PROVINCIALE ZEEUWSE COURAN Vlilosevic stierf aan hartaanval Pensioenen opnieuw waardevast Vrijgeven huur ure woningen ogelijk uitgesteld Behave mist Songfestival NOG 4 DAGEN Radar ziet gesjoemel met jonge honden haagtekens bij officiële doodsoorzaak oud-president Joegoslavië blijven 'atiënte (87) gewurgd in iekenhuis Kinderen klagen Verdonk aan Saddam verzwakte Iraakse leger Burgers adviseren over kiesstelsel PSV heeft titel binnen bereik 13 17 Thomas Dekker rijdt in leiderstrui zo zonnige perioden en overwe- lend droog. Bij een matige zuidoosten- ^nd wordt het 4 of 5 graden. ochtend middag 48e jaargang no. 61 laandag 13 maart 2006 numme'' 1,25 internet: www.pzc.nl OP DE MORTtERE WOONBOULEVARD IN MIDDELBURG WÊBBÊBÊÊnÊÊKÊKÊÊÊKÊÊÊÊÊÊÊË ■HBHHKm redactie buitenland JEN HAAG - Slobodan Mi- isevic, de voormalige presi- ait van Joegoslavië, is rerleden aan een hartaan- il. Dat is de voorlopige uit- omst van de lijkschouwing it is uitgevoerd door het [(letlands Forensisch Insti ll! (NFI) in Den Haag. onderzoek moet uit wij- En wat het hartinfarct heeft Toorzaakt. Het stoffelijk over- hot van Milosevic wordt van- iag overgedragen aan zijn fa ille. jlosevic' raadsman beweerde steren dat zijn cliënt verkeer- tmedicijnen kreeg toegediend, 'aardoor zijn toestand snel ver- echterde. Bij een vorig jaar uit- voerd medisch onderzoek zou- m in Milosevic' bloed sporen jn aangetroffen van medicij- 'n die contraproductief wer- tn voor iemand met een te ho- bloeddruk; zoals Milosevic. elfmoord oofdaanklaagster Carla Del bnte van het Joegoslavië-Tribu- |d jal, dat Milosevic berechtte, oot niet uit dat de verdachte ïlfmoorcl heeft gepleegd. De ad-president overleed zater- ag op. 64-jarige in zijn cel in de tvangenis van Scheveningen. Ie sectie op Milosevic door een ederlands pathologenteam •n het NFI gebeurt op nadruk- elijk verzoek van de regering in Servië in het bijzijn van see Servische specialisten. In EUVEN - Een verwarde pa- ênt heeft gisteren een 87-jari- emedepatiënte gewurgd en ze en anderen verwond in een zie- enhuis in Leuven. lat heeft de directeur van het iekenhuis gisteren gemeld, ledader is een 78-jarige man lit de stad. Hij was vastgebon- len omdat hij steeds lastig was, naar hij wist te ontsnappen. De ndeman is door de politie aan- ehouden. De gewonde patiën- n zijn in hun eigen ziekenhuis ehandeld. ANP/Belga Servië, Milosevic' geboorteland, wordt het Joegoslavië-Tribu- naal in Den Haag verantwoorde lijk gehouden voor de dood van zijn oud-leider. De Nederlandse lijkschouwer die Milosevic zaterdag onder zocht, nadat hij rond negen urn- in de ochtend levenloos op zijn bed was gevonden, kon geen doodsoorzaak vinden. Berichten als zou Milosevic een natuurlij ke dood zijn gestorven, werden later ontkracht door een van zijn raadsmannen, Zdenko To- manovic, die zei dat mogelijk sprake was van vergiftiging. Hij suggereerde dat zijn cliënt ver keerde medicijnen kreeg. Milosevic leed al geruime tijd aan te hoge bloedddruk en hart klachten, maar hij kreeg vol gens Tomanovic ook pillen voor tuberculose en lepra om hem 'het zwijgen op te leggen'. Een dag voor zijn dood zou hij hier over nog een brandbrief hebben gestuurd aan de Russische auto riteiten. Een officieel uitge voerd onderzoek zou deze ver moedens bevestigen. Leo Boke- ria, hoofd van een cardiologisch instituut in Moskou verklaarde voor de Russische televisie dat artsen die Milosevic in Den Haag behandelden, vermoedden