PZC Hoek jaagt publiek naar huis Kloetinge moet opnieuw slikken De Meeuwen buigt achterstand om Serooskerke verliest koploper uit het zicht ,21 Thuiswedstrijd tegen Rijnsburgse Boys al na één helft gespeeld: 0-3 Punt in mindering amateurs Ajax Noad'67 staat nu boven de streep Oostkapelle mist een type Bos RCS neemt koppositie over Wijzigingen in selectie bij Kloetinge fomutttnmtt I mms maandag 13 maart 2006 idoorFritiBakker HOEK - Joh» Bravenboer trok de pet nog eens diep over zijn oren en daalde van de akelig le getribune van Hoek af. Ver weg van de bijtende kou en het bar slechte voetbal trok de nieuwe, maar tijdelijke leider een conclu de cr niet om loog: „Wat een drama." Voor eigen publiek Ld Hoek, dat steeds meer moet vrezen voor degradatie uit de hoofdklasse, in één helft van het veld geveegd door Rijnsburg se Bovs (0-3). Al bij de rust liep bet sportpark langzaam leeg. Eddy Mestdagh probeerde nog een positieve draai te geven aan in hopeloze middag. „Ik weet et wat er gebeurd was als we „a de rust 3-1 en misschien wel 3-2 hadden gemaakt", droomde de trainer weg. Het was een uit spraak tegen beter weten in, want Hoek kreeg pas tegen het idevan de wedstrijd wat klei- „c kansen, maar alleen omdat de tegenstander zich terugtrok om de riante marge veilig te stel- Grote zorgen Wat Hoek aanvallend en verde digend zaterdag liet zien, moet alle technische bazen van de dub grote zorgen baren. De op- jouw van de aanvallen en de combinaties voorin werden uit- xl met een verbijsterende onmacht en achterin dreigde bij elke kans een tegengoal. Met de wind mee ramde Hoek elke bal en hoog naar voren. Zel den kwam een pass goed aan en de meeste hoekschoppen of vrije trappen verdwenen achter in van vóór het doel van de Een verdediger van Rijnsburgse Boys werkt de bal weg, voordat Hoek-aanvaller Wilco de Valk gevaarlijk kan worden. Het hele elftal deelde zowat in de malaise. Alleen David Destor- ne raakte nog wel eens een bal 1 en kwam af en toe een te genstander voorbij. Toeval of niet: hij is (volgens onderhande laar Paul Telussa) de enige die twijfelt aan een verlenging van ajn verblijf in Hoek. Van de spe lers die de club wel trouw blij ven. mag worden betwijfeld of ze volgend seizoen nog wel in de hoofdklasse willen voetballen. Die indruk werd zaterdag tegen Rijnsburg in elk geval niet ge wekt. Zeilen Mestdagh bekende: „We hadden vanwege die harde wind afge sproken dat we de bal veel over de grond zouden spelen." Maar het betoog van de trainer was aan niemand besteed. Veel erger nog: alle ballen zeilden door de lucht. Nyim Melki kreeg wel eens een verdwaalde bal toege speeld en deed er nooit iets goeds mee. Wilco de Valk vocht tegen zijn vormcrisis en sleepte het doembeeld achter zich aan dat hij een heel-jaamièt kan sco ren. Jonathan Constancia, die weer geen beste dag had, werd in de rust al gewisseld en Niels Dominicus kwam als centrum spits weer geen tegenstander - voorbij. Het vonnis over de dolende thuisclub werd in één helft ge veld. Bart Freke schoot in de twintigste minuut met wat ge luk (een stuiterende bal) een vrije trap achter Filip van der Vloet (0-1). Raymond Kolder mocht in de 37e minuut na een paar wervelende combinaties volkomen vrij inschieten (0-2). En Martijn Gootjens scoorde in de 35e minuut na weer zo'n vloeiende aanval met een strak schot in de verste hoek (0-3). Makkelijk „Die goals vielen wel heel