John den Engelsman is weer topfit Buffelen op Goese kanaal PZC Jaargangrecords Bil en Hondsmerk Van 't Westende oppermachtig Belgische broers heersen in Grote Prijs Golden Horse Trophy 25 Wielrenner uit Sint Annaland komt als derde over de streep in Dorpenomloop Veel records voor zwemmers De Stormvogel m Middelkamp blijft zonder punten issm Knappe prestatie Lesley Kerkhove Coppoolse nieuwe trainer TOP Geen nacompetitie Blauw Wit Chantal Koole derde in Oostvoorne maandag 13 maart 2006 VLISSINGEN - Marinka Bil heeft tijdens de vijfde wedstrijd in de Zeeuwse hoofdklasse een Zeeuwse jaargangrecord ge zwommen. Dat gebeurde op de 1500 meter vrije slag. Mei een eindtijd van 17.53,52 verbeterde Bil haar eigen Zeeuws jaargangreeord bij de 19-jarigen met 50 seconden. \0ok Kevin Hondsmerk van De Schelde zwom een Zeeuws jaar gangrecord. De 200 meter vrije slaglegde hij af in 2.00,57. Verder werden er startbewijzen behaald voor de Nederlandse kampioenschappen. Stephanie Rombout kwalificeerde zich op de 200 meter vrije slag met ^doorWiIIL^®_^o^ SJNT-WILLEBRORD - John den Engelsman zag het afgelo pen seizoen volledig naar de knoppen gaan. Een valpartij tij dens het criterium van Kortgene in 2004 bezorgde hem een ham- stringblessure, die niet wilde ge nezen. Gisteren bewees Den En gelsman uit Sint Annaland weer topfit te zijn in de dertigste edi tie van de Dorpenomloop Rucp- ,:hcn. in de slotfase was Den Engels man verrassend aan de lei ding gekomen met Peter Woes- tenberg en Sjoerd Botter. Het tno bleef uit de greep van het peloton. Woestenberg won, maar Den Engelsman zag ajn derde stek als een overwin ning. Voor de in Nijmegen wonende Den Engelsman is er een einde gekomen aan veel ellende. „Die blessure wilde niet verdwij nen", zei hij gistermiddag in Sint-Wiiebrord waar start en fi nish was. „Uiteindelijk is de 'blessure toch verdwenen en .daarna ben ik door blijven trai nen. Misschien dat ik daarom nu al zo vroeg in het seizoen floed in vorm ben." De goede vorm en conditie gaf J.Den Engelsman, die overstapte van wielervereniging. Wille- brord Wil Vooruit naar de Pe daalridders, in de slotfase van [de Dorpenomloop vleugels. Hij sloop mee met het duo Peter Woestenberg (Cyclingteam Jo Piels) en Sjoerd Botter (Van He- inert Groep). „Ik stond ervan te kijken dat we weg mochten blij ven. We hebben goed samenge- .werkt en omdat ik niet wist hoe groot de voorsprong was, ben ik maar hard doorgegaan", vertel de Den Engelsman. De Zeeuw richt zich vooral op ide Zeeuwse wedstrijden. Zat'ër- dag is hij aanwezig in het crite- ,num van Oud-Vossemeer. „Dat is voor mij bijna een thuiswed strijd, Na Oud-Vossemeer ga ik me richten op de Omloop van de Braakman en de Wim Hendrik strofee. Voor de club competitie |zijn dat de belangrijke wedstrij den", aldus Den Engelsman. Hij hoopt in de wedstrijden voor de club competitie te scoren voor zijn club. In de laatste kilometers demar reerde Woestenberg gisteren weg bij zijn opponenten. Den Engelsman kon niet meer pare ren. Hij moest ook Botter laten gaan. „Ik zat er doorheen, maar ik hield gelukkig enkele meters over en werd derde." De Dorpenomloop verliep niet goed voor de ploeg van Theo Middelkamp. Ploegleider Heddy Nieuwdorp had maar vijf man in de strijd. „Daar heb ik be wust voor gekozen. Het is mo menteel behoorlijk druk met wedstrijden. Zaterdag hebben we de Ronde van Zuid-Holland al gereden. We hebben dit jaar- veel jonge renners