dat hij zijn medicijnen tegen ho ge bloeddruk stiekem uitspuug de. Deze werden namelijk niet in zijn bloed gevonden. Milosevic stond terecht voor ge nocide, oorlogsmisdaden en mis daden tegen de menselijkheid in Bosnië, Kroatië en Kosovo tus sen 1990 en 1999. In juni 2001 werd hij uitgeleverd aan het VN-tribunaal in Den Haag, na in 2000 te zijn afgezet als presi dent van Servië. Februari 2002 begon zijn proces. Dat heeft de afgelopen vier jaar voortdurend stil gelegen vanwege zijn ge zondheidstoestand. Hij verdedig de zichzelf voor het tribunaal, dat hij formeel niet erkende, wat een zware wissel trok op zijn gezondheid. Twee cardiologen die hem be handelden hebben keer op keer gewaarschuwd dat zijn conditie levensbedreigend was en de laat ste tijd snel verslechterde. Zijn veel te hoge bloeddruk kon ern stige gevolgen hebben voor zijn hart, nieren en centraal zenuw stelsel. GPD pagina 4 commentaar Milosevic streed tot het einde was Milosevic schuldig? Serviërs reageren verdeeld pagina 5 splijtzwam Kosovo steekt kop op door Paul Koopman DEN HAAG - Volgend jaar kun nen de pensioenen voor het eerst in drie jaar volledig geïn dexeerd worden. Dat betekent joorLianne Sleutjes 'EN HAAG - Bewoners van Kn duurdere huurwoning ont- fflappen dit jaar wellicht aan wn extra huurverhoging. Minis ter Dekker van Volkshuisves- togkan per 1 juli de woz-waar de niet mee laten tellen in de bogte van de huren zoals zij "n plan is. Daarvoor moet zij eerst de wet veranderen, stelt de Nementsadvocaat in een ad- nes dat hij dit weekeinde naar Kamer heeft gestuurd. Ie woz-waarde is de economi se waarde waarop een ge- tteente een woning taxeert. Vol- «tns de parlementsadvocaat t de huidige wet WOZ al- «n om vast te stellen wat ie- Mnd aan belasting moet beta- en; ^an kan de minister die wet ?le' Struiken om er de huur- °ogte mee te bepalen, zo blijkt M zijn betoog. olgens PvdA-Kamerlid Depla tekent dit dat het beperkt vrij den van 20 procent van de hu- p,°P 1 iuli niet kan doorgaan, "huurders dienen bovendien oor 1 mei hun huurders te la- kweten hoe groot de huurstij- gzalzijn, aldus Depla. UA-Kamerlid Van Bochove 1 dat Dekker wel voorziet «a wijziging van de wet a' 's die niet speciaal ge richt op de hoogte van huren. Dekker wil de wet aanpassen om verhuurders een extra hef fing op te kunnen leggen van 250 miljoen euro. Zo moeten ver huurders een kabinetsbezuini ging op Dekkers departement wegwerken. Waarom de parle mentsadvocaat deze wijziging niet heeft betrokken in zijn ad vies, weet Van Bochove niet. Dekker komt deze week met een brief hoe zij haar huurplannen per juli van dit jaar denkt te ver wezenlijken. In een debat met de Kamer, twee weken geleden, had zij op veel vragen geen ant woord. Dekker wil meer door stroming op de woningmarkt. Dat kan volgens haar door meer huur te vragen voor woningen die in een goede omgeving staan. Daarom wil zij de woz-waarde mee laten tellen in de huurprijs. Dekker bepaalt nu voor 95 procent van de huren hoe hard die jaarlijks mogen stij gen. Huurders worden zo be schermd tegen forse verhogin gen. Verhuurders bepalen voor 5 procent van de huren hoe hoog die mogen zijn; die huren zijn ge liberaliseerd. Dekker wil dat na 2010 een kwart van de huren is geliberaliseerd. Vanaf juli wil zij daar naar toe door woningen met een hoge woz-waarde har der in huurprijs te laten stijgen dan andere goedkopere. GPD dat de uitkering van gepensio neerden weer