. Nelisse 1-0, 90. Fortuné 2-0.
Scheidsrechter: Jol. Toeschouwers:
20.000. Gele kaart: Van Buuren (FC
Utrecht), Bosvelt, Yildirim, Bruggink
(SC Heerenveen).
FC Utrecht: Terol; Van Buuren, Keiler,
Broerse en Somers; De Jong, Caluwé
(62. Douglas) en Kruys (90. Van Steen-
sel); Ramzi, Nelisse (87. Fortuné) en
Van den Bergh.
SC Heerenveen: Vandenbussche;
Seip, Hansson, Breuer en Jeroen Drost;
Bosvelt, Nörregaard (59. Tarvajarvi) en
Pranjic; Yildirim (79. Prager), Bruggink
en Nilsson.
Vitesse - RBC Roosendaal 5-1 (2-0).
5. Junker 1-0, 8. Knol 2-0, 59. Hersi 3-0,
60. Knopper 4-0, 78. Kpaka 4-1, 80.
Benson 5-1. Scheidsrechter: Kuipers.
Toeschouwers 19.725. Gele kaart: Sillah
(RBC Roosendaal).
Vitesse: Wapenaar; Verhaegh, Knol,
Dingsdag en Swerts (70. Benson); Yaku-
bu (18. Kaya), Knopper en Janssen; Her-
si, Junker (85. Rojer) en Frankel.
RBC Roosendaal: Volders; Lammens,
Loran, Roumani en Fleur; Marcelino
(46. Elkhattabi), Daelemans, Smolders
en Sillah (76. Makhout); Vos (68. Paap)
en Kpaka.
Willem II - AZ 1-3 (1-1). 5. Medunjanin
0-1, 16. Redan 1-1, 59. Steinsson 1-2,
87. Huysegems 1-3. Scheidsrechter:
Van Sichem. Toeschouwers: 12.200. Ge
le kaart: Valencia, Victoria (Willem II),
De Cler (AZ).
Willem II: Peersman; Wau, Van der
Struijk, Victoria en Valencia; Agustien,
Ekotto, Hadouir (78. Bobson) en Keenan
(78. Kerekes); Dembele en Redan.
AZ: Timmer; Steinsson, Opdam, Mathij-
sen en De Cler; Landzaat, Medunjanin
(55. Van Galen) en Schaars (52. De
Zeeuw); Meerdink, Koevermans (70.
Huysegems) en Perez.
NEC - Heracles Almelo 2-0 (1-0). 4.
Denneboom 1-0, 56. Jones 2-0. Scheids
rechter: Van Egmond. Toeschouwers:
11.800. Gele kaart: Nurmela (Heracles
Almelo).
NEC: Van Emmerik; Wïelaert, Wisger-
hof, Olsson en Leiwakabessy; Barreto
(88. Takak), Boutahar en Jones (67.
Worm); Denneboom (86. Grot), Niedzie-
lan en Tininho.
Heracles Almelo: Pieckenhagen; Jan
sen, Hoogma (38. Smit), Reekers en
Looms; Höcher, Quansah en De Vries
(70. Hirayama); Nurmela, Tamerus en
Sluijter (90. Weenk).
Roda JC - Sparta Rotterdam 1-1
(O-O). 57. Cziommer 1-0, 64. Gudde 1-1.
Scheidsrechter: Gumienny (Bel). Rode
kaart: 47. Schenkel (Sparta/2xgeel). Ge
le kaart: Van Dijk en Cziommer (Roda
JC) en Van der Bergh (Sparta). Toe
schouwers: 11.800.
Roda JC: Kujovic; Saeijs, Kah, Voigt
(55.. Cristiano) en Lachambre; Cziom
mer, Vieelich, Van Dijk en Bodor; Oper
en Sergio.
Sparta Rotterdam: Ponk; De Fauw,
Schenkel, Olfers en Polak; Obodai, Kai-
ta, Van der Bergh en Bouaouzan (92,
Cvetkov), Emnes (52. Gudde) en Rose.
