Feyenoord geeft de zege weg PZC Van Nistelrooij moet gaan oppassen AZ is de koning te rijk in Tilburg HSV profiteert van misstap Bayern De Russische kou deert Quincy niet Supporters betuigen steun aan Schreuder FC Utrecht doet belangrijke stap richting plek vijf Jans woedend op scheidsrechter Rotterdammers pakken de laatste strohalm in titelrace niet Heusden-Zolder stopt per direct Le Guen nieuwe trainer Rangers maandag 13 maart 2006 UTRECHT - FC Utrecht stelde zich kandidaat voor de vijfde plek, die recht geeft op deelna me aan de playoffs voor de Champions League. De ploeg re kende in eigen huis af met SC Heerenveen, een van de belang rijkste concurrenten: 2-0. FC Utrecht (46 punten) passeer de zowel Heerenveen (43) als FC Groningen (44) op de ranglijst. Ook NEC en FC Twente doen nog mee voor de vijfde stek. De overwinning van de thuis ploeg was verdiend. Na de pau ze kopte Nelisse de 1-0 binnen, waarna invaller Fortuné in bles- suretijd 2-0 maakte. Vitesse won met 5-1 van RBC, - maar die zege is van weinig waarde omdat de playoffs voor de Arnhemmers al te ver weg lijkt. Junker, Knol, Hersi, Knop- per en Benson scoorden voor Vit esse, Kpaka maakte de 4-1. Heracles leed het vijfde verlies op rij. NÈC was met 2-0 te sterk via Denneboom en Jones. Hera cles is afgezakt naar de zestien de plek. Sparta bleef overeind bij Roda: 1-1. De ploeg'voetbal de na de rode kaart van Schen kel bijna de hele tweede helft met tien man. De Limburgers profiteerden snel, maar Sparta kwam terug via Gudde. ANP DEN HAAG - Ron Jans, trainer van FC Groningen, sprak zater dag na de 2-1-nederlaag bij ADO Den Haag drie woorden tot scheidsrechter Wiedemeijer. „Je was dramatisch." Jans na afloop: „Ik was boos op iedereen, ook op mezelf. Maar Wiedemeijer zat er vaak naast en iets te vaak in ons nadeel. Dat moest ik even kwijt. Ik was zeer teleurgesteld." Jans wond •zich op over de strafschop die De Graaf versierde. „Een twijfel achtige beslissing. Wiedemeijer leek hem graag te geven. Hij liep bijna lachend naar de stip. Daar had ik grote moeite mee." Jans zocht de schuld echter ook bij zijn eigen team. „We deden onszelf hier tekort. We kunnen ons beter richten op een plek bij de eerste negen." ANP foto Ed Oudenaarden/ANP Feyenoord-aanvaller Salomon Kalou (links) laat oog-in-oog met RKC-doelman Rob van Dijk een van de vele Rotterdamse kansen liggen. door Hans Leber ROTTERDAM - Het lijkt wel of Feyenoord geen kampioen wil worden. Nadat koploper PSV za terdag gelijkspeelde tegen Ajax werd de laatste strohalm giste ren niet gegrepen. De ploeg haal de in het laatste half uur bij een 1-0-voorsprong allerlei grappen en grollen uit, en werden daar voor in de 87e minuut gestraft door RKC'er Ruud Berger: 1-1. In wat een gespeeld duel leek, bleef Gianni Zuiverloon in de tweede helft na een duel met oud-ploegmakker Jonathan de Guzman even op 'm zitten. Gein tje, ze kennen elkaar uit de Feye- noord-jeugd, wat voor kwaad zat er in? Het was op RKC's helft, in de buurt van de corner- vlag. De Guzman hield bij het weglopen van Zuiverloon nog even speels diens voet vast. La chend liepen beiden terug. Het was een beeld van een lauwe middag, zoals het hele duel gro tendeels in het teken stond van de suprematie van Feyenoord. RKC was onmachtig en de Rot terdammers toonden niet de fel heid die je verwacht van een kampioenspretendent die nog maar met 1-0 voor stond. De goal was te danken aan RKC'er Patrick van Diemen, die in