en die kun je geen twee van die loodzware wedstrijden in één weekeinde la ten rijden. Daarom zijn we hier met vijf man." Nieuwdorp heeft dit jaar een bredere selectie tot zijn beschikking. „We zijn een paar renners kwijt, maar daar is ook weer veel teruggekomen. We zijn er niet op achteruit ge gaan." Paul-Jeremiasse is uit de junio ren afkomstig. Ron de Peinder en Floris van Loon zijn terugge keerd na een paar jaar uit com petitie te zijn geweest. „Vooral over Jeremiasse ben iks tot nu toe tevreden. Hij ontwikkelt' zich goed. Vandaag heb ik hem thuis gelaten omdat hij gisteren al had gereden." Zaterdag wordt de eerste wed strijd van de clubcompetitie ver- rreden, de Omloop van de Haar- lemmerliede, maar voor Nieuw dorp is die wedstrijd nog niet van groot belang. „Nee, de Braakman en de Wim Hendriks zijn voor ons als Zeeuwse club belangrijker. Als we in die twee wedstrijden punten kunnen pak ken, zijn we zo goed als zeker ge plaatst voor de finale en is ons seizoen geslaagd", zei Nieuw dorp. OZ Wielerweekend Middelkamp zal niet deelne men aan het OZ Wielerweek end hoewel die wedstrijd hoog AMSTERDAM - De zwemmers van De Stormvogel zijn op de Nationale Speedo Club Meet, een NK voor clubteams tot 12 jaar, als zestiende geëindigd. In het veld van twintig ploegen waren de veertien winnaars van de kringvoorronden vertegen woordigd. Het veld werd aange vuld met de zes tijdsnelsten van de kringvoorronden. Posei- don'56 uit Ridderkerk maakte de favorietenrol waar door met een puntenaantal van 224 ruim Voor De Dinkel uit Denekamp (207) te eindigen. Derde werd De Columbiaan uit Voorhout (195). De Stormvogel uit VLissin- gen kwam tot 119 punten, pe Vlissingers kwamen in één leeftijdsgroep zwemmers te kort en hadden geen echte winnaars, nel waren er veel persoonlijke records. De beste resultaten kwamen op naam van Lennard «'eel en Bodine Corré. Breel wrd op de 100 meter vrij met 114,92 tiende. Corré werd op de meter elfde in 1.26,43. Alle- II verbeterden ze hun persoon- hjke records, respectievelijk niet .twee en zeven seconden. de estafette 4x 25 meter tot 0 jaar kwamen de zwemmers l"l Vlissingen tot de tweede tijd e°it gezwommen op de Nationa- e Speedo Club Meet. Met l04,87 moesten zij alleen WVZ j z°etermeer voor zich dul den. op het lijstje van Nieuwdorp stond. De organisatie heeft zijn verzoek om deelname niet in gewilligd. „Ik heb waarom we niet mee mogen doen. Als antwoord kreeg ik dat het een 2.2-wedstrijd is en dat wij maar een clubploeg zijn. Misschien als er een ande re ploeg afvalt, mogen wij mee doen." In de Dorpenomloop liet Jacco- Ringelberg zijn gezicht een paar- keer voorin zien. Hij was de bes te Middelkamper met een 98e plaats. Het peloton raast door de straten van Rucphen. door Edward Oranje DEN BOSCH - De veertienjari ge judoka Sam van 't Westende uit Vlissingen' heeft zaterdag in de Maaspoort in Den Bosch voor de derde achtereenvolgen de keer de Dutch Open Espoir Judo Tournament op zijn naam geschreven. Fabian Vos en Maarten Viskei- werden door Sam van 't Westen de binnen een. minuut verslagen. In de halve finale maakte Be rend Werkman zijn opwachting. De Groninger kwam erniet aan te-pas. Hij werd na een yuko en een waza-ari spectaculair hoog opgetild en voor ippon vol op zijn rug gegooid. In de finale te gen Bram Crans was de nieuwe Nederlandse kampioen ook het sterkst. Hij won zijn derde be- langrijke meetmoment op rij met een koka en