ADO Den Haag - FC Groningen 2-1
(1-1). 15. Nevland 0-1, 23. Mols 1-1, 66.
Bodde 2-1 (strafschop). Scheidsrechter:
Wiedemeijer. Toeschouwers: 6546.
ADO Den Haag: Drobny; Bakkati,
Grujic, Saavedra en El-Akchaoui; De
Graaf, Jungschlager (46. Bodde) en Rza-
sa; Elia, Mols (76. Rankovic) en Kolkka
(61. Roiha).
FC Groningen: Roorda; Matthijs, Lui-
rink. Van der Linden en Florén; Lind-
gren, Seedorf (68. Salmon), Levtsjenko
BUITENLANDS VOETBAL
BELGIE
RC Genk - Germinal B 1-0, Lierse - Gent
1-3, Moeskroen - Cercle B 6-0, Beveren -
Westerlo 3-1, Brugge - Charleroi 2-1, FC-
BKussels - LaLouviere 0-0, Roeselare -
Z-Waregem 0-3, Lokeren - Standard L
0-0.
Stand: Anderlecht 26-52, Standard L
26-51, Brugge 26-50, Z-Waregem 26-47,
RC Genk 26-44, Gent 26-41, Lokeren
26-39, Westerlo 26-38, FCBrussels
26-34, Charleroi 26-34, Roeselare 26-32,
Germinal B 26-29, Moeskroen 26-28,
Cercle B 26-27, St.Truiden 26-26, Beve
ren 26-24, LaLouviere 26-23, Lierse
26-22.
DUITSLAND
Bremen - Hertha BSC 0-3, Bielefeld - Le-
verkusen 1-0, Mainz 05 - Borussia M
3-0, Stuttgart - Dortmund 0-0, Wolfs
burg - Bayern M. 0-0, Duisburg - Han-
nover96 0-0, FC Koln - Nurnberg 3-4,
Schalke 04 - Frankfurt 2-0, HSV - Kaiser-
sl. 3-0.
Stand: Bayern M. 25-59, HSV 25-53,
Schalke 04 25-51, Bremen 25-50, Stutt
gart 25-35, Hertha BSC 25-33, Borussia
M 25-33, Leverkusen 25-32, Han-
nover96 25-31, Dortmund 25-31, Biele
feld 25-30, Nurnberg 25-27, Wolfsburg
25-27, Frankfurt 25-26, Mainz 05 25-24,
Kaisersl. 25-24, Duisburg 25-21, FC Koln
25-18.
ENGELAND
Birmingham - West Brom 1-1, Chelsea -
Tottenham 2-1, Bolton - West Ham 4-1,
Everton - Fulham 3-1, Portsmouth -
Man. City 2-1, Sunderland - Wigan Athl
0-1, Blackburn - Aston V. 2-0, Man.Uni
ted - Newcastle 2-0, Charlton - Midd-
lesb. 2-1, Arsenal - Liverpool 2-1.
Stand: Chelsea 29-75, Man.United
28-60, Liverpool 29-55, Tottenham
29-49, Arsenal 29-47, Blackburn 29-46,
Bolton 27-45, Wigan Athl 29-43, West
Ham 28-42, Man. City 29-40, Everton
29-40, Newcastle 29-39, Charlton 29-39,
Middlesb. 28-34, Aston V. 29-34, Ful
ham 29-32, West Brom 29-27, Birming
ham 28-24, Portsmouth 29-21, Sunder
land 29-10.
FRANKRIJK
Nancy - Paris SG 1-1, Auxerre - Nice
2-0, Bordeaux - Toulouse 2-0, Lens -
Troyes 1-0, Lyon - Metz 4-0, Monaco -
Sochaux 4-1, Rennes - Ajaccio 3-0, Nan
tes - Lille 1-1, Strasbourg - Le Mans 1-2,
Marseille - St.Etienne 2-0.
