Ajax kan PSV noch fans binden PZC Thomas Dekker kan ook voorin koersen Albers snel klaar in GP in Bahrein Van Nistelrooij raakt op het tweede plan Topper in eredivisie volledig gespeend van creatief voetbal (0-0) GROOT ONDERHOUD RS ilinsmann sloeg workshop over »jom privéredenen Maaskant neemt zieke Paap mee Ex-waterpoloër pleegt zelfmoord Gebrselassie loopt wereldrecord Hoofdklassers verliezen opnieuw De Jong vervanger van Verheijen IAAF treurt om overlijden Gyulai fedactie: 0113-315640 Sbus31,4460AAGoes l^enM^dden-Zeeland: 0113-315520; !'t Vlaanderen: 0114-372770; pl: 020-4662600. 13 maart 2006 /jjL AutoTeam l, Vy j c—f OPEL CHEVROLET AUTOTEAM NIEUW SERVICE J; .SCHADEHERSTEL BIJ UW OPELDEALER wij willen blije klanten ijgïïHfinri van der Steen ^STERDAM - Soms denk je als voetballiefhebber al na een half uur: fluit maar af, dan gaan ffe lekker naar huis. Soms denk je legen het einde van een duel: aal "toch nog maar even door man, Ajax-PSV provoceerde za terdag in de Amsterdam Arena fieidcgedachten. Ook omdat 0-0 Kn waardeloze uitslag is. Hoe was de wedstrijd geëindigd feArouna Koné in de 67 ste mi- juut van het veld was gestuurd? Hij hield de doorbrekende Ha ten Trabelsi vast, die zich di rect liet vallen. Scheidsrechter lénlaverkort vond rood, want iet tweede geel voor Koné, ech- er al te hardvochtig. afloop sprak Guus Hiddink i een terechte uitslag. PSV 5 beter voor rust, Ajax na ust, vond hij. Danny Blind leek ook al tevreden; zijn elftal ad weinig kansen weggegeven. Hij beschouwde Ajax zelfs als jnorele winnaar. Daar was toch diets tegen in te brengen, een trainingskamp van vijf ren met oefenpotjes tegen Jeine tegenstanders - want zo recente serie van Ajax och gezien worden, vijf makke lijkeduels die vijftien punten en een groeiend zelfvertrouwen op- everden - viel het spel van Ajax en. Het aantal geslaag- le combinaties was met een laar vingers, bij te houden, het eek er zelfs op alsof dit elftal log nooit met elkaar speelde, [oor rust was het hopeloos wat (jax liet zien. PSV heerste, toon- een veel beter ploegverband ;had ook makkelijk met voor- mg kunnen gaan rusten. Tim- k Simons trapte de bal echter BERLIJN - De Duitse bonds- Jürgen Klinsmann ont- Ibrak begin deze week om privé- j redenen bij de workshop voor 3 (iet WK voetbal in Duitsland. De ex-international zei bij terug- jeer in Duitsland dat hij in de ?S was om zijn moeder bij te pan. Deze week was het een dat zijn vader over- „Ik had mijn moeder be- we deze dagen samen gouden doorbrengen. Daarom fvasik er niet in Düsseldorf." Klinsmann lag onder vuur toen bleek dat hij als gastheer van M WK ontbrak bij de work- jhop, waar talloze bonds- Baches kwamen. Met name 'oorzitter Franz Beckenbauer van het organisatiecomité gaf Klinsmann er van langs. De bondscoach zou te vaak thuis bij zijn gezin in de VS zijn, ter- djlhij in Duitsland het nationa- eteam moet voorbereiden op iet WK. Klinsmann stelde de Duitsers gerust. „Het is altijd toijn bedoeling geweest de laat- ite maanden voor het WK in Duitsland te zijn. Sinds eind ja- suari is Duitsiand het middel punt van mijn leven." Klins- Bann deelde nog een sneer uit richting zijn criticasters: „Ik lacht dat ik privézaken niet Toefde te openbaren om mezelf 'echtvaardigen. Maar goed,, au weet iedereen waarom ik er jiet was." Hij benadrukte dat een toekomstig vergelijk bar geval privézaken weer voorrang geeft. DPA/SID/ANP MtNHEM - RBC Roosendaal- kamer Robert Maaskant haalde Bisteren hoogstpersoonlijk Frits Kaap uit zijn ziekbed. De voet baller uit Serooskerke moest spoorslags mee naar Arnhem, voor de wedstrijd tegen Vitesse. «Hij heeft griep, maar vanwege ?e ac'lt blessures waarmee we •'ainpen, kon ik hem niet mis- I® 1 verklaarde de trainer zijn le; "Omdat we op Frits moes je wachten, heb ik de bus een alt uur opgehouden voordat so naar Arnhem konden." o actie was niet vergeefs. Na oominuten mocht Paap invallen Wens het met 5-1-verloren i nel. rbc stond toen al met 3-0 er, maar Paap verzorgde de SSlst voor de eretreffer. ANP op de paal. Het was een van de momenten die