Den Dullaert bijna bankroet Bezwaren tegen Andric van tafel flHN\M"ziek PZC Frans tekent i iaar wel een winnaar open DELSCHER Dagen MODE SIlOYV Opplusregeling voor senioren ook goed idee voor Terneuzen Aanstelling tweede directeur niet meer aan de orde Uitvoering Matthaus Passion in basiliek Hulst Duizend euro boete voor drankrijden Grap misplaatst maar niet bestraft Belastingzaken op website Hulst Inventaris café niet in de verkoop Bisschop Muskens in jubileummis zaterdag 11 maart 2Q06 j2S!jHarold_de_PuysselMir HULST - Het gemeentebestuur L Hulst moet snel duideüjk- tód bicden over de toekomst van gemeenschapscentrum Den nullaert, anders is het centrum j, september dit jaar failliet. Dal zegt waarnemend voorzit ter!. Baert van het stichtingsbe stuur- Dan is het geld op, moeten we personeel gaan ontslaan en ko nen we in de problemen met de exploitatie van Den Dullaert", zegt hij. De situatie houdt verband met het instorten van de sporthal van Den Dullaert eind novem ber vorig jaar. Het dak bezweek door constructiefouten onder een laag sneeuw, zo wees onder zoek uit- De verzekering keert daarom de herbouwkosten van de sporthal niet uit. Wel is het bestuur van Den Dullaert er na onderhandelingen met de verze- HULST - In de basiliek van Huist wordt zondag 2 april van af twee uur de Matthaus Pass ion van Bach uitgevoerd onder leiding van Jo Ivens. Te horen zijn de Koninklijke Gentse Oratorium Vereniging, het Jongenskoor van de Sacra- mentskerk uit Breda en het Dordts Kamer Orkest, alsmede de solisten Ellen Schuring (so praan), Eleonora Volkert (alt), Alex Vermeulen (tenor), Julian Hartman (bas/bariton), Ludwig van Gijsegem (tenor/evangelist) en Serge Novique (bas-bariton/ Christus). Voor de basso conti nuo partij tekent organist Jan Vuye. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de VW in Hulst en in Ter- neuzen, Fotografie Theo Buijsse in Hulst, Muziekhuis Sonora in Terneuzen en bij H. Soonieus (Tabakstraat 9 in Hulst, 0114-313005). MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter I. Wol- tring heeft gisteren een 31-jari- ge drankrijder uit de Zeeuwse hoofdstad veroordeeld tot dui zend euro boete. Daarnaast verlengde hij de proeftijd van zes maanden voor waardelijke rijontzegging met een jaar. De Middelburger ver oorzaakte op 5 oktober vorig jaar in zijn woonplaats onder in vloed van alcohol met zijn auto een aanrijding toen hij een bocht verkeerd nam. De man meldde de aanrijding bij de poli tie, die een blaastest bij hem af nam. De uitslag was 395 micro gram was bijna twee keer zoveel alcohol als is toegestaan. keraar overeengekomen dat die 185.000 euro uitkeert voor de ge volgschade. Die omvat onder an dere gemiste huur- en barinkom- sten. „Maar van dat bedrag schiet niet zo heel veel over", zegt Baert. „De sloop en bered- deringskosten van de sporthal belopen zo'n tachtigduizend eu ro. Daarnaast hebben we extra personeel rondlopen dat we niet kunnen ontslaan, en zitten we met schade aan de inventaris." Baert is niettemin trots op het bereikte onderhandelingsresul taat, 'want dat bedrag hoeft de gemeente nu niet op tafel te leg gen en dat is toch positief.' Het Dullaert-bestuur verkeert nog in onzekerheid of er wel een nieuwe sporthal zal worden ge bouwd op de huidige plek. De gemeente laat alle opties nog open en dat zou kunnen beteke nen, dat er een nieuwe sporthal verrijst in de buurt van recrea tiecentrum Reynaertland. Dat laatste heeft overigens zoals be kend niet de voorkeur van" het bestuur van het gemeenschaps centrum. De stichting zelf wil het liefst een sporthal bouwen op de huidige locatie aan de Sportlaan. Onzeker Gelet op de onzekere toekomst, heeft het bestuur van Den Dul laert besloten om haar plan voor de tijdelijke aanstelling' van een tweehoofdige directie voorlopig even geparkeerd. Voordat de calamiteit met de sporthal zich voordeed, was het bestuur volgens Baert van plan door Frank van Cooten SLUIS - Eigenaar André Janse van restaurant Andric in de Hoogstraat in Sluis haalt opge lucht adem. Na een strijd van een dikke drie jaar met de buren heeft de gemeente hem eindelijk in het gelijk gesteld. Het geluid van zijn koelinstalla tie valt ruim binnen de normen en hij mag de woning naast het restaurant voorlopig blijven ge bruiken voor opslag van meubi lair. De negentigjarige