Breskens niet lastig voor leider PZC Kristof Rul kan weer winnen Leonhart zorgt bij HVV'24 voor binnenbrandjes Verlies voor Hulsterloo-vrouwen Korfballers BKC sluiten sterk af De Schelde zakt nog verder weg Axel overleeft met de grootste moeite LdELBURG - Het waren Z tien zware minuten die S en trainer Erik Rijckaert is,eren in Middelburg voor hun foa kregen in de wedstrijd te- r23 Vlissingen maakt weinig indruk, maar blijft titelkandidaat na 0-1-zege Erik Cappon snelste bij Master Terneuzen Al steviger onderaan Tern Boys verliest van koploper Terneuzen Cl te zwak voor RKC Terneuzen Dl buigt diep voor PSV Jong-talbon. ..naar na veel spanning,in de zes- ii honderd seconden extra tijd van a, de arbiter, bleef de 1-0-voor- t sprong voor de Axelaars op het maandag 13 maart 2006 scorebord. Vanaf de start was Axel de meest aanvallende ploeg, maar veel scoringskansen leverde het aanvankelijk niet op. Jong Ambon stelde er aan vankelijk ook al bar weinig te genover. Alleen Levi Waisapy maakte het de Axelse defensie af en toe moeilijk. Hij vond meestal een overmacht van oran jehemden tegenover zich. Na de rust pakte Axel de zaken energieker aan. Dat leidde in de 53e minuut tot een prima combi natie die via Kenneth Okorley, Randy Zandstra en Siem Gans liep en resulteerde in een vrije schietkans voor Omar Malagic. Met een harde, droge knal in de bovenhoek bracht hij Axel op voorsprong (0-1). De Axelaars leken daarna op weg naar een veilige voor sprong, maar Siem Gans zag een schot gestopt door de doel man van de thuisclub en Randy Zandstra miste kinderlijk toen hij oog-in-oog met Rijkeboer kwam te staan. Op het eind van de wedstrijd verloor Axel plotseling de greep op de tegenstander. De rust ver dween, niets lukte meer en Jong Ambon rook mogelijkheden. De thuisclub had echter geen geluk. Zo zwijnde Axel in de 92e mi nuut bij een inzet van Giovanny Wattel, die de paal trof. Minuten lang lag Axel in die slotfase op de pijnbank, maar wonder boven wonder overleef de het elftal de stormloop van Jong Ambon. „Voor de competitie is het leuk, het blijft in elk geval span nend", stelde trainer Eric Rijckaert vast. Axel krijgt vol gende week koploper HW'24 op bezoek. rfnnr Peter van Kouteren BRESKENS - Het gebeurde in de toegevoegde tijd van de wed- strijd tussen Breskens en Vlissin- m en was illustratief voor de onmacht van het op promotie azende Vlissingen. Denny ter Sieege schoot een vrije trap als Kn terugspeelbal in. waarna niet veel later Jerome Riverola bij een poging een hoekschop te nemen tegen de cornervlag trap- Vlissingen wekte over negentig minuten gezien geen moment de indruk voor het kampioenschap ;egaan, maar mocht niet moppe ren dat het in Breskens een zeer povere opponent trof. Mervin Niemantsverdriet mikte al.vroeg in de wedstrijd raak en troonde zichzelf met zijn twaalf de competitietreffer tot match- winnaar (0-1). DevanRBC gekomen jonge aan valler besliste met zijn doelpunt een wedstrijd die eigenlijk geen winnaar verdiende. Breskens te gen Vlissingen was op papier een wedstrijd tussen een degra- datiekandidaat en een titelpre- iendent, maar van enig klasse- rerschil was eigenlijk geen spra- Yoorsprong Vlissingen kwam weliswaar na ruim een kwartier met de naar later bleek enige treffer op voor sprong, maar kon daarna amper meer een stempel op de wed strijd drukken. Ook niet nadat aan de kant van Breskens Elmar Lauret en Serge Nöthen nog voor de rust met een blessure het veld hadden verlaten. Vlis- de competitie tot een fikse af- singers in Breskens een paar punten de gelijkmaker in de singen begon slap aan de onder- straffing voor Breskens had