Fernando Alonso bewijst z'n gelijk Kapers op de kust in Hoek PZC Competitie lijkt voor Ockenburgh voorbij na zeperd He verflenggInggf -1 Kampioen zonder perspectief Race Bahrein voorbode spannend seizoen Snowboarder overleden Ene seizoen is andere niet ParAZiet RUGNUMMER In Breskens mag het wel Te water gelaten Er to aren veel twijfels. Wat be zielde Fernando Alonso om al enkele maanden geleden bekend te maken dat hij in 2007 bij de grote concurrent McLaren gaat rijden? Funest voor de motivatie bij zijn huidige werkgever Renault, zo werd gevreesd. De enige die niet twijfelde, was de Spanjaard zelf. De wereldkampi oen bewees bij de seizoenope ning in Bahrein zijn gelijk. door Ivo Op den Camp SAKHIR - Onverstoorbaar is hij. Een koele kikker. Zeker als het om zijn werk gaat. In Bah rein werd Fernando Alonso be laagd door iedereen die bij de Formule 1 is betrokken. Steeds weer ging het over die al zo vroeg bekendgemaakte transfer naar McLaren. Steeds zei de Spanjaard dat hij zich daar to taal geen zorgen over maakte. „Het geeft me juist rust, Mijn toekomst staat vast, dus daar hoef ik me niet langer druk over te maken. Ik kan me nu concen treren op één zaak: mijn titel LAKE PLACID - De Zweedse snowboarder Jonathan Johans son is gisteren tijdens een trai ning voor de wereldbeker cross in Lake Placid verongelukt. Het is onduidelijk hoe de 26-jari ge specialist, drie weken gele den nog twaalfde op de Winter spelen in Turijn, precies om het leven kwam. Johansson, die al leen op de piste verbleef, werd na zijn val nog naar het zieken huis overgebracht. Kort na zijn aankomst meldden artsen dat hij was overleden. De wereldbe kerwedstrijd in de Amerikaanse plaats is afgelast.' ANP verdedigen." In de woestijn van Bahrein bewees Alonso gisteren niet alleen dat hij weer zal mee dingen om de titel, hij liet ook zien een ware troonopvolger van Michael Schumacher te zijn. Nog zó jong, maar al net zo uitgekiend als de Duitser. Fout loos racen, bijna niemand kan het. Alonso deed het, samen met zijn team. Tactische armslag Alonso profiteerde van de veran derde spelregels. Nu er - behal ve voor benzine, zoals in 2005 - weer banden gewisseld mogen worden, biedt dat de teams meer tactische armslag. „Races kunnen weer gewonnen worden in de pits", zei Alonso vooraf. Exact zo ging het. De Spanjaard moest lang genoegen nemen met de tweede plaats achter Michael Schumacher. Bij de tweede serie pitstops sloeg Alonso zijn slag. Schumacher kwam drie ronden eerder voor nieuwe banden en benzine binnen. Dat bood de Renault-rijder de kans tijd goed te maken en iets minder lang in de pits te blijven. Het leverde een kort, maar bloed stollend duel op. Bij het verlaten van de pitstraat stuurde Alonso één metertje voor Schumacher de baan op. Zij aan zij gingen de twee door de eerste bocht, maar Alonso zat op de ideale lijn en trok daardoor aan het langste eind. Schumacher was niet eens teleurgesteld dat hij de poleposi- tion - zijn 65e, waarmee hij op gelijke hoogte komt met de le gendarische Ayrton Senna - niet kon omzetten in de zege. „Ik denk dat we dit jaar meedoen om de titel." Dat verwacht Alon so ook. „Het wordt spannend. Wij, Ferrari, maar ook McLaren en Honda zijn sterk." Outsiders Dat McLaren titelkandidaat is, onderstreepte Kimi Raikkonen door vanaf de laatste startplaats op het podium naast Alonso en Schumacher te belanden. Mis schien vergeet Alonso twee out siders: Mark Webber en Nico Rosberg van Williams, die giste ren zesde en zevende werden. Vooral het debuut van de 2 O-ja rige zoon van oud-wereldkampi oen Keke Rosberg was indruk wekkend. Hij rijdt onder Duitse vlag (zijn