Stand: Lyon 29-65, Bordeaux 29-56, Lil
le 30-51Auxerre 30-50, Marseille 30-47,
Lens 30-45, Le Mans 30-45, Rennes
30-44, Paris SG 30-43, Nancy 30-41, Mo
naco 29-40, Nice 30-40, St.Etienne
30-40, Nantes 30-36, Toulouse 30-35,
Sochaux 29-33, Troyes 30-28, Stras
bourg 30-23, Metz 30-23, Ajaccio 30-21
ITALIË
Siena - Treviso 1-0, Inter - Sampdoria
1-0, Empoli - Chievo 2-1, Cagliari - Fio-
rentina gestaakt bij 0-0-stand, Messina -
PSV
Feyenoord
AZ
Ajax
FC Utrecht
Groningen
Heerenveen
NEC
FC Twente
RKC
Vitesse
Roda JC
NAC
Sparta 28
ADO Den Haag 28
Heracles 28
Willem II 28
RBC 28
28 22
28 19
28 19
28 15
5 61 6
8 50 5
28 13 7-
28 13 5 10 44 I
28 M 7 9 43 I
28 12 6 1Ü 42 25.
28 12 5 11 41 3).
28 6 11 39
28 11 3 14 36 41.
28 11 3 14 36 ij.
7 7 14 28 34-
7 7 14 28 23.
8 8 17 27 30.
7 6 15 27 25.
5 5 18 20
1 5 22 8 18.
Programma, 17-03: NAC -
18-03: PSV-NEC, ADO DenHaagl
da JC, Heerenveen - RKC Waalwijk H>Jnl
acles Almelo - Willem II; 19-03:4?
Feyenoord, Groningen - Ajax, va
Roosendaal - Twente, Sparta - Utreft l
Eerste divisie, 13-03: Fortuna Site ill
- Dordrecht, TOP Oss - Zwolle
mond Sport - MVV, CambuurLe^-J S"
den - Volendam, StormvogelyTeliia
Eindhoven, Go Ahead Eagles fe
Bosch, Omniworld - Haarlem, AGOW.
Excelsior, WV - Veendam, Emm»
Graafschap; 17-03: Eindhoven - VW
Zwolle - AGOW, MVV - Omnium
Veendam - Fortuna Sittard, Excels®
Go Ahead Eagles, Dordrecht-Ca
Leeuwarden, Haarlem - TOP Oss,
dam - Emmen, Den Bosch - St"®
vogels/Telstar, Graafschap - Helnwi
Sport,
Eredivisie
Huntelaar
Arveladze
Kuijt
Farfan
Kalou
Rosenberg
Hoogendorp
Koné
Perez
N'Kufo
Vennegoor
Niedzielan
Amoah
Landzaat
Nelisse
Hersi
Eerste divisie
Powel
Van Dijk
Kolk
Mourad
Taiwo
Bruin
Ars
Holman
Brncic
Calabro
Lopes
Slory
Mihci
Kolder
Gonzalo
H'veen/Ajax
AZ i
Feyenoord
PSV
Feyenoord
Ajax
RKC
Roda JG/PSV
Den Bosch
Emmen
Zwolle
Emmen
Fortuna S,
Stormv./T.
Omniworld
Excelsior
MW
Helmond Sp.
Dordrecht
Excelsior
OmniJBosch
Veendam
AGOW
EsnannnHHEi
01
FC Twente-NAC Breda
X
02
ADO Den Haag-FC Groningen
03
Roda JC-Sparta R'dam
04
Ajax-PSV
05
NEC-Heracles
06
FC Utrecht-Heerenveen
07
Feyenoord-RKC Waalwijk
08
Vitesse-RBC R'daal
09
Willem ll-AZ
10
FC Den Bosch-Exeelsior
11
FC Eindhoven-G.A.Eagles
12
Haarlem-Helmond Sp.
13
MVV-Emmen
Winnende rijtje: 1, 1,3, 3,1,1,3,1,2
2,1, 2, 2..
