Mexicanen houden van herrie VakantieStunt www.vakantiestunt.nl Canarische Eilanden al vanaf 199,- Vraag antwoord BERLIJN MOZART IN SALZBURG BALTISCHE STATEN 195.- «379,- «979,- Reis in 5 clicks Wie met de door USA Motorreizen georganiseerde rit meedoet, rijdt vanaf Cabo San Luca via de- zelfde weg weer terug naar Tijuana, San Diego en Los Angeles. De diversiteit van de uitgestrekte woestijnen blijft boeiend, maar kan ook wat van het uithoudingsvermogen van de motortoe rist vergen. Maak niet de vergissing dat de Baja veel goedkoper is dan Europa. Een ontbijt in een eenvoudig strand tentje kost gewoon tien dollar (ca. 100 peso), de kosten van een hotelkamer zijn vergelijkbaar met Euro pees niveau Anders dan in de VS heten mijlen en gallons in Mexico net als bij ons kilometers en liters. Een liter benzine kost er 62 dollarcent. Veel Mexicanen spreken geen of nauwelijks Engels. In onze wintermaanden is het in het zuiden van de Baja erg warm, maar draaglijk_.De toeristen blijven in de zomer weg. Dan bereikt de thermometer waarden van vijftig graden C. en meer. Eten is pittig, maar in de kleine gelegenheden meestal goed koop. Een 16-daagse tocht bij USA-Motorreizen kost afhankelijk van de gekozen motor tussen 1.940 en 2.540 euro. Info: 033-2580791 of www.usamotorreizen.nl Redactie bijlagen: °113-310680 5Sactie®Pf-nl PoT.bus31,4460/^Goes KSSen-Zeeland: 0113-315520 Scanderen: 0114-372770 Nation.0': 020-4562500 1 maart 2006 Recordbrekende reizen Recordbrekende reizen zijn te genwoordig niet zomaar ge maakt. Het wereldrecord van de langste wandeling is bijvoor beeld al meer dan 55.000 km. Welk wereldrecord dat met va kantie te maken heeft zou u wel eens willen uitproberen? Stem mee in de Graadmeter. Ga naar de website van deze krant en klik op de rubriek Reizen. Drie lagen wc-papier 5 Niet eerst drie lagen wc-papier op de bril hoeven leggen om rustig de be hoefte te kunnen doen. De meeste campingbezoekers vinden goede sani taire voorzieningen het belangrijkst bij de keuze van een camping. Bij het selecteren van een camping let u ook erg op de rust en de prijs. De uitslag: Sanitaire voorzieningen 47% 0 Rust 25% Prijs 13% Zwembad 9% Schaduw 3% Disco/animatieprogr. 2% Speeltuin 1% Sportmogelijkheden 1% De oude auto's op de Mexicaanse Baja California hebben stuk voor stuk enorme uitlaten. Trucks maken geweldig veel herrie met hun ongedempte motoren, 's Avonds en 's nachts passeren voertuigen met keiharde muziek aan. Een motortocht van LA naar Cabo San Lucas in het zuidelijkste puntje van de Baja. rioor RIEN VAN DER STEEN [Hoe kan ik lekker ruim zitten in het vliegtuig zonder daajyoor meer te betalen? Ewald van Kouwen van de Consumentenbond: 'Het is raadzaam om zo lang mogelijk van tevo ren contact op te nemen met het reisbureau om een goede zitplaats te reserveren; zeker als men sen erg lang zijn en een grote reis voor de boeg hebben. Maar er zou betere informatie beschik baar moeten zijn, zodat reizigers direct kunnen hoe het zit met de beenruimte. Op dit mo- weten reizigers vaak niet eens met welke gevlogen wordt, bij een pakke- Luchtvaartmaatschappijen isparanter moeten zijn.' www.airlinequalitv.com Heeft 'u ook een waag? Mail naar rédactie@weqenermultimedia.nl Voor meer vra gen en antwoorden: ga naar de website van de ze krant en klik op de rubriek Reizen. Cabo San Quintin De rit via de tienbaans 406 (vijf heen, vijf te rug) met zijn witte wegdek vanuit Los Angeles richting Mexico von den de meeste motorrijders nogal saai. Aan de rechter hand glimpen van een blik kerende Pacific. Met nu en dan reusachtige oceaansto mers, op weg naar