buurvrouw klaagde over overlast van het restaurant. Haar familie trok re gelmatig bij de gemeente aan de bel. Door de luifel zat ze volgens de familie vaak in het donker en de koelinstallatie maakte te veel herrie. Naar aanleiding van de bezwa ren begon de gemeente een pro cedure voor de overkapping. Die was volgens de gemeente ge-, bouwd zonder de vereiste ver gunningen. Janse vroeg de ge meente de vergunning alsnog te verlenen, maar dat was het colle- om bestuurslid J. van Puyvelde vooruitlopend op de pensione ring van directeur I. Hoekstra aan te stellen als mede-direc teur. „We waren namelijk al een beleid aan het ontwikkelen om ons meer op de zakelijke markt te gaan richten. Van Puyvelde is daar als bestuurslid nu al mee bezig", legt de waarnemend be stuursvoorzitter uit. „Van Puy velde zou vervolgens na een in- werkperiode de functie van Hoekstra over kunnen nemen. Op die manier zou de continuï- ge niét van plan. Een raadscom missie adviseerde echter dat de luifel best kon blijven hangen, Tot een besluit in de gemeeente- raad kwam het echter niet. De gemeenteraad droeg het college op een gesprek te arrangeren tussen de eigenaar van Andric en de bezwaarmakers om de kou uit de lucht te halen. Tijdens de in gang gezette proce dure voor de luifel constateerde de gemeente dat Janse zijn wo ning naast het restaurant ge bruikte voor opslag van meubi lair. De gemeente legde dat uit als uitbreiding van de horeca en dat mag niet op die plek. De raadsman van Janse maakte daar bezwaar tegen. En volgens de raadsman is voor de luifel he lemaal geen vergunning nodig. Ook zei de raadsman dat eerde re metingen aantoonden dat het' geluid van de koelinstallatie bin nen de norm blijft. De bezwaar makers bleven echter klagen over te veel herrie. Het gesprek onder regie van de gemeente tussen Janse en de be zwaarmakers is inmiddels ach ter de rug. De discussie over de teit ook gewaarborgd worden." Dit plan is echter volgens Baert 'het eerstkomende jaar niet meer aan de orde'. Plet bestuur heeft inmiddels het voorgeno men besluit om Hoekstra, die binnenkort 65 jaar wordt, met ingang van 1 april op basis van een jaarcontract zijn werk als di recteur van Den Dullaert voort te laten zetten. Gelet op zijn er varing ziet het bestuur in hem de aangewezen persoon om de bouw van de nieuwe sporthal bij Den Dullaert te begeleiden. luifel is niet meer nodig. Om de bezwaarmakers tegemoet te ko men heeft Janse de overkapping afgebroken. De gemeente voer de deze week metingen uit waar bij bleek dat het geluid van de koelinstallatie ruim binnen de norm valt. Verder is Janse een gedoogbeschikking verleend voor de opslag van meubilair in het belendende pand, omdat de gemeente bezig is met een nieuw bestemmingplan voor het gebied. door Euqène Verstraeten TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen moet binnen een half jaar een stimuleringsregeling voor comfortverbetering van particuliere woningen vaststel len. Dat advies geeft de Senio renraad Terneuzen. De zoge noemde Opplusregeling die al in Veere wordt gebruikt, zou daar voor model kunnen staan, denkt de Seniorenraad. In opdracht van de provincie is vorig jaar onderzoek gedaan naar het preventief verbeteren van bestaande eengezinswonin gen. Daaruit blijkt dat ouderen in staat zijn langer in hun eenge zinswoning te blijven wonen als door henzelf gewenste verbete ringen worden aangebracht. „Plierbij is met name de in de ge meente Veere gebruikte stimule ringsregeling een nuttig instru ment gebleken, om ouderen zelf standig in hun eigen woning te laten wonen", schrijft'de Senio renraad aan het Temeuzense ge meentebestuur. Omdat de Veerse Opplusrege ling nadrukkelijk op ouderen mikt, laagdrempelig en eenvou dig in uitvoering is, adviseert de raad om zo'n regeling ook in Ter neuzen in te voeren. De Senio renraad wijst erop dat gedepu teerde Harry van Waveren heeft toegezegd dat de eerste vijf Zeeuwse gemeenten die zo'n re geling invoeren een startsubsi die van 25.000 euro krijgen. De opplusregeling van Veere werkt met vaste bijdragen en geldt voor iedereen die eige naar-bewoner is. Voor een aantal omschreven voorzienin gen,' zoals beugels, drempels weg, trapleuning, douchevloer, douchezitje, verhoogd sanitair en dergelijke worden vaste be dragen uitgekeerd, ongeacht de kosten