Actie voor voetgangersbrug Demontage bom vergt evacuatie PZC PZC Lekker goedkoop en ruimte zat 0C LU O GO UJ Q open DELSCHER Dagen MODE SHOW b 13 Bij Bambini draait alles om het spelen Herenkoor opent jubileumjaar Poëzie Kunstuus in Heinkenszand Colijnsplaatse ouders vrezen voor veiligheid kinderen bij De Tol School 't Klinket wint poëzieprijs Diefstal uit auto Westkapelle Tanken zonder te betalen Kandidaat-wethouders afgezegd Belastingzaken op website Hulst Harmonie Concordia verzorgt jaarconcert zaterdag 11 maart 2006 VLISS1NGEN - Kinderparadijs Bambini in Vlissingen opent woensdagmiddag 5 april de deu gen De transformatie van het voormalige sportfondsenbad tot een speelplaats voor kinderen verloopt op rolletjes. Glijbanen voor groot en klein - met en zonder bochten en ballen maar ook een fietsparcours, bioscoopje. hindernis- en slin- gerbanen en een legobouw- nlaats zijn klaar voor de start. I \Ve hebben Bassie (van Adi'iaan) en veel kinderen uitge nodigd voor de opening", zegt S van Rijswijk van Bambini. In het speelparadijs zijn geschei den ruimtes ingericht voor de jongere en oudere kinderen. „De ouderen, tot en met. ongeveer twaalf jaar, krijgen uitdagende en veel verschillende speeltoe stellen. De jongeren zullen le rend kunnen spelen op een veel rustiger manier", legt Van Rijs wijk uit. En als ze het spelen beu zijn kunnen ze met de duim in de mond naar de film kijken in de bioscoop, oftewel de bios bini, zegt hij. „De ouders kunnen aan de bar bini rustig zitten, een drankje nemen en een hapje eten." Net als vroeger zullen er weer badmeesters langs de kant van de bassins staan. Ze houden een oogje in het zeil en grijpen in als er te ruw gespeeld wordt. „Ieder een moet hier leuk kunnen spe ll len Dus moet er opgetreden 1 worden tegen onruststokers." Ook de verbouwing en uitbrei ding bij de buurman, het fit nesscentrum Ten Tije, gaat voor spoedig. GOES - Het Goese Rooms-Ka- tbolieke herenkoor St. Cecilia beslaat honderd jaar. Het koor opent het jubileumjaar morgen met een hoogmis in de Grote of Maria Magdalenakerk in Goes. Bisschop Muskens zal de mis lei den. Na afloop houdt het heren koor een receptie in de koor school naast de kerk. De mis be gint om 10.30 uur. HEINKENSZAND - 't Kunst uus aan de Dorpsstraat 43 in Heinkenszand is vandaag het to neel voor dichter, beeldhouwer en schilder Krimo Erra uit Mid delburg. Krimo Erra draagt vanaf 14.00 uur eigen dichtwerken voor. De poëzie van de Middelburger ken merkt zich volgens de organisa toren door korte, maar indrin gende teksten en is met titels als 'kweet- 't.. voor iedereen toegan kelijk. Advertentie Den Dekker v I Muziek KAPELLE 0113-330330 i'Www.dendekkermuziek.com Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstij- den;zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE BEVELANDEN/THOLEN Stationspark 28 Postbus31 4460 AA GOES Tel: 0113-315670 Fax: 0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Frank Balkenende (chef) Cornelleke Blok Willem van Dam Mieke van der Jagt Rob Paardekam Koen de Vries (sport) Harmen van der Werf CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Mieke van der Jaqt COLIJNSPLAAT - Een klein co mité van ouders uit Colijnsplaat is begonnen niet een actie om de veiligheid bij de Tol te verbete ren. Ouders van kinderen die in Goes het voortgezet onderwijs volgen houden elke dag hun hart vast, een half uurtje nadat in Goes de schoolbel heeft ge klonken. Marian de Vos uit Colijnsplaat, die twee kinderen in Goes op school heeft, vindt dat er zo snel mogelijk een voetgangersbrug over de Deltaweg bij de Tol moet komen, „'s Ochtends is er geen probleem. De kinderen van Colijnsplaat, maar ook die van Kats en Kortgene, fietsen dan naar de bushalte bij de Tol. Ze zetten hun fiets op slot en stap pen aan de westkant van de weg op de bus. Vroeger maakte de bus op de terugweg een slinger tje om de passagiers ook weer aan de westkant te laten uitstap pen. Ondanks lange discussies is het niet gelukt die gewoonte te handhaven. Nu stappen