KM CDA Partijen nog niet rond de tafel Steun voor alcoholplan van Ouddorpse beleeft benauwde momenten ZELF VLIEGEN GEWOON DOEN Kloosterendaele groeit rap Colijnsplaat in actie voor brug voetgangers AKKON-KOZIJNEN Inventaris café niet in de verkoop Automobilist gewond bij Kortgene Grap misplaatst, maar niet bestraft zeeuwse almanak Jubelstemming Politie juicht idee voor aanpassen APV toe Raadsgriffier Goes wordt wethouder voor SGP/CU Van den Dongen Voortaan in Goes editie Schouwen-Duiveland Geniet van de mooiste Parketstudio van Zeeland www.akkon.nl 076-5497520 of 0113-567654 COLIJNSPLAAT - Een comité van ouders uit Colijnsplaat is be gonnen met een actie om de vei ligheid bij de Tol te verbeteren. Ouders van kinderen die in Goes onderwijs volgen, houden elke dag hun hart vast, een half uurtje nadat in Goes de school bel heeft geklonken. Marian de Vos uit Colijnsplaat, die twee kinderen in Goes op school heeft, vindt dat er zo snel mogelijk een voetgangersbrug over de Deltaweg bij de Tol moet komen, ,,'s Ochtends is er geen probleem. De kinderen van Colijnsplaat, maar ook die van Kats en Kortgene, fietsen dan naar de bushalte bij de Tol. Ze zetten hun fiets op slot en stap pen aan de westkant van de weg op de bus. Vroeger maakte de bus op de terugweg een slinger tje om de passagiers ook weer aan de westkant te laten uitstap pen. Ondanks lange discussies is het niet gelukt die gewoonte te handhaven. Nu stappen de scho lieren aan de oostkant uit en moeten vervolgens oversteken om bij hun fiets te komen. Het is al vele malen voorgekomen dat er bijna een ongeluk gebeurde." (Advertentie) Start nieuwe theoriecursus 22 maart 2006 Seppe Air Service Tel. 0165-31 81 67 www.seppe.nl (Advertentie) VOORJAARSSTUNT Voor de snelle beslisser: Bij bestelling van 3 kunststof kozijnen, de goedkoopste GRATIS!! Alléén deze week. (geldig t/m 17 maart 2006) AKKON-KOZIJNEN Sponsor van: DARTTOERNOOI OPEN DE CONCURRENT 26 MAART TE VLISSINGEN www.opendeconcurrent.tk Prijzengeld 600.-!!! ELLEMEET - Langs de N57 bij Ellemeet is gisteren een auto op z'n kop in de sloot beland. De 29-jarige be stuurster uit Ouddorp verloor door onbekende oor zaak de macht over het stuur en raakte van de weg. Door snel reageren van voorbijgangers kon de vrouw uit haar benarde positie worden bevrijd. Ze wisten de autoruit in te slaan en de Ouddorpse zo uit het water te halen. Omdat het slachtoffer aan de verkeerde kant van de sloot aan de kant was gekropen, moest het hulpverle ningsvoertuig van de brandweer uit Bruinisse er aan te pas komen met een uitklapbaar bruggetje. De auto mobiliste is met een ambulance overgebracht naar het ziekenhuis in Dirksland, waar ze opgenomen is ter ob servatie. foto Dirk-Jan Gjeltema Redactie: 0113-316649 SS*® pzt-"' postbus 314460 AA Goes Sfentie-exploitatie: Sn Midden-Zeeland: 0113-315520: Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. zaterdag 11 maart 2006 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 ZIERIKZEE - De aangekondigde openbare verkoop var de inventaris van eetcafé 't Visslop in de Visstraat in Zie- rikzee gaat niet door. Brouwerij InBev uit Breda heeft de belastingdienst te kennen gegeven dat de inventaris van haar is en niet van de uitbater van het eetcafé. De belastingdienst had de openbare verkoop donderdag- gepland en deze met een op cle deur geplakte aankondi ging kenbaar gemaakt. Inmiddels is