waza-ari. Van 't Westende heeft in de drie meetmomenten op weg naar de Europese kampioenschappen te gen al zijn concurrenten gevoch ten. Niemand van de nationale aspiranten (tot 17 jaar) tot 50 ki lo kon tegen hem tot een score komen. De bondscoaches zullen hem dan ook waarschijnlijk se lecteren voor het EK in Honga rije in de klasse tot 50 kilogram. Van 't Westendes zus Tess ver loor zaterdag haar eerste partij bij de semi-aspiranten (tot 15 jaar) tot 48 kilo van de huidige nationaal kampioene Sanne Ver hagen. De Vlissingse knokte zich via de herkansingen (met al lemaal ippon-zeges) tot de klei ne finale. De Zeeuwse won het brons met een schouderworp. Ruben Boutens (Judo Ryu van Schaik) behaalde gisteren als enige Zeeuw het podium. In de klasse tot 50 kilogram won de Middelburger zijn eerste drie wedstrijden, maar in de halve fi nale ging hij onderuit. In de klei ne finale om het brons versloeg hij Guus Klaus van Kenamju. w 2.08,33 en op de 100 meter vlin derslag in 1.04,92. Kevin Honds merk was met 2.00,57 ook snel genoeg. De 200 meter wisselslag werkte hij af in 2.14,32. Dat was goed genoeg voor het NK. Bil en Josje van Houwelingen waren op de zwemmijl snel genoeg voor het NK. Van Houwelingen klokte 18.40,07, ruim 13 secon den onder de limiettij d. Voor het NK junioren plaatsten zich ook enkele zwemmers. Bij-, voorbeeld Judith Stap op de 100 meter schoolslag. Zij kon zich optrekken aan Ryan' Verplanke (eerste met 1.18,39). Dat leidde tot een persoonlijk record van 1.21,49, ruim binnen de NK-li- miet van 1.24,6. Verrassend was de 1.13,94 van Lorenzo van Poe- le, die daarmee een start op de jeugdkampioenschappen veiligs telde. Van Poele kwam"op de 200 meter wisselslag tot 2.27,56. Op de 200 meter vrije slag wa ren Iris Erpelinck (2.22,97) en Anniek Minderhoud (2.24,84) snel genoeg. Bas van Houwelin gen en Roderick van Doeselaar noteerden persoonlijke records met 2.13,66 en 2.14,69. Van Hou welingen behaalde ook het start bewijs op de 200 meter wissel slag in 2.30,79. Ook op de 100 meter vlinderslag werd er hard gezwommen. Judith Stap en Ma- non Minneboo kwamen tot NK limieten met respectievelijk 1.13,46 en 1.15,23. GOES - Wielervereniging Theo Middelkamp heeft geen punten kunnen scoren in de eerste wed strijd voor de Beloftencompeti- tie. De Zeeuwse ploeg die samen met Wielervereniging De Mol een team vormt, zag zaterdag in de Ronde van Zuid-Holland al leen Goesenaar Dirk van Dam in het klassement terug. Hij ein digde als 38e. De wedstrijd werd gewonnen door Jos Harms van Team LÖwik. Dennis Raadtgever uit Goes was zaterdag één van de weinige fi nishers in de Ster van Zwolle. Hij werd 25e op 3,29 van' win naar Marvin van der Pluijm. De mannenvier van Scaldis met stuurvrouw Ilse Nieuwenhuijze (nummer 22) en Robert de Bourgraaff op slag. De Goese boot roeide de tweede tijd in de categorie H4. foto Willem Mieras door Euqène de Kok GOES - Een parkoers van het Goese Sas richting de oude stadshaven van Goes zou het de deelnemers aan de tweede Ganze, re gatta gemakkelijker hebben gemaakt. Dan hadden de roeiers de wind mee gehad. Zater dag voeren zo'n 115 roeiers echter in tegen gestelde richting en zij moesten daardoor ruim vier kilometer buffelen tegen de harde en ijskoude wind in. De tweede editie van de roeiwedstrijd, geor ganiseerd door de Goese roeivereniging Scaldis, was net als de eerste aflevering loodzwaar door de barre weersomstandighe den. Een