moeder is Duitse) en toonde gisteren zijn enorme ta lent. Behalve een imponerende inhaalrace - als gevolg van een touché in de eerste bocht met Heidfeld - reed Rosberg ook nog eens de snelste raceronde. Argusogen Kleine krachtsverschillen lei den in de Formule 1 tot scep sis. Het werk van de andere partijen wordt met argusogen bekeken, in de wetenschap dat details over winst, verlies en de wereldtitel kunnen beslissen. Ferrari lijkt na een desastreus 2005 weer titelkandidaat, prompt wordt de legaliteit van de nieuwe bolide in twijfel ge trokken. Chef-ingenieur Pat Symonds van Renault meende gezien te hebben dat de achtervleugel'van de 248 F1 flexibel is en bij hoge snelheid dusdanig verbuigt dat de luchtweerstand geringer is. Reglementair mogen aërodyna mische hulpmiddelen niet bewe gen, dus leek Symonds een punt te hebben. De commissarissen van de FIA waren echter snel klaar met het voorval: niets aan de hand, de Ferrari is legaal. Sy monds is echter nog niet klaar: „Ik weet precies hoe die vleugel functioneert. Het is in mijn ogen illegaal." En zo is de toon na de eerste sei zoensrace alweer gezet. Mis schien maar goed ook. Het be looft in elk geval een spannend jaar te worden, onvoorspelbaar, met meerdere titelkandidaten. Precies dat kan de Formule 1 goed gebruiken. GPD De Spanjaard Fernando Alonso steekt triomfantelijk zijn handen in de lucht nadat hij in Bahrein de eerste Grand Prix van het Formule 1-seizoen heeft gewonnen. foto Stefan Zaklin/EPA maandag 13 maart 2006 door Joop van den Oudenhoven UTRECHT -Na de kansloze 8-0- nederlaag tegen degradatiekan didaat Dekker Keukens lijkt de competitie er voor de drieban- ders van Delta/Ockenburgh op te zitten. De eerste kans iets te doen aan de achterstand is zater dag aan als naaste concurrent Europa Biljarts op bezoek komt. Voor de Goese formatie blijft al leen nog de hoop op een soortge lijk wonder als v.orig jaar, toen nog net de playoffs werden ge haald. Maar het spel van de Zeeuwen is dit seizoen, met na me de laatste weken, simpelweg te matig. Natuurlijk moesten de spelers wennen aan het materi aal in BC De Windhoek in Utrecht en ze werden verrast door het opstellen van John van der Stappen. Waar gerekend was op twee punten in het duel tussen Ad Koorevaar en Hans van der Wurf, trof de Dordte- naar nu Van der Stappen en dat bekwam hem slecht. Koorevaar, binnengehaald als versterking, faalt de laatste weken opzichtig. Ook nu stopte de teller weer ver onder de 1.00 moyenne (0.862). Teamleider Raymond Nicodem: „Zijn prestaties zijn ronduit te leurstellend. Het maakt de keu zes die de Stichting Driebanden Promotie binnenkort moet ma ken met het oog op de toekomst wel een stuk eenvoudiger. Het zit ons dit seizoen ook een beet je tegen. Waar vorig jaar het ge luk aan onze zijde was, is nu het tegendeel het geval." Dat laatste onderschrijft Mar- tijn Spoormans, die het dichtst bij de zege was in een partij vol spanning en wisselende kansen. „Het was lastig. Veel ballen gin gen fracties mis. Bij de tegen standers viel het juist wel goed uit." Juist toen Spoormans bij 41-41 kansen op de zege leek te. hebben, sloeg opponent Kurt Ceulemans toe met een serie van zeven, gevolgd door twee. Op de andere tafel vocht Koore vaar een kansloze strijd tegen de uitstekend spelende Van der Stappen. Koorevaar kwam in het stuk niet. Na de thee haddea Jean Paul de Bruijn en Rol Forthomme de bijna onmogi ke opdracht om nog voor puii te zorgen. Maar beide kop" mannen konden het niet redden De Bruijn kwam nog wel imje buurt van Tijssens, maar echle kansen had ook hij niet. Overdo kansen van' Roland Forthomme was iedereen snel uitgepraat Die waren er domweg niet. De Belg ergerde zich behoorlijk aat de herrie in de zaal en had de grootste moeite zich te concen treren. Het gevolg laat zich ra den. Eddy Merclcx-Roland Forlhomnt 50-29 (32 beurten); John m. sens-Jean Paul de Bruijn 50-ji (37); Kurt Ceulemans-Ma rtijn Spoormans 50-44 (44); Jolm der Stappen-Ad Koorevaar aO-?