RCS zet stap in goede richting Dubbel voor Jawad Bouazzoui PZC Duur verlies voor Zeeland Sport Vlissingen speelt nu als hecht team Vroon Trofee voor Valesca Lefeber De Ganze haakt af Oemoemenoe veilig EMM laat zorgen definitief achter zich 23 Souburgers komen weer aan kop na winst (1-0) en verlies van concurrent Lazonder grijpt tennistitel Mesu sterk in laatste marathon Jeugd Yerseke goed in spelregels Bowlingtoernooi gaat van start Zeeuwse boksers op dreef Tweeling Nijpjes sterk op jonge dressuurpaarden maandag 13 maart 2006 wb door Ko Mechielsen uvu» - De twee waterpolo- tcams van De Stormvogel heb ben dit weekeinde allebei ge wonnen. De Goesenaren van De Ganze verloren en haken af in de strijd om promotie naar de tweede klasse. DeStormvogel-Merlet 2 5-3. De Zeeuwse mannen kenden een valse start en misten veel te veel i. Pas in de laatste periode werd het vizier op scherp gezet. Van 3-2 liep de ploeg toen uit naar 5-3. Scores De Stormvogel: Ad van't Wende 2, Gabrijel Gavranovic, Chris van der Draai en Danijel Ga- mmovicl. De Stormvogel 2-PSV 4 12-2. PSV 4 was met slechts zes spe lers naar Vlissingen gekomen. Daardoor konden het reserve- leam toch een gemakkelijke •ij overwinning boeken. De Storm- QOST-SOUBURG - De deur ;le eerste klasse staat voor «CS na dit weekeinde weer ver „pen. Op eigen veld werd con current Oisterwijk verslagen en door het verlies van Unitas'30 men de Souburgers ook de koppositie over. Martin Janse ,verd matchwinnaar op sport- pprk De Alblas, 1-0. Meeen tot de tanden toe gewa pend Oisterwijk had verwacht, kwam bedrogen uit. De Braban derskonden op enkele periodes oa RCS nauwelijks in gevaar brengen. Hoewel er een paar wij- gen in de verdediging van uw waren aangebracht, bleef de ploeg eenvoudig overeind. Zo is er van de twee directe concur renten voor het kampioenschap «jstermiddag één afgehaakt. °Zij speelden alsof het geloof er niet was en ook de bezieling was i ver te zoeken. Dat verbaas de me", zei Alexander van Keu len. RCS speelde zelf ook geen vlek keloze partij en was bij tijd en wijle in verdedigend opzicht slordig, maar het bleef allemaal onbestraft. „Als je zo'n belang rijke wedstrijd in winst weet om te zetten, dan ben je een matige prestatie snel vergeten", merkte Martin Janse op. In het eerste kwartier had de thuisploeg het niet gemakkelijk tegen de fysiek sterke tegenstan der. Met de goed spelende Besar Xhoxhaj naast John Bentschap Knook in het hart van de defen sie werden er nauwelijks kansen weggegeven. Na ruim twintig minuten was er de eerste kans voor Dennis de Nooijer, maar keeper Joost Peijnenburg door zag de stiftbal van de spits. Ook de rebound van Alwin van Ham was een prooi voor de Braban der. Even was het alle hens aan dek voor de thuisploeg toen keeper Arvid Pieterse een voor zet van Johnny Braat losliet. De hulp van John Bentschap Knook was zeer welkom en voor kwam erger. door Jos van Belzen VLISSINGEN - Koploper Zee land Sport leed gisteren in de 'vijfde klasse een pijnlijke neder laag tegen achtervolger Rimboe: ■2. Hierdoor heeft de ploeg uit Womvse Plantage nu evenveel vorliespunten als de Vlissingers. Robur deed goede zaken in de derde periode. Robui'-Vosmeer 2-0: De