ge- spaarzame kansjes kregen, bleef lucht hangen. Zo stichtte Iliaz linge confrontatie, die eerder in resulteerd (6-0). Hoewel de Vlis- bij het uitblijven van meer doel- Yavuz voor de thuisclub kort na Breskens-speler Ilyas Yavuz haalt uit voor een schot in de wedstrijd tegen Vlissingen. foto Peter Nicolai de rust gevaar, toen hij in de Vlissingse defensie de opbouw verstoorde. De jonge spits zocht de achterlijn, maar legde de bal net iets te ver achter de meege- snelde Gino Vink terug. Vink had daardoor te veel tijd nodig om de bal te controleren en stuit te in de afwerking op een Wal- chers been. Vier minuten voor tijd nam Ar no Zwegers een bal in het straf schopgebied met links op zijn schoen. Doelman El Bekkaoui redde met een knappe voetre flex. Gewaarschuwd Het waren de beste mogelijkhe den voor de hard werkende thuisploeg tegen een elftal, dat gewaarschuwd had moeten zijn door de zeperd tegen Patrijzen. In de jacht op promotie heeft Vlissingen van de titelkandida ten niet direct het lastigste pro gramma. Maar ploegen, die het' vooral van inzet moeten hebben en min der op voetballend vermogen kunnen tereh, zouden voor Vlis singen in deze fase van de com petitie nog wel eens de moeilijk ste opponenten kunnen zijn. Breskens-Vlissingen 0-1 (0-1). 18. Mervin Niemantsverdriet 0-1. Scheidsrechter: R. Oosterom (Eind hoven). Gele kaart: Jordy Verspril le (Breskens). Aantal toeschou wers: 100. Breskens: Roy Sallet; Jordy Vers prille, Serge Laprade, Serge Nöthen (41. Johnny de Jaeger), Mi chel Cocquit; Arno Zwegers. Gino Vink, Alexander Oosterlee, Maikel Verschorre (78. Joey van de Velde); Iliaz Yavuz, Elmar Lauret (30. Rens Gielleit). doorJurgen Naeve HULST - Het pad naar zijn tweede titel als hoofdtrainer van een Zeeuws-Vlaamse vereni- is geplaveid met binnen- en soms ook stevige woordenwisselingen. Michel Leonhart, trainer van HW'24, zag zijn ploeg gisteren 2-1 winnen van Aarden en daarmee een nieuwe stap Zetten op weg naar het kam- Toch was Leonhart niet echt ver- 1 over wat er om hem heen gebeurde. Zo maakte hij, onmid dellijk nadat invaller Ruben van der Hoeven voor 2-1 had ge zorgd, een gebaar richting tribu ne dat aan duidelijkheid weinig tewensen overliet. Het was ook duidelijk voor wie het bestemd was: voor Carlo Blommaert, hoofd technische zaken van de vciciugmg. Leonhart had zich geirriteerd aan een opmerking van Blom hert die duidelijk hoorbaar •an de tribune rolde toen Jaimy de Visser gewisseld werd voor Van der Hoeven: Dat gebeurde °P een moment dat verdediger Davy Kerstens aan een blessure werd behandeld. Niet mee bemoeien -Wacht nou met wisselen!", slonk het. Leonhart hoorde het teg het advies in de wind. isselde zowel De Visser als d? geblesseerde Kerstens. Leon- ™rt: „Je denkt toch niet dat ik Jaimy de Visser op de positie jan rechtsback laat spelen? waar bemoeien ze zich mee? Uit gerekend leden van het bestuur ea de sponsorcommissie leveren hritiek op mijn beleid. Dat staat Je tegen. Carlo Blommaert (hoofd technische zaken) moet tijdens de wedstrijd niet ®et mijn coaching bemoeien et tactische gedeelte is zijn ^k, vindt Leonhart. „HW'24 2nu eindelijk met eigen jeugd Jezig, de titel is bijna binnnen. e zouden hier op de tribune achterover moeten leunen. En wat krijg je als waardering? .jwnentaar. Schandalig vind -'hei. Ik voel me in mijn hemd gezet." Voorzitter Gerard van de Voor- geageerde gelaten op het voor val. „Michel en Carlo hebben al lebei een impulsief karakter. Dat botst. Ook hier komen we wel uit." Het akkefietje met het bestuur was niet de enige woordenwisse ling die Leonhart gistermiddag had. Op weg naar de kleedka mers