het duel naar 0-0 voerden. Het had 4-2 kunnen zijn, maar ook 2-2. Klaas-Jan Iiuntelaar was vooral met het hoofd niet scherp, Markus Ro senberg was twee keer dichtbij een doelpunt, Hedwiges Maduro had misschien wel de beste kans van de avond toen hij een vrije trap van Urby Emanuelson - uit gebrek aan moed om koppend te scoren - aan zich voorbij liet gaan, PSV had na rust alleen nog een goede kans voor Jeffer son Farfan, die de Zuid-Ameri kaan met links verprutste. Er werd zaterdag wel meer ver prutst. Hiddink mocht dan trots vertellen dat zijn elftal tactisch sterk had gespeeld en Blind mag vinden dat zijn jongens de lepe aanvallers uit Eindhoven het le ven zuur maakten, maar de sup porters waren er mooi klaar mee. Zeker die van Ajax. Beleidsplan De suprematie van PSV wordt (ook) dit seizoen erkend, maar de afgelopen weken was de in druk gewekt dat er wat groeit in Amsterdam. En niet alleen op het veld. Volgende maand komt de nieuwe algemeen directeur Maarten Fontein met een be leidsplan dat supporters en ro mantici zal behagen. Fontein wil dat bij Ajax de zakelijkheid zich beperkt tot de kantoren en dat het gezicht van de club wordt bepaald door oude waar den. De jeugdopleiding moet centraal staan en Ajax moet de fans binden en inspireren met aanvallend, creatief voetbal. Fontein wil zelfs toe naar het concept van Barcelona, met so- cios, levenslange leden. Fontein koestert (of veinst) nostalgische gedachten over het rijke, warme verenigingsleven. Tot creatief voetbal was Ajax za terdag niet in staat, ook omdat de meest creatieve speler (We sley Sneijder) nog geblesseerd is. PSV had een middenveld met Jason Culina, Timmy Simons en Phillip Cocu: sterke spelers, maar geen kunstenaars. Maar ach, wat mag verwacht worden van een topper waarin precies twee Oranje-internationals mee doen, als behalve Cocu ook Ma- duro tot de vaste Oranje-jon gens wordt gerekend. Buitenlander Het was niet vreemd dat de bes te man een buitenlander was. PSV-doelman Gomes voor kwam met uitstekende reddin gen een nederlaag voor zijn ploeg. Het landjepik-voetbal (de bal ging vaker door de lucht naar voren dan per combinatie, om met zo weinig mogelijk risi co terreinwinst te boeken) was niet besteed aan enkele van de leukste voetballers op het veld: Huntelaar, Koné en Farfan. In feite was PSV de morele win naar, zeker gezien de afgang van woensdag in Lyon: niet ver loren, weinig schade. Bij Ajax zal nog veel moeten gebeuren om de fans weer te binden en in spireren. In deze vorm wordt de ploeg morgen in Milaan ook door Inter weggeblazen. GPD Ajax-aanvaller Markus Rosenberg schreeuwt het uit van de pijn nadat hij in botsing is gekomen met doelman Gomes, die PSV met enkele fraaie reddingen voor een nederlaag tegen de Amsterdammers behoedde. foto Hans van Weel/GPD Jonge Rabowielrenner na tijdrit leider in Tirreno-Adriatico door Ad Pertijs SERVIGLIANO - Dat Thomas Dek ker kan tijdrijden, was bekend. Dat zijn derde plek in de kletsnatte chro- norit van de Tirreno-Adriatico hem gisteren de leiderstrui opleverde en dat hij uitzicht heeft op de eindzege, toont aan dat de Rabo-renner (21) ook in staat is etappekoersen naar zich toe te trekken. Vorig jaar kreeg de Noord-Hollander nog al eens het verwijt dat hij moei lijk 'tussen de wielen' kon rijden. In veel etappes verloor hij tijd door in de finale niet voorin te koersen. „Dat is onzin", riep Dekker toen. „Als het moet, kan ik dat heus wel. Het heeft nu alleen geen zin." Het jeugdige talent gaf slechts aan dat de overgang van de amateurs naar de ProTour hem niet altijd even soepel afging. Zo gemakkelijk als hij als junior en amateur vanuit de derde waaier naar voren kon rijden, lukte het niet bij de profs. In zijn tweede seizoen toont Dekker dat hij inder daad in staat is in een grote etappe koers constant voorin te koersen. „Al is het mentaal en fysiek wel erg zwaar. Maar dankzij de steun van met name Mare Wauters lukt het me", zei de in Italië wonende young ster gisteren na afloop van de tijdrit. Klassement Dekker was naar de Tirreno- Adriati- co gestuurd voor