Bruse Boys mazzelt in Nieuwdorp PZC Kees Ver west wint broederstrijd 'WIK'57 verrast met gelijkspel bij Wemeldinge ZSC'62 neemt afscheid met monsterverlies ,23 pmpioenschap stap dichterbij na wéér een miraculeuze ontsnapping RCS neemt koppositie over Oostkapelle mist type Bos Zierikzee 2 is nog niet zorgenvrij Stunt Zonnemaire blijft uit Colijnsplaatse Boys verliest maandag 13 maart 2006 III—■MUIMlMllfll—nHWIM HEUWDORP - Om kampioen 1 worden heb je af en toe een lectje geluk nodig, dat weet ïe- jere voetbalkenner. Maar er rijn weinig ploegen die zó veel mazzelen als Bruse Boys in de aatste weken. Op eerdere ont snappingen tegen Serooskerke a 's.Heer Arendskerke volgde zaterdag een winst diep in bles suretijd tegen Nieuwdorp: 1-2. Het geluk van de kampioen", „nd Nieuwdorp-trainer John Jhapary. „Ik vind SKNWK oetballend beter, maar als je jds ploeg zoveel geluk hebt... hadden vandaag zeker een punt verdiend." Voor de derde opeenvolgende wedstrijd speel- Bruse Boys verre van goed, maar opnieuw bleef een neder- i aag uit. Op 11 februari won de leg,-van trainer Nico Schoute iet kunst-en vliegwerk de top- i iertegen Serooskerke (1-0), vo- rige week pakten de paars-wit ten in de laatste minuut een on- i verdiend punt tegen 's-Heer rendskerke (2-2) en afgelopen iterdag zorgde een eigen doel punt van Nieuwdorp in de 96e j minuut alsnog voor het volle j rad. De koploper mist vorm, maar aan de stand op de ranglijst is (at vooralsnog niet af te zien. Sterker nog: de voorsprong ,erd zelfs uitgebouwd door de onverwachte uitglijder van Serooskerke tegen Dauwendae- 4 !e(0-2). De terugval in het spel u van Bruse Boys heeft meerdere feaken, denkt Schoute. „De te- genstanders stellen zich nu op ons in, dus we krijgen minder pitedan in de eerste seizoens- t lelft. Ook spelen we te veel de i lange bal. Verder zijn onze voet- a lallende spelers niet in vorm, n dus er komt te weinig vanaf ons mddenveld." Gefrustreerd t Schoute doelt met name op Tho- ië nas Groeneveld en Mats Willem- j se. Zij zorgen normaal voor de voetballende oplossingen in het team, maar kunnen die de laat ste weken niet bedenken. Zater dag viel Groeneveld vooral op door zijn vele balverlies en Wil- lemse door zijn gefrustreerde houding. Bij elke vorm van posi tieve of negatieve kritiek van welke teamgenoot dan ook, voel de de zeventienjarige baltove naar zich aangevallen. Dat was één van de redenen waarom hij twintig minuten voor tijd werd gewisseld. Schoute: „Die jon gens hebben in de jeugd nooit te genslag gehad, werden altijd met twee vingers in de neus kam pioen. Nu het even wat minder gaat, denken ze er te makkelijk over. Ik neem ze niks kwalijk, want ze zitten nog in een leerfa se. Maar ze mogen best een keer op hun donder krijgen in het veld. Dat hoort erbij." De wedstrijd op het tweede veld van Nieuwdorp (het hoofdveld was afgekeurd) was voor de 75 toeschouwers onprettig om te zien. Veel spelers hadden moeite met de harde wind en het mati ge veld. Dat zorgde voor veel balverlies en lange ballen van twee kanten. Beide ploegen gok ten erop dat de bal een keer goed zou vallen. Voor Bruse Boys gebeurde dat in de 23e mi nuut. Een lange trap van Ralph van den Ouden viel precies voor de voeten van Gerard Vogel, die niet aarzelde, met links uithaal de en de bal