zc Raadsgriffier wethouder in Goes Roep om nieuw burgeradvies theater ZELF VLIEGEN Broadway in aula van Sint-Willibrordcollege hdriaanse stapt voor SGP/CU in college GEWOON DOEN CDA Borsele wil aanpak van armoede Voortaan in Goes Diefstal in kleedkamer school Voetganger aangereden op zebra Boete 1000 euro voor drankrijder Grap misplaatst maar niet bestraft bin 09 n uit van der Poel AKKON-KOZIJNEN zeeuwse almanak Jubelstemming j Redactie: 0113-315649 SK'ctieSpzc.nl Sus 31, wo AA Gobs ffenMfddén'-ZeJland: 0113-315520; 'I Vlaanderen: 0114-372770; Nationaa'; 020-4562500. zaterdag 11 maart 2006 editie Bevelanden-Tholen jnnrfrank Balkenende GOES - De raadsgriffier van de Goese gemeenteraad Joost \driaanse (58) wordt wethou der voor de SGP/ChristenUme in het nieuwe Goese rechts-con- fessionele college. Adriaanse is raadsgriffier sinds de invoering van het duale stel- iel in 2002, waarbij de gemeente- iaad de hoofdlijnen van het be leid bepaalt en het college van burgemeester en wethouders de laken uitvoert. Daarvoor (sinds 1981) was hij chef van de Goese afdeling welzijn en later nog een poosje secretaris van het ma nagementteam. Adriaanse is te vens Statenlid voor de SGP. Hij ,'topt maandag als raadsgriffier. pat de SGP/CU hem naar voren schuift als wethouder, is min of meereen noodoplossing. Van de huidige viermansfractie kon en/of wilde zich niemand kandi daat stellen voor de wethouders- post. Adriaanse zegt dat lijsttrekker i van der Reest net een eigen bedrijf is begonnen. P. Colijn is (Advertentie) rt nieuwe theoriecursus 22 maart 2006 Seppe Air Service Tel. 0165 - 31 81 67 www.seppe.nl door Harmen van der Werf eveneens ondernemer, R. West- strate wil zijn managementfunc tie bij een uienverwerkingsbe- drijf niet opgeven en vutter H. Bouma is druk met allerlei lan delijke functies op het gebied van openbaar vervoer. Er is dan ook een dringend be roep op Adriaanse gedaan om wethouder te worden. „Er is ge vraagd: kun je ons niet uit de brand helpen? Dat doe ik, want als je nu niemand kunt leveren, verspeel je als partij je krediet, dan maak je je politiek ongeloof waardig." Adriaanse neemt de vier (op nieuw gekozen) fractieleden niets kwalijk. „Er zijn capabele veertigers in onze partij, die ook de voorkeur hadden, maar aan de andere kant moet er ook be grip zijn voor hun positie. Plet is voor het eerst dat SGP/CU in het Goese college meedoet, wij zijn nooit een vanzelfsprekende partner geweest. Je weet niet of je over vier jaar weer kan meere- geren en ondertussen heb je wel je oude baan verloren." Biddagakkoord Opmerkelijk is dat Adriaanse een afwijkend standpunt heeft over het biddagakkoord dat CDA, WD en SGP/CU woens dag stiekem sloten zonder ver kiezingswinnaar PvdA de kans te geven mee te praten. De drie zetten zo de PvdA buitenspel, tot woede van de grootste partij, die twee zetels won. „Persoonlijk vind ik het jammer dat de PvdA niet mocht meepra ten, die had ik er graag bij ge had. Ik kon ook altijd prima met PvdA-wethouder 't Hart op schieten", zegt Adriaanse. Links in Goes is ervan over tuigd dat de nieuwe coalitiepart ners de zaak voor de verkiezin gen hebben bekokstoofd en daar mee de verkiezingsuitslag heb ben genegeerd. Een e-mailbe- richt dat Adriaanse gisteren naar politieke partijen heeft ver stuurd, staaft de opvatting dat de SGP/CU ruim voor de verkie zingen al bezig was met de colle gevorming. „Er is sinds enkele weken een dringend beroep door bestuur en fractie van SGP/CU op mij uitgeoefend om me beschikbaar te stellen als wethouderskandidaat", aldus het bericht. Ontkenning Het CDA ontkent inmiddels op zijn internetpagina dat er voor en na de verkiezingen niet met de PvdA is gesproken. PvdA- lijsttrekker M. 