Long Be ach, de haven van LA. Honderden, duizenden auto's glijden naast elkaar voort, el kaar ontziend, voorlatend. De helft ervan bestaat uit dikke suv's of pick-up's. Onze motorrit gaat naar het zuiden van de Baja, het lange Mexicaanse schier eiland. Het vormt eigenlijk het ori ginele Califomië dat de Spaanse ver overaars inlijfden toen de Amerikaan se staat nog Alta Calfornia heette. Levensgroot doemt de aanduiding 'Last exit in the U.S.A., no return' op, gevolgd door'International Mexican Border'. Bij de grens wordt het drukker, borden wijzen naar Tiujana en Ensenada, Mexicaanse steden ran wereldberoemdheid. Het is de grens waar elk jaar zo'n 500.000 illegalen de VS proberen in te ko men, bijna een oorlogstafereel. Los Angeles San Diego De wegen zijn uitstekend, al moet er hier en daar een stukje off-road gereden worden. Foto 's David Bakels MEXICO Andere atmosfeer Onmiddellijk na de grens meteen een geheel andere atmosfeer. Tijuana is een wereldstad, maar een ont stellende chaos van straten, krotten, wrakken, uit laat- en vuilnisstank. Eenmaal op de (door de VS be taalde) Mexico-1 snelweg wordt de sfeer middel eeuws. Authentiek geklede indiaanse Mexicanen in stoffige gehuchten. Autowrakken en nog eens autowrakken. En een penetrante stank van uitwerpselen van ezels en geiten. Gaandeweg wordt het landschap mooier. I Planten, cactussen, prairies. Ensenada is een wonderlijke mengeling van haven- 1 stad en toeristenoord. Aan de hoofdweg door het lint- dorp 1001 kroegen, bars en eettentjes met tortilla's, j In de Desierto Central raas je urenlang voort zonder i iemand tegen te komen. Sommigen vinden het de ul tieme vrijheid, anderen zijn blij dat ze tegen het eind van de middag weer eens met levende wezens kun nen praten.Tussen Ensenada en St. Quentin wordt het gevaarlijk. De Mexico-1 stikt van de wandelaars, honden en vee op de baan. Het landschap wordt meer en meer Once Upon A Time-achtig: rode vlakten, be grensd door 'mesa's' (aan bovenkant kaarsrecht afge vlakte bergmassieven), enorme cactussen eneen bloedhitte. Het gevoel van eenzame afzondering maakt zich van sommige reizigers meester. Rijd in Mexico met de motor niet in het donker, waarschuw den ze al. Beesten steken de weg over. Geiten, ezels en koeien. In St. Quentin de Pacific vinden we een gloednieuw hotel aan het strand. Aan weerszijden eindeloze en verlaten stranden. De golven slaan met donderend ge raas drie meter hoog het strand op. Ook 's nachts ma ken de honderden meters lange watermassa's een dui vels kabaal. Het landschap wordt steeds mooier. Prehistorische hoog- en laagvlakten van honderden kilometers breed, in de verte wederom begrensd door de torenho ge mesa's. Hete windvlagen van een graadje of 40. Geen spoor van menselijk leven. De bergroute is span nend. Op rechte stukken raakt de teller van de BMW R1200 GS cijfers boven 200 km/u aan. De meereizende Ben nie Jolink, zanger van Normaal, doet het rustig aan. 'Sinds ik grootvader ben is m'n leven veranderd.' Cactussen Door de weidsheid van deze wereld is het besef van snelheid ver te zoeken. Van politiecontroles hoefje in het Mexicaanse buitengebied niks te vrezen is ons ver zekerd. Benzinestations worden schaars in dit gedeel te van de Baja met zijn ronde rotsen, stenenland schap en tot twaalf meter hoge cactussen. Het mobiel tje meldt nul ontvangst. Ergens vinden we een brand stofaanduiding. Een oude indiaan met een vat benzi ne en een handpomp helpt de bijna droogstaande mo torfiets uit de brand. De wegen zijn uitstekend, nu en dan even off-road. Na een zeldzame regenbui lopen de laagste gedeelten vol