verschil met de eerste regatta was dat de Zeeuwse roeitop zaterdag niet aanwezig was in Goes. Zo namen mannen als Roeland Lievens uit IJzendijke en Goesenaar Tom Dousma deel aan de Heineken roeivierkamp in Amsterdam, een wedstrijd van de roem ruchte roeivereniging Nereus. Ook Anna Dieleman, de beste Zeeuwse roeister, was er dit weekeinde niet bij. „We hadden de studentenroeiers er graag bij gehad. Het scheelt toch snel een paar bo ten en bovendien zitten de Zeeuwse kam pioenen van vorig jaar nu in Amsterdam", zei organisator en vader van Tom Dousma, Peter Dousma. De wedstrijd verplaatsen naar een andere datum was echter geen op tie. „Dit is nog één van de weinige vrije weekeindes op de roeikalender." Zaterdag kwam,en op het Goese kanaal-115 roeiers in actie. De deelnemers waren gro tendeels afkomstig van de organiserende verenging Scaldis (rond de 150 leden), de Middelburgse vereniging Honte (ongeveer 300 leden) en RowDow uit Terneuzen, een onderdeel van de personeelsvereniging van Dow Benelux met zo'n 50 leden. De roeiers waren verdeeld over 3.1 boten. „Ik denk dat er nog groei zit in het evenement. We kun nen gemakkelijk het dubbele aantal boten aan", aldus Dousma. Er werd in twee heats tegen de klok geva ren. In de vieren, de categorie met het groot ste aantal deelnemers, werd gestreden om het Zeeuwse kampioenschap. Bij de vrou wen ging de titel zowel in de gladde wed- strijdboten als in de C4 (een iets bredere boot met kiel) naar Scaldis. De Goese vereni ging won ook het kampioenschap in de mix-categorie. Bij de mannen waren de teams van Honte in beide categorieën het snelst. De wedstrijd tussen de achten van Honte en RowDow werd.gewonnen door de Middel burgers. Honte deed er ruim een minuut minder over (18,21) dan de Terneuzenaren (19,24). Derk-Jan van Mackelenbergh van Honte zat niet in de Middelburgse acht, maar was wel één van de vier roeiers in de gladde vier van zijn club. Eerder op de dag had hij het parkoers al in zijn eentje afgelegd. Van Mackelenbergh was één van de drie skif- feurs die zaterdag de wind trotseerden. De 21-jarige Middelburger deed precies 24 mi nuten over de 4,3 kilometer en was daarmee het snelst bij de eenlingen. „Het was behoorlijk buffelen", zuchtte hij terwijl hij zijn boot op het droge tilde. „Na de bocht bij Wilhelminadorp, het laatste stukje voor de sluizen, kreeg je de wind vol op je, maar het bleef vandaag gelukkig goed gaan. Ik zag mijn directe tegenstander (Ad- ze Slijp van Hemus Amersfoort) steeds ver der verdwijnen. Normaal is hij sterker, maar vandaag heb ik hem gepakt. Ik had vandaag geen last van vermoeidheid. Vorig jaar was dat wel anders. Toen ging het onge looflijk slecht." Skiffeur Van Mackelenberg is één van de weinige skiffeurs in Zeeland. Volgend jaar verhuist hij echter voor zijn studie naar Amsterdam. Daar wil hij lid worden van Nereus. Zijn doel is duidelijk. „Het klinkt misschien wat stom, maar ooit wil ik op een EK of WK voor Nederland uitkomen. Dat zal rond mijn 25ste moeten zijn." Nu is hij daar nog ver van verwijderd, gaf hij zaterdag aan. „Ik ga vanavond naar de Heineken vierkamp in Amsterdam. Nu al leen om te kijken. Om mee te doen, ben ik nog lang niet goed genoeg. Alle deelnemers daar roeien zes keer per week. Ik nu nog maar drie keer. Maar volgend jaar zal ik bij Nereus ook naar zes keer gaan." pagina 26 te water gelaten GOES - Tennisster Lesley Kerkhove uit Zierikzee heeft de halve