de eerste helft een schot van Dirk Kuijt in eigen doel werkte. Feyenoord-trainer Erwin Koe man was het gebbetje tussen Zuiverloon en De Guzman niet opgevallen. Daar had De Guz man geluk mee. Koeman houdt daar niet van, hij haalde zelf s le lijke dingen uit tegen zijn broer tje Ronald als ze tegen elkaar speelden. Dan werd er niet gela chen. Wel viel het Koeman giste ren op dat de felheid en de agres sie bij zijn ploeg tekort schoten. Niet fanatiek „Dat zie je al aan de manier waarop naar een bal werd toege lopen als we een vrije trap mee kregen. Traag, niet fanatiek." Maar Koeman hamerde vooral op de kansen voor zijn ploeg. „Pas als je die niet hèbt, moet je je zorgen maken." En kansen waren er genoeg. De statistie ken spraken boekdelen: twintig schoten op doel voor Feyenoord, vijf voor RKC. Doelman Rob van Dijk redde dertien keer, Mi chael Aerts van Feyenoord moest drie keer iets doen. Toch werd het 1-1. „Feyenoord hield ons in leven door niet te scoren, dus zagen we nog kansen", stel de RKC-trainer Adri Koster. De afstand tot PSV had gisteren op vijf punten kunnen komen. Feyenoord moet nog naar Eind hoven op de voorlaatste speel dag. Met nog een PSV-fout tus sendoor was er wat mogelijk ge weest. Maar dat is achteraf. Net door Theo Brinkman TILBURG - Dubbele vreugde bij AZ, gistermiddag. Eerst was er de blijdschap over de eigen ze ge op Willem II (1-3), daarna de verrassing dat Feyenoord twee punten had verspeeld. Vooral op het gelijkspel van Feyenoord was niet gerekend. Het maakt het duel van komen de zondag met de Rotterdam mers er alleen maar leuker op. De twee clubs kunnen in een rechtstreeks duel uitmaken wie de meeste aanspraak mag ma ken op de tweede plaats. Op het eerste gezicht een poedelprijs, maar voor AZ een die telt. Van wege het prestige en het ogen schijnlijke voordeel dat die klas sering oplevert in de play-offs. De tweede uitzege op rij leverde AZ vertrouwen op in de aanloop naar het duel met Feyenoord. Dat liep recent een deuk op door enkele slechte beurten in de competitie en het Uefaeup- toernooi. De zege in Tilburg kwam vooral tot stand door een sterk begin en een goede tweede helft. Dat het grootste de de eerste helft niet goe{ werd in het Alkmaarse las Al na vier minuten kwam AZ« 1-0 door een doelpunt van Har', Medunjanin. De 20-jarige mit denvelder toonde zich net als rige week tegen NEC een m mentenvoetballer. Hij hvi? weinig in het spel voor, rnar met zijn vroege doelpunt hadt toch een aandeel in de zege. B zijn goal zette Medunjanin l Willem Il-defensie volledigi het verkeerde been. Met a rechterbeen schoot hij vervol gens in de lange hoek raak. Na de snelle 0-1 had AZ peet dat Martijn Meerdink en Deun Landzaat in kansrijke posii ten onrechte werden teruggel ten wegens buitenspel. ToenE lem II kort daarna op l-l via Iwan Redan, kreeg de thuis, ploeg de geest. Tot aan de m; kwam AZ niet onder de dni uit. Dat lukte in de tweede helfi wel. Door goals van Greta Steinsson (kopbal) en SteinHuy segems (intikker) werd a de zege binnengesleept. GPD als tegen NAC enkele weken te rug, gaf Feyenoord in de laatste minuten een gewonnen duel weg, samen goed voor vier pun ten meer. Koeman erkende dat Feyenoord niet klaar is voor de titel: „Wat ons tegen RKC ge beurt, overkomt PSV niet. Die winnen met 1-0. Wij zijn minder stabiel. Wil je kampioen wor den, dan moet je stabiel zijn." Een lome middag kreeg dus een zinderend slot. Terwijl het pu bliek zich al