Lotto: 2, 6, 11, 22, 39, 44, bi
14, kleur blauw. Euroloterïj: 19401:
Lucky Day: 1, 4, 9, 15, 17, 20, 23,21
29, 33, 34, 38, 39, 42, 51, 52, 57,61,61
68. Onder voorbehoud van typefouten
Lecce 2-1, Parma - Livorno 2-1, Lane
Reggina 3-1, Ascoli - Roma 3-2, Pal»
mo - Udinese 2-0, JuventUs - AC Mils
0-0.
Stand: Juventus 29-74, AC Hft'
29-64, Inter 29-62, Fiorentina 28-56, Rfr
ma 29-55, Livorno 29-44, Lazio 29-42
Chievo 29-41, Sampdoria 29-37, Pals-
mo 29-37,' Ascoli 29-36, Siena 29-35, Psi-
ma 29-32, Reggina 29-31, Udin«
29-28, Cagliari 28-27, Messina 29-2?.
Empoli 29-26, Lecce 29-18, TreviSj
29-15.
PORTUGAL
Academica - Penafiel 1-0, G. Vicenlu-
Leiria 1-2, Maritimo - Rio Ave 0-0,Spoi
ling - Boavista 1-0, Nacional - EslrJi
Am 1-2, Ferreira - Guimaraes 1-1, Be#
ca - NavaJ 0-0. J
Stand: Porto 26-57, Sporting 26-5.il
Benfica 26-50, Braga 25-48, Boavistj
26-45, Nacional 26-43, Setubal 26-33
Leiria 26-35, Academica 26-32, Mant
mo 26-31, Estrela Am 26-30, Rio Ava
26-30, Belenenses 25-28, Naval 26-28
Guimaraes 26-28, Ferreira 26-28, G. Vi
cente 26-27, Penafiel 26-12.
SCHOTLAND
Dundee Utd - Livingston 3-1Dunferml
- Aberdeen 1-0, Inverness - Hearts 04,
Motherwell - Falkirk 3-1, Rangers - K»
marnock 4-0, Hibernian -Celtic 1-2.
Stand: Celtic 29-73, Hearts 29-58, Ran
gers 29-52, Hibernian 29-48, KiimarnoB
29-47, Inverness 29-40, Motherwen
29-39, Aberdeen 29-38, Dundee U"
30-31, Dunferml. 30-22,. Falkirk29-21,u-
vingston 29-12.
SPANJE
Espanyol - Celta 2-0, Deportivo - Socio-
dad 0-1, Valencia - R. Madrid 0-0, Bilbao
- Cadiz 1-0, Betis - Malaga 1-1, Zarago-
- Getafe 1-2, Alaves - Sevilla 2-1, Ma le
ca - Villarreal 1-1, At. Madrid - Santan
der 2-1Osasuna - Barcelona 2-1.
Stand: Barcelona 27-61, R.
27-52, Valencia 27-52, Osasuna 2/-«,
Celta 27-45, Sevilla 27-44, Vi[l,a«|
27-43, At. Madrid 27-41, Depo'W
27-40, Getafe 27-37, Zaragoza-27-30,
panyol 27-30, Santander 27-29, So*
dad 27-28, Mallorca 27-27, Bilbao 2WP-
Alaves 27-26, Betis 27-26, Cadiz 27-»
Malaga 27-22.
TURKIJE n,
Genclerb. - Gaziantep. 3-1, 8izasP\,
Ankaragucu 1-0, Fenerbahce -wny
por 5-0, Denizlisp. - Sivasspor 4-0,
raspor - Kayserisp. 1-3, Diyarbakir- ma
la'tya 3-2, Samsun - Besiktas 1-3,
zon - Galatasar. 1-1.
Stand: Fenerbahce 24-56, Gajal
24-56, Kayserisp. 24-43, Besiktas 2+e
Genclerb. 24-38, Trabzon 24 37 g
spor 24-31, Erciyes 24-31. Mam as
24-30, Konyaspor 23-28, Ankaraguo
24-27, Denizlisp. 24-27, Rizespor 24-
Ankaraspor 24-25, Gaziantep-
Diyarbakir 23-22, Samsun 24-20, Mala
tya 24-20.