het klassement. Ploeggenoot Michael Boog'erd heeft een vrije rol. Renners als Thorwald Veneberg, Mare Wauters en Bram de Groot hielpen Dekker de'eerste vier etappes om in het voorste gelid te blij ven, Het resultaat was dat hij giste ren - achter zijn leidende ploegge noot Freire - op de gedeelde tweede plaats (met acht anderen) aan de tijdrit begon. Van dat gezelschap reed Dekker de snelste tijd. In het dagklassement liet hij alleen de Zwit serse specialist Cancellara (achttien tellen sneller) en de Belg Hoste voor. „Maar die twee konden op een droger parkoers rijden dan Thomas", zei ploegleider Erik Breukink. De top-tien reed volop in de regen. Breukink is blij dat Dekker zijn kop manschap waarmaakt. „Niemand heeft hem geleerd voorin te rijden. Dat doet hij uiteindelijk toch zelf. Thomas heeft vorig jaar geleerd dat je in dit soort wedstrijden niet van achter kunt rijden. Het gaat te hard om in de finale nog naar voor te ko men," Thomas Dekker stelt dat hij in een jaar tijd veel sterker is geworden. „Ik merk bijvoorbeeld dat ik meer overschot heb tijdens de beklimmin gen." Flamboyant Sinds kort woont hij in Italië. Hij werkt daar samen met dokter Cecchi- ni. Het lijkt zijn vruchten nu al af te werpen. Ondertussen begint ook 'het buitenland' de flamboyante Dekker te ontdekken. Gisteren wilden ze al les weten van de jonge, nieuwe leider in de Tirreno-Adilatico. Met een „Ik hou van lekker eten, mooie kleren en mooie vrouwen", had hij de Italianen snel voor zich gewonnen. Ze weten nu ook dat Thomas Dekker al vanaf zijn juniorentijd doorgaat voor supertalent. Hij is pas 21 jaar en nu al de leider van Rabo. „Ik ben naar hier gekomen om voor het klas sement te gaan. Tot dusverre verloopt alles perfect. We gaan de trui nu ver dedigen. Vanaf mijn juniorentijd al ben ik het gewend zo'n leiderstrui te verdedigen. Ik heb er alle vertrouwen dat het me lukt." Het was slecht weer gisteren in het midden van Italië. Dat blijft voorlo pig zo. De etappe van vandaag is te ruggebracht naar een rit van vijf plaatselijke omlopen. De lange be klimming die in de oude zat, is weg. „Dat is alleen maar gunstig voor ons", denkt Breukink. Dekker verde digt een voorsprong van veertien se conden op de Duitser Jaksche (vierde in tijdrit) en twintig op de Italiaan Ballan. Morgen finisht de Tirre no-Adriatico aan'de Adriatische kust bij San Benedetto del Tronto. GPD BARCELONA - De Spaanse ex-waterpolodoelman Jesus Rollan heeft zichzelf van het leven beroofd. De 37-jarige olympisch kampioen van 1996 sprong zaterdag uit het raam van een kliniek waar hij sinds oktober werd ver pleegd. Rollan, die met Spanje wereldkampioen werd in 1998 en 2001, gold als beste waterpolokeeper van zijn ge neratie. Hij maakte vijf Spelen mee. Na die van Athene 2004 beëindigde hij zijn carrière. „Waterpolo is het enige dat me interesseert", zei hij bij herhaling. ALPHEN AAN DEN RIJN - Plaile Gebrselassie heeft gis teren in Alphen het wereldrecord 25 kilometer verbeterd. De Ethiopische atleet liep de afstand in 1.11.38. Het oude record stond sinds 9 mei'2004 (Berlijn) op naam van de Keniaan Paul Kosgei. De race van Gebrselassie maakte deel uit van de 20 van Alphen. De organisatoren hadden voor de 32-jarige Ethiopiër het parkoers aangepast om zijn recordpog'ing mogelijk te maken. De Keniaan Salim Kipsang won.de 20 van Alphen voor Kamiel Maase. GOES - De Zeeuwse hoofdklassers in het zaterdagvoet bal beleefden weer een donker weekeinde. Hoek verloor op eigen veld met 0-3 van Rijnsburgse Boys. Alle goals vie len in de eerste helft. Kloetinge keerde met een kater te rug uit Lisse. De Bevelandse club verloor door een goal in blessuretijd van FC Lisse. Zowel Ploek als Kloetinge zijn nog allerminst zeker van, lijfsbehoud in de hoofdklasse. Over twee weken treffen de clubs elkaar in Kloetinge. pagina 21 Hoek en Kloetinge RIJSWIJK - Bob de Jong start komend weekeinde bij het WK allround in Calgary. De schaatser van Telfort ver- vangt Carl Verheijen, die zich ziek afmeldde. Een test wees zaterdag uit dat De Jong voldoende is hersteld van