mak kelijk", vond trainer Mestdagh, „want we gaven veel te veel ruimte weg." Het kon ook an ders worden gezegd: de Rijns burgers, hoog op de ranglijst en zeker nog titelkandidaat, waren in voetballend vermogen en snel heid van handelen twee klassen beter dan de tegenstander uit de onderste regionen en lieten de verdedigers van Hoek van het kastje naar de muur lopen. Het perspectief wordt met de week somberder. „We moeten volgen de week naar Doto, dat wordt weer héél lastig", staarde Mest dagh voor zich uit. Hoek heeft dan wel het relatieve geluk dat er twee belangrijke spelers te rug zijn van een schorsing. Pie- ter de Munnik en Wesley de Smet maken hun comeback. Dat kan voor een bezoekje aan de koploper een slok op een borrel schelen. De wedstrijd van zaterdag had nog wel één eigenaardig ken merk. scheidsrechter Van de Herik uit Ridderkerk moest foto Camile Schelstraete voor beide partijen geen enkele kaart trekken. De Vlissinger Aad de Koster, die de arbiter moest beoordelen, zei na de wed strijd „Dat is uniek voor een wedstrijd in de hoofdklasse." Hoek-Rijnsburgse Boys 0-3 (0-3). 20. Bart Freke 0-1, 27. Raymond Kolder 0-2, 35. Martijn Gootjens 0-3. Scheidsrechter M. van de Her ik (Ridderkerk). Aantal toeschou wers: 600. 1-Ioek: Filip van der Vloet; Stijn Porteman, Thijs Binnerts, Djamel Buyse, Jeroen van de Broeke; Jona than Constancia (46. Charly Okonedo), Thomas Ragut, David Destorme, Nyim Melki, Wilco de Valk, Niels Dominicus. GOES - De amateurs van Ajax hebben in de hoofdklasse A van het zaterdagvoetbal een punt in mindering gekre gen. De tuchtcommissie van de KNVB achtte de Amsterdamse club schuldig aan het niet doorgaan van de thuiswed strijd tegen Quick Boys op zaterdag 4 februari. Op die be wuste zaterdag werd de wedstrijd in Amsterdam afgelast, terwijl er in de ogen van de voetbalbond wel gespeeld had kunnen worden. Naast een punt in mindering kreeg Ajax ook nog een geldboete van 150 euro opgelegd. Verder wordt het duel, dat nog niet is ingehaald, omgezet in een thuiswedstrijd voor Quick Boys. Die ontmoeting wordt op 15 april gespeeld. Ajax komt in dezelfde klasse uit als Hoek en Kloetinge. Net als de beide Zeeuwse clubs is ook Ajax nog niet zeker van lijfsbehoud. SINT PHILIPSLAND - Noad'67 heeft zich zaterdag door een 2-0-thuiszege op hekkensluiter TSC opgewerkt tot bo ven de degradatiestreep in de derde klasse B. Het degradatieduel werd door beide teams met veel inzet afgewerkt. Vijf minuten voor rust kwam de thuisploeg op voorsprong door een afstandsschot van Koen van Dijke. In een gelijk opgaande tweede helft viel de beslissing in blessuretijd via een doelpunt van invaller Stefan van der Peet. OOSTKAPELLE - Oostkapelle verloor zaterdag op eigen veld met 0-2 van GJS in de eerste klasse C van het zater dagvoetbal. Het verschil tussen de twee ploegen was een spits: Ruud Bos van GJS. Deze makkelijk scorende aan valler was drie keer dreigend. De eerste keer schoot hij op de paal, de tweede keer kreeg hij een strafschop, waaruit Bart Muilenburg 0-1 maakte. De derde keer lobte Bos zelf de 0-2 binnen. Oostkapelle kreeg vergelijkbare kansen, maar mist al het hele seizoen een spits a la Ruud Bos. Oostkapelle-GJS 0-2 (0-0). 