die aankondiging van cle deur verdwenen. InBev (het voormalige Interbrew) heeft kortgeleden de huurovereenkomst met cle uitbatei opgezegd, omdat de schulden te hoog opliepen. Blijkbaai heeft de ex-uitbater ook verplichtingen bij de belasting dienst die de belastingdienst dacht te kunnen innen mei de verkoop van de inventaris. Omdat InBev een lopend huurcontract met de eigenaai van het pand heeft, is cle brouwerij op zoek naar een nieu we uitbater om het café te heropenen. Het is niet cle eerste keer dat er een nieuwe uitbater gaat komen. De afgelopen acht jaar zijn er verschillende geweest die geprobeerd heb ben van het etablissement een goed renderende zaak te maken. KORTGENE - Een 39-jarige automobilist uit de gemeen te Noord-Beveland is donderdagavond op cle Oudedijk ir Kortgene gewondgeraakt. Door nog onbekende oorzaak reed. cle. man van de dijk en klapte daarbij met zijn hoofd tegen de voorruit. Hij werd per ambulance naar het zie kenhuis Vervoerd. De auto raakte zwaar beschadigd. MIDDELBURG - Ze had de gsm afgepakt, maar dat was gewoon een geintje. Dat probeerde een 21-jarige Terneu- zense de politierechter gisteren in Middelburg nogmaals uit te leggen. Het incident vond op 23 juni vorig jaar in Cadzand plaats. De bezoekers van èen discotheek hadden zich bui ten verzameld. De vrouw pakte het mobieltje van één van hen af en ging met de gsm aan de haal. Een Terneuzenaai greep in toen een jongen achter haar aanrende. Hij gal hem een kopstoot. De jongen van wie het mobieltje afge pakt was, kreeg zijn gsm pas terug toen de uitsmijter zich ermee bemoeide. Desalniettemin ging de politierechter er van uit dat de vrouw de gsm niet had willen houden, zo dat er geen sprake was van diefstal. Het slachtoffer zag van het voorval de grap niet in. De politierechter wilde ei wel in meegaan dat een en ander als geintje bedoeld was geweest, maar noemde de .grap wel misplaatst en besloot tot schuldigverklaring zonder strafoplegging. Wel kreeg de Terneuzense nog 145 euro boete, omdat ze een valse naam had opgegeven. De 22-jarige Terneuzenaar, die die avond een kopstoot uitdeelde, kreeg zestig uur werkstraf. Advertentie Jubelstemming in de kleedka mer van 't Vuufde, het bier team van Terneuzense Boys. Na negentig minuten stond er weliswaar een 3-3 eindstand op het bord, maar dat was te gen één van de koplopers ver draaid geen slecht resultaat. „En volgende week valt ook Hoek af voor de koppositie", bulderde de voorstopper daar- om triomfantelijk. Waarop de 62-jarige spits van het stel hem weer subtiel op zijn plek zette. „Dat zou best kunnen'. Wij krijgen namelijk j niet Hoek, maar Graauio op visite." voorstel aan te nemen. Aan staande woensdag valt de defini tieve beslissing in de gemeente raad, door Melita Lanting ZIERIKZEE - De onderhande lingen voor een nieuw college hadden wel wat sneller mogen starten. Dat blijkt uit een korte belronde langs verschillende po litieke partijen. Gisteren werd bekend dat de eerste gesprek ken over ruim een week starten. In de meeste Zeeuwse gemeen ten zitten de partijen al lang en breed aan tafel. „Jammer dat er tien dagen verlo ren gaan", zegt fractievoorzitter H. Coomans (WD). „We hebben het wel druk, maar het had wat mij betreft wel wat sneller ge kund." Initiatiefnemer voor de onderhandelingen, lijsttrekker B. Troost van de PvdA, heeft er bewust voor gekozen om de tijd te nemen. Volgende