thuis- lehalverwege met 1-0 een schot van Rik Hop- i. Daniël Schijf benutte één 'van de kansen van Robur in de ie van de tweede helft: 2-0, Hierna kreeg ook Vosmeer enkele goede mogelijkheden. Kwadendamme-Renesse 1-1: Jo hn Berrevoets kopte Renesse op prong: 0-1. Al snel na het van de tweede helft kwam de thuisploeg langszij via Mar tin Smaardijk. in de slotfase kregen beide ploe- door Jeremy Dmirj |j|SINGEN - De mannen van jen kunnen tevreden krngkijken op het duel met Den De basketballers won nen met 97-91. Het was de der- rij- Dungk-BC Vlissingen |NW. Na drie minuten stond Vlissingen onder leiding van Jef- ""vanDriel al 10-2 voor. Ver gend speelde de ploeg ech- tef niet scherp en Den Dungk jond de aansluiting. In het twee de kwart maakt junior Dennis Paauw zijn debuut. Hij zorg de voor zes punten op rij. Bij jnst stond Vlissingen toch ach- ermet 44-43. Na de pauze'wis- jn Stefan Schier en Michel vers elkaar een paar keer k vinden en via een drie punter van Wilfred Klap sloeg hssingen een gat van negen Punten. In het laatste kwart ,eeJ Gissingen de wedstrijd i s meer en meer onder con- y01 ^oach Frank Böseler: «van beide ploegen zag ik een et al te beste defensie, maar Meer en meer nam RCS het heft in handen. Het wachten was op de openingstreffer. Een overtre ding op Dangelo Martien bin nen het strafschopgebied werd onbestraft gelaten door scheids rechter Van Huygevoort. Daar door bleef verdediger Berry van Hezik van Oisterwijk in balbe zit. De fel jagende Dennis de Nooijer ontfutselde de verdedi ger de bal en bediende meteen de vrijstaande Martin Janse. Voor hem was het een koud kunstje om de bal over de doel lijn te lopen: 1-0. RCS hield de voorsprong moeiteloos vast tot de rust. Na de hervatting zette Oister wijk weer even aan. Sander Janssen kreeg snel een goede schotkans, maar de rechterspits raakte de bal volledig verkeerd. RCS was in die fase even zoeken de omdat Oisterwijk overscha kelde naar een wat .aanvallen der concept. „We begonnen niet sterk aan die tweede helft. Het duurde even voordat de organi satie weer op orde was", zag Van Keulen. Het offensief van Oisterwijk nam snel in la-acht af. RCS kreeg de wedstrijd weer onder controle en was dicht bij een tweede treffer. Keeper Peijnen burg hield Oisterwijk echter op de been bij inzetten van Dange lo Martien en Alwin van Ham. Kort voor tijd kon invaller Joey van der Zweep de wedstrijd op slot gooien toen hij alleen op keeper Peijnenburg afging. Van der Zweep legde de bal niet breed op Dennis de Nooijer, maar ging voor eigen succes. Hij stuitte op de Brabantse keeper. In de slotminuut kon Johnny Braat zijn ploeg nog een onver diend punt bezorgen, maar ook keeper Arvid Pieterse toonde zich een bekwame sluitpost. „Het is weer een stap in de goe de richting", zei Van Keulen na de wedstrijd. Het werd allemaal nog beter toen bekend werd dat koploper Unitas'30 in de slotmi nuten op eigen veld onderuit was gegaan tegen SC 't Zand. RCS - Oisterwijk 1-0 (1-0). 