voorbereidde op een fluitconcert, bracht Koe man nog pinchhitter Pierre van Hooijdonk. Het mocht niet ba ten. Alleen al omdat van de Feyenoord-voeten geen goede voorzet meer vertrok. GPD door Hans Leber ROTTERDAM - Met de pu blieksactie 'Laat je Feye- noord-hart spreken' werd in de Kuip het gezin van Feyenoorder Alfred Schreuder gisteren in de rust van Feyenoord-RKC een hart onder de riem gestoken. Containers vol teddyberen en an der speeltuig, schilderijen, ge dichten en zelf gemaakte surpri ses werden ingeleverd om steun te betuigen aan de strijd die Schreuders dochtertje Anouk (6) uitvecht. In het hoofd van het meisje zit iets kwaads en le lijks dat groeit. Anouk -vecht voor haar leven, gevreesd wordt dat'ze gaat verliezen, Schreuder bedankte de Kuip, zo als hij dat ruim een ji ook in Waalwijk deed toen RKC -fans hun medeleven lieten blij. ken op een moment dat Anoui al eens zeer ernstig ziek was. Samen met Feyenoord-e Wim Jansen betrad de vo Ier het veld waar hij werd toegf- sproken door een andere Feye noorder (Peter Houtman) a werd toegezongen met het vc ballied 'You never walk alone', Schreuder, die bijna het hele sa- zoen al geblesseerd is, korte reactie. „Dit is voor ok een grote eer. Het is zwaar, w proberen er als gezin zo mogelijk mee om te gaan." Bij de club kwamen de laatsii dagen meer dan 1000 e-mailsa honderden brieven uit het hi land binnen. GPD HEUSDEN-ZOLDER - De Bel gische voetbalclub Koninklijke Beringen Heusden-Zolder in de tweede nationale divisie stopt per direct. De bestuurders heb ben gisteren besloten faillisse ment aan te vragen. De schuld was opgelopen tot 1,3 miljoen euro. De spelers waren al ruim drie maanden niet betaald. „Wij stoppen met onmiddellijke ingang volledig", zei de ontgoo chelde voorzitter Leon Frederix van de club van technisch diree- teur Luc Nilis. „Als anderen zich geroepen voelen alsnog te starten in de laagste klasse, dan wens ik hen veel succes; maar voor ons is het voorbij." De cura toren moeten de contracten mèt de spelers opzeggen. De voetbal lers kunnen dan na zes dagen aan de slag bij een andere club. De Belgisch-Limburgse vereni ging is een fusieclub, die eind ja ren negentig ontstond uit drie provinciale clubs. De club speel de een seizoen in de hoogste Bel gische klasse. ANP/BELGA LONDEN - Paul le Guen volgt volgend seizoen Alex McLeish op als trainer van de Schotse voetbalclub Glasgow Rangers. De Franse coach leidde Olympi- que Lyon naar drie opeenvolgen de titels in Frankrijk, maar stop te eind vorig seizoen. In Glas gow tekent Le Guen een con tract voor drie seizoenen. De Schotse club, door Villarreal uitgeschakeld in de Champions League, won met 4-0 van Kil marnock. Boyd, Rodriguez, Prso en Lovenkrands scoorden. ANP van onze sportredactie WOLFSBURG - Bayern Mün- chen leed voor de tweede week op rij puntenverlies in de Bun- desliga. De koploper kwam te gen VfB Wolfsburg niet verder dan een doelpuntloos gelijkspel. Hamburger SV profiteerde dankbaar van die misstap en versloeg voor eigen publiek Kai- serslautern: 3-0. Negen duels voor het competitie-einde heeft Bayern nog een voorsprong van zes punten op HSV. Maar de club uit Beieren steekt niet in de gewenste vorm. Roy Makaay bé- keék het duel met Wolfsburg vanaf de bank. De spits, de laat ste weken matig in vorm, werd vervangen door Guerrero. Bij HSV begonnen Rafael van der Vaart, Nigel de Jong en Kha- lid Boulahrouz tegen Kaiserslau- tem in de basis. Van der