op prachtige wijze achter keeper Peter de Winter in het doel zag ploffen: 0-1. Uit het niets Op slag van rust kwam Nieuw dorp uit het niets op gelijke hoogte. De thuisploeg kreeg net over de middellijn een vrije trap wegens spelbederf (hinderen bij een ingooi) van Mats Willemse. Ruud Welleman knalde de bal, door de wind gedragen, het strafschopgebied in, waar Mark Giljam vervolgens helemaal ver keerd timede en de bal over zich heen liet waaien: 1-1. Met name Wilko Hanzen protesteerde met een hevig, want de straf die staat op spelbederf is een indi recte vrije trap. Dat moest scheidsrechter Van Meerkerk toegeven, maar omdat hij verge ten was zijn hand op te steken bij het nemen van de vrije bal, Bruse Boys-speler Mats Willemse (met handschoenen) is in duel met Elias Clement van Nieuwdorp. Op de achtergrond kijken Teun Rent meester (links) en Thomas Groeneveld toe. foto Willem Mieras kon hij dé treffer van de thuis-" ploeg niet meer terugdraaien. Ook in de tweede helft konden beide teams niet imponeren. Ge orge Geluk kreeg vlak na rust dé kans op de 1-2, maar miste oog in oog met De Winter. Vlak voor tijd ging Mark Giljam op nieuw in de fout, maar gelukkig voor hem zag de scheidsrechter niét dat de bal de doellijn was gepasseerd. Daarna gebeurde er weinig meer voor beide doelen, tot de voor Nieuwdorp fatale 96e minuut. Een indraaiende vrije trap van Jan-Peter Dekker werd gemist door doelman De Winter, waarna uiteindelijk Martien Geelhoed de bal als laatst raakte. Daarmee bracht hij Bruse Boys een stap dichter bij het kampioenschap. „En als we dat halen, praat niemand meer over deze wedstrijd", be sloot Schoute. Nieuwdorp-Bruse Boys 1-2 (1-1). 23. Gerard Vogel 0-1, 45. Ruud Welleman 1-1, 90+6. Eigen doel punt Martien Geelhoed 1-2. Scheidsrechter: H. van Meerkerk (Streefkerk). Gele kaart: Wilko Hanzen (Bruse Boys). Aantal toe schouwers: 75. Bruse Boys: Mark Giljam; Ralph van den Ouden, Wilko Hanzen. Olaf Willemse (40. Rudo van den Berge), Eric Giljam; George Ge luk, Marco Ketting, Thomas Groe neveld, Mats Willemse (71. Léon Bal); Peter Willemse (56. Jan-Peter Dekker), Gerard Vogel. OOST-SOUBURG - RCS beleefde gisteren een goede dag. De Souburgse zondag-tweedeklasser won zelf met 1-0 van Oisterwijk, terwijl concurrent Unitas'30 met 1-0 ver loor van SC 't Zand. RCS nam daardoor de leiding over van Unitas'30. Verdedigend had RCS gisteren diverse mu taties moeten toepassen, maar daarvan kon Oisterwijk geen moment profiteren. De Brabanders drongen in de be ginfase even aan, maar de betere mogelijkheden waren voor RCS. Na goed doorzetten van Dennis de Nooijer kreeg Martin Janse de bal op een presenteerblaadje en was de 1-0 een feit. In de tweede helft had invaller Joey van der Zweep de 2-0 nog op zijn schoen, maar hij faalde oog in oog met keeper Joost Peijnenburg. RCS-Oislerwijk 1-0 (1-0). 36. Martin Janse 1-0. Scheidsrechter: P.M.G. van Huygevoort ('s-Hertogenbosch). Gele kaart: Goran Sovilji (Oisterwijk). Aantal toeschouwers: 200. OOSTKAPELLE - Oostkapelle verloor zaterdag op eigen veld met 0-2 van GJS in de eerste klasse C van het zater dagvoetbal. Het verschil tussen de twee ploegen was een spits: Ruud Bos van GJS. Deze makkelijk scorende aan valler was drie keer dreigend. De eerste keer schoot hij op de paal, de tweede keer kreeg hij een strafschop, waaruit Bart Muilenburg 0-1 maakte. De derde keer lobte Bos zelf de 0-2 binnen. Oostkapelle kreeg vergelijkbare kansen, maar mist al het hele seizoen een goalgetter a la Ruud Bos. Oostkapelle-GJS 0-2 (0-0). 