36. Martin Janse 1-0. Scheidsrechter: P.M.G. van Huygevoort ('s-Herto- genbosch). Gele kaart: Goran Sovilji (Oisterwijk). Aantal toe schouwers: 200. RCS: Arvid Pieterse; Delano de Keuning (55. Alfaro Pentury), Jo hn Bentschap Knook, Besar Xhox haj, Steven Visser; Aschraf Elhrouz, Rudley St. Jago, Alwin van HamMartin Janse. (73. Joey van der Zweep), Dennis de Nooijer en Dangelo Martien. vogel speelde de hele wedstrijd met een man meer en liep via 3-0 uit naar 6-0 halverwege. De Stormvogel liet daarna veel jeugdspelers meedoen. Scores De Stormvogel 2: Henk Rie- mens, Simon Marijs, Frank Leijn- se en Gep Navest allen 2, Martijn Mechielsen, Jasper Rouwendal, Kees Leijnse en Sjoerd Leijnse allen 1. Dio 2-De Ganze 7-5. De Ganze was met een gehavende ploeg naar Etten-Leur vertrokken, maar deed het niet slecht in de eerste periode. Dio nam wel een 1-0-voorsprong. Daarna kenden de Goesenaren een mindere fase Dio maakte daar dankbaar ge bruik van en nam een beslissen de 5-1-voorsprong in de derde periode. De Ganze zette in de laatste periode nog wel aan, maar kwam te kort. Scores De Ganze: Stijn Sandee 2 en Maarten Buijs, Gregor Kramer en Guido Vermeulen 1 Rudley St. Jago (donker shirt) raakt de bal kwijt aan een verdediger van Oisterwijk. foto Lex de Meester gen kansen op de winnende tref fer. Zeeland Sport-Rimboe 1-2: Het was slordig bij de thuisploeg en Rimboe profiteerde via Sophek Sophal en Corné de Mooij: 0-2 bij rust. Zeeland Sport kwam in de 70e minuut terug via een door Sieward Letterie benutte strafschop: 1-2. daarbij bleef het hoewel Rimboe in de coun ter nog legio kansen kreeg. Lewedorpse Boys-Nieuw Borg- vliet 3-5: Pas in de rust, bij een 0-4-achterstand, leken de spe lers van Lebo wakker geschud. Tim Boot, Jan Verton en Simon Smits'zorgden binnen een half uur voor 3-4. De thuisploeg nam risico's op zoek naar de gelijk maker, waardoor de Brabanders kort voor tijd scoorden uit een counter: 3-5. Volharding-Kaaise Boys 0-5: In een eenzijdig duel lukte het Vol harding niet om ook maar één kans te scheppen. De start van de Pannekoekloop in Westenschouwen. Rechts Arjan Beije, de plaatselijke favoriet en uiteindelijke nummer vier. foto Dirk-Jan Gjeltema aanvallend was het boeiend. Vlissingen was in de breedte sterker.We spelen als een hecht team. Dat is de winst die we de afgelopen maanden hebben ge boekt." Scores BC Vlissingen: Michel Bosters 29 punten, Stefan Schier 13, Dorde Karadzic 12 Dennis de Paauw 10, Tommy Radkieivicz 8 Jeffrey van Driel 7, Wilfred Klap, Niels Wisse en Sjors van der Poel 6. Black Eagles 2 - BC Vlissingen 2 41-54. In Rosmalen begon BC Vlissingen 2 sterk aan de wed strijd en bij 9-23 lag een ruime overwinning in het verschiet. Black Eagles klampte echter aan en hield dé schade beperkt tot 19-33 bij rust. Ook na rust slaagden de Vlissingse vrouwen er niet in het verschil groter te maken,'maar de 54-41-zege van het team van coach Tom Jozias- se was ruim genoeg. Scores BC Vlissingen: Elisa Kui pers 14 punten, Linda de Paauw 12, Dorien de Witte 11, Marjolijn van den Bosse 6, Ghylène Niyon- kuru 4, Annelies Meijers 3, Lizetbe Heijnsdijk en Linda Visser 2. door Sjaak Sinke WESTENSCHOUWEN - Vorig jaar haalde Jawad Bouazzoui van Rotterdam Atletiek niet al leen als eerste de finish in de Pannekoekloop, hij was ook de enige finisher met droge voeten. De overige deelnemers waren toen minder fortuinlijk en enke len ging zelf kopje onder in het