't Hart doet dat af als onzin. „Er is alleen eens kort gesproken over de manier waarop we de collegeonderhan delingen zouden kunnen voeren. Politiek-inhoudelijk, dus over programma's, is er niks bespro ken." Adriaanse kent als raadsgriffier en ambtenaar de Goese politiek en organisatie door en door. Hij denkt dat hij vanwege zijn 'pret tige verhouding met raadsle den', de in woede ontstoken link se oppositie (PvdA, GroenLinks, D66) wat kan kalmeren. Als wethouder wil hij er 'stevig tegenaan', waarbij CDA en WD toestaan dat hijminderheids standpunten inneemt 'als de zon dagsrust in het geding is'. Over de verdeling van de taken in het college moet nog worden gespro ken. Joost Adriaanse HEINKENSZAND - Meer werk maken van armoedebeleid door de bestanden van de belasting dienst aan die van de gemeente te koppelen kan wel degelijk, volgens het CDA Borsele. De partij reageert daarmee op wethouder F. Tollenaar (SGP, sociale zaken) die zo'n koppe ling begin deze maand afwees met het oog op de privacywetge ving. Het CDA Borsele heeft geen ge noegen genomen met deze reac tie en is dieper in alle mogelijke Met als opmerkelijk resultaat: een flink aantal gemeenten maakt wel degelijk gebruik van gegevens van de belastingdienst om bewoners op een sociaal mi nimum automatisch, zonder pa pieren rompslomp, tegemoet te komen. Kwijtschelding De gegevens van de belasting dienst worden in die gemeenten opgevraagd in het kader van de kwijtschelding van de onroeren- dezaakbelasting (ozb) bij bepaal de inkomensgroepen en worden vervolgens ook voor andere za ken gebruikt, zoals het verstrek ken van een aanvullende bij standsuitkering aan 65plussers die met een onvolledige opbouw van hun uitkering op basis van de Algemene Ouderdoms Wet (AOW) zitten. Het huiswerk van het CDA Bor sele is ook op het bureau van wethouder Tollenaar beland. Hij laat weten zich er verder in te zullen verdiepen en te willen kijken welke mogelijkheden er zijn. Maatwerk Hij wijst erop dat 'we wel te ma ken hebben met individueel maatwerk voor cliënten van de sociale dienst'. Volgens Tolle naar biedt het verzoek van het CDA Borsele toch enig perspec tief. „De vraagstelling is ook ge wijzigd. Die richt zich met na me op 65-plussers. Dat maakt net ook anders." Tollenaar wil nu het naadje van de kous weten. „Anders blijven we maar 0ver en weer praten." Hij staat niet afwijzend tegen over het idee de bestanden te koppelen. „Want het zal ook doelmatiger werken." door Cornelleke Blok GOES - New York, New York! Met zwar te hoedjes in hun handen zingen en dan sen de leerlingen van het Sint-Willibrord college vrijdag keer op keer het beroem de nummer van Frank Sinatra. Ze oefe nen voor de feestavond, die als afsluiting van de jaarlijkse collegedag gehouden wordt in de aula van de school. De collegedag is al sinds jaar en dag vas te prik op het Sint-Willibrordcollege. De hele dag kunnen leerlingen verschillende workshops volgen. „We hielden de colle gedag eerst altijd op de naamdag van Sint-Willibrord, in november, maar dat gaf wat problemen, dus we hebben het nu doorgeschoven naar maart", zegt do cent F. van den Akker, die het evenement samen zijn collega P. de Witte coördi neert. Van den Akker: „We proberen de college dag elk jaar groter te maken." Zo zijn dit jaar onder meer een musicalworkshop en een popkoor toegevoegd aan het program ma. „Het doel is om de leerlingen zo veel mogelijk zelf te laten doen. Op die ma nier kunnen ze het best kennismaken met cultuur." Er is meer dan genoeg te doen. Sportfa na- ten kunnen meedoen aan een voetbalcli- nic met Dennis en Gérard de Nooijer, een tennisclinic of mountainbiken op de Kop van Schouwen. Daarnaast zijn er dans- workshops streetdance en Afrikaanse, Ierse of Caribische dans. De feestavond is de gebruikelijke afslui ting van het evenement met optredens van het popkoor, de deelnemers van de musicalworkshop en de jaarlijkse Idols- verkiezingen. Ros Sanabria (15) heeft al een paar keer meegedaan aan