57. Bart Muilenburg 0-1 (strafschop), 90+7. Ruud Bos 0-2. Scheidsrechter: J.M. IJpelaar (Kaatsheuvel). Gele kaart: Ronnie Cremer, Arjen Pattenier (Oostkapelle), Leon Blokland, Marlijn Bos, Allard de Jong (allen GJS). Aantal toe schouwers: 75. DONGEN - De voetballers van Zierikzee 2 zijn nog altijd niet vrij van degradatiezorgen. Tegen Dongen 2 verloor de ploeg van trainer Walter de Jonge gisteren met 2-1. Door blessures, een aantal schorsingen en een enkele va kantieganger moest De Jonge noodgedwongen de A-junio ren Ingmar Quist en Werner Boot in zijn basisopstelling opnemen. Zij speelden een verdienstelijke wedstrijd en zorgden er tevens voor dat Zierikzee 2 met de jongste ploeg van dit seizoen speelde. De oudste speler was slechts 24 jaar. Een ongelukkige uitglijder van Pascal Stoutjesdijk zorgde halverwege de eerste helft voor een 1-0-achterstand. Twee minuten voor rust kwam de Schouwse ploeg op 1-1 via een penalty van Patrick Ver- kaart. In de tweede helft kreeg Zierikzee vier goede kan sen, maar de winnende treffer viel aan de andere kant. LEWEDORP - Zonnemaire heeft niet kunnen stunten te gen koploper Lewedorpse Boys 2. In de eerste helft was Zonnemaire de bovenliggende partij, maar in de tweede helft stelde Lebo orde op zaken: 3-0. ,,Een gelijkspel was verdiend geweest", vond trainer Adrie Geelhoed. In de eer ste 45 minuten raakte Zonnemaire de onderkant van de lat en miste Leonardo Geelhoed oog in oog met de keeper van Lebo. Na rust sloeg de thuisploeg twee keer toe uit een corner. Een penalty, gegeven na een ongelukkige handsbal, zorgde voor de 3-0-eindstand. loor Klaas Verspoor 1 - De twee Schouwse ploe- li; gen die in de vierde klasse B in actie kwam, waren beide succes vol, WIK'57 pakte in de uitwed strijd tegen Wemeldinge (1-1) liet tiende punt van het seizoen. Mevo keerde met drie punten huiswaarts na de uitwedstrijd te- ZPR'84. De ploeg van trai ner Cock Knijnenburg won met 3-0. Wemeldinge-WIK'57 l-.l: Een zwakke vertoning van Wemel dinge, De thuisploeg kreeg vol op kansen op de overwinning en gaf aan de andere kant WIK'57 oen doelpunt cadeau. Remy Bruijnooge ontsnapte in de 25e minuut aan de verdediging van §i de.bezoekers en zette zijn ploeg GOES - Het duel DFS-Nieuw- land werd zaterdag afgelast in de vierde klasse A van het zater dagvoetbal. De ploeg uit Biugh-Haamstede zag concur rent Colijnsplaatse Boys echter verliezen bij Cadzand. SVD-Borssele 1-1: De bezoekers waren voor rust de betere ploeg, maar echte scoringskansen le verde het overwicht niet op. Di- met na rust voorkwam doelman t Zelfde met enkele prima red dingen, dat Borsse'le alsnog op voorsprong kwam. Een kwartier voor tijd werd het na een vlotte aanval toch 0-1 door William Boone. Het SVD-offensief lever de zes minuten later via Niels van den Dries al de 1-1 óp, waar na de wedstrijd meteen in het Cadzand-Colijnsplaatse Boys y.: een gelijk opgaande wed strijd kwam Cadzand tien minu ten voor rust op -voorsprong 'door een doelpunt van Patrick Vercouteren. Robert-Jan van de enuchten tekende na