57. Bart Muilenburg 0-1 strafschop 90+7. Ruud Bos 0-2. Scheidsrechter: J.M. IJpelaar (Kaatsheuvel). Gele kaart: Ronnie Cremer, Arjen Pattenier (Oostkapelle), Leon Blokland, Martijn Bos, Allard de Jong (allen GJS). Aantal toe schouwers: 75. OOST-SOUBURG - RCS beleefde gisteren een goede dag. De Souburgse zondag-tweedeklasser won zelf met 1-0 van Oisterwijk, terwijl concurrent Unitas'30 met 1-0 ver loor van SC 't Zand. RCS nam daardoor de leiding over van Unitas'30. Verdedigend had RCS gisteren diverse mutaties moeten toepassen, maar daarvan kon Oisterwijk geen moment profiteren. De Brabanders drongen in de beginfase even aan, maar de betere mogelijkheden waren voor RCS. Na goed doorzetten van Dennis de Nooijer kreeg Martin Jan- se de bal op een presenteerblaadje en was de 1-0 een feit. In de tweede helft had invaller Joey van der Zweep de 2-0 nog op zijn schoen, maar hij faalde oog in oog met keeper Joost Peijnenburg. RCS-Oisterwijk 1-0 (1-0). 36. Martin Janse 1-0. Scheidsrechter: P.M.G. van Huygevoort ('s-Hertogenbosch). Gele kaart: Goran Sovilji (Oisterwijk). Aantal toeschouwers: 200. Johan de Goederen LISSE - De selectie van Kloetinge ondergaat ko mend voetbalseizoen de no dige wijzigingen. Zo zetten Erniel Dorst, Ro nald Zuijdwegt en Rien de Bruine een punt achter hun >baan in het eerste elf van de Bevelandse fdklasser. Verder ko men Rutger Kooman, Pad den van de Water en David den Hollander niet meer in aanmerking voor een plaats in de eerste selectie. De leiding van Kloetinge verkeert nog in onzeker- 1 over Johan de Goede ren en Merlijn Swennen. Jo han de Goederen twijfelt over de voortzetting van rijn carrière, terwijl Swen nen een aantal dingen op een rijtje wil zetten. Swen nen is zijn basisplaats on der de lat bij Kloetinge Kwijtgeraakt aan Jaco van der Schee. De overige spe- fers hebben aangegeven bij Kloetinge te blijven. Trainer Diederik Hiensch ®lf heeft nog altijd zijn """dtekening niet onder een nieuw contract gezet. Het bestuur en de oefen- meester zitten deze week °m de tafel en hopen dan |ot een akkoord te komen. Hiensch heeft er bij de lei- '"I onder meer op aange ven dat het budget flink omhoog gaat, zodat er volgend seizoen op een ver antwoorde manier op het hoogste amateurniveau ge voetbald kan worden. Dit jaar moeten de eindjes aan Paar worden geknoopt. "Het is niet niks wat ik heb gevraagd", zegt Hiensch. «Daarom vraagt het enig jld. maar ik ga ervan 1111 dat het goed komt." Bevelandse formatie in blessuretijd ten onder tegen FC Lisse: 0-1 door Jan Dagevos LISSE - Voor de tweede keer in een week stonden de gezichten op onweer bij de spelers van Kloetinge. Was het vorige week in het duel met Quick Boys een on terechte strafschop die de ploeg velde, za terdag in de uitwedstrijd tegen FC Lisse werd de Bevelandse formatie de blessure tijd fataal. Jeffrey Winter hield in de 93e minuut met een fraai doelpunt de titel- kansen van zijn ploeg in de hoofdklasse A van het zaterdagvoetbal levend: 1-0. Er waren spelers bij Kloetinge die na het laatste fluitsignaal van arbiter Stofkoo- per ter aarde stortten, anderen liepen boos van het veld en testten vervolgens de kwaliteit van de kleedkamerdeuren. „De ontgoocheling is zo groot, omdat het twee keer achter elkaar gebeurt en we ook vandaag zeker een gelijkspel hadden verdiend", stelde Kloetinge-trainer Die derik Hiensch. „Daarom is het even flink slikken." De Bevelandse equipe kan volgens de oe- fenmeester echter een stootje velen. „Ik vermoed dat dit binnen een week wel weer goed zit. Iedereen weet dat we heel ongelukkig zijn geweest, maar we