week is de agenda voor de lokale politici al flink ge vuld met twee raadsvergaderin gen. Voor W. Stouten (LSD) is dat niet echt een doorslagge vend argument. „Het is altijd druk. Persoonlijk vind ik dat het behoorlijk lang duurt." Geen haast R. van der Wekken, die de onder handelingen namens het CDA gaat voeren, heeft niet zoveel haast. „Het is gewoon zo dat het volgende week erg druk is." De wens van de PvdA om de on- derhandelingen zoveel mogelijk in de openbaarheid te doen le vert ook gemengde reacties op. Coomans is het met de PvdA eens dat openheid een goede zaak is. „Zolang er maar niet over personen gesprokén wordt, zijn wij voor een open en trans parante wijze van onderhande len. Dan kan iedereen zien hoe de partijen tot elkaar komen." Stouten (LSD) heeft wat reser ves, evenals zijn collega's Van der Wekken en C. van den Berge (SGP). „Er zijn grenzen aan de openbaarheid", zegt Stouten. „Je moet wel vrijuit met elkaar kunnen praten." Ook Van den Berge heeft enige aarzeling. „Ik heb dit nog nooit meegemaakt, maar ik geef er de voorkeur aan dat de gekozenen eerst zelf even aftasten voor je in de openbaarheid verder gaat praten. Onder elkaar praat nu eenmaal vrijer." door Frank Balkenende GOES - De raadsgriffier van de Goese gemeenteraad Joost Adriaanse (58) wordt wethou der voor de SGP/ChristenUnie in het nieuwe Goese rechts-con- fessionele college. Adriaanse is raadsgriffier sinds de invoering van het duale stel sel in 2002, waarbij de gemeente raad de hoofdlijnen van het be leid bepaalt en het college van burgemeester en wethouders cle taken uitvoert. Daarvoor (sinds 1984) was hij chef van cle Goese afdeling welzijn en later nog een poosje secretaris van het ma nagementteam. Adriaanse is te vens Statenlid voor de SGP. Hij stopt maandag als raadsgriffier. Dat de SGP/CU hem naar voren schuift als wethouder, is min of meer een noodoplossing. Van de huidige viermansfractie kon en/of wilde zich niemand kandi daat stellen voor de wethouders- post. Adriaanse zegt dat lijsttrekker A. van der Reest net een eigen bedrijf is begonnen. P. Colijn is eveneens ondernemer, R. West- strate wil zijn managementfunc tie bij een uienverwerkingsbe- drijf niet opgeven en vutter H. Bouma is druk met allerlei lan delijke functies op het gebied van openbaar vervoer. Er is dan ook een dringend be roep op Adriaanse gedaan om wethouder te worden. „Er is ge vraagd: kun je ons niet uit de brand helpen? Dat doe ik, want als je nu niemand kunt leveren, verspeel je als partij je krediet, dan maak je je politiek ongeloof waardig." Adriaanse neemt de vier (op nieuw gekozen) fractieleden niets kwalijk. „Het is voor het eerst dat SGP/CU in het Goese college meedoet, wij zijn nooit een vanzelfsprekende partner geweest. Je weet niet of je over vier jaar weer kan meeregeren en ondertussen heb je wel je oude baan verloren." Opmerkelijk is dat Adriaanse een afwijkend standpunt heeft over het biddagakkoord, dat CDA, WD en SGP/CU woens dag stiekem sloten zonder ver kiezingswinnaar PvdA de kans te geven mee te praten. De drie zetten zo de PvdA buitenspel, tot woede van cle grootste partij, die twee zetels won. „Persoonlijk vind ik het jammer dat de PvdA niet mocht meepra ten, die had ik er graag bij ge had. Ik kon ook altijd prima met PvdA-wethouder 't Hart op schieten", zegt Adriaanse. Links in Goes is ervan over tuigd dat de nieuwe coalitiepart