ï (29). GOES - Een vergelijking met het voor Delta/ Ocken burgh zo succesvolle vorige seizoen, kan het competitie verloop en de prestaties dit seizoen niet doorstaan. Dat het ene seizoen het an dere niet is laten de cijfers zien. Na de negentiende speelronde zijn de resulta ten als volgt: Roland For thomme scoorde vorig sei zoen 1.453 en 23 punten. Nu heeft hij na evenveel partijen 1.418 en slechts 15 punten (18 partijen). Jean Paul de Bruijn doet het met 1.353 en 21 vorig jaar tegenover 1.320 en 25 uit 18 nu. Martin Spoormans noteerde vorig jaar 1.201 en 22, nu 1.096 en 12 (uit 14). Henk Habraken had vo rig jaar 1.154 en 22, nu 1.164 en 10 uit 12. Ad Koor evaar (toen Twentevisie) haalde 1.163 en scoort nu 1.085 en 13 uit 13 duels. door Frits Bakker Kan het zijn dat.Eddy Dobbeleir weer kansen ziet om zijn voet balvisie op een andere Zeeuwse top club los te laten? Of was het toeval dat hij zo kort na zijn haastige ver trek bij SSV'65 weer op de tribune van Hoek werd gesignaleerd? En hij was er niet alleen. Vlak ach ter de dug-out van Hoek zaten keu rig naast elkaar, weggedoken in dik ke jassen en onder wollen mutsen, drie spelers van SSV. Björn Lange- veld, Mamadouba Gueye en Dennis van der Welle kwamen eens kijken hoe Hoek het ervan afbracht tegen RijnsburgseBoys.' Ze zullen niet on der de indruk zijn geweest van de club die uitkijkt naar versterkingen Tien minuten voor het einde (bij een treurig makende 3-0-achterstancl) daalden ze weer af van de tribune. Komt Eddy Dobbeleir terug naar Hoek? Dat zou John Bravenboer toch nooit goed vinden zeker? Want Dobbeleir is niet alleen bij Hoek, maar later ook bij Terneuzen als voorzitter nogal met de staart tussen zijn benen weggevlucht. Maar je weet het nooit bij Hoek. Ron Barbé is de beoogde nieuwe voorzitter, maar de oud-burgemeester laat steeds vaker doorschemeren dat hij geen zin heeft in dat kunstje. „Ik ge loof niet dat hij het gaat doen", zei Bravenboer zaterdag na de wed strijd. „Maar ik heb nog wel een paar pijlen op mijn boog." AZ was gisteren bij Willem II niet echt welkom. Met hatelijk gezang en prikkelende spandoeken gaf de aanhang aan dat de Alkmaar- se club moet ophouden met het leeg roven van de Brabantse selectie. Vol gens geruchten staan de Willem II' ers Agustieri en Dembele op het ver langlijstje van AZ. Eerder maakten Landzaat, Sektioui, Jaliens en Mat- hijsen de stap naar AZ. „Dirk, wat u niet wilt wat u geschiedt, doe dat ook een ander niet", luidde de spiri tuele tekst op een spandoek in Til burg. De fans verwezen naar AZ-voorzit- ter Dirk Scheringa, die e'erder dit seizoen klaagde over het feit dat Ajax te veel interesse zou hebben in spelers van AZ. Scheringa werd in Tilburg voor ParAZiet uitgemaakt. En Mathijsen werd bij zijn oude club zakkenvuller genoemd. Met zijn doelpunt tegen Oostkapelle nestelde GJS-spits Ruud Bos zich aan kop van de topscorerslijst in de eerste klasse C van het za terdagvoetbal. Samen met Jeroen Bezemer (VVGZ) en Christiaan Boon (SSV'65) heeft Bos dit seizoen veertien doelpunten gemaakt. In zijn vierde seizoen met GJS in de eerste klasse maakte Ruud Bos zijn naam als beul van Zeeuwse clubs weer waar. Zijn goal zaterdag was zijn 22e tegen een Zeeuwse eerste klasser. Elf daarvan maakte hij er tegen SSV'65, vijf tegen