Vaart had met een assist en een goal een grote rol in de ruime zege. De ex-Ajacied benutte een straf schop. Lauth maakte de ope ningsgoal na een hoekschop van Van der Vaart. Werder Bremen had bij winst op Hertha BSC ook dichter bij Bayern kunnen komen, maar verloor in eigen huis met 0-3. Werder Bremen zakte naar de vierde plek. Sehal- ke, dat Eintracht Frankfurt be dwong (2-0), staat nu derde. Engeland Chelsea nam revanche voor de uitschakeling in de Champions League. De Engelse koploper won met 2-1 van Tottenham Hotspur. William Gallas maak te de winnende ver in blessure tijd- Chelsea kwam op 1-0 via Mickael Essien. Viak voor rust' maakte Jermaine Jenas gelijk. Rafael van der Vaart (rechts) en Benjamin Lauth vieren de overwinning van HSV, dat koploper Bayern Miinchen nu tot op zes punten is genaderd. foto Maurizio Gambarini/EPA Collins Jóhn maakte bij Everton -Fulham de enige goal voor de bezoekers in een duel dat in 3-1 eindigde. In de 86e minuut ver zilverde de spits bij een 3-0' een strafschop. Arsenal won van Li verpool (2-1). Henry opende de score, Garcia maakte gelijk. Henry maakte ook de winnende. Bergkamp speelde alleen de laat ste twintig minuten. Kromkamp werd bij Liverpool gewisseld. Spanje Evenals Ajax-PSV eindigde ook de topper in de Spaanse compe titie tussen Valencia en Real Ma drid in 0-0. Invaller Rönaldo liet de grootste kans op een be slissing liggen. De Braziliaan miste in de laatste minuut een zelfverdiende strafschop. Barcelona had door het gelijk spel van Real Madrid op een voorsprong van twaalf, punten kunnen komen, maar de ploeg van trainer Frank Rijkaard ver galoppeerde zich in de uitwed strijd tegen Osasuna: 2-1. Valdo schoot de thuisploeg na negen tien minuten op voorsprong (1-0), waarna Punal de marge een kwartier na de pauze ver dubbelde. Edmilson van Barce lona zag even daarvoor zijn tweede gele, en dus een rode, kaart. Larsson bracht de ploeg van Rijkaard in de 72e minuut nog wel op 2-1, maar verder kwam Barcelona niet. In de slot minuut kreeg Motta zelfs nog een directe rode kaart. Italië Juventus kan de Italiaanse titel bijna niet meer ontgaan. De kop loper sloeg zonder indruk te ma ken een aanval van naaste con current AC Milan af. De topper in Turijn eindigde in 0-0, het verschil blijft tien punten. Jaap Stam ruimde bij Milan bin nen een kwartier geblesseerd het veld. Hij liep een kwetsuur op bij een sliding die hem op geel kwam te staan. Clarence Seedorf hield het wel lang vol, maar slaagde er niet in de Juve- defensie te ontregelen. Gattuso maakte het de bezoekers in de slotfase nog gemakkelijker. Hij kreeg zijn tweede gele kaart. Inter maakte in de voorberei ding op de Champions League wedstrijd tegen Ajax van mor gen geen fout. De Milanese ploeg won zuinigjes van Samp- doria: 1-0. Adriano scoorde. AS Roma verloor bij Ascoli. Die ploeg stevende in de eerste helft af op een sensatie. Bij rust was het 3-0 via Quagliarella, Paci.en Budan. Taddei en Commotto (ei gen goal) gaven de Romeinen nog hoop (3-2), maar de gelijk maker viel niet. Oud-Ajacied Cristian Chivu kreeg twee minu ten voor tijd de rode kaart. België Anderlecht begint als koploper aan de laatste acht competitie duels van dit seizoen. De Brus selse club verloor vrijdag van Sint Truiden (3-0), maar zag gis teren toe hoe Standard. Luik te gen Lokeren niet verder kwam dan 0-0. Anderlecht heeft een punt meer dan Standard. Club Brugge, dat Charleroi versloeg (2-1), volgt op twee