en de wijze van uitvoe ring. Men mag alles zelf doen, mits het deugdelijk en doelma tig is en er hoeft geen kostenra ming te worden ingediend. Het moet wel gaan om comfortverbe tering en niet om herstel van bouwtechnische gebreken. De controle vooraf bij aanvraag en achteraf na het gereedkomen ge beurt door opgeleide vrijwilli gers. Laagdrempelig „Al met al een simpele en laag drempelige regeling, waarvan door veel ouderen gebruik ge maakt wordt", betoogt de Senio renraad. „Door gebruik te ma ken van (deskundige) vrijwilli gers, blijven de uitvoeringkos- ten laag en komt het beschikba re krediet hoofdzakelijk ten goe de aan de comfortverbetering van de woningen." De raad wijst erop dat de comfortverbe tering de kwaliteit van wonen verhoogt, waardoor een beroep op de Wet Voorziening Gehandi capten (WVG) kan worden uitge steld of soms niet meer nodig is. De Seniorenraad oppert om de stimuleringsregeling te laten uit voeren door voldoende deskun dige vrijwilligers en die onder te brengen bij de gemeentelijke af deling Welzijn. Advertentie i i Den Dekker KAPELLE 0Ï13-330330 www.dendekkermuziek.com (Advertentie) MART VISSER CLAUDIA STRATER JOSEPHINE CO. TAIFUN GERRY WEBER BASLER nr« fa ca i= WALSTRAAT 199 VLISSINGEN DONDERDAG 16 MAART in onze zaak 10.00- 13.30- 16.00 UUR iEGANG IS GRATIS, RESERVEREN IS GEWENST Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114)372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET Www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Frans Maas (links) en Filip de Wilde zijn blij met de prijs voor de door Frank van Cooten BRESKENS - De trofee staat op tafel. De ingelijste oorkonde moet nog wor den opgehangen. Het zeiljacht Stand fast 43 van Standfast Yachts in Bres- kens is op de Hiswa 2006 uitgeroepen tot zeiljacht van het jaar. De vreugde is groot bij het bedrijf, maar de prestigieuze prijs in de nau tische wereld wordt toch benaderd van uit de bekende Bressiaanse nuchter heid. Commercieel directeur Filip De Wilde en ontwerper Frans Maas lopen niet met de borst vooruit. „Ach, Frans tekent elk jaar wel een bootje van het jaar", zegt De Wilde met gevoel voor un derstatement. Maas is zeiler en bekend als' ontwerper van custom made zee waardige zeiljachten. De Standfast 43 is op de markt gebracht als prototype voor een kleine serie semi-custom built jachten en bedient hiermee de top van de markt. De jury beoordeelt de '43' als een per fect zeiljacht voor de veeleisende zeiler. De jury is lovend over het design, de constructie en het innovatieve karakter. „Deze innovaties zitten voornamelijk in de keuze en de combinatie van materia len. Het zijn dus minder zichtbare inno vaties, maar absoluut essentieel om het beoogde doel te bereiken", zegt De Wil de. Frans Maas ontwierp de Standfast 43 vanuit de vraag in de markt. „Een snel le zeiler, eenvoudig te bedienen, met een grote zeewaardigheid en het nodige .comfort. Het schip is geheel gebouwd in carbon. Het voordeel is een zodanige ge wichtsbeperking, dat het zeiljacht zeer handelbaar wordt en snelle zeileigen schappen krijgt met een kleiner tuiga ge. Het is daarom geen ingewikkelde boot. Speciaal bedoeld voor de man en vrouw die op een comfortabele manier willen toerzeilen of een groep sportieve zeilers die het jacht maximaal willen be nutten voor snelle tochten of wedstrij den." De Standfast 43 imponeerde daarom al le juryleden. „Een uitstekend te trim men schip, dat makkelijk bedienbaar is en op alle koersen hoge snelheden be haalt", sprak de juryvoorzitter. „Hoe wel het hier een zeer exclusief en duur zeiljacht betreft, scoorde het schip op alle punten zo hoog, dat het de titel Boot van het Jaar 2006 met recht mag voeren." Uniek De Standfast 43 is niet voor iedere zeil- liefhebber weggelegd. Het ontwerp heeft een 'vanaf-prijs' van vijf ton. Daar komen de wensen van de klant nog bij. „Je moet niet vergeten dat wij unieke schepen bouwen. Er is er maar een van, speciaal afgestemd op de wensen van de klant. Dat heeft zijn prijs", zegt Frans Maas. „Dat is iets anders dan de serie-gebouw foto Peter Nicolai de schepen. Dat is een heel andere cate gorie. Die worden veel gekocht door mensen die de boot als caravan in de jachthaven gebruiken. Met deze boten wordt amper gevaren. Zelfs niet als het mooi weer is. In het beste geval