ging hij in discussie met Aardenburg-trainer Robby de Muynck. De Muynck werd door Leonhart verweten dat hij HW'24 gele kaarten probeerde aan te smeren. „Daarvan moet hij me niet betichten, Dat heb ik hem duidelijk gemaakt. Zo zit ik niet in elkaar. Iedereen die me kent, weet dat", aldus De Muynck. Geen glans De negende overwinning op rij van HW'24 was er één zonder glans. De thuisploeg begon sterk, kwam door Evert van de Berg snel op voorsprong, maar zakte daarna ver weg. Beide ploegen maakten er een romme lige eerste helft van. Na de hervatting kwam Aarden burg langszij door een vrije trap van Martin van Vooren. HW'24 bleef echter de gevaarlijkste ploeg. Het kreeg diverse kansen op 2-1. Het was uiteindelijk in valler Ruben van der Hoeven die tien minuten voor tijd de winnende goal maakte. Topsco rer Jari Vyaene liep tegen een ge le kaart aan. Daradoor mist hij de kraker tegen Axel, komend weekend. HVV'24-Aardenburg 2-1 (1-0). 3. Evert van de Berg 1-0, 49. Martin van Vooren 1-1, 79. Ruben van der Hoeven 2-1. Scheidsrechter: T. Pat ty ('s-Heerenhoek). Gele kaan: Ja ri Vyaene, Dennis Rodrigo (HW'24), Jurgen Hooreweghe (Aardenburg). Aantal toeschou wers: 225. HW'24: Tim Sierse77ia; Davy Ker stens (66. Job Inghels), Robin Mac- Taggart, Maarten Scheerders, Wan nes Daneel; Evert van de Berg, Bertje Lecluse, Kieran O'Shea, Jaimy de Visser (66. Ruben van der Hoeven); Koen de Bliek (55. Den nis Rodrigo), Jari Vyaene. Aardenburg: Emanuel Marechal; Jurgen Hooreweghe, Marco de Croock (86. Bert, de Bruyckere), Steve van Hulle, Re/nco Dhondt; John Paridean (73. Kevin Henry), Sander de Bart, Michiel Leyte (86. Angelo Wieme), Martin van Vooren; Jelle de Vreeze, Arjan Quaak. De Belg Kristof Rul (rechts) begon al snel in de trimloop aan een solo en won onbedreigd in Axel. foto Camile Schelstraete door Wim de Vos AXEL - Eindelijk stond hij weer eens op de hoogste trede van het podium. Voorgaande jaren kende Kristof Rul uit het Belgische Merelbeke een periode waarin hij onver slaanbaar was in de Zeeuws-Vlaamse trim- lopen. Dit jaar was hij er nog niet in ge slaagd een wedstrijd in deze regio te win- In de Omloop van Axel, over de afstand van een halve marathon, doorbrak hij die nega tieve spiraal en was hij de alleenheerser. Bijna de hele wedstrijd liep Rul aan de lei ding, met overmacht zette hij de wedstrijd naar zijn hand. Toch was de B.elg niet helemaal tevreden. „Ik was weggegaan op een schema dat een eindtijd moest geven rond de één uur en twaalf minuten. Dat bleek tijdens de wed strijd niet mogelijk door de harde wind en de lage temper-a tuur." Bovendien moest Rul op de eerste twee kilo meter na alles alleen lopen. „Daardoor moest ik inleveren op mijn schema", besefte hij. Zijn eindtijd was nu 1.14.18. De atleet uit Merelbeke is in voorbereiding op de Utrechtse marathon, die op tweede paasdag wordt gelopen. Daar hoopt Rul een tijd te lopen rond de 2.34. „Daarom was de ze wedstrijd een test", zei hij na de wed strijd in Axel. „Als ik op 1.12 was uitgeko men, dan zit die tijd van 2.34 op de hele ma rathon er in. Twee maal de tijd van een hal ve marathon en daar een minuut of tien bij tellen, dat is reëel voor een schema op de ma rathon. Maar goed, in Utrecht zijn de om standigheden wellicht beter dan dat ze hier vandaag waren." Kristof Rul had een afspraak met Bart de Grove om de wedstrijd samen te lopen. De andere Belg kon het hoge tempo evenwel slechts twee kilometer volgen. „Hij liep twee tot drie seconden per kilometer sneller dan ik", excuseerde De Grove zich. De Gro ve slaagde er wel in oni tweede te blijven. Hij finishte op een achterstand van ruim één