punten. Portugal In Portugal verspeelde Benfica tegen Naval punten (0-0) en staat nu zeven punten achter op lijstaanvoerder FC Porto. Met nog acht wedstrijden te gaan, lijkt prolongatie van de landsti tel ver weg. Porto won met 2-0 van Vitória de Setübal. ANP Wat zou Ruud van Nistelrooij toch hebben misdaan? Zou hij soms het pakje kauwgom van Ferguson, zijn trainer, hebben verstopt? Er moet iets aan de hand zijn, anders laat je je top scorer niet op de bank zittèn. Gisteren mocht hij weer maar een kwar tier meedoen. Saha kreeg de voorkeur. Ik vind het maar vreemd. Laatst werd geroepen dat het met de League Cup te maken had. Saha had alle wedstrijden voor die cup gespeeld, dus moest hij ook in de finale spelen. Onzin. Je laat je beste speler toch niet buiten het elftal? Van Nistelrooij heeft een enorme sta tus. Hij heeft bij Manchester United al le records gebroken en voert ook dit sei zoen weer de topscorerslijst aan. Maar ook als hij niet scoort, is hij nog belang rijk voor het elftal. Hij is altijd gretig, houdt altijd wel tegenstanders bezig en werkt keihard, in mijn ogen soms wel eens iets te hard. Er moet dus meer aan de hand zijn. Mis schien heeft Van Nistelrooij intern wel aangegeven dat hij weg wil. Zodra een speler dat te kennen geeft, wil hij nog wel eens op de bank belanden. Mis schien wordt het hem kwalijk genomen dat hij het een paar maanden geleden opnam voor Roy Keane. Fergusons wil is natuurlijk wet. Hij is iemand die geen tegenspraak duldt. Jaap Stam heeft dat ook ondervonden. Die had in zijn boek wat kritiek en kon vervolgens vertrekken, maar bij mijn weten heeft Van Nistelrooij geen boek geschreven. Misschien traint hij in de ogen van Ferguson niet goed? Ik weet het echt niet. Er sijpelt in de pers ook niks door, dus het blijft gissen. Er moet in elk geval een diepere reden zijn. Als onze bondscoach consequent is, moet Van Nistelrooij nog gaan oppas sen ook. Van Basten heeft altijd geroe pen dat een speler bij zijn club moet spelen wil hij geselecteerd worden voor Oranje. Dan zal Van Basten straks toch echt Klaas-Jan Huntelaar moeten mee nemen naar het WK. Sommige mensen zeggen nu dat het niet zo ongunstig is dat Ruud van Nis telrooij op de bank zit bij Manchester United. Dan kan hij straks uitgerust aan het WK beginnen. Met Van Basten was dat in '88 ook het geval en dat pak te later goed uit. Maar Van Basten schat ik wat hoger in dan Van Nistel rooij. Ik denk dat Van Nistelrooij ritme nodig heeft. En voor je vertrouwen is het ook niet goed als je elke week wis sel zit. Zoiets werkt ook door naar Oranje. Met het oog op het WK is dit gewoon heel vervelend voor ons. Ja, en Van Nis telrooij is niet de enige hè. Kromkamp komt bij Liverpool niet veel aan spelen, Van Bommel heeft geen basisplaats bij Barcelona en Makaay komt er ook niet meer aan te pas bij Bayern München. Je zou bijna aan een complot tegen Ne derland denken. Dennis de Nooijer Quincy Owusu Abeyie, vorig jaar één duel ster van het jeugd- WK, vertrok bij Arsenal en debu teerde zaterdag voor Spartak Moskou. De linksbuiten (19) speelde negentig minuten, maar verspeelde met zijn ploeg de Su percup aan CSKA (3-2). Voet bal is overal hetzelfde. door Robert-Jan Friele MOSKOU - Hij kan er zelf ook geen chocola van maken. Het pa piertje met de opstellingen van CSKA en Spartak Moskou ver meldt achter zijn rugnummer 21 twee namen in cyrillisch schrift. De eerste herkent Quincy Owu su Abeyie wel. Het is de