hoe ven elkaar niks te verwijten. We moeten gewoon vasthouden aan de speelwijze en zorgen dat we dezelfde strijd als altijd op brengen, nou en dan gaan er heus weer punten komen. Dit heb je niet vijf, zes weken achter elkaar, hoor." Kloetinge moet in de nog zeven resteren de duels tegen Noordwijk (2x), ARC, Hoek, Capelle, Katwijk en Doto het hoofdklasserschap met een jaar zien te verlengen. De Bevelandse equipe ligt met 19 punten uit 19 duels precies op koers en bevindt zich zoals het gehele seizoen al het geval is boven de rode streep. „Het is een verschrikkelijk zwaar seizoen tot nog toe", bekende Hiensch, „maar ik vind dat we ons er tot nu toe goed door heen hebben geslagen. Ik had in augus tus niet kunnen denken dat bepaalde jon gens zich zo goed en snel zouden ontwik kelen. We hebben nu ook voor geen enke le tegenstander meer angst." Ideeën Dat wercl zaterdag nog eens onder streept. Kloetinge werd destijds in de thuiswedstrijd omver geblazen door Lis- se (1-4), bij de return was er echter spra ke van evenwicht. De organisatie in de defensie en het middenveld was goed. Zo werden topschutter Jeffrey Winter en middenvelder Kevin Winter (de man van de ideeën) aan banden gelegd. FC Lisse kreeg in negentig minuten voetbal drie kansjes. Kevin Winter was gevaarlijk met een vrije trap, Jeffrey Winter schoot een keer over en invaller Dennis Iliohan raakte de bal voor het doel een keer half. Kloetinge kon wijzen op een schot van Ronald Zuijdwegt (de bal belandde op de Mo Moudou (links) en Corné Schilperoort hebben oog voor de bal. bovenkant van de lat), een kopbal van Niels Kole en een schuiver van Ronald Zuijdwegt, die rakelings voorlangs ging. Naarmate de wedstrijd vorderde, voelde Kloetinge zich steeds sterker worden. De spelers hinkten hierbij echter té veel op twee gedachten. Het ene puntje werd ge koesterd, maar er was ook de hang naar meer. Zeker toen Lisse in de slotfase steeds meer troepen naar het front stuur de. Kloetinge miste in die periode echter de koelbloedigheid en het gogme om de zaak goed uit te spelen. „Dat is onerva renheid", vond Hiensch. Niettemin leek Kloetinge een punt uit het vuur te slepen, ware het niet dat bi] een laatste doelpoging van Lisse de bal plotseling bij Jeffrey Winter terecht kwam. De lange aanvaller bedacht zich geen moment en rondde beheerst af. Sommige spelers wezen naderhand nog met de beschuldigende vinger naar arbi ter Stofkooper. De scheidsrechter, ge huld in retro-shirt, zou te veel tijd heb ben bijgeteld. Trainer Diederik Hiensch drukte die kritiek meteen de kop in „Blessuretijd is blessuretijd, dat hoort ook bij een wedstrijd. Het is onzin om de doorWim Broekhoven GOES - Koploper Terneuzense Boys zag achtervolger NSW za terdag tot op drie punten nade ren in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal. De Zeeuvvs- Vlaamse lijstaanvoerder speelde met 1-1 gelijk bij AZW, terwijl NSW met 3-0 won van WC'68. De Meeuwen won het degrada tieduel met Hardinxveld (2-1), terwijl Zaamslag met 2-0 ver loor van Wieldrechl. De Meeuwen-Hardinxveld 2-1: Door een blunder van doelman Danny de Vries - hij schoof een terugspeelbal recht in de voeten van Hardinxveld-spits Stefan Kant - werd het halverwege de eerste helft 0-1. Zes minuten na rust kwam de thuisploeg via een strafschop van Arnold Krijger gelijk. Een domme overtreding leverde aan bezoekende zijde vijf minuten later naast