minuut. Fons Warrens uit Kloosterzan- de was met een zesde plaats de best geklas seerde Zeeuws-Vlaming. Bij de vrouwen was de Belgische Sofie Claus de sterkste. Op de zeven kilometer zorgde Jan-Willem Bakker uit Axel voor een verrassing. Samen met zijn concurrent Jan Santens uit Destel- bergen vocht hij een lange sprint uit, die hem de overwinning bracht. door Peter Snelders TERNEUZEN - Van het ge plande voetbalprogramma voor de vrouwen kwam dit weekein de niet veel terecht. Alleen Hul sterloo kwam in actie in de vijf de klasse. De ploeg verloor op ei gen veld met 2-3 van NSV. Terneuzen ging zondag al voor acht uur op pad naar Tilburg om tegen Noad te spelen. Het veld bleek echter keihard bevro ren te zijn. Na een valpartij en de nodige schaafwonden werd in overleg met de scheidsrechter besloten om niet verder te spe len. Zo duurde het optreden van Terneuzen maar enkele minu ten. Hulsterloo-NSV 2-3. Hulsterloo verloor het duel door een bar slechte eerste helft. De thuis ploeg bleek nog niet bij de les en liet het gretige NSV ontsnappen naar 0-3. WESTENSCHOUWEN - Jawas Bouazzoui heeft voor de tweede opeenvolgende keer de Pannekoekloop in Westen- schouwen op zijn naam geschreven. De atleet van Rotter dam Atletiek was over vijftien kilometer de snelste in een tijd van 54 minuten en elf seconden. Zijn clubgenoot Hans van Beek moest pas in de laatste fase van de wed strijd lossen en finishte op de tweede plaats. Erik Cappon van De Wielingen liep in het begin mee in een groep die kort achter de koplopers liep. Hij raakte la ter wat verder achterop, maar werd toch nog zevende en snelste bij de Masters H40. TERNEUZEN - De A-junioren van Terneuzen konden cle strijd om lijfsbehoud geen nieuwe wending geven. De ploeg van trainer Stefan Dobbelaar, de opvolger van de onlangs opgestapte Omer Kilinc, verloor op eigen veld met 3-1 van Halsteren. Kansen kreeg Terneuzen tegen de nummer acht van de ranglijst genoeg, maar niet voor het eerst dit seizoen mankeerde het aan de afwerking. Halver wege de eerste helft nam Halsteren een voorsprong. En- gun Cogiircü bracht de stand weer in evenwicht. Diep in de tweede helft zorgde Halsteren met twee goals binnen vijf minuten voor de beslissing in de wedstrijd: 1-3. ETTEN-LEUR - Voor de A-junioren van Temeuzense Boys kwam er een eind aan een ongeslagen reeks van vijf wedstrijden en dertien punten. In de uitwedstrijd tegen koploper, Internos bleven de Zeeuws-Vlamingen lang op de been. Het werd uiteindelijk toch nog een nederlaag met ruim verschil: 4-1. Joelson Texeira bracht de hoofd klasser na een kwartier spelen nog wel op 0-1, maar op slag van rust herstelde Internos het evenwicht. Halverwe ge de tweede helft werd het vervolgens 2-1, waarna de thuisclub in de slotfase de zege met nog eens twee doel punten van de nodige glans voorzag. TERNEUZEN - De C-junioren van Terneuzen liepen weer tegen een nederlaag op, maar mochten uit tegen RKC Waalwijk met opgeheven hoofd het veld verlaten. Voor eigen publiek werd het verlies tegen de onbetwiste nummer één beperkt tot 0-3. Pas kort voor de rust konden de bezoekers een voorsprong nemen. Daarna werd het in de tweede helft nog 0-2 en 0-3. TERNEUZEN - De verwachtingen waren vooraf al niet hooggespannen en dat was maar goed ook. Voor zover de D-pupillen van Terneuzen tegen PSV al enige illusie mochten koesteren, werd die in de thuiswedstrijd tegen de befaamde tegenstander volledig aan flarden gescho ten. Het werd 0-13 na een 0-5 ruststand, in een wedstrijd die volledig gedomineerd werd door de nog altijd ongesla gen koploper. Terneuzen schiep zich niet één kans en moest voortdurend alle