naam waarmee hij sinds vorige zomer - na een wervelend optreden te gen Japan op het jeugd-WK - in Nederland wordt aangeduid. „Daar staat Quincy." De tweede naam moet worden uitgesproken als 'Zjame', maar Quincy heeft geen idee hoe Spar tak daar bij komt. Het kan hem ook weinig schelen. De linksbui ten heeft net negentig minuten gespeeld om de Russische Super cup. En zolang Quincy speelt, is hij tevreden. Zjame of niet. Opgegroeid in de Bijlmer, opge leid bij Ajax, weggestuurd bij Ajax, opgepikt door Arsenal: zo verliep de voetbalcarrière van Quincy tot eind januari. Maar in Londen kwam hij sinds septem ber 2002 slechts 23 duels in ac tie voor het eerste team. En dat was te weinig, meende Quincy. Toen Spartak Moskou zich vijf dagen voor de transferdeadline meldde bij Arsenal, was hij er dan ook snel uit. „Spartak is een grote club in Rusland. Ik kom hier om te voetballen en dat is overal hetzelfde: Spanje, Engeland, Nederland of Rus land. Ik wilde spelen." Kunstgras Begin maart maakte Quincy in een oefenduel zijn eerste minu ten voor Spartak. Tegen Wladi- wostok. Thuis in Moskou, dat nog wel. Hij moet er om lachen. Het voetbal mag in Rusland ook elf tegen elf zijn, sommige din gen gaan toch anders. Zo speelt hij voor het eerst sinds zijn Ajax -tijd op kunstgras. Dat mag ook wel: op de dag van de Supercup heeft het in de ochtend nog be hoorlijk gesneeuwd en staat het kwik op min vijf graden. De fans gaan de strijd met o: kou aan met bontmutsen, de kens en drank. De Braziliane van CSKA dragen maillots e mutsen, maar bij Quincy vol staan handschoenen. „Metises beetje koud. Heel koud eigei lijk. Maar ik ben tevreden, dus dat maakt verder niet veel uit," Voor het eerst sinds lange li; staat Quincy een hele wedstrijd in het veld. Eerst onwennig daarna druk gebarend naar zijn j medespelers. Quincy protesteert hevig als hij wordt neeq en de arbiter niet snel g fluit. Dan, bij de spelhervatting komt hij met zo'n echte Quincy- actie. Achteloos geeft hij een voorzet, met buitenkant rechts De bal wordt ingekopt voor d< 2-0, maar die wordt na overleg tussen scheids- en gren afgekeurd wegens buitenspel. Buitenwijk Dat CSKA de eerste Russische klassieker van het seizoen met 3-2 wint, kan Quincy's humeur niet verpesten. Spartak vertoef de tijd.ens Het voorseizoen in Is raël en Spanje, zodat hij pas an derhalve week geleden met zijn Engelse vriendin het appar" ment in de buitenwijk van M kou betrok. Quincy moet nog wennen, „Het is niet vervelend om hier te zitten. Koud, dat wel, Maar het wordt alleen maar be ter. Ik heb gehoord dat het in de zomer lekker weer is." Koopje Naar .verluidt verdient Quincy bij Spartak twee miljoen euro per jaar. Voor Russische begrip pen een koopje: Fernando Ca- venaghi, zijn Argentijnse team genoot in de voorhoede, zou een kleine tien miljoen euro incasse ren. En een beetje Rus verdient al snel vier miljoen. Het is - kan het ook anders - oliegen De vice-president van de olie maatschappij Lukoil is voorzit ter van Spartak en de PJanj! verordonneerde dat weer 4-3-3 moest spele.. ner Ivan Slavkov legt zich erbij neer. Ook dat is anders in K land. Maar voor Quincy zijn de soort zaken een ver-van-zijn- bedshow. Hij is de linksbuiten die Slavkov nodig heeft. „Ikben jong en heb een driejarig con tract. Als we het goed doen, spe len we volgend jaar Champion* League. Ik ben blij, ik speel- heb geen problemen." GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 18