de scho lieren aan de oostkant uit en moeten vervolgens oversteken om bij hun fiets te komen. Het is al vele malen voorgekomen dat er bijna een ongeluk gebeurde. Automobilisten rijden dikwijls te hard, en bij slecht zicht zien ze amper dat er kindeten willen oversteken. Daar komt nog een heel gevaarlijk verschil in ge drag tussen weggebruikers bij. Belgen hebben de neiging te stoppen om de kinderen te laten oversteken. Dat schept een grie zelig soort schijnveiligheid, want de Nederlanders trappen gewoon op het gas." Samen met dorpsgenote Wilma van Gilst heeft De Vos een comi té gevormd, dat volgende week deur aan deur handtekeningen gaat verzamelen voor een voet gangersbrug. De brief die de handtekeningen gaat vergezellen, gaat naar het nieuwe gemeentebestuur van Noord-Beveland en naar de pro vincie. „We weten dat we bij Connexxion weinig kunnen be reiken, maar de weg is van de provincie. Die heeft een verant woordelijkheid ten opzichte van kwetsbare weggebruikers, maar de gemeente heeft dat ook. Als beide overheden zich ervoor in spannen, is er binnen de kortste keren een veilige oversteek plaats", meent De Vos. Michiel Woltering heeft de publieksbalie van het oude stadskantoor van Goes als leefruimte. door Harmen van der Werf GOES - Wat een ruimte heeft Michiel Woltering. Hoeveel zal het zijn, tachtig of honderd vierkante meter. En dat voor niet meer dan 180 euro in de maand. Hij is één van de antikrakers in het oude stadskantoor van Goes. 'Tijdelijk bewoond' staat er op posters die op de ramen zijn geplakt. „Het moet niet zozeer krakers afschrikken", zegt directeur Remco van Olst van 'anti- kraakorganisatie' Camelot Beheer uit Den Bosch. „Tien, twaalf jaar geleden speelde dat wel, maar nu gaat het er veel meer om vandalen weg te houden en verpaupering tegen te gaan." In het oude stadskantoor aan de Goese Oostwal kan een blind paard nauwe lijks nog schade aanrichten. Alles is er weg, op enkele stalen kasten, bureaus en wat computertoetsenborden na. Michiel Woltering (23) geeft een rondlei ding. I-Iet ziet er niet al te vrolijk uit. De gangen zijn somber en donker. De ver huizers hebben de boel ook niet overal even netjes achtergelaten. De ruit in één van de klapdeuren is stuk. Michiel doet de klapdeur niet meer open. Hij stapt door het gat, waar de ruit heeft ge zeten. Met de lokroep 'avontuurlijk wonen' trekt Camelot Beheer liefhebbers voor antikraakpanden. Het klinkt roman tisch. Voor het oude stadskantoor gaat dat in elk geval niet op. Maar dat maakt Michiel helemaal niks uit. De instruc teur bij sportopleiding Cios in Goes woonde nog thuis, zag op een goede dag de posters van Camelot op het stadskan toor hangen en belde naar Den Bosch. Hij mocht erin. Niet iedereen lukt dat. „Camelot Be heer heeft een naam hoog te houden in de wereld van het onroerend goed", zegt directeur Van Olst. Kandidaten moeten zeker achttien jaar zijn. Wie in wonende minderjarige kinderen heeft, valt direct af. „Je kunt het toch niet ma ken dat gezinnen steeds moeten verhui zen, want het is nooit helemaal duide lijk hoe lang een pand beschikbaar blijft. En moet een pand leeg, dan moe ten de mensen er wel binnen vier weken uit zijn." Tiptop Antikrakers zijn duidelijk geen kra kers, want hun papieren moeten tiptop in orde zijn. Als ze voor een verplicht 'intakegesprek' bij Camelot Beheer in Den Bosch komen, moeten ze onder meer kunnen aantonen een regelmatig inkomen te hebben (mag ook studiefi nanciering of een uitkering zijn) en dat ze verzekerd zijn voor ziektekosten. Wie van huisdieren houdt, heeft het na kijken, want die zijn praktisch overal verboden. Ouderen En dat zorgt er allemaal voor dat zeker niet alleen jongeren in antikraakpan den terechtkomen. Van Olst: „Een kwart is student, maar starters op de woningmarkt vormen de grootste groep, tussen de vijfendertig en vijftig procent. We hebben ook een heleboel ouderen. Die een bepaalde tijd in Neder land wonen en een bepaalde tijd in het buitenland." Michiel behoort tot de groep starters. Hij