Oostkapelle en Rillandia en één tegen Kloetinge. Geen en kele speler scoorde de afgelo pen seizoenen zo vaak tegen een Zeeuwse eersteklasser. BRESKENS - Wie voorafgaand aan het WK van plan is om als Oran je-supporter enkele oefeninterlands te bezoeken, hoeft het niet in (of op) zijn hoofd te halen de zogenaamde Stahl-helm op te zetten. De KNVB is j immers onverbiddelijk en zal optreden tegen het dragen van die hoofd deksels. Het getuigt volgens de bond van slechte smaak en zou kwetsend en provocerend zijn. Maar in Breskens-hadden enkele jeugdige voetbal supporters daar gisteren lak aan. Tijdens het duel thuisduel met Vlissin- gen waren de Stahlheknen gewoon te 'bewonderen'. foto Peter Nicolai GOES - Het was zaterdag niet plezierig op en langs het water van het Goese kanaal. De snijdende wind en de kou maakten de Ganze regatta loodzwaar. In het water was het al helemaal niet goed toeven. Dat ervaarden vier vrouwen en een stuurman van roeiver eniging De Honte uit Middelburg. Hun boot kantelde in de haven onder het Sint Maartensbruggetje, nog voor de officiële start. De Middelburgers kwamen in het ijskoude water terecht. De reddingsbrigade was er als de kippen bij en hielp de ongelukkige Johanna Aarnoutse, Wendy Koppejan, Mirjam Timmerman, Anne Mulder en Ad Lamers op de steigers van de stadshaven. „Dit heb ik vrij lang kunnen uitstellen", lachte de drijfnatte stuurman Lamers. „Het is de eerste keer dat ik in het water terecht kom en ik roei al sinds 1966. Wat er gebeurde, weet ik niet. We hebben in ie der geval de riemen niet goed vastgehouden, want dan kun je niet omslaan. Misschien is er wel een dol (een draaipunt waar de riem in is bevestigd) losge schoten." Mulder, die net als haar ploeggenoten van Hontsdol haar eerste wedstrijd voer, kon ook slechts gissen naar de oorzaak. „We moesten tegelijkertijd stoppen en onze riemen intrekken, maar raakten uit balans. Er was niets meer aan te doen." foto Willem Mieras de sluiting van de velden in Wissenkerke houdt de voetbalclub na dit seizoen namelijk op te bestaan. Het kampioenschap is dan ook een mooie, maar tege lijkertijd schrale troost voor de vereniging en haar le den. En Paul Telussa, wat heeft die nog voor kruit te verschieten als het gaat om de selectie voor volgend seizoen? De nieuwe technische man keek za terdag niet al te vrolijk naar wat er voor hem op het veld te zien was. Met een zekere trots had hij de dag voor de wedstrijd gemeld dat hij ze ven spelers had overgehaald om te blijven. Maar of daar de redders bij zitten? Voor het nieuwe Hoek (in de hoofd klasse of een klasje lager) is meer no dig, want echte spelbepalers of sco rende spitsen zijn er nog niet bij. Da vid Destorme behouden voor Hoek, dat wordt al heel wat lastiger. Net als Pieter de Munnik het gevoel ge ven dat hij volgend jaar weer in een sterk elftal terecht komt. O ja, zaterdag toch nog een spits ge zien op de tribune. Christof de Wis- pelaere, die vorig jaar in Hoek als ge vierde topschutter werd binnenge haald, maar na een paar maanden weer net zo schielijk afdroop, kwam ook nog eens kijken naar zijn vorige avontuurtje. Je weet toch maar noojt hoe hoog de nood daar straks is. De SSV'65-voetballers Björn Langeveld, Mamadouba Gueye en Dennis van der Welle (vlnr) kijken aandachtig naar de verrichtingen van Hoek tegen RijnsburgseBoys. foto Camile Schelstraete WISSENKERKE - De voetballers van SV Wissenker ke werden gisteren de eerste Zeeuwse kampioen van het seizoen 2005-2006. In de reserve vijfde klasse wel iswaar, maar toch. Al betreft het een titel zonder perspectief. Vanwege

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 26