de Idols-verkiezing. Dit jaar is het tijd voor iets anders, vindt hij. Samen met Elina Lichtendahl (15) en Saskia van Hameren (17) vormt hij het so listentrio van de musical workshop, die Ex-wethouder PvdA Middelburg verwijt eigen partij machtspolitiek door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Oud-wethou der P. Brakman (PvdA) wil een nieuw burgeradvies over het theater. Daarin moet de Middel burgers worden gevraagd wat voor soort theater ze eigenlijk willen. Brakman heeft een brief met die wens aan de raad gestuurd. Hij is teleurgesteld in zijn eigen Pv dA, die meteen na de uitslag be kendmaakte de oude schouw burg te willen verbouwen. „Ik heb mijn stem van de week ge bruikt om op de PvdA te stem men omdat ze voor een A-thea ter waren. Dat stond in het ver kiezingsprogramma. Ik verlang van een serieuze partij dat ze een zorgvuldige afweging ma ken. Ik vind dat de zorgvuldig heid te grabbel wordt gegooid." Brakman, wethouder van 1994 tot 2000, vindt dat er een nieuw burgeradvies moet komen. Er is geen inhoudelijk debat gevoerd over het culturele aanbod dat Middelburg haar inwoners wil bieden. „Laat staan dat de inwo ners zich daarover hebben kun nen uitspreken." De discussie is het afgelopen jaar alleen gegaan over geld en locaties, consta teert hij. Hij verwijt de PvdA machtspolitiek te bedrijven door vooraf te stellen dat er al leen wordt samengewerkt met partijen die de huidige schouw burg willen verbouwen. De raad hacl afgesproken dat de uitkomst van het burgeradvies zou worden overgenomen als de optie met de meeste stemmen tien procent meer zou halen dan de nummer twee. Verbouwen van de oude schouwburg haalde 29 procent van de stemmen. De tweede optie, de Zuidsingel, haalde een krappe vijf procent minder. J. te Veldhuis, voorzit ter van de commissie die het bur geradvies heeft georganiseerd, zegt dat wat hem betreft de poli tiek zelf mag bepalen wat er met de uitslag gebeurt. „Ik wens de politieke partijen veel wijs heid en sterkte toe." PvdA-fractievoorzitter S. Szara- finski hei-haalt in een reactie op de uitlatingen van Brakman dat de gemeenteraad volgens haar niet om de uitslag heen kan. „Ik heb meneer Kodde van het CDA van tevoren ook horen zeggen dat hij vond dat de optie met de meeste stemmen het moest wor den. Je moet op een gegeven mo ment een keer een knoop door hakken. We moeten met de bouwput aan de slag." Ze vindt het niet terecht dat sommigen concluderen dat een meerderheid van de Middelbur gers graag een A-theater wil. „Die vraag is niet gesteld. Je kunt ook zeggen: een groot deel van de mensen wil helemaal niks, want die zijn niet komen stemmen. Je kunt wel van alles op de uitslag loslaten." De frActie van de ChristenUnie heeft inmiddels laten weten niet mee te willen doen aan een nieuw college. „Niet onder de voorwaarde dat de oude schouw burg wordt verbouwd", zegt lijsttrekker K. ITamelink. „Wij vinden dat je zo'n voorwaarde vooraf niet kunt stellen, je moet tijdens de onderhandelingen al le opties openhouden. De PvdA legt het burgeradvies eenzijdig uit. Heel veel mensen hebben ge kozen voor een A-theater, De burgers zijn net zo verdeeld als de raad. Dan kun je de cijfers gaan interpreteren, of een nieuw referendum houden. Over dat laatste zijn we niet enthou siast, we vonden het de vorige keer al een zwaktebod." H nO Van den Dongen PARKETVLOEREN Amundsenweg 15 GOES Tel. 0113-233365 www.vandcndongenparket.nl GOES - In het kleedlokaal van een schoolgebouw in Goes zijn gisterochtend tussen tien en elf uur een gsm, een mp3-speler en enkele tientallen euro's van een leerling ge stolen. De spullen zaten in een rugtas en zijn in een onbe waakt ogenblik weggenomen. MIDDELBURG - Op de kaai in Middelburg is donderdag avond een 20-jarige Middelburger lichtgewond geraakt. De man werd op het zebrapad bij de Segeerstraat aangere den door een auto die werd bestuurd door een 58-jarige Middelburger. De voetganger liep wat lichte schrammen en een pijnlijke elleboog op. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter I. Wol- tring heeft gisteren een 31-jarige drankrijder uit de Zeeuwse hoofdstad veroordeeld tot 1000 euro boete. Daar naast verlengde hij de proeftijd, van zes maanden voor waardelijke rijontzegging met een jaar. De Middelburger veroorzaakte op 5 oktober vorig jaar in zijn woonplaats onder invloed van alcohol met zijn auto een aanrijding toen hij een bocht verkeerd nam. De man meldde de aanrijding bij de politie, die een blaastest bij hem afnam. Het resultaat van 395 microgram was bijna twee keer zo hoog als is toegestaan. De auto, die van zijn moeder was, had door het ongeval 1500 euro schade opge lopen. „Dat bedrag moet ik terugbetalen aan mijn moe der", vertelde hij. Officier van justitie G. Oostervelcl eiste 550 euro boete en een half jaar rijontzegging. MIDDELBURG - Ze had een gsm afgepakt, maar het was gewoon een geintje. Dat probeerde een 21-jarige Terneu- zense de politierechter gisteren in Middelburg duidelijk te maken. Het incident vond op 23 juni vorig jaar in Cad- zand plaats. Bezoekers van een discotheek hadden zich buiten verzameld. De vrouw pakte het mobieltje van één van hen af en ging ermee vandoor. Een Terneuzenaar gaf een jongen die achter haar aanrende een kopstoot. De jon gen van wie het mobieltje afgepakt was, kreeg het pas te rug toen de uitsmijter zich ermee bemoeide. De politierechter ging ervan uit dat cle vrouw de gsm niet had willen houden, zodat er geen sprake was van diefstal. De rechter noemde de grap misplaatst en besloot tot schuldigverklaring zonder strafoplegging. Wel kreeg de Terneuzense nog 145 euro boete omdat ze een valse naam had opgegeven. De 22-jarige Terneuzenaar die de kopstoot uitdeelde, kreeg zestig uur werkstraf. (Advertentie) Geniet van de mooiste Parketstudio van Zeeland Deelnemers aan de musicalworkshop in het Goese Sint-Willibrordcollege studeren enkele nummers in die ze als afsluiting van de jaarlijkse collegedag zullen uitvoeren. foto Willem Mieras onder leiding staat van de Amerikaanse zangeres en danseres Brandy Russell. Met een groep van ongeveer dertig leer lingen studeert ze in vier uur twee num mers in: New York, New York van Frank Sinatra en 'Seasons of love' van de musi cal Rent. Ros: „Ik hou van stijldansen, salsa en ook van zingen. Met musical kun je die twee dingen goed combineren." De solis ten vinden het optreden wel spannend. „Ik ga nog even mijn tekst instuderen hoor", zegt Saskia zenuwachtig. Ros gaat vooral thee met honing drinken als voorbereiding. „Ik moet mijn stem een beetje sparen." l 4 home textiel Parketstudio Schouwersweg 7 Heinkenszand SS! Advertentie Hamelink denkt niet dat de ChristenUnie nog terugkomt op het ingenomen standpunt. „Of ik verwacht dat de PvdA dat wel doet? Misschien wel, dat zou inmiddels de zevende keer zijn." (Advertentie) VOORJAARSSTUNT Voor de snelle beslisser: Ó—JL Bij bestelling van 3 kunststof kozijnen, de goedkoopste GRATIS!! Alléén deze week. (geldig t/m 17 maart 2006) www.akkon.nl 076-5497520 of 0113-567654 AKKON-KOZIJNEN Sponsor van: DARTT0ERN00I OPEN DE CONCURRENT 26 MAART TE VLISSINGEN www.opendeconcurrent.tk Prijzengeld 600.-!!! Jubelstemming in de kleedka mer van 't Vuufde, het bier- team van Terneuzense Boys. Na negentig minuten stond er welisivaar een 3-3eindstand op het bord, maar dat was te gen één van de koplopers ver draaid geen slecht resultaat. „En volgende week valt ook Hoek af voor de koppositie", bulderde de voorstopper daar om triomfantelijk. Waarop de 62-jarige spits van het stel hem weer subtiel op zijn plek zette. „Dat zou best kunnen. Wij krijgen namelijk niet Hoek, maar Graauw op visite."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 57