water. Veel kruizen langs de weg, want er wordt soms idioot gereden. Voor ons klapt een Mexicaanse auto met drie inzittenden op een ontzagwekkend gro te Amerikaanse camper. In de Vizcaino woestijn ma ken de gigantische cactussen indruk. De bergen wor den hoger op de lange route van Catavina naar San Ignacio. In de baai van Guerrero Nero liggen honder den, misschien wel duizenden walvissen. In een snel le boot gaat het gezelschap de oceaan op. Overal op duikende walvissen, een imposant gezicht. Ze zwem men 's winters vanuit de zeeën bij Alaska en Siberië naar deze zuidelijke gebieden, waar het water warm en de omgeving kalm is, voor walvissen heel geschikt om te paren. Ze schijnen duizenden kilo's af te vallen tijdens de 8000 kilometer lange zwemtocht. Honderden kilometers verder ligt La Paz aan de kust, volgens inwoners de schoonste stad van Mexico. Knus stadje. Tentjes met taco's, bumto's en quesedilla's. Op de boulevard gebeurt het allemaal; vooral 's avonds. Met paraderende Mexicaanse schonen, op tochten van op z'n Mexicaans gekleurde Amerikaan se pick-ups met groen en blauw neonlicht onder de auto's. Open ramen, luidkeels zingende inzittenden. Knus Het weer wordt warmer onderweg naar het puntje van de Baja. Navigeren is een fluitje van een cent, want er loopt maar één hoofdweg door het lange, smalle schiereiland. Cabo San Lucas doemt op. In de stad veel kroegen en smoezelige nachttenten. De Cabo Wabo is populair, eigendom van Sammy Hagar van de band Van Halen. Mexico leeft op straat, vooral 's nachts. Rond Cabo is het landschap tamelijk eentonig. Hutjes langs de we gen, hier en daar een supermercado met de afmeting van een dorpskroeg. Een overdreven Amerikaanse toeriste windt zich op over een zwerver die met een verkleed hondje de kost probeert te verdienen. In een restaurant komt een kreupele dwerg met een jonge tje van hooguit veertien jaar levensliederen kwelen. Het jongetje zingt, het mannetje plukt aan de snaren. ADVERTENTIE 5-daags« busreis Sprankelend en statig, modem en een roemrucht verleden, arm en rijk: welkom in Berlijn, de stad der contrasten. Niet voor niets bezong het Klein Orkest deze boeiende stad met haar tegenstellingen. Sinds de hereniging van West- en Oost-Duitsland in 1990 heeft de hoofdstad van Duitsland vele veranderingen ondergaan, zonder de historische waarde van veel gebouwen uit het oog te verliezen. U zult het met eigen ogen aanschouwen tijdens uw bezoek. Cultuur is er volop te vinden, getuige SchlolS Charlottenburg, de Brandenburger Tor en de Geddchtniskirche en de vele musea en paleizen. Natuurlijk kunt u ook uw hart ophalen als u van winkelen houdt, want de Kurfurstendamm is het winkelhart van Berlijn, met diverse winkelcentra en warenhuizen. Ook Potsdam slaan we niet over u kunt een bezoek brengen aan het majestueuze SchloS Sanssouci met haar prachtige tuinen, aan de Nederlandse Wijk, en aan de Russische Kolonie Alexandrowka. Inbegrepen: Het totale vervoer per luxe touringcar, alle e entree- en gidsgclden); alle reis- belastingen; diensten ervaren chauffeur/reisleider, 4 x logies en ontbijt in 4-sterrenhotcl Fontane Vertrek/reiscode 6L02 (of soortgelijk). April 17-24 195.