hebben die mensen een cursus gevolgd, maar vaak ook niet." Deze mensen zullen dan ook niet shoppen bij Standfast Yachts. „Wij bouwen boten voor mensen die echt en veel varen", zegt De Wilde. „Mensen die goed weten wat ze kunnen. Die al veel ervaring hebben met zeilen. Wij bouwen schepen die een heel leven meegaan." „Dat onze klanten veeleisend zijn staat buiten kijf. Met veel wensen kunnen we rekening houden. Waar we echter niet aan tornen, is de stevigheid van onze bo ten" aldus De Wilde. De uitverkiezing leidt volgens De Wilde ongetwijfeld binnenkort tot concrete or ders. „Tijdens de Hiswa fn Amsterdam was er erg veel belangstelling voor de Standfast 43. Daarnaast levert zo'n prijs extra naamsbekendheid op. Veel mensen wilden de zeilboot van het jaar zien. (Advertentie) glpaart roert zijn staai aprilletje zoet, geeft nog wel eens en witte hoed. Maar... bij DËLSCHER schijnt altijd de zon. U bent van harte welkom tijdens de Van zaterdag 11 maart t/m zaterdag 18 maart. Voor iedere kopende klant ligt er een heerlijke verrassing klaar! Kortom: wij maken er een modefeestje van. Grote Markt I l-l3 4461 AH Goes Telefoon: 01 13 227607 MIDDELBURG - Ze had de gsm afgepakt, maar het was gewoon een geintje. Dat probeerde een 21-jarige Terneu- zense de politierechter gisteren in Middelburg nogmaals uit te leggen. Het incident vond pp 23 juni vorig jaar in Cadzand plaats. De bezoekers van een discotheek hadden zich buiten verzameld. De vrouw pakte het mobieltje van één van hen af en ging met de gsm aan de haal. Een Ter- neuzenaar greep in toen een jongen achter haar aanrende. Hij gaf hem een kopstoot. De jongen van wie het mobiel tje afgepakt was, kreeg het pas terug toen de uitsmijter zich ermee bemoeide. Desalniettemin ging de politierech ter ervan uit dat de vrouw de gsm niet had willen houden, zodat er geen sprake was van diefstal. Het slachtoffer zag van het voorval de grap niet in. De politierechter wilde er wel in meegaan dat een en ander als geintje bedoeld was geweest, maar noemde de grap wel misplaatst en besloot tot schuldigverklaring zonder strafoplegging. Wel, kreeg de Terneuzense nog 145 euro boete omdat ze een valse naam had opgegeven. De 22-jarige Terneuzenaar die die avond een kopstoot uitdeelde, kreeg zestig uur werkstraf. HULST - De gemeente Hulst heeft de dienstverlening aan inwoners via de eigen website verbeterd. Vorig jaar al stelde de gemeente de taxatieverslagen van het onroerend goed digitaal beschikbaar. Vanaf heden kunnen inwoners ook de waardebeschikking en de aanslag gemeentelijke belastingen via internet raadplegen en desgewenst afdruk ken. Ze zijn op de gemeentelijke website (gemeente- hulst.nl) te raadplegen via 'producten en diensten' onder de categorie 'belastingen'. Om de informatie te kunnen raadplegen zijn wel gegevens nodig die vermeld staan op de belastingaanslag. Ook de Belastinggids 2006 is op de website te raadplegen. ZIERIKZEE - De aangekondigde openbare verkoop van de inventaris van eetcafé 't Visslop in de Visstraat in Zie- rikzee gaat niet door. Brouwerij InBev uit Breda heeft de belastingdienst te kennen gegeven dat de inventaris van haar is en niet van de uitbater van het eetcafé. De belas tingdienst had de openbare verkoop donderdag gepland en deze met een op de deur geplakte aankondiging ken baar gemaakt. Inmiddels is die aankondiging van de deur verdwenen. InBev (het voormalige Interbrew) heeft kort geleden de huurovereenkomst met de uitbater opgezegd, omdat de schulden te hoog opliepen. Blijkbaar heeft de ex-uitbater ook verplichtingen bij de belastingdienst die de belastingdienst dacht te kunnen innen met de verkoop van de inventaris. Omdat InBev een lopend huurcontract met de eigenaar van het pand heeft, is de brouwerij op zoek naar een nieuwe uitbater om het café te heropenen. De afgelopen acht jaar hebben verschillende uitbaters ge probeerd er een goed renderende zaak van te maken. GOES - Het Goese Rooms-Katholieke herenkoor St. Ceci lia bestaat honderd jaar. Het koor opent het jubileumjaar morgen met een hoogmis in de-Grote of Maria Magdalena- kerk in Goes. Bisschop Muskens zal de mis leiden. Na af loop houdt het herenkoor een receptie in de koorschool naast de kerk. De mis begint om half elf 's morgens.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 73