een uur bet een fraaie lob voor 1-1, maar via een geplaatste vrije kap van Peter Nieskens tien mi- anten voor tijd ging de winst iet- ^'at geflatteerd toch naar de op een 1-0-voorsprong. Tien mi nuten na rust profiteerde WIK'57 van slecht uitverdedi gen van Wemeldinge en zo kon Ferrie Berrevoets voor 1-1 zor gen. Daarna kreeg Wemeldinge nóg een enorme kans, maar een WIK-verdediger kon een te zwakke inzet- van Wouter Dage vos van de doellijn halen. ZPR'84-Mevo 0-3: Een knap re sultaat voor het gehavende Me vo. Alle doelpunten vielen in de eerste hèlft. Na een goede aan val bood Jeroen Volkeri Michel Hendrikse een niet te missen kans voor 0-1. Bij de 0-2 had Me vo het geluk aan zijn zijde. Bij een vrije trap van Leon Groen- leer ging de ZPR-doelman on der de bal door en uiteindelijk kon Erwin Fonteine de bal bin nenlopen. De 0-3 kwam volledig op het conto van Jeroen Volkeri. De spits jaagde de verdedigers van ZPR op en veroverde de bal. Vervolgens kon hij zijn twaalfde seizoensgoal maken. Na rust kreeg Mevo meer kansen dan voor rust, maar dat leverde geen treffers meer op. SPS-Vrederust 2-0: Een eenvou dige middag voor SPS dat de score een veel ruimer aanzien had kunnen geven. In de tiende minuut van de eerste helft zorg de Johan Uijl met een fraai lob je over de keeper voor 1-0." Daarna kwam SPS nimmer meer in de problemen. Acht mi nuten na rust besliste Danny Bijl met een schot in de korte hoek de wedstrijd definitief. Daarna kreeg SPS nog volop kansen, maar gescoord werd er niet meer. Kruiningen-Krabbendijke 1-2: Ineen spannend duel boekte Krabbendijke een verdiende overwinning. Met elf man kwam Krabbendijke door een doel punt van Johan Pekaar al na tien minuten op voorsprong. In de veertigste minuut moesten de bezoekers met tien man verder toen Ruud Lagendijk wegens na trappen uit het veld werd ge stuurd. In deze ondertalsituatie kwam Krabbendijke twintig mi nuten voor tijd via Johan Pe kaar aan een tweede treffer. Ze ven minuten voor tijd scoorde Gert-Jan van de Pol namens Kruiningen nog wel tegen, maar verder dan dat kwam de thuis ploeg niet meer. Ouwerkerk-speler Erik-Jan van Dongen (rechts) probeert de bal onder controle te krijgen in het verloren duel met Dreischor. foto Dirk-Jan Gjeltema. door Jos van Belzen VLISSINGEN - De eerste fami lietwist tussen de broers Kees en Rini Verwest eindigde vorig jaar oktober in een 2-2-gelijk- spel. Gisteren kreeg de familie wél een winnaar. Hel Dreischor van Kees Verwest was nu met 3-1 te sterk voor het Ouwerkerk van broer Rini Verwest. Met dank aan Renesse werd de dag van Dreischor nog fraaier. Renesse ontfutselde Kwaden- damme immers twee punten (1-1), waardoor Dreischor de beste uitzichten heeft op de der de plaats. De club die aan het einde van competitie cÜe plek be zet, zal als vervangend periode kampioen sowieso aan de na- competitie mogen deelnemen. Koploper Zeeland Sport verloor thuis met 1-2 van voornaamste achtervolger Rimboe. Hierdoor heeft de ploeg uit Wouwse Plan tage nu evenveel verliespunten als cle Vlissingers die sinds de vierde speeldag op de eerste plaats zijn terug te vinden. Ro- bur won met 2-0 van Vosmeer en deed hiermee goede zaken in de strijd om de derde periode. Robur-Vosmeer 2-0: Onder de goede leiding van scheidsrech ter Griep ontspon zich