- Toeslag eenpersoonskamer 75,- (excl. eventuele Vertrekdata 6-daagse busreis In 2006 viert Oostenrijk de 250e geboortedag van Wolfgang Amadeus Mozart. Beleef dit jubileum in de Mozartstad bij uitstek, Salzburg, waar talrijke feestelijkheden, speciale concerten en tentoonstellingen gepland zijn om de beroemde componist waardig te gedenken. Onder meer een speciaal Candlelight-diner in de vesting Hohensalzburg, gevolgd door een bijzonder 'Festungskonzert' ter plaatse en entree- kaarten voor de Viva Mozart-tentoonstelling behoren tot de ingredi ënten van deze speciale aanbieding. Daarnaast zullen ook de stad Salzburg en het mooie Salzburgerland uitvoerig aan bod komen, ter wijl een bijzonder Mozart-afscheidsgeschenk de reis passend zal afsluiten. Inl ibegrepen: et totale vervo ie vervoer per luxe touringcar, alle excursies (excl. eventuele entree- en gidsgelden); alle reisbelastingen; diensten ervaren chauf feur/reisleider; welkomstdrankje; 5 x ontbijtbuffet, 3 x driegangen diner en 1 x viergangendiner in 3*-hotel, lx viergangen Candlelight- diner op de Hohensalzburg, stadsrondleiding Salzburg, entree Viva Mozart-tentoonstel ling; 'Festungskonzert' Vertrek/reiscode 6L03 Hohensalzburg, Mozart- April 17-24 379,- afscheidsgeschenk. Toeslag eenpersoonskamer €59,- 13-daagse busreis Sinds mei 2004 horen ze officieel bij de Europese Unie, en daardoor richten Estland, Letland en Litouwen hun blik nu vol op het westeri, en dat is iets wat we alleen maar kunnen toejuichen. De drie Oostzeelanden zijn namelijk de laatste jaren ook voor toeristen steeds toegankelijker geworden. De drie hoofdsteden in het bijzonder zijn stuk voor stuk juweeltjes waar u zich over zult verbazen; deze middeleeuwse oude steden zien er na uitvoerige restauraties weer uit alsof de tijd hier heeft stilgestaan. Met recht kunnen we stellen dat u met deze reis een echt stukje'Oostzee-geschiedenis ziet herleven. Het totale vervoer per luxe touringcar; alle excursies (excl. eventuele entree- en gidsgelden); alle reisbelastingen; diensten ervaren chauffeur; 10 x half-pension in goede middenklasse hotels; 2 x ferry overtocht in tweepersoons binnenhut met ontbijt; stadsgidsen in Poznan, Vilnius, Klaipeda, Riga •n Tallinn; Nederlandstalige reis- 979,- 979,- Exclusief lezersvoordeel! Owutat binnen europa ook nog qcnoeq te ontdekken valt! Vertrek/reiscode 6L04 Juli 07-28 Augustus 18 eenpersoonskamer/-hut 299,- Openingstijden: Tj| ma. t/m wo. 09.00 tot 17.30 uur, Vtea do. en vrij. 09.00 tot 21.00 uur za. van 10 00 tot 17.00 uur SÉ. Kijk en boek op .www.kristal.nl of bel: (0486) 45 99 00 Talloze reis- gadgets kun nen je reis leu ker of makke lijker maken. Op vakantie fitnessen kan met de power- ball. De Nasa ontwikkelde dit apparaat zodat ruimte vaarders zon der zwaarte kracht toch konden fitnes sen. Er is een zaklamp waar van nooit meer opeens midden in de nacht de batte rijen opraken. Je hoeft er al leen maar even mee te schudden. Helemaal verslaafd aan de sudoku? Geen probleem, neem gewoon de handheld game mee. Voor de kleine klusjes is er de multitool. En toch nog aan het werk op va kantie kan eenvoudig met een geprojecteerd vir tueel keyboard... Powerball: www.powerballwinkel.nl Zaklamp: www.foreverflashliqhts.com Sudoku: www.ercohline.nl/sudoku Multitool: www.inml.co.uk/multitool Virtual keyboard: www.virtualdevices.net Nederlandstalige site Nederlandstalige informatie over Turkije is nu ook te vinden op een nieuwe website van het. Turks verkeersbureau. Op de site vindt men be schrijvingen van de verschillende provincies, een landkaart, info over actieve vakanties, de Turkse keuken, een overzicht van evenemen ten, praktische tips, visum info, aanbevolen rou tes en antwoorden op veelgestelde vragen. Via de button 'Brochure aanvraag' kan men online talrijke brochures aanvragen. Ook geeft de web site een overzicht van touroperators en reisorga nisaties die vakanties in Turkije aanbieden. www.welkominturkije.nl De powerball van de Nasa.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 43