gaat half april weer weg om samen te gaan wonen. Van zijn vier collega's die stuk voor stuk op de begane grond van het oude stadskantoor wonen, weet hij niet precies wat ze doen. „Ja, één is student en twee zijn er vierenveertig, vijfenveertig jaar. Maar ik zie ze niet zo vaak." Ze laten zich vrijdagmiddag tij dens de rondleiding ook niet zien. Ze zijn weg of liggen blijkbaar nog te sla pen. Michiel klopt op alle deuren. Nie mand doet open. Ééntje roept 'ja'. En foto Willem Mieras laat het erbij. Oké, dan maar naar bo ven, naar de vroegere kantine, met de keuken voor alle bewoners. Die heeft al les weg van een keuken in een studen tenhuis. Niet al te schoon dus. „Ik heb gelukkig zelf een keukentje", zegt Michiel. Hij zit er sowieso warmpjes bij. De voor Goesenaren bekendste ruimte in het oude stadskantoor, de publieksbalie, grenst aan zijn kamer en die heeft hij ook maar in gebruik genomen. De bord jes balie 1, balie 2 enzovoorts hangen er nog. Een vriend van Michiel trapt een balletje. Ruimte zat. De Walcherse Bouwunie (WBÜ) heeft het oude stadskantoor gekocht en gaat er (senioren)appartementen in bouwen. Wanneer dat gaat gebeuren, is nog onbe kend. Een aantal mensen heeft zich al ingeschreven, maar de verkoop moet nog beginnen. Tot die tijd blijven er antikrakers in, al zullen dat niet de huidige zijn, meldt Van Olst van Camelot Beheer. Er zijn wat akkefietjes geweest. Er zijn sneeuw ballen van het balkon gegooid, het brandalarm is wel eens 'voor de grap' ingeschakeld. Camelot Beheer pikt dat niet. De 'boosdoeners' moeten eruit. Van Olst maakt zich er geen zorgen over dat er straks dan niemand meer in het pand woont. „Het verbaast ons steeds weer, maar er zijn altijd genoeg liefhebbers te vinden." Bewoners Oude Rijksweg Breskens moeten huis verlaten voor ruiming explosief door Raymond de Frel BRESKENS - De demontage van een vliegtuigbom uit de Tweede Wereldoorlog aan de Oude Rijksweg in Breskens vergt de evacuatie van ten min ste zeventig bewoners. Het ex plosief wordt maandag 10 april geruimd. Nader onderzoek op het terrein moet binnen drie weken uitwij zen of nog meer omwonenden tij dens de ruiming van de zware bom hun huizen moeten verla ten. De Engelse vijfhonderdpon der werd op 14 februari op drie ënhalve meter diepte gevonden op het terrein waar tot voor kort een mortierbunker stond. Aan nemingsbedrijf Bodac BV maakt de grond momenteel klaar voor bebouwing. Woon- goed Zeeuws-Vlaanderen wil in het plangebied Roode Polder huizen bouwen. Vondsten Uit veiligheidsoogpunt is de bom afgedekt met een laag zand en een met zand geladen contai ner. Het explosief werd niet met een gedemonteerd, omdat de kans aannemelijk is dat er op het terrein nog meer explosie ven worden gevonden. Mogelijk nieuwe vondsten worden tege- lijk met de vijfhonderdponder gedemonteerd. „Tot nu toe is er nog niets nieuws gevonden, maar het on derzoek duurt tot het einde van deze maand. Daarom is het nog onduidelijk of toegangswegen moeten worden afgesloten tij dens de demontage, en zo ja, wel ke. De Explosieven Opruimings Dienst en hulpdiensten weten ook nog niet op welke wijze de bom wordt geruimd. Ook dat hangt af van eventuele andere vondsten", zegt woordvoerster S. de Kievit van de gemeente Sluis. Tijdelijk ontruimd Zéker is al wel dat woningen in een straal van honderd vijf tig meter tijdelijk ontruimd moeten worden. De zeventig bewoners van de even huisnummers (18 tot en met 68) aan de Oude Rijks weg, Molenwater 41, Nolletjes- dijk 2 en Oude Rijksweg 27 moe ten hun woningen verlaten. Ook hun huisdieren moeten hoogst waarschijnlijk tijdelijk elders worden ondergebracht. Burgemeester J. Sala bracht de inwoners van Breskens en Boerenhol gisteren met een brief op de hoogte van de laatste stand van zaken. Hij nodigt hen uit voor een informatiebij eenkomst. De locatie, datum en het tijdstip voor die bespreking zijn echter nog niet bekend. De Kievit: „We houden de bijeen komst in elk geval pas eind maart, zodat we voorkomen dat we informatie geven die