finale bereikt van de nationale jeugdkampioen schappen indoor tot en met achttien jaar. Op haar eigen trainingsbanen bij tenniscentrum Victoria in Rotterdam verloor Kerkhove in de eerste en tweede ronde en kwartfi nale geen enkele set. Ze was als ongeplaatste speelster toe gelaten omdat ze in februari de kwartfinales haalde van de Nederlandse kampioenschappen tot en met zestien jaar. Kerkhove onmoette in de halve eindstrijd Sterffie We- terings, de als nummer zes geplaatste. De Haagse was met 6-4 6-3 te sterk voor de Zeeuwse. Voor de Zierikzeese res tte de troostfinale. Ze won daarin de eerste set met 6-4, maar daarna ging het licht uit bij Kerkhove. De als derde ingeschaalde Arantxa Rus won het tweede en derde be drijf met 6-0 en 6-1. „Ik was echt hartstikke moe van de vorige partijen. Toch heb ik een goed gevoel over dit toer nooi", zei Kerkhove. Ook Mirte de Bakker uit Kapelle deed mee. De zestienjarige Kapelse begon uitstekend door de als tweede geplaatste Marlies Vermeulen in drie sets te verslaan. Joany Pontjodikromo was in de tweede ronde echter te sterk. Pontjodikromo verloor op haar beurt weer van Lesley Kerkhove. ARNEMUIDEN - Edwin Coppoolse wordt volgend sei zoen trainer bij korfbalclub TOP uit Arnemuiden. Hij volgt Arie Schroevers op die geen tijd meer heeft door zijn studie. Coppoolse, nu nog trainer van het Middelburg se Ondo, heeft getekend voor een jaar. „Blaas de Ridder blijft begeleider", zegt hij. „Hij was mijn trainer bij On do. Dat is prettig samenwerken." TOP is de tweede club van Coppoolse als trainer. KRUININGEN - De korfballers van Blauw Wit zijn zater dag in een beslissingswedstrijd om de tweede plaats uitge schakeld voor de nacompetitie. In Kruiningen verloor de vierdeklasser met 7-5 van Scheldevogels. De Kloetingers misten een half basisteam. Desondanks bleef de ploeg nog dichtbij. In een bijzonder slechte en doelpuntarme wed strijd was het drie minuten voor tijd nog 5-5. In de laatste minuten liep Scheldevogels uit naar de 7-5-overwinning. Scores Blauw Wit: Edwin Bommeljé, Marjan van der Linde, Moni que van der Linde, Claudia Timmerman en Danny Vermeer allen 1, OOSTVOORNE - Chantal Koole uit Zoutelande is in Oost voorne derde geworden in een .halve marathon. De atlete liep een tijd van 1.32,46. De wedstrijd werd gewonnen door Carola Schot (Heerjansdam). Zij had na 1.24,40 een eindsprint nodig om Martine Lust (Hellevoetsluis) achter zich te houden. Niels Koole eindigde met zijn vierde plaats net naast het erepodium. Zijn achterstand was meer dan drie minuten. De halve marathon werd gewon nen door de oud Nederlands kampioen triatlon Bert Flier (Barendrecht). Hij had 1.10,15 nodig voor de 21 kilome ter. Ralf Preibisch (Hellevoetsluis) kwam 35 seconden la ter over de finishlijn. Fouad Fertoute (Oud Beijerland) werd derde en gaat nu aan de leiding in het Van Buuren-runningcircuit. door Lucien Roelandt HEIKANT - In de Grote Prijs Golden Horse Trophy in Hei kant was de Belg Yves Vander- hasselt zaterdag dominant. De ruiter uit Ternat greep met Obourg het goud en met Vereist Flamenco de Sémille het zilver. Zijn broer Christophe werd der de en vierde. Vincent Voorn, de regerende Eu ropese kampioen Young Riders, werd uitgeroepen tot beste rui ter van de vierdaagse finale in het hippisch centrum in Hei kant. Voorn zag in de uitverkie zing het bewijs dat de Audi Stal van Eric Berkhof uit Dintel- oord, waar hij sinds kort werkt, investeert