een keelontsteking, die hem vorige week bij wereldbeker wedstrijden in Heerenveen van de baan hield. MOSKOU - De internationale atletiekfederatie IAAF is gisteren opgeschrikt door de dood van secretaris-gene raal Istvan Guylai, de tweede man van de IAAF. Hij stierf op een leeftijd van 62 jaar. Guylai was al geruime tijd ziek. De Hongaar kwam in 1984 in het bestuur van de IAAF en was sinds 1991 secretaris-generaal. door Ivo Op den Camp SAKHIR - Christijan Albers kende een korte start in het nieu we Formule 1-seizoen: zo onge veer 50 centimeter. Dat was de afstand die de Nederlandse cou reur aflegde nadat de aandrijfas van zijn Midland F1 het giste ren bij het doven van de rode lichten had begeven. „Het licht ging uit, ik ging op het gas en pang", zo omschreef Albers zijn malheur bij de start van de Grand Prix van Bahrein. „We hebben het hele weekeinde starts geoefend. Zonder ook maar één probleem. Vóór de ra ce hebben we nog alle onderde len nieuw gemonteerd en dan ge beurt dit", baalde de coureur. Werk aan de winkel bij Mid land, dat nog duidelijk snelheid tekort komt, maar had gehoopt te kunnen scoren met betrouw baarheid. Een misvatting, want ook Albers' teamgenoot Tiago Monteiro stond met een kapotte aandrijfas op de startgrid. Al leen trad bij hem het probleem al in de formatieronde op, waar door hij zijn auto nog kon inrui len voor de reservewagen. Impo nerend was het optreden van de Portugees echter allerminst. Al leen Takuma Sato in de stok oude Arrows-bolide van Super Aguri eindigde achter hem. Ondanks de tegenslag ziet Al bers toch nog lichtpuntjes. „Wij moeten nog groeien en er zit nog veel progressie in de auto", voor spelt hij. „De komende weken komen er steeds weer nieuwe on derdelen op de auto. Ik hoop dat we over een paar wedstrijden dan aansluiting vinden met de auto's die nu nog voor ons staan, zoals Toro Rosso en Toyo ta." GPD pagina 26 Fernando Alonso bewijst z'n gelijk Rabowielrenner Thomas Dekker baant zich een weg naar de derde plaats in de t leiderstrui in de Tirreno-Adriatico. foto Patrick I- door Jochem Lippmann LONDEN - Het heeft er steeds meer van weg dat Ruud van Nis telrooij uitgerust aan het WK kan beginnen. De spits van Man chester United keek gisteren toe hoe Newcastle United werd ver slagen: 2-0. Als invaller kon hij het laatste kwartier niets doen. Trainer Ferguson kiest de laat ste weken voor Rooney (die bei de treffers maakte) en Saha. Van Nistelrooij,, goed voor ne gentien goals in de Premier Lea gue, komt de laatste weken niet verder dan korte invalbeurten. Onduidelijk blijft voorlopig waarom Ferguson de laatste we ken topschutter Van Nistelrooij passeert. Als invaller voor de Ne derlandse spits maakt Saha de laatste weken, een matige in druk. Engelse kranten specule ren al weken over een ruzie tus sen Van Nistelrooij en Fer guson. De Nederlander zou twee weken geleden teleurgesteld hebben gereageerd toen hij tij dens de finale van de League Cup op de bank moest zitten. Van Nistelrooij erkende onlangs tijdens het trainingskamp van het Nederlands elftal voor het oefenduel met Ecuador dat hij niet blij was met die beslissing van Ferguson. „Maar van ruzie is geen sprake. Ik ga gewoon weer spelen", zei hij toen. Van Nistelrooij keerde echter niet terug in de basis van Man chester United. Volgens de popu laire Engelse krant The Sun heeft trainer Jol van Tottenham Hotspur grote interesse in Van Nistelrooij. De spits wordt ook in Spanje en Italië met diverse topclubs in verband gebracht. Van Nistelrooij was de afgelo pen vijf seizoenen van grote waarde voor United. Hij was met zijn goals leidinggevend in Premier League en Champions League. Trainer Ferguson had in het verleden echter wel vaker maling aan grote namen. Zo liet hij Stam en Keane vertrekken. Beide spelers schaadden in de ogen van Ferguson de belangen van hun werkgever. Keane liet zich dit seizoen laatdunkend uit over enkele medespelers. Van Nistelrooij was toen de enige bij Manchester United die Keane in het openbaar steunde. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 17