een leuk duel tussen twee ploegen die kansrijk waren in de strijd om de derde periode. De thuisploeg leidde halverwege met 1-0 door een van richting veranderd schot van Rik Plopmans. Daniël Schijf benutte één van de kan sen van Robur in de beginfase van de tweede helft: 2-0. Hierna kreeg ook Vosmeer enkele goede mogelijkheden die echter niet werden benut. Dreischor-Ouwerkerk 3-1: Voor af had trainer Kees Verwest van Dreischor slechts de verwachte uitslag (4-0) op het bord gezet. De thuisploeg had deze stand bij rust al bereikt kunnen heb ben, maar doordat de nodige kansen werden gemist, stond het halverwege slechts 1-0 door Frank van der Helm. In de twee de helft zorgde Erwin Nelissen voor 2-0, waarna Erwin van dei- Maas tegenscoorde: 2-1. Met zijn tweede treffer bepaalde Frank van der Helm de eind stand op 3-1. Kwadendannne-Renesse 1-1: Nadat de thuisploeg al driemaal het houtwerk had getroffen, kop te John Berrevoets na een half uur Renesse op voorsprong: 0-1. Een goed gestart Kwadendam- me kwam al snel na het begin van de tweede helft langszij via Martin Smaardijk, waarna de te genstander werd vastgezet op de eigen helft. Toen dit geen tref fers opleverde, kwam de wed strijd langzaam meer in even wicht met kansen op de winnen de treffer voor beide ploegen. Het bleef echter bij 1-1 Zeeland Sport-Rimboe 1-2: Plet begon voorspoedig voor de Vlis singers, met een goede kans voor Wouter van Leersum in de beginfase. Hierna werd het alle maal slordiger bij de thuisploeg en Rimboe profiteerde via Sop- hek Sophal en Corné de Mooij: 0-2 bij rust. Een aandringend Zeeland Sport kwam in de ze ventigste minuut terug in de wedstrijd via een door Siewax-d Letterie benutte strafschop: 1-2. Bij deze stand bleef het, ook om dat Rimboe verzuimde verder uit te lopen toen de ploeg steeds meer ruimte kreef voor de ge vaarlijke uitvallen. Lewedorpse Boys-Nieuw Borg- vliet 3-5: Pas in de rust, bij een 0-4-achterstand, leken de spe lers van Lebo wakker geschud. Tim Boot, Jan Verton en Simon Smits zorgden binnen een half uur in de tweede helft voor 3-4. De thuisploeg ging hierna nog fanatieker en met meer risico's op zoek naar de gelijkmaker, waardoor de Brabanders kon den loeren op een uitval. Kort voor tijd leidde zo'n situatie tot de beslissende treffer: 3-5. Volharding-Kaaise Boys 0-5: In een eenzijdig duel lukte het Vol harding niet om ook maar één keer gevaarlijk voor het doel van de tegenstander te komen. Stefan van Andel, Richard Kout ers en Edwin Vercouteren zorg den voor 0-3 halverwege, waar na Alex van Sprundel en Davy van de Wissel na rust het karwei verder afmaakten: 0-5. door Ko de Ridder SINT ANNALAND - Na vijf sei zoenen komt er na deze voetbal editie een einde aan het derde klasserschap van ZSC'62. Door een 9-2-nederlaag bij WHS de gradeerde de ploeg uit Scharen- dijke dit seizoen als eerste Zeeuwse voetbalvereniging. Het kwam voor aanvoerder Wer ner Klaassen niet als een verras sing. Hij zag zelfs nog positieve puntjes in deze wedstrijd. Klaas sen: „Het klinkt misschien gek, maar de spelopvatting was niet eens zo slecht. De doelpunten aan WHS-zijde vielen echter te gemakkelijk. Ik schrijf dat ze ker niet op rekening van onze doelman. ZSC'62 beschikt nor maal over drie doel verdedigers, maar om uiteenlopende redenen