gelijk oploopt met de inflatie. Als er op de finan ciële markten dit jaar geen ram pen gebeuren, worden de pen sioenen waardevast gemaakt, stelt de Vereniging van Bedrijfs takpensioenfondsen (VB). De VB behartigt met een vermo gen van zo'n 400 miljard euro de belangen van 4,6 miljoen werk nemers en gepensioneerden. Di recteur P. Borgdorff van de vere niging voorziet dat het vermo gen van zijn organisatie eind dit jaar 30 procent groter is dat het totaalbedrag aan uit te betalen pensioenen. Bij zo'n dekkings graad van 130 procent of meer, worden de pensioenen weer vol ledig geïndexeerd, aldus Borg dorff. „Dat is een harde afspraak. De dekkingsgraad bedraagt nu al 129 procent, dus we zijn er bijna. Als er geen gekke dingen gebeuren, dan wordt er weer geïndexeerd." De Nederlandse pensioenen zijn al vanaf 1 januari 2003 niet meer waardevast, omdat de fondsen van de toezichthouder De Nederlandsche Bank eerst hun vermogens moesten aanzui veren. Dit jaar wordt de inflatie voor gemiddeld 75 procent ge compenseerd, schat de VB. De fondsen waren wel in staat hun pensioenpremies voor werken den te verlagen, met gemiddeld 3 procent. Uitholling Het protest tegen de uitholling van pensioenuitkeringen is de af gelopen maanden flink aange zwollen. Begin dit jaar kreeg het fonds PGGM alleen al meer dan tweeduizend boze telefoon tjes. Ook bij andere fondsen stond de telefoon roodgloeiend, weet Borgdorff. De aanleiding was de inhouding van 4,4 pro cent zorgpremie op het pen sioen, een wettelijke verplich ting. Borgdorff: „Dat komt hard aan als je pensioen toch al niet volle dig geindexeerd wordt. Maar wij moeten de wet uitvoeren." Het jaar 2007 wordt echter gun stiger, voorspelt de Vereniging van Bedrijfstakpensioenfond sen. Het weer waardevast ma ken van de pensioenen wordt mogelijk dankzij de super winsten die de fondsen vorig jaar op de aandelenbeurzen maakten. van onze redactie HILVERSUM - De rockband Be- have. met de Goese leden Ger- jan Schreuder en Michiel Cre- mers, doet op 18 en 20 mei niet voor Nederland mee aan het Eu rovisie Songfestival in Athene. Het zingende en trommelende meidentrio Treble wist gister avond het Nationaal Songfesti val te winnen met het zelfge schreven nummer Amambanda. Treble, zangeres Maud en Beha ve deden mee aan het Nationaal Songfestival in Amsterdam. Ze zongen elk drie nummers. Een vakjury koos van elke artiest een finalenummer en de kijkers vervolgens het winnende num mer. Treble kreeg 72 procent van de stemmen, Behave 15 procent en Maud 13 procent. De drie dames van Treble doen in Athene op 18 mei mee aan de WÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊiÊmÊÊÊmiÊÊÊÊiÊÊÊÊmÊÊÊÊÊÊmÊmÊm Ruim duizend kinderen van uitgeprocedeerde asiel zoekers slepen minister Ver donk van Vreemdelingenza ken voor de rechter. Zij wo nen meer dan vijf jaar in Nederland en zouden vol gens het Internationaal Ver drag voor de Rechten van het Kind daar om mogen blij ven. De toenmalige Iraakse president Saddam Hoessein was zo in beslag genomen door zijn angst voor een binnenland se opstand dat hij de slagkracht van zijn leger hiervoor opofferde. Saddam vertrouwde de be velhebbers van zijn strijdkrachten niet. Het heeft wel wat van Idols, maar is een stuk serieuzer: vanavond wordt bekendgemaakt welke 140 mensen deel uitmaken van het Burgerforum. Zij gaan het ka binet adviseren over het kiesstelsel. Drie van hen komen uit Zeeland. Ondanks het doelpuntloze