een ro de in korte tijd ook vijf gele kaarten op. Tot een kwartier voor tijd hielden de bezoekers stand, maar na de treffer van Ed dy Matthijsse uit een vrije trap vanaf de achterlijn van Jan-Pie- ter de Vries waren ze geklopt. Wieldrecht-Zaamslag 2-0: Al in de vierde minuut opende de thuisclub via Brouwer in een scrimmage de score. Meer dan een paar schoten uit de tweede lijn kon Zaamslag er voor rust niet tegenover plaatsen. Tien mi nuten na rust kopte Van den Heuvel een hoekschop binnen voor de 2-0. Echte kansen op een aansluitingstreffer dwongen de bezoekers daarna niet af, maar het bleef wel spannend om dat de thuisploeg de vele kansen op 3-0 niet verzilverden. AZW-Terneuzense Boys 1-1: Door een doelpunt van Ruud Hoogesteger in blessuretijd pak te Terneuzense Boys het verdien de punt: 1-1. In de aantrekkelij ke derby waren de ploegen aan elkaar gewaagd. Er kwamen ge noeg kansen. Jacco Koekkoek opende vlak na rust met een fraai doelpunt de score: 1-0. Daarna moest Terneuzense Boys meer risico's nemen, wat in blessuretijd beloond werd. foto Hielco Kujpers scheidsrechter de schuld te geven." Niet klagen, maar dragen dus. Hiensch: „Het is zaak om de woede nu om te zetten in positieve energie." FC Lisse-Kloelinge 1-0 (0-0). 90+3. Jeffrey Winter 1-0. Scheidsrechter: L Stofkooper (Gouda). Gele kaart: Jelle Korbee (FC Lis- se). Aantal toeschouwers: 1000. Kloetinge: Jaco van der Schee; André Siere- veld, Erwin van der Woerdt, Giovanni Siere- veld, Joffrey Geldof; Corné Schilperoort, Niels Kole, Ferry Alfons; Regilio Pinas (63. Ronald Zwager), Daan Esser (83. Benjamin Verwest) en Ronald Zuijdwegt (83. Emiel Dorst) door Klaas Verspoor GOES - De eerste degradant in de derde klasse A is bekend, want ZSC'62 keert na een 9-2-oorwassing tegen WHS aan het einde van het seizoen terug naar de vierde klasse. Koploper Bruse Boys beleefde een goede dag. Zelf won de ploeg met 2-1 bij Nieuwdorp en daarnaast ver loor concurrent Serooskerke op eigen veld met 2-0 van Dauwen- daele. Serooskerke-Dauwendaele 0-2: Serooskerke begon sterk aan het duel, maar na een goed eer ste kwartier zakte de thuisploeg terug. Zelf kreeg 'Seroos' tot vier keer toe een goede scorings kans, maar het vizier stond voor in weer niet op scherp. Doordat Maarten Burgs vanaf de midden lijn, tussen drie Seroosker- ke-spelers, vrij baan kreeg, kon hij Dauwendaele aan een 1-0-voorsprong bij rust helpen. Serooskerke miste ook daarna de stootkracht die nodig was om langszij te komen. Zeven minu ten in blessuretijd van de twee de helft maakte Jorrit Schuur man 0-2. WHS-ZSC'62 9-2: WHS velde het vonnis over ZSC'62. Het doelpuntenfestijn werd voor WHS voltrokken door Egbert Moerland (3x), Michel Mossel man (2x), Hans Leune (2x), Per ry Snoep en Leon de Witte. Voor ZSC'62 dat al bij rust met 5-2 achter stond, scoorden Edgar Louwerse en Niels van de Moe zel. Met nog vier duels te gaan, wacht ZSC'62 nog altijd op de eerste zege. Nieuwdorp-Bruse Boys 1-2: De Bruse koploper had over geluk niet te klagen in Nieuwdorp. In de zesde minuut van de blessure tijd greep de ploeg pas de volle winst door een eigen doelpunt van Martien Geelhoed. Alles leek er tot dat moment op te wij zen, dat de ploegen op 1-1 zou den eindigen. Gerard Vogel zet te Bruse Boys halverwege de eer ste helft op 0-1. Ruud Welleman maakte vlak voor rust gelijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 43