ners de zaak voor de verkiezin gen hebben bekokstoofd en daar mee de verkiezingsuitslag heb ben genegeerd. Hoor Melita Lanting BRUINISSE - Het CDA krijgt steun voor haar kruistocht te gen overlast door alcohol op straat. Die steun komt van de po litie Zeeland. De districtchef heeft een brief geschreven aan de burgemeester waarin staat dat de politie baat heeft bij een aanpassing van de APV. Het CDA heeft een initiatief voorstel ingediend om de politie meer mogelijkheden te geven om overlast door dronken men sen en drinken op de straat te gen te gaan. Nu is het zo dat hiervoor bepaalde gebieden zijn aangewezen in de APV In het voorstel van het CDA wordt de bevoegdheid van de po litie verruimd tot het hele ei land, Dat is volgens districts chef P. Prince een grote verbete ring. „Ik heb er vooral heel prak tisch naar gekeken", vertelt hij. „Wanneer een dergelijk verbod voor een hele gemeente geldt, is dat veel gemakkelijker dan dat het zich beperkt tot een bepaal de straat." Prince geeft aan dat de praktijk uitwijst dat deze vormen van overlast zich makkelijk verplaat sen. Dat kan als gevolg hebben dat veroorzakers van overlast in de ene straat nog wel aangepakt kunnen worden, terwijl ze in een andere straat niet meer aan gepakt kunnen worden. „Ik ge loof dat het op Schouwen-Duive land om acht verschillende ge bieden gaat. Vandaar dat ik er praktisch naar gekeken heb en het voorstel toejuich." Prince wijst erop dat het voor deel vooral in het zomerseizoen gaat spelen, als Schouwen-Dui veland een beroep moet doen op extra krachten. „Want dan doen agenten vanuit heel Zeeland dienst op Schouwen-Duiveland en niet alleen mensen die ter plaatse zeer goed bekend zijn." N. de Danschutter (CDA) is blij met de steun. „Het bevestigt wat ik al eerder zei. Ik hoop dat mensen hun standpunt nog eens heroverwegen." Het initiatiefvoorstel kan tot nu toe niet rekenen op een meerder heid in de gemeenteraad. Tij dens de vorige bespreking door de politiek bleek dat het CDA één stem te kort komt om het BURGH-HAAMSTEDE - Het gaat hard met de bouw van het luxe appartementencomplex Kloos- terendaele in Burgh-Haamstede. April vorig jaar werd de eerste paal voor de drie gebouwen gesla gen en inmiddels is één ervan - 't Sand - wind- en waterdicht. Het complex wordt dit voorjaar opge leverd. Eenendertig van de 34 appartementen zijn reeds verkocht. Nog niet zo.lang' geleden stond op de hoek van de Vroonweg en de Kloosterweg het gemeentehuis van Westerschouwen. Na de gemeentelijke herin deling" in 1997 kwam het leeg te staan en werd het uiteindelijk verkocht aan een projectontwikke laar. Die ontwikkelde plannen voor een luxe ap partementencomplex. Een prestigieus project dat de naam Kloosterendaele meekreeg. Het complex bestaat uit drie gebouwen: 't Groot Duin, 't Bosch en 't Sant. De appartementen gin gen medio 2004 in de verkoop en de resultaten wa ren spectaculair. Binnen een half jaar was 75 pro cent verkocht. De bewoners van Kloosterendaele krijgen de beschikking over een breed palet aan voorzieningen. In een parkeergarage is voorzien en er komt ook een aanbouw waarin een centrale ontmoetingsruimte gerealiseerd wordt. Die ont moetingsruimte kan ook dienen als ruimte voor zorgverlening. foto Dirk-Jan Gjeltema PARKETVLOEREN Amundsenweg 15 GOES Tel. 0113-233365 www.vandendongenparket.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 63