gelijkspel in de topper te gen PSV oogstte Ajax ap plaus. De Amsterdammers streden dapper, maar ble ven steken op 0-0. Tevre denheid heerste óók bij PSV. De titel lijkt naar Eindhoven te gaan. Zeker na de 1-1 van Feyenoord te gen RKC. Een vrouw aait huilend over een enorme poster van Slobodan Milosevic in het Belgradose kantoor van de Socialistische Partij van Servië, de partij van de ex-president. foto Werner Bossmann/GPD Het totaal belegde pensioenver mogen bedraagt inmiddels 635 miljard euro. Verzekeraars had den daarnaast nog voor 345 mil jard euro aan particuliere pen sioengelden uitstaan. GPD Thomas Dekker is twee etappes verwijderd van het groot ste succes uit zijn nog jonge loopbaan. De 21-jarige Ra- bo-wielrenner veroverde gisteren met de derde plaats in de individuele tijdrit de leiderstrui in "JF Tirreno-Adriatico. 3 Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Gezondheid: 6; Radio Televisie: 7; Zeeland: 9, 11,13 en 15; Sport: 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 en 26 door Ivo Laan HILVERSUM - Om zo goed koop mogelijk hondjes in Neder land te verkopen, worden steeds meer puppy's uit Oost-Europese landen gehaald. Dat gebeurt on der erbarmelijke omstandighe den en de broodfokkers sjoeme len flink met de papieren. Neder landse verkopers geven vaak niet toe dat dieren uit Oost-Eu ropese landen komen. Dat blijkt uit de uitzending van het Tros-consumentenprogram- ma Radar dat vanavond wordt uitgezonden. Verder blijkt dat Nederlandse dierenartsen mee werken aan het verstrekken van een Nederlands hondenpas poort, waardoor de puppy's niet meer te traceren zijn naar het voormalige Oostblok. Volgens de Dierenbescherming komt 70 procent van de puppy's die op de Nederlandse markt worden verkocht uit Oost-Euro pa. Zij zijn al snel vier keer goedkoper dan hondjes uit Ne derland, een winst voor een han delaar van 300 euro. Uit een eerdere uitzending van Radar bleek dat de fokkers en handelaren in Hongarije, Tsje chië en Slowakije het niet zo nauw nemen met dierenwelzijn en de wetgeving. GPD Advertentie Gerjan Schreuder (links) en Michiel Cremers uit Goes visten gisteren met hun band Behave naast de winst van het Nationaal Songfestival. foto Juan Vrijdag/ANP halve finale en indien ze hoog ge noeg eindigen op 20 mei aan de finale. De band is vooral bekend door de nummer 1-hit Ramaga- nana. Vaste ingrediënten in het geluid en de show van het drietal - Ca roline Hoffman (29) en de zusjes Nina en Djem van Dijk (respec tievelijk 20 en 18) - zijn de djem- bé en conga en het zelfverzon- nen taaltje waarin gezongen wordt. GPD telefoon i iposllDankrekeningnummer i Handtekening PZC bv gaal zorgvuldig om met persoonsgegevens. i In de colofon leest u er meer over. Kijk op www.pzc nl/abonneren, bel gratis 0800 -0231231 of stuur deze bon naar PZC. afdeling lezerssemce i Antwoordnummer 713. 4460 WB Goes O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor €14.95 Ik geef daarbij éénmalig toestemming voor automatische incasso van dit bedrag van mijn rekeningnummer. Ik heb de laatste res maanden geen proelabonnement gehad. O Noteert u mij voor een vast abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: CU pér maand met automatische incasso 20,55)'. O pet kwartaal met automatische incasso 59.751* D per iaat met automatische incasso 229.20)'. met gratis PZC-paraplu 8"711688"555530 l#/i 4 HV het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 1