door de vondst van een nieuwe bom op eens weer achterhaald kan zijn. Ook de opvanglocatie is nog niet bekend. Je kunt nu wel al iets regelen, maar voor hetzelf de geld moeten er opeens veel KOUDERKERKE - Christelijke basisschool 't Klinket uit Koudekerke heeft de ereprijs van een poëziewedstrijd voor scholen gewonnen. De inzending voor de wedstrijd 'Mijn wereld onder woor den' is goed voor een cheque van 500 euro. Die cheque moet worden besteed aan middelen die het lezen bevorde ren. De wedstrijd werd georganiseerd door Stichting Kin deren en Poëzie. Nick Veenstra uit groep drie won met zijn gedicht een in dividuele prijs. Van de 23.000 inzendingen, hebben 120 ge dichten een prijs gewonnen. WESTKAPELLE - Een personenauto in de Bernhard- straat in Westkapelle is in de nacht van donderdag op vrij dag opengebroken. Er is gereedschap ter waarde van en kele honderden euro's gestolen. De auto raakte door de in braak beschadigd, het schadebedrag is niet bekend. MIDDELBURG - Een onbekende automobilist heeft gis termiddag bij een pompstation aan de Rotterdamsekaai in Middelburg getankt zonder te betalen. De onbekende tankte rond half twee voor een bedi'ag van 56,73 euro, stapte vervolgens in zijn auto en reed weg zonder af te re kenen. VLISSINGEN - GroenLinks en D66 hebben de drie kandi daten, clie zij op het oog hadden om wethouder van Vlis singen te worden, afgezegd. De partijen hadden een geza menlijke advertentie geplaatst voor de werving van wet houders. „Met de kandidaten is nu de afspraak gemaakt dat we hen weer benaderen als de collegebesprekingen een ander verloop krijgen", zegt P. Kruizinga van Groen Links. Wethouders hoeven sinds de invoering van het dualisme niet meer uit de raad te komen en ook niet meer uit de ei gen gemeente afkomstig te zijn. De inbreng van Groen Links in de vorming van de nieuwe coalitie is gering. De partij hield van de twee zetels er een over. D66 sneuvelde en keert niet terug in de gemeenteraad. Kruizinga: „We moeten afwachten. Dat is jammer, want de drie kandida ten zijn zeer deskundig. Twee komen uit Vlissingen, een van daarbuiten en ze zijn politiek ongebonden." HULST - De gemeente Hulst heeft de dienstverlening aan inwoners via de eigen website verbeterd. Vorig jaar al stelde de gemeente de taxatieverslagen van het onroerend goed digitaal beschikbaar. Vanaf heden kunnen inwoners ook de waardebeschikking en de aanslag gemeentelijke belastingen via internet raadplegen en desgewenst afdruk ken. Ze zijn op de gemeentelijke website gemeentehulst.nlte raadplegen via 'producten en diensten' onder de categorie 'belastingen'. Om de informatie te kunnen raadplegen is wel een aantal gegevens nodig dat vermeld staat op de be lastingaanslag. Ook de Belastinggids 2006 is op de websi te te raadplegen. THOLEN - Harmonie Concor dia uit Tholen geeft zaterdag 18 maart haar jaarconcert in ge meenschapscentrum Meulvliet in Tholen-stad. Naast het grote orkest treden ook het leerlingenorkest, de slag- werkgroep en de samenspel- groep met de jongste muzikan ten van de vereniging op. Tij dens het jaarconcert speelt het orkest voQr het eerst het con coursnummer 'Music for winds and percussion'. Daarnaast brengt de harmonie veel nummers van Blof ten geho re. De aanvang van het concert is om 20.00 uur. Advertentie meer mensen worden geëvacu eerd." Het Rode Kruis verzorgt de op vang en het vermaak van de be woners tijdens de demontage. maart roert zijn staar aprilletje zoet, geeft nog wel eens t een witte hoed. Maar... bij DELSCHER schijnt altijd de zon. U bent van harte welkom tijdens de Van zaterdag 11 maart t/m zaterdag 18 maart. Voor iedere kopende klant ligt er een heerlijke verrassing klaar! Kortom: wij maken er een modefeestje van. Grote Markt 11-13 4461 AH Goes Telefoon: 01 13 227607 (Advertentie) MART VISSER CLAUDIA STRATER JOSEPHINE CO. TAIFUN GERRY WEBER BASLER DONDERDAG 16 MAART in onze zaak 10.00-13.30- 16.00 UUR (EGANG IS GRATIS, RESERVEREN IS GEWENST

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 59