wassende zeewater. Tijdens de 34e editie zaterdag in Westen- schouwen waren de omstandig heden beter. Opnieuw ging Bouazzoui er na 15 kilometer met de hoofdprijs vandoor. Al snel na de start waren de kaarten geschud. Bouazzoui nam in het bos de kop. Alleen Hans van Beek (Rotterdam Atle tiek) en Arjan Beije (Delta Sport) konden hem volgen. Op een tiental meters volgden Mi- quel van Tongeren (Dynamica), Peter Jongsma (Spirit), Erik Cappon (Wielingen), Franky Bel- jaars (Dynamica) en de Belg Wouter Hamelinck. Beije kwam al snel in proble men en moest afhaken. Het duo Bouazzoui-Van Beek denderde met de wind in de rug door over het strand en wist de voor sprong te vergroten. Na acht ki lometer wedstrijd kregen de lo pers weer de beschutting van het bos, waar Bouazzoui er in slaagde om zijn clubmakker Van Beek te lossen. Bouazzoui boekte zo zijn twee de zege op rij in de Pannekoek loop. Hij realiseerde een tijd van 54 minuten en 11 seconden en was hiernVee bijna twee minu ten sneller dan vorig jaar. Hans van Beek werd op slechts twaalf seconden tweede. Peter Jongs ma, die de eerste acht kilometer samen had gelopen met Van Ton geren, kende een sterk tweede deel. Eerst rolde hij Hamelinck op en daarna snoepte hij Beije zijn podiumplaats af. Van Ton geren was tevreden met zijn zes de plaats. „Ik ben heel gebleven. Hopelijk blijft dat zo en kan ik eindelijk in het zomerseizoen weer eens wat laten zien." Erik Cappon finishte op de ze vende stek en pakte daarmee de zege bij de masters H40, voor Franky Beljaars en Rob van Zan ten uit Vlaardingen. Wim Be- suyen (Dynamica) hield bij de masters H50 de nummer twee Piet Wuijster (Avantri) vier mi nuten achter zich. Joop Lasseur bezorgde het organiserende Del ta Sport de overwinning bij de masters H60 Vijf vrouwen Vijf vrouwen kwamen aan de start van de Pannekoekloop, een flinke toename ten opzicht van vorig jaar toen alleen Marlies Jongerius aan de start stond bij de senioren. Ditmaal was Mar leen van der Graaf (Typhoon), afkomstig uit Zierikzee, met af stand cle sterkste. Met haar tijd van 1 uur 6 minuten en 36 secon den hield ze de eerste master D35, Annet van der Linden (AV'56) ruim vijf minuten ach ter zich. Bij de masters D35 gin gen zes vrouwen van start en bij D45 een viertal, van wie Ellie Westerweele (Dynamica) even als vórig jaar de sterkste was. door Luciën Roelandt WESTKAPELLE - Valesca Lefeber heeft za terdag in Westkapelle de competitie om de Vroon Trofee van ruiterclub De Vroonrui- ters voor paaiden gewonnen. De amazone uit Koudekerke stuurde Mr Miami naar een scorre van 66.06 procent. De vijftienjarige amazone had een ruime voorsprong op Marcelle van der Ven. Zij werd met Rebelle met 63.17.procent tweede. Lefeber had tijdens de competitie een wed strijd gemist en kon daardoor niet zoals de anderen het slechtste resultaat schrappen. Uiteindelijk bleek dat ook niet nodig, want ze stuurde de ruin Mr Miami in twee proe ven naar 173 en 1.68 punten. Dat was goed voor twee overwinningen in het dagklassement en ruim voldoende voor de eindoverwinning. Lefeber stapte pas eind oktober in de paardensport. Al snel ble ken de proeven in de klasse B te makkelijk voor de combinatie. Na vier maanden