in de goede talentvol le paarden. „Ik had vijf jonge paarden meegenomen", zei hij. „In de tien parkoersen die ze lie pen, had ik slechts één spring- fout." Met Dave Tolboom als winnaar, Voorn op de tweede plaats en de Zeeuwse Chayenne Wiskerke op de derde stek was het erepo dium van het overall klassement 1.20 helemaal oranje. Met Domi nique Hendrikxs als beste all- rounder in de 1.30 rubriek en Gerfried Puck als tweede werd de Nederlandse hegemonie nog eens extra onderstreept. De Nederlandse ruiters in Hei kant waren allemaal van me ning dat de door de KNHS geui te dreiging van schorsing bij deelname aan de volgende editie van de Golden Horse competitie van tafel moet. Tolboom: „De grote belangstelling bewijst dat er behoefte bestaat aan deze competitie. Dit concours is uiter mate geschikt om jonge talent volle paarden aan het grote werk te laten proeven. Ook paar den, die door een blessure een tijdje op rust hebben gestaan, kun je hier zonder te forceren weer wedstrijdritme op laten doen. Het zit. de KNHS dwars dat paarden op een lager niveau rijden dan ze staan geklasseerd. De bond beschouwt dat als val se concurrentie en ze wil ons daar zogenaamd tegen bescher men. Dat is onzin. Wie zich in schrijft, weet wat hij kan ver wachten. Wie het daar niet mee eens is, blijft thuis. En dat zijn er maar weinig als ik de wacht lijst zie voor dit concours. Het is een pure machtsstrijd. Als ik met een wagen vol paarden naar eenzelfde concours in België ga, heeft de KNHS daar geen be zwaar tegen. Maar wel als er een concours is van een Bel gische organisatie, amper twee honderd meter over de grens met Nederland. Dan is de KNHS ineens belangenbeharti ger van de Nederlandse ruiters en moet alles volgens de KNHS-regeltjes. De bond zou misschien eerst eens moeten na denken over de behoefte van de ruiters en zich dan iets flexibe ler opstellen. Dat is pas belan genbehartiging." De finale van de de Grote Prijs om de Golden Horse Trophy werd gedomineerd door de broers Yves en Christophe Van- derhasselt. In de barrage toonde Yves zich met Obourg de beste van de zestien combinaties. De goedgekeurde dekhengst Vereist Flamenco de Sémilly stuurde hij naar de tweede plaats. Christop he eiste met Ultra Top van het Paradijs en de KWPN-hengst Odoctro van het Vitseroelhof de derde en vierde plaats op. Man- dy Grotegoed uit Klundert ein digde met Princeven's Onousco op de zesde plaats als beste Ne derlander. De uitschakeling van favoriet Voorn was verrassend. De 22-ja rige ruiter had in het basispar koers met de schimmel Audi's Unimo een foutje. „Jammer dat mijn enige foutje tijdens deze vierdaagse juist in de Grote Prijs was. Maar ik ben tevreden over de schimmel. Hij liet zien dat hij klaar is voor het buiten seizoen." De regerende Zeeuwse ZZ-kam- pioene Chayenne Wiskerke was ook tevreden. Zij eindigde in de finale van de klasse 1.20 met de hengst VDL Lacoochee als elf de. Volgens het zestienjarige ta lent uit Kruiningen had er meer ingezeten. „De barrage kon snel ler, maar Lacooche heeft vier foutloze parkoersen gelopen. Met het vormbehoud zit het dus wel goed. Pieken wil ik over veertien dagen. Dan is het EK in Ermelo." Tolboom schreef met Kambius de finale op zijn naam. Als laatste starter van de 22 combinaties in de barrage was de ruiter uit Bunschoten een fractie sneller dan de hoefsmid Bart Bomere uit Aalst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 25