zeilen bijzetten om de tegenstan der enigszins partij te bieden. Dat laatste kon PSV er niet van weerhouden om het doelsaldo na 18 wedstrijden op 123-10 te brengen. door Jan Roovers BRESKENS - De korfballers van BKC sloten zaterdag in de vierde klasse de zaalcompetitie af met een overwinning. In Hel- levoetsluits werd met 15-13 van kampioen 't Capproen gewon- De thuisploeg was daar niet blij mee. In een goed bezette sport hal wilde 't Capproen voor ei gen publiek het kampioenschap nog iets meer glans geven. De bliksemstart, die al vroeg 4-1 op het scorebord zette, wees in die richting, maar schudde de bezoe kers ook meteen wakker. Dat BKC, na een periode van kom mer en kwel, veroorzaakt door blessures, studie en zwanger schappen, de laatste weken de weg terug heeft gevonden, bleek ook in deze wedstrijd. In een lan ge demarrage daverde het acht- tal van coach Wim Vooriieveld van 4-1 achter naar een. 8-4-voorsprong. De titelhouder kon pas na 6-9 en 10-12 in de slotfase de aan sluiting maken, maar na 12-12 had BKC nog voldoende lucht voor een eindsprint. Scores BKC: Wietse Roest 7, Michiel Roest 4, Marty de Vilder 2, Nütasja Boone en Sandra de Reu Na de rust opende Hulsterloo veel beter. Het duurde alleen tot een kwartier voor tijd voordat de eerste treffer viel. Cathalijne Meeusen-Broos scoorde. Daarna" drong Hulsterloo nog feller aan, maar pas in de laatste minuut maakte Ellen van de Perre uit een vrije trap de 2-3. door Ko Mechielsen TERNEUZEN - De poloploeg van De Schelde bezet na de ver loren wedstrijd tegen EZPC (6-10) de laatste plaats op de ranglijst in de tweede klasse. De vrouwen van de Terneuzense club boekten een kleine zege. De mannen kwamen in hun wed strijd maar moeizaam op gang met scoren. Beiden ploegen wil den het spel niet maken, waar door er weinig tempo in de wed strijd zat. De Schelde had ook nog de pech dat coach Cees Rijn hout door ziekte niet aan de kant zat. De ploeg was ook in de tweede periode (bij 1-1) nog altijd niet vooruit te branden en sprong daarna ook weer slordig met de kansen om. EZPC liep uit naar 5-1 en speelde de wedstrijd daar na rustig uit. Toch kwam De Schelde nog even terug naar 5-7. De drie laat ste goals waren weer voor de te genstander. Scores De Schelde: Cees van Hou- weliongen 3, Bas Wesdorp 2 en Jel- ko Sweegers 1. De Schelde 2 speelde tegen SBC2000 2 met een gehavend team een aardige wedstrijd, maar bleef heel de partij door net een paar treffers achter lo pen. Kort voor de laatste perio de waren er bij 7-8 even kansen, het eindschot was voor SBC2000 (8-11). Scores De Schelde: Leander.Klan- derman 4, Martijn Buijze, Jean Jack van de Vijver, Jeroen Kamp en Yannick Vastenhout allen 1. De Bruinvis-ZVDO'74 3-5. De mannen van De Bruinvis had den een slechte start, kwamen met 3-0 achter en haalden daar na wel weer goed op tot 3-2. De laatste periode was weer voor de opponent, die naar een 5-3-zege uitliep. Scores De Bruinvis: Bart Engels, Jan Willem Ramondt en Gert Jan Ramondt allen 1 Vrouwen Het vrouwenteam van De Schel de hield de spanning er tot het einde in tegen Argo. Het was een aardige wedstrijd, waarin de Terneuzense vrouwen in de eerste periode een 2-1-voor- sprong namen. Argo kwam daar na beter in de wedstrijd en kwam in de tweede periode op gelijk hoogte. De Schelde sprong in die fase te slordig met de kansen om en zag Argo zelfs voorbij komen. Even leek de wedstrijd verloren te gaan, maar uit een overwicht haalden de Zeeuws-Vlaamse vrouwen het optimale rendement (4-3). Scores De Schelde: Suzanne Tang- he 2, Jessinca Koster en Astrid Se- gers 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 45