hebben ze zestien winst punten. Bij de pony's won Yorick Faasse de Vroon Trofee. De voor Vroonruiters uitkomende ruiter stuurde Doortje met 62 procent naar de overwinning. HILVERSUM - Tennisster Rina Lazonder heeft gisteren de nationale kampioenschappen voor veteranen gewon nen. De Vlissingse, lid van de Schelde, deed dat in de klas se voor 65- tot 70-jarigen. Lazonder was in de finale met 6-1 en 7-6 te sterk voor Lies van Geelen uit Nuenen, de nummer één van de wereldranglijst voor vijfenzestigplus sers. In de eerste ronde versloèg Lazonder Dinie Moos (Amsterdam) met 6-3 6-1. Daarna klopte ze liilery de Man uit Den Haag met tweemaal 6-2. Voor Rina Lazonder wa ren de kampioenschappen de eerste wedstrijd op lande lijk niveau sinds veertien jaar. BREDA - In Breda werd zaterdagavond de laatste schaatsmarathon van het seizoen verreden. Bij de meisjes tm 13 jaar eindigde Annemarie Pasveer uit Arnemuiden als derde. Niels Mesu uit Middelburg reed bij de jongens tm 13 naar de vierde plek. Erwin Mesu werd bij de 14 tot en met 16-jarigen derde. Mesu ging later ook nog van start in de overall-wedstrijd over 70 ronden. In een veld van meer dan honderd deelnemers kwam hij als vijfde over de streep, met een ronde voorsprong op het peloton. HANSWEERT - De scheidsrechtersvereniging' van Noord en Zuid-Beveland hield in Hansweert een spelregelwed strijd voor de jeugdteams van vier. Er werd gestreden om een plaats in de landelijke finale. De leiding was in han den van oud-scheidsrechter Jef van Vliet. Twee teams van Yerseke plaatsten zich voor de finale. Yerseke 1 verloor in de finale van HSSC'61 uit Hei en Boeicop. Het team van Yerseke 1 bestond uit Kevin Hout, Ricardo Zuidweg, Mar tijn Wondergem en Stefan Tolhoek. MIDDELBURG - Vandaag gaat in sporthal De Kruitmo- len het 22ste Kruitmolen Dubbel Bowlingtoernooi van start. Bowlers uit Nederland, België en Duitsland zullen het een hele week tegen elkaar opnemen. Er wordt ge speeld op handicap. Zondagavond wordt de finale ge speeld. GOES - Verschillende Zeeuwse boksers kwamen in cle ring van de Rotterdamse vereniging Van 't Hof. Coen Sin ke van DOS uit Vlissingen kon zijn partij niet afmaken. Zijn tegenstander moest opgeven met een schouder uit de kom. Hugo van Rooijen won bij de nieuwelingen op pun ten van Peter Hoornweg van Mesa Sport Schiedam. Quin- cy Tuhuleruw uit Vlissingen, uitkomende voor de Bredase Ring, debuteerde met een fraaie zege op Remco Hofstede. Tuhuleruw kreeg de stijlprijs voor beste bokser van de middag. Jeffrey Brasser van DOS Vlissingen liet Rayen Poporni van Van 't Hof Rotterdam bij de cadetten volle dig kansloos. Freek Thier van DOS Vlissingen verloor van Bobby Adriaanse van Van 't Hof. Een stoot op de lever werd hem in de tweede ronde fataal. Justin Schiewold van DOS Vlissingen profiteerde tegen Cem Alcicek van Mesa Sport Schiedam van zijn goede conditie. Hij sloeg in de derde ronde toe en won op punten. door Hans Markusse GOES - De Middelburgse rugby club Oemoemenoe zit al het hele seizoen in de hoek waar de klap pen vallen, maar in het duel te gen het al gedegradeerde Ducks speelde ze zich definitief veilig. De Middelburgers wonnen met 64-8 van de Brabanders. Tovaal verloor