moesten we terugvallen op Al- bert van Vessem, normaal veldspeler in ons derde team. Ja, ga er dan maar eens aan staan. Petje ai voor zijn moed en inzet." Vijf seizoenen heeft het avon tuur van ZSC'62 in de derde klasse geduurd. De ploeg liep in het merendeel van die vijfjaren op de toppen van zijn tenen. De eerste jiwee seizoenen werd het verblijf in de derde klasse ver lengd via de nacompetitie. De af gelopen twee seizoenen bleef de club telkens net boven de degra- datiestreep (negende en acht ste). Het puntentotaal varieerde stee vast tussen de 20 en 25 punten. Dit seizoen werd die norm bij lange na niet gehaald. Slechts drie puntjes heeft de ploeg uit Scharendijke nog maar verza meld. Alledrie door een gelijk spel in een uitwedstrijd (tegen SKNWK, Spui en Duiveland). De club wacht zodoende al acht tien duels op een zege en werd zaterdag de eerste Zeeuwse club die degradeerde. ZSC'62 begon in Sint Annaland zelfs goed aan de wedstrijd en het had zomaar in de eerste minuut op voorsprong kunnen komen na een goede actie van Niels van de Moezel. Maar slechts een corner van Gerard Verhoek bleef over. In de achtste minuut zag Sebastiaan Vaane nog een poging van richting veranderd worden. Daarna was het de beurt aan WHS. In de dertiende minuut leverde een goede actie van Michel Mos selman de openingstreffer op. Direct uit de aftrap zorgde Eg- bert Moerland voor 2-0. Moei*- land speelde een heel gedreven wedstrijd en stond diverse ke ren aan de basis van een WHS-score. Eigenlijk had Moer land al in het zonnige Suriname moeten zijn, waar hij voor zijn werk ruim een jaar met een wa terproject bezig zal zijn. Moer land: „Maar ik moet wachten tot de papieren in oi'de zijn. Nu loop ik hier nog in de sneeuw. In de 23e minuut maakte Moer land uit een corner van Berry Snoep de derde Stallandse tref fer. Snoep maakte uit een vrije trap 4-0. Edgar Louwerse maak te 4-1, maar vlak daarna maak te invaller Hans Leune 5-1 uit opnieuw een corner van Perry Snoep. Op slag van rust kopte Niels van de Moezel de tweede ZSC-goal langs WHS-doelman Anton Elenbaas. Wie dacht dat ZSC'62 er verder met de pet naar zou gooien, kwam bedrogen uit. Het duurde tot de zeventigste minuut voor dat Leon de Witte 6-2 binnen kopte. Egbert Moerland maakte van afstand 7-2, Michel Mossel man 8-2 en Hans Leune zorgde voor de 9-2-éindstand. Daarmee nam ZSC'62 afscheid van de derde klasse met de grootste nederlaag in vijf seizoe nen. De 8-1-nederlaag tegen Duiveland van vorig seizoen is vergelijkbaar, maar negen goals tegen was ZSC'62 nog niet ge beurd in zijn 'derde klasse-tijd perk'. Degraderen overigens ook niet. WHS-ZSC'62 9-2 (5-2). 13. Michel Mosselman 1-0, 14. Egbert Moer land 2-0, 23. Egbert Moerland 3-0, 36. Perry Snoep 4-0, 40. Edgar Louwerse 4-1, 42. Hans Leune 5-1, 44. Niels van de Moezel 5-2, 70. Leon de Witte 6-2, 73. Egbert Moer land 7-2, 85. Michel Mosselman 8-2, 86. Hans Leune 9-2. Scheids rechter: J.A.M. Koeken (Waal wijk). Aantal toeschomoers: 75. ZSC'62: Albert van Vessem, Michiel van de Hoek (60. Tom Roth), Marco de Jonge, Werner Klaassen, Thomas Petiet (73. Rini Hart), Sebastiaan Vaane, Egbert Louwerse, Gerard Verhoek, Barry Dorreman, Joost Weeda (70. Rene Coomans), Niels van de Moezel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 37