met 30-11 van Tilburg. Oemoemenoe-Ducks 64-8: Na twintig minuten hadden de Mid delburgers al vier keer gescoord en bij het rustsignaal stond het 40-0. Na rust deed Oemoemenoe het rustiger aan. De gasten kwa men terug tot 40-8. Door het uit vallen van twee spelers kwamen ze echter verdèr in de proble men. Rink Basie was de grote man. Hij drukte vijf tries en be nutte met zijn gave traptech- niek zeven conversions. Tilburg-Tovaal 30-11: Voor de Goesenaren stond er niet veel meer op het spel. Niels van Harn opende in de tiende mi nuut met een penalty-kick de score, maar halverwege de eer ste helft boog de thuisclub de achterstand om in een 5-3-voor- sprong. Van Harn zette zijn team vlak voor rust op voor sprong, maar Tilburg had al weer snel een antwoord klaar. Na de pauze nam Tovaal het ini tiatief en door een try van Dan ker Rijk en kwamen de Goesena ren op 11-8. In de slotfase ging Tovaal nog verrassend onderuit. door Wim Kakebeeke MIDDELBURG -De handbal lers van EMM speelden zich gis teren definitief veilig. De ploeg Tachos 2 met 20-17. Defensief was EMM gisteren goed op dreef en aanvallend stal Vincent van der Meijdende show. Hij scoorde acht keer. Daarnaast waren er gemengde gevoelens bij spelbepaler Jean-Marie Toubiana. De Bevel- WESTKAPELLE - Kort voor dat de nationale paardensport- bond KNHS dressuurruiters met jonge paarden wil verbie den op het hoogste afdelingsni veau te starten, brachten Jessica en Chantal Nijpjes twee vijfjari ge paarden uit in de Z2-klasse. De tweeling die uitkomt voor ruitersportvereniging Seros be wees in manege De Zandbooi in Westkapelle dat jonge paarden het rijden op dit niveau makke lijk aankunnen. Jessica Nijpjes reed voor de tweede keer een wedstrijd met Hexagons Razani en scoorde in de twee proeven 66,67 en 67,67% en won. Chan tal Nijpjes kwam uit met Hexa gons Unchain en scoorde 62 en 65%. ander kreeg de uitslag van de straf- en protestcomissie naar aanleiding van de rode kaart bij Artemis. Er waren 16 duels geeist, waarvan 6 voorwaarde lijk. Uiteindelijk werd de schor sing teruggebracht naar 4 duels, en 6 duels voorwaardelijk. Tou biana: „Ik zal het accepteren maar het blijft dieptriest. Het blijft machtsmisbruik van de ar bitrale leiding." Scores EMM: Vincent van der Meij- den, Aleaxander Benoit 5, Wally Houtepen en Jean-Marie Toubiana 2, Edwin Davidse, Harald van Zwieten en Prosper Minnaert. Vrouwen. EMM-Tachos 2 15-15: D.e remise in eigen huis was een tegenvaller omdat EMM drie kwartwedstrijd beter was. „Een break en dom balverlies gooiden roet in het eten", aldus een ba lende trainer Vincent van dei- Mei j den. Scores EMMPetula Brasser 4, Ma rieke Riemens en Xaira Nijsen 3, Ariska Tax en Anouk Provoost 2, Angela van de Bergh. EMM 2-HMC 2 20-20: De vrou wen van EMM 2 verrasten aan genaam tegen de koploper, die de titel opeens in gevaar ziet ko men. Olympus-RHV 8-13: Maar goed dat de sfeer goed is binnen het team, want vele blessures eisen hun tol. In de ziekenboeg die al door vier spelers werd bezet, be landde nu ook sluitpost Karin van der Lijcke. „De dekking zat goed in elkaar, maar de breaks nekten ons", zei trainer Hans Dierickx.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 23